Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2019.08.22. 08:20:17

zola8787 írta:Tegnap voltam a miskolci megyei kórházban és elkèpedtem. Nem azért, mert a falak még Szent István idejében épültek, hanem a szeméttől. Mindenhol kávés pohár, energia italos alu és az a mérhetetlen cigi csikk.
Nem engednèm kórház területén a dohányzást, de minimum lenne hogy egy kabinban elkülönítve. Mérhetetlenül bunkók az emberek, ennyire képtelenek figyelni, hogy ne szemeteljunk.
Majd megy a TV2, mint a múltkor, és készít pár felvételt este 6 után, amikor már össze takarítottak, meg megkérdez pár embert, akik elmondják, hogy világszínvonalú tisztaság van a kórházban. Ezt leadják főműsoridőben, és a szemét onnantól kezdve megszűnt létezni.

Kicsit komolyabbra fordítva a szót: Elkeserítő, ami a kórházakban megy. Nekem a feleségem kórházban dolgozik, de egy 2015-ben épített épületben. Igazi modern, rendezett és tiszta környezet. Ha nem kórházról lenne szó, azt mondanám, hogy jó bemenni abba az épületbe.
Mindezek mellett az épületek másik 70%-a olyan állapotban van, hogy esküszöm, ha akkor járnék ott először, akkor a sürgősségiről is visszafordítanám a hozzátartozómat és átvinném egy másik városba...

Összehasonlításképpen, 14,5 milliárd forintból építettek ide 3 új tömböt. Ez darabonként kb. 5 milliárd forint. 2010-2018 között kórházfejlesztésre 114,5 milliárd ment el, uniós forrásból, stadionokra a Puskást leszámítva kb. 160 milliárd, a központi költségvetésből...

Ilyenkor mindig belegondolok, hogy hol állhatnánk 2010 óta ha....és itt el is szomorodok kb. 500.-ik alkalommal...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.08.22. 07:59:29

Tegnap voltam a miskolci megyei kórházban és elkèpedtem. Nem azért, mert a falak még Szent István idejében épültek, hanem a szeméttől. Mindenhol kávés pohár, energia italos alu és az a mérhetetlen cigi csikk.
Nem engednèm kórház területén a dohányzást, de minimum lenne hogy egy kabinban elkülönítve. Mérhetetlenül bunkók az emberek, ennyire képtelenek figyelni, hogy ne szemeteljunk.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.08.22. 00:01:09

https://www.google.co.uk/amp/s/www.inve ... orest-fire" target="_blank

Beteg ahogy szétvágjuk ezt a bolygót

Kiváncsi vagyok hogy a következő generáció (akik majd isszák a levét) mit fog gondolni rólunk
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2019.08.21. 10:02:19

Én betáraztam több tonna narancsszagú, ízű és színű zsákos krumplival, amit a megfelelő időben és helyen ingyé széthintek, hogy egyértelműen magam mellé állíthassam a felelősségteljes, intelligens társadalmunk javát...
Civil vonalon elindult egy kőkemény radikális magyar mozgalom. Az illetékes rendőrelvtársakat tornáztatom gyakorlásképp és már a kapitány is telefonon jelent nekem, amint végeztek a bejelentett ügyekkel. Lassan, de biztosan felfejlődünk :) Mentesek vagyunk a pártpolitikától, de annál inkább túlcsordul bennünk a nemzetpolitika, felelősségtudat, kötelességtudat :P Amint ezeket kipipáltuk, jöhetnek a jogaink is...Képviselői mandátumunkat akkor vesszük csak át, ha a 2/3 megvan és azonnal be is szüntetjük a pártokat. Természetesen a mai nemzeti kötődésű szervezetekkel és pártokkal tartjuk a kapcsolatot, de csak egy irány létezik számukra: beállni közénk. Fordítva ez nem működik.

Örökzöld Október Egyesület
Magyarelvű Fórum
Magyarelvű Mozgalom
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.08.20. 23:58:52

Sajtótájékoztatón ismertettem polgármesterjelölti programom 3 fő pontját:
▶️ Megvédem a Salkaházi programot és egy egyszeri 5000 Ft-os prémium kifizetését garantálom.
▶️ Vállalom, hogy újjáépítjük a Diósgyőri Strandot.
▶️ Ígérem, Miskolc lesz Magyarország legbiztonságosabb megyei jogú városa.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.20. 11:47:51

De ez egy pont, hogy szavazz rám, kapsz 5000 forintot szerdán? :D :D.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.08.20. 11:12:39

Mindig reménykedem választások előtt, hogy hátha most.
Megnéztem az új miskolci polgijelöltet fidesz részről, a 3 programpontja: diósgyőri strand elindítása, legbiztonságosabb város (lol) és 5000 ft egyszeri kifizetés. Ez a lóvés dolog az első pint amúgy.
Ezek a legfontosabb pontok Miskolc életében. Az egyik még rendben is lenne, csak teljesíthetetlen. Ja és ez az 5 rugó egy nyugdíjas programon keresztül értendő. Ah...
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.14. 10:23:50

Hol vannak a fiatal politikusok amúgy? Ennyire ellehetetlenítik őket? Mondjuk, amíg választást lehet nyerni erzsébet utalvánnyal, 13. havi nyugdíjjal és migráncsozással, addig okafogyott a kérdésem is, de hátha valakinek van kifejthető véleménye erről.

Én nem merülök bele a politikába, nem is gondolom, hogy mindenkinek hozzá kellene szólnia (pedig sokan megteszik, akiknek nem kellene) , de ez, hogy ostoba vénemberek és agybetegek irányítanak nemzeteket, az elég aggályos.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.14. 10:10:49

balinteer írta:Valaki esetleg tudna nekem linkelni pár streamet amin normális minőségben lehet Championshipet,Bundesligát Premier Leaguet és Barca mérkőzéseket nézni? Előre is köszönöm! :)
Ezt most látom csak,

http://www.sport365.live/en/home" target="_blank

Itt szoktak lenni élőben, pár reklámablak fel fog ugrani.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.08.14. 09:26:08

Mihu írta:Trump:
https://index.hu/techtud/2019/08/12/don ... j_torveny/" target="_blank
Bolsonaro:
https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... rnyezetet/" target="_blank
Kövér:
https://24.hu/kozelet/2019/05/15/kover- ... avaltozas/" target="_blank

Egy kis gondolatébresztő.

Eddig olyan nagyon nem foglalkoztam a klímaváltozással, tudtam róla, hogy van, de ennyi. Olvasva viszont ezeket a megnyilvánulásokat vezető emberektől, komoly aggodalmaim támadtak, főleg Bolsonaro kapcsán. Az Amazonas fennmaradása alapvető az emberiség fennmaradása szempontjából. Ha ez az őrült kivágatja a nagy részét, az olyan következményekkel jár majd, amiket most el se tudunk képzelni. És nem arról van szó, hogy ha egyszer megfékezik ezt az idiótát, akkor onnantól számítva 50 évbe telik, mire regenerálódik az Amazonas...hanem arról, hogy az addig eltelt idő milyen következményekkel jár majd...

Trump is csak addig jön a "Make America Great Again" szlogennel, amíg érdeke származik belőle. A fehérfejű rétisas az amerikaiak jelképe. Ha a világon 100 embernek azt mondod, hogy mondj egy állatot amit Amerikával azonosítasz, 80 tuti hogy a sast fogja mondani. Erre most mivel ebből származik gazdasági érdeke, simán a kihalás szélére fogja sodorni.

Félelmetes belegondolni, hogy jelenleg olyan emberek vannak vezető beosztásban, akik az amúgy is komoly klímahelyzetet a szakadék széléről nem visszahúzzák, hanem hátba rúgják....
Erre csak annyit tudok mondani, hogy madarat tolláról, embert barátjáról... a gazvezír jó barátságban van a brazil famészárossal... a mostani hatalmi pozícióban levő emberek konkrétan előidézik az apokalipszist... ők (és talán mi sem...) fogják megérni, de ezek a mostani intézkedések valszeg visszafordíthatatlan károkat fognak okozni :(
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2019.08.14. 08:24:54

Trump:
https://index.hu/techtud/2019/08/12/don ... j_torveny/" target="_blank
Bolsonaro:
https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... rnyezetet/" target="_blank
Kövér:
https://24.hu/kozelet/2019/05/15/kover- ... avaltozas/" target="_blank

Egy kis gondolatébresztő.

Eddig olyan nagyon nem foglalkoztam a klímaváltozással, tudtam róla, hogy van, de ennyi. Olvasva viszont ezeket a megnyilvánulásokat vezető emberektől, komoly aggodalmaim támadtak, főleg Bolsonaro kapcsán. Az Amazonas fennmaradása alapvető az emberiség fennmaradása szempontjából. Ha ez az őrült kivágatja a nagy részét, az olyan következményekkel jár majd, amiket most el se tudunk képzelni. És nem arról van szó, hogy ha egyszer megfékezik ezt az idiótát, akkor onnantól számítva 50 évbe telik, mire regenerálódik az Amazonas...hanem arról, hogy az addig eltelt idő milyen következményekkel jár majd...

Trump is csak addig jön a "Make America Great Again" szlogennel, amíg érdeke származik belőle. A fehérfejű rétisas az amerikaiak jelképe. Ha a világon 100 embernek azt mondod, hogy mondj egy állatot amit Amerikával azonosítasz, 80 tuti hogy a sast fogja mondani. Erre most mivel ebből származik gazdasági érdeke, simán a kihalás szélére fogja sodorni.

Félelmetes belegondolni, hogy jelenleg olyan emberek vannak vezető beosztásban, akik az amúgy is komoly klímahelyzetet a szakadék széléről nem visszahúzzák, hanem hátba rúgják....
Kép
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2019.08.04. 11:40:42

Valaki esetleg tudna nekem linkelni pár streamet amin normális minőségben lehet Championshipet,Bundesligát Premier Leaguet és Barca mérkőzéseket nézni? Előre is köszönöm! :)
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.03. 23:35:59

Volt egy csajom, aki mondta, hogy akiket most lejobb barátaimnak mondok, hol lesznek 10 év múlva, hol lesznek?

Szerencsére csak részben lett igaza. :D
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.08.03. 23:00:39

Már megoldottam, köszi.

Vicces volt “visszanézni” az elmúlt 8-9 évet. Az egykori “mindörökké legjobb barátok” illetve a csajok akiknek örök hűséget és halálig tartó szerelmet ígértünk :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.03. 18:35:44

Az utolsó van szerintem, beállításnál rákérdez, de minden "adatot" nem tudsz törölni szerintem.
Kisertenek az exek?
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.08.03. 18:07:11

daffy írta:
Nero. írta:Help!

Hogyan tudok egyszerre mindent letörölni a facebookról? A facebookomat megakarom tartani de az összes képemet törölni akarom + minden bejegyzést az üzenőfalamról.
egyesével. legalábbis én így csináltam
Az legalább egy óra, ráadásul befog ugrani egy csomó emlék az elmúlt 7 évből, nem akarom :D

Olyat van hogy beállítok egy profilképet és nem jelenik meg mások hírvonalán?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.08.03. 16:55:53

Nero. írta:Help!

Hogyan tudok egyszerre mindent letörölni a facebookról? A facebookomat megakarom tartani de az összes képemet törölni akarom + minden bejegyzést az üzenőfalamról.
egyesével. legalábbis én így csináltam
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.08.03. 16:03:49

Help!

Hogyan tudok egyszerre mindent letörölni a facebookról? A facebookomat megakarom tartani de az összes képemet törölni akarom + minden bejegyzést az üzenőfalamról.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.07.31. 17:56:48

MQuCsabi írta:Reggel 9kor. Az gyönyörű.

Nem vagyok rá büszke, egyszer történt (kétszer), de visszagondolva is nagyon hülyék voltunk. Mostanában annyi esetet hallottam ismerettségi körben, hogy ártatlanul haltak meg - ittas volt, aki szembe jött, telefonozott vagy elaludt -, hogy fel nem f9ghatom, hogy ülhettem be úgy.
Lépj tovább, senki nem gondolta hogy büszke leszel rá de, ez a múlt:)
Ma ma van, tegnap meg tegnap volt, megértetted a bajokat ez a lényeg!

Rengeteget bicajozom, fülhallgató a fejemen:) Senkinek nem ajánlom, életveszély:)
Mégis elmondanék egy történetet!

Mennyire útáááááálom a taxis bunkót!
Gyalogosan soha nem állt meg a rohadék a zebránál, egyszer mentem bicajjal és nem jeleztem a kanyarodást, kiordított a kocsiból: bunkó nem tudsz jelezni? én meg persze vissza:) te rohadék hát gyalogosan sem engedsz át a zebrán, miről beszélsz? Ő jobbra én meg balra kanyarodtam jól láthatóan.
Kint Ausztriában ez így történik...
Köcce:) aztán mindenki megy tovább:)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.07.31. 16:46:44

messideco írta:A Windows 10-et használja valaki? Éles a váltás a 8.1-hez képest? Lehet, hogy maradi vagyok, de most szeretnék váltani :D
Ezerszer jobb.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.07.31. 16:36:39

A Windows 10-et használja valaki? Éles a váltás a 8.1-hez képest? Lehet, hogy maradi vagyok, de most szeretnék váltani :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.31. 15:24:02

Reggel 9kor. Az gyönyörű.

Nem vagyok rá büszke, egyszer történt (kétszer), de visszagondolva is nagyon hülyék voltunk. Mostanában annyi esetet hallottam ismerettségi körben, hogy ártatlanul haltak meg - ittas volt, aki szembe jött, telefonozott vagy elaludt -, hogy fel nem f9ghatom, hogy ülhettem be úgy.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.31. 13:32:54

https://m.youtube.com/watch?v=BfMJE_UPbz0" target="_blank

Ez a klasszikus jutott eszembe

Amúgy soha nem jutna eszembe hogy a volán mögé üljek beszórakozva. Teljesen mindegy hogy 3 sör + 2-3 feles után is tudsz biztonságosan vezetni ha odafigyelsz, de akkor sem rizikózhatsz mások életével. Volt már hogy kocsival mentem le egy buliba, elkezdtünk inni és taxival jöttem haza. Drága volt? Jah. Bonyolult volt másnap visszamenni a kocsiért? Igen. De akkor se ülhetsz be piásan vezetni. Én lehet egy életre elvenném más jogosítványát ittas vezetésért.

Aki nem realizálja hogy az autó nem csak a kényelmes/gyorsabb utazásról szól hanem hatalmas felelőséggel is jár az inkább ne eröltesse.
Azzal nincs semmi baj ha hülye vagy és saját magadat töröd össze, de annál vérlazitobb nincs amikor ártatlanok sérülnek/halnak meg, vagy “csak” más kocsiját töröd össze.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.07.31. 12:58:35

darkmark írta:
szbsz írta:Haliho

Tegnap kaptam a kh-tól egy levelet, hogy utánképzést kell csinálnom ahhoz, hogy visszakapjam a jogsimat... Van köztetek aki volt már ilyenen?
esetleg körülnézhetsz a kreszfelfrissito.hu oldalon. Ingyenes és lehet hasznos is, bár én 1 hónapja futottam kb bele és eltettem magamnak, hogy majd milyen jó lesz megcsinálni, de azóta sem regeltem be, szóval lehet mit sem érő oldal :P
Ittas vezetés vagy mi volt a problematika?
Persze ha nem indiszkrét a kérdés:)
darkmark
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.06.19. 23:57:23

2019.07.31. 11:03:44

szbsz írta:Haliho

Tegnap kaptam a kh-tól egy levelet, hogy utánképzést kell csinálnom ahhoz, hogy visszakapjam a jogsimat... Van köztetek aki volt már ilyenen?
esetleg körülnézhetsz a kreszfelfrissito.hu oldalon. Ingyenes és lehet hasznos is, bár én 1 hónapja futottam kb bele és eltettem magamnak, hogy majd milyen jó lesz megcsinálni, de azóta sem regeltem be, szóval lehet mit sem érő oldal :P
Válasz küldése