Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.08.21. 10:32:03

De Messi már lesz,nem?Csak mert Farkas Norbi azt mondta,majdnem elutazott bilbaoba is. Ha ő sincs nem tudom mi lesz,Griezmann nekem annyira idegenül mozgott a szélen és középen is..
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.08.21. 10:24:33

Valverdének remek, úgyis csak bekkelni szeret
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.08.21. 00:10:46

Ahhoz képest, hogy azt hittem sokan leszünk elől, az egy szem Grizi egészséges :D jó kezdés, remek, remek.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.08.20. 20:20:24

drobika írta:[

Tényleg nem gondoltam, hogy még egyszer hozzá fogok ehhez szólni. Titkon abban reménykedtem, hogy egy moderátor majd átnéz a Dembele fórumba, ahol nyíltan rasszistáznak buta fekete jelzővel. Azt gondoltam, hogy a jelzés elég, hiszen nem vehet mindent észre, de nem. Nyíltan elhatárolódik tőle, de nem.
Azt is gondoltam, hogy egy másik ember kultúrált véleménye annyira nem bánthatja a másikat, még akkor sem, ha sokszor megfogalmazza, amit hétről hétre a tények alapoznak meg, hogy az drogos fazonnak titulálja a másikat. Még akkor sem, ha nem egyezik a véleménye vele.
Furcsa véletlen ugye hogy ő maga viszont EV mellett kiállhat minden héten. Aki nem ért vele egyet, annak ugye ez baromira unalmas minden héten, de mégse fogalmazza meg, mert a másiknak joga van azt leírni. És ezt komolyan is gondolom.Egyébként ez ügyben javaslom olvasni akit érdekel a külföldi angol nyelvű oldalakat EV ügyileg...
Számomra nem elfogadható a buta fekete rasszistázás, és a drogos fazon másikra való ráaggatása.
Nem sértődtem meg a moderátor véleményén, hogy majd ők eldöntik, hogy mi az ami belefér, mi az ami nem. Joguk van hozzá. De meg lehet nyugodni, kizárás nélkül is befejezem a fórumozást, mert ez így nem elogadható. Számomra.
Miből gondolod, hogy rád értettem a drogos fazont? :D Minden héten kiállok EV mellett? Ez alapból lehetetlen, mert általában havonta írok, vagy ritkábban, csak olvasni szoktam a fórumot. Én is örültem volna, ha menesztik, viszont nem tudom megérteni, hogy miért jó, ha leírod napi/kétnaponta, egyszer, hogy mennyire EV a legnagyobb hibás, mindenben is. Ha külföldi fórumokon a facebook videók alatti kommentárokat érted, akkor elfogadom. Viszont remélem ez a fórum nem fog lesüllyedni arra a szintre, ami ott szokott menni.
Rasszistázás tényleg kemény volt, nem a bőrszine miatt van ilyen kevés esze Dembinek. Viszont itt a EB-n is megjelent egy cikk, ami egy edző nyilatkozta(hirtelen nem emlékszem ki), hogy mennyire nehéz a feketékkel.
Remélem megtalálod a fórumot ami neked is elfogadható. Sok sikert a való életben is!
Üdv
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.08.20. 16:54:15

MatyiG írta:Nem kicsit unalmas már ez minden héten. Aki érzékeny lelkű, az ne fórumozzon. A moderátorok meg majd eldöntik, mi fér bele és mi nem. :)
davi10 írta:Ha neked csak ez a 2 véglet van, hogy vagy ugyanazokat írkálod minden nap, majd megsértődsz, vagy zárjanak ki, akkor nem is értem minek kezdtél fórumozni.

Van egy olyan lehetőség, hogy átgondolod a kinyilatkoztatásaidra kapott kritikát, és a hattyúhalála helyett inkább merítesz belőle.

