Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.07. 13:12:26

MesQueUnClub írta:Egy de Jong - Arthur Vidal középpályát ki kellene próbálni valamikor, papíron meglenne benne minden ami kell.
az a baj hogy a nagymester Setien imádja Busquets-t, jobban mint EV, szóval kb minden meccset végig fog játszatni vele.
de igaza van, saját kapuval szemben kimagasló (wtf) :lol: :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2020.02.07. 13:05:00

Egy de Jong - Arthur Vidal középpályát ki kellene próbálni valamikor, papíron meglenne benne minden ami kell.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.07. 11:15:42

Elméletileg ő Busquets utódjának jött, akkor pedig játsszon i a posztján, mert jelenleg mindketten rohadt gyengék. :evil:
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.07. 10:47:17

sztem ő pivotként lenne jó egy labdaszerző gyilkológép mellett. most Ernő és Setién alatt is gyakran az a feladata, h robbanjon be az ellenfél boxába, mivel csak neki és Vidalnak van meg a kp.-n robbanékonysága és sebessége, ami ehhez kell. viszont nem optimálisan használjuk, amikor ezt várjuk el tőle.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.07. 10:31:18

Rivaldo11 írta:Szenved ez a gyerek, sürgősen meg kéne találni a helyét, mert olykor olykor mutatja, hogy nem akármilyen spíler. Remélem, nem csak akkor tudja majd igazán megmutatni mire képes, mikor Busi kiszáll, de ebben a rendszerben egyszerűen nem érzi jól magát.
3éve ki kellett volna vágni.


tipikusan szenved ő is ilyen játékban, állófocit nem bírják a világéletükben lendülettel focizó játékosok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.07. 10:26:45

Szenved ez a gyerek, sürgősen meg kéne találni a helyét, mert olykor olykor mutatja, hogy nem akármilyen spíler. Remélem, nem csak akkor tudja majd igazán megmutatni mire képes, mikor Busi kiszáll, de ebben a rendszerben egyszerűen nem érzi jól magát.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.02.02. 20:03:01

LG máshol írta:Én azért többet vártam tőle, messze van attól, amit az Ajaxban mutatott, meg a 75 milliós vételárától is. Bízok azért benne, hogy hosszútávon rendben lesz, de egyelőre még édeskevés.
Annak ellenére, hogy egyetértek abban, hogy sokkal többet várnék tőle, annyira szerintem nem meglepő a dolog. Ajaxban a mélységi szervező szerepben tündökölt, de ott is csak a pálya utolsó harmadáig volt dolga kb, onnantól Ziyech küldte a támadóknak a labdát non stop. Itt meg inkább Van de Beek posztját akarjuk játszatni vele eddig. Nyilván nem magyarázza az olyan meccseit, mint a legutóbbi, de az szerintem összességében nem meglepő, hogy KK-ként nem azt hozza, mint az Ajaxban. Főleg, hogy az ott egy bazi jól műkódő gépezet is volt.

Mondjuk attól nagyon nem félek, hogy ilyen is marad, stílus és tehetség alapján nagyon meglepődnék, ha végül nem válna be. De abban egyetértek, hogy messze még az út vége. Én valahol Modric és Barcás Yaya között szeretném majd idővel látni a játékunk képére gyakorolt hatását. 2 jó KK-val az oldalán, akiből legalább az egyik boldogan elvan mélyebben is, ha kell biztosítani.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.01.31. 10:03:53

palesz77 írta:
Megnézném mondjuk a Vidal-FDJ-Arthur középpályát is egyszer hamarosan, ahol FDJ a legmélyebben játszó középpályás.
Erre én is kíváncsi vagyok. Ezzel csak az a baj,hogy ha sor is kerül rá,akkor valószínű csak egy rotáció alkalmával,nem tartósan. Én nem érzem úgy,hogy Setien lesz az,aki azt mondja Businak,hogy bocsi,de csak beugrós leszel. Pedig arra a szerepkörre tökéletes lenne,kezdőbe kevés szerintem most már.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.31. 08:07:17

Busquets új szerepköre még inkább elvette de Jong kenyerét. Feltűnő, hogy minden labdával Messit keresi. Setienen múlik, hogy talál-e neki testreszabott szerepet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.01.30. 22:32:32

Nekem bajom nem volt vele, első szezon, új poszt, ami ráadásul nem is a legjobban fekszik neki, érthető szerintem hogy nem brillírozik még annyira. Viszont mióta Setién jött, konkrétan rosszabb mint volt eddig. Remélem hamar összekapja magát, mert így hamar kikerül a kezdőből.

Megnézném mondjuk a Vidal-FDJ-Arthur középpályát is egyszer hamarosan, ahol FDJ a legmélyebben játszó középpályás.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.01.30. 21:42:57

Rég nem volt róla szó, kíváncsi vagyok hogyan látják mások is a teljesítményét.

Halkan megjegyezném, hogy Coutinho ilyen játékkal már rég kapta a savat, de lehet csak én érzem így.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2019.12.19. 23:41:09

De igen, de Jong is hibás. Teljesen elveszik a mezőnyben, tegnap is teljesen beleszürkült a meccsbe, péppé verték a középpályánkat, vele együtt. Valverde nem a legnagyobb edzőeresztés, de a játékosok nem csak az edzőkre támaszkodnak - hanem a saját képességeikre is -, az edző sajnos nem tudja pótolni az egyéni kvalitások hiányát vagy nem elégséges voltát. Óriási volt a különbség a két csapat középpályája között tegnap, a Madrid teljesen uralta a meccset. Az sem igaz, amivel páran védeni próbálták, hogy de Jong kimondottan védekező középpályás lenne. Nem az. Sosem volt egy van Bommel. Legfeljebb mélységi irányító, de nem védekező középpályás, inkább egy wannabe támadó középpályás. Sajnos megközelíteni sem tudja a Barcelona legszebb napjainak középpályásait, nem tudja mozgatni a csapatot, sem előretolt, sem mélyebb szerepkörben, nem tömi a csatársort ziccereket érő labdákkal. Szerencsére a csapatban nincs egymásra mutogatás - legalábbis nem a nyilvánosság előtt -, de Lenglet nyilatkozata bizony fején találta a szöget. Nincs összeköttetés a csatársorral, de Jongék azt nem tudják megteremteni.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.12.19. 23:24:23

gránit írta:Elképesztően túlértékelt játékos, szinte eltűnik a mezőnyben, észrevehetetlen. A jelenlegi középpálya a csapat kerékkötője sajnos, Xavi és Iniesta elvesztése óta ez óriási probléma. Korábban mintha vízilabda vagy kézilabda meccseket játszott volna a csapat, úgy be tudta szorítani az ellenfelét annak kapujának előterébe, szinte odaszegezte az ellenfelet a saját tizenhatosához, folyamatos nyomás alatt tudta tartani az ellenfelet. Most erre a dominanciára sajnos képtelen a csapat, ennek oka pedig a gyenge középpálya. Ez a középpálya képtelen megközelíteni azt a dominanciát, amelyre a csapat Xavival és Iniestával képes volt. Az atombiztos labdabirtoklás és mezőnyfölény is a múlté már. Erre utalt Lenglet a nyilatkozatában, hogy nincs összeköttetés a csatársorral. Bizony nincs. A támadósorhoz alig-alig jut el a labda, Messiéknek vissza kell lépniük, hogy labdához jussanak. Mivel a középpálya nem tudja mozgatni a csapatot, nem képes dominancia kiépítésére és a csatársor helyzetbe hozására, az egész támadójáték Messi improvizációjára épül. A csatársor nem kap muníciót a középpályától, így a támadójátékunk esetleges és véletlenszerű. Ebben persze nem csak de Jong a hibás, jelenleg nincs igazi irányítója a csapatnak.
Ha valaki éppen nem hibás, az de Jong. Igaz, hogy folyamatosan játszik, de minden meccsen más pozícióban. Van egy Valverde nevű edzőnk, ő állítja össze a csapatot és ő ad taktikai utasításokat.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2019.12.19. 22:32:03

Elképesztően túlértékelt játékos, szinte eltűnik a mezőnyben, észrevehetetlen. A jelenlegi középpálya a csapat kerékkötője sajnos, Xavi és Iniesta elvesztése óta ez óriási probléma. Korábban mintha vízilabda vagy kézilabda meccseket játszott volna a csapat, úgy be tudta szorítani az ellenfelét annak kapujának előterébe, szinte odaszegezte az ellenfelet a saját tizenhatosához, folyamatos nyomás alatt tudta tartani az ellenfelet. Most erre a dominanciára sajnos képtelen a csapat, ennek oka pedig a gyenge középpálya. Ez a középpálya képtelen megközelíteni azt a dominanciát, amelyre a csapat Xavival és Iniestával képes volt. Az atombiztos labdabirtoklás és mezőnyfölény is a múlté már. Erre utalt Lenglet a nyilatkozatában, hogy nincs összeköttetés a csatársorral. Bizony nincs. A támadósorhoz alig-alig jut el a labda, Messiéknek vissza kell lépniük, hogy labdához jussanak. Mivel a középpálya nem tudja mozgatni a csapatot, nem képes dominancia kiépítésére és a csatársor helyzetbe hozására, az egész támadójáték Messi improvizációjára épül. A csatársor nem kap muníciót a középpályától, így a támadójátékunk esetleges és véletlenszerű. Ebben persze nem csak de Jong a hibás, jelenleg nincs igazi irányítója a csapatnak.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.10.09. 05:15:35

de Jong érkezésével a csapat leggyengébb része, a középpálya a legjobb csapatrészünkké vált. Most már "csak" a támadó és a védőjátékot kellene rendbe hozni.
ThierryBalu
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.10.03. 13:44:19

2019.10.03. 21:54:55

Amikor lecserélik Busit,onnantól szokott a helyén jatszani.Elmúlt időkben főleg európai színterén a lassú középpálya miatt szaladnak át rajtunk könnyedén,azért De jonggal gyorsultunk,de baszhatjuk ha a védekezés szempontjából legfontosabb pozícióban ott marad Busi...
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.10.03. 14:24:30

Szabad kezet kéne neki adni, hogy diktálhassa a csapat tempóját. Az Ajaxnál elég jól működött, itt sem kell félteni. Ha Busi diktál, az a tempó olyan is sajnos...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.10.03. 14:23:07

ThierryBalu írta:Nagyszerű,de ami tegnap is látszott,Busi pozíciójában kéne már kezdenie.
Sajnos ideje lenne már belátni,hogy megöregedett Busquets,és a komoly téttel bíró meccseken Frenkie-t kezdetni itt,aztán szép lassan amikor csak lehet...
De Jong és Arthurnak kéne lennie az alapnak,és melléjük megtalálni a harmadik láncszemet,aki tegnap Vidal volt,de nyílván ő nem lehet hosszútávú megoldás,és szerintem a keretben sincs olyan,aki felér hozzájuk.Ruizról beszélnek,lehet ő beválna.
Mondjuk tegnap pont nem busi posztján játszott, de a korábbi meccsekből kiindulva igazat adok. Ruiz szerintem pont nem oldaná meg a problémát. Ő is inkább védekezőbb típusú játékos. Én egy Tielemansot el tudnék képzelni oda, de legszívesebben Puig-ot várnám oda, bár sanszos, hogy ez csak utópia lesz.

Viszont rohadtul örülök, hogy ilyen hamar sikerült beépülnie és az egyik legstabilabb játékosunk lett. Még egy lépéssel közelebb vagyunk, hogy fiatalítsunk a csapaton és őt valamint Arthurt látva a kp nem fog ettől gyengülni. Bár egy rutinosabb játékos nem árt ha még ott van mellettük. (Rakitic/Vidal)
Forca Barca!!!!
ThierryBalu
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.10.03. 13:44:19

2019.10.03. 13:50:28

Nagyszerű,de ami tegnap is látszott,Busi pozíciójában kéne már kezdenie.
Sajnos ideje lenne már belátni,hogy megöregedett Busquets,és a komoly téttel bíró meccseken Frenkie-t kezdetni itt,aztán szép lassan amikor csak lehet...
De Jong és Arthurnak kéne lennie az alapnak,és melléjük megtalálni a harmadik láncszemet,aki tegnap Vidal volt,de nyílván ő nem lehet hosszútávú megoldás,és szerintem a keretben sincs olyan,aki felér hozzájuk.Ruizról beszélnek,lehet ő beválna.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.03. 09:19:18

Felüdülés nézni a játékát, ahogy pakolgatja ki a labdákat szélre, osztogat.
Hát még azt, amikor elveszítjük a labdát, van, aki visszaér és még Piquéék előtt szerel.
Kép
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2019.09.24. 22:56:18

Imádom a játékát, hatalmas zseni a pali!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.09.22. 12:16:51

Amikor játszott, talán 1 meccset leszámítva, a legjobb mezőnyjátékos volt, tegnap is. (Mondjuk nem volt nehéz)
És az a hozzáállás, ami a nyilatkozataiból lejön, nagyon sokat ígérő a jövőre nézve. Simán el tudom képzelni, hogy pár év múlva csapatkapitány legyen.
Egyszerűen csak remélem, hogy hoznak egy értelmes edzőt, és Messi utolsó 2-3 évében közösen sikereket érhetnek el. Rég láttam ennyire intelligens és alázatos játékost, akiben ekkora tehetség volt.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.09.07. 15:08:40

Nagyot játszott tegnap is, igazi tanár volt a pályán Wijnaldummal együtt, kár hogy ez a tökkelütött EV nem tudja itt hasznosítani. :roll: Jól látszik hogy egy jó edző keze alatt aranyat ér ez a gyerek.:D Malen is szépen bemutatkozott, nagy potenciál van benne és nagyon gólerősnek látszik, csak remélem hogy benne végre megtalálja a csapat Van Persie méltó utódját. =D> Nagyon kellene Memphis mellé Malen, és az lenne a jó ha melléjük pedig még sikerülne beépíteni a többi fiatalt is, mert egyedüli gyengeségünk az amiben egykor világszinten voltunk. Remélhetőleg hamarosan Chong és a kis Kluivert is kap lehetőségeket Ronaldtól, és akkor már tényleg sínen lesz a csapat. :lol:

Frenkie:
https://www.youtube.com/watch?v=FF8J7plmSJI" target="_blank

Malen:
https://www.youtube.com/watch?v=HKpzcQdYsgU" target="_blank
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.09.01. 19:52:50

MatyiG írta:
Matyi, azt hittem a fórumon szólás szabadság van, kulturált és a fórum rendjét, szabályzatát nem sértő kertek között.
Ő törölte a saját hozzászólását. :)
sorry! :oops:

Önkritikát gyakorolt a kolléga, ez sem semmi!! =D>
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.01. 18:02:32

Matyi, azt hittem a fórumon szólás szabadság van, kulturált és a fórum rendjét, szabályzatát nem sértő kertek között.
Ő törölte a saját hozzászólását. :)
Válasz küldése
cron