Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.08.20. 12:38:56

Mindhunter valakinél megy?
Nálam nagyon nagy extra a sorozat,bár még az 5. résznél tartok.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.08.09. 08:49:27

Vki nézi/nézte már a Doom patrolt?

9. résznél tartok, szinkronnal nézem (nagyon jó lett!), és teljesen más, mint a többi DC-s sorozat, de bejövős! Néhol hidegrázós hangulata van, néhol hatalmas ökörség, viszont beszippantott, főleg Jane (karakterét????) találták el!
Akit érdekel, HBO GO-n fenn van az egész első évad szinkronnal és felirattal egyaránt!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.08.08. 21:17:31

Deadwood

Ezt érdemes nézni, HBO minőség, egyik legmagasabban értékelt sorozat :)
Még akkor készítették, amikor nem volt ennyire menő a sorozat felhozatal. Annak is ajánlott akit alapból nem érdekel a western, hanyagolja a kliséket.
"And my heart will leave you never."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.08.01. 23:22:10

PCsabi írta:Eufóriát nézi valaki?
Igen, hozzá a szintet az HBO.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2019.08.01. 23:20:28

soadroli írta:
ultrasur írta:Mr Robot
én az előző évadot se láttam, érdemes megnézni? valamiért nem tudtam rávenni magam eddig :D

aki szereti a jó vígjáték sorikat kis drámával fűszerezve, annak ajánlom a Fleabag-et, nekem nagyon tetszett.
Én már végigviszem. :D Az első évad volt a legjobb, de annyira nincs mit néznem + bízom egy tökéletes befejező évadban, hogy beadom.

Szerintem top10es sorozat, érdemes nézni.
Számomra csak a Wire, Leftovers és Breking Bad az, ami üti magasan színvonalban a Mr. Robotot.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.08.01. 21:44:37

Eufóriát nézi valaki?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.08.01. 19:29:24

ultrasur írta:Mr Robot
én az előző évadot se láttam, érdemes megnézni? valamiért nem tudtam rávenni magam eddig :D

aki szereti a jó vígjáték sorikat kis drámával fűszerezve, annak ajánlom a Fleabag-et, nekem nagyon tetszett.
Kép
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2019.08.01. 16:10:42

Mr Robot final trailer. Inkább csak egy snitt, de visszahozta a sorozat teljesen egyedi flowját egyből :)

https://www.youtube.com/watch?v=LIOApqA7qJY" target="_blank
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.07.21. 11:17:33

Minél többet mutatnak belőle, annál rosszabbnak néz ki minden alkalommal. Hát, ne legyen igazam, de ez eléggé sza... nem lesz jó. Bárcsak a Henry Cavillre elnyomott lóvé helyett felbérelték volna azokat a csávókat, akik az A Night to Remember trailert csinálták a játékhoz, hozták volna a szinkronhangokat a játékból, aztán csináltak volna ehelyett valami 2 órás cgi-animált filmet.

Stranger Things
davi10 írta:

Ezt is értem, csak el udtam volna viselni valami lassabb "átmenetet"

Nem tudom, szerintem meg annyival nem beszélt jobban. Bár ez is szubjektív, ja, nekem nem volt probléma.
davi10 írta:

Akkor úgy fogalmazok, hogy mivel jóval több karakter lett, így a kölykök szerintem kevesebb reflektorfényt kaptak, de lehet, hogy ha percre lebontjuk akkor nincs igazam.

