Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.03. 00:01:46

Nekem elég érdekes volt ez az atigazolasi szezon. Itt jön vissza a sok giga igazolás az öt éves szerződésekkel. Neymar, Bale. Klasszisok de nem tudnak olyat adni nekik amik a klubnak és nekik is jó. De emlithetnem Pogbat vagy Rakitic-t is. A klubjuknal nem számolnak velük és nem tudják eladni. Rosszabbul nem akarnak keresni és a klub is sokat vár értük, de így viszont mennyire kellemetlen lehet a szitu, hogy végül maradtak egy olyan helyen ahol meg akartak válni tőlük.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.09.02. 23:15:11

Rakitic marad... aztán végigüli a szezont a padon aztán valami zseniális eladás útján megy mondjuk kölcsönbe.
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2019.09.02. 19:11:27

Rafinha hivatalos...
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.09.02. 18:41:03

El Pistolero írta:- Rakiticcsel tárgyal a Juve, azonban játékost adnának pénzt helyett. Már nem emlékszem melyik lap (talán a Sport?) hozta le, hogy Bernardeschiért el is engednénk. Remélem 35-40 milliórt mégis megveszik.
- Rafinha opcióval lelép a Celtába. Gondolom Messi így már készen fog állni a Valencia elleni meccsre, kicsit kemény lenne Fatit és Pérezt is a kezdőben látni, bármennyire is szimpatikusak, mégiscsak egy Valencia.
- A Marca pár napja hozta le, ma egyelőre csak kis lapok, hogy leigazoltuk a Las Palmas 16 éves középpályását Pedrit 5 millió euróért. A srác idén eddig stabil kezdő a másodosztályban és 240 perc alatt már egy gólpassz is összejött neki.
Nem nagyon haladhatnak Rakiticcel mert este 8kor zár az olasz piac elvileg.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.09.02. 17:39:25

- Rakiticcsel tárgyal a Juve, azonban játékost adnának pénzt helyett. Már nem emlékszem melyik lap (talán a Sport?) hozta le, hogy Bernardeschiért el is engednénk. Remélem 35-40 milliórt mégis megveszik.
- Rafinha opcióval lelép a Celtába. Gondolom Messi így már készen fog állni a Valencia elleni meccsre, kicsit kemény lenne Fatit és Pérezt is a kezdőben látni, bármennyire is szimpatikusak, mégiscsak egy Valencia.
- A Marca pár napja hozta le, ma egyelőre csak kis lapok, hogy leigazoltuk a Las Palmas 16 éves középpályását Pedrit 5 millió euróért. A srác idén eddig stabil kezdő a másodosztályban és 240 perc alatt már egy gólpassz is összejött neki.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.09.02. 17:15:07

Rakiticről van valami info? Most akkor úgy néz ki, hogy marad?
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.02. 14:27:07

Nézzétek meg ez az ember mit adott nekünk:)
https://www.youtube.com/watch?v=KY2uGNFSL_o" target="_blank

https://www.youtube.com/watch?v=gCmV_-WoE5A" target="_blank

Egyszerűen csak focizott:)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.09.02. 10:09:29

Én nem is tudom mi volt a terv amúgy. Most ugorjuk azt,hogy Neymar mit tett anno. Le akartuk igazolni úgy,hogy van egy sérülékeny Dembelénk,aki nem akart távozni,Suarez,aki azért lövi a gólokat még,de eszünkbe nem jutott eladni. Egy Messi,aki remélhetőleg még évekig ezen a szinten tolja. Meg vettünk egy franciát,aki valószínüleg a bal szélre lesz szorítva,ha mindenki egészséges. Ja és itt maradt egy Rafinha,valamint egy fiatal játékos(Perez). És még az is lehet hogy Coutinhot viszont látjuk később. Most hova akartuk Neymart? Legalább ha az Suarezt eladtuk volna,és Griezmann lett volna a 9-es,akkor még értem,így nagyon nem. Tényleg csak összeveszünk minden nagyobb támadót,a védekezés olyan amilyen,a kp szintén,Messi meg a sztár társak majd úgy is lőnek gólokat. EV-nek meg amúgy sem a támadófoci az erőssége,első szezonjában is látszott. Csak sodródik az árral ő is. A bl-ben én is érzek egy korai kiesést,már csak a 2 égés miatt is lehet majd egy nagyobb gát a játékosokban. A bajnokságot korai megmondani,de mi jól tudjuk milyen az,ha valaki korán összeszed 7-10 pont hátrányt,szóval most már hozni kell a pontokat.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.09.02. 09:59:36

