Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.07.31. 10:03:59

Mihu írta:Sziasztok!

Van itt olyan, aki kamerarendszerekhez konyít valamennyire? :D

Apósom horgásztaván akarunk fejleszteni kamera ügyileg, mert most csak egy van, a tó egyik végében, ami korábban elég volt, amikor 150 méterre volt a tó vége, viszont a bővítés miatt már majdnem 300-ra, így oda már nem olyan jól "lát".

Internet nincs, nincs is lehetőség a kiépítésre (full külterület).

A kérdés az, hogy internet nélkül megoldható-e mondjuk egy 2 vagy 3 kamerás rendszer kiépítése, amiből az egyik lent lenne a tó végében, ami a háztól kb olyan 400 méterre van. Ha igen, akkor milyen irányba kell elindulni?
Szia!
Nem a legmodernebb megoldás de, vannak ma is vezetékes kamerarendszerek.

Mondjuk azt nehezen tudom elképzelni, apósod körbe vezetékel xxx száz métert(nem egy olcsó játék) :)
Egyszerűbb lenne egy usb stick internettel vagy akármilyen net elérés és akkor ip kamera akár 10 is.

Szóval a lényeg, mindenképpen az internetes megoldás a jobb(költségkímélőbb) de, ha apósod nem sajnálja a pénzt és energiát, akkor van vezetékes megoldás is!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2019.07.27. 19:20:58

Sziasztok!

Van itt olyan, aki kamerarendszerekhez konyít valamennyire? :D

Apósom horgásztaván akarunk fejleszteni kamera ügyileg, mert most csak egy van, a tó egyik végében, ami korábban elég volt, amikor 150 méterre volt a tó vége, viszont a bővítés miatt már majdnem 300-ra, így oda már nem olyan jól "lát".

Internet nincs, nincs is lehetőség a kiépítésre (full külterület).

A kérdés az, hogy internet nélkül megoldható-e mondjuk egy 2 vagy 3 kamerás rendszer kiépítése, amiből az egyik lent lenne a tó végében, ami a háztól kb olyan 400 méterre van. Ha igen, akkor milyen irányba kell elindulni?
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.26. 19:03:32

szbsz írta:Köszi a részletes beszámolót :!: Én egyedül a veztéstől fosok kicsit, a forgalmin annó meg is buktam egyszer :/ 3 éve volt meg a jogsim amikor elvették 0.38 légalkohol után, 10hónapra vonták be (+ 90E bírság) ez decemberben történt, szóval lassan letelik.

Gondolom ha elcseszek valamit a gyakorlati vezetésen akkor kezdhetem előről az egész utánképzést vagy mehetek újra forgalmi vizsgázni (miután vettem méregdrágán pár órát) ugye? :mrgreen:
Gyanítom, h bukta esetén újra kell forgalmizni, sőt, akkor már kötelező órákat is kell venni biztosan, ami természetesen plusz zsé. De amúgy ez kb. 15 perc, direkt jobbkezes utcákba visz, mondjuk én akkor már 3-4 éve vezettem Pesten napi szinten.

Nekem 0.71 volt, 300 ezer plusz 100 ezer utánképzés és 4 hónap jogsi nélkül. Én úgy tárgyaltam a bírónővel, h inkább pénzt dobjon rám, de később megbántam, mert megszoktam autó nélkül, és a pénztárcámon is éreztem, Pesten meg ugyanúgy vezettem, mint előtte :D a pénz nagyon fájt :D
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.07.26. 18:42:53

recrea írta:Röviden, elég megalázó :D

85-120 ezer között volt 2014-ben, amiről egy döntő biztonság dönt, h mi lesz a pontos matek. A Mozaik utcában kell majd menni Budapesten, lehet ingyen parkolni :D Ezt az összeget majd ott kell a pénztárban befizetni.

Van egy 100 pontos kressz teszt, amiből 60 pontot kell teljesíteni. Hacsak nem tavaly vagy idén szerezted a jogsit, tanulás nélkül full esélytelen vagy. Én meg is buktam, ami azért kellemetlen, mert akkor újra kell a kresszet járnod (anno Újpesten) és újra kell vizsgázni, ami ugye pénz, idő és energia. Szóval ezt kerüld el, kezdj el rá tanulni, sokat.

