Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2019.07.29. 13:12:03

Nem azt vitatják sokan,hogy nincs a srácban potenciál.
A gond az inkább,hogy a csillagászati fizuja és hatalmas árához képest a nullához konvergál a teljesítménye és a hozzáállása is helyenként.Ha 50m lett volna az ára és 3m körüli fizuja lenne akkor csendesebb lenne a tömeg is.De így sajnos jogos a kritika az elmúlt években mutatott teljesítménye miatt.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.07.29. 12:55:58

lics írta: Ebbe a Dembele témádában nem fogunk eggyet érteni az biztos, én amire emlékszem, hogy fontos gól volt az a Sevilla elleni szuperkupa. Annyira nem értettem a le igazolását, mert nekünk nem az volt a játékunk mint a Dortmundnak, hogy előrúgják a labdát aztán Aubameyang vagy Dembele utoléri és megoldja, de örültem amikor idejött, mert bíztam bennt, hogy hozza amit Dortmundba. Számomra egy csalódás, persze valószínűleg az az oka, hogy nem megfelelően használja Valverde, mint ahogy Coutinhot sem. De azt egy kicsit erősnek gondolom, hogy Albán meg Messin kívül az ő játékát élmény volt nézni. Mikor? Voltak jó megmozdulásai valóban, Busquetsnek is Suareznek is, de szerintem több volt a rossz mint a jó. Értem én, hogy pl a te szíved Dembele felé húz, mert valamiért. Az enyém Malcom felé és mérges is voltam, hogy nem kapta meg a neki járó lehetőséget, de attól még nem alélok el attól a pár jó megoldásától amit csinált. Alapvetően egyet értek azzal amit írtál, csak a Dembeles rész kicsit elfogultnak tűnik.
Ez már itt off, de ha nem látod Dembelé játékának lényegét, arról nem mi tehetünk... Próbáld meg látni is a meccseket, ne csak nézni... Nem egy olyan meccs volt tavaly, amikor Messi sérült volt, Oszmán kb átvette a szerepét (persze nem azon a szinten!), de ő volt a fazonszabász, ő volt akkor az egyetlen, aki megoldotta az egy-egyeket... Nem mi vagyunk az elfogultak, hanem te...
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.07.29. 11:50:51

Chino írta:
lics írta:
miro. írta:Ez jo ideje mar egy Perez- Zidane es baratai csapat.
A Real oriasi kakiban van,ezeket akiket igazoltak egy nagyon eros mag moge kellett volna,Hazardon kivul a tobbi ha kezdo akkor oriasi gaz lesz.
Ezek a kolykok,a kinai,az agyatlan vinicius meg brahim olyan sulytalanokves csak oriasi kerdojelek hogy hihetetlen.
Zidane meg nem lesz jo mar. Lejart ahogy a jatekosai,ami nem problema,csak tudni kell valtani mindenkinek.
Szerintem hasonló a helyzet nálatok is pár játékos kapcsán, pl. Dembele Vinicius mind a kettő ügyes van bennt potenciál, de ahogy eddig kinéz, egyiksem fog igazán beválni, 2. Suarez Benzema nem is értem miért tartják még őket 3. Marcelo Busquets van jobb alternatíva a Realba pl. Regulion akit kölcsön adtatok, inkább Marcelot kellett volna eladni, itt Busquets helyett lenne bőven ember, de nem igazán próbálkoznak a beépítéssel. Atletico komoly kis csapat lessz az idén, szerintem bajnokesélyes. Zidannak a 3 bl cím után nem kellett volna visszamenni, nem látom bennt a sikert, nálunk Valverdet már rég el kellett volna küldeni.
Azért ez így szerintem nem igaz. Nálunk a legnagyobb probléma egyértelműen Valverde.
Dembélé kb. egymaga letett annyit az asztalra, mint Suarez és Coutinho együttvéve, ráadásul Messi és talán Alba után ő volt az akinek a játékát felüdülését volt nézni és nem egy fontos gólt lőtt, nem mellesleg a Bl-ben pl. közel annyi gólt termelt negyedannyi játékperc alatt, mint a fenti két jómadár együttvéve. Ráadásul kb. két meccset játszott az elejétől a végéig a bajnokságban. Abban, hogy Busquets végigjátszhatja lazsálva a meccseket szintén benne van Valverde keze. Emlékezzünk, hogy amikor Piqué kezdte el ezt csinálni Lucho úgy kivágta a kezdőből, mint a huzat, meg is jött az esze és ha nem is god mode-ba váltott, de nagyon összekapta magát és összehasonlítothatatlanul jobban játszott. Én még reménykedek, hogy Businak is lesz valamilyen pálfordulata. Igazából Albaról lehetne példát venni ilyen tekintetben, aki 54-55 meccsen kihajtotta a belét és nagyon odatette magát pedig, ha valakinek hát neki semmilyen konkurenciája nem volt.
Nálatok kevésbé van fejben a hiba, nem lebecsülve, de egy olyan kerettel mint a miénk, megfelelő hozzáállással és egy akár középkategóriás edzővel minden fronton a legesélyesebbnek kellene lenni. És itt nem feltétlenül a taktikai hozzáértésről beszélek.
Bartomeuról pedig még nem is beszéltem, aki szintén csak rombolja a klubot.

