Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.05.24. 15:52:30

MatyiG írta:
De az ugye megvan, hogy még véget sem ért a szezon és hivatalosan még több, mint 1 hónap van az átigazolási időszakig? :D
Az nem számít, jövőre sem nyerünk semmit, ahogy az elmúlt két szezonban :!: :mrgreen:

A legtöbb embernek szerintem nem az igazolások hiányával van baja, nem is a mutatott játékkal főleg hanem azzal, hogy látszólag az egész klub jól el van ebben a langyos fos rendszerben. Játszanak a haverok, kétszer csúnyán kizúgtunk a BL-ből, az sem semmi hogy kb 2 változtatástól eltekintve lenyomtunk 2 szezont koppra ugyanazzal a kezdővel és taktikával.
Madridékat irigylem, ott Perez nem szarozik, egy csúnya bukás és repül az edző figyelembe véve hogy mennyire is illik a csapathoz, erre jó példa Benitez és Lopi is, nálunk Bartoék szerint minden remek, nem szükséges nagy változtatásokat végrehajtani.
Ha a BL-re megyünk akkor nem maradhat így tovább a csapat, rendes koncepció kell egy tökös edzővel.
Madridék megoldották hogy a BL még nívósabb legyen, ennek fényében így kiesni kétszer több mint szégyenteljes.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.24. 14:19:23

De az ugye megvan, hogy még véget sem ért a szezon és hivatalosan még több, mint 1 hónap van az átigazolási időszakig? :D
Az nem számít, jövőre sem nyerünk semmit, ahogy az elmúlt két szezonban :!: :mrgreen:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6658
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.24. 13:23:53

Tomix354 írta:Úgy néz ki nem változik semmi a következő szezonra, max annyiban hogy lesz a padon egy De Jong.
Abszolút megértem a pesszimizmust, és Valverde-vel a padon már én sem álmodozom nézhető játékról, BL-győzelemről meg pláne.
De az ugye megvan, hogy még véget sem ért a szezon és hivatalosan még több, mint 1 hónap van az átigazolási időszakig? :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.24. 12:30:14

Tomix354 írta:lehet megint tippelgetni most ki ellen esünk ki a bl-ben.
Barca-Besiktas 10-2 jövőre, visszavágó Besiktas-Barca 8-0. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.05.24. 12:09:16

Úgy néz ki nem változik semmi a következő szezonra, max annyiban hogy lesz a padon egy De Jong.

De Ligt úgy néz ki nem fog jönni, Grízes megvételét meg nagyon helyesen megfúrta a csapat. Nem látom azt, hogy bármi javulás lesz itt, lehet megint tippelgetni most ki ellen esünk ki a bl-ben.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.24. 11:22:14

Ez a keret, illetve a mag 2x egymás után besült. Piqué és mások is elmondták, hogy a fejekben volt még Róma... hát így jövőre se fog működni. Ez egy mentális gát és ha ezt nem szedi ki belőlük valaki akkor jövő tavasszal is ez lehet.
Nem látom Valverde-n, hogy úgy küldi ki őket, hogy megesznek mindenkit. Pontosan az edző stílusa ragadt át rájuk.
Én mindenképpen cserépnék a kispadon, de Barto nem fog, kiállt mellette.
Esetleg ha a Valencia letöröl minket a kupadöntőn talán...
Igy viszont igazolhatunk bármennyit, semmi se fog változni.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.23. 21:31:27

Arthur8 írta:Igen Coutinho már nálam is nagyon kérdéses. Remélem egy nyári szünetnek és egy új edző megfelelő koncepciójának köszönhetően lehet ő még klasszis itt.
És igen , ha elindulnának valamelyik koncepció irányába már az előrelépést jelentene szerintem is.
A magábanvaló koncepciókban nem hiszek. Egy edzőnek lehet elképzelése, amit ha a vezetőség abszolut bizalmát élvezi és a rendelkezésére megfelelő játékosok állnak, akkor következetes munkával meg is tudja valósítani. Ha ebből csak egy is hiányzik, máris baj van.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.23. 19:15:19

Igen én is inkább játék minőségének fejlesztéséről írtam és egy általam kedvelt játékfilozófia mellett érveltem.
Az szerintem is igaz, hogy a kiesés a fejekben való probléma következménye. Kiváncsi vagyok, hogy lendül túl ezen a Barca, mert az utóbbi két év óriási pofon volt. Megremegnek-e vajon ezután a lábak. Lélektanilag a jövőben is probléma lehet két ilyen szintű kiesés.

Igen Cestus én is szeretem az ilyen jellegű vitákat, amikor a vélemények ütköznek és nem veszi egyik fél sem személyes sértésnek, ha másnak más az elképzelése.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.23. 18:18:47

MessiNeymarSuarez írta:Messi topicjában + ehhez szólva:
Szerintem nem itt kell keresni a problémát, hanem a fejekben.
Egyetértek amúgy, ez a kiesés most ezen ment el (valószínűleg az utóbbi években mindegyik). Amit én írtam alább, az inkább a játék minőségének javításáról szólt, hogy legyen egy rendszer, ahol mindenkinek megvan a szerepe, és akkor talán összeáll a játék is. Arthur8 nevében nem nyilatkozhatok, de gondolom ő is.

Egyébként jó kis eszmecsere volt ez a mostani, Arthur8. Sajnálatos, hogy mostanában kevés ilyen vitát lehet folytatni ezen a fórumon.

Amúgy igazoltunk a B-be egy Ludovit Reis nevű holland középpályást néhány millióért. Megnéztem, és ilyen Kanté-szerű játékosnak tűnő futógép. Örülnék, ha beválna, lehetne később helye a csapatban egy Vidal-utódként akár. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.23. 16:42:07

Messi topicjában + ehhez szólva:
Szerintem nem itt kell keresni a problémát, hanem a fejekben.

Olyan csapatról beszélünk akik idén sorra felülkerekedtek a legfontosabb meccseken, nem kis ellenfeleket elverve, mindezt úgy hogy azért akadnak itt a kezdőben lókötők is.
Nem azért buktunk el Liverpoolban( és tavaly Rómában), mert rossz a keret, és Messi sétál, hanem azért mert fejekben totálisan összeestek, először elhitték hogy megvan a továbbjutás, aztán kitolták a mezt, és csak néztek amikor az ellenfél ezzel nem értett egyet.

Sőt, Liverpoolban is Messi volt az egyik(Vidalon kívül) aki a legjobban akart, onnantól kezdve meg totálisan felesleges kérdés, hogy most a meccsek 95%-án visszamegy-e folyamatosan védekezni vagy nem, mert nem ez a probléma forrása.
Védekezhet Messi 0-24-ben, ha maga a csapat totálisan összeomlik, és Albáék olyan hibákat vétenek, amiket normál esetben 5 éves koruk óta nem vétettek.

Valverde igazán nagy problémája, hogy nem tudja úgy felrázni a csapatot mint pl egy Zidane, aki olyan öltözői beszédet tudott lenyomni félidőben is, hogy felrázta a csapatot, pedig ott sem szerény kisfiúk játszottak, ha hasonló karakán edző lenne, akkor nem úgy mennek ki a második félidőre, hogy amatőr hibákat vétve, megzavarodva benyelnek 3 gólt.

Nézzük meg Kloppot. 3-0-s kudarc után minden kis lényegtelen dologba belekapaszkodott(kezdve azzal hogy felismerte azt hogy minden játékvezetői ítéletnél hisztiznek Busiék, így a labdaszedőknek kiadta az utasításokat a gyors labda visszaadásra, mint a negyedik szöglet előtt), és úgy feltüzelte a srácokat, hogy lehetetlennek tűnt, mégis úgy mentek ki foghíjasan a legnagyobb sztárok nélkül is mintha életük utolsó meccsét játszanák, mert hittek benne, és lásd bevált.
Mi meg egy BL elődöntő visszavágóra nem tudjuk összerázni magunkat fejben, mert elhitték hogy megvan a továbbjutás.

Nem azért jutottak tovább, mert übermegafizikálisak, hanem mert ők hittek a továbbjutásukban, mi meg nem.
Milan012
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2019.05.18. 12:13:54

2019.05.23. 16:40:20

Tőlük én is megválnék de hogy messi pajtijai távozzanak annak szinte semmi esélyét nem látom #-o Rakitic meg lenyilatkozta hogy marad :D
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.23. 16:33:07

Én azért Joao Felix leigazolását nem tartom olyan elképzelhetetlennek , mint Mbappe leigazolását. Én Suareztől válnék meg és már lenne is helye + nagyobb lenne a versenyhelyzet elől, senkinek nem lenne bérelt helye (Messin kívül) ezen kívül a Rakitic-Busquets kettősből az egyiktől fájó szívvel elbúcsúznék. Két ilyen játékos eladása után sztem Joao Felix simán leigazolható pénzügyileg
Milan012
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2019.05.18. 12:13:54

2019.05.23. 16:15:30

Érdekes rakitic most megint lenyilatkozta hogy maradni fog a nyáron és de jong nem az ő poziciójára érkezik,de akkor kiére? Nem látom hogy busquets igazolna el arthurt meg elég nagy hülyeség lenne a padon látni egy ilyen szezon után illetve vidalnak sem olyan a mentalitása hogy csak úgy belemenne a padozásba :D mindent meg fog tenni a kezdő csapatért és képességei alapján lehetne is kezdő a liverpool ellen szerintem messze a legjobb kp volt és látszott hogy akarja..
Nem értem én ezt az egészet minek ennyi játékos hasonló poziciókra a támadó sorban is szegény malcom alig kap szerepet pedig legalább bizonyítási lehetőséget érdemelne ugyan ez van dembelével ha megy coutinho ha nem mind1 hogy ő vagy griezman van előtte

Nagyon jól megy a klubnak ha 30-40-100 milliókért vesznek játékosokat padra xd
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.23. 16:14:41

Igen Coutinho már nálam is nagyon kérdéses. Remélem egy nyári szünetnek és egy új edző megfelelő koncepciójának köszönhetően lehet ő még klasszis itt.
És igen , ha elindulnának valamelyik koncepció irányába már az előrelépést jelentene szerintem is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2019.05.23. 16:20:24-kor.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.23. 15:58:02

Arthur8 írta:Igen igazad van, de szerintem mi pont annyira tudunk megközelíteni fizikálisan egy ilyen csapatot, mint egy fizikális csapat minket technikailag. Szerintem egy fizikális angol csapat ellen fizikális párharcban akkor sincs eselye a Barcának,ha erőcsatára van és fizikális játékosai. A PL más fordulatszámon pörög hétről-hétre , mint a La Liga és pont azért játszanak fizikális focit Angliában, mert nem elég pontosak,nem becsülik meg annyira a labdát, ezért folyamat párharcokat kell vívniuk. Egy PL meccsen sokkal sokkal több eladott labda van, ezért sokkal több fizikális párharc van. Szerintem a Barcanak a saját fegyverét kell tökéletesítenie.
És igen a Citynek fiatal játékosai vannak és ezért tudja ezt jól csinálni, de pont ezt akarom a Barcanál is, hogy Busquets helyett játszon De Jong, Suarez helyett esetleg egy Joao Felix/Firmino (vagy Messi hamis 9ben) és legyen egy edző,aki ezt csapattá formálja és nem annyi a Barca fegyvere, hogy Messi megkapja Alba beindul.
Nálam meg ez lenne a kezdő: ter Stegen- Semedo,Pique,Lenglet,Alba- De Jong, Arthur, Coutinho (Rakitic ha stabilabbat akarunk) - Joao Felix, Messi, Dembele.
Értem. A La Liga - PL-párhuzamod jogos. A kezdő amit írtál, szintén működhet szerintem is, mert a két szélső együttes védőmunkája lehetővé teszi, hogy egy pehelysúlyúbb középpályát megengedjünk magunknak. Mondjuk Coutinho-t én nem játszatnám ott, bár ez már nem ide tartozik annyira, és ha magára találna, akár jó lehetne ott is. A te felállásod hátránya szerintem az, hogy Messit nagyon könnyen kiveszi az ellenfél a játékból, ha hamis kilences, mert a védők között nem tudják neki eljuttatni a labdát, ha meg hátrébb lép labdáért, nem lesz senki az ellenfél kapujánál. Az én felállásom hátránya meg az, hogy a kreativitás nagyrészt Messin áll. Kíváncsi vagyok, melyik működne, nyilván tökéletes, mindennemű hátránytól mentes felállásunk úgy sem lesz. De ha elindulnánk valamelyik koncepció irányába, az nálam már előrehaladás lenne.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.23. 15:48:49

Igen igazad van, de szerintem mi pont annyira tudunk megközelíteni fizikálisan egy ilyen csapatot, mint egy fizikális csapat minket technikailag. Szerintem egy fizikális angol csapat ellen fizikális párharcban akkor sincs eselye a Barcának,ha erőcsatára van és fizikális játékosai. A PL más fordulatszámon pörög hétről-hétre , mint a La Liga és pont azért játszanak fizikális focit Angliában, mert nem elég pontosak,nem becsülik meg annyira a labdát, ezért folyamat párharcokat kell vívniuk. Egy PL meccsen sokkal sokkal több eladott labda van, ezért sokkal több fizikális párharc van. Szerintem a Barcanak a saját fegyverét kell tökéletesítenie.
És igen a Citynek fiatal játékosai vannak és ezért tudja ezt jól csinálni, de pont ezt akarom a Barcanál is, hogy Busquets helyett játszon De Jong, Suarez helyett esetleg egy Joao Felix/Firmino (vagy Messi hamis 9ben) és legyen egy edző,aki ezt csapattá formálja és nem annyi a Barca fegyvere, hogy Messi megkapja Alba beindul.
Nálam meg ez lenne a kezdő: ter Stegen- Semedo,Pique,Lenglet,Alba- De Jong, Arthur, Coutinho (Rakitic ha stabilabbat akarunk) - Joao Felix, Messi, Dembele.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.23. 15:20:28

Arthur8 írta:Én annak ellenére, hogy Messi nem veszi ki a részét a védelezésből úgy gondolom, ha a Barca belemegy a játékba és elkezd fizikális focit játszani az egy alkalmazkodás az ellenfél játékához. Szerintem ezeket a fizikális parharcokat a Barcanak meg kell előznie azzal, hogy folyamat dominal , nála van a labda és, ha elveszíti egyből visszatámad és ilyen játékba kevésbé fér bele, hogy ha felpasszolsz a centerednek attól elpattog a labda vagy 10-6szor pontatlanul adja vissza és jön az ellenfél és futhat mindenki hátra.
Igen, ez működik a falábú csapatok ellen, viszont ha olyan ellenfél jön szembe, aki technikai képzettségben nem elveszett, de mellé fizikailag fölénk tud nőni, akkor baj van. Nem azt mondom, hogy erőfocit kell játszani, de fizikailag, sebességben fel kell tudnunk venni a versenyt legalább egy szintig, mert ha technikailag az ellenfél megközelít minket, de fizikálisan meg lemos minket a pályáról mellé, akkor szívni fogunk. Amit írsz, és ami Pepnél működik (úgyahogy, azért ők is minden évben búcsúznak a BL-ben), ahhoz egy fiatal, együtt mozgó csapat kell. A City tele van 24 éves játékosokkal, nálunk meg eléggé más a helyzet.
Arthur8 írta:+ a másik , hogy én pl. nem gondolom, hogy valaki attól mert egy ügyes, technikás játékos kevésbé tudna egy 6-7 mpes letámadást megcsinálni, mint elől egy nagy erőcsatár.
Nem baj nálam, ha valaki ügyes és technikás, de a centerjátékot hozza mellé, mert Messi nem fogja. Ahhoz meg már kell a nagy erőcsatár, aki lehet ügyes is, ha sikerül olyat kifognunk. De valószínűleg nem, és akkor mérlegelni kell.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.23. 15:08:07

Én annak ellenére, hogy Messi nem veszi ki a részét a védelezésből úgy gondolom, ha a Barca belemegy a játékba és elkezd fizikális focit játszani az egy alkalmazkodás az ellenfél játékához. Szerintem ezeket a fizikális parharcokat a Barcanak meg kell előznie azzal, hogy folyamat dominal , nála van a labda és, ha elveszíti egyből visszatámad és ilyen játékba kevésbé fér bele, hogy ha felpasszolsz a centerednek attól elpattog a labda vagy 10-6szor pontatlanul adja vissza és jön az ellenfél és futhat mindenki hátra.
+ a másik , hogy én pl. nem gondolom, hogy valaki attól mert egy ügyes, technikás játékos kevésbé tudna egy 6-7 mpes letámadást megcsinálni, mint elől egy nagy erőcsatár.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.23. 14:54:04

lesliejr12 írta:A Lyon elleni az nekem pont sörmeccs, a United ellen a védő kotorta be mert nem kapura ment, a Pool ellenit nem lehet tőle elvenni ez tény. 1 fontos gól egy egész BL tavaszon, a Barca 9estől évi 18 v 20 millió euróért.
A Lyon ellenit utólag sörmeccsnek mondjuk az eredmény tudatában, előtte meg arról szólt a fáma főleg a Róma után, hogy a BL-ben nincs könnyű ellenfél, meg bármi lehet a fociban, stb. Az a Lyon a csoportkörben 4 pontot hozott a City ellen. A United ellen meg akkor is az ő megmozdulása kellett a gólhoz, az összjátékban király játékosaink nem tiki-takázták be helyette a találatot. Egyébként nyilván kiöregedett már és jó lenne lecserélni, és én is lekaparom az arcbőrömet annak láttán, amit egy meccsen le bír művelni. De idén rengeteg meccset hozott nekünk (amiket írtam, csak a BL-meccseink voltak így hirtelen), ezt nem vitatnám el tőle.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.23. 14:48:40

A Lyon elleni az nekem pont sörmeccs, a United ellen a védő kotorta be mert nem kapura ment, a Pool ellenit nem lehet tőle elvenni ez tény. 1 fontos gól egy egész BL tavaszon, a Barca 9estől évi 18 v 20 millió euróért.
Közben egész évben esik-kel, vitatkozik, magyaráz, mellette legalább csigalassú és a fellőtt labdákkal sem tud mit kezdeni.
Netto emberhátrány a meccseink nagyobb részében.
33 éves lesz, mit akarunk tőle még?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.23. 14:42:16

Arthur8 írta:Én tegnap néztem meg harmadszor a take the ball pass the ballt. Zseniális szerintem az a film és nekem pont amiatt Barca a Barca, hogy egyedi, hogy eldöntötték, hogy nekik a fizikális dolgokkal szemben fontosabb a játékosok minősége.
Én szerintem Messinek játszótársak kellenek támadásban, nem pedig az, hogy mindenki robotoljon aztán ő meg eldöntsön mindent. Szerintem nem lehet egy emberre feltenni mindent. Olyan társak kellenek, akik hozzátesznek akkor is a játékhoz, ha éppen Messinek nem megy.
Én nem szeretném, hogy a Barcelona fizikálisan akarja felvenni a küzdelmet pl az angol csapatokkal, mert akkor nem lesz sok esélyük. Egyébként nézzük meg a Pep féle city támadósorát. Ott inkább ügyes, mint fizikális játékosok vannak és nyerik a fizikális pl-t jó játékkal. Szerintem játékban kell felülkerekedni a Barcának a saját filozófiáját játszva, dominálva a meccseket.
Pep csapataiban viszont nincs harminc+ éves, meccsenként 6 km-t sétáló Messi.
lesliejr12 írta:Nem mindegy, hogy sörmeccsen vagdossa a gólokat vagy fontos találkozókon ez igaz... pl BL ahol Suarez pont egy marék szárított lepkét ér évek óta.
Idén a Lyon ellen kiharcolt büntető, majd zseniális gólpassz. MU ellen idegenben fejesgól. Liverpool ellen gól. Mindegyik az első, legfontosabb gól a párharcokban.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.23. 14:38:48

Nem mindegy, hogy sörmeccsen vagdossa a gólokat vagy fontos találkozókon ez igaz... pl BL ahol Suarez pont egy marék szárított lepkét ér évek óta.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.23. 14:37:15

Én tegnap néztem meg harmadszor a take the ball pass the ballt. Zseniális szerintem az a film és nekem pont amiatt Barca a Barca, hogy egyedi, hogy eldöntötték, hogy nekik a fizikális dolgokkal szemben fontosabb a játékosok minősége.
Én szerintem Messinek játszótársak kellenek támadásban, nem pedig az, hogy mindenki robotoljon aztán ő meg eldöntsön mindent. Szerintem nem lehet egy emberre feltenni mindent. Olyan társak kellenek, akik hozzátesznek akkor is a játékhoz, ha éppen Messinek nem megy.
Én nem szeretném, hogy a Barcelona fizikálisan akarja felvenni a küzdelmet pl az angol csapatokkal, mert akkor nem lesz sok esélyük. Egyébként nézzük meg a Pep féle city támadósorát. Ott inkább ügyes, mint fizikális játékosok vannak és nyerik a fizikális pl-t jó játékkal. Szerintem játékban kell felülkerekedni a Barcának a saját filozófiáját játszva, dominálva a meccseket.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.23. 14:32:05

MatyiG írta:De Jong mit keresne a szélen ebben a felállásban? :D
Alba előtt játszana, ahova nem feltétlenül klasszikus szélső kell, hanem egy passzhatékony játékos, aki adott esetben tud a fennragadó Alba helyett védekezni is. Szerintem a sebessége, védekezőkészsége megvan ehhez. Gyakorlatilag ott játszana, ahol Iniesta a tavalyi 4-4-2-ben, ha ez így tisztább, csak mobilisebb lenne. Vagy mint ahol Matuidi van a franciák 4-2-3-1-ében. A másik oldalra meg Semedo elé épphogy egy klasszikus szélső kell, így Dembélét odaraknám.

Szóval összességében Alba bejátssza a balszélt, de van az oldalán, aki kisegíti védekezésben. Dembélé bejátssza a jobbszélt, mögötte pedig van védekezni tudó ember. Emellett van középen csatár is, amire - szerintem - Messi mellé szükség van. Így jött ki ez a szisztéma. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.23. 14:29:11

De Jong mit keresne a szélen ebben a felállásban? :D
Válasz küldése