Aztán van egy gyakorlati vezetés, vélhetően Óbudán a Mozaik utca környékén, ott úgy bánnak Veled, mint a 17 éves friss jogsissal. Én mondtam az embernek, h fejezze be, mert itt lakom a környéken, vagyis mindig erre vezetek, illetve 15 éve van jogsim.

Vagy ezután vagy mindezt megelőzve megpróbál egy pszichológus rábászélni, h Te bűnöző és sz.r ember vagy (nálam mondjuk ittas vezetés volt), és hogy tudja, h úgyis fogsz még ittasan vezetni. Itt mindent tagadni kell, és azt mondani, h sem előtte, sem ezután nem fogsz szabályt szegni és ittasan vezetni. És ez a kör nagyjából tízszer, de ugyanígy kell mondani. Elég frusztráló, de nem kell vele összeveszni, bár én közel jártam hozzá. De simán megizél, és nem adatja vissza.

Legvégül, el kell menni egy csoportos terápiára, amit egy pszichológus tart. Nekem egy 70 éves szexuálpszichológus tartotta, eszméletlen jó fej fickó volt. Ez egy szombati nap, egész nap, egy külső helyszínen. Viszont ez sírva röhögős és érdekes is. Olyan elmebeteg sztorik vannak, amiért elvették emberek jogsiát, h el sem tudod képzelni, aztán közösen röhögünk egymás nyomorán :D

Ekkor van vége, lehet menni az okmányirodában a jogsiért. Nekem mindösszesen 1 hónapig tartott.

Mindez ittas vezetésért volt, ha neked más miatt esetleg, akkor fenntartom a tévedés jogát, mi asszem pár kivétellel mindannyian ittasak voltunk, de volt olyan srác, akinek csak összegyűlt a 17 pont, talán itt a határ.
Köszi a részletes beszámolót :!: Én egyedül a veztéstől fosok kicsit, a forgalmin annó meg is buktam egyszer :/ 3 éve volt meg a jogsim amikor elvették 0.38 légalkohol után, 10hónapra vonták be (+ 90E bírság) ez decemberben történt, szóval lassan letelik.

Gondolom ha elcseszek valamit a gyakorlati vezetésen akkor kezdhetem előről az egész utánképzést vagy mehetek újra forgalmi vizsgázni (miután vettem méregdrágán pár órát) ugye? :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.26. 17:56:40

Röviden, elég megalázó :D

85-120 ezer között volt 2014-ben, amiről egy döntő biztonság dönt, h mi lesz a pontos matek. A Mozaik utcában kell majd menni Budapesten, lehet ingyen parkolni :D Ezt az összeget majd ott kell a pénztárban befizetni.

Van egy 100 pontos kressz teszt, amiből 60 pontot kell teljesíteni. Hacsak nem tavaly vagy idén szerezted a jogsit, tanulás nélkül full esélytelen vagy. Én meg is buktam, ami azért kellemetlen, mert akkor újra kell a kresszet járnod (anno Újpesten) és újra kell vizsgázni, ami ugye pénz, idő és energia. Szóval ezt kerüld el, kezdj el rá tanulni, sokat.

Aztán van egy gyakorlati vezetés, vélhetően Óbudán a Mozaik utca környékén, ott úgy bánnak Veled, mint a 17 éves friss jogsissal. Én mondtam az embernek, h fejezze be, mert itt lakom a környéken, vagyis mindig erre vezetek, illetve 15 éve van jogsim.

Vagy ezután vagy mindezt megelőzve megpróbál egy pszichológus rábászélni, h Te bűnöző és sz.r ember vagy (nálam mondjuk ittas vezetés volt), és hogy tudja, h úgyis fogsz még ittasan vezetni. Itt mindent tagadni kell, és azt mondani, h sem előtte, sem ezután nem fogsz szabályt szegni és ittasan vezetni. És ez a kör nagyjából tízszer, de ugyanígy kell mondani. Elég frusztráló, de nem kell vele összeveszni, bár én közel jártam hozzá. De simán megizél, és nem adatja vissza.

Legvégül, el kell menni egy csoportos terápiára, amit egy pszichológus tart. Nekem egy 70 éves szexuálpszichológus tartotta, eszméletlen jó fej fickó volt. Ez egy szombati nap, egész nap, egy külső helyszínen. Viszont ez sírva röhögős és érdekes is. Olyan elmebeteg sztorik vannak, amiért elvették emberek jogsiát, h el sem tudod képzelni, aztán közösen röhögünk egymás nyomorán :D

Ekkor van vége, lehet menni az okmányirodában a jogsiért. Nekem mindösszesen 1 hónapig tartott.

Mindez ittas vezetésért volt, ha neked más miatt esetleg, akkor fenntartom a tévedés jogát, mi asszem pár kivétellel mindannyian ittasak voltunk, de volt olyan srác, akinek csak összegyűlt a 17 pont, talán itt a határ.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.07.26. 15:38:44

recrea írta:
szbsz írta:Haliho

Tegnap kaptam a kh-tól egy levelet, hogy utánképzést kell csinálnom ahhoz, hogy visszakapjam a jogsimat... Van köztetek aki volt már ilyenen?
Van :D mi a kérdés?
Csak érdekelnek a tapasztalatok, meg igazából minden vele kapcsolatos, hogy hogy néz ki az egész, mennyire nehéz, mennyibe fog fájni, stb...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.25. 11:47:51

szbsz írta:Haliho

Tegnap kaptam a kh-tól egy levelet, hogy utánképzést kell csinálnom ahhoz, hogy visszakapjam a jogsimat... Van köztetek aki volt már ilyenen?
Van :D mi a kérdés?
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.24. 13:39:43

Apám ittasan koccant, bevonták neki a jogsiját, neki is újra kell vizsgázni. Neki azt hiszem most tavasszal kellett és volt valami ülés, ami alapján eldöntötték, hogy mennyire vizsgáztatják le. :D

Neked akkor elég sok vaj van a füled mögött, ha még képzésre is kell járnod :twisted:
Kép
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.07.24. 13:35:02

Haliho

Tegnap kaptam a kh-tól egy levelet, hogy utánképzést kell csinálnom ahhoz, hogy visszakapjam a jogsimat... Van köztetek aki volt már ilyenen?
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.22. 07:12:11

Tim írta:Portváltás: Eszközök-beállítások-kapcsolat-port a bejövő kapcsolatokhoz. Itt rákattintasz a "véletlenszerű" gombra, vagy kézzel beállítasz egy újat.

Tracker eltávolítása: Egészen lent 5 gombot találsz( általános, trackerek, ügyfelek, http források, tartalom) itt rákattintasz értelemszerűen a tracker feliratúra. Akkor szépen kilistázza őket és a döglötten jobb egérgomb-tracker eltávolítása.
Kösz szépen, Tim! :) Végigmentem rajtuk, remélem, hogy lesz hatásuk. Minden nap tanul valamit az ember. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.07.21. 23:55:19

Nero. írta:Van itt olyan aki elkezdett spanyolul tanulni és nem iskolában kezdte hanem magától?
Na ehhez is hozzá tudok szólni, mert tökéletesen illik rám :D Írj nyugodtan privátban.
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.07.21. 22:39:43

Rinku írta: Tudsz segíteni, hogy az offline trackereket qbitből hogy szedem ki? Nem találom az erre vonatkozó menüpontot. Illetve a portváltás hogyan műkszik? Köszi! :)
Portváltás: Eszközök-beállítások-kapcsolat-port a bejövő kapcsolatokhoz. Itt rákattintasz a "véletlenszerű" gombra, vagy kézzel beállítasz egy újat.

Tracker eltávolítása: Egészen lent 5 gombot találsz( általános, trackerek, ügyfelek, http források, tartalom) itt rákattintasz értelemszerűen a tracker feliratúra. Akkor szépen kilistázza őket és a döglötten jobb egérgomb-tracker eltávolítása.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.21. 21:36:46

Veidt_madridista írta:Megakadt letöltés: oka elérhetetlen/megakadt trackerek. Advanced beállításoknál valahol meg kell keresni a trackerek listáját és kitörölni az offline-okat. Ezután a letöltés újra fog indulni és elméletileg minden jó lesz.

Metaadatok: Sok minden lehet... Indítsd újra a torrentet. Próbáld meg másik programmal, pl. qBittorent, Vaze vagy Deluge. (uTorrent amúgy is kukába való.) Vagy: zárd be az uTorrentet, AppData mappában keresd meg az utorrent mappáját és töröld a dht.dat (és ha van, akkor ennek az old verzióját is) fájlt, majd indítsd el a programot és ismét próbáld meg a letöltést. Utóbbi esetben egyes custom beállítások elveszhetnek, úgyhogy azokat majd újra be kell állítgatni (ha voltak egyáltalán). Ezen kívül még portváltásra tudok gondolni így hirtelen.
A utorrent az szemét, ahogy van, qbittorentet használok. pirateről és 1337xről is nyomtam a magnet linket. Most kitöröltem mindent, felvettem újra a torrenteket, meglátjuk.* :) Tudsz segíteni, hogy az offline trackereket qbitből hogy szedem ki? Nem találom az erre vonatkozó menüpontot. Illetve a portváltás hogyan műkszik? Köszi! :)
*Update: hogy nincs update, letölti újra a torrenteket, de ugyanott megáll, mint a törlés előtt volt, szóval semmi. :?
MQuCsabi írta:Tuti, h9gy van helyed a gépen és nem tiltották le a profilt ott, ahonnan letöltesz?
Igen, nem. Amatőr nem vagyok, csak nem értem, hogy a szrért nem működik, amikor működnie kéne. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.21. 21:33:31

Van itt olyan aki elkezdett spanyolul tanulni és nem iskolában kezdte hanem magától?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.21. 19:00:44

Tuti, h9gy van helyed a gépen és nem tiltották le a profilt ott, ahonnan letöltesz?
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.07.21. 18:32:13

Megakadt letöltés: oka elérhetetlen/megakadt trackerek. Advanced beállításoknál valahol meg kell keresni a trackerek listáját és kitörölni az offline-okat. Ezután a letöltés újra fog indulni és elméletileg minden jó lesz.

Metaadatok: Sok minden lehet... Indítsd újra a torrentet. Próbáld meg másik programmal, pl. qBittorent, Vaze vagy Deluge. (uTorrent amúgy is kukába való.) Vagy: zárd be az uTorrentet, AppData mappában keresd meg az utorrent mappáját és töröld a dht.dat (és ha van, akkor ennek az old verzióját is) fájlt, majd indítsd el a programot és ismét próbáld meg a letöltést. Utóbbi esetben egyes custom beállítások elveszhetnek, úgyhogy azokat majd újra be kell állítgatni (ha voltak egyáltalán). Ezen kívül még portváltásra tudok gondolni így hirtelen.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.21. 15:31:34

Mizu srácok, lefőtt a kávé? :D Nekem is kb. ennyire érthetetlen, egyetlen egy értelmes kommentet sem találtam a neten, pedig néhány órát rászántam. Azért ha valakinek lenne ötlete, dobjon egy üzit, thx. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.20. 18:55:41

Na, végül is csak leírom ide a problémámat. :) Az a bajom, hogy látom két torrentemnél is, hogy Seed 0(5). Képért katt ide pls.

Tehát ahogy értelmezem, valójában van 5 seeder, csak nekem nem csatlakozik rá egyikre sem. Lövésem sincs, hogy qbittorrentben valami beállítás csinálja-e (alapértelmezett gyakorlatilag minden a letöltési sebességben és a hány torrent fusson egyszerre beállításokon kívül), vagy mi a tök lehet az oka, de napok óta "Elakadt". A "Metaadatok letöltése" nekem szintén ilyen asdasdwtf. :? :)

Valakinek valami ötlet? Az a vicces, hogy ha a magyar piacon elérhető lenne a Deadliest Catch, még meg is venném díszdobozosan, annyira imádom. De ennek híján a thepiratebay és 1337x a megoldás - ncore-on is csak néhány évad akad. Vagyis lenne előbbi kettő megoldás, már a magnet threadeket is összehúztam, de argh...

