Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.19. 13:55:40

recrea írta:
MatyiG írta:Mondjuk a bruttó 600 az itthon 400 nettóban. :D
Kivéve, ha adónak vesszük azt is (márpedig az), amit a céged befizet utánad :) akkor kicsit rosszabb a matek.
Ha azt veszem a bruttónak, még akkor is 330 a nettó, de akkor ennyi erővel az áfakulcsot is le lehetne vonni, mert azt is a nettó fizetésem után fizetem meg.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.19. 13:05:41

Itt Svájcban a bruttóm 79%-át kapom meg úgy, hogy a legrosszabb adókategóriában vagyok. Egyedülálló gyerek nélkül. Akinek van házastársa + gyerekek, azok ennél többet megkapnak különböző kedvezményeken keresztül.

Ennek ellenére a műszaki cikkek nagy része olcsóbb, mint Mo-n. Oké, a szolgáltatásoknak brutális ára van, valamiből ki kell termelni ezeket a fizetéseket. De kaját meg ilyeneket Németországban vásárlunk (40 km-re van tőlünk Aldi, Lidl, Netto, Kaufland), és ott általában a rendes áron olcsóbbak a termékek, mint Mo-n akcióban. :)

Itt három típusa van az ÁFÁnak.

Élelmiszer, könyvek, gyógyszerek és a napi élethez szükséges termékekre: 2,5%
Utazáshoz, kikapcsolódáshoz köthető dolgok: 3,7%
Használati tárgyak, autók, órák, ékszerek, valamint a szolgáltatások: 7,7%
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.09.19. 12:24:31

MatyiG írta:Mondjuk a bruttó 600 az itthon 400 nettóban. :D
Kivéve, ha adónak vesszük azt is (márpedig az), amit a céged befizet utánad :) akkor kicsit rosszabb a matek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.19. 12:08:49

Mondjuk a bruttó 600 az itthon 400 nettóban. :D
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.09.19. 11:52:41

Az angolok sokat panaszkodnak az adó miatt, tőlem kérdezték hogy mennyi adót fizetnek az emberek Magyarországon, elmagyaráztam nekik hogy mit szólnál hozzá ha a bruttó 600 fontodból nem 450-et hanem 310-et vinnél haza egy héten, kikerekedett a szemük. Az NHS amúgy itt is egy vicc, mindenre időpont kell, várólista, hónapokig eltarthat ameddig megvizsgálnak pl.a lábaddal, de ha műtét szükséges akkor 5 csillagos magánklinikán végzik.

Haveromék szoktak mesélni az otthoni helyzetről, vicc hogy a kenyeret, tejet itt olcsóbban megtudom venni mint otthon.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.09.19. 00:47:18

Ezek eléggé balkáni állapotok azért. Múltkor kórházba kellett mennem itt Angliában, kérdezem a főnök asszonyt a munkahelyen hogy mennyit vigyek magammal? Egyáltalán nem értette a kérdést, aztán elmagyaráztam neki hogy Magyarországon hálapénzt kell adni ha akarsz valamit. Nem hitte el.

Nem az hogy az orvos nem fogadná el, hanem a komplett kórházat bezárnák és mindenkit kirugnának ha valami ilyesmi történne. Hozzáteszem hogy a legegyszerűbb kórház is magasabb színvonalú, mint otthon egy magánkórház, pedig fele annyi adót fizetek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.19. 00:29:17

Nero. írta:Ez ugye csak vicc volt hogy az igazgató megmondta hogy a Fideszre kell szavazni és el kell küldeni a képet?

Vágom hogy otthon vannak morális gondok, de ezt a sztorit nem hiszem el.
Nem, nem vicc. Volt egy másik fiatal kolléganője, őt is elüldözték, ráadásul úgy, hogy a környéken szóltak az iskolákba, hogy problémás a csaj meg sok szülő panaszkodott rá, ahogy a gyerekekkel bánik, ne alkalmazzák. Pedig semmit sem tett, csak ugye nem arra szavazott, akire kellett.

Anyum az egri kórházban dolgozik. Ott is tettek célzást, bár nyíltan nem mondták ki, kire kell szavazni. De a választás előtti héten kb minden nap tettek valami utalást nekik.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.09.19. 00:19:55

Hülyék paradicsoma, azt hiszem ez a film címe.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.09.19. 00:10:56

Ez ugye csak vicc volt hogy az igazgató megmondta hogy a Fideszre kell szavazni és el kell küldeni a képet?

