Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2019.08.12. 05:58:51

Aug. 12, 2019, 1:53 a.m.

A francia RMC Sport szerint Neymar közelebb van a Barcelonához, mint a Real Madridhoz. A lap szerint a PSG és a katalán együttes már előrehaladott tárgyalásokat folytat. Az üzlet, ami mindkét fél számára elfogadható lenne: Coutinho + pénz Neymarért. A franciák állítólag már Coutinhóval is tárgyalnak.
Sebaj...lassan már vége lesz!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.11. 22:10:59

Ilyenkor szokás igazolni a nyugdíjkorú kapust, vagy fölösleges?
bszilard10
Barça B
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2007.09.19. 23:51:36

2019.08.11. 20:31:27

DavidBarca írta:[

Ember ez nem a FIFA, hogy kinézed a legjobb játékosokat, leigazolod, és mind bejön. Pl Arthur, Lenglet-re se tettem volna nagy pénzt, hogy ilyen jók lesznek. Van Dijk leigazolásánál is néztem, hogy ki a fene ez a gyerek. Mbappé-ért pedig a Real is versenybe volt, és még nekik is durva volt a fizetési igénye, 150 millió meg simán lett volna nekünk is. Akkor milyen hőbörgés lett volna egy félszezonos gyerekért, ráadásul Suarez helyén hozza a legjobb teljesítményt, két éve meg nem tudom hányan cserélték volna le az dagit. Dembele játékát szeretem, ha tényleg jól megy neki, nagyon tehetséges, talán idén minden összeáll, hogy jó idényt fusson. Griezmann most jött, az hogy nyári sörmeccseken nem rúgja zsákszámra a gólokat azt túlélem. Coutinho-val igazad van, de a [auto_cenzúra] teljesítményében benne van a játékos és az edző is. Meg kéne tanulni védekezni, meg nem úgy kéne lepattanni minden 60+ kg-os ellenfélről, mintha kétszer akkora lenne. Ugyanannyi kg, mint Messi, kb ugyanolyan magasak a brazil mégis minden szellőtől felborul, Arthur is hasonló testalkat, mégis rohadt nehéz elnyomni. Amúgy később mindenki nagyon okos tud lenni, ez nem nagy szám, hogy most meg tudod mondani melyik igazolás volt jó és melyik nem.
Dembelenek egy is egy jo szezonja volt a Dortmunddal mikor leigazoltuk es erte is ki kellett perkalni 120 milliot, Mbappe meg a hatan vitte a Monacot meccseket eldontve a bl-ben emiatt nem hiszem hogy akkora nagy felhaborodas lett volna ha ot hozzuk el 150 millioert mert mar akkor latszott hogy hosszu tavon tobb potencial van benne mint Dembeleben. A korulmenyeket tekintve meg igy is jo uzlet volt akkor 2017 nyaran Dembele, ahogy Coutinho elhozatala egyenesen fonyeremenynek szamitott (papiron tokeletesen illett a csapatba es ugy voltam velem hosszu evekig meg van Ini helyettese) es Griezmannt is legtobben elhoztuk volna meg tavaly nyaron.

En csak azt remelem ez a 400 millio nem kidobott penz lesz a klub tortenelmeben es hogy hosszu tavon a 3 jatekosbol legalabb 2 bevalik mert az elmult 2 evben se Coutinho se Dembele nem tett hozza szinte semmit erdemben. (nelkuluk is meg lett volna a 2 bajnoki cim es az 1 copa del rey es a belejuk fektetett 280 millio euro joforman semmilyen szinten nem terult meg - max. marketing es mezeladasok ami jobb esetben fedezi a fizuik egy reszet a 2 ev alatt).
Avatar
DavidBarca
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.08.10. 11:45:22
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2019.08.11. 15:14:41

bszilard10 írta:Az kemeny azert, hogy elkoltottunk 400 millio eurot 2 ev alatt 3 jatekosra :

- Coutinho: fel evig konyorogtunk mire elengedtek most meg kolcsonbe sem tudjuk elpasszolni
senkinek sem, hogy legalabb a fizeteset ne kelljen allni ebben a szezonban
- Griezmann: szembe rohogi a klubot egy evvel ezelott most megis elhozzuk ugy, hogy senki nem
tudja hol fog jatszani (Valverde legkevesbe)
- Dembele: tobbet serult mint amennyit jatszik, par igeretes meccs es felvillanas mellett
rengeteg agyatlan hiba de meg mindig o az aki esetleg bevallhat

Most csak ugy kapasbol abbol a 400 milliobol kijott volna Mbappe, Van Dijk + De Jong, Arthur es Lenglet.
Ember ez nem a FIFA, hogy kinézed a legjobb játékosokat, leigazolod, és mind bejön. Pl Arthur, Lenglet-re se tettem volna nagy pénzt, hogy ilyen jók lesznek. Van Dijk leigazolásánál is néztem, hogy ki a fene ez a gyerek. Mbappé-ért pedig a Real is versenybe volt, és még nekik is durva volt a fizetési igénye, 150 millió meg simán lett volna nekünk is. Akkor milyen hőbörgés lett volna egy félszezonos gyerekért, ráadásul Suarez helyén hozza a legjobb teljesítményt, két éve meg nem tudom hányan cserélték volna le az dagit. Dembele játékát szeretem, ha tényleg jól megy neki, nagyon tehetséges, talán idén minden összeáll, hogy jó idényt fusson. Griezmann most jött, az hogy nyári sörmeccseken nem rúgja zsákszámra a gólokat azt túlélem. Coutinho-val igazad van, de a [auto_cenzúra] teljesítményében benne van a játékos és az edző is. Meg kéne tanulni védekezni, meg nem úgy kéne lepattanni minden 60+ kg-os ellenfélről, mintha kétszer akkora lenne. Ugyanannyi kg, mint Messi, kb ugyanolyan magasak a brazil mégis minden szellőtől felborul, Arthur is hasonló testalkat, mégis rohadt nehéz elnyomni. Amúgy később mindenki nagyon okos tud lenni, ez nem nagy szám, hogy most meg tudod mondani melyik igazolás volt jó és melyik nem.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.08.11. 11:38:12

Samper írta:Se Grizt nem kellett volna hozni, se Neymarral nem kellene fogkakozni. Felixet kellett volna kivásárolni Suarez helyére.
Mert Félix aztán akkora középcsatár... Griezmann és Messi közti átmenet a posztja, legalább annyira nem lett volna helye, mint a franciának. De Suárez helyére még kevésbé lett volna jó szerintem. Azon lehet vitatkozni, hogy ki fiatalabb és ki lesz a jobb játékos, de abban szerintem egyetértünk, hogy amíg nincs értelmes koncepció támadásban és Messi jár vissza labdákért, addig mindegy, hogy kit igazolunk. Így se a névsorral van gond.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.08.11. 08:50:43

tudom, közhely. de azért nagyobb hangsúlyt kéne kapnia annak a ténynek, hogy egy csapat összerakása bizony nagyon nehéz szakmai feladat, és soha nem vonatkoztatható el a közegtől a környezettől, az adott szezon(ok)tól és valljuk be a szerencsétől sem.
ki a jó vétel? - kinek? hová? mikor? itt az orrunk előtt zajlik, zajlott: Ibra, Gomes,Alcacer, Cou,Ney.... vagy Alves?! lehetne sorolni.
még nincs vége az igazolásoknak, de az már is látszik, hogy mások sem alszanak...gyanítom, hogy az idén kapunk a nyakunkba két sokkal izmosabb madridot úgyhogy azt a már -már lesajnált Liga-t sem lesz olyan könnyű begyűjteni...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.08.10. 22:16:38

Griezmannal nem az volt a baj, hogy nem valódi 9-es?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.10. 21:48:11

Se Grizt nem kellett volna hozni, se Neymarral nem kellene fogkakozni. Felixet kellett volna kivásárolni Suarez helyére.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.10. 21:24:07

Chino írta: Ez mind szép és jó, de nem ezzel van a probléma, hanem, ha ott lesznek a többiek, hogyan lesz ez megoldva. Azt szerintem mindenki tudja, hogy Griezmann egy kiváló játékos, de ott van mellette Suarez és Messi fix kezdőnek, akkor mire jut a francia? Ha kötetlenebbül játszhat nem igazán lenne4 gond, de ha kiteszik a balosra mi lesz? És akkor ott van még Cou és Dembélé.
Nem abban kételkednek az emberek, hogy nem jó játékos, hanem, hogy a rendszerbe nem lesz beilleszthető. Így jártunk Coutinhoval. Azt szerintem senki nem vitatja, hogy top focista, a Pool-ban, a válogatottban megmutatta/megmutatja hogy klasszis teljesítményre képes, milyen technikás, itt viszont ebből nem látunk semmit, túlnyomó részben -1 ember.

Neymar legalább olyan posztra jött volna, ami nálunk jelenleg az egyik leggyengébb , ráadásul balszélsőként jelenleg talán ő a világ legjobbja.
Persze meg kell várni mi lesz, de nem igazán tudok bízni abban, hogy Valverde majd kieszel valamit és hirtelen működni kezd minden, arról nem beszélve, hogy Cou és Dembélé miatt belemehet egy olyan eszetlen rotációba, ami nagyon rosszul sül el. Lucho alatt láttuk, hogy ez is nagyon vissza tud nyalni.

Griezmannt jóval sokoldalúbb és alkalmazkodóbb játékosnak tartom mint Cout, igaz amit mondasz abban egyetértek, Neymart jóval könnyebben be lehetett volna illeszteni előre, mint a franciát feltéve hogy 4-3-3-at játszunk ahol Suarez stabil kezdő továbbra is, valamikor az őskorban Griezmann volt balszélső a Sociedadban 4-3-3ban, sokszor egészen közel a vonalhoz rohangált.
Amennyiben Valverde ötlete mindössze annyi lesz hogy Cou helyére berakja a franciát, akkor szerintem még az is mindenképpen előrelépés lesz... de nyilván arra a posztra Neymar klasszisokkal jobb lehetett volna, vagy akár Dembélé kezdőként végre aki meg már amúgy is itt volt.
Amit én el tudnék képzelni az az, hogy néha visszahozza Valverde a 4-4-2-t hasonlóan 17-18-as szezonhoz amiben a két szélen Dembi meg Cou van, elől meg Leo mellett Suarez vagy Grizi. Talán ha már Cou mindenképpen itt marad, akkor meg lehetne végre ezt próbálni újra... elvégre amikor idejött abban a felállásban sokkal jobban ment neki is, és a francia is az atleticos szerepköréhez hasonlóban is játszhatna néha.
Hát még akkor mi lesz ha Ney tényleg visszajön :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.08.10. 15:22:03

MesQueUnClub írta:Szerintem a legtöbb meccsen eléggé jól mozgott, okosan és aktívan kereste a területeket jóval többet mozgott mint Lajos, a labdakezelésben és az összjátékban pedig zongorázni lehet köztük a különbséget, pláne ott dobtam egy hátast majdnem amikor Griezmann egy érintőzött a többiekkel aztán beindult a védelem mögé (csak nem kapta vissza a labdát) Suarez mikor csinált ilyet utoljára?
Ez mind szép és jó, de nem ezzel van a probléma, hanem, ha ott lesznek a többiek, hogyan lesz ez megoldva. Azt szerintem mindenki tudja, hogy Griezmann egy kiváló játékos, de ott van mellette Suarez és Messi fix kezdőnek, akkor mire jut a francia? Ha kötetlenebbül játszhat nem igazán lenne4 gond, de ha kiteszik a balosra mi lesz? És akkor ott van még Cou és Dembélé.
Nem abban kételkednek az emberek, hogy nem jó játékos, hanem, hogy a rendszerbe nem lesz beilleszthető. Így jártunk Coutinhoval. Azt szerintem senki nem vitatja, hogy top focista, a Pool-ban, a válogatottban megmutatta/megmutatja hogy klasszis teljesítményre képes, milyen technikás, itt viszont ebből nem látunk semmit, túlnyomó részben -1 ember.

Neymar legalább olyan posztra jött volna, ami nálunk jelenleg az egyik leggyengébb , ráadásul balszélsőként jelenleg talán ő a világ legjobbja.
Persze meg kell várni mi lesz, de nem igazán tudok bízni abban, hogy Valverde majd kieszel valamit és hirtelen működni kezd minden, arról nem beszélve, hogy Cou és Dembélé miatt belemehet egy olyan eszetlen rotációba, ami nagyon rosszul sül el. Lucho alatt láttuk, hogy ez is nagyon vissza tud nyalni.
Forca Barca!!!!
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.10. 13:11:00

Szerintem a legtöbb meccsen eléggé jól mozgott, okosan és aktívan kereste a területeket jóval többet mozgott mint Lajos, a labdakezelésben és az összjátékban pedig zongorázni lehet köztük a különbséget, pláne ott dobtam egy hátast majdnem amikor Griezmann egy érintőzött a többiekkel aztán beindult a védelem mögé (csak nem kapta vissza a labdát) Suarez mikor csinált ilyet utoljára? 2016 úgy kb. Az hogy miután Mustafi beállt Suarez gólt tudott lőni nem kellene hogy döntően befolyásoljon bármit is én szívesen megnézném Griezmannt ott középen még párszor, kipróbálni ki lehetne, úgy hogy mondjuk már Leo és a többiek is ott lesznek.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.08.10. 11:09:24

Láttam a meccseket. Nyilván erősen szubjektív, hogy kinek milyen a jó foci.
Tény, hogy Griezt Lajos helyén játszatta EV, de számomra ott reménytelen volt a teljesítménye. Védők között vergődve. Lajos viszont beállt és rögtön gólt is rúgott, miután úgy pattogott le a védő róla mint annak a rendje többször is. Griez szerintem nem alternatívája Lajosnak.
Az Atletiben Griez kötetlen ,,Messi,, focit játszott. Itt erre nem tudom lesz e lehetősége...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.10. 10:52:25

drobika írta: Lehet a helyettese, csak abból semmi jó sem lesz! Griezmann a tökéletes NEM9-es, a tökéletes nem középcsatár!
Lajos ereje, mentalitása bőven Griez felett van abban a pozícióban, ott Griezt megeszik reggelire.
A felkészülési meccseken nem mutatott semmit.
Előbb kezdődjön el a szezon...
Amúgy láttad is a felkészülési meccseket? Én bevallom vagy csak félszemmel, vagy az összefoglalókat láttam, de egyáltalán nem tűnt elveszettnek Griezmann, összjátékban (és gyorsaságban) magasan Lajos fölött van. Én se bírom, de szerintem be fog válni.

Téma volt, hogy kihalóban vannak már a klasszikus (erő)középcsatárok, nem volt lehetőség hozni egy Lajos-típusú játékost (Jovic-ot hagyjuk, szerintem Ő végig a Real-ba akart menni). És szerintem a jelenlegi keretből inkább Griezmann játsszon Lajos helyett, mint Messi/Dembele/Coutinho.
Ha meg 4-4-2t játszunk, ott bőven jó lehet elöl.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.08.10. 10:06:35

MesQueUnClub írta:Griezmann egyben Suarez helyettese is lehet ahogyan az eddigi felkészülési meccseken is volt.
Lehet a helyettese, csak abból semmi jó sem lesz! Griezmann a tökéletes NEM9-es, a tökéletes nem középcsatár!
Lajos ereje, mentalitása bőven Griez felett van abban a pozícióban, ott Griezt megeszik reggelire.
A felkészülési meccseken nem mutatott semmit.
Lesz belőle EV-nél egy balszélső, ha nem jön Ney.
Aztán hogy ott mire megy? Tartok tőle, hogy annyira, mint Cou vagy Dembi azon a szélen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.08.09. 16:08:41