Sajnos szakmailag és morálisan is megyünk ezerrel a lejtőn.
Valverde munkája, tekintélye 0, nincs elképzelés, ha nincs Messi, pedig ez nem egy spanyol középcsapat kerete, akárki, akármit is mond. A játék nézhetetlen.
Dobáljuk a játékosokat, képtelenek vagyunk nyílt lapokkal játszani. Legyen motivált, akit 1 napja még el akartunk passzolni Párizsba. Pl. Todibo.
Akinek van egy jó meccse, az lehet, hogy fél évig nem játszik újra. Fati vagy Puig, ne legyen igazam, de nem sok babér terem majd nekik, ha Messi, Suarez felépül.
Közben leépül az is, aki már máshol bizonyított.
A Manchester Cityben a 3 kp-ból 1 védekezik, 2 támad, nálunk?? Oldja meg a 3 támadó.
Szerintem a BL csoportból is kieshetünk, a bajnokságban meg a Reállal mehetünk a 2. helyért. :(
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.09.02. 07:45:32

Subinho írta: Tudom, az előbbi hsz. poén volt, de azért még egy észrevétel, a 2 évvel ezelőtti mezégetés után nem gondolom, hogy olyan sok Neymar mez fogyna. :)
Dehogy nem. Újra meg kell venni. :D
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.02. 07:01:56

Igazán ezt a Neymar üzletet soha nem gondoltam, hogy összejöhet. Neymar is nemtom mit gondolt, elmegy az arabhoz 220 milláért és ha nem jön be, majd tovább igazol? Nem fogják elengedni veszteséggel és nincs senki aki 220 misit kipengetne. Emiatt ez csak egy nyári sláger téma marad. Amíg nem engedik le az árát ilyen 150 körülire addig ott fog padozni, vagy ha pályán van, láthattuk, kifütyülik, meg takarodj.... Nem irigylem, de ezt ő főzte magának, gondolkodni kellett volna kicsit előtte...
Tudom, az előbbi hsz. poén volt, de azért még egy észrevétel, a 2 évvel ezelőtti mezégetés után nem gondolom, hogy olyan sok Neymar mez fogyna. :)
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.01. 23:21:37

Kár, hogy nem jött végül Neymar. Nem értem miért nem pengettek ki érte vagy kétszáz milliót, mert ha a Realban CR és a többi gigasztar a mezeladásból 5 nap alatt visszahozta az árát, akkor Neymar is visszahozná legkésőbb tíz nap alatt, nem? Jó, irónia off. Én nem bánom, hogy nem jött. Nálunk az elmúlt öt éve alapján és a horror magas kivasarlasi ára alapján kértünk érte 222-őt. Azóta volt két elég gyenge éve egy francia bajnokságban, ahol még azt sem állítanám, hogy csapata huzoembere volt. Inkább salah-ert adnék ennyit. Majd pár év múlva jöhet ingyen. Viszont jó lenne, ha azokkal tudnának rendesen foglalkozni, aki itt van. Pl Dembelet helyrerazni fejben, SR helyét megtalalni, igaz ez semedora is vagy a két új bomba igazolasra de jongra és griezmannra. Jelenleg ezek az emberek kB idegen testek a csapaton belül.

Én viszont rakitictol megvalnek.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2019.09.01. 20:00:11

Végre vége van ennek a cirkusznak.
Amúgy sok realitása nem volt hogy sikerül elhozni.
Csak is Puyol
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.01. 18:52:03

Neymar marad legalább még egy évet Párizsban. Őszintén? Káröröm, nemtom, de kicsit örülök neki. Kellett volna gondolkodni! Ez a 130+Dembelé, Rakitic, Todibo vagy Semedo kicsit azért erős. Nem hinném, hogy ér ennyit ma Neymar... Vagyis 130-at gondolom ér... de plusz még 3 játékos???
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.09.01. 14:02:10

Minthogy Neymar csak "egyelőre" nem jön, szó se lesz ősszel a csapat stabilizásáról. Ez az év is az ördögé.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.01. 11:24:01

mess2009 írta:ajánlanám mindenki figyelmébe a Juve három gólját, fent van az NSO-n . ott látható hogy hogyan kellene focizni ma korszerűen és hatékonyan.
szinte fájó amikor tegnap is megszerzik a labdát a saját tizinken, az ember ösztönösen várja, hogy indul egy támadás erre mi jön? elkezdik passzolgatni és mire el lötyögnek az ellenfél oldalára teljes a védelmi fal.
nem szeretnek, nem akarnak és nem tudnak eleget és elég gyorsan futni.
lehet itt spekulálni játékrendszerekről, klubfilozófiáról amíg a támadásainknak nem lesz lendülete és sebessége addig el leszünk temetve.
Sajnos igaz, valaki írta, elég megnézni Guardiola City-jének, esetleg az Ajaxnak a labdakihozatalát, és a Valverde-féle művet..Ég és föld :roll:

Örültem volna az Ajaxnak olyan szinten, hogy akkor legalább kicsit égőbb lett volna, ha a Camp Nou-ban "Barcásabb" focit játszik az ellenfél a Barcánál.


Samper:
Ez igaz, én sem mondtam hogy szép lenne, fasorban sincs a Pep-féle tengelyhez, sőt még a Lucho-féle tengelyhez sincs köze látványban, viszont akkor még legalább védhető volt Valverde posztja, mert akkor még lehetett mondani, hogy Barcaidegen, de hatékony.

Most már ebből sajnos csak annyi maradt, hogy Barcaidegen, mellé pedig az jött hogy teljes káosz az egész, szó sincs olyan fegyelmezettségről már.

Kemény lesz idén a Liga(is), viszont ha nem húzzuk be, akkor legalább Bartomeunak biztos hogy ki kell rúgnia szezon végén, különben nem hiszem hogy a mandátumának utolsó szezonjára akarna akkora változásokat edzőfronton.

Aztán remélem jövőre valami olyan edző jön, aki képes felkavarni az állóvizet.
Számomra ebben Lucho az etalon továbbra is(Guardiolát nem akarom ide venni, mert az a korszak maga egy csoda volt, minden összeállt).
Lucho megörökölte a Guardola-utáni éra hatásait, és a 2 edző elfogyasztása után jött, és felfrissítette a játékot, mindezt úgy, hogy a szükséges áldozatokat meghozta, és az új embereket jól építette be.
Hol lettünk volna, ha például Rakiticnek nem az akkori szerepkörét jelöli ki, hanem azt hogy legyen ő Xavi utódja, és játszon úgy? Vagy ha Xavit nem rakja padra, hanem fix kezdő teljesítménytől függetlenül, mikor már 40 percet bír?
Plusz az egész csapatnak kiadta volna, hogy kötelező a Pep-féle csúcsBarcát utánozni, akkor is ha a játékosanyag miatt ez már nem lehetséges.
Valószínű hasonló égésekben lett volna részünk, mint mostanság Valverdével.

Sajnos Valverdének ezt továbbra sem sikerül meglépnie, a játék felfrissítéstől egyre messzebb jár, és amíg erre nem képes, ne várjunk sokat a szezontól.
Ezért sem látok semmilyen indokot az idei maradására(persze azon kívül hogy az elnöknek jól jön egy báb..)
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.09.01. 11:06:04

Viszont a Napoli 3 gólját is érdemes megnézni, szegény de Ligt egészen nevetséges volt... ennek ellenére lesz ő még klasszis hiszen fiatal még.

A Mundo már Neymar jövő évi igazolásáról ír :lol: :lol: :lol:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.09.01. 10:57:53

ajánlanám mindenki figyelmébe a Juve három gólját, fent van az NSO-n . ott látható hogy hogyan kellene focizni ma korszerűen és hatékonyan.
szinte fájó amikor tegnap is megszerzik a labdát a saját tizinken, az ember ösztönösen várja, hogy indul egy támadás erre mi jön? elkezdik passzolgatni és mire el lötyögnek az ellenfél oldalára teljes a védelmi fal.
nem szeretnek, nem akarnak és nem tudnak eleget és elég gyorsan futni.
lehet itt spekulálni játékrendszerekről, klubfilozófiáról amíg a támadásainknak nem lesz lendülete és sebessége addig el leszünk temetve.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.01. 09:36:23

A tegnapi meccs: no comment:), talán ez a realitás!
Nyilván Messiékkel azért más lesz, de ezt a nézhetetlen akármilyen koncepció nélküli foci, kiüti a biztosítékot.
Sok mindent átéltem már barca drukkerként, de esküszöm ez a legrosszabb:)
Azért vannak jó dolgok is:Ansu Fati
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.09.01. 00:32:27

MesQueUnClub írta:2017 őszén az a 4-4-2 Paulaval a középpályán :D már már remekül működött...
Szerintem pont itt van a lenyeg. 2017-2018-ban 4-4-2-es hadrendben jatszottunk szinte vegig es ez müködött. 2018-19re valtoztatott Valverde es alltunk at ujra konstans a 4-3-3-ra. A gond szerintem az, hogy EV jatekszisztemaja nem müködik jol 4-3-3-mal hiaba a 3 defenziv kp. a szelekröl sebezhetöek vagyunk. Siman el tudtam volna kepzelni tavaly is egy 4-4-2-t egy Coutinho,Busquets/Rakitic,Vidal,Roberto/Dembele sorral. De ezt ebben a jatekrendszerben meg sem probaltuk. Ha pedig az elnököt erdekelne egy csöppet is a klub, mint sportegyesület es nem csak vallalkozaskent tekintene ra,akkor vagy hagyna EV-t "kiteljesedni" es "neki igazolna" vagy reg elküldte volna es hozott volna egy olyan edzöt akinek a jatekfilozofiaja hasonlit a klubehoz.
En abban bizom, hogy iden nagyon lebögünk minden porondon ez pedig hoz majd egy nagyobb valtozast a klubnal vezetöi es edzöi szinten is es 2 even belül ujra top3as csapat leszünk, mert jelenleg a top10ben sem vagyunk feltetlenül.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.31. 23:52:42

2017 őszén az a 4-4-2 Paulaval a középpályán :D már már remekül működött.
Samper írta: Izlések és pofonok. Engem a guta ütött meg Valvede Busi-Raki dupla vkp tengelyétől. Szerintem az tette tönkre a csapatot. Ami meg a szerencsétlen középpályát illeti, nem biztos, hogy a játékosokon múlik. Nem kalkuláljuk bele hogy mivel küldi őket pályára az edző. Arthur éppen ma bizonyította be, hogy nem az, akinek eddig ismertük, Nem csodálom, hogy de Jong se ismeri ki magát, hogy mi is folyik körülötte. Gríz viszont nem a helyét nem találja, hanem nem az a minőség, aminek sokan látták. Érne már véget ez a baljós átigazolási időszak és legalább valamit tisztulna a káosz - feltéve, hogy a lezüllött Neymar nem jön vissza.
Ezzel egyetértek, csapágyasra lettek hajtva mindketten aztán a Roma ellen Nainggolanék megettek őket.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.31. 22:28:50

MessiNeymarSuarez írta:
Hol van már az az időszak, amikor elismerően tekintettük Valverdére, hogy milyen jól és hatékonyan összeállította a Busi-Rakéta dupla VKP tengelyt?!
Ez a fegyelmezettség már nagyon régen nincs meg, és nem csak a 2 játékosnál, hanem csapatszinten se.
Izlések és pofonok. Engem a guta ütött meg Valvede Busi-Raki dupla vkp tengelyétől. Szerintem az tette tönkre a csapatot. Ami meg a szerencsétlen középpályát illeti, nem biztos, hogy a játékosokon múlik. Nem kalkuláljuk bele hogy mivel küldi őket pályára az edző. Arthur éppen ma bizonyította be, hogy nem az, akinek eddig ismertük, Nem csodálom, hogy de Jong se ismeri ki magát, hogy mi is folyik körülötte. Gríz viszont nem a helyét nem találja, hanem nem az a minőség, aminek sokan látták. Érne már véget ez a baljós átigazolási időszak és legalább valamit tisztulna a káosz - feltéve, hogy a lezüllött Neymar nem jön vissza.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.31. 21:36:53

Zsono írta:Nézem az Osasuna elleni mérkőzést, amely megerősíti az elmúlt két év tendenciáit.

Van egy a klub fölött mindenben is döntő elnöke a Barcelonának, és egy igen határozatlan, a klub jövőjére, játék stílusára (legyen az régi, vagy új) befolyástalan edzője. Az igazolások során az elnök vesz sztárokat, akik máshol, más játékrendszerben jobbára sikeresek (vagy nem). Szerintem Valverdét meg nem kérdezik, kire volna szüksége neki, vagy a csapatnak. Nem a Barca játékához vesz a klub játékost, ezt mutatja például, hogy valójában másfél kreatív, irányító középpályás van a keretben, a további öt és fél java részt védekező karakter.
Ehhez képest is bizonyos játékosok, pl. Busi sérthetetlensége miatt a leginkább játékszervező új szerzeményt a (4/3/3 miatt is) szélső középpályásként nevezi. A három csatár nem lép vissza eleget labdáért, de labda nem jön a középpályáról, hiszen Busi sem irányított a korábbi években (Xavi és Iniesta mellett nem kellett).
Az edző láthatóan nem tud mit kezdeni a helyzettel (talán nem is könnyű), Messi hiányában még az egyéni képességek sem döntenek. Egy 16 és fél éves saját nevelés mer felvállalni egy az egyben játékot, a másik kettő ilyen játékos ugye sérült.
Ez a csapat sem az igazolások felől, sem pedig ha már ez az alap keret, taktikailag sincs rendbe rakva. És az elnök - én már igazán nem tudom miért - azon ügyködik, hogy vissza vegyen igen komoly áldozatokért egy két év múlva már biztosan súlyproblémákkal küszködő, gerinctelen, pénzéhes, egyre sérülékenyebb volt játékost. Ilyen helyzetben ennek a keretnek továbbra is motivációs és játék minőségbeli problémái lesznek.
+1
Ebben a legjobb az, hogy tele vagyunk védekezőbb emberekkel, a játék is arra hajaz, cserébe úgy nyeljük a gólokat, mintha régi 2-2-6-ban állnánk fel és rohamoznánk eszetlenül, közben meg a játék sem azt mutatja.


Én folyamatosan azt érzem, hogy Valverde züllik lefele. A 2017-18-as szezon őszén, tavasza közepéig volt egy Barca idegen, DE működő koncepciója, ami visszafogott támadójátékot , DE mellette hatékony, fegyelmezett védekezést eredményezett, és ez működött, egészen tavaszig.
Akkor teljesen megtört a jég a Római vereséggel, amikor szerintem Valverde a lényegieket el is vesztette az öltözőben.
Azóta néha-néha működik a koncepciója, de egyre folyamatosabban züllik a játék képe az ad-hoc random fejetlenségbe, amit néha Messi vagy más kiment, különben meg a játék képe olyan mint Tatánál tavasszal.

Hol van már az az időszak, amikor elismerően tekintettük Valverdére, hogy milyen jól és hatékonyan összeállította a Busi-Rakéta dupla VKP tengelyt?!
Ez a fegyelmezettség már nagyon régen nincs meg, és nem csak a 2 játékosnál, hanem csapatszinten se.
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2019.08.31. 21:17:50

Zsono írta:Nézem az Osasuna elleni mérkőzést, amely megerősíti az elmúlt két év tendenciáit.

Van egy a klub fölött mindenben is döntő elnöke a Barcelonának, és egy igen határozatlan, a klub jövőjére, játék stílusára (legyen az régi, vagy új) befolyástalan edzője. Az igazolások során az elnök vesz sztárokat, akik máshol, más játékrendszerben jobbára sikeresek (vagy nem). Szerintem Valverdét meg nem kérdezik, kire volna szüksége neki, vagy a csapatnak. Nem a Barca játékához vesz a klub játékost, ezt mutatja például, hogy valójában másfél kreatív, irányító középpályás van a keretben, a további öt és fél java részt védekező karakter.
Ehhez képest is bizonyos játékosok, pl. Busi sérthetetlensége miatt a leginkább játékszervező új szerzeményt a (4/3/3 miatt is) szélső középpályásként nevezi. A három csatár nem lép vissza eleget labdáért, de labda nem jön a középpályáról, hiszen Busi sem irányított a korábbi években (Xavi és Iniesta mellett nem kellett).
Az edző láthatóan nem tud mit kezdeni a helyzettel (talán nem is könnyű), Messi hiányában még az egyéni képességek sem döntenek. Egy 16 és fél éves saját nevelés mer felvállalni egy az egyben játékot, a másik kettő ilyen játékos ugye sérült.
Ez a csapat sem az igazolások felől, sem pedig ha már ez az alap keret, taktikailag sincs rendbe rakva. És az elnök - én már igazán nem tudom miért - azon ügyködik, hogy vissza vegyen igen komoly áldozatokért egy két év múlva már biztosan súlyproblémákkal küszködő, gerinctelen, pénzéhes, egyre sérülékenyebb volt játékost. Ilyen helyzetben ennek a keretnek továbbra is motivációs és játék minőségbeli problémái lesznek.
Minden szavaddal egyetértek!!! Ez van.......sajnos.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.08.31. 18:05:39

Nézem az Osasuna elleni mérkőzést, amely megerősíti az elmúlt két év tendenciáit.

Van egy a klub fölött mindenben is döntő elnöke a Barcelonának, és egy igen határozatlan, a klub jövőjére, játék stílusára (legyen az régi, vagy új) befolyástalan edzője. Az igazolások során az elnök vesz sztárokat, akik máshol, más játékrendszerben jobbára sikeresek (vagy nem). Szerintem Valverdét meg nem kérdezik, kire volna szüksége neki, vagy a csapatnak. Nem a Barca játékához vesz a klub játékost, ezt mutatja például, hogy valójában másfél kreatív, irányító középpályás van a keretben, a további öt és fél java részt védekező karakter.
Ehhez képest is bizonyos játékosok, pl. Busi sérthetetlensége miatt a leginkább játékszervező új szerzeményt a (4/3/3 miatt is) szélső középpályásként nevezi. A három csatár nem lép vissza eleget labdáért, de labda nem jön a középpályáról, hiszen Busi sem irányított a korábbi években (Xavi és Iniesta mellett nem kellett).
Az edző láthatóan nem tud mit kezdeni a helyzettel (talán nem is könnyű), Messi hiányában még az egyéni képességek sem döntenek. Egy 16 és fél éves saját nevelés mer felvállalni egy az egyben játékot, a másik kettő ilyen játékos ugye sérült.
Ez a csapat sem az igazolások felől, sem pedig ha már ez az alap keret, taktikailag sincs rendbe rakva. És az elnök - én már igazán nem tudom miért - azon ügyködik, hogy vissza vegyen igen komoly áldozatokért egy két év múlva már biztosan súlyproblémákkal küszködő, gerinctelen, pénzéhes, egyre sérülékenyebb volt játékost. Ilyen helyzetben ennek a keretnek továbbra is motivációs és játék minőségbeli problémái lesznek.
Válasz küldése