Percre lebontva biztosan megvan a mennyiség, gondolom, de amúgy én is többet néztem volna a "gyerekeket", az tiszta ügy.
davi10 írta:Ez akkor majd kiderül, de remélem lesz rá magyarázat

Kredit utáni/közbeni jelenet, szóval nekem úgy lenne logikus, hogy előrevetít valamit, ezért nem is kell egyelőre értelmének lennie. Majd kiderül. (Az első évad végén is oda volt dobva a jelenet, hogy Hopper viszi az Eggot a kis ládába a semmi közepén. Akkor annak sem volt sok értelme, szerintem. Azon felül, hogy előrevetítette, hogy Eleven él. Mondjuk az azóta sem derült ki számomra, Hopper honnét tudta akkor, hogy El életben van, de hát...) Elvileg Hopperre az egész évad alatt sokat utaltak úgy, hogy "az amerikai", tehát ő lehet az amerikai, és ahogy odakerült a ruszkikhoz, annak lehet valami köze a demogorgonnak is. Majd meglátjuk.
davi10 írta:Szerintem ezt nem a Netfilx fogja eldönteni, Breaking Bad, Trónok harca stb. ezek mind olyan sorozatok, ahol a góré kimondta, hogy itt a vége, pedig lett még volna benne pénz a stúdiónak.
Hát, sajnos láttunk ellenpéldát is, de remélem, abba tudják majd hagyni, mielőtt nagyot esne a színvonal. Amúgy a Game of Thronest nem biztos, hogy ide mondanám. Annak lehet, lett volna értelme még húzni pár évadot, mert igen összecsapott lett a vége. Bár, a másik oldalról nézve a dolgokat meg szerintem eléggé nagyot esett a színvonal az utolsó pár évadra (a háj szperrós, meg a homokluvnyás részek nekem a nézhetetlen kategóriát súrolták bőségesen), szóval előbb is abbahagyhatták volna. :D
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2019.07.21. 09:09:08

soadroli írta:
messideco írta:Huh, a Leftoversnek kétszer kezdtem neki, de mindkétszer nem volt türelmem hozzá.
pedig megéri szerintem. nagyon egyedi sorozat :D

a Terrort látta valaki?

közben még egy trailer: Watchmen | Official Comic-Con Trailer | HBO
Türelem kell a Leftovers-hez, de összességében nagyon jó volt, azt biztos hogy egyedi.
Terror nekem nagyon tetszett, van benne egy kis misztikum, izgalom, jó színészi játék (készül a második évad, II. világháború idején fog játszódni, ha jól emlékszem)
Szeretem az egy évados sorozatokat, pl a 11.22.63. James Franco-val is erősen ajánlott kategória nálam az egy évadosok közül.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.07.20. 21:47:13

MatyiG írta:Nézi valaki az 'Euphoria' című sorozatot?
Egyre furcsább ahogy halad előre de bejövős. :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.07.20. 21:23:35

messideco írta:Huh, a Leftoversnek kétszer kezdtem neki, de mindkétszer nem volt türelmem hozzá.
pedig megéri szerintem. nagyon egyedi sorozat :D

a Terrort látta valaki?

közben még egy trailer: Watchmen | Official Comic-Con Trailer | HBO
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.07.20. 19:57:13

Huh, a Leftoversnek kétszer kezdtem neki, de mindkétszer nem volt türelmem hozzá.

Akinek még van hasonló sorozata szóljon :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.07.20. 00:09:34

Nero. írta: Tud valaki olyan sorozatot ajánlani ami egy kicsit hasonlít rá?
The Leftovers

The Witcher | Official Teaser
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.19. 23:51:06

Végeztem a Losttal, életemben először néztem végig (azt hittem az utolsó 2 évad gagyi), hát 10/11 és rohadt nagy ürességet érzek hogy vége :D :cry:

Tud valaki olyan sorozatot ajánlani ami egy kicsit hasonlít rá?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.16. 10:20:05

Stranger Things még mindig
johdepp írta:

Azt viszont nem hiszem, hogy simán rá lehetne húzni a harmadik évadra, hogy előrántották a "csúnya ruszkik"-sablont. Semmivel sem volt jobb színben feltüntetve az első évadban a Bad Man-féle slepp, pedig azok amerikaiak voltak. Plusz '80-as évek, hidegháború, nagyban ment még jenki oldalról a ruszkizás, ruszki oldalról meg a jenkizés, én ezt nem találtam zavarónak.
Ez tiszta, ez csak nekem unalmas kicsit, de ez szubjektív.
johdepp írta:

Nálam ez sem probléma. Nem retardált, komplett analfabéta, idióta emberről beszélünk. 11-12 éves koráig egy szobában nőtt fel, ahonnét ki sem tehette a lábát.

Ezt is értem, csak el udtam volna viselni valami lassabb "átmenetet"
johdepp írta:

Szerintem semmivel sem futott több szálon a sztori, mint korábban. Most újrázom az elsőt, Joyce a saját világában elvan, Jonathan és Nancy mennek szörnyet vadászni, Hopper egyedül bemegy a laborba kutakodni, a gyerekek meg Elevennel nyomulnak. (A másodikban is Mike-Will-Joyce-Hopper mondjuk egy szál, Lucas-Max egy másik szál, Steve-Dustin harmadik szál, Nancy-Jonathan negyedik szál, Eleven egyedül az ötödik szál.) Mindig is több/sok szálon futtatták a dolgokat, hogy aztán a végén összeérjenek epikusan. Szóval nekem ez sem volt zavaró, vagy nem gondolom, hogy rosszabb vagy másabb lett volna, mint korábban. Ja, és nem szőrszálat akarok hasogatni, vagy ilyesmi, de szerintem nem is nagyon láttunk arra példát hosszabban, hogy a négy srác együtt nyomult volna konkrétan. Az elején igen hamar eltűnik Will, a második évadban sem volt túl sűrűn együtt a négy srác. Abból viszont én is többet néztem volna, hogy a tinik (Elevennel és Max-szel kiegészülve) mondjuk Steve-vel együtt nyomatnak valamit, a második évadban azok voltak a legjobb jelenetek talán. Ez a mostani Steve-es szál annyira nem volt jó szerintem, mint az előző évados, főleg a számomra idegesítő Erica miatt, gondolom.

Akkor úgy fogalmazok, hogy mivel jóval több karakter lett, így a kölykök szerintem kevesebb reflektorfényt kaptak, de lehet, hogy ha percre lebontjuk akkor nincs igazam.
johdepp írta:
davi10 írta:

ha bezárták a kaput, akkor semmi értelme a demogorgonnak a végén.

Lehet, azóta fejlesztettek az oroszok, aztán nyitottak kaput maguknak, vagy valahonnét akasztottak egy demogorgont. Szerintem erre majd kapunk választ, úgyhogy előre nem mondanám rá, hogy semmi értelme.
Ez akkor majd kiderül, de remélem lesz rá magyarázat
johdepp írta:Amúgy nem tökéletes a sorozat, távolról sem, de szerintem még a sok apró hibájával is az egyik legjobb.
Én is olvastam, hogy 4-5 évadnyi sztorit terveztek a tesók. Majd kiderül. Ha úgy fog teljesíteni a negyedik, mint a harmadik, akkor lesz ötödik is. Ha az is jól, akkor a Netflix berendeli majd a hatodikat is, afelől sem lehet kétség. Más kérdés, hogy a Duffer tesók hajlani fognak-e rá. Bár, gondolom, van az a pénz... Az már más kérdés, milyen lesz minőségre a cucc.
Ezzel nem is vitatkozom, amikbe itt "belekötöttem" azok inkább szubjektív dolgok.
A tesók meg szerintem (remélem) vannak annyira elhivatottak, hogy abbahagyják, ha kell. Szerintem ezt nem a Netfilx fogja eldönteni, Breaking Bad, Trónok harca stb. ezek mind olyan sorozatok, ahol a góré kimondta, hogy itt a vége, pedig lett még volna benne pénz a stúdiónak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.07.15. 22:04:14

davi10 írta:

1. Mi a francnak építik az oroszok a kaput?
Lehet, hogy csak én siklottam el valami felett, de nem értem mi értelme. Az alatt, hogy nem jött be az alapsztori azt értettem, hogy előhúzták a kalapból a sablon csúnya Oroszország-kártyát.

Gondolom, a következő évadban kapunk válaszokat. Nem hiába volt a posztkredit jelenet. Engem ezen felül az érdekel még, hogy honnét tudtak Hawkinsról, a gét-ről, amit Eleven nyitott, meg úgy egyáltalán. Azt viszont nem hiszem, hogy simán rá lehetne húzni a harmadik évadra, hogy előrántották a "csúnya ruszkik"-sablont. Semmivel sem volt jobb színben feltüntetve az első évadban a Bad Man-féle slepp, pedig azok amerikaiak voltak. Plusz '80-as évek, hidegháború, nagyban ment még jenki oldalról a ruszkizás, ruszki oldalról meg a jenkizés, én ezt nem találtam zavarónak.
davi10 írta:

2. Tizi hirtelen megtanult rendesen beszélni.

Nálam ez sem probléma. Nem retardált, komplett analfabéta, idióta emberről beszélünk. 11-12 éves koráig egy szobában nőtt fel, ahonnét ki sem tehette a lábát. Egyedül Papával beszélgetett talán egész addigi életében, vele sem lehettek túl mélyen szántó szóváltásai. Másfél évet élt Hopperrel, kaptunk is utalást arra, hogy "word of the day". Szóval alapból is tudott írni, olvasni, beszélni, csak a szókincse volt eléggé hiányos, ami Hopper mellett, meg aztán az utolsó fél évben Mike mellett bőven-bőven kibővülhetett. Arról nem is beszélve, hogy egy rakás könyvet olvashatott mióta kiszabadult (kétlem, hogy előtte túl sok könyv megfordult volna a kezében), volt valami "Using good English" című, amit konkrétan mutattak is a szobájában.
davi10 írta:

Kicsit az volt az érzésem, hogy túl sok szálon futott a sztori, nekem hiányzott a 4 fiú baromkodása, ahogy száguldoznak a bicajukon és lökik az amúgy remekül megírt szövegeket

Szerintem semmivel sem futott több szálon a sztori, mint korábban. Most újrázom az elsőt, Joyce a saját világában elvan, Jonathan és Nancy mennek szörnyet vadászni, Hopper egyedül bemegy a laborba kutakodni, a gyerekek meg Elevennel nyomulnak. (A másodikban is Mike-Will-Joyce-Hopper mondjuk egy szál, Lucas-Max egy másik szál, Steve-Dustin harmadik szál, Nancy-Jonathan negyedik szál, Eleven egyedül az ötödik szál.) Mindig is több/sok szálon futtatták a dolgokat, hogy aztán a végén összeérjenek epikusan. Szóval nekem ez sem volt zavaró, vagy nem gondolom, hogy rosszabb vagy másabb lett volna, mint korábban. Ja, és nem szőrszálat akarok hasogatni, vagy ilyesmi, de szerintem nem is nagyon láttunk arra példát hosszabban, hogy a négy srác együtt nyomult volna konkrétan. Az elején igen hamar eltűnik Will, a második évadban sem volt túl sűrűn együtt a négy srác. Abból viszont én is többet néztem volna, hogy a tinik (Elevennel és Max-szel kiegészülve) mondjuk Steve-vel együtt nyomatnak valamit, a második évadban azok voltak a legjobb jelenetek talán. Ez a mostani Steve-es szál annyira nem volt jó szerintem, mint az előző évados, főleg a számomra idegesítő Erica miatt, gondolom.
davi10 írta:

ha bezárták a kaput, akkor semmi értelme a demogorgonnak a végén.

Lehet, azóta fejlesztettek az oroszok, aztán nyitottak kaput maguknak, vagy valahonnét akasztottak egy demogorgont. Szerintem erre majd kapunk választ, úgyhogy előre nem mondanám rá, hogy semmi értelme.
Amúgy nem tökéletes a sorozat, távolról sem, de szerintem még a sok apró hibájával is az egyik legjobb.
davi10 írta:Én még pár éve azt olvastam, hogy 4 évadot terveznek, idén a kölykök azt mondták, hogy lövésük nincs, hogy lesz-e folytatás, bár gondolom ez csak kamu.
Én is olvastam, hogy 4-5 évadnyi sztorit terveztek a tesók. Majd kiderül. Ha úgy fog teljesíteni a negyedik, mint a harmadik, akkor lesz ötödik is. Ha az is jól, akkor a Netflix berendeli majd a hatodikat is, afelől sem lehet kétség. Más kérdés, hogy a Duffer tesók hajlani fognak-e rá. Bár, gondolom, van az a pénz... Az már más kérdés, milyen lesz minőségre a cucc.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.07.15. 22:02:03

MatyiG írta:Nézi valaki az 'Euphoria' című sorozatot?
Aha, ma néztem a negyediket. Alig várom, hogy hazaerjek es nezhessem az ötödiket :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.15. 21:51:40

MatyiG írta:Nézi valaki az 'Euphoria' című sorozatot?
Az első rész nekem bejött. Fura sorozat, de tök jól átadja ezt a drogos érzést (mondom ezt úgy, hogy sosem próbáltam ki semmit :lol: ).
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.15. 21:36:52

Nézi valaki az 'Euphoria' című sorozatot?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.15. 19:57:11

Bocs a dupláért, de ezt be kellett raknom :D

Kép
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.14. 23:04:23

Stranger Things S03

Lehet, hogy csak az idő "emelte fel" annyira az első 2 évadot, de nekem ez most annyira nem jött be, mint azok.
A fíling, zene, casting továbbra is top, viszont már az alapsztori nem jött be ebben annyira, illetve voltak plothole-ok rendesen. De amin a legkevésbé tudtam túltenni magam:

1. Mi a francnak építik az oroszok a kaput?
Lehet, hogy csak én siklottam el valami felett, de nem értem mi értelme. Az alatt, hogy nem jött be az alapsztori azt értettem, hogy előhúzták a kalapból a sablon csúnya Oroszország-kártyát.

2. Tizi hirtelen megtanult rendesen beszélni.

Amúgy az első pár résznél nagyon tudtam azonosulni Will-lel, "Mostmár mehetnénk D&D-zni?" Kicsit az volt az érzésem, hogy túl sok szálon futott a sztori, nekem hiányzott a 4 fiú baromkodása, ahogy száguldoznak a bicajukon és lökik az amúgy remekül megírt szövegeket, de szépen megüzenték, hogy már nem 10 évesek.

Mondták a sajtókörúton a srácok, hogy egy főszereplő meg fog halni, gondoltam, hogy a gyerekeket nem nyírják ki, úgyhogy nem volt nagy meglepi Hopper meg Billy. Mondjuk jó kis cliffhangert hagytak a végére, hogy ki az amerikai a ruszki börtönben, viszont ha bezárták a kaput, akkor semmi értelme a demogorgonnak a végén.
Én még pár éve azt olvastam, hogy 4 évadot terveznek, idén a kölykök azt mondták, hogy lövésük nincs, hogy lesz-e folytatás, bár gondolom ez csak kamu.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.14. 23:00:51

Stranger things

Ez a sorozat továbbra is tökéletes. Még egy rész van hátra a harmadik évadból és ha azt sem rontják el, nálam ez az évad üti az első kettő magasra tett színvonalát is.

Szerencsétlen oroszok jött a Csernobil majd ez :D
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.07.12. 16:16:20

Shield/ kemény zsaruk
Banshee
Drót
Sopranos
Deadwood
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2019.07.12. 12:42:36

1. how i met your mother;
2. game of thrones;
3. the sopranos;
4. mad men;
5. friends;
Válasz küldése