Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.24. 18:38:30

El Camino: A Breaking Bad Movie Trailer

Még mindig nem vagyok benne biztos, hogy tényleg szükség van erre a filmre, de Vince Gilligan-ben abszolút megbízom.

Komoly lesz ez az október, El Camino, Joker és The Irishman.
Kb. az elmúlt 5 évben nem jött ki összesen ennyi olyan film, amit ennyire vártam.

A hétvégén végre eljutottam én is a Volt Egyszer egy Hollywood-ra.

Lehet, hogy csak én nem voltam megfelelő hangulatban, de nekem néhol már szenvedősen lassú volt, ha egy 10-10 percet kivágtak volna az első és a második részből, nem dőlt volna össze a világ.

Olvastam, hogy kicsit hosszabbra számítsak, de már ott éreztem, hogy itt gondok lehetnek, amikor 3 percig azt mutatták, hogy Brad Pitt hazavezet DiCaprio-tól a lakókocsijába.

Margot Robbie meg mennyi pénzt kaphatott azért, hogy különböző helyeken zenét hallgat :D
Zenét hallgatott a kocsiban, aztán a Playboy-villában, aztán otthon, aztán a moziban ücsörgött. Értettem, hogy be kellett etetni a néppel, de az Ő screentime-ját szerintem nagyon elszúrták. Ahhoz, hogy az esetleges halála érdekeljen kevés, így meg értelmetlen.
És még a trailerbe szereplő bikinis jelenetét is kivágták...

A végén viszont szakadtam a röhögéstől, még úgy is, hogy az olasz feleséget meg a véres fejjel sikoltozó-rohangáló csajt kicsit túltolták, de az az 5 perc még ezekkel együtt is nagyon adta.
Szerintem kikölcsönzöm majd mégegyszer, de elsőre nem ájultam el tőle, szerintem fölöslegesen hosszú lett, de azért vannak benne emlékezetes jelenetek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.09.18. 13:55:20

MatyiG írta:Mondjuk nem sokat fog szerintem megszólalni a film alatt JP. :D
Hát szerintem meg igen, ez egy one man show lesz, úgyhogy a film 95%-ában őt fogjuk látni :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.18. 13:30:25

Mondjuk nem sokat fog szerintem megszólalni a film alatt JP. :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.09.18. 12:28:43

geridoss írta:pedig már majdnem annyira várom ezt a filmet, mint Roli :D
Az kizárt :mrgreen:
geridoss írta:Viszont azon a hétvégén megnézem. Néztem egyébként a szinkronos előzetest. Én nem szoktam szidni a szinkront, holott amit lehet, eredeti nyelven nézek. De ez valami borzalmas lett szerintem. Aki teheti, eredeti nyelven nézze meg...
Lesz belőle feliratos verzió is. Ha itt a világvégén, Békéscsabán is szokott feliratos lenni néha, akkor Egerben hogy nem? :mrgreen:
Amúgy a 2. szinkronos előzetes szerintem jobb mint az első, Rátóti sokkal jobban illik hozzá mint Csőre Gábor. de mindegy mert feliratosan akarom :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.18. 12:05:04

Ezt nagyon várom már: https://www.youtube.com/watch?v=7afc9gTbVFI" target="_blank [-o<
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.16. 10:53:32

Szeptember 26-án kezdődik itt nálunk a 15. Zürichi Film Fesztivál.
30-án lesz a Joker premiervetítése, de sajnos sehogy sem tudok elmenni, pedig már majdnem annyira várom ezt a filmet, mint Roli :D

Viszont azon a hétvégén megnézem. Néztem egyébként a szinkronos előzetest. Én nem szoktam szidni a szinkront, holott amit lehet, eredeti nyelven nézek. De ez valami borzalmas lett szerintem. Aki teheti, eredeti nyelven nézze meg...

Azon a hétvégén épp Mo-n leszek, de mivel Egerben fel sem merül a feliratos vetítés, kénytelen leszek Miskolcig menni a Cinema Citybe.

Egyébként idén Roland Emmerich, Kristen Steward és Cate Blanchett a sztárvendégek.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.13. 22:51:01

Rinku írta:
geridoss írta:
CGI, színészek rendben voltak nálam, a vége se jött be.

Az aláhúzott részt tisztázd már kérlek, mert nem értem, thx.

Arra gondoltam, hogy a CGI rohadt jó volt, a gyerekek megfiatalítása is nagyon komolyra sikeredett pl. A színészekről ugye már beszéltünk, A-listás színészek, volt rá keret, hozták is, amit kellett. A vége nekem annyi, hogy bár csak foszlányok vannak meg a könyvből (nem olvastam amúgy), de nem ilyenre emlékszem, sem az első filmből. Olyan volt nekem, mintha gimiben kipécéznek egy gyereket, és a többiek körbeállva kinevetik meg oltogatják :D Bár lehet, csak a szinkron miatt tűnt ilyennek, így nekem ez inkább volt nevetséges (nem pozitív értelemben), mint ütős. Ugyanez az éttermi jelenet a szerencse sütikkel.

