Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2019.08.17. 16:10:14

Varatrix írta:https://www.penamadridista.hu/hirek/201 ... cs-zidane/

Vérnyomás kezelés, saját felelősségre!
Teljesen tipikus mordori.
Tényeket másít meg, pökhendi, és önhitt. Bár szórakoztató...
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2019.08.17. 13:04:37

Fura, hogy ti top 3as kerettel, mi meg 300 misi elköltése után milyen negatívan vágunk neki a következő szezonnak. És bár teljesen más jellegűek a gondok, van mindkét csapatnál bőven. A ti előnyötök, hogy még van egy Messitek.
Hazard, Brahim sérült, Carvajal eltiltott és NEM IGAZOLTUNK középpályást...

Hosszútávon nektek áll a bajnokság. Nekünk max egy Neymar, VdB pakkal lenne keresni valónk. De ere nagyon kicsi az esély már...
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.08.15. 12:08:04

Addig olvastam amíg valami spanyol másodból akar középpályást igazolni mert tud 45 métert pontosan passzolni.. =D>
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.08.15. 11:46:31

Nekem az objektivitás teljes hiánya döbbenetes, egy újságírótól... :roll:

"Szerintem az egyfajta betegség, ha valaki utálja a tökéletességet, amit a Madrid képvisel."
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.08.15. 11:35:35

Varatrix írta:https://www.penamadridista.hu/hirek/201 ... cs-zidane/

Vérnyomás kezelés, saját felelősségre!
Nem olvastam végig, de ritka egy boldogtalan csávó lehet ez.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.08.15. 11:05:33

Varatrix írta:https://www.penamadridista.hu/hirek/201 ... cs-zidane/

Vérnyomás kezelés, saját felelősségre!
Amíg nem "velünk" foglalkozott, addig egészen normálisnak tűnt a fazon... ott viszont átlépett egy határt és fullba nyomta a kretént... :roll:

Tényleg csak saját felelősségre olvassátok, mert a vége felé a nyugalom megzavarására alkalmas részek jutottak...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.08.15. 10:50:49

https://www.penamadridista.hu/hirek/201 ... cs-zidane/" target="_blank

Vérnyomás kezelés, saját felelősségre!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.08.09. 08:45:21

Varatrix írta:
miro. írta:Amikor azt irtam jo helyen ultem,akkor erre gondoltam.. :D

Isco lecserelese:
https://ufile.io/b8tqtqdv6" target="_blank
Az igen! Konkrétan mellettük ültél, biztos nagy élmény volt!
Madridba meg ki lehet menni,de eletembwn eloszor es utoljara voltam szerintem ennyire kozel hozzajuk..
Szoval igen,kijott belolem a gyerekkori rajongas,eskuszom meccs utan remegett a kezem. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.08.09. 08:24:22

miro. írta:Amikor azt irtam jo helyen ultem,akkor erre gondoltam.. :D

Isco lecserelese:
https://ufile.io/b8tqtqdv6" target="_blank
Az igen! Konkrétan mellettük ültél, biztos nagy élmény volt!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.08.09. 07:33:40

Amikor azt irtam jo helyen ultem,akkor erre gondoltam.. :D

Isco lecserelese:
https://ufile.io/b8tqtqdv" target="_blank

Vini taktikai utasitasa:
https://ibb.co/SB1Rvq6" target="_blank
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.08.08. 12:50:51

Az első félidőben a Real szerintem jól játszott.
A 18.percben néztem fel amikor a Salzburgnak nem volt még összesen 10 jó előre passza..
A 352-ben stabil volt a Real,más kérdés hogy azért annyira nem tudtak offenzívak lenni,inkább labdát járattak,de letámadni viszont nagyon jól letudtak.
A második félidőben viszont teljesen szétesett a Real,Kroosnak volt két óriási mélységi labdája,de az egyiket Benzema a másikat Jovic hibázta,vagy védte a kapus.
Viniciusnak volt még a második félidőben lehetősége,de egyszerűen ez teljesen agyatlan szegény,az előtte 20 centire álló védőbe rúgta mindkétszer..

Ami más volt élőben,és extrább

Casemiro-Nekem Ő egy óriási pozitív csalódás,egész végig háttal játszott a pályának,de minden fel passzal vagy lefordul,vagy tud forgatni,nem ad el labdát,és nagyon stabil hátrafelé is.
Amit neki kell,azt világklasszis szinten hozza.
Amikor beállt az a vak Valverde,gyakorlatilag -1 ember lett a középpályán. Spanyol másodosztályba találnánk olyat mint Ő.
Kroos-Nincs rossz passz,diktálja az iramot,érzi még azt is hogy melyik passz milyen erősségű,a két labdája meg az elsőben volt még pár játéka ami elképesztő volt.
Varane-Nagyon magas és szikár,én nagyon meglepődtem rajta.
Marcelo-Technikai tudása kiemelkedett,volt egy becsúszása a labdára amikor ment kifelé,az egész stadoin felállt és tapsolt..
Hazard- Dagadt,de nem gyengén. Viszont kicsiben iszonyúan gyors. Labdával,labda nélkül is simán bárkire rávert,a gólja meg extra volt..Viszont hosszabb sprintekre ki se lövik,de nem is úgy helyezkedik hogy ezeket megpróbálja.
Igazából a csávó pont Bale ellentéte papíron.

Isco- Tőle többet vártam,látszik hogy nagyon jó játékos,a labdával semmi gondja,de valahogy nem jön ki belőle,illetve a második félidőben teljesen el is fáradt,sok labdát vesztett plusz fent is ragadt,nem volt ereje visszamenni.
Viszont a lábai nagyon kemények,brutális O láb,plusz csámpás,Magyarországon nem lett volna profi futballista belőle,ez 110%.
Carvajal- Kapkodott rohangált,ott ült mellettem a kispad szélén,ütött vágott mindent,idegbeteg volt.
Lucas Vazquez meg Odriozola,Vinicius egyszerűen ez a 3 felvan húzva és megy,de a legagyibb átlátszó cselekre is ugrálnak meg beveszik..
Zidane- ? Egyszerűen nem látom nagyon a szerepét,komolyan. Bekiabálgatott,idegeskedett,néha beszólt a játékosoknak,de itt aki a csapatot irányítja,és itt kanyarodok a legnagyobbra, az a Sergio Ramos.


Számomra Ramos volt az extra,egyszerűen végig beszél,irányítja a csapatot hátul,védekezésnél,labdakihozatalnál,Militaonak végig beszélt,Kroossal nagyon sokat diskurált,Benzemanak felszólt hogy jöjjön hátrébb mert nem találják meg labdával,Ő az igazi vezére a Realnak,90 percen keresztül ott van aktívan és irányít. A pálya minden szegletét Ő tartotta szemmel, beugrója volt szép is meg aztán amiről lemaradt,a nagy gángó szőke salzburgit ütötte vágta,de édesapámnak mondtam a telefonban meccs után amikor kérdezte hogy na,és a Ramos? Ramos...az Ramos. és ebben így minden benne van.


funfact.
Benzema leült,kb 3 perc múlva szólt egy öltönyös hapsinak a kispad mellett jobbra,hogy neki a balján van víz,és hozza már neki ide.. Benzematól volt 2 méterre, a csávótól volt 7 méterre a víz.. :lol: :lol: Utána ezt megcsinálta mégegyszer,de akkor kettőt kért.

Hazarddal beszélt Benzema,és pont abban az irányban ültem, hirtelen felkaptam a kezem,oda nézett Hazard,egyből mutattam neki hogy a mezét adja oda,elkezdte húzni a száját,csóválta a fejét,felhúzta a vállát és mondta hogy sorry,no..
Egyébként senki nem adta ki a mezét,csak Ramos valami kisgyereknek,bent a pályán meccs után.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.08.08. 09:08:06

miro. írta:Tegnap volt a meccs,akkora szerencsem volt hogy fel meterre voltam a kispadtol,Viniciussal csinaltam js egy szelfit.
Ha esetleg valakit erdekel,kuldhetek kepet pmben neki.. :)
Meccs milyen volt? Előbe ki tűnt extrábbnak? Meg Szoboszlai hogy játszott?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.08.08. 07:53:21

Tegnap volt a meccs,akkora szerencsem volt hogy fel meterre voltam a kispadtol,Viniciussal csinaltam js egy szelfit.
Ha esetleg valakit erdekel,kuldhetek kepet pmben neki.. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.07.29. 17:12:08

Most jön ide a Salzburghoz a Real kiváncsi leszek rájuk..
Egyből elfogytak a jegyek a hivatalos oldalon.
De az osztrák vatera tele van még jegyekkel.. :lol:
Sikerült is a VIP mellé foglalnom,plusz holnapután a Chelsea-t is megnézem.. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.07.29. 16:34:54

miro. írta:Igazabol semmi,akiket elakarnak adni azok nem hajlandoak elmenni (Bale,Mariano) plusz Asensio miatt ma mar James is edzett.
300milla minusz,alug van bevetel,de kene meg egy Pogba,szoval bajban a Real.
Egy középpályás eléggé kellene oda, pláne olyasvalaki aki tud védekezni is mert arra most csak Case maradt aki nem biztos hogy 50 meccsen át használható lesz, Ndombeleért nem értem miért nem ment jobban a Real.
miro. írta:Lattatok a Real uj mezet? Valami hanyadek.. :D
Egy az egyben mint az inter mostani meze :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.07.29. 15:13:26

Igazabol semmi,akiket elakarnak adni azok nem hajlandoak elmenni (Bale,Mariano) plusz Asensio miatt ma mar James is edzett.
300milla minusz,alug van bevetel,de kene meg egy Pogba,szoval bajban a Real.
Lattatok a Real uj mezet? Valami hanyadek.. :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.07.29. 14:20:55

Valami illetékes tudja, hogy a Madridnál mi helyzet eladási tekintetben, most látom a keretet, és elől picit telített a buli. Mariano, Benzema, Bale, Vazquez, Asensio, Brahim, Vinicius, Hazard, Jovic, Rodrygo ....

Vinicius viszont talán hivatalosan a B csapat tagja? A Rodrygo srác is, vagy az már első csapatba jött? Ennek minimum a felétől meg kéne válni szerintem.

Mindeközben a középpályán a Kroos, Modric, Case hármas holtáig fog játszani? Jó indulattal is két csere van oda ebből egy Isco, aki nem éppen az a poszt, a Valverde gyerekről meg nem tudok semmit? Oda jön még valaki, mert az meg foghíjas?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2019.07.29. 13:12:03

Nem azt vitatják sokan,hogy nincs a srácban potenciál.
A gond az inkább,hogy a csillagászati fizuja és hatalmas árához képest a nullához konvergál a teljesítménye és a hozzáállása is helyenként.Ha 50m lett volna az ára és 3m körüli fizuja lenne akkor csendesebb lenne a tömeg is.De így sajnos jogos a kritika az elmúlt években mutatott teljesítménye miatt.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.07.29. 12:55:58

lics írta: Ebbe a Dembele témádában nem fogunk eggyet érteni az biztos, én amire emlékszem, hogy fontos gól volt az a Sevilla elleni szuperkupa. Annyira nem értettem a le igazolását, mert nekünk nem az volt a játékunk mint a Dortmundnak, hogy előrúgják a labdát aztán Aubameyang vagy Dembele utoléri és megoldja, de örültem amikor idejött, mert bíztam bennt, hogy hozza amit Dortmundba. Számomra egy csalódás, persze valószínűleg az az oka, hogy nem megfelelően használja Valverde, mint ahogy Coutinhot sem. De azt egy kicsit erősnek gondolom, hogy Albán meg Messin kívül az ő játékát élmény volt nézni. Mikor? Voltak jó megmozdulásai valóban, Busquetsnek is Suareznek is, de szerintem több volt a rossz mint a jó. Értem én, hogy pl a te szíved Dembele felé húz, mert valamiért. Az enyém Malcom felé és mérges is voltam, hogy nem kapta meg a neki járó lehetőséget, de attól még nem alélok el attól a pár jó megoldásától amit csinált. Alapvetően egyet értek azzal amit írtál, csak a Dembeles rész kicsit elfogultnak tűnik.
Ez már itt off, de ha nem látod Dembelé játékának lényegét, arról nem mi tehetünk... Próbáld meg látni is a meccseket, ne csak nézni... Nem egy olyan meccs volt tavaly, amikor Messi sérült volt, Oszmán kb átvette a szerepét (persze nem azon a szinten!), de ő volt a fazonszabász, ő volt akkor az egyetlen, aki megoldotta az egy-egyeket... Nem mi vagyunk az elfogultak, hanem te...
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.07.29. 11:50:51

Chino írta:
lics írta:
miro. írta:Ez jo ideje mar egy Perez- Zidane es baratai csapat.
A Real oriasi kakiban van,ezeket akiket igazoltak egy nagyon eros mag moge kellett volna,Hazardon kivul a tobbi ha kezdo akkor oriasi gaz lesz.
Ezek a kolykok,a kinai,az agyatlan vinicius meg brahim olyan sulytalanokves csak oriasi kerdojelek hogy hihetetlen.
Zidane meg nem lesz jo mar. Lejart ahogy a jatekosai,ami nem problema,csak tudni kell valtani mindenkinek.
Szerintem hasonló a helyzet nálatok is pár játékos kapcsán, pl. Dembele Vinicius mind a kettő ügyes van bennt potenciál, de ahogy eddig kinéz, egyiksem fog igazán beválni, 2. Suarez Benzema nem is értem miért tartják még őket 3. Marcelo Busquets van jobb alternatíva a Realba pl. Regulion akit kölcsön adtatok, inkább Marcelot kellett volna eladni, itt Busquets helyett lenne bőven ember, de nem igazán próbálkoznak a beépítéssel. Atletico komoly kis csapat lessz az idén, szerintem bajnokesélyes. Zidannak a 3 bl cím után nem kellett volna visszamenni, nem látom bennt a sikert, nálunk Valverdet már rég el kellett volna küldeni.
Azért ez így szerintem nem igaz. Nálunk a legnagyobb probléma egyértelműen Valverde.
Dembélé kb. egymaga letett annyit az asztalra, mint Suarez és Coutinho együttvéve, ráadásul Messi és talán Alba után ő volt az akinek a játékát felüdülését volt nézni és nem egy fontos gólt lőtt, nem mellesleg a Bl-ben pl. közel annyi gólt termelt negyedannyi játékperc alatt, mint a fenti két jómadár együttvéve. Ráadásul kb. két meccset játszott az elejétől a végéig a bajnokságban. Abban, hogy Busquets végigjátszhatja lazsálva a meccseket szintén benne van Valverde keze. Emlékezzünk, hogy amikor Piqué kezdte el ezt csinálni Lucho úgy kivágta a kezdőből, mint a huzat, meg is jött az esze és ha nem is god mode-ba váltott, de nagyon összekapta magát és összehasonlítothatatlanul jobban játszott. Én még reménykedek, hogy Businak is lesz valamilyen pálfordulata. Igazából Albaról lehetne példát venni ilyen tekintetben, aki 54-55 meccsen kihajtotta a belét és nagyon odatette magát pedig, ha valakinek hát neki semmilyen konkurenciája nem volt.
Nálatok kevésbé van fejben a hiba, nem lebecsülve, de egy olyan kerettel mint a miénk, megfelelő hozzáállással és egy akár középkategóriás edzővel minden fronton a legesélyesebbnek kellene lenni. És itt nem feltétlenül a taktikai hozzáértésről beszélek.
Bartomeuról pedig még nem is beszéltem, aki szintén csak rombolja a klubot.

Leginkább abban bízok, hogy az érkezőkkel kicsit fel lesz kavarva az állóvíz. Elsősorban az első ötösfogat problémáját kell megoldani (amiből a remélem a brazil távozásával csak négyes lesz) és talán De Jong is felkavarja az állóvizet. Riqui-ben még nem nagyon bízom, hogy bármi szerepet is kapna, főleg hogy a kupasorozat is redukálva lesz, de talán már kicsit nagyobb a pr-ja, ami sajnos itt az elsődleges szempont, a képességek nem sokat nyomnak a latba. Kb. egy Messi tudású fiatal kapna jelenleg komoly szerepet.

A Realnál szinrtén van probléma a szent tehenekkel, de ahogy én látom, inkább az edző-játékosok viszonya a döntőbb. Ott valami nagyon nincs rendben. A játék képe ráadásul még a miénkhez is a béka s..e alatt van, de még az eredmények sem jönnek. Zidane kb. a Bl-ekből él, már olyan nagy tekintélyt sem látni, mást már rég elküldtek volna melegebb éghajlatra.

Szerintem ebből az egészből az ATMA fog kijönni nevető harmadikként, de valahol jót is tehet a két csapatnak, főleg nekünk, ha lesz egy olyan komoly rivális, akivel a végsőkig kell küzdeni a bajnokságért és nem lehet csak félgőzzel/erőből behúzni a meccseket.

Ez egy kicsit off itt, de most itt bukkant fel. Az utánpótlás-kérdés nagyon összetett. Sokan abban az időszakban kezdtek el a Barcanak szurkolni, amikor tényleg összejütt egy kivételes, a futballtörténelemben egyedülálló korosztály. Bár ez is csalóka, mert voltak azért nagy korbeli különbségek és az edzőnek is hatalmas szerepe volt benne. Ha nem Pep lett volna akkor kinevezve nem valószínű, hogy láttuk volna mondjuk Piquét, Busquetset, Albat stb. a csapatban, de pl. azon is iszonyatosan kevés múlt, hogy Xavi is elpályázzon innen.
Vol,tak persze abban az időben is olyanok, akik a Masiaról kerültek ki, mint pl. Sergi, Ferrer, Guardiola stb., de sokan biztosan emlékeznek mi volt pl. mikor Van Gaal átvette a csapatot. A fél holland válogatott nálunk hirtelen nálunk játszott, még spanyolok is alig akadtak nemhogy saját nevelések. Azóta pedig a futball egy hatalmas business lett, a játék háttérbe szorult. Mi lett azokkal a csapatokkal, akik egyeduralkodók voltak Európában, de nem tudták pénzügyileg felvenni a riválisokkal?! Plusz a sikerek árnyoldala a fiatalok mellőzése is egyben. Ahhoz, hogy feljöjjenek játékosok az akadémiáról sok dolognak kellett együtt állnia. A csapat iszonyatos lejtmenetben volt, nem volt olyan szintű eredménykényszer mint most. Volt egy olyan edző aki tökös volt, ráadásul korábban a B-csapat trénere volt, s nem utolsósorban egy olyan elnök aki fontosnak tartotta a csapat érdekét is. Sok hibája volt Laportanak is, távolról sem volt szent, de ő nem csak a profitot és a klub vezetését nézte, hanem magát a csapatot és hagyta, hogy dolgozni az edzőt és nem pofázott bele mindenbe. Kíváncsi lennék hagyná-e most, hogy az edző egy akkori Busquets szintű, negyedosztályban vitézkedő kölyköt felhozzon és a sztár Touréval versenyeztessen. Vaagy visszahozzon egy Piquét és már első szezonjában alapjátékosként számoljon vele.
Szóval nem újkeletű dolog ez az utánpótlás hanyagolása, csupán abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy láthattuk/láthatjuk ezt a generációt.
Ebbe a Dembele témádában nem fogunk eggyet érteni az biztos, én amire emlékszem, hogy fontos gól volt az a Sevilla elleni szuperkupa. Annyira nem értettem a le igazolását, mert nekünk nem az volt a játékunk mint a Dortmundnak, hogy előrúgják a labdát aztán Aubameyang vagy Dembele utoléri és megoldja, de örültem amikor idejött, mert bíztam bennt, hogy hozza amit Dortmundba. Számomra egy csalódás, persze valószínűleg az az oka, hogy nem megfelelően használja Valverde, mint ahogy Coutinhot sem. De azt egy kicsit erősnek gondolom, hogy Albán meg Messin kívül az ő játékát élmény volt nézni. Mikor? Voltak jó megmozdulásai valóban, Busquetsnek is Suareznek is, de szerintem több volt a rossz mint a jó. Értem én, hogy pl a te szíved Dembele felé húz, mert valamiért. Az enyém Malcom felé és mérges is voltam, hogy nem kapta meg a neki járó lehetőséget, de attól még nem alélok el attól a pár jó megoldásától amit csinált. Alapvetően egyet értek azzal amit írtál, csak a Dembeles rész kicsit elfogultnak tűnik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.07.29. 10:53:04

lics írta:
miro. írta:Ez jo ideje mar egy Perez- Zidane es baratai csapat.
A Real oriasi kakiban van,ezeket akiket igazoltak egy nagyon eros mag moge kellett volna,Hazardon kivul a tobbi ha kezdo akkor oriasi gaz lesz.
Ezek a kolykok,a kinai,az agyatlan vinicius meg brahim olyan sulytalanokves csak oriasi kerdojelek hogy hihetetlen.
Zidane meg nem lesz jo mar. Lejart ahogy a jatekosai,ami nem problema,csak tudni kell valtani mindenkinek.
Szerintem hasonló a helyzet nálatok is pár játékos kapcsán, pl. Dembele Vinicius mind a kettő ügyes van bennt potenciál, de ahogy eddig kinéz, egyiksem fog igazán beválni, 2. Suarez Benzema nem is értem miért tartják még őket 3. Marcelo Busquets van jobb alternatíva a Realba pl. Regulion akit kölcsön adtatok, inkább Marcelot kellett volna eladni, itt Busquets helyett lenne bőven ember, de nem igazán próbálkoznak a beépítéssel. Atletico komoly kis csapat lessz az idén, szerintem bajnokesélyes. Zidannak a 3 bl cím után nem kellett volna visszamenni, nem látom bennt a sikert, nálunk Valverdet már rég el kellett volna küldeni.
Azért ez így szerintem nem igaz. Nálunk a legnagyobb probléma egyértelműen Valverde.
Dembélé kb. egymaga letett annyit az asztalra, mint Suarez és Coutinho együttvéve, ráadásul Messi és talán Alba után ő volt az akinek a játékát felüdülését volt nézni és nem egy fontos gólt lőtt, nem mellesleg a Bl-ben pl. közel annyi gólt termelt negyedannyi játékperc alatt, mint a fenti két jómadár együttvéve. Ráadásul kb. két meccset játszott az elejétől a végéig a bajnokságban. Abban, hogy Busquets végigjátszhatja lazsálva a meccseket szintén benne van Valverde keze. Emlékezzünk, hogy amikor Piqué kezdte el ezt csinálni Lucho úgy kivágta a kezdőből, mint a huzat, meg is jött az esze és ha nem is god mode-ba váltott, de nagyon összekapta magát és összehasonlítothatatlanul jobban játszott. Én még reménykedek, hogy Businak is lesz valamilyen pálfordulata. Igazából Albaról lehetne példát venni ilyen tekintetben, aki 54-55 meccsen kihajtotta a belét és nagyon odatette magát pedig, ha valakinek hát neki semmilyen konkurenciája nem volt.
Nálatok kevésbé van fejben a hiba, nem lebecsülve, de egy olyan kerettel mint a miénk, megfelelő hozzáállással és egy akár középkategóriás edzővel minden fronton a legesélyesebbnek kellene lenni. És itt nem feltétlenül a taktikai hozzáértésről beszélek.
Bartomeuról pedig még nem is beszéltem, aki szintén csak rombolja a klubot.

Leginkább abban bízok, hogy az érkezőkkel kicsit fel lesz kavarva az állóvíz. Elsősorban az első ötösfogat problémáját kell megoldani (amiből a remélem a brazil távozásával csak négyes lesz) és talán De Jong is felkavarja az állóvizet. Riqui-ben még nem nagyon bízom, hogy bármi szerepet is kapna, főleg hogy a kupasorozat is redukálva lesz, de talán már kicsit nagyobb a pr-ja, ami sajnos itt az elsődleges szempont, a képességek nem sokat nyomnak a latba. Kb. egy Messi tudású fiatal kapna jelenleg komoly szerepet.

A Realnál szinrtén van probléma a szent tehenekkel, de ahogy én látom, inkább az edző-játékosok viszonya a döntőbb. Ott valami nagyon nincs rendben. A játék képe ráadásul még a miénkhez is a béka s..e alatt van, de még az eredmények sem jönnek. Zidane kb. a Bl-ekből él, már olyan nagy tekintélyt sem látni, mást már rég elküldtek volna melegebb éghajlatra.

Szerintem ebből az egészből az ATMA fog kijönni nevető harmadikként, de valahol jót is tehet a két csapatnak, főleg nekünk, ha lesz egy olyan komoly rivális, akivel a végsőkig kell küzdeni a bajnokságért és nem lehet csak félgőzzel/erőből behúzni a meccseket.

Ez egy kicsit off itt, de most itt bukkant fel. Az utánpótlás-kérdés nagyon összetett. Sokan abban az időszakban kezdtek el a Barcanak szurkolni, amikor tényleg összejütt egy kivételes, a futballtörténelemben egyedülálló korosztály. Bár ez is csalóka, mert voltak azért nagy korbeli különbségek és az edzőnek is hatalmas szerepe volt benne. Ha nem Pep lett volna akkor kinevezve nem valószínű, hogy láttuk volna mondjuk Piquét, Busquetset, Albat stb. a csapatban, de pl. azon is iszonyatosan kevés múlt, hogy Xavi is elpályázzon innen.
Vol,tak persze abban az időben is olyanok, akik a Masiaról kerültek ki, mint pl. Sergi, Ferrer, Guardiola stb., de sokan biztosan emlékeznek mi volt pl. mikor Van Gaal átvette a csapatot. A fél holland válogatott nálunk hirtelen nálunk játszott, még spanyolok is alig akadtak nemhogy saját nevelések. Azóta pedig a futball egy hatalmas business lett, a játék háttérbe szorult. Mi lett azokkal a csapatokkal, akik egyeduralkodók voltak Európában, de nem tudták pénzügyileg felvenni a riválisokkal?! Plusz a sikerek árnyoldala a fiatalok mellőzése is egyben. Ahhoz, hogy feljöjjenek játékosok az akadémiáról sok dolognak kellett együtt állnia. A csapat iszonyatos lejtmenetben volt, nem volt olyan szintű eredménykényszer mint most. Volt egy olyan edző aki tökös volt, ráadásul korábban a B-csapat trénere volt, s nem utolsósorban egy olyan elnök aki fontosnak tartotta a csapat érdekét is. Sok hibája volt Laportanak is, távolról sem volt szent, de ő nem csak a profitot és a klub vezetését nézte, hanem magát a csapatot és hagyta, hogy dolgozni az edzőt és nem pofázott bele mindenbe. Kíváncsi lennék hagyná-e most, hogy az edző egy akkori Busquets szintű, negyedosztályban vitézkedő kölyköt felhozzon és a sztár Touréval versenyeztessen. Vaagy visszahozzon egy Piquét és már első szezonjában alapjátékosként számoljon vele.
Szóval nem újkeletű dolog ez az utánpótlás hanyagolása, csupán abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy láthattuk/láthatjuk ezt a generációt.
Forca Barca!!!!
stef.lev
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.02.24. 19:02:06
Tartózkodási hely: Pécs

2019.07.29. 10:35:41

Rinku írta:
stef.lev írta:Nem vagyok az a kommentelő,megmondó ember típus, de az ilyen hozzászólásokat olvasva felmegy bennem a pumpa. Nem értem, hogy lehet ilyet írni, hogy "lelketlen, műanyag bajnoki cím"? Miért természetes a Barca szurkolók 80%-ának, hogy automatikusan megnyerjük a bajnokságot? Egy bajnokságot a legnehezebb megnyerni az összes sorozat közül, mert itt 38 meccsen, azaz egész évben keresztül kiegyensúlyozott teljesítményre van szükség, nem elég egy megfelelő formaidőzítés tavaszra. (ezzel nem azt akarom mondani, hogy BL-t nyerni könnyű...) Főleg ha a világ második legerőssebb bajnokságáról beszélünk. Madridba szerintem bármit megadnának egy esetleges bajnoki címért, a barca szurkolóknak meg már unalmas, mert a csapat elkényesztet minket és az utóbbi 11 kiírásból 8at megnyert. Inkább élvezni kellene ezt az időszakot ameddig tart, mert sajnos könnyen előfordulhat hogy Messi utáni években majd mi is bármit megadnánk egy újabb bajnoki címért...
Az utánpótlás már sehol nincs, a "Mes que un club" az egyik legjobban eladható brand, könnyen pénzre váltottak egy elvet. Akit éppen akarunk, megvesszük ész nélkül és túlárazva, mermimegtehessük. Rányomtatjuk a címert pirítóssütőre. Mosógép mellé is kiváló Messi arcképe, attól jobban megy a biznyák. Amíg gyerek voltam, ezek nem tűntek fel, most viszont már eléggé zavaró ez a hobbikrválkodás. Régen is ez ment, a foci egy nagy kirakat, de ott voltak még klasszisok, vezérek, akik nincsenek már sehol. Vannak viszont elkényeztett hülyegyerekek 5 méteres lovakon. Elmúlt 3 év Párizs, Torinó, Róma, Liverpool, ezek nem számítanak, bocsánatkérés, tükörbenézés? Minek az, megvesszük ezt is kilóra. A lényeg, hogy vettünk egy göndör cukcsiscrácot, hogy fogyjon a címeres trash a boltból, valami holland gyereket olyan fizetéssel, aminek bőven a viccrovatban a része, meg ilyen apróságok.

Nem direkt vagyok gyökér, csak fáj látni, hogy azzá lett a klub, aminek zömében az ellenpéldája voltunk. Pénzmosás, felfüggesztett ítéletek, sunnyogás, olajtőke, gumigerinc, galaktikum. Remélem jön azért a bajnoki cím, hadd bővüljön a wikipédia. Sok értéke lesz. Adja a jó Isten, hogy látok még az életben egy Leicester-féle fricskát a szemek közé.
Teljes mértékben egyet értek veled ezekben a dolgokban és nem is erre írtam a hozzászólásomat. Sajnos ezek oylan dolgok, amik nem csak nálunk hanem szinte az egész európai topfutballban jelen vannak. Bármennyire is fájó ez (se) már sosem lesz oylan mint régen, kénytelenek leszünk elfogadni, hogy ez a jelen és a jövő is. Ezért is örüljünk annak amíg vannak még páran a NAGY generációból és ne vegyük természetesnek, hogy zsinórban szállítják a bajnoki címeket.

Ui:: bocsi ha kicsit OFF lett a téma
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.29. 10:00:36

stef.lev írta:Nem vagyok az a kommentelő,megmondó ember típus, de az ilyen hozzászólásokat olvasva felmegy bennem a pumpa. Nem értem, hogy lehet ilyet írni, hogy "lelketlen, műanyag bajnoki cím"? Miért természetes a Barca szurkolók 80%-ának, hogy automatikusan megnyerjük a bajnokságot? Egy bajnokságot a legnehezebb megnyerni az összes sorozat közül, mert itt 38 meccsen, azaz egész évben keresztül kiegyensúlyozott teljesítményre van szükség, nem elég egy megfelelő formaidőzítés tavaszra. (ezzel nem azt akarom mondani, hogy BL-t nyerni könnyű...) Főleg ha a világ második legerőssebb bajnokságáról beszélünk. Madridba szerintem bármit megadnának egy esetleges bajnoki címért, a barca szurkolóknak meg már unalmas, mert a csapat elkényesztet minket és az utóbbi 11 kiírásból 8at megnyert. Inkább élvezni kellene ezt az időszakot ameddig tart, mert sajnos könnyen előfordulhat hogy Messi utáni években majd mi is bármit megadnánk egy újabb bajnoki címért...
Az utánpótlás már sehol nincs, a "Mes que un club" az egyik legjobban eladható brand, könnyen pénzre váltottak egy elvet. Akit éppen akarunk, megvesszük ész nélkül és túlárazva, mermimegtehessük. Rányomtatjuk a címert pirítóssütőre. Mosógép mellé is kiváló Messi arcképe, attól jobban megy a biznyák. Amíg gyerek voltam, ezek nem tűntek fel, most viszont már eléggé zavaró ez a hobbikrválkodás. Régen is ez ment, a foci egy nagy kirakat, de ott voltak még klasszisok, vezérek, akik nincsenek már sehol. Vannak viszont elkényeztett hülyegyerekek 5 méteres lovakon. Elmúlt 3 év Párizs, Torinó, Róma, Liverpool, ezek nem számítanak, bocsánatkérés, tükörbenézés? Minek az, megvesszük ezt is kilóra. A lényeg, hogy vettünk egy göndör cukcsiscrácot, hogy fogyjon a címeres trash a boltból, valami holland gyereket olyan fizetéssel, aminek bőven a viccrovatban a része, meg ilyen apróságok.

Nem direkt vagyok gyökér, csak fáj látni, hogy azzá lett a klub, aminek zömében az ellenpéldája voltunk. Pénzmosás, felfüggesztett ítéletek, sunnyogás, olajtőke, gumigerinc, galaktikum. Remélem jön azért a bajnoki cím, hadd bővüljön a wikipédia. Sok értéke lesz. Adja a jó Isten, hogy látok még az életben egy Leicester-féle fricskát a szemek közé.
Football, bloody hell. /SAF/
stef.lev
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.02.24. 19:02:06
Tartózkodási hely: Pécs

2019.07.29. 08:29:34

Rinku írta:
miro. írta:Nalunk kicsit mas a problema..
Elment 300 millio,es egy jatekos jott a kezdobe.
Abba a kezdobe,ahol mar a masodik nyarnak kene eltelnie ugy hogy frissitunk.
Modric,Marcelo,Benzema,Jobbszelso,Carvajal.
Ha ezen az ot poszton erositenenk akkor valtozna valami.
Ehelyett Viniciusok,Kubuk,Rodrygokkal probalunk foltozgatni.
Ez a mag ilyen fiatal jatekosokhoz nagyon keves,oket 2 evvel ezelott kellett volna lassan beepiteni.
A jovic,mendy fele vonalrol ne is beszeljunk,csere emberek,abbol van 15 most..

Fogadni merek hogy novemberre eselyunk nem lesz a bajnoksagban!
Tudod miro, nem tudom eldönteni, hogy mi lesz a gázabb majd a szezon végén. Ez amit fentebb írsz, vagy az az irdatlan ego és töklóbálás, amit majd a galaktikus Barca összehord a bajnokságban, jön a hulla lelketlen, műanyag bajnoki cím, és majd nézheti a világ ahogy megint taknyossá alázza a csapatot az egyik angol a BL-ben. Bárkinek, akibe még szorult némi ízlés, nem tudom, hogy annál melyik fogja inkább kiváltani a szekunder szégyenérzetet.
Nem vagyok az a kommentelő,megmondó ember típus, de az ilyen hozzászólásokat olvasva felmegy bennem a pumpa. Nem értem, hogy lehet ilyet írni, hogy "lelketlen, műanyag bajnoki cím"? Miért természetes a Barca szurkolók 80%-ának, hogy automatikusan megnyerjük a bajnokságot? Egy bajnokságot a legnehezebb megnyerni az összes sorozat közül, mert itt 38 meccsen, azaz egész évben keresztül kiegyensúlyozott teljesítményre van szükség, nem elég egy megfelelő formaidőzítés tavaszra. (ezzel nem azt akarom mondani, hogy BL-t nyerni könnyű...) Főleg ha a világ második legerőssebb bajnokságáról beszélünk. Madridba szerintem bármit megadnának egy esetleges bajnoki címért, a barca szurkolóknak meg már unalmas, mert a csapat elkényesztet minket és az utóbbi 11 kiírásból 8at megnyert. Inkább élvezni kellene ezt az időszakot ameddig tart, mert sajnos könnyen előfordulhat hogy Messi utáni években majd mi is bármit megadnánk egy újabb bajnoki címért...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.07.28. 17:50:03

hét gól az hét gól, szó se róla, engem mégsem ez aggaszt hanem az a nyilvánvaló sebesség különbség ami a mi meccsünk és a matracosoké között mutatkozott.
ha azt feltételezem, hogy mindhárom csapat azért majd összerázódik ez az előny sok mindent eldönthet.
Válasz küldése