Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.18. 19:54:14

vinszentvega írta:Azért számomra elég fura, hogy 2 héten belül két okyan tizit ítélnek ellenünk, amit a bírok kb10%-a fuj be... a tegnapinál is persze Semedo butaságot csinált, de a gyerek akkorát homorított, hogy még Cé is csettintett volna egyet érte....
Hát pedig ez teljesen egyértelmű büntető volt. Rálépett a lábfejére, innentől kezdve mindegy, hogy színészkedett e a támadó.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.09.18. 18:09:03

Azért számomra elég fura, hogy 2 héten belül két okyan tizit ítélnek ellenünk, amit a bírok kb10%-a fuj be... a tegnapinál is persze Semedo butaságot csinált, de a gyerek akkorát homorított, hogy még Cé is csettintett volna egyet érte....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
ablak
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019.02.14. 10:29:37

2019.09.18. 17:46:58

herlius írta:
ablak írta: Nem kellenének olyan gyors és labdabiztos szélsők, akik nagykorúak?
És az mégis ki lenne? Az egyetlen ilyen típusú játékosunk Dembélé, aki sérült. Tavaly az volt a gond, hogy Valverde nem mer a fiatalokhoz nyúlni. Most megint az a gond, hogy miért nem rutinos játékos játszik? Hogy szerezzen rutint egy fiatal, ha a padon ücsörög? Ha meg tavasszal megint elfogynak az emberek, akkor nem marad B tervünk. Pontosan az ilyen meccseken lehet felépíteni egy fiatalt, főleg hogy a továbbjutásunk sem ezen múlik. Amúgy pedig a lecserélése után sem lettünk egy fokkal sem jobbak, a rutinos játékosok is mintha ólomlábakon mozogtak volna.
Akkor nem értetted, amit írtam. Fatit pont hogy dícsértem, arra próbáltam célozni, hogy jelenleg 2 ilyen játékos van a keretben, az egyik Dembelé, aki egyrészt sérült, másrészt- gondolom az unprofi hozzáállása miatt- hullámzó, de persze bőven klasszissá válhat még, a másik meg egy 16 éves srác, akit bármennyire megkedveltem, nem játszatnék a szezon alatt 40szer.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.09.18. 16:06:43

Ebben nem volt több,egy ponttal többünk van,mint a meccs előtt. :) Ez a Barca már nem az,amelyik bármelyik pályán esélyesnek számít,ezt tudomásul kell venni,ennek fényében jó eredményt értünk el. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.09.18. 13:40:36

Ami pozitívumot le lehet szűrni az, hogy a kp működik ezzel az Arthur-De Jong párossal, főleg ha Rakitic/Vidal van mellettük. A holland kicsit szürkébb volt, de sokkal inkább oda kellett figyelni a támadások szűrésére, labdaszerzésekre, ami rendben is volt.
A másik pedig MAtS. Hihetetlen a pali. Még inkább örülök, hogy Németországban hozott ilyen teljesítményt, Neuernek nem csak szóban, hanem teljesítményben sikerült odaszúrnia.

A többi ami tegnap zajlott az katasztrófa. Lajos jó ha háromszor labdába ért a meccsen. A megkerülés szép volt de ezzel el is lőtte a puskaporát, arra meg hiába vár, hogy olyan labdákat Griezmanntól, mint Messitől. A francia sem csinált sokkal többet, de azért próbálkozott néha, de amikor bejött Messi már labdába se nagyon ért. Pont ettől tart mindenki, hogy teljesen kioltja Messi, a baloson meg még nagyobb 0. Mondjuk legalább harcolt és pörgött, de ne az legyen már a csatár feladata, hogy a saját 16-osán belül szerel.
Ez a belső védő duó pedig az eddigi szezonba érthetetlen, hogy mit csinál. A tegnapival csak megfejelték az idei teljesítményüket.