Konkrétumot nem írtam, azért nem tettem spoilerbe. Még mindig nem tudom megmondani, mi a negatív összességében, csak azt, hogy van. Majd ha kijött magon, akkor megnézem eredeti nyelven mindenképp, és lehet helyrejön a lelkivilágom.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.13. 20:36:57

Örulok, hogy tisztában vagy vele hány SK-filmet és A kategóriájú horrort láttam már életem során.

Csak szólok, hogy elég sokat.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.09.13. 19:52:52

MatyiG írta:Nekem az volt a bajom, hogy ez inkább egy fantasy-kaland-vigjatek volt, mintsem horror néhány jelenetet kivéve.

És előbbinek viszont nekem kevés volt az első részhez képest. Horrornak meg nem volt elég izgalmas és ijesztő.

A vége nekem epp hogy bejött, így adtam rá egy erős hatost, de a film első fele szvsz lehetett volna 20 perccel rövidebb.

Itt a moziban sokan kimentek közben, bár hoztateszem, hogy leginkább 16 évesek és vagy brazilok voltak.
Ez egy tipikusan olyan hozzászólás, ami egy olyan embert fed, aki semennyire nem ismeri sem Kinget, sem az "A" kategóriás horrorfilmeket, de úgy ennyiből lejött, hogy nem tudod, hogy mitől mit várj, és mi a reális. Neked tényleg teljesen felesleges volt beülnöd erre a filmre.

Nézd meg a Forrest Gumpot, az is hasonlóan nagy vígjáték, szétröhögtem magam rajta.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.13. 17:41:50

Nekem az volt a bajom, hogy ez inkább egy fantasy-kaland-vigjatek volt, mintsem horror néhány jelenetet kivéve.

És előbbinek viszont nekem kevés volt az első részhez képest. Horrornak meg nem volt elég izgalmas és ijesztő.

A vége nekem epp hogy bejött, így adtam rá egy erős hatost, de a film első fele szvsz lehetett volna 20 perccel rövidebb.

Itt a moziban sokan kimentek közben, bár hoztateszem, hogy leginkább 16 évesek és vagy brazilok voltak.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.09.13. 17:15:20

geridoss írta:Itthon mindent felirattal, eredeti nyelven nézek. Az sajnos nem az én hibám, hogy Egerben még nem tart ott a mozi, illetve inkább a közönség, hogy feliratosan menjenek a filmek, egyszerűen 0-hoz közeli rá az igény. Mivel külföldön élek, szoktam itt moziba járni, de most épp otthon voltam, és a barátaimmal akartam megnézni, ezért kénytelen voltam szinkronosan megnézni.

Ezt meg tudom érteni, Nyíregyháza ugyanez. Aki ért valamihez, az már nincs ott, a gyökereknek meg jó magyarul is. Aki meg nyíregyházi, és nem gyökér, abból van vagy 10 ember, arra meg minek vinni feliratot._

Amúgy nekem a stadionos jelenet nem jött be. Egyébként nem tudom megfogalmazni, hogy mi az ami nem tetszett. De mégis nagyon csalódottan jöttem ki. A hosszúsága sem volt gond, ahogy említettem, én egyáltalán nem untam, nem tűnt hosszúnak. Valami miatt mégis negatív élményem van. Minden (említésre méltó) horrorfilmet láttam az elmúlt években, többségüket moziban. Ez tényleg egy egyedi és különleges darab, mind a két része. Nem, tényleg nem tudok mit mondani.

CGI, színészek rendben voltak nálam, a vége se jött be. Lehet, ha nem úgy ülök be, hogy katarzist várok, akkor jobban tetszett volna. Mert az nálunk elmaradt.

Ezt meg tudom érteni, Nyíregyháza ugyanez. Aki ért valamihez, az már nincs ott, a gyökereknek meg jó magyarul is. Aki meg nyíregyházi, és nem gyökér, abból van vagy 20 ember, arra meg minek vinni feliratot, tanulni, okosnak lenni nem menő. Szerintem a probléma fő forrása ebben keresendő. A magyar szinkron kb. 2005-től alapjaiban veri tönkre a filmélményt. Így nem is lehet valós szórakozásra számítani, szóval ha rám hallgatsz, akkor torrentről lekapod majd megint, és megnézed egy komor estén, mert meg fogja hozni az élményt.