Kösz skacok, pü-t is küldhettek. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.20. 18:22:55

Rinku írta:Srácok, torrentezéshez ért vki? Lenne egy hozzáértő számára valószínűleg rutinkérdésem, előre is köszönöm. :)
Toljad, hátha nekem is új lesz. :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.20. 17:22:28

Rinku írta:Srácok, torrentezéshez ért vki? Lenne egy hozzáértő számára valószínűleg rutinkérdésem, előre is köszönöm. :)
Írd le, ha tudok segítek :) persze nem szoktam torrentezni, mindent eredetiben megveszek, a kalózkodás rossz dolog :P
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.20. 17:10:35

Srácok, torrentezéshez ért vki? Lenne egy hozzáértő számára valószínűleg rutinkérdésem, előre is köszönöm. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.07.14. 12:57:06

Mosonmagyarovar:
2 kereset: 450. Beveteli oldal ennyi.
Kiadas: alberlet 150 az alja rezsivel,melyre nagyon kell figyelni.
Bolt: kaja,tisztitoszerek 120k siman. Ebben nincs cigi es alkohol sem.
Egyeb: net,telefonok,barmi 60k.
Ha nagy mazli van es nincs varatlan kiadas,akkor 100at felre lehet tenni. Ha kijarsz dolgozni,akkor a szabadidod 2-3 oraval csokken,a bevetel pedig megugrik 400-500k/fore
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2019.07.13. 17:25:29

Bp fura szerzet. Én fél év Angliát leszámítva mindig itt éltem és élek.

Most 250 - 300 kiló körül meg tudsz keresni egy átlag irodai vagy szak melóval. Ha fusizol mellette vagy van komolyabb szaktudásod akkor 5 kiló.

Viszont minden [auto_cenzúra] drága. Én belbudán lakom, itt tényleg 1500 a reggeli (lípóti pékség) szendvics + smootihe kombó. Lakhatás meg nem tudom mennyi most, de valszeg horror. 150 minimum.

Egyetlen járható út, lakótárssal való lakás, ha nincs saját lakás és akkor az ember meg tud valamennyit takarítani.

Itt élni nagyon jó, átmenet a metropolis és az élhető kisváros között. Meló van szarásig (még) És 0-24 van kultúra, buli, szolgáltatás stb.

Viszont, ha valaki ide csak cél nélkül jönne fel, arra jobb anglia/németo stb. Ott tényleg tudsz félrerakni. Én félév alatt megspóroltam 2.5 milliót kemény, de nem rabszolga melóval huszon párévesen, átlag nyelvtudással, komoly szakma nélkül. Ez az összeg Bp-n 2 év alatt jön össze, ha valamennyire élsz is.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.13. 08:03:54

Igaz, sok az 1500, de kb az egyetlen tétel, ami túlzás a cikkben. A maradékot (amit a reggelin megspórolsz) simán eldobod napközben a városban, igaz, én nem tudom, milyen minimálon élni, de valszeg sokan ezt csinálják ebben az országban (ha Pesten lakik, ha nem). A magyar ember (tisztelet a kivételnek Matyi :D ) amúgy nem a spórolásra van beállítva. De jogos, amit írsz, ami nincs, abból nem tudsz költeni :)

Csak arra céloztam, h felesleges Pestre költözni azért, h az ember vegetáljon, továbbá amíg a szegényebb területeken mindenkitől azt látja az ember, h küzd és spórol, addig Pesten azt, h mindenki dőzsöl :D az nem lesz jó érzés.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.13. 01:03:47

Utolsó bekezdés igaz. :D

Nehogy már egy reggeli 1500 legyen, még ha útközben is vesz az ember megvan 500bol plusz ásványvíz.

Egyébként meg ha nincs fölösleges pénze az embernek, igenis elmegy boltba suli/meló után, aztán bevásárol, és reggel otthon eszik. Aki még erre lusta, az eszik ötször annyiért, ez van.

Tesóm is mikor felkoltozott csodálkozott hogy megy el 300 ezer. Aztán csak a reggelin lehetett havi 30 ezret sporolnia, nem beszélve a havi 50 ezres cigirol.

Sok kicsi sokra megy.
Válasz küldése