Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.05. 23:04:55

Barca_10 írta:@recrea, nekem konkrétan nem is a jelenséggel van bajom, tisztában vagyok vele hogy azért élek jól külföldön mert befogadó az ország, és-látszólag-egyenlően kezelnek minden nemzetet. Az én bajom azzal van, hogy lépten nyomon az arcomba nyomják a sok sz#rságot, fogadjak el mindenkit. Ameddig nem így tolták addig is tudtam hogy léteznek melegek, feministák, stb., csak nem jött szembe mindenhonnan.
Azért feltételezem - mégha sehol sem jegyeznek - jobban örülsz, hogy európai fehér, hetero férfi vagy, mintha meleg, fekete vagy roma lennél? Én a részemről igen, és engem így is nehéz elfogadni :D hát mégha nehezítő körülmény is lenne :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.12.05. 21:16:20

Nem, mert nem is ez a lényeg.
Általánosítottál, ami itt ennél az egy esetben lehet így van, de lehet éppen valaki hozzáértő, attól mert nő.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.12.05. 20:57:36

Belehallgattál esetleg? :D megnéztem így egy meccset, elég is volt, szakmailag-a megszokott színvonalhoz képest-sehol nem tartott a hölgy, a kommentátor sem tudott mit mondani az észrevételeire. A britek eléggé adnak mindenre ami PR és sport, de ezzel szerintem mellélőttek.
Magyarul pedig nem nézek semmilyen sportot, max a válogatottat, a többi ami érdekel azt szerencsére tudom nézni angolul hivatalosan.

@recrea, nekem konkrétan nem is a jelenséggel van bajom, tisztában vagyok vele hogy azért élek jól külföldön mert befogadó az ország, és-látszólag-egyenlően kezelnek minden nemzetet. Az én bajom azzal van, hogy lépten nyomon az arcomba nyomják a sok sz#rságot, fogadjak el mindenkit. Ameddig nem így tolták addig is tudtam hogy léteznek melegek, feministák, stb., csak nem jött szembe mindenhonnan.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.12.05. 20:14:23

Egy nő nem érthet a focihoz?:D
Basszus ne már. Lehet jobban ért hozzá mint a levedlett focistáink akik makognak a tvben nonstop, és azokkal a szavakkal dobálóznak hogy bokapassz és ütempassz, néha meg ugranak egy fél szintet és hozzáteszik a tolódást is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.05. 19:58:23

Irigylem a problémáitokat...
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.12.05. 19:49:52

Hánynom kell ettől a torz világtól, az egészséges fehér férfit nem jegyzik sehol, ellenben a feketéket, melegeket, feministákat..
Ja az Arsenal meccseken már nő a szakkommentátor a Sky vagy BT Sporton, ez is mi!? Mi köze van a nők nagy részének a focihoz egyáltalán?
Megérett az emberiség a pusztulásra.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2019.12.05. 18:32:52

Förtelmes, hogy az aberrációt is le akarják nyomni hatóságilag a normális emberek torkán! Ezek a hazátlan neokon patkányok mindenhol ártánykodnak!
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.12.05. 15:18:46

https://index.hu/techtud/2019/12/05/meg ... ndos_volt/" target="_blank

A legutóbbi Premier League fordulóban minden csapatkapitánynak szivárvány színű karszalagot kellett viselni.

A jelenlegi generáció az emberiség korcsa.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.21. 16:32:30

csabooo írta:
A tipushibakhoz tudtok valamit mondani?
írj évjáratot a passathoz, és motortípust.
pd tdi vagy az újabb cr tdi?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2019.09.21. 16:22:54

Igen, azon a ket oldalon elso sorban, s fokent a magan szemelyeket preferalom.

A tipushibakhoz tudtok valamit mondani?
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.21. 16:03:45

andreas írta:
csababarca írta:Ami külföldi adatokkal is dolgozik az a carvertical.
Bár szerintem németben is van rendszám alapján lekérdezős app, vagy online felület.
De ha itt veszed nem aggódnék, akkor van baj amikor 500ezer kms német kocsikat behoznak a határon. Na ott vannak a mókák.
Gondolom mobile.de és autoscouton nézelődsz.

Bezony, és mire beér magyar honban, már csak 200 van benne:)
jó esetben.
plusz ugye, első tulaj, magyarországi, stb blabla szövegek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.21. 16:00:21

csababarca írta:Ami külföldi adatokkal is dolgozik az a carvertical.
Bár szerintem németben is van rendszám alapján lekérdezős app, vagy online felület.
De ha itt veszed nem aggódnék, akkor van baj amikor 500ezer kms német kocsikat behoznak a határon. Na ott vannak a mókák.
Gondolom mobile.de és autoscouton nézelődsz.

Bezony, és mire beér magyar honban, már csak 200 van benne:)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.21. 15:37:49

Ami külföldi adatokkal is dolgozik az a carvertical.
Bár szerintem németben is van rendszám alapján lekérdezős app, vagy online felület.
De ha itt veszed nem aggódnék, akkor van baj amikor 500ezer kms német kocsikat behoznak a határon. Na ott vannak a mókák.

Gondolom mobile.de és autoscouton nézelődsz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2019.09.21. 14:59:16

Koszi a tippeket!

csababarca, mi a neve annak a rendszamos appnak?

En jelenleg nemetbe lakom, igy itt vennek autot, es itt is hasznalnam 1, 2 evet, mig haza nem megyek.

Itt kb, ahogy nezegetem, 6, 7 ezer korul eleg jokat lehet mar venni. Persze bele latni nem lehet.

Esetleg amire kulonosen figyelni kell a dizelnek, tipushibak audi, vw-nel?
Barça,Barça,Baaarça!!!
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.21. 12:54:51

csababarca írta: Motortérbe benézve, ha patika tisztaságú, akkor ott valamit letakarítottak, amit nem akartak hogy lásson a vevő. legyen poros, látszódjon hogy használva volt.
Igen ezt kihagytam, de nagyon fontos dolog!

Tényleg a legjobb megoldás, ha viszel magaddal valakit aki ért az adott típushoz, de a legjobb ha kifizeted az xx összeget az átvizsgálásért mert ez NEM KIDOBOTT ÖSSZEG!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.21. 11:53:20

Igen, a legjobb amit tehetsz, hogy viszel egy szerelőt magaddal, aki ért az adott típushoz.
A másik, hogy elviszitek egy szervízbe átnézetni. (nah ebbe nem szoktak nagyon belemenni)
De ha belemegy az már jó jel.

Amit szabad szemmel is megnézhetsz, az a külső rohadások, befeküdve a kocsi alá láthatod, rugók, lengőkarokat szintén laikusként is lehet látni, hogy hogy néznek ki, bár ezek nem olyan lényegesek, mert úgyis előbb utóbb cserélned kell.
Motortérbe benézve, ha patika tisztaságú, akkor ott valamit letakarítottak, amit nem akartak hogy lásson a vevő. legyen poros, látszódjon hogy használva volt.

belül pedálokat lehet nézegetni, váltót, hogy jár, kerék koptól-koppig tekerése, stb.

rendszámot kérdezd le egyből, 2-3 perc, alkalmazás is van hozzá.


várjuk a fejleményeket, ha találtál olyat ami tetszik elsőre, linkeld is be!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.21. 11:35:49

csabooo írta:Koszonom a segitseget!

Tobb autot is neztem, de kulsore, meg belsore, ezek fogtak meg fokent. Mivel hasznaltat vennek, s nem lenne garanciaba, igy bele latni nem lehet, szoval valamilyen szinten lutri, de ki mit ajanl amit erdemes megfigyelni az auton, a megszokott cuccokon kivul?

Illetve a fenntarthatosag sem elhanyagolhato, ahogy nezegettem, efektiv ha en meg veszem a kopo alkatreszeket, s beszereltetem, nincs akkora elteres marka kozott mar. Ha komolyabb a baj, akkor erzodik inkabb, a marka.
Szia!

Én azt gondolom, a legjobb amit tehetsz, kinézed a megfelelő autót, megegyezel az eladóval és szépen begurultok egy szervizbe ahol xxx összegért átnézeted a verdát.
Aki mint eladó ebbe belemegy, nincsen takargatni valója, aki nem, ott már valami nem stimmel..
Vagy vásárolsz egy olyan autót ami (a-tól cettig) ellenőrizve van pl: (naprakész) szervizkönyv stb.

Itt kiadás, amott meg nem, mert lehet 3 hónap múlva többet költesz a dolgokra mint ma az átvizsgálásra.

Vagy vigyél magaddal valakit aki nagyon vágja az adott típus dolgait!
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2019.09.21. 10:46:13

Koszonom a segitseget!

Tobb autot is neztem, de kulsore, meg belsore, ezek fogtak meg fokent. Mivel hasznaltat vennek, s nem lenne garanciaba, igy bele latni nem lehet, szoval valamilyen szinten lutri, de ki mit ajanl amit erdemes megfigyelni az auton, a megszokott cuccokon kivul?

Illetve a fenntarthatosag sem elhanyagolhato, ahogy nezegettem, efektiv ha en meg veszem a kopo alkatreszeket, s beszereltetem, nincs akkora elteres marka kozott mar. Ha komolyabb a baj, akkor erzodik inkabb, a marka.
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.20. 17:32:34

Az A4-hez annyit még hozzátennék, hogy én 193 centimmel bőven elférek és nagyon kényelmes, de tényleg kisebb, mint a Passat. Van egy Ford Mondeo kombink otthon(enyém is Avant), egymás mellett áll a két autó, sokkal kisebbnek tűnik az Audi, mégis tágas belül. Még mögöttem is elférnek. Bár az is igaz, hogy nekem az ülés teljesen le van tolva a földre. :D

De igen, ez is inkább 4 személyes, mint 5, aki középen ül, annak elég kevés hely van a lábának. Viszont 4 főnek bőven kényelmes, és a csomagtere is nagy. Az A6 azért már Mondeo / Passat kategória, az árban is megmutatkozik.

Én ajánlanám neked megtekintésre a Hyundai i40-et, nekem még az volt egy alternatíva az A4 mellett, amikor nézelődtem. Nagyon egyben van az a kocsi, kb 3 millióért még meg is főzött volna annyi extra volt benne, amit én néztem. És ahhoz tényleg nem kell hozzányúlni, vagy ha kell is, minden megy garanciába asszem 5 évig.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.09.20. 16:05:24

Nekem B6 Passatom van, hibátlan, 0 Ft-ot kell költenem rá, imádom. Volt Mazdám, Audim, sz.pattak. Ez a harmadik VW-m (Golf, Polo volt még), egyikre sem kellett egy Ft-tal többet költenem az előírtnál, csak saját hülyeségből.

Én Mercit vagy újabb Passatot veszek jövőre, attól függően, h dobja a gép a lóvét :) de mindenképp fiatalt, ha nem lesz rá zsé, marad ez.

Automatát vennék, de engem Pesten kinyír már a manuális.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.20. 15:56:33

csabooo írta:Sziasztok!

Bele kontarkodok a temaba, ha nem baj.

Velemeny, hozzaszolas erdekel, hatha van, vannak akik jartasok ebbe.
Auto vasar elott allok, s amiket kineztem, az a vw passat b7, vagy cc, illetve audi a4 b8, esetleg a5, ha arba belefer.
Azt fontos eldönteni, hogy a méret mennyire szempont, mert ez a 4 autó különböző paraméterekkel rendelkezik.
Főleg belső térre értem.
A passathoz képest egy A4 kicsi kívül, belül.
A CC, meg az A5, legalábbis a régebbiek 4 fősek, ez is szempont lehet pro-kontra. Plusz én próbáltam a CC-ket mert tetszettek, de nekem a 190 centimhez túl kicsik voltak, nem volt kényelmes, konkrétan súrolta a fejem a tetőt vezetés közben.

Ha Passat méret kell akkor inkább A6okat nézz, vagy Superbeket, és 2.0-ás tdiket. Kisebb dízelt ekkora autókhoz ne válassz, csak megszívod.

Hasonló kategóriákat nézegettem másfél éve, végül Superbet vettem (nekem akkor 3M volt a limit), ár-értékarányban legyőzte a többit. (ugyanaz a felszereltség egy passatban fél millával, audinál majdnem egy millával volt több akkor)

Én arra bíztatlak, hogy ha megvan a modell, amit kigondoltál, akkor próbálj magánszemélynél nézelődni. Kereskedésben lehúznak, plusz ott őrült módon visszatekerik a kocsikat, és általában külföldről hozzák be. Amivel nem lenne gond, de ha hazudnak róla, akkor ott sántít a dolog már.
Eladtuk a passatunkat amikor a superbet vettük, 850ezer km-vel (egyébként 1 milla felett volt benne, de 3 év után vezérlés csere volt, meg km órát is cserélték és kinullázta a szervíz. ezt mi hoztuk ki szalonból), 3 hónap múlva láttam használtautókon kereskedésnél 160ezer km-vel.

Mi egy cégtől hoztuk el a Superbet, mindenről volt számla, még a mosásokról is, gumicserék, ablaktörlő folyadékok, stb.
Kereskedésben is lehet jót kifogni, csak észnél kell lenni.

Ha megvetted az autót, akkor olajcsere, vezérléscsere stb.
Illetve rendszám alapján kérdezd le az infókat, több helyen is meg lehet ezt tenni. Ott látod ha visszatekerték az órát. Plusz vannak olyan lekérdezős oldalak is, ahol külföldre is rálátnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.09.20. 12:41:16

csabooo írta:Sziasztok!

Bele kontarkodok a temaba, ha nem baj.

Velemeny, hozzaszolas erdekel, hatha van, vannak akik jartasok ebbe.
Auto vasar elott allok, s amiket kineztem, az a vw passat b7, vagy cc, illetve audi a4 b8, esetleg a5, ha arba belefer.

Az a kerdes, ti melyikre voksolnatok, fenntarthatosag, megbizhatosag stb., szempontbol?

Hosszabb tarva akarjuk, tehat nem kereskedni, es dizelt preferalom. Az automata valtot soncs kizarva, nem igen hasznaltam, de szokas kerdese.

Nos, velemeny? (bocs az ekezetert, nincs a gepepen.)
Nekem A4 B8-am van, 2.0 TDI. 139ezer km-rel vettem, most 170nél jár. Vételkor vezérműszíjat cseréltettem, olajcsere és az ilyenkor szokásos apróságok. A TDI motor az olajat nem eszi, ellentétben a TFSI-vel. Sokan panaszkodnak arra, hogy zabálja az olajat.

Kb 156 ezernél elszállt a turbóm, de az valószínűleg egyedi hiba lehetett, és az előző tulaj gondatlansága, nem típushiba. Az elég zsebbenyúlós volt, de ezen kívül az olajcserén kívül semmihez nem kell nyúlni 250 alatt állítólag. Az Audi szerint a vezérműszíjat 210 ezer km-nél vagy 10 év után kellene cserélni először, de használtautó esetén ajánlatos ezt elvégezni, mert egy egyszeri kb. 110 ezer Ft helyett akár milliós összegű kárt is okozhat.

Manuális váltóval vettem, de automatában is a multitronic már messze jobban fogyaszt, mint az elődei. Apropó fogyasztás. Én gyakran ingázom Svájc - Magyarország között, ez olyan 2200 km oda-vissza, én ezen klímával 160-as tempoval álag 6,4-el elfurikázgatok.

Én nagyon szeretem, egy igazi élmény vezetni. Az enyém 2011 novemberi. Ára elég változó, de olyan 3 millió körül már lehet jó állapotú és felszereltségűt találni (bár a magyar piaccal nem vagyok tisztában).
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2019.09.20. 11:35:23

Sziasztok!

Bele kontarkodok a temaba, ha nem baj.

Velemeny, hozzaszolas erdekel, hatha van, vannak akik jartasok ebbe.
Auto vasar elott allok, s amiket kineztem, az a vw passat b7, vagy cc, illetve audi a4 b8, esetleg a5, ha arba belefer.

Az a kerdes, ti melyikre voksolnatok, fenntarthatosag, megbizhatosag stb., szempontbol?

Hosszabb tarva akarjuk, tehat nem kereskedni, es dizelt preferalom. Az automata valtot soncs kizarva, nem igen hasznaltam, de szokas kerdese.

Nos, velemeny? (bocs az ekezetert, nincs a gepepen.)
Barça,Barça,Baaarça!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.09.20. 10:38:49

Nero. írta:Nem az hogy az orvos nem fogadná el, hanem a komplett kórházat bezárnák és mindenkit kirugnának ha valami ilyesmi történne. Hozzáteszem hogy a legegyszerűbb kórház is magasabb színvonalú, mint otthon egy magánkórház, pedig fele annyi adót fizetek.
Az lehet, de ők nem építenek állami pénzből stadionokat. A kluboknak szponzorokat kell keresnie, egy csomónak külföldi tulaja. Szóval vmit vmiért. Mi magyarok futballnemzet, nem pedig kórháznemzet vagyunk, szóval nem értem a sírást. :mrgreen:
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2019.09.19. 16:44:00

Miért kellene a bruttóba beleszámítani azt, amit a cég befizet utánam?

Nekem a bérpapíromon az van, hogy bruttó X-et keresek, ezt megszorzom 0,665-el és kijön az, amiről jön az sms. Ennyi. Persze a bruttó számon felül még a cég fizet utánam, de az legyen az ő dolga, engem az nem érdekel.

A cég ahol dolgozok, természetesen a mai világban politikai kapcsolatokkal is rendelkezik. Az egyik ilyen kapcsolat bejött az EU választások előtt és hozott nem is tudom hány narancsos támogató ívet, hogy ezt osszák már szét a dolgozók között és aki akarja, az írja alá.

Kör e-mail jött róla a titkárságról, hogy van ez az ív, legyünk szívesek aláírni. Persze ennek csak azok tettek eleget, akik amúgy is aláírták volna, mert olyan érzelműek. Aztán mivel ez nem volt valami sok, jött az ukáz fentről a projektvezetőknek meg irodavezetőknek, hogy az alattuk dolgozó kollégáknak kommunikálják már, hogy szíveskedjenek aláírni, mert elég rossz üzenete lesz annak, hogy mi ennyi melót kapunk, és akkor alig jött vissza pár darab támogató ív a cégtől. Ez persze veszéllyel lehet a jövőnkre nézve. Ezt aláírjuk, aztán a fülkében mindenki arra szavaz, akire akar.

Hagy ne mondjam itt azért többeknél kiverte a biztosítékot... Sokan nem is írták alá továbbra sem, de azért volt, aki ennek hatására csak alá karcolta...
Kép
Válasz küldése