Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.10.09. 17:57:56

Az eltiltás kapcsán csak pár mondat az adott bíróról:

A személyisége és a jelleme teszi alkalmatlanná erre a pályára Lahoz-t. Gyakran ő maga szólítja meg a játékosokat, és/vagy visszabeszél, ha hozzá szólnak. Teszi ezt leginkább azért, mert úgy véli, e beszélgetések során maga is világsztár lesz egy kicsit, hiszen státusza és a kommunikáció azzá teszi. Mindeközben döntéseiben gyakran, és következetlenül téved, akár mindkét fél kárára. És teszi ezt nem is az egyszerű hibázás okán, döntéseiben gyakran átjön, mely csapathoz hogyan viszonyul, és bizony liga/sportpolitikai szempontjait is beviszi a pályára, amit ő leginkább saját maga színpadának gondol.

Hozzá teszem, engem is zavar, ha a játékosok feleslegesen dumálnak, akár a Barca játékosai is. Azt is megértem, hogy a bírónak tekintélyre van szüksége, amit tisztelni, védeni kell. De sokkal könnyebb tisztelni egy bírót, ha az következetes, tudja a dolgát, és segíti a játékost és a csapatokat.
Ez a rigó sajnos összevissza fúj, és nem a szabálykönyv és a szakmai tisztesség dallamait fújja. Egója ezzel szemben világsztár nagyságú, bár nincs mire szerény legyen.

Végezetül Dembelének először és utoljára egy egyszerű figyelmeztetést adhatott volna, és ha azután is folytatta volna, simán ki kell küldeni.

Egyetértek az aránytalanságok megállapításával, látva néhány meccset e hétvégén, alattomos taposások, könyöklések, gyomrosok maradtak - bíró és VAR által látottan - büntetlenül, kellően preferált csapatoknál. Sajnálatos, hogy számos ország szakszövetsége semmilyen következménnyel nem honorálja a mérkőzéseket akár szándékkal is befolyásoló ostoba bírói tevékenységeket, hibákat. Nekik nincs mérce.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.10.09. 17:23:26

rohadtul dühít engem is ezeknek a vadbarmoknak az érinthetetlensége! ennek ellenére, ha képes vagyok higgadtan belegondolni a gyakorlatba, ti.-hogy összezárnak ha bírókról van szó be kell látnom, hogy van benne ráció.
a Szabályrendszerben rögzítve vannak a feltételek. ha be nevezel el kell fogadnod. abban ott vannak a játékosokat a bírók által érhető szankciók -miközben- szó sincs a játékosok ilyen irányú lehetőségéről.
egyszerűbben: a játékos nem pofázhat a bíróval - büntetlenül. és itt be is lehet fejezni.
amire fentebb utaltam, hogy van benne ráció az azért van mert így is elszabadulnak az indulatok a pályán néha, ha pedig a bírók tekintélyét nem védenék olyan makacsul ez csak fokozódna. mondom ezt akkor is ha néha a balhét éppen a bíró magatartása generálja.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.09. 16:08:36

Fecooo írta:
soadroli írta:Official: Dembélé is suspended for two games and will miss the Clásico. The Competition Committee have dismissed Barcelona's appeal.
Még az a szerencse, hogy pártatlan a szövetség...
Ramos anno letarolta Messit, ellökte Puyolt és Xavit és egy meccset kapott... grat ezeknek a nyomorékoknak! =D> =D> =D>
Remélem még meg is hosszabbítják, és Lahoznak meg fizuemelést adnak #-o
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.09. 15:48:37

Rettegnek. Ez jó jel. :) :). De sajnos Suarez és Griz is megfirkalja majd oket. Az uj igazolasaink rendre be szoktak talalni, ugyhogy nem aggodom.
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.10.09. 15:23:58

soadroli írta:Official: Dembélé is suspended for two games and will miss the Clásico. The Competition Committee have dismissed Barcelona's appeal.
Még az a szerencse, hogy pártatlan a szövetség...
Ramos anno letarolta Messit, ellökte Puyolt és Xavit és egy meccset kapott... grat ezeknek a nyomorékoknak! =D> =D> =D>
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.10.09. 14:58:50

Official: Dembélé is suspended for two games and will miss the Clásico. The Competition Committee have dismissed Barcelona's appeal.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.08. 15:50:07

https://www.youtube.com/watch?v=YD5nLeBuV3w" target="_blank

Balos, de jobban lő a jobbal, van ilyen. :mrgreen:

Tehát a baloldalon ésszerűbb játszania. :D
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2019.10.08. 13:25:29

johdepp írta:mondtad ter Stegenről, hogy borzasztóan profi, mert spanyolul nyilatkozik a meccs után. Aztán Ő öt éve van Barcelonában, de nála ez óriási nagy dolog volt. Most Dembélé meg hülye, meg vicc, mert ___állítólag___ nem tud spanyolul folyékonyan, pedig -TS-hez képest- csak két éve van ott. Beszéljünk-e kettős mércéről?
Nero. írta:én egyáltalán nem vagyok hanyatt esve attól hogy ter Stegen képes arra hogy spanyolul szólaljon meg meccs utàn.
Ter Stegen már 2016 óta biztosan spanyolul nyilatkozik, ergo két év után...

Volt egy hasonló interjúja Dembelének:
-Te milyen lábas vagy?
- Bal.
- Biztos?
- Igen, bal.
- De a büntetőket jobbal rúgod, miért?
- Mert jobb lábas vagyok.

Ha valahonnan feltankolna egy kis szürkeállományt, intelligenciát, teljesen jó játékos lenne. Nem 120 milliós, de jó.
Ettől még ez a két meccs hiányzás ismét nevetséges, megint akkor vágja maga alatt a fát, amikor lett volna egy jó esélye csúcsformába jönni.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.10.08. 11:05:51

Közben kiderült hogy Messi is próbálta elmagyarázni Lahoznak hogy a gyerek nem tud spanyolul.

Nem kötekedni akarok, de azert érdekes hogy valaki több mint 2 éve Spanyolországban él, van naponta 6-8 óra szabadideje, és még mindig nem tud spanyolul.

Én pár hónap múlva el költözöm Kolumbiába (angolul senki nem tud) úgy hogy el kellett kezdenem spanyolul tanulnom (magamtól napi 2 óra). Egyáltalán nem tartom nehéznek pedig nem vagyok egy zseni. Egy év alatt illik megtanulni, én egyáltalán nem vagyok hanyatt esve attól hogy ter Stegen képes arra hogy spanyolul szólaljon meg meccs utàn.

Csak az összefoglalót láttam, a gól az látványos volt. Hogy mezőnyben mennyire volt hasznos azt nem tudom.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.07. 16:44:57

Én nem akarok tényleg mindig kötekedni, de pár hete, asszem, pont Te mondtad ter Stegenről, hogy borzasztóan profi, mert spanyolul nyilatkozik a meccs után. Aztán Ő öt éve van Barcelonában, de nála ez óriási nagy dolog volt. Most Dembélé meg hülye, meg vicc, mert ___állítólag___ nem tud spanyolul folyékonyan, pedig -TS-hez képest- csak két éve van ott. Beszéljünk-e kettős mércéről?
Igen, én mondtam. Hozzáteszem, az csak egy adalék a profizmusához, hogy a meccs után spanyolul nyilatkozik.

Azt viszont nem mondtam, hogy ez óriási dolog, de igenis pozitívum, ami sajnos Dembélénél nem mondható el.
akkor milyen párhuzam vonható a nyelvtudás meg a pályán mutatott teljesítmény között?
Szintén nem mondtam, hogy nagy párhuzam van a kettő között, de szerintem több, mint két év alatt illett volna már megtanulnia spanyolul, hogy a társakkal, az edzőkkel könnyebben megértse magát.

Persze ha EV viccelődött, visszaszívom, de nem hiszem, hogy egy piros lap után ilyennel poénkodna az öreg, de ki tudja.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.10.07. 16:01:42

Szerintem ez megint azért történt, mert (még) nincs tekintéje. Ugyanez az első pirosnál is. Ha Piqué, vagy Ramos szabálytalankodik utolsó emberként, akkor az esetek többségében egy sárgával megússzák. Ha Messi ordibál bele a biró képébe fél méterről, azt is simán elnézik, ha a bírónak szerepelni van kedve, akkor nagyon max kap egy sárgát (ha ez nem a 2. sárgája az adott meccsen)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.10.07. 15:52:18

hajnesz írta:Ez mindig így is lesz, aki nem nyújt megfelelő teljesítményt, azt megtalálják a szurkolók. Ha nem ezzel, akkor a Fifával, vagy mással.
Griezmannak én egyáltalán nem örültem,mert szerintem messze nem ér 100 millát, de én nem törnék pálcát felette még. Megnézném középen is, hogy mit tud nyújtani.
Az első négy meccsén középen volt. Betis ellen jó teljesítményt hozott azelőtt és azután semmi. Messi és/vagy Suarez úgyis folyamatosan játszani fognak, szóval neki mindenképp maradni fog a szél.

A legironikusabb, hogy pont Dembélé volt az aki sohasem reklamált meg fetrengett erre pont őt szórják ki. Lahoznál amúgy nem csodálkozok, amekkora ego-ja van annak az embernek vicc. Nem is értem hogy engedik még meccset vezetni.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.10.07. 15:33:28

Ez mindig így is lesz, aki nem nyújt megfelelő teljesítményt, azt megtalálják a szurkolók. Ha nem ezzel, akkor a Fifával, vagy mással.
Griezmannak én egyáltalán nem örültem,mert szerintem messze nem ér 100 millát, de én nem törnék pálcát felette még. Megnézném középen is, hogy mit tud nyújtani.
RipTikitaka
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.05.19. 20:33:11

2019.10.07. 15:02:29

Rúg egy szép gólt, elad könnyelműen elég sok labdát majd beszól Lahoznak, csakhogy feltegye az i-re a pontot. #-o
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.07. 14:22:11

Nekem nem rémlik olyan, hogy TS nem tudott spanyolul és ezért akarták elzavarni, adott ő okot arra az akkori teljesítményével.

Viszont megnézhetjük olyan szempontból is, hogy kinek egyszerűbb megtanulni a spanyolt, egy németnek, vagy egy franciának.

Amúgy mindegy, nagyobb gond, hogy még mindig elképesztő hibákat követ el.
A gólja mondjuk pazar volt, igazi profi munka. Azt mondjuk soha nem fogom megérteni, hogy innen a tv elől látni előre, hogy mikor fog lövőcselt csinálni, és mégis állandóan megeszik :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.07. 14:05:24

MichaaBee írta:
csababarca írta:Amúgy meg TS-ről is ez volt a gondolkodásmód, ugyanezek repkedtek az első 2-3 szezonjában, úgyhogy nem lepődök meg.
Kicsit offtopic, de nem tudom nem megkérdezni. :) Mikre gondolsz pontosan, hogy TS-ről repkedtek? Ami a nyelvtanulást illeti, ő volt az, aki fél évvel azelőtt elkezdett spanyolul tanulni, hogy idekerült volna.
hát nézd vissza, hogy mik mentek, hogy nem tud spanyolul, bezzeg Bravo, stb.
ez volt a közgondolkodás. de nem ott kint a klubnál, hanem ugye itthonról megfejtették.

erre gondolok.
ezt nem kitalálom, név szerint fel tudom sorolni sokak nevét, akik ezen pörögtek minden egyes TS hiba után.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.10.07. 13:54:18

csababarca írta:Amúgy meg TS-ről is ez volt a gondolkodásmód, ugyanezek repkedtek az első 2-3 szezonjában, úgyhogy nem lepődök meg.
Kicsit offtopic, de nem tudom nem megkérdezni. :) Mikre gondolsz pontosan, hogy TS-ről repkedtek? Ami a nyelvtanulást illeti, ő volt az, aki fél évvel azelőtt elkezdett spanyolul tanulni, hogy idekerült volna.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.07. 13:51:28

EV szerintem ironizált. bár ki tudja.
Amúgy meg TS-ről is ez volt a gondolkodásmód, ugyanezek repkedtek az első 2-3 szezonjában, úgyhogy nem lepődök meg.

Még mindig ilyeneken tudtok rugózni, miközben komolyabb problémáink vannak.

pl Grzes beszél spanyolul? feltételezem igen, ehhez képest rakás nulla amit produkált eddig.
akkor milyen párhuzam vonható a nyelvtudás meg a pályán mutatott teljesítmény között?

Nem annyi, mint amekkora jelentőséget tulajdonítotok neki.

Ez inkább egyfajta tisztelet lenne a klub és szurkolók iránt, hogy megtanulja a helyi nyelvet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.10.07. 13:47:05

MatyiG írta:Az meg, hogy még most sem beszél spanyolul folyékonyan, elég nagy vicc. Több, mint két éve volt rá... :roll:
Én nem akarok tényleg mindig kötekedni, de pár hete, asszem, pont Te mondtad ter Stegenről, hogy borzasztóan profi, mert spanyolul nyilatkozik a meccs után. Aztán Ő öt éve van Barcelonában, de nála ez óriási nagy dolog volt. Most Dembélé meg hülye, meg vicc, mert ___állítólag___ nem tud spanyolul folyékonyan, pedig -TS-hez képest- csak két éve van ott. Beszéljünk-e kettős mércéről?
MatyiG írta:Az egy dolog, hogy három szót el tudott mondani Lahoznak, de EV nyilatkozata szerint közel sem beszél jól spanyolul.
Én EV-nek azt sem hiszem már el, amit kérdez, de nem lehet, hogy csak poénkodott az öreg?
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.10.07. 13:21:03

A mélyen tisztelt spori a meccs jegyzőkönyvébe azt írta, hogy Dembele "muy malo, eres muy malo"-t mondta ami lényegében azt jelenti hogy nagyon rossz (bíró). Ez rendben is van, nem mondott semmi újat. Az más kérdés, hogy tudhatta volna hogy ezért alapból kaphat lapot,érzékeny lelkű Lahoz sporttársról pedig nem beszélve

A játékáról már leírtak mások mindent, az látszik hogy oda nem Gríz való hanem valami rendes szélső, más kérdés hogy annyi labdát szór el mint senki és itt most nem sikertelen cselekből fakadókra gondolok.

SZERK: Véletlenül idéztem szerkesztés helyett, bocsánat.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomix354 2019.10.07. 13:23:02-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.07. 12:41:00

csababarca írta:Most állították ki pofázásért, akkor valamit csak makogott spanyolul nem?
Az egy dolog, hogy három szót el tudott mondani Lahoznak, de EV nyilatkozata szerint közel sem beszél jól spanyolul.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.07. 12:39:07

Most állították ki pofázásért, akkor valamit csak makogott spanyolul nem?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.07. 12:31:05

Hozta a szokásos játékát. Néhány klasszis megmozdulás, aztán jöttek sorra a buta labdavesztések és gyermeteg hibák.

Az meg, hogy még most sem beszél spanyolul folyékonyan, elég nagy vicc. Több, mint két éve volt rá... :roll:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.07. 07:04:31

Szerintem jo meccse volt. A piros lapon nem borulok ki, mikor ez a vak vezet meccset. En egyiket sem lattam pirosnak, bar nem tudom, mit mondhatott Dembi. Gondolom az igazat. Az meg fajni szokott, foleg az ilyen kaliberu embereknek, mint ez a felkopasz.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.07. 06:40:04

Ugyanezt akartam én is írni. Szép megoldások, szép gól, aztán sok eladott labda, 5 méterről égbe lövi, aztán a végén pofázik és piros lap... Asszem ez szépen keretbe foglalja Dembelét. Sarkítva ugyan, de nálam kb Balotelli No.2. a srác. Látszik, hogy Isten adta tehetség, de... és mindig csak az a de...
Válasz küldése