Samuel Umtiti

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.05.09. 16:47:01

Számomra az egyik legnagyobb talán ez a csávó, az első két évében kemény, átjátszhatatlan védő volt, megközelítette a csúcs Thuram, Gallas szintet. 25 millió aprópénznek tűnt érte, valami nagyon félrement amiért ő is hibás, de főképp a elnökség akik engedték neki az “alternatív” gyógymódot. Olyanok lettünk mint egy amatőr csapat akikkel azt csinálnak a játékosok amit akarnak.

Més que un club.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.05.09. 14:22:43

Meg is van az első sérülés, Umtiti jobb vádlija az áldozat. Még nem tudni mikor épül fel, következő napokban kiderül mennyire fáj neki.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.11. 11:22:58

davi10 írta:
2020.03.10. 17:42:26
Nem edzett ma a csapattal, ami király, hiszen Lenglet eltiltott.
Mindeközben a Schalke már készíti elő a pénzt Todibo-ért...

Nyáron mindenképp el kell passzolni, idén még talán többért is elmenne, mint amennyiért jött, de ha még 1 évig itt szenved, akkor már nem valószínű.
Kell nyáron egy kh mindenképp. Akár Todibo vissza és Araujo is nőjön fel a feladathoz, de nagyon karcsú a kh szekció.
Király, pont nemrég "méltattam" Lajos topicban, Arthurral egyetemben. :lol: #-o
Arthur meg a másik kabaré, hazai focistákon is nevetnénk, ha huszonévesen 60 perceket bírnának, nem is értem hogy engedhetik meg maguknál ezt a lazaságot a klubnál egyesek.

Subinho: Pontosan, a különbség hogy Vermaelen elkerülhetetlenül megszívta, míg Umtiti azért van lasssan már 2 éve dögrováson, mert a fizuemelést+hosszabbítást "meghálálva" ellentmondott a klub amúgy világhírű orvosainak, és sámánokkal kezelteti magát.
Sajnos nagyon látszik is a teljesítményén, hogy sehol sincs a régi magabiztos, bármilyen necces helyzetben precízen odalépő hidegvérű Umtitihez képest, látszik hogy nincs rendben a térde azóta sem.

Szerintem a játszatása(a védőhiányt leszámítva) főképp a nyári átigazolási szezonnak szól:
"Látjátok? Egészséges, a szezonban folyamatosan játszott, meggyógyult", így talán el tudjuk adni a lehetőséghez képest értelmes áron. (az igazság meg a klubon belülre tartozik, hogy 4 meccsből 1.5-et bír a lába)
Persze ez akkor igaz, ha a jelölt klubok nem azzal a feltétellel jelentkeznek be, hogy csak műtét esetén érdekli őket.
Ha így lesz, és megmakacsolja magát, akkor viszont a nyakunkon marad 2023 nyaráig, hogy utána 30 évesen ingyen leléceljen.

Őszintén, nem is értem a srácot. Miért kell ellent mondani a legjobb orvosoknak? Fél a műtéttől?
Jöjjön be egy itthoni kórházba, rögtön szimpatikusabb lenne neki a jó kis magánklinikai műtét.
Kár érte, ha 2 agysejttel többel rendelkezne, és hagyta volna magát kezeltetni, akkor most kirobbanthatatlan kezdő lehetne, mint előtte volt.
Mindezt amúgy 24 évesen kezdte, úgy hogy még 10 év profi karrier benne lenne.
Suarez megműtteti magát 33 évesen, pedig ő hamarabb mondhatná azt, hogy azt a 2-3 profi évet már kibírja bicegve is.. [-X
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.11. 10:52:10

Nem kérdés, hogy ha egészséges és formában van, baromi jó védő, de sajnos többet van mankóval, mint labdával. Vermalenre mondtuk ugyanezt, amikor játszott, akkor tanári volt, de a szezon 2/3-ában használhatatlan volt. Sajnálom, hogy ez történik Umtitvel, hatalmas erősítés volt az ő leigazolása, azt gondoltam évekig megvagyunk vele. Jelenleg az lenne a legjobb opció, hogy mielőbb eladni (Dembelével együtt). Rehabilitációra még nem költött ennyi pénzt egy klub sem az tuti. Vermalen évekig, most meg az utóbbi 2 évben Umtiti, Dembele... Megnézném szívesen mennyi fizetés ment el az utóbbi 2 évben rájuk amíg rehabon voltak...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.10. 17:42:26

Nem edzett ma a csapattal, ami király, hiszen Lenglet eltiltott.
Mindeközben a Schalke már készíti elő a pénzt Todibo-ért...

Nyáron mindenképp el kell passzolni, idén még talán többért is elmenne, mint amennyiért jött, de ha még 1 évig itt szenved, akkor már nem valószínű.
Kell nyáron egy kh mindenképp. Akár Todibo vissza és Araujo is nőjön fel a feladathoz, de nagyon karcsú a kh szekció.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.02.06. 20:13:36

Szegény, elbukta egy heti fizuját, mindjárt megsajnálom...
Dembelé segíthet neki kifizetni aztán kézen fogva mehetnek vissza Franciaországba...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.06. 14:07:28

MessiNeymarSuarez írta:
Saviola írta:Mi ez az Umtitis műsor? Lemaradtam. :roll:
Majdnem 200ezer eurot követelnek tőle, mert nem megfelelő állapotban találták az ingatlant amit bérelt, és a benne lévő tárgyakat.
200 ezer euró... biztos csak vmi félreértés, vagy úgy hagyta a villanyt :lol:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.06. 07:22:36

Saviola írta:Mi ez az Umtitis műsor? Lemaradtam. :roll:
Majdnem 200ezer eurot követelnek tőle, mert nem megfelelő állapotban találták az ingatlant amit bérelt, és a benne lévő tárgyakat.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2020.02.06. 06:56:16

Mi ez az Umtitis műsor? Lemaradtam. :roll:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.07. 10:05:52

Léfe írta:Sem Umtiti sem Langlet nem az igazi, de szerntem nem lehet azt mondani eggyikre sem, hogy jobb a másiknál. Régi motoros vagyok, de nem tudok senkit mondani aki világszinvonalu középső védő lett volna az elmul 200 évben. Most is mindenki előre, néha egy ember marad hátul. Piquet-nek is csak jobb időszakai voltak. Godint elismertük, de ott mindenki tudott védekezni és VanDijk
mellé is visszaérnek. Középen kevés a labdaszerzés. És őszintén alig-alig van jó középső védő a kinálatban. A Reálban is képesek vad dolgokra, hiába jó nevek.
Elmúlt 200 évben? Lehet, hogy elütötted és 20-at akartál írni. Azért ott is volt pár. Maldini, Nesta, Cannavaro, Thuram, Puyol, Ramos, csak így hirtelen pár...
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.06. 16:20:12

Alcantara írta:Nagyon nem ugyanaz a kettő.
köszi, én nem emlékeztem már, pontosan mire vonatkozik.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.01.06. 15:27:50

NovaProspekt írta:ha igaz az, hogy a Griezmann-transzfer kapcsán az Atléticoval való susmus eredményeképpen vmilyen opciós szereztünk Giménezre, rajta mindenképp elgondolkodnék.
Az opciós jog az én tudomásom szerint nem arra vonatkozik, ha van kedvünk megvásárolhatjuk Gimenezt és Sault, hanem amennyiben el akarná adni az Atma valamelyik játékost, akkor nekünk opciós jogunk van rá mások előtt. Nagyon nem ugyanaz a kettő.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2020.01.06. 13:59:09

Léfe írta:Sem Umtiti sem Langlet nem az igazi, de szerntem nem lehet azt mondani eggyikre sem, hogy jobb a másiknál. Régi motoros vagyok, de nem tudok senkit mondani aki világszinvonalu középső védő lett volna az elmul 200 évben. Most is mindenki előre, néha egy ember marad hátul. Piquet-nek is csak jobb időszakai voltak. Godint elismertük, de ott mindenki tudott védekezni és VanDijk
mellé is visszaérnek. Középen kevés a labdaszerzés. És őszintén alig-alig van jó középső védő a kinálatban. A Reálban is képesek vad dolgokra, hiába jó nevek.
Mivel regi motoros vagy, eszrevehetted, hogy a foci csapatsport ( volt, most mar business). Sajnallak, hogy nem lattal egy vilagszinvonalu vedot 200 ev alatt, pedig hidd el, van/volt egy par. Umtiti is kozejuk tartozott, amig nem szolt kozbe a terde. Lehet Puyol is, vagy Ramos....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.06. 11:37:56

Léfe írta:Sem Umtiti sem Langlet nem az igazi, de szerntem nem lehet azt mondani eggyikre sem, hogy jobb a másiknál. Régi motoros vagyok, de nem tudok senkit mondani aki világszinvonalu középső védő lett volna az elmul 200 évben. Most is mindenki előre, néha egy ember marad hátul. Piquet-nek is csak jobb időszakai voltak. Godint elismertük, de ott mindenki tudott védekezni és VanDijk
mellé is visszaérnek. Középen kevés a labdaszerzés. És őszintén alig-alig van jó középső védő a kinálatban. A Reálban is képesek vad dolgokra, hiába jó nevek.
Szerintem jó néhány kiváló középső védő játszott a közelmúltban, vagy játszik még most is. Csak ne olyat keress, aki soha nem hibázott, mert olyan tényleg nincs, még az elmúlt 200 évben sem (nagyon régi motoros lehetsz :mrgreen: ) De ugyanígy a támadók is hibáznak, csak ők szerencsésebb helyzetben vannak, ha elrontanak 3 helyzetet, de a negyediket belövik, és eldöntik vele a meccset, akkor idővel csak arra emlékeznek majd, hogy eldöntötte a meccset. Bezzeg a védőnél, ha egész meccsen hibátlanul, magas szinten játszik, de egyet hibázik, és azon elmegy a meccs, akkor utólag csak ez a hiba fog megmaradni róla. Szóval szerintem vannak kiváló védők, csak korrekten kell megítélni a teljesítményüket, mert sokkal nagyobb nyomás alatt vannak, mint pl. a támadók.

