Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.23. 09:46:06

Lehet, hogy Malcom is eltenne ennyit, ha 60 meccsen 90 perceket kapna és évek óta Messi mellett tolná. Sőt... tuti, hogy bármelyik neves csatár elrak 20-30 gólt ennyi játékperccel.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.23. 06:47:59

Nero. írta:
azert elrakott 20+ gol
Ilyen kiszolgalas mellett barmelyik top 20as csatar rugna ennyit.

https://www.youtube.com/watch?v=0hKJlZZYDTA" target="_blank

nem idei, de tanulsagos.
Jó ez a videó, de tényleg régi. Mostanában ettől sokkal egyértelműbb helyzeteket hagy ki. .
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.05.23. 06:42:30

A 20 szerzett gól jónak tünik. De egy technikásabb csatár azokból a helyzetekből a dupláját rugta volna. Mennyit rugott, de mekkora helyzetek sokaságát hagyta ki. Nem nagyon izgat, ki legenda ki nem. Az a lényeg, hogy mit produkál. Busi-Suarez-Malcolm-Coutinhó simán mehetne. De Rakitics és Vidál jóval többször ülhetne a kispadon.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.23. 06:01:43

Az most már világos, hogy a kupadöntő előtt nem kapunk autentikus információt a befejeződött tárgyalásokról. Kérdés, hogy a kupadöntő után változik-e a helyzet, vagy a "csepegtetés" helyett továbbra is kivárják, hogy sok távozást és érkezést egyszerre jelentsenek be. Az edző-kérdésben egyértelműen a gyors és végleges döntés látszik jónak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.05.22. 21:44:42

azert elrakott 20+ gol
Ilyen kiszolgalas mellett barmelyik top 20as csatar rugna ennyit.

https://www.youtube.com/watch?v=0hKJlZZYDTA" target="_blank

nem idei, de tanulsagos.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.05.22. 20:17:49

Kovbal88 írta:A jelenlegi kezdőből, Busquets és Suarezt simán kilehetne tenni a mostani teljesítményük alapján. Cserének, ilyen magas fizetések mellett, pedig nem alkalmasak. Ha csak észszerűen a játék minőségét és az anyagi oldalt nézzük akkor rájuk nincs szükség.
Suarez kipattintasat ketszer meggondolnam, azert elrakott 20+ golt, szerintem osszetehetjuk a ket kezunket, ha Dembele/Malcom/Boateng jovore egyutt lo 20-at.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.22. 19:46:37

A jelenlegi kezdőből, Busquets és Suarezt simán kilehetne tenni a mostani teljesítményük alapján. Cserének, ilyen magas fizetések mellett, pedig nem alkalmasak. Ha csak észszerűen a játék minőségét és az anyagi oldalt nézzük akkor rájuk nincs szükség. Sajnos Rakitic is lassan ide tartozik, korábban az egyik legjobb játékosunk volt, ma már csak egy a sok közül, aki a pályán van.
Semedo, Coutinho, Dembelé, Arthur, még fiatalok, viszont egyikük se győzött meg, hogy pótolhatatlanok lennének. Egyébként megtartanám mindegyiküket. Azaz igazság, hogy ahhoz képest, hogy meglett a bajnokság és BL elődöntő és spanyol kupa döntő, sokan bűn gyenge idényen vannak túl, pedig lement vagy 55-60 mérkőzés és sok játékosnak alig-alig volt igazán jó meccse.

Ha ügyesen lehetne pótolni pár játékost én nem bánnám. Jó lenne már látni egy igazán jó Barcelonát.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.22. 16:19:32

El Pistolero írta:Az El Chiringuito (akikről többet hallottam az elmúlt három napban mint azt megelőzően összesen) azt állítja, hogy a klub hamarosan túllépi az FFP által megszabott határokat.
Szerintem inkább a fizukkal lehet a gond.

Jovicot én sem hoznám amúgy százért, ahhoz bizonyított játékosnak kellene lennie. Akkor már inkább Maxi Gómez 40-50-ért.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.05.22. 16:16:53

Kell a vérfrissítés de ez nem azt jelenti, hogy ki kell pakolni a klub legendáit egyik pillanatról a másikra. Biztos vagyok benne, hogy Busquets és Suárez ha nem is a szezon 50 meccsében, de továbbra is képesek lennének világklasszis teljesítményre egy másik edző alatt.

Az El Chiringuito (akikről többet hallottam az elmúlt három napban mint azt megelőzően összesen) azt állítja, hogy a klub hamarosan túllépi az FFP által megszabott határokat. Egyáltalán nem értem, hogy ez hogy történhetne meg, az elmúlt években mindössze egyszer volt példa arra, hogy az igazolások és a játékos eladások különbözete 130 millió fontnál nagyobb volt és akkor nem számítjuk még a klub többi bevételi forrását, mint a szponzorokat, tv jogokat, mezeladásokat vagy meccsbevételeket. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy már fixnek tekintik De Jong (nyilván), De Ligt és Griezmann leigazolását és azzal számolnak, hogy nem távozik senki.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.05.22. 16:11:42

Nem tudom tiltott-e, de egy másik Barca portálon van egy friss Rakitic interjú. A tartalmát annyira nem kommentálnám, inkább csak az átigazolásra vonatkozó részt emelném ki. Eszerint marad nyáron és nem igazol el. Na most akkor a 3 posztra jelen állás szerint van egy Busi, Rakitic, Vidal rutinos triónk, illetve egy De Jong, Arthur, Alena fiatalabb vonal. Mondanám, hogy ez így pont kellemes, ugyanakkor ismerve EV-t nem tudom, hogy De Jongnak milyen szerepet fog szánni tekintettel arra, hogy Rakiticet és Busit állandóan játszatja. Szvsz. Rakitic is futott már jóval jobb idényt az ideinél, a Pool elleni produktuma neki is kb értékelhetetlen volt, ugyanakkor én jobban aggódom Busi formája miatt. Az ő posztján a felesleges cseleire ha sikerül azt mondjuk, hogy milyen elegáns, ha nem jön össze akkor mennyire könnyelmű hiba. Sajnos mostanság utóbbit egyre gyakrabban tudjuk és kell mondanunk, uh ha nem tudja felszívni magát, akkor remélem EV nem lesz rest a hollandot erőltetni a helyén.

Itt a link:
https://barcanoticias.blog.hu/2019/05/2 ... em_tavozom" target="_blank
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.05.22. 16:04:39

vg99 írta:A középcsatár mitől lenne hiányposzt?
Ha Valverde marad, akkor kb. 5 meccsen kezdhet más, és kb. 10x becserélik majd az új embert, egyébként Suarez játszik.
Mondjuk attól hiányposzt, hogy Suareznek nincs helyettese. Nyilván játszhatott volna kesebbet, sőt ha van értelmes cseréje, lehet, hogy többb időt is töltött volna a padon Valverde ida vagy oda. Mert egy csetlő-botló Lajossal is előrébb vagyunk mint Boatenggel. Ráadásul ő is érzi, mondta, hogy egyre jobban érzi a fáradságot, a következő szezonban pedig már 33 éves lesz. Ha jönne egy Jovic, az első évében nem valószínű, hogy kezdő lenne, de biztos kapná a játékperceket, főleg hogy nem egy 10 milliós Munir vagy kölcsön Boateng, mert ez is sokat nyom a latba.
Forca Barca!!!!
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.22. 16:04:03

Sajnos így van. Amíg Valverde az edző addig hozhatunk akárkit, a bérelt helyek megmaradnak. Suarez már 33 fele húz és annyira nem ügyes, hogy a lassúságát, darabosságát ellensúlyozza.
Engem 2 éve idegesít, amit művel a pályán... az energiáját a szövegelésre, fetrengésre használja. Szét trollkodja a legtöbb támadásunkat, rengeteg labda elakad nála.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.05.22. 15:52:47

A középcsatár mitől lenne hiányposzt?
Ha Valverde marad, akkor kb. 5 meccsen kezdhet más, és kb. 10x becserélik majd az új embert, egyébként Suarez játszik.

Rakiticet bírom, sokat tett a klubért, ahogy Busi és Suarez is, de be kell látni mindenkinek, hogy néha kell a frissítés, új lendület, és át kell adni a helyet másoknak. Na ezt a fiúk együtt, Valverdével, nem fogják hagyni. Egymást is védik.

Megint megy a fogadkozás, hogy majd jövőre. A gond csak, hogy szerintem most még nagyobb ..ra esés jön majd, ha így marad minden. A csapat egy része udvarisságból védi az aktuális edzőt (merne mást mondani..), vannak viszont jó páran, akik így is gondolják. Na őket más irányba kellene állítani szerintem. Kemény kézzel, de mégis csapatként. Nem könnyű feladat.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.22. 15:37:52

Az olyan nagyok, mint a Barca vagy a Real drágán vesznek és olcsón adnak el sajnos.Legtöbbször.
Tudja mindenki, hogy a Madridnak frissítésre van szüksége ezért megkérik az árát, mikor meg eladják a fékeket azokért meg bagót adnak, mert az is kényszer.
A kisebbek ezt ilyenkor kihasználják.

Jovic nekem annyira nem szimpi. Persze Griezz se de ő a stílusa miatt. A szerbet tavasszal sokszor néztem, szeret elöl sétálgatni, sokszor nem veszi ki a részét a csapatmunkából.
Kapu előtt jól mozog, de amúgy semmi extra. Oké, a Frankfurtban eltett egy rakat gólt de se ellenünk se a Real ellen nem játszanak olyan nyíltan mint a Frankfurt ellen.
Kis területen franc tudja milyen lenne. 100 milliós árat hallva nem csodálkozom, hogy Perez kihátrált. Annyit Griezz ér egy szebb világban, Jovicért az 50-60 lenne reális kb.
dkveszta87
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.04.11. 09:01:20

2019.05.22. 14:09:42

Bár helyén kell kezelni a 'pletyka' szintű híreket, de ha van valóság tartalma, h Pereznek sok a 100 milla Jovicért, én inkább rá fokuszálnék, mint 120-ért Griezmannra. Ha már mindkettő igazolás rejt kockázatokat, akkor inkább a valóban hiány/ problémás posztra, a 9-esre kell rámennünk szerintem. Egy szélső, ami inkább Griezmann posztja, azért van alternatívánk, Messi, Dembelé, (most még) Cou és Malcom, ha kettő megy, akkor lennénk csak csere nélkül a szélekre. Suárez, bár imádom őt, hanyatlik azért a formája már erősen és nincs alternatívája. Jovic fiatalabb mint Grízes, van benne bőven potenciál, olyan posztra jönne, ami nekünk hiánycikk és ha igaz az is, hogy már csak önbecsülés miatt az öltöző sem szeretné (ezzel egyetértek) akkor jobb választás lenne Jovic. Ma már nem kapsz olcsón meg senkit, a Realt is lehúzzák majd idén szerintem, mint minket Neymar lépése után, a piac már csak ilyen sajnos. :?
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.05.22. 11:08:12

Szerintem a Realos szurkolók többsége már rég nem vár komoly pénzt Bale eladásából.
De sajnos sakk-matt helyzet ez a nagyoknak, mert akiket leigazolnak nagy pénzt kapnak, amit a kicsik nem tudnak megfizetni, a játékos meg nem szivesen megy el kevesebbért játszani. És itt vannak még a nagyrabecsült ügynökök is, akik kavarják a dolgokat, mivel én úgy tudom, hogy a játékos fizujából is kapnak rendszeresen x%-ot.

Egyébként én F. Luisnak örülnék. Max 2 évre jöhetne Alba mögé.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.22. 10:08:05

lesliejr12 írta:Kell? Hát ennyi v csá... eladnád a tölteléket? Adok érte egy marék szárított lepkét... nem jó? Akkor golfozzon Bale nálatok évi 17 millióért.
Nekem az a kedvenc Realos dumám, hogy Bale már évek óta fos, folyton sérült, nem jön ki a csapattársaival sem, öreg, úgyhogy gyorsan adjuk el 100 millióért. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.22. 09:47:28

Amúgy Raiola tevékenységét nem függesztette fel a Fifa? Mert addig követelőzhet ő is meg mi is csak semmi nem fog történni.

Jovic ára várható volt, hogy felmegy. Még tavasszal vitaztam Real szurkolóval, hogy Perez majd 300 millióból bevásátol... :D ... max 2 játékos jön ki belőle mondtam, de akkor hülyének néztek.
Persze Eriksent is akarják, Levy ki is tett rá egy 250 milliós cédulát, de azóta a BL döntő miatt gondolom még többet fog kérni érte.
Írták előttem, a Realról mindenki tudja, hogy új csapatot építenek, bárkiért mennek horror lesz és bárkit akarsz eladni alig fognak fizetni vmennyit. A nagy csapatok mikor lefölözik a kicsiket és szét vásárolják őket, azt ilyenkor visszakapják.
Kell? Hát ennyi v csá... eladnád a tölteléket? Adok érte egy marék szárított lepkét... nem jó? Akkor golfozzon Bale nálatok évi 17 millióért.
Megbappé? Esélytelen, csak meg kell kérdezni Verrattit meg Rabiot-t.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.22. 08:57:58

westerngom írta:Ok, értelek és igazad van, a történelemben volt "olyan". De, kérdezlek, hogy azt követően felhőtlen boldogság a játékában, kimagasló teljesítmény, egyéni sportszakmai eredmény (díj) volt mögötte? Mert, például Figó, Sevcsenko, Neymar stb. maradéktalanul nem volt boldog és kimagaslóan eredményes, a rekord igazolását követően az új klubjában, ahova csak a pénz miatt váltott. Szerintem, közömbösen, motiváló érzelmek és vágyak nélkül nem lehet kimagasló sikereket elérni és nem csak a fociban, de még az életben sem.
Fogalmam sincs, ennek a megítélése szubjektív. Ahogy pl. Neymar dolgai jelenleg alakulnak, könnyen lehet, hogy a karrierje után visszatekintve azt fogja mondani, hogy igenis nálunk voltak a legjobb évei.
Emellett lehet, hogy az említett játékosok boldogtalanok voltak, de az sem garancia a sikerre, ha valaki álmai klubjába kerül. Pl. Gomesnek vagy Coutinhonak nagy álma volt állítólag itt játszani, ez mégsem segített nekik.
Plusz azt sem tudjuk, pontosan mennyire fan Mbappé. Öcsémnek is volt egy rövid Bayernes fellángolása, van is egy Münchenes törölközője, amit azóta is használ, pedig már jó ideje Barca-rajongó (vagy csak nekem azt hazudja :mrgreen: ).

De az érzelmi oldal, amit bemutatsz, szintén fontos persze. Csak én nem gondolom, hogy pusztán emiatt ki kellene lőnünk magunkat előre, ha majd megszerezhető lesz a srác.

Aki pedig az átigazolási pletykák miatt néz be ide, annak jöjjenek a mai hírek:

- Filipe Luís bejelentkezett a Barcánál (Sport), a két fél tárgyal (Jugones)
- de Ligt leigazolása nehezedik, mert túl sok pénzt kérnek (Sport)
- Maxi Gómezért 25 milliót ajánlottunk a Celtának, de ők 40-et kérnek (Sport),
- Malcom tárgyal a Tottenhammel (Sport),
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.05.21. 21:47:40

Cestus írta: Amit írsz, oké, de úgy gondolom továbbra is, hogy ez egy tényező ezer közül. És ha a maradék 999 nekünk áll, akkor nálunk fog játszani. Lehetne még hozni a példákat, hogy egy adott játékos nem a neki elvileg szimpatikus klubhoz került, hanem máshova, vagy annak a klubnak éppen a riválisához.
Ok, értelek és igazad van, a történelemben volt "olyan". De, kérdezlek, hogy azt követően felhőtlen boldogság a játékában, kimagasló teljesítmény, egyéni sportszakmai eredmény (díj) volt mögötte? Mert, például Figó, Sevcsenko, Neymar stb. maradéktalanul nem volt boldog és kimagaslóan eredményes, a rekord igazolását követően az új klubjában, ahova csak a pénz miatt váltott. Szerintem, közömbösen, motiváló érzelmek és vágyak nélkül nem lehet kimagasló sikereket elérni és nem csak a fociban, de még az életben sem.

Cestus írta: Neymart meg nem csak a pénz érdekli szerintem, neki logikus döntés volt kipróbálnia magát alfa hímként más top csapatban, mert itt tényleg Messi árnyékában maradt volna, és a befektetett munkája aládolgozott volna Messi aranylabdájának ahelyett, hogy a sajátját hajszolja. Utólag rossz lóra tett, úgy tűnik, és ezt tudhatja ő is. De akkor védhető döntésnek tűnt, nekünk szurkolóknak persze rosszul esett, és ő maga sem távozott valami szépen.
Thierry Henry:

„Nem tudom, hogy Neymar azért hagyta-e el a Barcelonát, hogy kilépjen Messi árnyékából. Az igazság az, hogy minden futballista Messi árnyékában van: ha Neymar ki akar lépni onnan, akkor váltson sportágat” – mondta a francia kiválóság a Marcának.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.21. 21:04:49

westerngom írta:Lehet, hogy már egy szenilis vén ember vagyok és bizonyos dolgokra rosszul emlékszem, de abban biztos vagyok, hogy az érzések, érzelmek ritkán változnak az ember életében, ha azok gyermekkori vágyakkal egészülnek ki egy klub, egy közösség iránt.
Egy játékos életében, ha a pénz, siker már megvolt, de a vágyak még nem teljesültek, abba az irányba fog dönteni, ahova a szíve húzza. Természetesen vannak kivételek - Neymar - akinél csak a pénz dominál, de láttuk, hogy örömét teljes mértékben nem fogja lelni benne.
Egyébként szerintem nyilvánvaló, hogy Neymar nagyon megbánta, hogy elhagyta a Barca-t, mindent megadna azért, ha visszacsinálhatná.
Ezen a szinten (is) a boldogságot és örömöt kell(ene) keresni fociban, nem pedig azt x millió pluszt amit ráígérnek a fizetésedre egy számodra közömbös helyen, közösségben.
Amit írsz, oké, de úgy gondolom továbbra is, hogy ez egy tényező ezer közül. És ha a maradék 999 nekünk áll, akkor nálunk fog játszani. Lehetne még hozni a példákat, hogy egy adott játékos nem a neki elvileg szimpatikus klubhoz került, hanem máshova, vagy annak a klubnak éppen a riválisához.

Neymart meg nem csak a pénz érdekli szerintem, neki logikus döntés volt kipróbálnia magát alfa hímként más top csapatban, mert itt tényleg Messi árnyékában maradt volna, és a befektetett munkája aládolgozott volna Messi aranylabdájának ahelyett, hogy a sajátját hajszolja. Utólag rossz lóra tett, úgy tűnik, és ezt tudhatja ő is. De akkor védhető döntésnek tűnt, nekünk szurkolóknak persze rosszul esett, és ő maga sem távozott valami szépen.

Eleve ha csak az számítana a srácnál, hogy Real, akkor már most habfehér mezben focizna, mert a lehetősége megvolt rá, hogy odaigazoljon. Már a monacoi szezonja után mindenki a Realban vélte látni, a Real be is jelentkezett érte, aztán a PSG-hez került mégis, mert más is játszott akkor is, nem csak a klubszimpátia.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.05.21. 20:44:59

Cestus írta:Szerintem majdnem tökmindegy, hogy Mbappé gyerekkori álma a Real volt-e, a profi, felnőtt focistáknál általában nem az ilyesmik döntenek. Ha megszerezhető lesz, és kedvezőbb feltételeket ajánlunk neki, akkor ide fog kerülni szerintem. Az sem mindegy, hogy itt még adott esetben játszhat együtt Messivel (bár max. nagyon rövid ideig), Ronaldoval a Realban meg már nem tud.

Neymar is Real-párti volt gyerekként, aztán nem csak hogy itt kötött ki végül, de valószínűleg sosem lesz már Real-játékos.
Lehet, hogy már egy szenilis vén ember vagyok és bizonyos dolgokra rosszul emlékszem, de abban biztos vagyok, hogy az érzések, érzelmek ritkán változnak az ember életében, ha azok gyermekkori vágyakkal egészülnek ki egy klub, egy közösség iránt.
Egy játékos életében, ha a pénz, siker már megvolt, de a vágyak még nem teljesültek, abba az irányba fog dönteni, ahova a szíve húzza. Természetesen vannak kivételek - Neymar - akinél csak a pénz dominál, de láttuk, hogy örömét teljes mértékben nem fogja lelni benne.
Egyébként szerintem nyilvánvaló, hogy Neymar nagyon megbánta, hogy elhagyta a Barca-t, mindent megadna azért, ha visszacsinálhatná.
Ezen a szinten (is) a boldogságot és örömöt kell(ene) keresni fociban, nem pedig azt x millió pluszt amit ráígérnek a fizetésedre egy számodra közömbös helyen, közösségben.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.05.21. 20:16:09

Amúgy a menedzser a játékos főnöke? Csak azért kérdezem, mert ha nem, akkor ez nem igaz, hogy szeretné az Ajax, a Barca és De Ligt is. Ha mégis, akkor a játékosnak kellene lépnie, hogy ne legyenek zsidók.
Vagy a játékos kivár, hogy ad-e a Barca neki több lóvét? És ha nem, akkor marad, vagy megy bárhová máshova ahol megadják neki? Mert akkor... Értitek mire gondolok.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.05.21. 20:12:54

pep71 írta:
P.U.Y.O.L. írta:Jovic 100 milla? Ok....
A Real most kénytelen lesz szembesülni azzal, amit mi beszoptunk a Neymar üzlet miatt.
Mindenki le akarja majd rántani őket, mert tudják, hogy ott most van pénz és be is akarnak vásárolni. Az összes játékost 2-3szoros árral kínálják majd, akit megkeresnek.
azért próbálnak olyan játékosokat igazolni akiknek már csak 1 vagy 2 év van hátra a szerződéséből pl. Hazard(100-ért) aki sokkal jobb játékos mint Dembélé vagy Coutinho...elvileg Eriksen-tis akarják, ő neki is jövőre jár le a szerződése, ha jól tudom.
Azért lehet normális összegért is igazolni, Kroos-t is 25-ért vették anno, de amúgy sem kell őket félteni, van ott pénz bőven, Zidane alatt alig igazoltak, mégis jöttek az eredmények, inkább a Barca kezdett galaktikus igazolásokba (Coutinho, Dembélé, most úgy néz ki Griezmann).
Egyrészt a dán meg a belga még nincsenek ott, másrészt egyáltalán nem lesz olcsó mulatság akkor sem, ha sikerül megszerezni őket. Pont amit írsz, hogy közel a szerzödés vége, mégis 100 vagy afölötti összeg lesz mindkettő. Miért? Azért, amit én írtam. Mert nekik most kell ember. Nem 1 év után "ingyen". És ezt ki is fogják használni az eladó klubok.

Kroos meg rossz példa. Én a mostani helyzetükre gondolok. Persze mi is tudtunk/tudunk jó vételeket összehozni, (hirtelen pl. Rakitic, Mascherano, Yaya Touré, Ter Stegen, Arthur?, Umtiti csak a közelmúltból pár név) csak éppen amikor tele a zseb, viszont gyorsan kéne ember, akkor mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy jó pozícióból indulsz. Erre gondoltam az összehasonlításnál.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.21. 19:47:58

Szerintem majdnem tökmindegy, hogy Mbappé gyerekkori álma a Real volt-e, a profi, felnőtt focistáknál általában nem az ilyesmik döntenek. Ha megszerezhető lesz, és kedvezőbb feltételeket ajánlunk neki, akkor ide fog kerülni szerintem. Az sem mindegy, hogy itt még adott esetben játszhat együtt Messivel (bár max. nagyon rövid ideig), Ronaldoval a Realban meg már nem tud.

Neymar is Real-párti volt gyerekként, aztán nem csak hogy itt kötött ki végül, de valószínűleg sosem lesz már Real-játékos.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése