Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.24. 19:46:46

De Jong elfáradt szeptemberre huszonévesen :(

Első hármason múlunk, kiváncsi vagyok mit mutatnak ma.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5164
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.09.24. 19:42:22

Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Junior; Busquets, Arthur, Sergi Roberto; Messi, Luis Suárez, Griezmann.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7406
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.09.24. 14:09:30

Léfe írta:Griezmann kitünő játékos, amikor sem Messi sem Suarez nem voltak nagyot játszott. Mert a helyén kapott lehetőséget. Máskor mindig szélsőként vetik be, ami neki idegen. Ezt a leigazolásakor kellett volna tisztázni. Nem Ő, hanem Suarez a kerékkötő ,már tul kellett volna adni. Csetlő botló
volt mindig, de Ney meg Messi alájátszottak. Most a Betis ellen rugott 2 góljából él meg, ki tudja meddig.
Griezmann miből él? Szintén a Betsi elleni meccsből. Bilbao ellen Suarez az elején lesérült totál szabadon játszhatott, teljesítmény: 00 Jó-jó első meccs, de azért láthattunk volna néhány olyan megmozdulást ami predesztinálja arra, hogy megmutassa mit tud. Jött a Betis, az érdemeit nem akarom elvenni, de ott az egész csapat nagyon jó volt. Aztán Osasuna, kb -1 ember volt, a Valencia ellen sem alkotott maradandót, volt egy gólpassza és ebben ki is merült a tudomány.
Azért 6 meccs alatt 2 gól és 2 gólpassz enyhén szólva sem veretes, ráadásul kb. 60 percet kellett Messivel együtt játszani, szóval azt sem leet mondani, hogy elnyomta volna vagy elveszi előle a showt.

A véleményem nyár óta nem változott vele kapcsolatban, egy kiváló játékos, de ebben a közegben nem tud kiteljesedni, pláne ha majd Messi (és Suarez) is 100 %-os lesz.
Az, hogy 2 meccsen nem tudunk felmutatni egy rendes ziccert ilyen támadókkal az több mint siralmas és komoly aggodalomra ad okot. A Dortmund ellen még csak-csak el lehet nézni, idegenben minden csapat megszenved, de egy Granada ellen már nem indokolható.
Ráadásdul 2 olyan gólt kapunk, ami távolról sem volt helyzet.

Egyáltalán nem temetem a szezont, de ha az elkövetkező meccseken, már csak becsületből sem kezdenek el 200%-on pörögni akkor el kell gondolkodni hány játékos érdemli meg hogy ebben a csapatban legyen.

Az a legszomorúbb, hogy Arthur, De Jong meg Fati hoz konstans jó teljesítmény, olyanok helyett, akiknek hátára kellene venni a csapatot, vagy éppen kölyökkoruk óta a klubnál vannak.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.09.24. 13:25:16

Feast4 írta: A gond inkább az lehet, ha nem találunk be és ahogy megy az idő úgy megy el a kedvük a mi játékosainknak. Szerintem ha találunk az elő 40 percben egy gólt sima 3-0.
A gond az, hogy már tendencia, hogy kapunk egy gólt a meccs elején. És ettől egy kis csapat is vérszemet kap, megtáltosodik. A mi játékosaink meg megzuhannak. Most is látszódott rajtuk, hogy "nemá, megint?" Messi is dühből játszott. Teljesen meg van zuhanva a csapat.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.09.24. 10:48:18

azt használják, hogy idegenbenvalójában itt arról van szó, hogy egy támadóan fellépő csapatellen betlizünk.
megoldatlan a
-szoros emberfogás
-a letámadás
-a kontra vagy inkább a gyors ellentámadás
elleni hatékony fellépés.
és ez még csak a kapott gólok ügye.
a támadásaink lassúak, a támadásszövés kiismerhető (mert lassú, és mert egy-egy emberre pozicionált)
a leg döbbenetesebb hiba, hogy a kapu támadása nem privilégium!!! nehéz leírnom, de ki van ölve a támadókból kivétel talán Messi bár ha sétáló módban van ő is passzolgat inkább mint hogy sprintelne. ezért van, hogy a kaput támadó akciók szinte kihalnak, mert a passzolgatás dicsőség!!(passzpontossággal menybe lehet menni)
üdítő színfolt egy fiatal kölyök, mert még!!! el mer indulni a kapu felé ha lasztit kap majd ki ölik belőle!
örülök Messi sikerének de egyben aggódom is. mindent elért ismét, a szerződése szerint igazi "szent tehén" azt csinál amit akar.
csak remélhetjük, hogy focizni is akar majd.
az (még) a baj, hogy a fentebb felsoroltak már régi keletű ügyek és mégis elég magasan buktunk (idáig) de úgy néz ki, hogy ha nem éled fel valahol valaki a barca-háza táján, elhúz mellettünk a mezőny.
nos remélem este jön a gála és mindenki elfelejt(het) mindent :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.09.24. 10:47:12

Vakmacska írta:Én nem hiszem, hogy ma este remekelni fogunk. Megzakkant a csapat, és EV képtelen ezt kezelni.
Az ellenfelek ezt látják, és vérszemet kapnak. Nekünk fognak esni, ki akarják majd használni. És ki is fogja a legtöbb
Nem tudom. Ezek a csapatok nem annyira erősek, hogy meg tudjanak szorítani. Összejöhet egy-egy ilyen Granada tippusú meccs de az is inkább idegenben és ahhoz is kellünk mi is nagyon.
Atletico,Sevilla, Real az nyilván tudna minket ütni otthon is egy ilyen szituban.De a labdás embert letámadni, a Camp Nouban 90 percen keresztül, közben védekezni kontrázni fizikálisan és szellemileg is nagy művelet, amire a spanyol csapatok közül 4-5 lehet képes. A kis és közép csapatok lehet egy 40-50 percig tudják csinálni, de utána annyi.
A gond inkább az lehet, ha nem találunk be és ahogy megy az idő úgy megy el a kedvük a mi játékosainknak. Szerintem ha találunk az elő 40 percben egy gólt sima 3-0.

Az más kérdés, hogy lehet jobb lenne ha otthon is bevágnának egy kést, mert ha az lesz hogy 2-3 nézhetetlen meccs után hozunk egy sima 3-0-át akkor így 100% szezon végéig nézhetjük EV fejét. De ha őszinte akarok lenni szerintem 3-4 vereség kéne zsinórban, hogy szóba kerüljön az elküldése és akkor se lenne kit hozni, de ez itt már off.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.24. 10:05:16

Azért gondolom, hogy be tudjuk húzni a ligát, mert úgy hiszem, annyi azért van ebben a csapatban. A bl, mint írtam is, teljesen más kávéház, de ott sem most kell topon lenni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
shevy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2004.10.09. 18:38:45

2019.09.24. 09:53:28

Kíváncsi vagyok lesznek e fehér zsebkendők ma, remélem igen.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.09.24. 09:26:15

Griezmann kitünő játékos, amikor sem Messi sem Suarez nem voltak nagyot játszott. Mert a helyén kapott lehetőséget. Máskor mindig szélsőként vetik be, ami neki idegen. Ezt a leigazolásakor kellett volna tisztázni. Nem Ő, hanem Suarez a kerékkötő ,már tul kellett volna adni. Csetlő botló
volt mindig, de Ney meg Messi alájátszottak. Most a Betis ellen rugott 2 góljából él meg, ki tudja meddig.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.09.24. 09:21:48

Én nem hiszem, hogy ma este remekelni fogunk. Megzakkant a csapat, és EV képtelen ezt kezelni.
Az ellenfelek ezt látják, és vérszemet kapnak. Nekünk fognak esni, ki akarják majd használni. És ki is fogja a legtöbb
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.24. 09:12:17

Atalanta írta:Rivaldo11, mit fogunk mi megnyerni? Ránéztél a táblázatra??? Ez a keret lejtmenetben van és ezt Messi sem tudja megállitani. Ne felejtsd el, hogy a Real lehet hogy nem indult jól, de helyzetek sokaságát dolgozta ki, csak épp nem ment be nekik, nekünk viszont egy épkézlab támadásunk sem volt, csak van egy elhizott Suarezünk, egy bohóc Grizesünk és egy futóbolond fegyelmezetlen Dembelénk.
kinyilatkoztatni szeptember végén nem kell, simán benne van, hogy összekapják magukat, EV ide vagy oda.

ha az első hármasból kettő észhez térne, akkor már verjük a liga 80%át, ha hátul is Piqué megemberelné magát, és Lenglet sem azzal lenne elfoglalva, hogy esik-kel, akkor már jobb a helyzetünk.

mindemellett, nem tudom mennyire szolgálnál a csapat hosszútávú érdekét, ha megint leesne EV-nek egy bajnoki cím, amihez köze nincs, zsinórban a harmadik. az elsőt nem veszem el tőle, ott a védelmet rendbe rakta, még ha ordas mákunk volt sokszor is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.09.24. 08:49:25

Dehogy nyerjük meg a bajnokságot, hiszen az már szeptember végén el szokott dőlni, plusz már 5 ponttal megy előttünk a Granada, és nem hiszem, h sokat fognak innentől hibázni.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.09.24. 07:11:06

Vajon ma este is egy 5-2 -es hazai meccs jon?:)

Viccet felreteve, tul nagy a kontraszt a hazai es idegenbeli meccsek kozott, utobbiakon is el kene kezdeni a 3 pontok gyujtogeteset lassan.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2019.09.23. 20:29:21

Rivaldo11, mit fogunk mi megnyerni? Ránéztél a táblázatra??? Ez a keret lejtmenetben van és ezt Messi sem tudja megállitani. Ne felejtsd el, hogy a Real lehet hogy nem indult jól, de helyzetek sokaságát dolgozta ki, csak épp nem ment be nekik, nekünk viszont egy épkézlab támadásunk sem volt, csak van egy elhizott Suarezünk, egy bohóc Grizesünk és egy futóbolond fegyelmezetlen Dembelénk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.22. 13:35:51

Rivaldo11 írta:A bajnokságot meg fogjuk nyerni, amiatt nem aggódom, elég megnézni a riválisokat. Bennünk azért bőven van javulás, a madrid kifingott, az atleti sem meggyőző. A bl hez viszont nagyon kevés lesz ez az idegenbeli forma. A Chelsea, Róma, Lyon, United, Pool elleni derbiken sikerült összesen 2 (!!!) találatot összehozni. Ezzel a kerettel.
Idevehetjük a Juvét, a PSG-t, az Atléticót is sajnos.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.22. 13:33:52

Rivaldo11 írta:A bajnokságot meg fogjuk nyerni, amiatt nem aggódom, elég megnézni a riválisokat. Bennünk azért bőven van javulás, a madrid kifingott, az atleti sem meggyőző. A bl hez viszont nagyon kevés lesz ez az idegenbeli forma. A Chelsea, Róma, Lyon, United, Pool elleni derbiken sikerült összesen 2 (!!!) találatot összehozni. Ezzel a kerettel.
Most ez komoly? tényleg nem azt látod mi mennyit gyengülünk évről-évre... fontosabb számodra hogy a riválisok hogyan állnak?
Kit érdekel Ők hogyan állnak ha mi rendben vagyunk?
Azt már csak halkan teszem hozzá: Azok a riválisok, eléggé bővülni látszanak...

Az meg aztán végképp fals, a bajnokságot behúzzuk :)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.22. 13:16:41

A bajnokságot meg fogjuk nyerni, amiatt nem aggódom, elég megnézni a riválisokat. Bennünk azért bőven van javulás, a madrid kifingott, az atleti sem meggyőző. A bl hez viszont nagyon kevés lesz ez az idegenbeli forma. A Chelsea, Róma, Lyon, United, Pool elleni derbiken sikerült összesen 2 (!!!) találatot összehozni. Ezzel a kerettel.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.09.22. 12:30:20

Az durva, hogy szerintem még így is simán bajnokok lehetünk. Ha Messi teljesen felépül, és legalább megközelíti a tavalyi formáját, az szerintem elég lesz a bajnoki címre, akkor is, ha körülötte gyenge a csapat.
A BL már más tészta, oda kellenének a társak is... elvileg Griezmann is ezért jött, de nagyon úgy néz ki, hogy ahogy Coutinhot és Dembelét, így őt sem tudja használni Valverde.
Sajnos úgy néz ki, kidobtunk 120 millát az ablakon, egyelőre, hacsak nem lesz Griezmann a 9es
Én elleneztem a francia leigazolását, mert szerintem túlértékelt, és nem is passzol a rendszerünkbe. Kilencesként lehetne erőltetni, de szerintem közel sem lenne annyira jó, mint a top Suarez. Annál viszont biztos, hogy többet tud a srác, mint amennyit most látunk tőle.

Suarezzel tényleg nagy bajok vannak, az első két, igazán jó szezonjára is jellemzőek voltak a gyegébb meccsek, időszakok, de ezt aztán mindig bőségesen kárpótolta. Ahogy öregszik viszont, egyre több a rossz meccs, és egyre kevesebbszer idézi régi önmagát. Attól tartok, ebben a szezonban még rosszabb lesz a jó és rossz meccseinek aránya.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.09.22. 12:29:05

Kedves
hispan84 !
Ezt Én is igy irhattam volna, bár kettővel alább gyakorlatilag ezt irtam. Nem értem miért Griezmannt és nem Suarezt okolják. Visszatért középre és minden elront. Grizes meg küzd idegen poszton. Sokkal jobb játékos. Suarezt télen el kell adni, ha Messinek nem tetszik mehet vele - bár nagyon sajnálnám. Ő is látja, hogy mi a kép.
hispan84
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.03.19. 15:02:31

2019.09.22. 11:33:42

Hol van már a régi barca....

Szörnyű volt nézni ezt az ötlettelen impotens "támadó játékot". Teljesen erőtlen lassú motiválatlan csapat játék volt, körülbelül 3 éve viszi a hátán a csapatot Messi, már korábban is bennem volt a gondolat mi lesz ha már ő se lesz azon a mindenki felett álló szinten... hát olyankor ez van! Idővel ahogy folyamatosan kikoptak mellőle azok a játékosok akik rajta kívül is bátran mertek megindulni befutni a lyukakba (Iniesta, Xavi) vállalni a felelősséget az mára tejesen elmúlt mindenki kizárólag őt kereste a labdákkal amint beállt és várták, hogy egyedül oldjon meg mindent (passzoljon,fusson és rúgjon gólt). Lehet hogy az idény során fog neki sikerülni még 4-5-6 meccsen de többször már ő se lesz képes erre, az idő még Messi lendületét is felőrli. Suarezt már 2 éve el kellett volna adni rég nincs azon a szinten ami ide kellene. De Jong volt az egyedüli akit dicséret illet próbálta mozgatni a csapatot még azután is ahogy Messi bejött és nem folyton csak azt figyelte mikor adhatja le neki a labdát. Griezman jó lenne mert gyors ügyes jól passzol sokkal sokkal jobb mint Suarez, de ahhoz hogy ő jó legyen sokkal inkább csapatként kellene, hogy működjön a rendszer (futás-passz-futás) de ez az ami nem működik napjainkban a csapatnál. A régi Guardiola csapat is e miatt működött olyan jól mert lendületes volt, lendületből befutottak a lyukakba többen és jöttek a gyilkos passzok, amik most is jönnének csak ugye nincs kinek, mert az nem működik hogy Messi magának passzol befut és még gólt is lő. Én már nagyon nagyon rég barca szurkoló vagyok Kluivert, Owermars, Guardila, Rivaldo korszaktól ők se voltak rossz csapat de nem igazán nyertek semmit 5-6 évig. Aztán jött az elmúlt 15 év és 10× lettünk bajnokok rettentő jó volt Barca szurkolónak lenni ebben az időszakban. Most ugy érzem éhínségesebb időszak következik kiöregedett ez a sikeres generáció kicsit nehéz lesz de el kell fogadni, hogy sokkal közelebb kerültünk a többi csapathoz.
Ennyit szerettem volna hajrá Barca!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19553
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2019.09.22. 10:50:22

Atalanta írta:Hol vagy Bob Marley? Te biztos tudsz valami dicsérő szavat mondani az aranylábú sztárjainknak!
Ez nem a gödör alja, a tavaly előtti Római világraszoló szégyen egyenes következménye! Grizmanról mindenki tudta, hogy nem illik ebbe a csapatba, mégis kellett ennek a majomnak, láthatjuk a következményeket. Suarez olyan mint egy hordó és lassúságban Busquetssel tud versenyezni. Fati és De Jong játszott - szerintem- elfogadhatóan.
Valverde erkölcsi kötelessége lenne önként lemondani, de ha akkor nem mondott le amikor rajtunk röhögött a futballvilág, akkor most sem fog.
Nem tudok mondani, mert hektikusak vagyunk és nem jellemző ránk. Én azért nyugtatom magam, hogy borzasztó korán van még. Nagy következtetéseket nem is szabad még levonni, de valóban aggasztó a sok pontvesztés.
Kép
Kép
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.09.22. 10:36:30

Nekem a Griezmannal semmi bajom, Ő nem jobb-bal szélső, hanem center. Ráadásul nem a 16-oson belül szokott toporogni, neki tér kell. Ellenben Suarezt már el kellett volna adni, jövőre már
Kinába sem kell. Tulajdonképpen vicc, hogy előre és lendületesen csak DeJong és Fati játszott. Messi még nem a régi. Az alábbi fő gondokat látom:
Még midig alapvetően a sikercsapat taktikája megy, modernizálni kellene
Három center egy rakáson sok, ráadásul Suarez csetlik -botlikl, labdatemető
A középpályán alig van labdaszerzés, átfutnak a csapatunkon
Lassan játszunk és körülményesen, de még igy is sok a pontatlanság, labdaeladás
Teljes ötlettelenség nincsen kreativitás.
Ez már nem az a Barca-de reménykedjünk.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.22. 09:48:03

Amíg a teljesen testidegen Griezmann 433 ban van erőltetve, addig ez lesz. Látványosan nem működik a csapatjáték, ráadásul azzal, hogy ennyire passzív a francia, Suarez is totál hatástalan. Sajnos úgy néz ki, kidobtunk 120 millát az ablakon, egyelőre, hacsak nem lesz Griezmann a 9es.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.09.22. 09:39:46

Elmúlt 25 év legrosszabb kezdése. Talán egy nagy zakó a Real-tól elég lenne, de amilyen formában vannak ők is...

Jó lenne egyébként ha nem egy 0 kupás szezon után raknák ki.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.22. 09:38:22

Otthon kellene egy pofon, a szurkolók orra előtt, had lengjenek a zsebkendők.
Majd most a villareal megcsapjuk és mindenki megint elcsöppen hogy milyen jók vagyunk, főleg Barto.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése