FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.12.27. 21:59:20

Barca_10 írta: Dehogy jó, a végén visszasírják ide a bulibárót. De legalább akkor Mbappét sem engednék el Madridba.
A BILUBÁRÓ sosem kellett ide annyira mint most! :)
Szuarez, Messi,Rakéta stb az utolsó éveket töltik.
Hogyan tovább?
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.12.27. 15:06:50

andreas írta:Jó ezt látni, a barátság él és virul :)
https://pbs.twimg.com/media/EMw5e0aXYAEH6bI.jpg
Dehogy jó, a végén visszasírják ide a bulibárót. De legalább akkor Mbappét sem engednék el Madridba.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.12.27. 14:09:03

Jó ezt látni, a barátság él és virul :)
https://pbs.twimg.com/media/EMw5e0aXYAEH6bI.jpg
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.12.27. 10:53:00

Ha összességében nézzük, akkor ez egy öreg csapat. A fiatalok közül fix helye kizárólag de Jongnak van, de neki sincs fix posztja - minden más fiatal csak alkalmi szereplő.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.12.27. 09:48:55

Ezen logikán tovább menve a Párizs sikeresebb, mint a Real Madrid :D Valahogy nehéz elhinni, hogy az a 20 millió bl cím kevesebb, mint a párizsiak bajnoki és francia kupa győzelmei.
Ez is csak egy statisztika, nem sokat ér (úgy lenne okés, hogy az egy bajnokságban szereplőket vesszük figyelembe, bár ott sem egy szint egy bl és egy hazai kupa megnyerése.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.12.26. 23:25:40

https://m.facebook.com/VivaFCBarcelona1 ... &source=48" target="_blank

Mi voltunk az évtized legsikeresebb csapata 24 trófeával

De szerintem 2000-2009 végéig is top 3

És mégis örök sírás a culéktól....
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.09.02. 22:23:32

El Pistolero írta:Rettentően szimpatikusak a fiatalok. Számomra ők bizonyítják, hogy nem a La Masia romlott el, egyszerűen csak a nagy elvárások miatt nincs idő a beépítésükre. Azzal, hogy a vezetőség elengedi Rafinhát a Celtába merem remélni, hogy Leo felépülése már jobban halad és a Valencia ellen pályára tud lépni.

És bár nagyon sok van még a Valencia elleni meccsig és borzasztóan fontos mind a két lábbal a földön lenni de kicsit bízok benne, hogy Fati kezdeni fog. Nem azért, mert nem kedvelem Pérezt, sőt nagyon is, hiszem, hogy ott van benne egy új Pedro egyszerűen csak taktikai okokból. Mert bármennyire is ő az idősebb, tapasztaltabb valamivel, nekem az tűnt fel vele kapcsolatban, hogy borzasztóan ballábas. Ezen a téren hasonló, mint Malcom és őt szenvedés volt "LW" pozícióban látni. Abban az esetben, ha Messi már tudja vállalni a denevérek elleni játékot én Fatival indulnék neki a mérkőzésnek. Ő jobblábas és bár remekül játszott a Betis ellen, eredetileg balszélső.

Ezen kívül remélem, hogy hamarosan Arthur is kezdeni fog. Sokan írták különböző platformokon, hogy nem értik, miért nem számol vele Valverde. Viszont ennek olyan egyszerű magyarázata volt, hogy a Copa miatt és az így elcsúszó nyári pihenése miatt még nem nyerte vissza a formáját. Az Osasuna ellen zseniális volt, remélhetőleg 14-én már ő is pályára lép De Jonggal és Sergi Robertoval karöltve.

MTS - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - De Jong, Sergi Roberto, Arthur - Messi, Griezmann, Fati

Amíg nincs Suárez se Dembelé, addig ezt szeretném látni. Az igazolások topikba néhány napja leírtam, azért örülnék Neymar érkezésének, mert vele együtt megszűnne a gálakezdő fogalma és úgy lehetne forgatni a keretet, ahogy Pep is csinálja: mindenkinek van 2000+ perce a számára megfelelő ellenfél ellen. (Agüero játszik a Liverpoolok ellen, Jesusé a Cardiff, a Shaktar valamint övé az FA Kupa, Ligakupa.) Hiszem, hogy ezt itt is lehetne tartani és akár kezdőként pályára lehet küldeni Pérezéket, Firpóékat például a Mallorca, Valladolid, Granada, Leganes, idei Getafe elleni hazai(!) meccseken, valamint a Cultural Leonese minőségű kupa mérkőzéseken is a legnyugodtabban ki lehetne őket állítani, mert nevetve be tudnák ezeket húzni.
SR előbb lesz kezdő Semedo helyett, mint Busi helyett a kp-n..amúgy +1, én is megnézném ezt a kezdőt, bár én SR helyett Rakétát is szívesen nézném, lényeg, hogy De Jong vkp pozícióba legyen, ne a jobb szélre kitolva.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.09.02. 18:15:56

Rettentően szimpatikusak a fiatalok. Számomra ők bizonyítják, hogy nem a La Masia romlott el, egyszerűen csak a nagy elvárások miatt nincs idő a beépítésükre. Azzal, hogy a vezetőség elengedi Rafinhát a Celtába merem remélni, hogy Leo felépülése már jobban halad és a Valencia ellen pályára tud lépni.

És bár nagyon sok van még a Valencia elleni meccsig és borzasztóan fontos mind a két lábbal a földön lenni de kicsit bízok benne, hogy Fati kezdeni fog. Nem azért, mert nem kedvelem Pérezt, sőt nagyon is, hiszem, hogy ott van benne egy új Pedro egyszerűen csak taktikai okokból. Mert bármennyire is ő az idősebb, tapasztaltabb valamivel, nekem az tűnt fel vele kapcsolatban, hogy borzasztóan ballábas. Ezen a téren hasonló, mint Malcom és őt szenvedés volt "LW" pozícióban látni. Abban az esetben, ha Messi már tudja vállalni a denevérek elleni játékot én Fatival indulnék neki a mérkőzésnek. Ő jobblábas és bár remekül játszott a Betis ellen, eredetileg balszélső.

Ezen kívül remélem, hogy hamarosan Arthur is kezdeni fog. Sokan írták különböző platformokon, hogy nem értik, miért nem számol vele Valverde. Viszont ennek olyan egyszerű magyarázata volt, hogy a Copa miatt és az így elcsúszó nyári pihenése miatt még nem nyerte vissza a formáját. Az Osasuna ellen zseniális volt, remélhetőleg 14-én már ő is pályára lép De Jonggal és Sergi Robertoval karöltve.

MTS - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - De Jong, Sergi Roberto, Arthur - Messi, Griezmann, Fati

Amíg nincs Suárez se Dembelé, addig ezt szeretném látni. Az igazolások topikba néhány napja leírtam, azért örülnék Neymar érkezésének, mert vele együtt megszűnne a gálakezdő fogalma és úgy lehetne forgatni a keretet, ahogy Pep is csinálja: mindenkinek van 2000+ perce a számára megfelelő ellenfél ellen. (Agüero játszik a Liverpoolok ellen, Jesusé a Cardiff, a Shaktar valamint övé az FA Kupa, Ligakupa.) Hiszem, hogy ezt itt is lehetne tartani és akár kezdőként pályára lehet küldeni Pérezéket, Firpóékat például a Mallorca, Valladolid, Granada, Leganes, idei Getafe elleni hazai(!) meccseken, valamint a Cultural Leonese minőségű kupa mérkőzéseken is a legnyugodtabban ki lehetne őket állítani, mert nevetve be tudnák ezeket húzni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.08.27. 09:17:51

Nero. írta:Tegnap 7 saját nevelésű játékosunk lépett pályára

Ugyanez a szám a Manchester Citynél 1, a Real Madridnál 2.
Többi európai élcsapatot nem néztem meg, gondolom sehol nem volt több mint 3.

Egy kis fact (nem vélemény, tény.) azoknak akik mindig a La Masián pörögnek
Igen, és akik ezen pörögnek, azok pont ezt akarták ami történt. Hogy a most 3 db +30 éves Masia növendéken kívül - Messivel majd lesz 4 - legyenek a fiatalok is használva, ahogy ez most meg is történt. Igaz, hogy sérülés miatt, de ez is valami, remélhetőleg nem lesznek totál hanyagolva akkor sem amikor felépül mindenki - és nem, ez még mindig nem azt jelenti, hogy kezdjenek minden meccsen.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.27. 06:20:11

Még a keret sincs lezárva. Pedig ez lenne a kiinduló pont a nem csupán érzelmi alapú jóslásoknak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.08.27. 00:11:56

Tegnap 7 saját nevelésű játékosunk lépett pályára

Ugyanez a szám a Manchester Citynél 1, a Real Madridnál 2.
Többi európai élcsapatot nem néztem meg, gondolom sehol nem volt több mint 3.

Egy kis fact (nem vélemény, tény.) azoknak akik mindig a La Masián pörögnek
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2019.08.16. 17:34:45

Na végre ma kezdetét veszi a bajnokság! Jól sikerült a felkészülés, lovak közé lehet csapni. Látatlanban már most aláírnék egy tavalyi szezont, de még sikeresebbek lehetünk. Bajnokság számomra mindig a legfontosabb, kell egy szokásos jó rajt és a végén megint lehet örülni. Hármat nyerni zsinórban mindog óriási fegyvertény jó rég nem sikerült ez, hajrá meg kell csinálni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.11. 20:39:35

Totál megjósolhatatlan. A keretbe benne lenne a tripla, Valverde-n (és a szerencsén) bukhat a dolog.

A bajnokság szerintem nem lesz sima. Hiába tartom top 5-ös játékosnak Hazard-t, szerintem a Real Zidane-nal nem fog bajnokságot nyerni. De az Atleti-től lehet parázni, hiába jött el Griezmann, Costa (és ami a fontosabb Simeone) maradt és a Felix gyerek szerintem nagyot fog menni idén.

A kupa lövésem nincs, bekavarhat, hogy nem lesz oda-visszavágó. Benne van, hogy az első körben kiesünk a kicsik miatt.

A szuperkupa az új lebonyolítással szintén homály, lehet, hogy egy csapat se fogja komolyan venni a szezon közepén.

A BL-hez valami nagyon mák sorsolás kéne, de ezeknél még a 3 gólos előny se garancia, úgyhogy nem hitegetném magamat vele. Szerintem behúzza a City, ha már nem mi, akkor ők.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.08.11. 20:24:53

A Liga szerintem viszonylag simán meglesz, a Kupa nem érdekel mehetnek végig a tartalékok, a BL teljesen megjósolhatatlan, szerintem idén nem lesz meg. Előző 2 szezonban meglett volna ha nincs az a 2 tragikus meccs, de mostanra szerintem mentálisan már nincsenek ott hogy a BLt elhozzák.

Ettől függetlenül a tripla nem lepne meg. Hiába a sok hiszti, a Valverde-csapat még mindig nagyon erősnek tűnik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2019.08.11. 19:31:13

Új szezon kezdés előtt illik már egy új topik is.
Válasz küldése