Vágom hogy otthon vannak morális gondok, de ezt a sztorit nem hiszem el.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.18. 23:35:51

TV-ről jut eszembe. Csoporttársaim beszélik, hogy mi volt a Love Island vagy mi a szösz aktuális epizódjában. Kérdezem érdeklődve, hogy ez valami új jófajta sorozat? Aztán mondják, hogy ez az új valóságshow az RTL-en, és alig várják minden este, hogy nézzék a TV-ben. :lol:
Na, inkább nem mondtam rá semmit.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.18. 23:20:54

geridoss írta:Unokatesóm Szolnokon tanít középsulisoknak matekot. Még nem végezte el az egyetemet, utolsó évet kezdte, de mellette csinálja (levelezőn), matek diploma mellé a tanárit.

Pont tegnap javított dolgozatokat, és küldött párat. Mit ne mondjak. 9. osztályban tanít. Az még hagyján, hogy a legtöbb a nevét nem tudja leírni. De nem lett 40% feletti, mert egyszerűen a lebutított feladaokat nem tudták értelmezni, pedig nagyon jó szívűen osztályozott. Eleinte nevettem a pár dolgozaton, amiket elküldött. Aztán belegondoltam, hogy pár év múlva ezek az emberek felnőttkorba lépnek, családot alapítanak, szavaznak az ország ügyeiről. És ez nagyon elszomorított.

Tavaly és azelőtt Kenderesen tanított matekot (Szolnoktól nem messze). Ott csak annyi volt a baj, hogy az igazgatónő kijelentette, hogy április 8-án a fideszre kell szavazni, fényképezzék le és küldjék el neki Messengeren. Aki ezt nem tette meg, az ellen rejtélyes körülmények között lejáratókampány és leépítés történt. Unokatesóm sem küldte el a képet, nem is rájuk szavazott. Az azt következő fél évet illetve évet végigbőgte otthon, annyira kifúrta az igazgatónő és megnehezítette az életét.
Van az a film(aminek a címét nem tudom elnézést, csak azt hogy 2005-ös), ami alapvetően paródia, de egyben szomorú is, na az szokott az eszembe jutni:
Arról szól, hogy a mostani tendencia szerint(az értelmes, megfontolt emberek 1-2, de maximum 3 gyereket vállalnak, a primitív ösztönlények meg gomba módra szaporodnak) az emberiség pár száz év múlva olyan szinten elbutul, hogy alapvető dolgokat nem tudnak megoldani,mert minden akkori ember hülye.

Akarva, vagy akaratlanul, de ilyenkor mindig ez a film jut eszembe, amikor azt látom, hogy Lakatos Armaniék nemzenek 10 gyereket, míg egy mai világban elvárható műveltségi, végzettségi szinten lévő ember 1-2 gyereknél megáll, mert megfontolt.

És itt nem is kizárólag a származás a lényeg, hanem a kilátások, a példám szerinti "Lakatos Armaniék" gyerekei közül vajon hány járja majd ki legalább a középiskolát, úgy hogy olyan nevelést kapnak, hogy az iskola rossz, éljen mindenki ahogy akar, majd lesz valahogy elven?!

Demográfialiag nézve ijesztő ha azt nézzük hogy mi lesz ha így folytatódik, arról nem beszélve hogy a "normális" szülők gyerekeinek is egyre nagyobb százaléka agyilag zokni, mert kiskorától a Valóságshow és egyéb szennyeken művelődik.
Mi is néztünk sok hülyeséget kiskorunkban(az értelmesek mellett), de én TV-t már nem is vagyok hajlandó nézni, mert fél óra alatt az ideg megszab a hihetetlenül színvonalas műsoroktól, és a kampányvideóktól.
Sajnos menő kreténnek, műveletlennek lenni, és ezt a felfogást követni, ez meg is látszik az említett dolgozatos témán is. Megjegyzem, én sem voltam egy szorgalmas diák, ennek ellenére jó eredményeim voltak, és a fejemet fogom amikor hallom én is hogy milyen sötétség tombol az iskolákban.


Múltkor ismerősömnek segítettem a TV-t beüzemelni, beindítottam, és amikor 2mp után azt hallottam, hogy "fujj a mocskos ellenzék itt meg ott sikkasztott" és hogy mennyire dübörög az ország a fejlődés felé, a narancs a király, mit is mondjak, majdnem elintéztem örömömben, hogy megint TV nélkül maradjon az illető [-X
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.18. 23:01:11

geridoss írta:
Persze, meg volt mindenki félemlítve, hogy a környéken nem fog munkát kapni, ha nem úgy táncol, ahol fütyülnek. Neki volt lehetősége, le is lépett, de sokaknak nem volt más, mint ott maradni Kenderesen, család vagy egyéb okok miatt. Ők nem szólhattak semmit.
ezt értem/megértem.
viszont valahol mégsem. tanárként mondom, mi mitől félünk? hogy elveszítjük a minimálbér alatt fizető tanári állásunkat?
ha tömegesen állnának fel az emberek (ezrek mondjuk a közoktatásban, ezrek a hivatalokban, stb), akkor muszáj lenne változtatniuk, mert Dezső bá' és Margit néni elvégzi a közmunkának csúfolt keretek közötti ároktakarítást, de iskolákba, okmányirodákba nem ültetnék be őket.

nehéz ügy ez, nyilván nagy a szám, mert ilyen velem még nem volt.
mondjuk olyan igen, hogy igazgató által "ajánlott" fideszes vagy városi (=fideszes) rendezvényre nem mentem el.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.18. 22:54:32

Nyilván vannak ilyenek, az én kortársaim között is voltak, de tényleg egyre több van.

Persze, meg volt mindenki félemlítve, hogy a környéken nem fog munkát kapni, ha nem úgy táncol, ahol fütyülnek. Neki volt lehetősége, le is lépett, de sokaknak nem volt más, mint ott maradni Kenderesen, család vagy egyéb okok miatt. Ők nem szólhattak semmit.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.18. 22:46:30

geridoss írta:Aztán belegondoltam, hogy pár év múlva ezek az emberek felnőttkorba lépnek, családot alapítanak, szavaznak az ország ügyeiről. És ez nagyon elszomorított.

Tavaly és azelőtt Kenderesen tanított matekot (Szolnoktól nem messze). Ott csak annyi volt a baj, hogy az igazgatónő kijelentette, hogy április 8-án a fideszre kell szavazni, fényképezzék le és küldjék el neki Messengeren.
1. ilyenek most is vannak bőven az utcán, a szavazófülkékben meg pláne. nem újkeletű gond ez, maximum arányosan egyre több az ilyen.

2. miért nem jelentették fel az igazgatónőt? akárhol, rendőrségen, ombudsmannál, stb. gondolom féltek. ez a baj, hogy nem mernek az ilyenek ellen fellépni az emberek. pedig azt kéne, mert ez nem egyedi eset, hány meg hány ilyen lehet.
nem jöttünk ki semennyire a kommunizmusból, sőt mostanában mélyebbre süllyedünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.18. 22:34:12

Unokatesóm Szolnokon tanít középsulisoknak matekot. Még nem végezte el az egyetemet, utolsó évet kezdte, de mellette csinálja (levelezőn), matek diploma mellé a tanárit.

Pont tegnap javított dolgozatokat, és küldött párat. Mit ne mondjak. 9. osztályban tanít. Az még hagyján, hogy a legtöbb a nevét nem tudja leírni. De nem lett 40% feletti, mert egyszerűen a lebutított feladaokat nem tudták értelmezni, pedig nagyon jó szívűen osztályozott. Eleinte nevettem a pár dolgozaton, amiket elküldött. Aztán belegondoltam, hogy pár év múlva ezek az emberek felnőttkorba lépnek, családot alapítanak, szavaznak az ország ügyeiről. És ez nagyon elszomorított.

Tavaly és azelőtt Kenderesen tanított matekot (Szolnoktól nem messze). Ott csak annyi volt a baj, hogy az igazgatónő kijelentette, hogy április 8-án a fideszre kell szavazni, fényképezzék le és küldjék el neki Messengeren. Aki ezt nem tette meg, az ellen rejtélyes körülmények között lejáratókampány és leépítés történt. Unokatesóm sem küldte el a képet, nem is rájuk szavazott. Az azt következő fél évet illetve évet végigbőgte otthon, annyira kifúrta az igazgatónő és megnehezítette az életét.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.09.18. 21:41:14

zola8787 írta:...
Egy barátom most kezdett el dolgozni a hidasnémeti általános iskolában a párjával (mindketten tanítók). Oda csak cigók járnak. A 100 diákot kb. 10-12 család adja, és van több olyan gyerek is, akinek az iskola négyötöde valamilyen rokona. A szép az, hogy a realitás talaján maradva a cigánybűnözés és a cigányság integrációs problémái kérdéskörökben semmilyen előrelépés nem fog történni a következő 15-20 évben, függetlenül a politikai erőviszonyok alakulásától.
Kép
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.09.18. 19:24:28

Lenne két kérdésem a kedves fórumtársakhoz.
Az első, járt innen valaki Ozorán? Szeretem a psytrance zenei stílust, magáról a fesztiválról már sokat olvastam, békésnek és nyugodtnak írják, de ha valaki jártas a témában egy rövid élménybeszámolót elolvasnék.

A másik szintén zenei, Eminem koncertre sikerült valakinek eljutnia az elmúlt 3-4 évben? Elvileg jövőre turnét szervez a UK-be, jó lenne jegyet szerezni rá, youtubeon van sok live videó, viszont mennyire adja át a feelinget mint amit fiatalabb korában? Már sok a playback, meg is hízott, de mégiscsak Eminem.

Ha valaki tudna bármelyikről írni megköszönném :D
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.09.18. 17:49:09

Erről eszembe jutott az a régi vicc hogy: Miért félnek a harmadikosok Lakatos Rikárdótól?
-Mert az apja a 8/Bbe jár

Fiatal korom ellenére szerencsére már nagyon sok helyen jártam a világban, jelenleg is a multikulti hazájában élek, nagyon sok mindent láttam már, de az tény hogy a “svéd cserediákok” mindenkin túl tesznek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.09.18. 16:36:14

Jönnék egy izgalmas statisztikával. Kikerültek az idei általános iskola első tagozatos osztályokban szereplő gyerekek nevei. Gyorsan megemlítem, hogy borsodban ebben a régióban az én településem még annyira nincs is elcigányosodva. Pár kedves magyar név:

- Burcsák Fernanda Jázmin
- Horváth Armandó Nikolasz
- Horváth Ketrin Virgínia
- Virág Johanna Hermina
- Horváth Kiara Fernanda
- Nótár Izmanel Jenő
- Vadászi Melissza Mercédesz
- Dávid Leonárd
- Horváth Amanda Melissza

Horváthokból 18 fő van, egy komplett osztályt kiadnának a közeli rokonok. Ebből 15-en testvérek/unokatestvérek.

A 62 elsősből heten magyarok, a többiek romák.

Ismét mondom, ez a település még magyartöbbségű. Nem merem kijelenteni, hogy 10 év múlva is az lesz (mert nem).
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2019.09.18. 08:24:35

daffy írta:
zknym írta:Valaki segítsen már kinyitni a szemem és írja le hol a manóban tudom a jelszavamat módosítani? Köszönöm.
felhasználói vezérlőpult/profil/azonosító beállítások szerkesztése
Nagyon köszönöm!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.02. 14:56:25

Csak az a bajom, ha több profil van a családban akkor meg tudok játszani minddel. Az meg azért van, mert a fő profil is rajta van a gépen, amivel letöltötték?

tehát ha mondjuk bejelentkezhetnék a régi tulaj profiljával, de nem használnám, csak az enyém, akkor tudnék játszani?
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.09.02. 14:50:30

Nem, mivel azok adott profilhoz tartoznak. Úgyhogy hacsak nincs hozzaferesed az előző tulaj profiljához, nem tudod használni őket. Legalábbis én így tudom.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.02. 14:42:49

Sziasztok,

ha veszek egy használt konzolt, amin vannak letöltött játékok, azt én fogom tudni használni valahogyan anélkül, hogy újra meg kéne vennem?
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.09.01. 18:49:34

zknym írta:Valaki segítsen már kinyitni a szemem és írja le hol a manóban tudom a jelszavamat módosítani? Köszönöm.
felhasználói vezérlőpult/profil/azonosító beállítások szerkesztése
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2019.09.01. 18:32:05

Valaki segítsen már kinyitni a szemem és írja le hol a manóban tudom a jelszavamat módosítani? Köszönöm.
Válasz küldése
cron