Elképzelhető, hogy az embernek magában kell keresnie a hibát, talán túlságosan megtolhattad a hype vonatot, amit megértek, mert én is piszkosul vártam. :) Az aláhúzott részt tisztázd már kérlek, mert nem értem, thx. Amúgy én is egy hajszálnyival nagyobb katarzist vártam én is, de

Eddie halála, vagy ahogy Richie nézte a három fénygömböt, az azért elég jó volt. :)
Az óriási csalódást nem tudom továbbra sem érteni, rendesen ki lett dolgozva, megmagyarázva minden szál. Tök jó kis film lett, a 8-at megüti egy 10-es skálán. Azért a színészi munka, a látvány, és Billy, the Clown az hozta a kövér nyolcast. Nem olyan hiteltelen, feneketlen fstartály feldolgozás keveredett ki belőle, mint a Pet Sematary, mert azért 6 hónap elzárást és 1500 óra közmunkát szabnék ki a rendezőre, abból tanulna.

+1: a director's cut 4 óra hosszú, és ki is akarják adni, sőt, a figura még egy kicist hozzá is akarna rendezni. :D Oh boy 8) Na, ez az, amikor valaki mélységesen tisztel valamit, valakit.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.13. 14:50:21

Itthon mindent felirattal, eredeti nyelven nézek. Az sajnos nem az én hibám, hogy Egerben még nem tart ott a mozi, illetve inkább a közönség, hogy feliratosan menjenek a filmek, egyszerűen 0-hoz közeli rá az igény. Mivel külföldön élek, szoktam itt moziba járni, de most épp otthon voltam, és a barátaimmal akartam megnézni, ezért kénytelen voltam szinkronosan megnézni.

Amúgy nekem a stadionos jelenet nem jött be. Egyébként nem tudom megfogalmazni, hogy mi az ami nem tetszett. De mégis nagyon csalódottan jöttem ki. A hosszúsága sem volt gond, ahogy említettem, én egyáltalán nem untam, nem tűnt hosszúnak. Valami miatt mégis negatív élményem van. Minden (említésre méltó) horrorfilmet láttam az elmúlt években, többségüket moziban. Ez tényleg egy egyedi és különleges darab, mind a két része. Nem, tényleg nem tudok mit mondani.

CGI, színészek rendben voltak nálam, a vége se jött be. Lehet, ha nem úgy ülök be, hogy katarzist várok, akkor jobban tetszett volna. Mert az nálunk elmaradt.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.09.13. 14:19:49

Tök rendben volt az It 2, nem tudom, hogy itt kinek miért volt ÓRIÁSI csalódás. Ugyanazt a filmet néztük? Szerintem a legtöbb embernek itt az volt a baja, hogy nem kölykök játszottak, ami rendesen keltette a rokonszenvet a Stanger Thingsnél és az It 1-nél, hanem felnőttek, csak ezt senki nem tudta eddig megfogalmazni. A színészválasztás nagy műgonddal történt, egyedül James McAvoyt éreztem meggondolatlannak, hogy pont ő lett Bill. Ennek ellenére a színészi játékok, mind az övé, mind a többiekké meggyőzőek és hitelesek voltak, semmi hiányérzet nem maradt bennünk, miután kijöttünk a teremből. Méltó folytatás lett, nem értem, hogy miért viszket a töke itt a többségnek.

It is eleget szerepelt, az ide íróknak pedig semmi közük nincs a könyvekhez, gondolom. De persze, 5 perc alatt kellene letolni 27 évnyi távollevést, személyiségfejlődést, mindent. King is pont így szokott írni, igen.

@geridoss: 1. rész, Georgie. Megkaptad a stadionban a kislánnyal.

@Mes: melyik része volt a nevetséges CGI? Nem vettem észre, hogy bármi gagyi lenne, pedig nagy képernyőn feltűnik. Nem undort akartatok egyébként? Mert az It éppen erről szól. Nem csak egy k. bohóc, hanem a városban uralkodó sötét és gonosz szándékokat, gondolatokat és tetteket testesíti meg, minden kivetülésével. Nekem a csecsemő fejű szrság, ami kikelt az asztalon, és a Stanley-pók eléggé elismerésre méltó volt.

Valakinek van még valami? Bill Skarsgard beárazta a kortársait rendesen. Tényleg nem értem, hogy miért álltok neki ennyire tragikusan. 10/8, ahogy az első is 10/8 volt.

+1: magyarul néztétek esetleg? Mert 2019-ben magyarul nézni bármit már eleve olyan, mintha tökön rúgnák az embert. Minden idők legsilányabb magyar szinkronmunkái most történnek. Lehet emiatt viszket ott alul.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.13. 12:30:33

Nekem valamiért óriási csalódás volt az Az 2. Nagyon sokat vártam tőle, az első szerintem zseniális lett.

Nem is a hossza zavart, inkább a megvalósítás. Nekem kevés volt Pennywiseból is, az első részben rögtön az elején, amikor Georgieval találkozik, ilyen hidegrázós jelenet ebben egy sem volt, pedig a játékidő adott volt.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.09.13. 08:16:02

MQuCsabi írta:Új Xmen.... Hát ez rém gagyi volt. Miért annyi a lényege manapság az összes filmnek, higy minél nagyobb képtelenség legyen benne? :D
Legutóbbi kettő vicc volt viszont az előtte lévő kettő (2011-es és 14-es) plusz a Logan a 3 kedvenc a sorozatból.
MatyiG írta: Tegnap én a Gyerekjáték remake-et néztem meg. Sajnos elég nagy csalódás volt, pedig jókat olvastam róla. Talán egy fél fokkal volt jobb, mint a Kedvencek temetője remake.

Azelőtt a Jó srácokot és az Az 2-t lestem meg moziban, szintén csalódás volt sajnos.(
Volt vele gondom nem kevés, de így se mondanám hogy rossz lett viszont az első rész jobban volt összerakva és jobban működött horrorként mindenképpen, itt meg a horror rész kicsit vagy háttérbe szorult

vagy sokszor nevetséges cgi-al volt megoldva pl az éttermi jelenet inkább volt kicsit már kínos és nevetséges mint ijesztő
miközben a promóció pont az ellenkezőjét ígérte, érthető hogy sokan csalódtak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.12. 17:46:24

MQuCsabi írta:Új Xmen.... Hát ez rém gagyi volt. Miért annyi a lényege manapság az összes filmnek, higy minél nagyobb képtelenség legyen benne? :D
Mert annál izgalmasabb és látványosabb... :^o :D

Tegnap én a Gyerekjáték remake-et néztem meg. Sajnos elég nagy csalódás volt, pedig jókat olvastam róla. Talán egy fél fokkal volt jobb, mint a Kedvencek temetője remake.

Azelőtt a Jó srácokot és az Az 2-t lestem meg moziban, szintén csalódás volt sajnos. :(
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.12. 17:36:51

Új Xmen.... Hát ez rém gagyi volt. Miért annyi a lényege manapság az összes filmnek, higy minél nagyobb képtelenség legyen benne? :D
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.09.06. 10:25:40

Tegnap tartottam egy Hatodik erzek-Jelek turat.
Egyszeruen imadom ezt a ket filmet,hihetetlen hogy m.night mit tud,nem kell die bohoc,meg allando ordibalas,zajongas,meg ijesztegetes ahoz hogy felj,vagy inkabb elkapjon valami nagyon rossz erzes a film kozben.
Jatszani kell a szunetekkel,es ereztetni a szituacio hangulatat,nem beszelve arrol hogy a jelekben rengeteg a melyebb utalas egy ket dologra.
10/10 mindketto nalam.

Joaquin,Mel illetve Bruce meg.... =D>
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.04. 16:57:54

Összedobtam ma egy 250-es listát: https://www.imdb.com/list/ls090483364/" target="_blank

Tegnap megnéztem az Aki bújt című filmet. Ebből a tök jó alapötletből sokkal többet ki lehetett volna hozni, a vége elég gagyi lett... Pedig a zenéje jó, illetve a poénok is ültek. 5,5/10.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.08.31. 21:40:34

magyar kritika a Jokerről, hátha érdekel valakit :D
Kép
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.28. 22:44:17

soadroli írta:
MesQueUnClub írta: Viszont az első trailerben a magyar szinkron pocsék volt, eredeti nyelven nézős mindenképpen.
még szép, nagyon remélem hogy vetíteni fogják úgy is.

Szintén... valahol csak menni fog úgy is, Phoenix hidegrázósan tolja nagyon :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.08.28. 20:27:34

MesQueUnClub írta: Viszont az első trailerben a magyar szinkron pocsék volt, eredeti nyelven nézős mindenképpen.
még szép, nagyon remélem hogy vetíteni fogják úgy is.
Kép
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.28. 20:21:15

soadroli írta:JOKER - Final Trailer
Ladies & Gentlemen, az év filmje 8)
Viszont az első trailerben a magyar szinkron pocsék volt, eredeti nyelven nézős mindenképpen.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.08.28. 18:28:09

JOKER - Final Trailer
Ladies & Gentlemen, az év filmje 8)
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.08.27. 08:16:50

Nero. írta:Akik annyira odavannak a mostani Star Wars filmekért, légyszives mondjanak már 3-5 epic jelenetet a legutóbbi 4 filmből.
Azért amikor a lila hajú csaj beleszaladt fénysebességgel a csillagrombolóba, azért az epic volt. :mrgreen:
Ez volt előzetes. Anno 12 évesen majd kiugrott a szívem mikor elosszor láttam
Valószínűleg nem is neked készítik, hanem a most 12 éveseknek. Nem mindig kellemes felnőni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése