Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.19. 18:23:15

Lesz mit helyrehozni, miután távozik ez a bűnöző pitiáner kókler. Minden egyes elnökként eltöltött perce árt a klubnak. Egy előrehozott választás szükségszerű lenne, de sajnos álom marad szerintem, ki kell várni 2021et, hogy eltakarodjon a bandájával együtt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2020.02.19. 18:16:56

Szép egy alak vezeti ezt a klubot. Kemény dió lesz ezektől megszabadulni, de ha ez megtörténik akkor lehet jövője ennek a csapatnak. Addig pedig nézhetjük az ikonok semmibevevését és a középszerű (60 feletti) edzők jövését-menését a csapatnál. :|
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.11.13. 20:36:49

Ennek az embernek nem adok az időmből, így nem is részletezem ezt az ellentmondásos és tanulságos interjút.

A jelenről és a jövőről csak pár sorban:

A Barca a korábbi időszakban a játék, a sport, a közösség és legfőképpen a képviselt szakmai minőség nyomán ténylegesen a világ legjobb klubja, csapata volt. Elsődleges cél volt mindez, ennek a teljesítménynek, sikernek a következménye lett a pénz, a gazdasági siker.

Egy nagyon szép korszak után a ma vezetésének célja lett a sport, mint szórakoztató ipari ágazatból származó pénz. Minden áron. A fent sorolt értékek másodlagosak.

B. ilyen elnök, ezért - mint azt más sokan megállapítottátok nálam sokkal korábban is - jó neki egy bábu. V.
A Barca ma leginkább a pénz Barcelonája. Tisztelet azon játékosainak, akik a korábbi értékek mentén igyekszenek tenni.

A többieket, a zsoldos játékosokat, a mostani vezetőséget nincs miért tisztelnem. Nem kívánok nekik sikereket, mert azok csak konzerválják, vagy inkább még jobban elbillentik a megborult egyensúlyt.

Magam továbbra is a Barcelonának szurkolok. Leginkább most azért, hogy legyen esély egy a nézők és szurkolók (vélhetően) többsége számára szerethető labdarúgás újbóli vissza hozatalára, és az emberi/közösségi értékekkel mindez kiegészülve újra "csak" következmény legyen a pénz.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.11.09. 18:03:28

Szerencsére lenyilatkozta, hogy EV a megfelelő edző nekünk. Most megnyugodtam, pedig már kezdtem izgulni...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.11.08. 20:42:22

Varatrix írta: Én még mindig ugyanazt érzem, amit már évekkel korábban is leírtam, és mai napig megállja a helyét, hogy azért nem tudunk eladni, mert a vak is látja, hogy nincs szükségünk arra a játékosra akit eladunk. Nincs soha, semmilyen tárgyalási pozíciónk. Olyan mintha egy pókerasztalnál egyedül játszanánk nyílt lapokkal. Konkrétan mondjuk Eto'o esetében, meg sem próbáltuk azt hazudni, hogy Ibra mellé jön, és szükségünk van rá. Neeem! Koloncnak tituláltuk, és ennek megfelelően értékesítettük. :roll:
Nos a Real Madrid is ugyanilyen helyzetben van mint mi, mégis el tudja adni a fölöslegessé vált játékosokat olasz csapatokba.
Ronaldon is milyen ügyesen túladtak, Higuan is milliókért ment, Morata szintén és még biztos voltak mások is annyira, azért nem követem őket, egyedül most Bale okoz problémát, de nem hinném, hogy ingyen fog távozni vagy 5-10 millióért, mint tenné ezt nálunk.
Másrészt meg ez a sok noname játékosért kifizetett összegek is ott vannak a kalapban, eladni nem tudunk oké, de hogy még igazolni se, bár mostanában ebben szerintem javultunk, de hogy Griezmann-t se lett volna szabad 120 ért hozni az is biztos.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.11.08. 11:52:36

Stalkyard írta:Nem akart eljönni Niguez, többször lenyilatkozta, hogy nem akar eligazolni. Kitörölhettük az opciós joggal, szóval nagy deal volt. :D
Most kerestem rá, tényleg mondott ilyet nemrég. Azt hittem csak Koke ilyen elborult... Persze, amúgy tiszteletre méltó, és nem kis királyság a matracosoknak, hogy a két legjobbjuk ilyen hűséges!

Ugyanakkor az opció évekkel korábbi megállapodás, én viszont nem emlékszem, hogy egyáltalán megkerestük volna az Atletit, de ez még bőven Laportáék számlája. véleményem szerint a legtöbbet hozták ki a Villa üzletből.

Én még mindig ugyanazt érzem, amit már évekkel korábban is leírtam, és mai napig megállja a helyét, hogy azért nem tudunk eladni, mert a vak is látja, hogy nincs szükségünk arra a játékosra akit eladunk. Nincs soha, semmilyen tárgyalási pozíciónk. Olyan mintha egy pókerasztalnál egyedül játszanánk nyílt lapokkal. Konkrétan mondjuk Eto'o esetében, meg sem próbáltuk azt hazudni, hogy Ibra mellé jön, és szükségünk van rá. Neeem! Koloncnak tituláltuk, és ennek megfelelően értékesítettük.

Korábban valaki azt írta Coutinhora, hogy jó ha nem 100 alatt értékesítjük majd. Én borúlátóbb vagyok, és azt mondom jó, ha 50 felett el tudjuk adni. :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.11.08. 11:27:32

Nem akart eljönni Niguez, többször lenyilatkozta, hogy nem akar eligazolni. Kitörölhettük az opciós joggal, szóval nagy deal volt. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.11.08. 11:06:01

Kovbal88 írta:Villa is szinte ingyen ment...
A mai napig fáj ezt hallani, ugyanis opciós jogot kaptunk a transzferen keresztül Ñíguez-re... Nem tudom hány évig élt, de hibának tartom, hogy nem hoztuk el!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.11.07. 21:29:20

davi10 írta:2. Anyagilag nem engedhettünk volna meg 4 éve ilyen abszurd és horror fizetéseket, mint amiket most szórunk el.
Sok hibája van, de talán a legnagyobb és a legszembetűnőbb, hogy nem tud és/vagy nem is akar új edzőt találni.
Csak Coutinho-n legalább 60-80 millió eurót bukunk. Ez akkora összeg, hogy lehetne bármekkora mágus a pali, (nem az) akkor is megérezné a klub. Szépen el lett ez adva, hogy milyen jól állunk anyagilag, de kétlem, hogy ez a nézhetetlen játék, minden eddiginél több pénzt hozna a konyhára.
Az egyetlen amit üzleti oldalon el kell ismerni, hogy Laporta érához képest hatékonyabban tudjuk értékesíteni a játékosainkat a piacon, ez viszont az előző vezetés kritikája, mintsem a mostani elismerése, hogy végre nem csak piaci ár alatt tudunk eladni.
Laportánál is voltak hajmeresztő hibák, de azért akkoriban Ibra kivételével, viszonylag piaci árhoz közel vettünk játékosokat. Eladni nem sikerült, Marquez, Villa is szinte ingyen ment, de a helyzet most egy fokkal se jobb, egyedül Neymarból lett pénz és az se a klub érdeme, hanem a PSG hatalmas vagyona miatt alakult így.
És nem is sikerült okosan és jól elkölteni...csak gyorsan.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.11.07. 06:38:24

Barto tudja, hogy mi van az öltözőben, mi van a boarddal, a culékkal ,mi a szélesebb szurkolótáborral és a sportsajtóban. Ha ezek után makacsul kitart a változatlanság mellett _ lelke rajta. Már megindult a visszaszámlálás.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.23. 15:38:06

Egyáltalán nem újkeletű ez a hitelezés a City-PSG vonalon kívül senki nem tud ekkora összeget egyben kifizetni. Az Atleti is pl. azért fizetett többet Joao Felix-ért, mint a tényleges kivásárlási ára, hogy ne kelljen egy összegbe kifizetni.
Szóval nem ördögtől való dolog ez, csak kérdés, hogy pont ebben az esetben volt-e értelme.

Amúgy ha jól tudom az összes klub közül mi kapjuk a legtöbb lóvét a sportszergyártónktól (a Nike-tól, de talán jövőre ugyanannyit fog kapni a Real az Adidas-tól, de erre nem esküdnék meg).

Összbevétel tekintetében is az élmezőnybe vagyunk, talán elsők is, mindezt úgy, hogy 2 éve nézhetetlen focit produkálunk, és még több ideje csak magunkat járatjuk a nemzetközi kupasorozatokban.

Szóval szerintem az anyagi dolgokat jól csinálják (a fizukon azért lehetne korrigálni), de abban egyetértek, hogy jóval több "etikátlan" átigazolási ügyletről hallani, mint kéne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.23. 14:50:27

davi10 írta:
1. A már említett tripla
2. Anyagilag nem engedhettünk volna meg 4 éve ilyen abszurd és horror fizetéseket, mint amiket most szórunk el.

Sok hibája van, de talán a legnagyobb és a legszembetűnőbb, hogy nem tud és/vagy nem is akar új edzőt találni.
A keretünk a világ egyik legerősebbje, ennek az összehozatalához Ő biztosította a lehetőségeket.
Már csak egy olyan sofőrt kéne szereznie, aki tud Ferrari-t vezetni.
Ezzel azért vitatkoznék, mert egész egyszerűen az összes nagyobb klub bevétele folyamatosan nő, ez nem annyira az Ő érdemük, sőt:
- Szerintem az, hogy Griezmann-t (hivatalosan elismerve) hitelből kellett megvenni, pontosan megmutatja azt, hogy anyagilag egyáltalán nem állunk olyan jól mint be van mutatva
- 2007 óta stabilan benne vagyunk az 5 legnagyobb bevétellel rendelkező klub listájában (2015-öt leszámítva stabil top3)
- Alapvetően a fociban évről évre több pénz van, és a bérek mindenhol kúsznak felfele évről évre.

Szóval én személy szerint nem látok túlságosan nagy mágiát az anyagi oldalon, cserébe rengeteg kétes ügylet (Neymar, Griezmann, Malcom). Az egyetlen amit üzleti oldalon el kell ismerni, hogy Laporta érához képest hatékonyabban tudjuk értékesíteni a játékosainkat a piacon, ez viszont az előző vezetés kritikája, mintsem a mostani elismerése, hogy végre nem csak piaci ár alatt tudunk eladni. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.22. 22:07:56

andreas írta:Tényleg és komolyan kérdezem, mi jó történt velünk amióta az ember betette a lábát Barcelonába?
Csak hanyatlást látok, mind anyagilag mind a filozófiánk, hol léptünk előre bármiben amióta itt van...
1. A már említett tripla
2. Anyagilag nem engedhettünk volna meg 4 éve ilyen abszurd és horror fizetéseket, mint amiket most szórunk el.

Sok hibája van, de talán a legnagyobb és a legszembetűnőbb, hogy nem tud és/vagy nem is akar új edzőt találni.
A keretünk a világ egyik legerősebbje, ennek az összehozatalához Ő biztosította a lehetőségeket.
Már csak egy olyan sofőrt kéne szereznie, aki tud Ferrari-t vezetni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.22. 20:43:31

andreas írta:
MatyiG írta: Triplaztunk négy éve, mondjuk nem az ő erdemuk volt.
Az 4 éve volt és azóta???

Azt kérdeztem: előrelépés!
Nem azt kérdezted, hanem azt, hogy mi jó történt velünk azóta, mióta ők vannak a klub élén, erre írtam, hogy a triplázás.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.22. 20:37:19

MatyiG írta: Triplaztunk négy éve, mondjuk nem az ő erdemuk volt.
Az 4 éve volt és azóta???

Azt kérdeztem: előrelépés!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.22. 20:31:10

andreas írta:Tényleg és komolyan kérdezem, mi jó történt velünk amióta az ember betette a lábát Barcelonába?
Csak hanyatlást látok, mind anyagilag mind a filozófiánk, hol léptünk előre bármiben amióta itt van...
Triplaztunk négy éve, mondjuk nem az ő erdemuk volt.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.22. 20:19:09

Tényleg és komolyan kérdezem, mi jó történt velünk amióta az ember betette a lábát Barcelonába?
Csak hanyatlást látok, mind anyagilag mind a filozófiánk, hol léptünk előre bármiben amióta itt van...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.22. 20:00:20

Kovbal88 írta:Szerencsére nem annyira rossz vezető, mint amilyennek most tűnik, azért csak leigazoltak pár jó játékost is.
és mit értünk vele? fele itt sincs, azoknak akiket hozott.
másik fele eleve nevetséges igazolás volt.

vasvillával kellene elkergetni a klub éléről, mielőtt teljesen szétzülleszti a klubot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.09.22. 19:36:14

Nervo írta:Remélem az elnöválasztáson értékelni fogják a valverdével közös munkájukat. Én csak Abidalt sajnálom meg Kluivertet, akik csatlakoztak ehhez a projetkhez. Akkor lenne ez a bűnöző is gondban (aki rosell bábja volt mindig is), hogyha a klub szimólumai, mint Abi is felállnának hogy ők már nem hajlandóak asszisztálni ahhoz amit ez a gazember és társai művelnek.
A hatalmat szereti a focit nem hiszem. Sose volt szimpatikus, de nem tudom, hogy lehetne elzavarni. Fura mód a szurkolók nagyon megértőek, a mostani vezetéssel szemben. Szerencsére nem annyira rossz vezető, mint amilyennek most tűnik, azért csak leigazoltak pár jó játékost is.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.09.22. 16:51:02

Remélem az elnöválasztáson értékelni fogják a valverdével közös munkájukat. Én csak Abidalt sajnálom meg Kluivertet, akik csatlakoztak ehhez a projetkhez. Akkor lenne ez a bűnöző is gondban (aki rosell bábja volt mindig is), hogyha a klub szimólumai, mint Abi is felállnának hogy ők már nem hajlandóak asszisztálni ahhoz amit ez a gazember és társai művelnek.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.18. 11:22:41

Dembélé jobb, mint Neymar – Bartomeu. Legalább ehhez tartsa magát és ne csináljon magából közröhejt.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.16. 05:58:46

Persze, ha nem jon Neymar, akkor majd leigazolja Dybalat... Vagy elhozza Lukakut Suarez cserejenek. Jó reggelt
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.15. 22:22:31

Barto annyira belekompromittálta magát a Neymar ügybe, hogy ha nem sikerül, nem ő lenne,ha nem húzna elő valami magas kártyát meglepetésként a kabátujjából. Hogy aztán az kinek és mire lesz jó, az kérdés.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.07.12. 21:59:26

Szóljatok, ha ez az ember elkotródott a klub éléről, mert én addig, amíg itt van, bojkottálni fogom a csapatot. Egyszerűen nem veszi be a gyomrom, amit művel. Akkor is szóljatok, ha Neymart visszahozzák, mert azzal a beütnék az utolsó szöget a szurkolásom koporsójába.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.11. 20:56:59

Azért ne állítsuk már be Messit fekete bárányként. :D
Válasz küldése