Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.09. 07:09:25

Ha a fiatalok játszanak: hasznos? ha a Törzsgárda: káros.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.09. 06:28:49

Én bojkottálom is. Minden meccset megnézet továbbra is, tv ben és neten is, de azért erre már reagálni kell.

Jó, hogy nem a király kupát viszik keletre... Lássa mindenki csak a spanyolok ne. Röhej
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2020.01.08. 23:33:40

Ezt a szezon közbeni bohóckodást nyugodtan átnevezhetik Olaj kupára, vagy bármire, innentől kezdve felesleges komolyan venni. Kár érte, a szezon felvezetőjeként szoktak azért presztízs csaták lenni a nyugdíjba küldött Szuperkupáért.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.04. 15:31:13

andreas írta:
Vakmacska írta:Én is inkább a B csapatot vinném, meg a mellőzötteket.
Utazni az arabokhoz idény közben....
Felesleges terhelés.
Értem én hogy a pénz nagy úr de ez az egész "menjünk az arabokhoz szuperkupát játszani" úgy ahogy van , nevetséges!
Most kellene pihenni kicsit regenerálódni mert nagyon hosszú és nehéz lesz az idény, erre még ez is..
Az meg külön poén, hogy a sűrű menetrend miatt döntöttek úgy hogy a spanyol kupa az elődöntőig 1 meccses legyen, aztán cserébe pont januárra be rakják az elnyújtott szuperkupa eseményt, mindezt a világ végére szervezve =D> =D>
Leglaább akkor hagyták volna meg az augusztusi időpontot.

Ha ez nem elég, a CDR döntő is április közepén lesz, nem május végén, amikorra már lement a BL egyenes kieséses szakasz + La Liga

Ez így finom lesz:
Bajnokság 31. forduló: április 12 (nekünk Barca-Bilbao)
Bl negyeddöntő visszavágók: április 14-15
Spanyol Kupa döntő: április 18
Bajnokság 31. forduló: április 22 (nekünk Celta-Barca)
Bl elődöntő odavágó: április 28

Így aligha fognak a BL-ben szereplő csapatok fullos kezdővel felállni a kupa meccsekre, ami persze a kiscsapatokat előnyben részesíti, viszont a mi szemszögünkből elég szívás.
Sebaj, mehet a tartalékcsapat és jutunk ameddig jutunk 8)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.04. 14:25:05

Nincs több meccsünk így sem a szezonban, mert a kupában meg tudtommal csak a 16 kozott csatlakozunk, a szuperkupa meg így is két meccs maximum.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.04. 11:29:19

Vakmacska írta:Én is inkább a B csapatot vinném, meg a mellőzötteket.
Utazni az arabokhoz idény közben....
Felesleges terhelés.
Értem én hogy a pénz nagy úr de ez az egész "menjünk az arabokhoz szuperkupát játszani" úgy ahogy van , nevetséges!
Most kellene pihenni kicsit regenerálódni mert nagyon hosszú és nehéz lesz az idény, erre még ez is..
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.04. 11:00:39

Én is inkább a B csapatot vinném, meg a mellőzötteket.
Utazni az arabokhoz idény közben....
Felesleges terhelés.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2019.11.28. 14:46:04

Samper írta:Remélem megszületett az az elhatározás, hogy a Király kupában kizárólag az utánpótlásunkat szerepeltetjük.
Èn ùgy hallottam a magyar szurkolói foci csapatot kèrtèk fel először, de ők is azon a gondolatmeneten ( vagy inkàbb anyagon) vannak mint Te, így nem vállalták, mondván a juvenil C inkább jobb választás...
Forca Barca
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.28. 13:05:22

A Sport TV közvetíti a kupameccseket. :)

Az még kérdés, hogy a SZK-t melyik csatorna adja.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.17. 12:47:23

Remélem megszületett az az elhatározás, hogy a Király kupában kizárólag az utánpótlásunkat szerepeltetjük.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.05.26. 15:41:29

markionni írta:...elvárások...
...minden relatív...
...csapatban rejlő potencilális lehetőségek...
Kiemeltem a kritikus részeket.
Egy olyan csapattól, ahol a karosszéria lakatos szomszéd Józsi, meg az utca másik felén lakó szobafestő Sanyi a két sztárcsatár, akik minden péntek este árokban fetrengéssel készülnek a kétheti egy meccsükre, én sem várom a megyehárom megnyerését.
Egy olyan csapattól, ahol az egész sportvilágot tekintve toronymagasan a legnagyobb az átlagfizetés, és ahol összességében toronymagasan a legtöbbet költik fizetésre, hadd várjak már kicsit többet.
Egy olyan csapattól, ahol a világ valaha volt legjobb focistája kergeti a labdát, hadd várjak már többet.
Ha az első, hazai meccset megnyeri a csapat 3-0-ra, akkor hadd ne legyen gond, hogy ha elvárom -főleg, hogy az ellenfél két legjobb játékosa sérült a visszavágón-, hogy továbbjussanak a párharcból.
Ha spanyol középcsapatnak megfelelő szintű játékosok spanyol középcsapatnak megfelelő szintű fizetéssel futnak ki minden héten a gyepre, azoktól én sem várnék bajnoki címet sem. Ettől a játékosállománytól, a világ legjobb játékosától, ilyen horrorfizetésekkel a hátuk mögött, azért hadd várjak már többet.
És akkor most még csak az eredményekről beszéltem. Azt meg sem említettem, hogy milyen a játék képe, a sétálgatás, alibizés, a motiváció látszólagos teljes hiánya, az edző partvonalról való üveges szemmel, fapofával való nézegetése, a haveri alapon történő csapatösszeállítás, az ütnivaló fejű elnök önelégült pofája a vip-páholyban, satöbbi. Egy _PROFI_ klubról beszélünk, ahol euro milliárdok folynak keresztül évente. Ahhoz képest kívülről ami látszik, az egy óriási nagy semmi, káosz, durva nagy kupleráj, teljes inkompetencia minden területen.

Fizikailag fáj látni, hogy mi történik a csapat körül. Nekem innét a távolból legalábbis.
Ellenben úgy látszik, a spanyol/katalán/barcelonai szurkereknek, a pártolótagoknak, a játékosoknak nem böki a szemét mindez. Ami nem tudom, hogy érdekes, siralmas vagy inkább döbbenetes-e. Talán egyszerre mindegyik.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.05.26. 12:01:26

Igaz, de Albánál azért tettem kivételt, mert pihenés nélül-egyedüliként- végig tolta az egész évet.
Ezt vetted észre, a lényegre nem reagáltál - szerintem nem is lehet.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.05.26. 09:58:43

Léfe írta:Persze E.Valverde is hibás. De a fő gond az erősen öregedő állomány. Nincsen védelem, se középpálya se támadósor.Akárhogy is itt nem-egy-két-uj ember kell, hanem 6-7. Tulajdonképpen Ter Stegen-Alba-Messi kivételével nálam mindenki mehet. Nem ezen meccs hatására irom, megtettem már többször is. Nem alkotó stilusu, hanem dolgozó játékosok. Ezekkel SOHA nem fogunk a szó hagyományos értelmében gurigázni. A gyorsaságbeli külömbség orditott a Pool ellen és most is. Méghogy a Suarez hiányzott - egy egész csapat hiányzott. Messi mellett valamikor
minőségi társak voltak-most senkik. Ötlettelen, lassu és szintelen játék-de ezekből nem nézek ki többet. De azt is el elkell fogadni, hogy nem lehetünk mindig a vlág élén.

Már megbocsájts! De Alba pont ugyanyannyira hibáztatható, mint azok a nevek akiket kidobtál. Az Anfilden-en is, meg tegnap is minden kapott gól az ő oldaláról volt... Ez persze nagyrészben a kipukkadásának köszönhető, mivel nem volt helyette alternatíva, aki miatt pihenhetett volna.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.05.26. 07:49:38

Persze E.Valverde is hibás. De a fő gond az erősen öregedő állomány. Nincsen védelem, se középpálya se támadósor.Akárhogy is itt nem-egy-két-uj ember kell, hanem 6-7. Tulajdonképpen Ter Stegen-Alba-Messi kivételével nálam mindenki mehet. Nem ezen meccs hatására irom, megtettem már többször is. Nem alkotó stilusu, hanem dolgozó játékosok. Ezekkel SOHA nem fogunk a szó hagyományos értelmében gurigázni. A gyorsaságbeli külömbség orditott a Pool ellen és most is. Méghogy a Suarez hiányzott - egy egész csapat hiányzott. Messi mellett valamikor
minőségi társak voltak-most senkik. Ötlettelen, lassu és szintelen játék-de ezekből nem nézek ki többet. De azt is el elkell fogadni, hogy nem lehetünk mindig a vlág élén.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.05.26. 01:01:42

Messithebest írta:
Bob_Marley írta:Gratulálok a Valencianak, nagyot küzdöttek. Meglehetett volna meg icce is, de kimaradtak a lehetőségek...osszessegeben én nem tudok ilyen borulato lenni, mint lejjebb páran, legfontosabb címet behuztuk, végig magabiztosan, szezon végére elfogytunk, ezen a meccsen mentálisan lehetett látni. Jövőre látatlanban aláírnam ugyanezt, bajnokság, kupadonto. Meg ha el is veszítettük ezt most, kár érte nagyon.
Neked csak annyit tudok írni, hogy szokj le a tudatmódosítókról, szemmel láthatóan nem tesznek jót Neked.
Én értem miért írja ezt Bob, valószínűleg nem a sikerkorszak óta (2005 - ) szurkol a Barcának, majd amikor nem lesz Messi, valószínűleg a te (ti) álláspontod is konvergálni fog Bobéhoz. Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni, hogy a sikerek, elvárások amik ma garanciának vannak véve, azok nem mindig voltak így régen, és esélyes, hogy a jövőben sem lesznek így.

Persze minden relatív, de itt egy-két ember csalódottsági szinthe egy bajnoki cím, kupadöntő, BL-elődöntő után kicsit túlzó. Én amikor elkezdtem szurkolni a Realnak, akkor 4-5 évet kellett várnom az első kupára, valamint arra, hogy valami csapatféleséget lássak. A BL-ről inkább nem is beszélek. (Csak viszonyításképpen.)

Persze nyilván értem, hogy a csapatban rejlő potencilális lehetőségek és Messi utolsó évei miatt van düh a legtöbb szurkolóban, de a foci ilyen, egy rossz nap vagy egy rossz pillanat tud dönteni egy egész szezonról. Hiába vagy te 900 percen keresztül a legjobb, ha utána 2-3 perc alatt nullázod magad. (Anfield vagy Ajax-Spurs példának okáért.)
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.05.26. 01:01:35

Dupla véletlenül. Töröljétek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára markionni 2019.05.26. 01:02:52-kor.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2019.05.26. 00:47:58

Bob_Marley írta:Gratulálok a Valencianak, nagyot küzdöttek. Meglehetett volna meg icce is, de kimaradtak a lehetőségek...osszessegeben én nem tudok ilyen borulato lenni, mint lejjebb páran, legfontosabb címet behuztuk, végig magabiztosan, szezon végére elfogytunk, ezen a meccsen mentálisan lehetett látni. Jövőre látatlanban aláírnam ugyanezt, bajnokság, kupadonto. Meg ha el is veszítettük ezt most, kár érte nagyon.
Neked csak annyit tudok írni, hogy szokj le a tudatmódosítókról, szemmel láthatóan nem tesznek jót Neked.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
lamademon
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.25. 09:41:48

2019.05.26. 00:27:41

"Hát, ez most nem úgy sikerült, ahogy elterveztük.
De nem lehet sokáig búslakodni, holnap is van nap, már mindenki a következő meccsre fókuszál.
Vannak problémák, de mindenki azon dolgozik nap, mint nap, hogy ezeket kiküszöböljük.
Nem gondolom, hogy annyira rosszak lettünk volna, hiszen a labdatartásban domináltunk, és a Valencia is csak párszor jutott el a kapunkig, igaz, ez elég is volt nekik. De hát ilyen a foci, mi mindent megtettünk, azonban most az ellenfélnek volt nagyobb szerencséje.
Nem gondolkodom a lemondáson, mivel szerintem az elképzelésienkt maradektalanul véghezvittük, az elnök és a játékosok bíznak bennem, az eredményeknek is jönniük kell."

csak ezt ne
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.26. 00:15:12

Megmondom őszintén, nem akartam megnézni ezt a mait, csak a betervezett programom végül nem jött össze, úgyhogy betettem. Nem is bosszantott már fel, inkább röhögtem az egészen, pláne azon a komédián, ami a végén volt Guedessel. Változások kellenének, de nem lesznek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
vmszla
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019.05.08. 14:07:33

2019.05.26. 00:08:42

A nyilatkozatok alapján minden kalács, minden szép csak az elvárások nagyok! Mindenki elégedett az edzővel...várjuk a nyár végét mi lesz ebből
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.25. 23:54:26

Gratulálok Valverdének. Ismételten bátran ment bele a meccsbe, ahogy már megszokhattuk :)
Malcomot nem tudom még mi tudja motiválni annak tudatában, hogy nem tud annyi támadó megsérülni, hogy ő játszhasson. Jogos döntés volt, inkább játszon helyette Sergi Roberto jobb oldali támadót. Ez a Malcom aki legalább próbálkozik, megy előre , nem fosik valóban 5-6 meccsnyi időt érdemelt ebben a szezonban.Vidal szegény túl jó volt az elmúlt hetekben, így mindenképp a padon kellett kezdenie.
Fölösleges bármilyen igazolásokról beszélni, amíg ez az ember a Barca edzője. Teljesen mindegy ki jön a kezdő már megvan, azt is lehet tudni a meccs elején, hogy kiket fog cserélni. Teljesítmény egyáltalán nem számít.
Persze nem csak ő a hibás ezért a meccsért, hanem a játékosok is, de egyszerűen nekem elfogadhatatlan a felfogása. Azt hiszi még a Bilbao edzője.
Én ebben a keretben sokkal többet érzek, mint ahogyan játszottak idén.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.25. 23:45:26

lesliejr12 írta:A 2.felidőben annyit ki lehet emelni, hogy legalább futottak. De közben pánik szerűen kapkodtak, ívelgettek.
Abban az ívelgetésben több fantázia volt, mint az addigi izébizében együttvéve.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.05.25. 23:44:58

Bob_Marley írta:Gratulálok a Valencianak, nagyot küzdöttek. Meglehetett volna meg icce is, de kimaradtak a lehetőségek...osszessegeben én nem tudok ilyen borulato lenni, mint lejjebb páran, legfontosabb címet behuztuk, végig magabiztosan, szezon végére elfogytunk, ezen a meccsen mentálisan lehetett látni. Jövőre látatlanban aláírnam ugyanezt, bajnokság, kupadonto. Meg ha el is veszítettük ezt most, kár érte nagyon.
Akkor jobb lett volna azért ha megint a Real nyeri a BLt, mert akkor azt is spanyol csapat hozza.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.25. 23:43:40

A 2.felidőben annyit ki lehet emelni, hogy legalább futottak. De közben pánik szerűen kapkodtak, ívelgettek. Mégis mi a fene volt ez megint? Valverde nem tudja felszedni őket a padlóról, alkalmatlan. Remélem holnap Bartomeu megerősíti megint, hogy ő az aki kell nekünk.
Több alap kezdő játékosunk katasztrófa volt ma is, nyáron kellene a frissítés, de az edzővel kellene kezdeni.
Gratulálni kell a Valencia-nak, megérdemelték.
eva
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017.04.27. 14:40:49

2019.05.25. 23:42:20

Sok éven keresztül szomorú voltam amikor vége lett a szezonnak, most kifejezetten örülök neki!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eva 2019.05.25. 23:45:23-kor.
Válasz küldése