A csoportkörben ettől a meccstől féltem a legjobban. Az hogy volt egy még csak 50 %-os Suarez, egy 0 km-es Messi, aki max. fél órát bír, egy sérült Dembélé csak tetézte a bajokat. Még egy jó formában lévő "egészséges" csapattal sem lett volna könnyű nyerni, úgyhogy előzetesen aláírtam volna az X-et, most mégis rossz a szájízem, mert ez a döntetlen ilyen játékkal szinte felér egy vereséggel.
Forca Barca!!!!
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.09.18. 11:41:36

Idén alig láttam élőben a csapat meccseit, de akkor is döntetlenezünk. Lehet, hogy nem kellene néznem, mert nem hozok szerencsét...
Gondoltam, hogy nem lesz nagy eresztés az a tegnapi, de ilyen gyatrára azért nem számítottam.
Én ha valakit, akkor a csatárainkat kezdeném ki. Döbbenet, hogy ilyen nevekkel ennyire nulla a támadójátékunk. Ezt azért már nem lehet a középpálya számlájára írni. Nulla mozgás, állóháború elől, nincs kinek passzolni, csak várják, hogy valami történjen. Suarez megérett a cserepadra szerintem, akár mekkora király is néha a csávó. Griezmann egyáltalán nem találja a helyét, pedig adva lenne a 9-es, ha Lajos nem sajátítaná ki...
Ansut azért ne szekáljuk, tapasztalatszerzésnek elég volt a tegnapi, más tőle még nem elvárás.
Messi 20 perc játékából szintén nem lehet messzemenő következtetést levonni, de úgy általában a középen történő labdavesztései aggasztóak.
Szóval a legnagyobb gondom az, hogy vagy kényelmesek a csatárok, vagy nincs elképzelésük sem arról, hogy miként lehet megbontani egy ilyen felált védelmet.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2019.09.18. 10:31:44

ablak írta: Nem kellenének olyan gyors és labdabiztos szélsők, akik nagykorúak?
És az mégis ki lenne? Az egyetlen ilyen típusú játékosunk Dembélé, aki sérült. Tavaly az volt a gond, hogy Valverde nem mer a fiatalokhoz nyúlni. Most megint az a gond, hogy miért nem rutinos játékos játszik? Hogy szerezzen rutint egy fiatal, ha a padon ücsörög? Ha meg tavasszal megint elfogynak az emberek, akkor nem marad B tervünk. Pontosan az ilyen meccseken lehet felépíteni egy fiatalt, főleg hogy a továbbjutásunk sem ezen múlik. Amúgy pedig a lecserélése után sem lettünk egy fokkal sem jobbak, a rutinos játékosok is mintha ólomlábakon mozogtak volna.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.18. 09:58:04

Ha nagyon akarok, akkor bele tudok látni 1-2 pozitívumot a meccsbe.

- De Jong - Arthur, főleg miután Busi lement De Jong még felszabadultabban játszott. Arthur pedig mintha egyre inkább vállalná be a hosszabb passzokat, de egyelőre még mindig inkább oldalra. Viszont mindkettő baromi labdabiztos és higgadt játékos.
- Griezmann megy mint a gép, csak ahogy ezt valaki tegnap leírta, hasznosabb volt a mi kapunk előtt, mint az ellenfél kapuja előtt.
- Lajosnál látom a kisebb előrelépést tavalyhoz képest. Volt egy-két egészen pazar keresztlabdája, főleg az elején, illetve a második félidőben egy megkerülős csel is bejött neki, ilyet már rég láttam, és nem azért mert nem próbálkozott volna...
- TS, nyilván, őt már le se kell írni. Top3, ha nem Nr1 kapus jelenleg, bele se merek gondolni, hogy nélküle hogy alakult volna az elmúlt 2 szezon.

Valverde-t nézve az egyetlen pozitívum ami eszembe jut, hogy meglépte a Busi-Rakitic cserét.
Az, hogy bátor vagy ostoba lépés volt-e már az 58. percbe mindhárom cserelehetőséget kihasználni (abból 1 sajnos kényszerű volt) azt mindenki döntse el maga.

Amúgy nagyon nagy kár, a Dortmund elleni meccset vártam a leginkább a csoportkörből, nem gondoltam volna, hogy ez is ilyenre sikerül.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
ablak
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019.02.14. 10:29:37

2019.09.18. 09:07:22

Jobban örültem volna egy vereségnek, ahol nem csak azon izgulok, hogy mennyit rúg a Dortmund. Egyedüli pozitívum, hogy Arthur és Frenkie jól működnek együtt, viszont egy darab elmozgás nem volt. Nem kellenének olyan gyors és labdabiztos szélsők, akik nagykorúak? Ugye ez egy nehezebb meccs volt Fatinak, meg hát kell és úgy látszik tud is még sokat fejlődni, de senki más nem ment bele párharcokba, Griezmann legalább küzdött, de ez kimerült a saját 16os köeüli tisztázásokból, Suarez meg max 20-30 perceket érdemelne, szerintem én többet értem jól labdához a meccs közben. Az edző is hibás, de az is látszik, hogy azért próbál változtatni a játékon (igaz, egy darab elemet tudok megemlíteni), de úgy érzem korlátolt hozzá. A lényeg, hogy nagyon jól költi a csapat a pénzét, az utóbbi 4 év igazolásaiból kb 3-4nek volt értelme
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2019.09.18. 09:03:07

Lehet jobban jarok, ha Love Island-et nezek, ott legalabb van latnivalo . Ez az esti nem is tudom mi, maximum egy mazochistanak volt jo idotoltes.
En az evi 4-5(?) jo meccsert tuti nem tartanek egy ilyen edzot...
Ha az etel nem finom, lehet nem a fazek a hulye.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.09.18. 08:44:30

csak egyetlen szabállyal javítani lehetne a játékunkon: tilos passzolni addig amíg egy emberen át nem mentél. :D
mi pedig olyanokká válunk mint a csapatunk: ugyanazt daráljuk.... lassúság,meddő passzok, nulla hatékonyság. azt viszont jegyezzük meg: a szerencse velünk volt.
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2019.09.18. 08:32:42

De Jong és Ter Stegen mellett, illetve előtt, nálam (leginkább) a küzdése miatt, Arthur viszi a tegnapi pálmát, remélem más is észre vette (bár EV biztosan nem).
Talán 4. helyen Griezmann hajtott ahogy tudott de elképzelés nélkül senkitől nem kell mást várni a futkosáson felül....
Suareznek lehet jobban menne ha csereként állna be minden meccsen, nála még a küzdés sem volt meg. És a kedvencem: Busquets-et még cserepadra sem kellene már nevezni.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.09.18. 07:50:55

Ez se fog bekerülni a Top1000 Barca meccsem közé. :D
Óriási a kontraszt az idegenbeli és a hazai járékunk között. Ez tulajdonképpen ellenféltől függetlenül így van. Ez pedig annak tudható be, hogy Valverde nem való egy sztárcsapat élére. Sokszor indokolatlanul megy a fostoskodás, amikor elhagyjuk a Camp Nout és mivel ez tendenciózus, ezért egyedül az edzőt lehet elővenni.
Csabinho1980
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.09.17. 21:41:54

2019.09.18. 07:16:40

Évek óta ugyanaz, lassú körülményes passzolgatás labdavesztés, ellenfél kontrából simán helyzetbe kerül.... Az ellenünk játszó csapatok játékosainak a nevét sem mindíg ismerjük mégis van egy a a tudásukhoz igazított taktika amit fegyelmezetten végrehajtanak...
Kérdezem én egy ilyen klubnak, mint a Barca ahol világsztárok játszanak miért nincs taktikája az ellenfél játékára...
Hozhatunk ide bárkit amíg ez lesz, máshol Grizi árából csapatot építenek...
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2019.09.17. 23:35:58

Ezt a nézhetetlen,elképzeléstelen,okádék szrt,amit ma láthattunk,fel sem tudom dolgozni.
Ha nincs Ter Stegen, sima 3-0.
Ez a lenglet egy kabaré, Suarez megint 0 volt, Griezmann hajtott, de én veszélyesebb voltam a kapura, Semedo védekezésben kalap szrt nem ér, Busquets lassú, a fantasztikus edzőnk meg fapofával ül és néz maga elé.
Szerencsétlen De Jongot sajnálom, hogy ide igazolt, csak visszafele fog fejlődni.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.09.17. 23:27:39

sajnos azt sem lehet mondani, hogy nézhetetlen játékkal játszunk legalább eredményes focit.
Jelen pillanat nézhetetlen játékkal játszunk eredménytelen focit.
Nem hiszem el, hogy nem találnak olyan edzőt, aki ennél a jelenlegi sz@rnál szebb, kombinatívabb focit játszatna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára westerngom 2019.09.17. 23:53:32-kor.
Avatar
mekkora
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.06.11. 16:02:57
Tartózkodási hely: Magyarország

2019.09.17. 23:16:23

Suarez
Griezmann(Demb) Messi
Coutinho(Rakitic) De JOng
Busq

Alba Piq Lenglet Semedo
Ter Stegen
Älomkezdöm egy olyan meccsre ahol nem elegedünk meg az 1 ponttal.
Ma 3 órát álltam a parkolni tilos zónában, holnap megpróbálom ugyanezt autóval .
tl
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.04.28. 14:38:01

2019.09.17. 23:15:51

Ter Stegen védései, és De Jong néhány kulcsfontosságú szerelése a pozitívumok. Támadásban semmi. Valverdének sikerült elbizonytalanítania Rakitic-et is, ehhez külön gratulálok.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.09.17. 23:14:08

Nem látok elképzelést, szisztémát a játékunkban, nincs ötlet, a meddő labda tartáson kívül.
Begyakorolt taktikai elemeket, tudatosságot a támadásépítésre már rég nem látok a csapattól, ez messze edzői felelősség!
A játékosokat abszolút rossz poszton és koncepció nélkül játszatja az edzőnk. Fati mit keresett a jobb szélen? Miért nem a meglévő játékos kerethez igazítjuk a taktikánkat, felállásunkat?
Jézusom, nincs is taktikánk és felállásunk!!? :cry:
Evvel a játékos kerettel miért ezt a borzalmas, ötlettelen szenvedést kell nézni?
Valverde OUT!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.17. 23:12:21

LG írta:Nem baj, majd Valverde vmelyik híve mindjárt megmagyarázza, hogy elhoztunk egy értékes pontot egy nehéz pályáról, de jó ez nekünk, ráadásul gólt sem kaptunk, mi ez a negatív hangulat stb... Nagyon remélem, hogy nem húzza már sokáig, és magával rántja a vezetőséget is.
Ez így igaz. :mrgreen:

Amúgy így elég nehéz lesz, ha elöl senki nem lesz szélen, csak Alba futkos majd fel, meg néha Semedo, esetleg Dembélé ha beáll... :roll:

Egyetlen pozitívum MAtS mellett, hogy az Arthur-FdJ páros jól működtt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.09.17. 23:10:16

Rivaldo11 írta:Ezért kellett volna Neymar. Messin (és Fatin...) kívül még csak meg sem próbál senki embert levenni, megy a körbepassz, de az is lassan, pontatlanul. Borzalmas, fantáziátlan, szürke semmitmondó nulla játék volt ez. Nagyon nagyon kevés, amit ma mutattunk.
Na, azért ezzel a kerettel Neymar nélkül is illene jó focit játszani. Csak kevés hozzá az edző.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2019.09.17. 23:08:36

Olyan volt, mintha sosem játszanának együtt, még védekezésben sem értették egymást. Támadásban Fatin kívül senki sem mert semmit, kivéve volt az a Suarez cselezés. Egészen érthetetlen, hogy lehet ebből a csapatbólé ezt a nézhetetlen focit kiedzeni.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2019.09.17. 23:06:40

Ez a Griezmann, Suarez, Messi hármas pedig totál halott ötlet szerintem ott elöl. Semmi elfutás, semmi széljáték, csak a középen tömörülés megy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pezZy 2019.09.17. 23:15:30-kor.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2019.09.17. 23:04:47

Borzasztó... ez kuka. Ilyen kerettel ezt produkálni...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.09.17. 23:04:35

Nem baj, majd Valverde vmelyik híve mindjárt megmagyarázza, hogy elhoztunk egy értékes pontot egy nehéz pályáról, de jó ez nekünk, ráadásul gólt sem kaptunk, mi ez a negatív hangulat stb... Nagyon remélem, hogy nem húzza már sokáig, és magával rántja a vezetőséget is.
Válasz küldése