Leginkább abban bízok, hogy az érkezőkkel kicsit fel lesz kavarva az állóvíz. Elsősorban az első ötösfogat problémáját kell megoldani (amiből a remélem a brazil távozásával csak négyes lesz) és talán De Jong is felkavarja az állóvizet. Riqui-ben még nem nagyon bízom, hogy bármi szerepet is kapna, főleg hogy a kupasorozat is redukálva lesz, de talán már kicsit nagyobb a pr-ja, ami sajnos itt az elsődleges szempont, a képességek nem sokat nyomnak a latba. Kb. egy Messi tudású fiatal kapna jelenleg komoly szerepet.

A Realnál szinrtén van probléma a szent tehenekkel, de ahogy én látom, inkább az edző-játékosok viszonya a döntőbb. Ott valami nagyon nincs rendben. A játék képe ráadásul még a miénkhez is a béka s..e alatt van, de még az eredmények sem jönnek. Zidane kb. a Bl-ekből él, már olyan nagy tekintélyt sem látni, mást már rég elküldtek volna melegebb éghajlatra.

Szerintem ebből az egészből az ATMA fog kijönni nevető harmadikként, de valahol jót is tehet a két csapatnak, főleg nekünk, ha lesz egy olyan komoly rivális, akivel a végsőkig kell küzdeni a bajnokságért és nem lehet csak félgőzzel/erőből behúzni a meccseket.

Ez egy kicsit off itt, de most itt bukkant fel. Az utánpótlás-kérdés nagyon összetett. Sokan abban az időszakban kezdtek el a Barcanak szurkolni, amikor tényleg összejütt egy kivételes, a futballtörténelemben egyedülálló korosztály. Bár ez is csalóka, mert voltak azért nagy korbeli különbségek és az edzőnek is hatalmas szerepe volt benne. Ha nem Pep lett volna akkor kinevezve nem valószínű, hogy láttuk volna mondjuk Piquét, Busquetset, Albat stb. a csapatban, de pl. azon is iszonyatosan kevés múlt, hogy Xavi is elpályázzon innen.
Vol,tak persze abban az időben is olyanok, akik a Masiaról kerültek ki, mint pl. Sergi, Ferrer, Guardiola stb., de sokan biztosan emlékeznek mi volt pl. mikor Van Gaal átvette a csapatot. A fél holland válogatott nálunk hirtelen nálunk játszott, még spanyolok is alig akadtak nemhogy saját nevelések. Azóta pedig a futball egy hatalmas business lett, a játék háttérbe szorult. Mi lett azokkal a csapatokkal, akik egyeduralkodók voltak Európában, de nem tudták pénzügyileg felvenni a riválisokkal?! Plusz a sikerek árnyoldala a fiatalok mellőzése is egyben. Ahhoz, hogy feljöjjenek játékosok az akadémiáról sok dolognak kellett együtt állnia. A csapat iszonyatos lejtmenetben volt, nem volt olyan szintű eredménykényszer mint most. Volt egy olyan edző aki tökös volt, ráadásul korábban a B-csapat trénere volt, s nem utolsósorban egy olyan elnök aki fontosnak tartotta a csapat érdekét is. Sok hibája volt Laportanak is, távolról sem volt szent, de ő nem csak a profitot és a klub vezetését nézte, hanem magát a csapatot és hagyta, hogy dolgozni az edzőt és nem pofázott bele mindenbe. Kíváncsi lennék hagyná-e most, hogy az edző egy akkori Busquets szintű, negyedosztályban vitézkedő kölyköt felhozzon és a sztár Touréval versenyeztessen. Vaagy visszahozzon egy Piquét és már első szezonjában alapjátékosként számoljon vele.
Szóval nem újkeletű dolog ez az utánpótlás hanyagolása, csupán abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy láthattuk/láthatjuk ezt a generációt.
Ebbe a Dembele témádában nem fogunk eggyet érteni az biztos, én amire emlékszem, hogy fontos gól volt az a Sevilla elleni szuperkupa. Annyira nem értettem a le igazolását, mert nekünk nem az volt a játékunk mint a Dortmundnak, hogy előrúgják a labdát aztán Aubameyang vagy Dembele utoléri és megoldja, de örültem amikor idejött, mert bíztam bennt, hogy hozza amit Dortmundba. Számomra egy csalódás, persze valószínűleg az az oka, hogy nem megfelelően használja Valverde, mint ahogy Coutinhot sem. De azt egy kicsit erősnek gondolom, hogy Albán meg Messin kívül az ő játékát élmény volt nézni. Mikor? Voltak jó megmozdulásai valóban, Busquetsnek is Suareznek is, de szerintem több volt a rossz mint a jó. Értem én, hogy pl a te szíved Dembele felé húz, mert valamiért. Az enyém Malcom felé és mérges is voltam, hogy nem kapta meg a neki járó lehetőséget, de attól még nem alélok el attól a pár jó megoldásától amit csinált. Alapvetően egyet értek azzal amit írtál, csak a Dembeles rész kicsit elfogultnak tűnik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.07.29. 10:53:04

lics írta:
miro. írta:Ez jo ideje mar egy Perez- Zidane es baratai csapat.
A Real oriasi kakiban van,ezeket akiket igazoltak egy nagyon eros mag moge kellett volna,Hazardon kivul a tobbi ha kezdo akkor oriasi gaz lesz.
Ezek a kolykok,a kinai,az agyatlan vinicius meg brahim olyan sulytalanokves csak oriasi kerdojelek hogy hihetetlen.
Zidane meg nem lesz jo mar. Lejart ahogy a jatekosai,ami nem problema,csak tudni kell valtani mindenkinek.
Szerintem hasonló a helyzet nálatok is pár játékos kapcsán, pl. Dembele Vinicius mind a kettő ügyes van bennt potenciál, de ahogy eddig kinéz, egyiksem fog igazán beválni, 2. Suarez Benzema nem is értem miért tartják még őket 3. Marcelo Busquets van jobb alternatíva a Realba pl. Regulion akit kölcsön adtatok, inkább Marcelot kellett volna eladni, itt Busquets helyett lenne bőven ember, de nem igazán próbálkoznak a beépítéssel. Atletico komoly kis csapat lessz az idén, szerintem bajnokesélyes. Zidannak a 3 bl cím után nem kellett volna visszamenni, nem látom bennt a sikert, nálunk Valverdet már rég el kellett volna küldeni.
Azért ez így szerintem nem igaz. Nálunk a legnagyobb probléma egyértelműen Valverde.
Dembélé kb. egymaga letett annyit az asztalra, mint Suarez és Coutinho együttvéve, ráadásul Messi és talán Alba után ő volt az akinek a játékát felüdülését volt nézni és nem egy fontos gólt lőtt, nem mellesleg a Bl-ben pl. közel annyi gólt termelt negyedannyi játékperc alatt, mint a fenti két jómadár együttvéve. Ráadásul kb. két meccset játszott az elejétől a végéig a bajnokságban. Abban, hogy Busquets végigjátszhatja lazsálva a meccseket szintén benne van Valverde keze. Emlékezzünk, hogy amikor Piqué kezdte el ezt csinálni Lucho úgy kivágta a kezdőből, mint a huzat, meg is jött az esze és ha nem is god mode-ba váltott, de nagyon összekapta magát és összehasonlítothatatlanul jobban játszott. Én még reménykedek, hogy Businak is lesz valamilyen pálfordulata. Igazából Albaról lehetne példát venni ilyen tekintetben, aki 54-55 meccsen kihajtotta a belét és nagyon odatette magát pedig, ha valakinek hát neki semmilyen konkurenciája nem volt.
Nálatok kevésbé van fejben a hiba, nem lebecsülve, de egy olyan kerettel mint a miénk, megfelelő hozzáállással és egy akár középkategóriás edzővel minden fronton a legesélyesebbnek kellene lenni. És itt nem feltétlenül a taktikai hozzáértésről beszélek.
Bartomeuról pedig még nem is beszéltem, aki szintén csak rombolja a klubot.

Leginkább abban bízok, hogy az érkezőkkel kicsit fel lesz kavarva az állóvíz. Elsősorban az első ötösfogat problémáját kell megoldani (amiből a remélem a brazil távozásával csak négyes lesz) és talán De Jong is felkavarja az állóvizet. Riqui-ben még nem nagyon bízom, hogy bármi szerepet is kapna, főleg hogy a kupasorozat is redukálva lesz, de talán már kicsit nagyobb a pr-ja, ami sajnos itt az elsődleges szempont, a képességek nem sokat nyomnak a latba. Kb. egy Messi tudású fiatal kapna jelenleg komoly szerepet.

A Realnál szinrtén van probléma a szent tehenekkel, de ahogy én látom, inkább az edző-játékosok viszonya a döntőbb. Ott valami nagyon nincs rendben. A játék képe ráadásul még a miénkhez is a béka s..e alatt van, de még az eredmények sem jönnek. Zidane kb. a Bl-ekből él, már olyan nagy tekintélyt sem látni, mást már rég elküldtek volna melegebb éghajlatra.

Szerintem ebből az egészből az ATMA fog kijönni nevető harmadikként, de valahol jót is tehet a két csapatnak, főleg nekünk, ha lesz egy olyan komoly rivális, akivel a végsőkig kell küzdeni a bajnokságért és nem lehet csak félgőzzel/erőből behúzni a meccseket.

Ez egy kicsit off itt, de most itt bukkant fel. Az utánpótlás-kérdés nagyon összetett. Sokan abban az időszakban kezdtek el a Barcanak szurkolni, amikor tényleg összejütt egy kivételes, a futballtörténelemben egyedülálló korosztály. Bár ez is csalóka, mert voltak azért nagy korbeli különbségek és az edzőnek is hatalmas szerepe volt benne. Ha nem Pep lett volna akkor kinevezve nem valószínű, hogy láttuk volna mondjuk Piquét, Busquetset, Albat stb. a csapatban, de pl. azon is iszonyatosan kevés múlt, hogy Xavi is elpályázzon innen.
Vol,tak persze abban az időben is olyanok, akik a Masiaról kerültek ki, mint pl. Sergi, Ferrer, Guardiola stb., de sokan biztosan emlékeznek mi volt pl. mikor Van Gaal átvette a csapatot. A fél holland válogatott nálunk hirtelen nálunk játszott, még spanyolok is alig akadtak nemhogy saját nevelések. Azóta pedig a futball egy hatalmas business lett, a játék háttérbe szorult. Mi lett azokkal a csapatokkal, akik egyeduralkodók voltak Európában, de nem tudták pénzügyileg felvenni a riválisokkal?! Plusz a sikerek árnyoldala a fiatalok mellőzése is egyben. Ahhoz, hogy feljöjjenek játékosok az akadémiáról sok dolognak kellett együtt állnia. A csapat iszonyatos lejtmenetben volt, nem volt olyan szintű eredménykényszer mint most. Volt egy olyan edző aki tökös volt, ráadásul korábban a B-csapat trénere volt, s nem utolsósorban egy olyan elnök aki fontosnak tartotta a csapat érdekét is. Sok hibája volt Laportanak is, távolról sem volt szent, de ő nem csak a profitot és a klub vezetését nézte, hanem magát a csapatot és hagyta, hogy dolgozni az edzőt és nem pofázott bele mindenbe. Kíváncsi lennék hagyná-e most, hogy az edző egy akkori Busquets szintű, negyedosztályban vitézkedő kölyköt felhozzon és a sztár Touréval versenyeztessen. Vaagy visszahozzon egy Piquét és már első szezonjában alapjátékosként számoljon vele.
Szóval nem újkeletű dolog ez az utánpótlás hanyagolása, csupán abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy láthattuk/láthatjuk ezt a generációt.
Forca Barca!!!!
stef.lev
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.02.24. 19:02:06
Tartózkodási hely: Pécs

2019.07.29. 10:35:41

Rinku írta:
stef.lev írta:Nem vagyok az a kommentelő,megmondó ember típus, de az ilyen hozzászólásokat olvasva felmegy bennem a pumpa. Nem értem, hogy lehet ilyet írni, hogy "lelketlen, műanyag bajnoki cím"? Miért természetes a Barca szurkolók 80%-ának, hogy automatikusan megnyerjük a bajnokságot? Egy bajnokságot a legnehezebb megnyerni az összes sorozat közül, mert itt 38 meccsen, azaz egész évben keresztül kiegyensúlyozott teljesítményre van szükség, nem elég egy megfelelő formaidőzítés tavaszra. (ezzel nem azt akarom mondani, hogy BL-t nyerni könnyű...) Főleg ha a világ második legerőssebb bajnokságáról beszélünk. Madridba szerintem bármit megadnának egy esetleges bajnoki címért, a barca szurkolóknak meg már unalmas, mert a csapat elkényesztet minket és az utóbbi 11 kiírásból 8at megnyert. Inkább élvezni kellene ezt az időszakot ameddig tart, mert sajnos könnyen előfordulhat hogy Messi utáni években majd mi is bármit megadnánk egy újabb bajnoki címért...
Az utánpótlás már sehol nincs, a "Mes que un club" az egyik legjobban eladható brand, könnyen pénzre váltottak egy elvet. Akit éppen akarunk, megvesszük ész nélkül és túlárazva, mermimegtehessük. Rányomtatjuk a címert pirítóssütőre. Mosógép mellé is kiváló Messi arcképe, attól jobban megy a biznyák. Amíg gyerek voltam, ezek nem tűntek fel, most viszont már eléggé zavaró ez a hobbikrválkodás. Régen is ez ment, a foci egy nagy kirakat, de ott voltak még klasszisok, vezérek, akik nincsenek már sehol. Vannak viszont elkényeztett hülyegyerekek 5 méteres lovakon. Elmúlt 3 év Párizs, Torinó, Róma, Liverpool, ezek nem számítanak, bocsánatkérés, tükörbenézés? Minek az, megvesszük ezt is kilóra. A lényeg, hogy vettünk egy göndör cukcsiscrácot, hogy fogyjon a címeres trash a boltból, valami holland gyereket olyan fizetéssel, aminek bőven a viccrovatban a része, meg ilyen apróságok.

Nem direkt vagyok gyökér, csak fáj látni, hogy azzá lett a klub, aminek zömében az ellenpéldája voltunk. Pénzmosás, felfüggesztett ítéletek, sunnyogás, olajtőke, gumigerinc, galaktikum. Remélem jön azért a bajnoki cím, hadd bővüljön a wikipédia. Sok értéke lesz. Adja a jó Isten, hogy látok még az életben egy Leicester-féle fricskát a szemek közé.
Teljes mértékben egyet értek veled ezekben a dolgokban és nem is erre írtam a hozzászólásomat. Sajnos ezek oylan dolgok, amik nem csak nálunk hanem szinte az egész európai topfutballban jelen vannak. Bármennyire is fájó ez (se) már sosem lesz oylan mint régen, kénytelenek leszünk elfogadni, hogy ez a jelen és a jövő is. Ezért is örüljünk annak amíg vannak még páran a NAGY generációból és ne vegyük természetesnek, hogy zsinórban szállítják a bajnoki címeket.

Ui:: bocsi ha kicsit OFF lett a téma
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.29. 10:00:36

stef.lev írta:Nem vagyok az a kommentelő,megmondó ember típus, de az ilyen hozzászólásokat olvasva felmegy bennem a pumpa. Nem értem, hogy lehet ilyet írni, hogy "lelketlen, műanyag bajnoki cím"? Miért természetes a Barca szurkolók 80%-ának, hogy automatikusan megnyerjük a bajnokságot? Egy bajnokságot a legnehezebb megnyerni az összes sorozat közül, mert itt 38 meccsen, azaz egész évben keresztül kiegyensúlyozott teljesítményre van szükség, nem elég egy megfelelő formaidőzítés tavaszra. (ezzel nem azt akarom mondani, hogy BL-t nyerni könnyű...) Főleg ha a világ második legerőssebb bajnokságáról beszélünk. Madridba szerintem bármit megadnának egy esetleges bajnoki címért, a barca szurkolóknak meg már unalmas, mert a csapat elkényesztet minket és az utóbbi 11 kiírásból 8at megnyert. Inkább élvezni kellene ezt az időszakot ameddig tart, mert sajnos könnyen előfordulhat hogy Messi utáni években majd mi is bármit megadnánk egy újabb bajnoki címért...
Az utánpótlás már sehol nincs, a "Mes que un club" az egyik legjobban eladható brand, könnyen pénzre váltottak egy elvet. Akit éppen akarunk, megvesszük ész nélkül és túlárazva, mermimegtehessük. Rányomtatjuk a címert pirítóssütőre. Mosógép mellé is kiváló Messi arcképe, attól jobban megy a biznyák. Amíg gyerek voltam, ezek nem tűntek fel, most viszont már eléggé zavaró ez a hobbikrválkodás. Régen is ez ment, a foci egy nagy kirakat, de ott voltak még klasszisok, vezérek, akik nincsenek már sehol. Vannak viszont elkényeztett hülyegyerekek 5 méteres lovakon. Elmúlt 3 év Párizs, Torinó, Róma, Liverpool, ezek nem számítanak, bocsánatkérés, tükörbenézés? Minek az, megvesszük ezt is kilóra. A lényeg, hogy vettünk egy göndör cukcsiscrácot, hogy fogyjon a címeres trash a boltból, valami holland gyereket olyan fizetéssel, aminek bőven a viccrovatban a része, meg ilyen apróságok.

Nem direkt vagyok gyökér, csak fáj látni, hogy azzá lett a klub, aminek zömében az ellenpéldája voltunk. Pénzmosás, felfüggesztett ítéletek, sunnyogás, olajtőke, gumigerinc, galaktikum. Remélem jön azért a bajnoki cím, hadd bővüljön a wikipédia. Sok értéke lesz. Adja a jó Isten, hogy látok még az életben egy Leicester-féle fricskát a szemek közé.
Football, bloody hell. /SAF/
stef.lev
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.02.24. 19:02:06
Tartózkodási hely: Pécs

2019.07.29. 08:29:34

Rinku írta:
miro. írta:Nalunk kicsit mas a problema..
Elment 300 millio,es egy jatekos jott a kezdobe.
Abba a kezdobe,ahol mar a masodik nyarnak kene eltelnie ugy hogy frissitunk.
Modric,Marcelo,Benzema,Jobbszelso,Carvajal.
Ha ezen az ot poszton erositenenk akkor valtozna valami.
Ehelyett Viniciusok,Kubuk,Rodrygokkal probalunk foltozgatni.
Ez a mag ilyen fiatal jatekosokhoz nagyon keves,oket 2 evvel ezelott kellett volna lassan beepiteni.
A jovic,mendy fele vonalrol ne is beszeljunk,csere emberek,abbol van 15 most..

Fogadni merek hogy novemberre eselyunk nem lesz a bajnoksagban!
Tudod miro, nem tudom eldönteni, hogy mi lesz a gázabb majd a szezon végén. Ez amit fentebb írsz, vagy az az irdatlan ego és töklóbálás, amit majd a galaktikus Barca összehord a bajnokságban, jön a hulla lelketlen, műanyag bajnoki cím, és majd nézheti a világ ahogy megint taknyossá alázza a csapatot az egyik angol a BL-ben. Bárkinek, akibe még szorult némi ízlés, nem tudom, hogy annál melyik fogja inkább kiváltani a szekunder szégyenérzetet.
Nem vagyok az a kommentelő,megmondó ember típus, de az ilyen hozzászólásokat olvasva felmegy bennem a pumpa. Nem értem, hogy lehet ilyet írni, hogy "lelketlen, műanyag bajnoki cím"? Miért természetes a Barca szurkolók 80%-ának, hogy automatikusan megnyerjük a bajnokságot? Egy bajnokságot a legnehezebb megnyerni az összes sorozat közül, mert itt 38 meccsen, azaz egész évben keresztül kiegyensúlyozott teljesítményre van szükség, nem elég egy megfelelő formaidőzítés tavaszra. (ezzel nem azt akarom mondani, hogy BL-t nyerni könnyű...) Főleg ha a világ második legerőssebb bajnokságáról beszélünk. Madridba szerintem bármit megadnának egy esetleges bajnoki címért, a barca szurkolóknak meg már unalmas, mert a csapat elkényesztet minket és az utóbbi 11 kiírásból 8at megnyert. Inkább élvezni kellene ezt az időszakot ameddig tart, mert sajnos könnyen előfordulhat hogy Messi utáni években majd mi is bármit megadnánk egy újabb bajnoki címért...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.07.28. 17:50:03

hét gól az hét gól, szó se róla, engem mégsem ez aggaszt hanem az a nyilvánvaló sebesség különbség ami a mi meccsünk és a matracosoké között mutatkozott.
ha azt feltételezem, hogy mindhárom csapat azért majd összerázódik ez az előny sok mindent eldönthet.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.07.28. 13:52:40

miro. írta:Ott lesz talan nektek az Atletico akik miatt porogni kell es nem fogtok annyira langyosak lenni amikor jon a Bl erdemi resze..
Annyira nem lennék meglepve, ha az Atletico behúzná a bajnokságot. Erősebbek lettek, legalábbis egyenlőre úgytűnik és hiába erős a keretünk, ha semmit nem tud vele kezdeni Valverde.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.07.28. 08:29:46

Ott lesz talan nektek az Atletico akik miatt porogni kell es nem fogtok annyira langyosak lenni amikor jon a Bl erdemi resze..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.27. 23:59:50

miro. írta:Nalunk kicsit mas a problema..
Elment 300 millio,es egy jatekos jott a kezdobe.
Abba a kezdobe,ahol mar a masodik nyarnak kene eltelnie ugy hogy frissitunk.
Modric,Marcelo,Benzema,Jobbszelso,Carvajal.
Ha ezen az ot poszton erositenenk akkor valtozna valami.
Ehelyett Viniciusok,Kubuk,Rodrygokkal probalunk foltozgatni.
Ez a mag ilyen fiatal jatekosokhoz nagyon keves,oket 2 evvel ezelott kellett volna lassan beepiteni.
A jovic,mendy fele vonalrol ne is beszeljunk,csere emberek,abbol van 15 most..

Fogadni merek hogy novemberre eselyunk nem lesz a bajnoksagban!
Tudod miro, nem tudom eldönteni, hogy mi lesz a gázabb majd a szezon végén. Ez amit fentebb írsz, vagy az az irdatlan ego és töklóbálás, amit majd a galaktikus Barca összehord a bajnokságban, jön a hulla lelketlen, műanyag bajnoki cím, és majd nézheti a világ ahogy megint taknyossá alázza a csapatot az egyik angol a BL-ben. Bárkinek, akibe még szorult némi ízlés, nem tudom, hogy annál melyik fogja inkább kiváltani a szekunder szégyenérzetet.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.07.27. 23:26:38

Nalunk kicsit mas a problema..
Elment 300 millio,es egy jatekos jott a kezdobe.
Abba a kezdobe,ahol mar a masodik nyarnak kene eltelnie ugy hogy frissitunk.
Modric,Marcelo,Benzema,Jobbszelso,Carvajal.
Ha ezen az ot poszton erositenenk akkor valtozna valami.
Ehelyett Viniciusok,Kubuk,Rodrygokkal probalunk foltozgatni.
Ez a mag ilyen fiatal jatekosokhoz nagyon keves,oket 2 evvel ezelott kellett volna lassan beepiteni.
A jovic,mendy fele vonalrol ne is beszeljunk,csere emberek,abbol van 15 most..

Fogadni merek hogy novemberre eselyunk nem lesz a bajnoksagban!
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.07.27. 13:29:02

miro. írta:Ez jo ideje mar egy Perez- Zidane es baratai csapat.
A Real oriasi kakiban van,ezeket akiket igazoltak egy nagyon eros mag moge kellett volna,Hazardon kivul a tobbi ha kezdo akkor oriasi gaz lesz.
Ezek a kolykok,a kinai,az agyatlan vinicius meg brahim olyan sulytalanokves csak oriasi kerdojelek hogy hihetetlen.
Zidane meg nem lesz jo mar. Lejart ahogy a jatekosai,ami nem problema,csak tudni kell valtani mindenkinek.
Szerintem hasonló a helyzet nálatok is pár játékos kapcsán, pl. Dembele Vinicius mind a kettő ügyes van bennt potenciál, de ahogy eddig kinéz, egyiksem fog igazán beválni, 2. Suarez Benzema nem is értem miért tartják még őket 3. Marcelo Busquets van jobb alternatíva a Realba pl. Regulion akit kölcsön adtatok, inkább Marcelot kellett volna eladni, itt Busquets helyett lenne bőven ember, de nem igazán próbálkoznak a beépítéssel. Atletico komoly kis csapat lessz az idén, szerintem bajnokesélyes. Zidannak a 3 bl cím után nem kellett volna visszamenni, nem látom bennt a sikert, nálunk Valverdet már rég el kellett volna küldeni.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.07.27. 12:39:35

Ez jo ideje mar egy Perez- Zidane es baratai csapat.
A Real oriasi kakiban van,ezeket akiket igazoltak egy nagyon eros mag moge kellett volna,Hazardon kivul a tobbi ha kezdo akkor oriasi gaz lesz.
Ezek a kolykok,a kinai,az agyatlan vinicius meg brahim olyan sulytalanokves csak oriasi kerdojelek hogy hihetetlen.
Zidane meg nem lesz jo mar. Lejart ahogy a jatekosai,ami nem problema,csak tudni kell valtani mindenkinek.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.27. 10:36:29

Tudom, hogy felkészülési meccs, formán kívül vannak a játékosok meg minden, de azért ez durva...

Nagy lutri idén mindkét csapat, mindkettőbe benne lehet a bajnokság is meg az ideihez hasonló szenvedős szezon is.

Hazard nagy húzás volt (mégha kicsit "többet" is kaptak belőle, de majd visszanyeri a versenysúlyát), a Jovic-Mendy duó se néz ki ügyetlennek, de úgyis Benzema meg Marcelo fog játszani. Vinicius-ban meg lenne potenciál, de ahogy nézem azóta se barátkozott meg a kapuval. A kp viszont kicsit öreges már, illetve én Zidane-t se tartanám megváltónak, szerintem egyszer (3x) volt Budán kutyavásár.

