La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.23. 20:58:31

Valdes döntésére amúgy volt valami visszhang, tud valaki valamit róla?

Szerintem nagyon bátor és bölcs húzás volt tőle, hogy visszaléptette a csapatát.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.08.23. 15:20:45

Játszott a B-vel is, aztán visszament a Juvenilhez - Ansu is játszott meccset Valdés alatt már amúgy, csak aztán megint visszament a B-hez -, és ott tolja azóta. Ő tényleges ingázó lesz szerintem, egyelőre nagyon sok a középpályás a B csapatnál, úgyhogy szerintem a szezon javát ő azért a Juvenil A-val tölti majd. Reis leigazolása pl ezért is egy érdekes lépés nekem, 2,5 meccs alapján nincs ötletem, hogy miért kellett ő nekünk, de meglátjuk majd idővel talán.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.23. 11:39:47

palesz77 írta:Nem tudom, hogy ki ismeri itt, de hátha pár embert érdekel. Ansu Fati a nagyokkal edzett most 2 napon keresztül. Még a végén bekerül a keretbe is, ugyanis Rafinha is külön edzett a már.. Örülnék nagyon, jelenleg benne látok a legtöbbet a támadóink közül.

Aki nem ismeri, a támadóharmadban mindenhol tud játszani, nem egy Neymar, de azért jól cselez, labda nélkül nagyon jó, kis területen nagyon jó, védekezni se lusta, és gólerős is. 17 éves lesz még csak amúgy, még hivatalosan nem is B kerettag, az a terv vele elvileg, hogy ingázik a B és a Juvenil között, de az előszezon után szerintem fent fog ragadni teljesen a B-ben, rendre a legjobbjuk volt a meccseken, amiket lehetett követni. Van róla videóm is, akit érdekelne:
Ansumane Fati ● Full Season Show ● 2018/19
Nem nagyon követtem a B felkészülését, Moribaval mi a helyzet? Úgy rémlik Fati mellett neki is a B-vel kellett volna készülnie.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.08.23. 10:44:49

Nem tudom, hogy ki ismeri itt, de hátha pár embert érdekel. Ansu Fati a nagyokkal edzett most 2 napon keresztül. Még a végén bekerül a keretbe is, ugyanis Rafinha is külön edzett a már.. Örülnék nagyon, jelenleg benne látok a legtöbbet a támadóink közül.

Aki nem ismeri, a támadóharmadban mindenhol tud játszani, nem egy Neymar, de azért jól cselez, labda nélkül nagyon jó, kis területen nagyon jó, védekezni se lusta, és gólerős is. 17 éves lesz még csak amúgy, még hivatalosan nem is B kerettag, az a terv vele elvileg, hogy ingázik a B és a Juvenil között, de az előszezon után szerintem fent fog ragadni teljesen a B-ben, rendre a legjobbjuk volt a meccseken, amiket lehetett követni. Van róla videóm is, akit érdekelne:
Ansumane Fati ● Full Season Show ● 2018/19
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.23. 07:27:57

Talán érik a forfulat a La Masia játékosideáljában. Eddig azokat látták tehetségnek, aki technikás és az oldalpasszok királya -a többit majd késöbb fokozatosan megtanulja. Most mintha már számítana a kiemelkedő atletikus adottság és a kiemelkedő egyéniség is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.03. 06:39:51

Eljött az igazság pillanata: a mostani fiatalok közül kizárólag Puig és Perez került az A csapat közelébe. Puig istenáldotta tehetség, de még nem a nagy csatákba való fizikum. Ha van színvonalas fejlesztő edző a csapatnál és mindenki hallgat is rá, akkor várhatunk tőle csodár. Perez hiányt tud betölteni, ha a B-ben játszik és akkor hozzák föl, amikor ő kell. De akkor is jól kell instruálni őt is, társait is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.07.29. 16:01:44

fcjoc írta:Most nagyon rá vagytok pörögve erre a CPerez gyerekre. 2 meccsen kapott ha jól tudom 2x1 félidőt.

Szerintem nincs akkora "rápörgés" csak most volt egy meccs aghol többségben voltak a fiatalok és egy olyan fiatalnak a 2 góljával nyertünk, aki eddig az A csapat közelében sem volt.

Viszont tényleg nem egy nagy eresztés, egy hang se volt vele kapcsolatban korábban, hogy majd ő lenne a jövő ami a fiatalokat illeti. Ennek ellenére, aki figyelemmel követte a B csapatot, láthatta hogy sajnos ő volt az egyetlen, akitől igazán lehetett számítani a gólokra. Ruiz és Mujica egymást múltál alul, meg Colladot tolták sokszor ki a szélre.
Kicsit arra az időszakra emlékeztetett a tavalyi, mikor Dongou volt volt az első számú gólfelelős.

A jövő tehetségei jelenleg távolról sem a támadóalakzatban keresendők, de a hátsó kh-k közül is jobb ha Todibora teszünk fel mindent.
Forca Barca!!!!
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2019.07.29. 14:03:59

Most nagyon rá vagytok pörögve erre a CPerez gyerekre. 2 meccsen kapott ha jól tudom 2x1 félidőt.

Nem kell szerintem nagy futballhoz való szaktudás, vagy a tehetségesség ítélőképessége hogy lássuk, semmi extra nincs a srácban. Nagyon sajnálom mert látom hogy küzd, de annyira egylábas hogy eszméletlen. Rengeteg olyan labdaátvétele van ahol sír a labda, elpattan tőle, és olykor olykor ügyetlen. Oké 21 éves, de olyan nagy a hype körülötte hogy 2 gólt rúgott (ami megsüvegelendő, a 2. igazán szépecske volt) a Vixxxcccel kjobénak, hogy nem tudom nem összevetni a korosztályában lévő igazi tehetségekkel.. ég és föld.

Sajnálom amúgy, mert egyszerűen nincs olyan saját nevelésű játékosunk a korosztályában akiben látnék valamit.. :roll: és ezzel szerintem nem vagyok egyedül.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.07.27. 06:42:34

A Barcanak nyíltan bojkottálnia kénr Raiolát - a többi meg nem a dolga.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.24. 13:22:08

MatyiG írta:Igen, de Raiola jól teszi a dolgát, neki az a cél, hogy az ügyfelei minél több pénzt kapjanak, amivel egyenes arányban ő is.

Senkinek nem muszáj aláírni a PSG-be Raiola miatt.
Kérdés, hogy mennyire korrekt egész évben a játékosa fülébe sugdolózni, és erőltetni , hogy hosszabbítsanak nagyobb fizuért,, vagy igazoljanak el máshova hatalmas transzferdíjért, mert neki abból van a nagy bevétel.
Pogbának is mennyire hatalmas nagy "előrelépés" volt, hogy 100 millió körüli díjért(amiből az úriembernek úgy 15-20 millió eu volt a "tiszteletdíja") eligazolt az előtte 1 éve BL döntős Juveből a mostani MU-ba.
De Ligtnél is hallható volt, hogy a saját szeletéből nem enged az átigazolási díjnál.

A nagyobb fizu, és a nagy transzferdíj nem feltétlenül áll egyenes arányosságban egy focista karrierjével, Raiolát az előbbi érdekli, nem pedig az utóbbi, épp ez a probléma, ha rajta múlna, az összes játékos eligazolna, hogy legyen transzferdíj amiből szép szeletet kap.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.24. 12:33:09

Igen, de Raiola jól teszi a dolgát, neki az a cél, hogy az ügyfelei minél több pénzt kapjanak, amivel egyenes arányban ő is.

Senkinek nem muszáj aláírni a PSG-be Raiola miatt.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.07.24. 12:16:43

MatyiG írta:Mondjuk Raiola csak a dolgát teszi, persze más kérdés, hogy ilyenkor ez nekünk nem tetszik.
Erről van szó, hogy nem tetszik... vagy nem értem, mert ez így elég semmitmondó. Bartomeu is csak a dolgát teszi, Valverde is. Mégis beszéd téma!

A beszélgetések apropója, hogy hogyan teszi a dolgát. Raiola egy számító, manipulatív személyiség, aki érzésem szerint előbbre tartja a saját pénztárcáját az ügyfelei karrierjénél.

Szerintem azért nem véletlen, hogy nincsen már sok A listás ügyfele. Felfoghatatlan, hogy miért jó neki, hogy kluboktól vágja el magát és az ügyfeleit a viselkedésével. Aki Sir Alexből is ilyen érzelmeket tud kiváltani, az nem csak csöndben teszi a dolgát. Érdekes, hogy Mendesről senki nem beszél így.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.24. 11:57:10

Mondjuk Raiola csak a dolgát teszi, persze más kérdés, hogy ilyenkor ez nekünk nem tetszik.
Avatar
nemespatro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.08.19. 22:59:25

2019.07.24. 11:54:55

Így aludva egyet a dologra, annyira nem is kell siratni a gyereket. Ha a de Jong, Arthur, Riqui Puig 3mas beválik akkor bő 10 évre meg lesz oldva a középpályánk. Ehhez még csatlakozik Alena és 1-2 tehetségesebb fiatalunk akkor nem is fog hiányozni Simons.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.24. 11:30:18

A 200ezres fizu info honnan van?

Mert ha a Mundotól, akkor bőven benne lehet Bartoék keze...Mint De Ligtben, aki már az új Puyol volt, aztán amikor már nem volt a Barcának pénze rá, jött a Mundoban hogy mekkora "pénzéhes".

Amúgy ha jót akarnak maguknak, minden játékosnál kikötnék, hogy tilos ezzel a hányinger Raiolát felvenni ügynöküknek.
Azért az is érdekes, hogy 2010 óta a Barca akadémiáján volt a srác, 1.5 éve lett Raiola az ügynöke, és most meg el is igazolt.

Hányinger az a pali, nem véletlen hogy Ferguson se foglalkozott vele, a legnagyobb tehetséget is ha tehetné, eladná Kínába, Qatarba, ha ott több pénzt kapna érte :roll:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.07.24. 11:15:26

Amúgy kb annyit tudunk a gyerekről, amit leírtak, "tehetséges"... Egyetértek palesszel, jó hogy nem állunk bele, és hagyjuk, hogy egy 16 éves srác esetében, már elkezdődjön az, hogy Ők diktálnak.

Mondjuk én abszolút eljutottam arra szintre, hogy ha valaki a katari klubot választja, annak nincs helye az elitben. Keressen pénzt, legyen boldog.

Ne hulljanak könnyek olyanért, akinek Raiola az ügynöke. Nem tudom most van e olyan akit szintén Ő képvisel, de felőlem mehet az ügyfeleivel együtt a levesbe, csak tudja, hogy ha valamelyik képviseltje Barcelonában szeretne élni, akkor az Espanyolban van csak jövője...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.07.24. 10:17:11

Áthoztam ide inkább:
drobika a Barca Igazolások topicban írta:Simons: 200 ezer Euro fizetést ígért neki a klub éves szinten.Nyilván elképesztő összeg Ft-ba számolva...16 éves gyerek.De ott van, hogy 4X aranylabdás, egy nagyon nagy tehetség. És simán elengedjük Raiola általa PSG !!!!-hez. Végül is Griez fizetése csak 20 millió Euró, azaz 100X-a !!!! a gyerekének.
Azért itt kicsit más a kettő. Egy olyan srácról beszélünk, akinek még 4 szintlépésre van a Barca első csapata. Mire odaér kapjon 6-7 milliót kezdő fizunak, vagy hogy? Nem mellesleg ezek a nagy fizetések azért veszélyesek, mert akkor a többi Masia növendék miért ne kérjen ennyit? Juvenil B-be mondjuk j9vőre lesz, aki jobban teljesít mint Xavi, de negyede ennyit kap. Akkor mi van? Mert írhatod az aranylabdákat, de az akadémiát követők beszámolói alapján Xavi nem emelkedik ki ennyire nagyon, még ha nyilván tehetséges is.

Ennyi fizetés ennyi idősen bőven elég kéne hogy legyen ahhoz, hogy megtartsunk valakit. Azért egy teljes akadémia fizetési struktúráját egy ember miatt nem kell megváltoztatni. Így is Ilaix hosszabításával most nehezedett a szitu, mert ennek hála Ansu is csak nagyobb pénzért maradt már, és a jövben sem fogja megkönnyíteni ez a hosszabbításokat. De itt már legalább olyan játékosokról beszélünk, akik a B-vel játszanak most előszezont, és jó eséllyel szezon közben szerepet is kapnak majd, nem mellesleg a klub tartotta olyan jónak őket, hogy miattuk merjenek kicsit emelni a fizukon.

És nem, nem mondom, hogy Simons nem tehetséges, lehet 4 év múlva bánni fogjuk, hogy elment. De közbe ott van, hogy van egy Riqui az első csapat küszöbén, van egy Jandro, van egy Nico, egy Ilaix, egy Rico, stbstbstb. Tehetséges középpályásból klubon belül van most jópár szerencsére, és egyelőre nem lehet megmondani, hogy a profik között melyiküknél lesz jobb Simons, lehet mindegyiknél, de lehet konkrétan egyiknél se. Szerintem most jól dötött a klub, hogy nem mentek bele a játékba Raiolával. A srácot sajánlom nyilván, de attól nem tartok, hogy a hiányában nem lesz tehetséges Masia középpályás az első csapat közelében.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.07.24. 08:48:58

Azért álljunk már meg egy szóra! A srácnak az élősködő Riaola ott liheg a nyakán. A hírek szerint különleges elbánást és 200 ezres fizut kértek. Szeretem és sajnos tudom is miért bántani a vezetőségünket, de komolyan engedniük kellett volna egy 16 éves tehetséges, de semmit nem bizonyított kölyök igényeinek? Az elmúlt 10-15 évben hány kölyök volt, akinek távozása miatt sírt a fél fórum, természetesen szídva az akkori vezetőségünket, de egy sem futott be nagy karriert, ami miatt siránkozhatnánk! Másrészt miféle különleges elbánásra gondolt? Kicsit celebfiú benyomását kelti nekem a srác. A fizut meg ha megadják ez lenne a trend majd az utánpótlásban, és sokan távoznának mert nem kapnak annyit amennyit kérnek, még jobban lehetne szidni az elnökséget...
A srác álma a Barca volt. Most pénzért elkezdett másról álmodni. Azért nehogy már magunkat okoljuk!
Apropó! Nem is ő álmodott, hanem a szülei költöztek egy jobb munka reményében Párizsba és ezt követően jött szóba a Psg? Vagy hogy is van ez? :-)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.24. 07:46:09

Azért azt is látni kell, hogy százmilliók repkednek ki a clubtól és egy tehetségnek ajánlunk évi 200 ezret. Gondolom, nem haltak volna bele, ha kicsit megemelik... Már csak az elvek miatt is. De a saját nevelést dobjuk ki, vegyünk 100 plusszokért.
Több mint egy klub. Igen több. Galaktikus klub....
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.07.24. 04:52:32

Ha valamikor, akkor most nem ügy egy Raiola-kliens távozása. Új-régi rezsim érkezik edzőnek, vezetőnek a La Masiahoz, akik már nem ismerték ezt a sztárolt srácot, viszont produkálniuk kell eredményt is, ügyeletes zseniket is. Ennyi biztos sikerülni fog nekik. Hogy aztán ezekvől lesz-e klasszis játékos, az csak utólag fog kiderülni.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.24. 01:31:11

Most olvastam.
Hát csak gratulálni tudok a vezetőségnek.
Tönkre teszik szeretett klubunk jövőjét.
U.i.: Csak azt nem értem, hogy a p*csába tudnak más klubok 16 éveseket igazolni. Hol van ilyenkor a FIFA és az UEFA.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.23. 20:58:26

recrea írta:A tendenciával van a probléma, nem azzal, h egy srác eligazol. Hanem, h sorban igazolnak el, nem kapnak lehetőséget, és rájuk igazolunk 75 millióért De Jongokat.
Mondjuk engem a De Jong-féle igazolások, akik egyértelműen a kezdőbe jönnek, annyira nem zavarnak.
Azt viszont nevetségesnek tartom, hogy Boateng-eket kell hozni, mert a kifejezetten cserejátékosokat sem tudjuk házon belül megoldani. Alena és Puig lehet kivétel, de nem igaz, hogy a Boateng-Murillo-Neto féle igazolásokat nem lehetett volna megúszni. És ezzel nem Neto ellen akarok beszélni, de mind tudjuk, hogy évi 10 meccsnél csak extrém esetbe kap többet, pláne ha a kupa is egyfordulós lesz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.23. 20:44:21

Messithebest írta:Nehogy mar egy 16 eves kolyok miatt sirjunk, hogy elment... Lehet belole nagy jatekos, de ha inkabb a penzt valasztja akkor mehet Isten hirevel.. Neymar is azt valasztotta, aztan lattuk milyen jol erzi magat... Ha meg annyira lesz jo mint a Bojan-Deulofeu-Gai Assulin harmas akik pont ugyanigy agyon voltak sztarolva az ifiben, akkor meg plane nem ertem ezt a tomeghiszteriat.
Egyetértek, majd meglátjuk hogy valóban nagyot buktunk e. Én még csak 15 éve nézek focit de már legalább 50 “új Ronaldinho”t láttam.

Gondolom a PSGbe már most olyan fizetést adnak neki, amit 10 évvel ezelőtt az elit játékosok kaptak. Azért van egy határ.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2019.07.23. 21:04:10-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.07.23. 20:23:15

recrea írta:A tendenciával van a probléma, nem azzal, h egy srác eligazol. Hanem, h sorban igazolnak el, nem kapnak lehetőséget, és rájuk igazolunk 75 millióért De Jongokat. Elhiszem, h ügyes meg klasszis lehet, de nekem senki ne mondja, h az akadémián 10 éve nincs hasonló tehetség, mert még elhiszem, amikor a világot járja gyerekek után a klub, és csak a fullos tehetségeket viszi a La Masiaba...adódik jelenleg a kérdés: mi a tökömért, ha elköltünk két év alatt 500 millió eurót?

Lehet mantrázni, h Xavi vagy Ini is kivárta a sorát, csakhogy mindketten a felnőtt keret tagjai voltak 18 éves korukra és rendre meg is kapták a lehetőséget a játékra, ezt pedig onnan tudom, h emlékszem rá. 10-15 éve ez a Simons fiú nálunk lenne klasszis, nem menne el egy Párizsba.
Igazad van, viszont Ini 84-es születésű 2002-ben volt 18 éves és akkoriban, nem a BL serlegért harcoltunk, bajnokságok se a Barca győzelméről szóltak...
Szóval azért van változás is, de tény Guardiola bajnok csapatában volt jó pár saját nevelésű játékos.
Az, hogy a mostaniak nem tudnak eljutni az első csapatig annak több összetevője van, nem csak az hogy milliós igazolások érkeznem minden évben, mert ez csak az egyik.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.23. 20:05:36

A tendenciával van a probléma, nem azzal, h egy srác eligazol. Hanem, h sorban igazolnak el, nem kapnak lehetőséget, és rájuk igazolunk 75 millióért De Jongokat. Elhiszem, h ügyes meg klasszis lehet, de nekem senki ne mondja, h az akadémián 10 éve nincs hasonló tehetség, mert még elhiszem, amikor a világot járja gyerekek után a klub, és csak a fullos tehetségeket viszi a La Masiaba...adódik jelenleg a kérdés: mi a tökömért, ha elköltünk két év alatt 500 millió eurót?

Lehet mantrázni, h Xavi vagy Ini is kivárta a sorát, csakhogy mindketten a felnőtt keret tagjai voltak 18 éves korukra és rendre meg is kapták a lehetőséget a játékra, ezt pedig onnan tudom, h emlékszem rá. 10-15 éve ez a Simons fiú nálunk lenne klasszis, nem menne el egy Párizsba.
Válasz küldése