De ennyi, tényleg legyen vége, mert már baromi unalmas.
Tényleg nem gondoltam, hogy még egyszer hozzá fogok ehhez szólni. Titkon abban reménykedtem, hogy egy moderátor majd átnéz a Dembele fórumba, ahol nyíltan rasszistáznak buta fekete jelzővel. Azt gondoltam, hogy a jelzés elég, hiszen nem vehet mindent észre, de nem. Nyíltan elhatárolódik tőle, de nem.
Azt is gondoltam, hogy egy másik ember kultúrált véleménye annyira nem bánthatja a másikat, még akkor sem, ha sokszor megfogalmazza, amit hétről hétre a tények alapoznak meg, hogy az drogos fazonnak titulálja a másikat. Még akkor sem, ha nem egyezik a véleménye vele.
Furcsa véletlen ugye hogy ő maga viszont EV mellett kiállhat minden héten. Aki nem ért vele egyet, annak ugye ez baromira unalmas minden héten, de mégse fogalmazza meg, mert a másiknak joga van azt leírni. És ezt komolyan is gondolom.Egyébként ez ügyben javaslom olvasni akit érdekel a külföldi angol nyelvű oldalakat EV ügyileg...
Számomra nem elfogadható a buta fekete rasszistázás, és a drogos fazon másikra való ráaggatása.
Nem sértődtem meg a moderátor véleményén, hogy majd ők eldöntik, hogy mi az ami belefér, mi az ami nem. Joguk van hozzá. De meg lehet nyugodni, kizárás nélkül is befejezem a fórumozást, mert ez így nem elogadható. Számomra.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2019.08.20. 10:41:41

Forcabarca73 írta:
Driftwood írta:
MatsMessi írta:Siralmas volt szokas szerint. Sajnos egyaltalan nem elvezetes leulni nezni ennek a csapatnak a meccset. Felidoben ki is kapcsoltam.
Vérbeli szurkoló vagy ,ilyenekből kéne sokkal kevesebb.
Egyet értek! Az ilyen szurkolók csak akkor szurkolnak ha nyerünk!
Igen. Ha valaki élvezi a meccseink 90 százalékát, akkor az nagyon megdöbbentő számomra. Mellesleg én sem szimpatizálok az edzőnkkel, egyáltalán nem tartom a legjobb választásnak a posztra, viszont az elmúlt 2 BL búcsú nem csak rajta múlott. Néha úgy érzem, hogy pár játékos azt hiszi, hogy kimegy egy Barca mezben a pályára és akkor majd az ellenfél beijed. Kicsit okosabban használva a keretet szerintem óriási potenciál van benne, viszont ehhez nem kéne Dembelé állandó sérülése, Griezmann vonal menti szélsőként játszatása. Suarez is adhat nagy pluszt a csapatnak, csak ne Ő játsszon 40-ből 39-szer. Kiváncsi leszek De Jong hol fog játszani a szezon nagy részében, mert azért Busit is luxus lenne lerakni padra állandóan, ahogy a hollandot is.
Avatar
Forcabarca73
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2019.07.16. 22:59:57

2019.08.19. 21:43:48

Driftwood írta:
MatsMessi írta:Siralmas volt szokas szerint. Sajnos egyaltalan nem elvezetes leulni nezni ennek a csapatnak a meccset. Felidoben ki is kapcsoltam.
Vérbeli szurkoló vagy ,ilyenekből kéne sokkal kevesebb.
Egyet értek! Az ilyen szurkolók csak akkor szurkolnak ha nyerünk!
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2019.08.19. 19:05:59

crixus írta:
MatyiG írta:Jó, mondjuk épp a triplázós évtől nézve nyilván azt látjuk, hogy csúszunk le a lejtőn. Az utolsó 2-3 szezont nézve nincsenek hatalmas különbségek.
Van amilyen szempontbol nem, de amit a statisztika nagyon jol visszaad az az, hogy Valverde-vel mennyire visszaesett a tamadojatek es ez az elsö evben a 4-4-2-vel meg müködött, de tavaly a standard 4-3-3-mal ez is szethullott es ugyanolyan gyatra volt a vedekezes mint Lucho utolso eveben. Egyertelmüve teszi azt is, hogy Valverde-vel van a gond jelenleg a csapatnal es jobb a jatek kepe es az eredmenyek is csak akkor lesznek, ha EV tavozik. Ilyen szempontbol nem bantana egy eredmenytelen szezon sem, ha Valverde-t kiraknak.
Egyetértek abban hogy Valverde túlbiztosított 4-3-3 as játéka "halál" a játékunkra nézve .
A hétvégihez hasonló buszos taktikát fog ellenünk játszani legalább 14-15 csapat /LA LIGA/ebből
5-6 biztosan minimum ilyen szinten áll mint a bilbao .Lehet meglepő ,de nézzétek meg mennyi beadás jön J.Alba oldaláról , tavasszal és most a nyári időszakban is rendre ütemeket késik /meccsenként van úgy hogy 3-4 szer is/ ,persze ebben benne van hogy a középpályán nincs baloldali védekezés.
Ezért is kéne EV nek a 4-4-2 -re átállnia / a buszos csapatok ellen 3-4-3 is beleférne /,a középpályán két olyan játékossal /De jong ,Arthur /akik legalább 25-30% al gyorsabban járatják
a labdát ,mert a gyors játékosaink erényüket vesztik ebben a langyos fosban mint amilyen a hétvégi is volt.
Ugyan én sem ismerem személyesen EV-t ,de látatlanban is azt mondom , ha PEP vagy Klopp pedagógiai érzéke 100/100 pont ,akkor az övé kb. 35 pont.A lelkileg érzékenyebb
játékosok pedig épp ez miatt nem tudják tudásuk legjavát adni.
Sajnos édeskevés , hogy szakmailag szuper és Messinek is megfelel ilyen szempontból.
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2019.08.19. 18:27:15

MatsMessi írta:Siralmas volt szokas szerint. Sajnos egyaltalan nem elvezetes leulni nezni ennek a csapatnak a meccset. Felidoben ki is kapcsoltam.
Vérbeli szurkoló vagy ,ilyenekből kéne sokkal kevesebb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.08.19. 16:11:15

Nem kicsit unalmas már ez minden héten. Aki érzékeny lelkű, az ne fórumozzon. A moderátorok meg majd eldöntik, mi fér bele és mi nem. :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.19. 16:00:18

Ha neked csak ez a 2 véglet van, hogy vagy ugyanazokat írkálod minden nap, majd megsértődsz, vagy zárjanak ki, akkor nem is értem minek kezdtél fórumozni.

Van egy olyan lehetőség, hogy átgondolod a kinyilatkoztatásaidra kapott kritikát, és a hattyúhalála helyett inkább merítesz belőle.

De ennyi, tényleg legyen vége, mert már baromi unalmas.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.08.19. 15:26:29

Akkor azt hiszem ki kell zárni.
Van erre hivatalos személy.
A rasszista és személyeskedő konkrétan drogos jelzőket használó fóumozokat, pedig fel kell magasztalni.
Természetesen mindazokkal együtt akik veszik maguknak a bátorságot hogy megmondják ki mikor és mit írhat..
Teljesen ott téma, részemről ennyi.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.19. 14:53:50

drobika írta:Nem vettem sehonnan hogy személy szerint ki lenne a drogos.
De elég egyértelmű hogy ebben a stílusban nem lehet egy fórumon viselkedni.Az ilyesmi ellen fel kell szólalni, ugyanúgy mint a Dembele fórumban az ellen hogy buta fekete Volna... Simán leírhatja az illető büntetlenül.
Holott ez nem vélemény, hanem nettó rasszizmus
EV is lehet imádni, utalni hogy van bárkinek ehhez, ahhoz viszont nincs, hogy mert a másiknak más volna a véleménye drogosnak nevezzék.
Mindezt úgy hogy egy fórumozó arról írt hogy romlik a hozzászólások színvonala, ehhez jön az egyetértő rendkívül színvonalas drogos hozzászólás, mint aki emeli a színvonalat...
Szerintem az 1 db drogos hozzászólásnál nagyobb probléma, hogy minden nap vagy ugyanazt a "véleményedet" kell olvasni EV-ről és Barto-ról minden topicban, vagy éppen megint megsértődsz valamin.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.08.19. 14:26:46

Nem vettem sehonnan hogy személy szerint ki lenne a drogos.
De elég egyértelmű hogy ebben a stílusban nem lehet egy fórumon viselkedni.Az ilyesmi ellen fel kell szólalni, ugyanúgy mint a Dembele fórumban az ellen hogy buta fekete Volna... Simán leírhatja az illető büntetlenül.
Holott ez nem vélemény, hanem nettó rasszizmus
EV is lehet imádni, utalni hogy van bárkinek ehhez, ahhoz viszont nincs, hogy mert a másiknak más volna a véleménye drogosnak nevezzék.
Mindezt úgy hogy egy fórumozó arról írt hogy romlik a hozzászólások színvonala, ehhez jön az egyetértő rendkívül színvonalas drogos hozzászólás, mint aki emeli a színvonalat...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.08.19. 14:19:50

Hab a tortán hogy drogosnak lehet említeni büntetlenül a másikat és nincs a moderátornak semmi intézkedése.
Honnan veszed, hogy te vagy a drogos? :wink:
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.08.19. 13:54:57

Természetesen nem csak EV a hibás.
Szerintem is egyértelműen igaz ez
Sajnos az elnök is alkalmatlan hiszen neki kellene belátni hogy menesztenie kellett volna.
Nem látni Barto fejébe,de az biztos, hogy amerre a klub most halad és a játék amit játszunk hihetetlenül sok embernek nem tetszik.
Jön va Betis meccs.Ha ott is hasonló lesz a meccs nehéz lesz tovább védeni ezt az egészet.
Bármennyire is szeretném ha EV elhuzna a csapat sikere még fontosabb.Csak az a kérdés hogy vele elérhető e ez.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.19. 13:21:29

Valverde kevés ahhoz hogy egy topcsapatot irányítson, de nem egyedül az ő hibája volt hogy a legtöbb új ember ennyire sz*r volt itt.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.08.19. 13:01:00

Nem kell ahhoz drogosnak lenni hogy valaki lássa hogy EV teljesen alkalmatlan. Vagyunk akkor egy páran drogosak.
A nemzetközi oldalakon ha valaki követi egy kicsit is a dolgokat láthatja az egyre inkább elégedetlen szurkolói véleményeket.
Valverde out! Drogosok volnának?
A drog ahhoz kell hogy valaki ne lássa azt hogy az említett két játékos mennyire nem volt a ,, rendszerbe,, építve és a fejlődésük milyen szépen megállt itt.
Hab a tortán hogy drogosnak lehet említeni büntetlenül a másikat és nincs a moderátornak semmi intézkedése.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.08.19. 11:36:04

Rivaldo11 írta:Egészen hihetetlen, hogy ezen a fórumon mennyi a potenciális szakember, akik fotelból megmondják, hogy Valverde alkalmatlan. Mi több, két rántotthúsos szendvics között még a képességei határait is kisújjból kirázzák. Én Barto helyében egyértelműen a fórumról választanék edzőt, lenne itt szép játék azonnal.
Félreértés ne essék, Liverpool óta én is megszabadulnék tőle, de ami itt megy, az már sok.
2006 óta vagyok jelen itt, nem csak a játék színvonala esett...
Pedig ma (még) nem jött a drogos fazon leírni, hogy Valverde mennyire alkalmatlan, és csak a rendszer miatt volt Coutinho és Dembélé ennyire rossz.
Tény, hogy nem haragudtam volna én sem, ha nyáron elküldik, viszont kicsit fárasztó minden nap ugyanazt látni, hogy mindenért Valverde a hibás, még véletlenül sem a játékosok.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.19. 10:51:01

Egészen hihetetlen, hogy ezen a fórumon mennyi a potenciális szakember, akik fotelból megmondják, hogy Valverde alkalmatlan. Mi több, két rántotthúsos szendvics között még a képességei határait is kisújjból kirázzák. Én Barto helyében egyértelműen a fórumról választanék edzőt, lenne itt szép játék azonnal.
Félreértés ne essék, Liverpool óta én is megszabadulnék tőle, de ami itt megy, az már sok.
2006 óta vagyok jelen itt, nem csak a játék színvonala esett...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2019.08.18. 19:41:46

A középszer Valverde nem tud felnőni a feladathoz, inkább lehúzza a csapatot. Nem fog szintet lépni, menjen már tegnap a csapattól.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.18. 18:37:15

Jó a példa, igaz hogy a foci változik, de egy valamit ne feledjünk:
Nem 10 éve játszottunk utoljára szépen, hanem 2-3 éve.

Lucho legutolsó évében is voltak nagyon szép mérkőzések, viszont akkor már nagyon olyan volt a csapat, hogy bárki ellen parádéztunk, de bárki ellen ki tudtunk kapni, de akkor legalább az volt, hogy ha nyerünk, akkor szépen nyerünk.

Most jelenleg az van, hogy bárki ellen tudunk fhosul játszva kínkeservesen nyerni, és bárki ellen ki tudunk kapni gyötrelmes meccsen 0 helyzettel.

Pedig a keret meglenne ahhoz, hogy egy rendes koncepcióval látványos játék legyen, nem is kell minden meccsen gálázni, de legalább ne legyen full unalom a meccsek 95%-a.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.08.18. 18:19:23

MatyiG írta:Jó, mondjuk épp a triplázós évtől nézve nyilván azt látjuk, hogy csúszunk le a lejtőn. Az utolsó 2-3 szezont nézve nincsenek hatalmas különbségek.
Van amilyen szempontbol nem, de amit a statisztika nagyon jol visszaad az az, hogy Valverde-vel mennyire visszaesett a tamadojatek es ez az elsö evben a 4-4-2-vel meg müködött, de tavaly a standard 4-3-3-mal ez is szethullott es ugyanolyan gyatra volt a vedekezes mint Lucho utolso eveben. Egyertelmüve teszi azt is, hogy Valverde-vel van a gond jelenleg a csapatnal es jobb a jatek kepe es az eredmenyek is csak akkor lesznek, ha EV tavozik. Ilyen szempontbol nem bantana egy eredmenytelen szezon sem, ha Valverde-t kiraknak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.08.18. 16:03:24

Jó, mondjuk épp a triplázós évtől nézve nyilván azt látjuk, hogy csúszunk le a lejtőn. Az utolsó 2-3 szezont nézve nincsenek hatalmas különbségek.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.08.18. 13:30:09

Chino írta: Személy szerint amiatt annyira nem bánkódom, hogy vesztettünk, az egyik legkellemetlenebb ellenféllel játszottunk a San Mamesben és szerencsénk sem volt, az viszont elszomorít, hogy nyomokban sem látszik változás a tavalyi játékhoz képest, pedig a Napoli elleni meccsek után kezdtem reménykedni.
Abban bízom, hogy a többi csapat ellen, akik nem tudják ilyen hatékonyan a buszozást alkalmazni, már mást is láthatunk.
En nem remenykedem semmi fele valtozasban. Valverde ezt a focit favorizalja, lehet itt barmilyen csatarsor vagy közeppalya, ugyanezt az ovatos, de inkabb passziv es unalmas focit jatszuk majd. Valverde ötlete az Volt, hogy megerösiti a vedekezest a tamadojatek rovasara, de ez a taktika az elmult szezonban teljesen megbukott.
Az utobbi 5 evben csuszik le a csapat. Csak egy kis statisztika az utobbi 5 szezonrol, a tetmeccseket vizsgalva, 2014/15-töl kezdve:
- rugott golok szama: 175,173,171,141,138
- kapott golok szama: 38, 51, 58, 42, 56
- azon meccsek szama amelyeken 2-nel több golt szereztünk: 32,28,33,23,23
- azon meccsek szama, amelyeken 2 vagy több golt kaptunk: 8, 10, 15, 10, 16
- azon meccsek szama, amelyeken nem szereztünk golt: 5,5,4,6,6
- lejatszott/gyöztes meccsek szama: 60/50, 62/46, 59/42, 59/41, 60/40
Válasz küldése