Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.20. 09:18:58

Egyre kevésbé szimpatikus ami a klubnál folyik. Mi leszünk az új galaktikusok? Csak nálunk nem Kaká fog padozni, hanem Coutinho vagy Griezmann. És persze jön egy bohóc-celeb is lehet. Nálunk lesz a világ legdrágább kerete, de edzőt nem veszünk hozzájuk. Ez olyan, mintha vennél egy ferrarit, ami 100-nál letilt...
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2019.07.20. 09:01:28

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... en-2712351

"Az Atlético Madrid hivatalos panaszt mégn nem nyújtott be, de az RFEF állítólag ennek ellenére is nyomozni készül."

Kész röhej, hogy mennyire támadni akarják a klubot. NEM tettek panaszt ellenük, mégis vizsgálják. Szép. Bármi rossz sül ki belőle, remélem viszi magával Bartot is. =D>
més que un club
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.07.19. 22:46:12

Elvtársak se de Ligt se Umtiti? :mrgreen: Így azért nem kellene eladni, maradna kemény 3 khv, nem egy életbiztosítás főleg, hogy a harmadikat Todibonak hívják
mindegy #AllinforNeymar!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.07.19. 22:40:26

Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.07.19. 15:02:41

zola8787 írta:Miért ne lenne jobbhátvéd? Évek óta ott tolja, bevált neki, sokkal jobb a teljesítménye, mint Semedo-nak, nek az ő hibája, hogy univerzális játékos. Bale-t sem mondja mindenki védőnek.

Hagyjad, Mascherano is 5 évet játszott belső védőt, mégis sokan kikérték, hogy miért nem játszik a posztján. Van akinek a fejében determinálva vannak a posztok, nincs átjárás!

A vita nálam hippi megoldás, mert másban jók egyszerűen, más-más meccseken használnám őket. Csak ahogyan Ernesto úgy néhány szurkoló is csak beton kezdőben tud gondolkodni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
focista555
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.01.28. 23:01:44

2019.07.19. 13:58:04

zola8787 írta:Miért ne lenne jobbhátvéd? Évek óta ott tolja, bevált neki, sokkal jobb a teljesítménye, mint Semedo-nak, nek az ő hibája, hogy univerzális játékos. Bale-t sem mondja mindenki védőnek.
Nem jól látod Semedo teljesítményét, valami más miatt nem szimpatizálhatsz vele.. #-o
Szerintem az egyik legstabilabb kezdőnek kellene, hogy legyen. Fiatal, gyors, pontos és ha lenne támadóközéppályás, akkor Semedo felfutásai is hatékonyabbak lennének. :idea:
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.07.19. 11:48:23

Nem tudom, fiatal játékosként tuti nem Olaszországba igazolnék,ha játszani szeretnék! Ott többre tartják -mondjuk így-a rutint,de ne legyen igazam,gyűjtsön tapasztalatot és jöjjön ide 3 év múlva :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2019.07.19. 10:39:38

A De Ligt-es cikkről jutott eszembe , Bartonak az a mondata, hogy "Tudom hova igazol"+ a körítés amiből nekem az jött le, hogy ide fog csak még nem mondhat semmit ezügyben. Megint nagyon tudta Barto :D "Neymar 200% hogy marad" stb.. Hogy van még ennek az embernek bármiféle tekintélye ?
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.07.18. 15:59:38

Semedo gyorsabb de leginkább azért van több szerelése hátul mert rettenetesen helyezkedik védekezésnél és ilyenkor sokszor teremt olyan helyzetet ahol odaszalad és szerelnie kell, Roberto mondjuk 1 az 1ben védekezésben szerintem nem túl erős. Elől összjátékban viszont sokkal jobb, attól függetlenül Semedot nyomatnám a poszton mert az adottságai jobbak aztán ha folyamatosan játékban lenne hátha jobban menne neki...
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.07.18. 15:20:22

johdepp írta:

A lényeges dolgokban meg amúgy éppen Semedo tűnik jobbnak, mert gyorsabb, erősebb, jobb a védőmelója. Jobbhátvédként azért ezek nem elhanyagolható dolgok... És előrefelé sem éppen annyira analfabéta, mint amekkorának be van állítva itt a fórumon sokszor, bár ott talán egy paraszthajszállal rá lehet mondani Robira, hogy jobb.
Tényleg úgy tűnik ,de statisztikailag elől konkrétan minden statja jobb Robinak.Egyébként nem is kevéssel a lényegi statisztikákban ott ráver jó pár tizedet a portugálra.
Hátul meg átlagban jobbat hoz Semedo ,de egyedül a tackle aminél nagyobb különbség figyelhető meg a javára.
Ha az nem lenne kb egyformák lennének védekezésben.
Semedonak tény ,hogy jobbak a képességei ,sokkal gyorsabb csak éppen nem képes magából kihozni azt az extrát ami kellene. Igazából az lenne az ideális ,ha összegyúrnánk a kettőt ,abból jönne ki egy olyasmi mint anno Alves.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.07.18. 14:15:55

zola8787 írta:Továbbra sem értem mit láttok többet Semedo-ban, mint Robi-ban. Gyorsabb meg menőbb, hogy egy néger van a szélen, lényeges dolgokban sokkal jobb Roberto.
Lényeges dolgok, mint hogy fehér a bőre, szőke a haja, kék a szeme, katalán, saját nevelés, negyedik számú csapatkapitány?
Szimpatikus csávó Robi, de nálam a jelenlegi keretet nézve csak pados, és ott sem éppen rá böknék meccs közben, amikor valami alakítani kellene akár támadásban, akár labdatartásban. Szóval egy 15-16-17. ember, minthogy kezdő. Szerintem.
A lényeges dolgokban meg amúgy éppen Semedo tűnik jobbnak, mert gyorsabb, erősebb, jobb a védőmelója. Jobbhátvédként azért ezek nem elhanyagolható dolgok... És előrefelé sem éppen annyira analfabéta, mint amekkorának be van állítva itt a fórumon sokszor, bár ott talán egy paraszthajszállal rá lehet mondani Robira, hogy jobb.

Én meg azt nem értem, hogy egyesek miért értékelik ennyire túl Robit, de hát kinek a pap, kinem meg nem, ugye...
Amúgy az is röhej valahol, hogy negyedik számú csk. lehet. Szegény olyan kis szürke, csendes csávónak tűnik, mint a 16 éves Iniesta vagy Messi, és mellé még egetrengető teljesítmény sincs, szóval túl sok szava nem lehet, vagy ha van is, súlya nem lehet túl nagy...

Apropó, így lábjegyzetbe idebiggyesztve, az eddiginél is OFF-abb hozzáböfögésként megemlítem, ha már erről most eszembe jutott, hogy valahol elkeserítő, milyen névsor figyel a csapatkapitányoknál. Ezen még egy év alatt sem tudtam túltenni magam. Messi, Busquets, Piqué, S. Roberto. Te jó ég... Ezek közül Messi még csak-csak belefér, de hol van már a Puyol, Xavi, Valdés, Iniesta-sor?
zola8787 írta:sokkal jobb a teljesítménye, mint Semedo-nak
Zola, na ne már...
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.18. 14:15:03

Miért ne lenne jobbhátvéd? Évek óta ott tolja, bevált neki, sokkal jobb a teljesítménye, mint Semedo-nak, nek az ő hibája, hogy univerzális játékos. Bale-t sem mondja mindenki védőnek.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2019.07.18. 11:53:44

zola8787 írta:Továbbra sem értem mit láttok többet Semedo-ban, mint Robi-ban. Gyorsabb meg menőbb, hogy egy néger van a szélen, lényeges dolgokban sokkal jobb Roberto.
Nem érted akkor nem is fogod. Mondjuk Semedo jobb hátvéd posztját tekintve, Roberto meg nem. Kb ennyi. Ahogy Coutinho sem szélső, inkabb középpályán volna a helye Robertonak szintén.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.18. 08:01:21

Továbbra sem értem mit láttok többet Semedo-ban, mint Robi-ban. Gyorsabb meg menőbb, hogy egy néger van a szélen, lényeges dolgokban sokkal jobb Roberto.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.07.18. 06:59:50

Ez az egész időszak. ami a BL bukástól az átigazolási időszakig eddig tartott, számomra nagyon szomorú ha a Bárcára gondolok!
Van egy edzőnk, aki teljesen alkalmatlan ennek a keretnek a kezelésére, egy elnők, aki a klub értékeit sutba dobva olyan játékososk után hajt, akik a csapat közelébe sem kerülhetnének normális esetben. Akik nem tisztelték a klubot korábban és a jelenlegi klubjukat is gyalázatos módon hagyják el, vagy akarják elhagyni.
Hitelekből finanszíroznak üzleteket, képtelen cseréket és pénzösszegeket adnának egyetlen emberért, aki erre méltatlan, és azokat elcserélni, akik még bőven hasznosak lehetnek egy jövőbeli csapatnak.
Fiataljaink lehetősége a komplett nulla, a versenyhelyzet a csapatban megszűnt.
Nem értem a koncepciót, azt sem hogy mit akarunk játszani, hogy hogy képzelik el a jövőt.
Azt értem, hogy a BL megint a cél, és minden, de minden ennek van alárendelve, de szerintem ezen az úton ez nem elérhető. Ilyen edzővel, ilyen mentális hozzáállással, méltatlan viselkedéssel, csak még nagyobb lesz a bukás.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.07.17. 23:40:49

StickyFingaz írta:Van egy olyan rossz előérzetem,hogy De Jong érkezésével Ernő nem Busit teszi parkolópályára hanem Arthurt.
Én ilyentől nem félnék. Ernesztó nem szívbajos, De Jong nem fog játszani és kész. Sőt, Arthur sem túl sokat.

Nézhetjük majd hótt ugyanazt, mint előző szezonban. Lehet itt ábrándozni, hogy Semedo hogyan lesz kezdő jobbhátvéd, meg hogy mennyire be lesz passzolva középre a két fiatal (Arthur, De Jong), meg hogy Dembélé végre kapja majd a bizalmat, mintha Suárez vagy Coutinho lenne. Semmi nem lesz ebből. Lehet majd nézni a szokásos Robi jobbost, meg a Rakéta-Busi atomközéppályát. Az egyetlen változás a Cou-Griez helycsere lesz. Ennyi.

Méghozzá ezért:
crixus írta:A legnagyobb hiba pedig meg mindig az, hogy Ernesto Valverde az edzönk.. :roll:
Avatar
Forcabarca73
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2019.07.16. 22:59:57

2019.07.17. 23:33:17

Merész lenne!
Csatolmányok
9B1FD3C8-EED1-4B6D-A8EF-04A4E2E22656.jpeg
9B1FD3C8-EED1-4B6D-A8EF-04A4E2E22656.jpeg (42.03 KiB) Megtekintve 22368 alkalommal
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.07.17. 20:30:59

En a Coutinho-Rafinha duotol valnek meg, plusz ha nem szamolunk vele cserekent sem akkor Cucurellatol es hoznek valakit a balosra Alba möge. Puig es Wague menne kölcsönbe, mert öket biztosan nem jatszatna eleget Valverde. Gaymar pedig kell a francnak.
A legnagyobb hiba pedig meg mindig az, hogy Ernesto Valverde az edzönk.. :roll:
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.07.17. 19:20:16

StickyFingaz írta:Van egy olyan rossz előérzetem,hogy De Jong érkezésével Ernő nem Busit teszi parkolópályára hanem Arthurt.

Az meg nagyobb hülyeség lenne mint újabb támadókat venni ernesto haverunknak.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2019.07.17. 18:48:56

Van egy olyan rossz előérzetem,hogy De Jong érkezésével Ernő nem Busit teszi parkolópályára hanem Arthurt.
bence8
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.08.06. 12:03:17
Tartózkodási hely: gépnél

2019.07.17. 18:36:24

Érdekesen alakul eddig az átigazolási szezon.
Jelenleg a csapat akkor így néz ki:
MAtS/Neto
Semedo/Wague/(SR)
Pique/Lenglet/Umtiti/Todibo
Alba
Busi/De Jong/Athur/Rakitic/Coutinho/SR/Vidal/Alena
Messi/Suarez/Griezmann/Dembele/Malcom

Látszólag teljesen megvan a keret ha hozzuk Firpo-t, viszont a Neymar-os sztori kicsit bekavar.
Alapvetően szerintem nincs rá szükség és túl sok játékos/pénz áldozattal járna az idehozatala de vitathatatlan a kvalitása, illetve a marketing értéke. De ha nem túl sok pénz + Malcom, Rakitic,Coutinho feláldozásával(bevonás/eladás) el tudjuk hozni akkor szerintem nagyszerű igazolás lenne.
A keretre ránézve Griezmann érkezésével abszolút nincs rá szükség főleg nem Dembele feláldozásával. Ha érkezik csak úgy tudom elképzelni hogy mind Suarez mind Dembele elfogadja az abszolút csere szerepét. Umtiti-t pedig kár is lenne belevonni ebbe az üzletbe mert még egyrészt bizonyíthatja hogy visszatérhet a régi formájához, másrészt akkor megint vadászhatnánk védőt a nyáron aki már nem De Ligt lenne.

De Ligt-ről lecsúsztunk, de szerintem nem tragédia. Hátul megvagyunk és a Juve-ban mehet egy "tesztkört". Ha tényleg bebizonyítja ott hogy amolyan Maldini szerű tehetség akkor megéri elhozni 3 év múlva 150ért, ha pedig nem akkor addigra lesz még néhány tini aki közel ennyire be fog robbanni.

Középpálya kicsit tömött onnan Rakitic-et nem marasztalnám főleg azért mert akkor DeJong/Arthur/Alena/(Puig) biztosan megkapná az elegendő lehetőséget. Vidal szerintem fixen bizonyította hogy tökéletes 12. ember őt megtartanám.

Malcom távozna de ha így lenne akkor nem hoznék a helyére senkit mert oda be tud ugrani Coutinho. Neki adnék még egy esélyt. Első félévében senki nem kérdőjelezte meg aztán jött egy borzalmas év. Nem a tudásával van baj hanem fejben. Ha összeszedi magát akkor nagyon fontos lehet ő is.

Valverde-nek illetve a keretnek fel kell nőnie a feladathoz mert a mélység bőőven megvan a duplázáshoz.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.17. 17:43:12

MatyiG írta:Egy megfelelő rendszerben még mindig világklasszis teljesítményt tudna nyújtani szvsz, bár ez a rendszer nem Ernovel lesz, az is fix.
A sétálgatás-tökvakarás-belesz*rok mentalitás-alibizés nem rendszerfüggő.

Cáfoljon rám, de szerintem már nincs több a csávóban, felőlem akár pakolhatna is...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.17. 17:33:19

De, sok, csak felsoroltam, hogy közülük bárki ott lehet majd két-harom év múlva.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.07.17. 17:22:48

MatyiG írta:Ja, értem. A B-csapat még azért korai lenne szerintem 16 évesen, Juvenil A-ba már szerintem is mehetne. Jó lenne nem elkótyavetyélni, aztán mondjuk 2-3 év múlva már ilyen középpályánk lehetne Xavival a padon: Oriol Busi, FdJ, Arthur, Puig, Alená, Xavi Simons, SR, Busi(?)
8 középpályàs? Nem sok az egy picit..? :D

Mondjuk én alapból már a felsorolt nevekkel se értek egyet, de 8 ember 433-ba bazi sok, 442-höz meg ez a névsor alkalmatlan szerintem, max ha 2-en egy 442 féle gyémánt csúcsába játszanának.

Simons meg szerintem nyugodtan kezdjen a B-ben, aztán télen úgyis megy az A-ba. Nico is verte a hisztit, hogy Juvenil A-ba kezdhessen, aztán a B-ben szezont kezdő Ilaix edz most mégis a Barca B-vel. De a mai hírek szerint nem is követeli ezt amúgy Xavi.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.17. 15:16:23

Egy megfelelő rendszerben még mindig világklasszis teljesítményt tudna nyújtani szvsz, bár ez a rendszer nem Ernovel lesz, az is fix. Nála egy Vidal jobban tud érvényesülni a középpályán.
Válasz küldése