vg99 írta:Nem értem, hogy hova akarjuk bepaszírozni még Neymart. Semmi koncepciót nem látok.
Suareznek továbbra sincs helyettese, de a másik 2 posztra lenne Messi, Dembele, Griez, Neymar, Coutinho? Őrültség ilyen embereket, ennyiért padoztatni.
Bár a középpálya is rettentő telített 3 helyre: De Jong, Roberto, Vidal, Rafinha, Busquets, Rakitic, Arthur, Puig.
Kezdjük már meg a fiatalítást! Nem eszetlenül, hiszen a védelmen is látszott, hogy nagyon rutintalanok, össze kell szokni, de fokozatosan mehetne.
A fiatalítással egyedül a támadósorban van gond. A védelemben Piqué az aki már benne van a korban, de benne is van még legalább 2 év és egy rutinos kh mindenképp kell oda. Umtiti, Lenglet, Todibo posztjukon a legjobb korban vannak, utóbbi pedig még tejfölösszájó is. Umtitiról pedig tudjuk milyen klasszis teljesítményre képes, jelenleg nála elérhetőbb és jobb védő nincs a piacon. Jobboson ott van Semedo, aki kifejezetten fiatal, Wagué pedig szintén egy tini, az ő felhozatalát személy szerint korainak tartom. Ha leteszi Valverde a portugál mellett a voksát sérülés/rotálás esetén ott van Robi. Alba mögé is jött egy olyan ember aki fiatal és tehermentesíteni tudja, az hogy mennyi van benne majd kiderül. Baromság (és egyben lehetetlen) lett volna egy vagyonért egy közel Alba szintű játékost hozni. Versenyhelyzet pont neki nem kell, minden meccsen 100%-osan odateszi magát.

A kp szintén jól áll, sőt talán még több is a fiatal. Itt Busquets tűnik gondnak, ha Valverdenek lenne töke és De Jonggal kicsit ösztönözné Busit jól kijöhetnénk belőle. De Arthur, a holland és Puig mind a jövő emberei és akkor ott van még Alena. Rafinha pedig már összepakolt, ráadásul ő inkább játszott szélsőt mint középpályást. A Vidal-Rakitic duóból egyik pedig valószínűleg távozni fog. Azt kifejezetten jó döntésnek tartom, hogy Puig nem lett a nagycsapat tagja. Feljöhet edzeni, egy-egy meccsre, ha egész évben a lelátót meg a padot melegíti mindent tett volna neki csak jót nem.
Elöl van a rákfene a csapatban. Egyedül Dembélé az akire hosszútávon lehet számítani. Griezmann sem hiszem, hogy 2-3 év múlva még a kezdőben vitézkedne, ha egyáltalán érdemlegeset tud letenni az asztalra, mert így is van benne kockázat, eladni pedig 1-2 év múlva már lehetetlen lesz.
Cou lesz még a kérdés, ogy Valverde mit akar csinálni vele, Padra rakni, eröltetni Griezmann/Suarez mellett vagy megpróbálni a kp-n játszatni.
vg99 írta:Ehelyett kihajtjuk az öregeket, amíg lehet, és pont úgy fogunk járni mint a Real. Tavaly az év csapatát adta minden poszton, aztán bedőlt az egész.
Igenis jöjjön fel Puig, Vidal még maradjon beugrónak, de a fix helyes Busi vagy Raki menjen. Vagy mindkettő. Waguet pedig kölcsön adnám 1 évre.
De jó lenne egy Ajax mentalitású edző..
Na jó, ideje felébredni.. :(
Hogy a Real az év csapatát adta volna minden poszton nagyon meredek, sőt még a BL-győztes csapat sem.
Az Ajax-szal meg nem lehet összehasonlítani a Barcat. Velük szemben max. az az elvárás hogy megnyerjék a holland ligát, de akkor sincs pánik, ha lemaradnak róla. Itt, ha egy BL-negyeddöntőben akárhogy kiesünk konganak a vészharangok, vagy ha a Real mögött csak másodikok vagyunk a ligában.

Speciel emiatt aggódom, mert iszonyatosan orrnehéz a csapat, nincs egy játékos a kp-n, aki kulcspasszokkal/gólapszokkal netán szökőévente góllal tudná segíteni a támadójátékot. Nem akarok vészmadárkodni vagy túlságosan pesszimista lenni, de kezd egy kicsit Rijkard-érára hajazni a történet csak nem lesz újra egy Messi.
Forca Barca!!!!
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.09. 14:47:44

Griezmann egyben Suarez helyettese is lehet ahogyan az eddigi felkészülési meccseken is volt.
MA19
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2019.08.08. 09:23:21

2019.08.09. 14:09:11

Én személy szerint de Jong érkezésének örülök a legjobban. Mivel kiválóan olvassa a játékot és lát a pályán, ezért jó döntéseket hoz meg gyorsan( magyarán a lehető legjobb passzopciót választja), amellyel biztosítja a labdatartást és annak folytonosságát, vagy lendületet, sebességet, dinamikát, váratlant, egy kis kiszámíthatatlanságot visz a támadásba, vagy akár gólhelyzetet teremt csapatának. Ezen felül nagy teherbírású, a cselező készsége párját ritkítja,taktikailag érett, a középpálya bármely pontján ugyanolyan magas színvonalú teljesítményre képes, a labdát rendkívül nehéz megszerezni tőle, igazi mélységi irányító, szerelésben, labdaszerzésben és kontrák megakasztásában is világszínvonal. A mai modern futballban ilyen középpályásokra van szükség. Szerintem az a trend látszik kirajzolódni, hogy azok nyerik a nagy meccseket és nagy tornákat, akik gyorsan váltanak az egyes játékfázisok között, és gyorsan tudnak átállni védekezésről támadásra, vagy fordítva. Ahhoz, hogy BL-t nyerjünk dinamikus, atletikus, gyors, kiszámíthatatlan, lendületes, attraktív támadófocit kell játszani agresszív letámadással. (Ilyen focira Rakitic és Busi nem alkalmas, egyszerűen túlságosan lassúak, körülményesek és szinte csak sablon passzokat adnak.) Ehhez a játékosaink abszolút megvannak( de Jong, Arthur, Dembélé, Coutinho, Griezmann, Messi ), már csak Valverde-nek kell felnőnie a feladathoz. Hozhatnak ide akárkit, meg lehet akármilyen erős a keret, ha nincs egy olyan játékrendszer, amelyben ez a sok klasszis együtt hatékony, akkor nagy dolgokat nem fognak véghez vinni a srácok.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.08.09. 06:49:46

Nem értem, hogy hova akarjuk bepaszírozni még Neymart. Semmi koncepciót nem látok.
Suareznek továbbra sincs helyettese, de a másik 2 posztra lenne Messi, Dembele, Griez, Neymar, Coutinho? Őrültség ilyen embereket, ennyiért padoztatni.
Bár a középpálya is rettentő telített 3 helyre: De Jong, Roberto, Vidal, Rafinha, Busquets, Rakitic, Arthur, Puig.
Kezdjük már meg a fiatalítást! Nem eszetlenül, hiszen a védelmen is látszott, hogy nagyon rutintalanok, össze kell szokni, de fokozatosan mehetne. Ehelyett kihajtjuk az öregeket, amíg lehet, és pont úgy fogunk járni mint a Real. Tavaly az év csapatát adta minden poszton, aztán bedőlt az egész.
Igenis jöjjön fel Puig, Vidal még maradjon beugrónak, de a fix helyes Busi vagy Raki menjen. Vagy mindkettő. Waguet pedig kölcsön adnám 1 évre.
De jó lenne egy Ajax mentalitású edző..
Na jó, ideje felébredni.. :(
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.08.08. 17:36:59

Totálisan egyetértek Stoichkovval. Szerintem ez a valaha volt egyik legerősebb Barcelona keret tele klasszis beérett sztárral kiegészülve a posztjukon legígéretesebb fiatalokkal. Minden poszton olyan cserék vannak, akik máshol simán kezdők lehetnének. Olyan játékosról mondjuk, hogy bukta és még jobb kell, aki 3 évig folyamatosan klasszis teljesítményt nyújtott az előző csapatában és a liga egyik, ha nem a legjobb játékosa volt (Coutinho - liverpool, brazil válogatott) . Valószinűleg edzői probléma is, hogy mindenhol megy, de itt meg nem.
Csak gondoljunk bele, hogy a mai piacon melyik az a játékos , akit a Barcelona elhoz és fixen kezdő és fixen jobb játékos, mint aki már eleve itt van. (Talán Mbappe, Neymar és Van Dijk)
Ezt a keretet reálisan nem kell tovább erősíteni , mert elképesztő erős.
Tavaly BLt nyert egy csapat, ahol Henderson, Fabinho, Milner , Wijnaldum játszottak a középpályán.
Ez a Barcelona keret zseniális és az edző a gátja a sikereknek és a lehengerlő játéknak.
Én is elszomorodom, hogy egy Rakiticet el kell ahhoz adni, hogy egy fiatal új tehetség (de Jong, Arthur) fixen játszon, mert az edző nem képes megfelelően rotálni a játékosokat és 11 emberből 7-8 embernek teljesítménytől függetlenül bérelt helye van.
Csak abba gondoljunk bele, hogy a tavalyi Barcelona - Liverpool párharcban kicseréljük a két edzőt, akkor az a Barca keret mit művelt volna azzal a Poollal.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.08. 17:31:56

bszilard10 írta: - Dembele: tobbet serult mint amennyit jatszik, par igeretes meccs es felvillanas mellett
rengeteg agyatlan hiba de meg mindig o az aki esetleg bevallhat

Most csak ugy kapasbol abbol a 400 milliobol kijott volna Mbappe, Van Dijk + De Jong, Arthur es Lenglet.
Miből gondolod, hogy Griezmann nem fog beválni? Csak fél szemmel vagy csak az összefoglalókból láttam a felkészülési meccseket, és egyáltalán nem tűnt elveszettnek. Mondom ezt úgy, hogy ellene voltam a leigazolásának, és a mai napig kiráz a hideg a hülye fejétől. És ha jól tudom, Griezmann Valverde nagy kedvence és kifejezetten kérte, de lehet kamu.

Ebből a 400 misiből meg utólag könnyű okoskodni, senki nem tudta előre, hogy Dembele fél évre kidől, Coutinho meg annyira megzuhan, hogy labdát se tud átvenni, pedig a PL egyik legtechnikásabb játékosaként volt számontartva.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.08. 17:28:23

Ma 18:00ig van idő elvileg, úgyhogy az nagyon utolsó pillanat lesz.
Kép
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.08.08. 17:08:24

Remélem Coutinhot az utolsó pillanatba megveszi vagy kölcsönveszi a Tottenham, Arsenal, Manchester 3masból valaki.
bszilard10
Barça B
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2007.09.19. 23:51:36

2019.08.08. 16:13:52

Az kemeny azert, hogy elkoltottunk 400 millio eurot 2 ev alatt 3 jatekosra :

- Coutinho: fel evig konyorogtunk mire elengedtek most meg kolcsonbe sem tudjuk elpasszolni
senkinek sem, hogy legalabb a fizeteset ne kelljen allni ebben a szezonban
- Griezmann: szembe rohogi a klubot egy evvel ezelott most megis elhozzuk ugy, hogy senki nem
tudja hol fog jatszani (Valverde legkevesbe)
- Dembele: tobbet serult mint amennyit jatszik, par igeretes meccs es felvillanas mellett
rengeteg agyatlan hiba de meg mindig o az aki esetleg bevallhat

Most csak ugy kapasbol abbol a 400 milliobol kijott volna Mbappe, Van Dijk + De Jong, Arthur es Lenglet.
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2019.08.08. 15:56:34

olvasom itt a hozzaszolasokat minden nap, de vegul mindig az az erzesem, hogy nem az igazi problemarol beszelunk. Mert a barcaban most tenyleg nem az egyeni jatekosokkal van a gond, hanem az edzovel. Es tudom, hogy ez mar fel jott itt jo par alkalommal, de egyszeruen semmi ertelme arrol beszelni, hogy rakitic maradjon e vagy menjen, illetve hogy neymar, griezmann, stb bele illik e a kepbe... az igazsag az, hogy ezek mind fenomenalis jatekosok, viszont teljesen ertelmet veszti a kepesseguk egy ilyen edzovel. Nagyon elszomorodtam Rakitic goljanal tegnap, hogy eluldozunk ilyen jatekosokat csak azert mert az edzot nem lehetett...
MA19
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2019.08.08. 09:23:21

2019.08.08. 15:29:58

Igen, tényleg képes dinamikát hozni, ha nagyon jó napja van. De legalább ugyanannyiszor szürke, pontatlan, láthatatlan, vagy éppen önző. A legnagyobb probléma továbbra is a sérülékenysége, amin nem igen lehet javítani. Azért 29 bajnoki meccsen 8 gól és 5 gólpassz nem egy ámulatba ejtő adat. Meccsenként átlagosan 1,1 kapura lövés, 2,3 sikeres csel( 61%), 3,9 megnyert párharc a földön( 48,7%). Ezen adatok sem túlságosan meggyőzőek.
Válasz küldése