Az Atleti meg valószínűleg nagyot húzott Felix-szel, náluk az ilyen ismeretlenebb csatárok általában beválnak. Costa viszont ezek szerint végül marad?
És Simeone ellen én még akkor is parázni fogok ha egy Mallorca edzője lesz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.27. 09:37:26

Az Atletico egy hetest vagott a Realnak (milyen kar hogy a 2 BL dontot meg a 2 BL negyeddontot elluzerkedtek), Bale pedig valoszinuleg Kinaban folytatja heti 1 millio fontos fizetesert, amivel o lesz a vilag legjobban kereso jatekosa.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.07.21. 08:48:23

Elkezdodott a felkeszules nalunk,Benzena rugott ket luftot ziccerben.. :D :D :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.07.20. 23:40:00

Grimaldo írta:
MatyiG írta:Mert Viníciusszal amúgy mire mentek tavaly? Egy komoly meccsen sem tudott döntő tényező lenni, mégis el vannak tőle ájulva. Persze nem azért vitték, meg fiatal még, de a 16-oson belül már nem olyan veszélyes, mint előtte. A bajnokságban+BL-ben 22 meccsen egy gól, durva. :D

Nem is fog sok sót fog megenni Hazard mögött szerintem.
Ès az is milyen gól volt, amíg nem tanulja meg belőni a helyzeteit sokra nem megy a szép cseleivel.
Hazard mögött meg tényleg halálra van ítélve, nagyon egyoldalas játékos.
Ez a Rodrygo gyerek is elvileg azon az oldalon szaladgál, bár lehet, hogy tud máshol is játszani. Lehet, hogy nagy fogás lesz, de 50 millió egy brazil tiniért elég kockázatos üzlet.

Pogbát nem hiszem hogy be tudják rántani, a MU 160 milliónál megmakacsolta magát.
Forca Barca!!!!
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.07.16. 23:47:43

MatyiG írta:Mert Viníciusszal amúgy mire mentek tavaly? Egy komoly meccsen sem tudott döntő tényező lenni, mégis el vannak tőle ájulva. Persze nem azért vitték, meg fiatal még, de a 16-oson belül már nem olyan veszélyes, mint előtte. A bajnokságban+BL-ben 22 meccsen egy gól, durva. :D

Nem is fog sok sót fog megenni Hazard mögött szerintem.

Az az egy gól ugye nem az volt mikor a Valladolid ellen beadta középre és a védő befejelte de neki adták? Vini egyébként tehetséges srác technikás és még nagyon jó lehet csak eléggé egybites ha valahogy működésre bírnak az agyában kicsivel több agysejtet a kapu előterében akkor lesz baj, igaz szerintem sem lesz kezdő jövőre.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.07.16. 22:51:33

MatyiG írta:Mert Viníciusszal amúgy mire mentek tavaly? Egy komoly meccsen sem tudott döntő tényező lenni, mégis el vannak tőle ájulva. Persze nem azért vitték, meg fiatal még, de a 16-oson belül már nem olyan veszélyes, mint előtte. A bajnokságban+BL-ben 22 meccsen egy gól, durva. :D

Nem is fog sok sót fog megenni Hazard mögött szerintem.
Ès az is milyen gól volt, amíg nem tanulja meg belőni a helyzeteit sokra nem megy a szép cseleivel.
Hazard mögött meg tényleg halálra van ítélve, nagyon egyoldalas játékos.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.16. 22:48:24

Mert Viníciusszal amúgy mire mentek tavaly? Egy komoly meccsen sem tudott döntő tényező lenni, mégis el vannak tőle ájulva. Persze nem azért vitték, meg fiatal még, de a 16-oson belül már nem olyan veszélyes, mint előtte. A bajnokságban+BL-ben 22 meccsen egy gól, durva. :D

Nem is fog sok sót fog megenni Hazard mögött szerintem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.07.16. 22:32:47

recrea írta:Kiket igazoltak eddig a vakok? Jovic, Hazard van meg nekem, de nincs kedvem felmenni az urakhoz olvasni.

Kik távoznak és kiket akarnak még hozni?
Azért egy két játékossal bele-beletalálnak rendesen. Vinicius pl elég nagy fogás volt tavaly.
Mi meg Gomes-félékben látjuk meg azt, amit más nem képes.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.16. 16:59:26

zola8787 írta:Erről eszembe jutott mikor leigazoltuk Adriano-t és a nagy sport tv-s szakértő (nem emlékszem ki volt) elkezdte mondani, hogy kapott a brazil csatár egy utolsó lehetőséget egy nagy csapatnál és jó igazolás be fog válni :D
Asszem Varhidi volt. :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.16. 16:42:58

Erről eszembe jutott mikor leigazoltuk Adriano-t és a nagy sport tv-s szakértő (nem emlékszem ki volt) elkezdte mondani, hogy kapott a brazil csatár egy utolsó lehetőséget egy nagy csapatnál és jó igazolás be fog válni :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.07.16. 16:00:42

Nero. írta:
recrea írta:Kiket igazoltak eddig a vakok? Jovic, Hazard van meg nekem, de nincs kedvem felmenni az urakhoz olvasni.

Kik távoznak és kiket akarnak még hozni?
Mendy, Cityből balhátvéd
Jó lesz az Lyonnak is. :mrgreen:
Válasz küldése