Most már konkrétan Umtitiről: szerinte ő is klasszis szintet hozott egészen addig, amíg elkezdődtek a térdproblémái. Nagyon sajnálnám, ha egy ilyen dolog tenné tönkre a pályafutását, ne így legyen!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.01.06. 09:44:44

Sem Umtiti sem Langlet nem az igazi, de szerntem nem lehet azt mondani eggyikre sem, hogy jobb a másiknál. Régi motoros vagyok, de nem tudok senkit mondani aki világszinvonalu középső védő lett volna az elmul 200 évben. Most is mindenki előre, néha egy ember marad hátul. Piquet-nek is csak jobb időszakai voltak. Godint elismertük, de ott mindenki tudott védekezni és VanDijk
mellé is visszaérnek. Középen kevés a labdaszerzés. És őszintén alig-alig van jó középső védő a kinálatban. A Reálban is képesek vad dolgokra, hiába jó nevek.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.06. 08:54:32

össze kellene szedni az embert, és hozni egy komoly kalibert még mellé a kezdőbe, mert ez a Piqué-Lenglet kettős egyre kevésbé üti meg a szintet. Piqué szavatossága lejáróban, Lenglet-nek meg nem tudom, h csak a formája ilyen pocsék-e, vagy ennyi van benne, de mostanában rém gyenge, gyakorlatilag a legkisebb nyomásra is felküldi a lasztit az égbe.

ha igaz az, hogy a Griezmann-transzfer kapcsán az Atléticoval való susmus eredményeképpen vmilyen opciós szereztünk Giménezre, rajta mindenképp elgondolkodnék.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.01.05. 11:38:53

Valamit lehet tudni róla, hogy miért nem játszik? Ne mondja nekem senki, hogy egy semmi extra Lenglet-et sem tudna kiszorítani a kezdőből.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2019.12.22. 11:18:39

vhogy újra be kellene őt építeni a védelembe, egyszerűen nyugodtabban nézem a csapatot, ha ő ott van hátul.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.30. 06:33:23

Volt egyszer egy Robben a Madridban, soha nem játszott, állandóan sérült volt, ugyanez a szitu, alternatív gyógymódok. Aztán elment a Bayernbe, ott rábeszélték a műtétre valahogy, utána a többi már ismert, évekig húzóember lett a BM-nél.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.10.29. 15:32:10

Egyetértek, Ő is meg Dembélé is mehetne tőlem az év végén. Egyikre sem lehet számítani, ami egyébként is nonszensz, ilyen fizetésekkel meg pláne. Teljesen mindegy, amúgy milyen jók, meg milyen potenciál van pl. Dembélében. Egyszerűen nem lehet velük tervezni, nemhogy egy szezonra, még két hétre előre sem.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.10.29. 14:39:12

lesliejr12 írta:Én mutatnám neki az ajtót, mert játszik 2 meccset és hetekre kidől. Semmi értelme ennek.
Ugyanez. Menjen a bánatos francba a fekete mágiájával, megoldás nélküli megoldásaival olaszba, ott úgyis elfér minden kiégett, hasznavehetetlen pancser. Minden nap lehet hallani a Benny Hill főcímzenét, annyi retardáltság történik a klub körül. 35 millióért viheti az Inter, mit foglalkozunk még vele.. Gereblyézzük itt a vizet Dembelével is. Ezekben a modern francia negrókban nem lehet bízni, nem mint Henry-ék korosztályában.. Rájuk még lehetett építkezni.
Football, bloody hell. /SAF/
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.10.29. 12:36:47

Én mutatnám neki az ajtót, mert játszik 2 meccset és hetekre kidől. Semmi értelme ennek.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.10.29. 12:07:27

Vannak olyan klubok, ahol sérülten is játszani kell, beinjekciózva, ne vicceljünk már. Itt csak annyi lett volna, hogy megműtik a világ legjobb szakemberei.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.10.29. 11:29:37

Ezzel vitatkoznék, hogy neki kell eldöntenie, mert egy valag pénzt kap évente a klubtól, de telejsítés az nincs, csak herevere.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.10.28. 19:50:55

westerngom írta:Nekem is elegem van Samu alternatív módszerekkel kezelt "térdproblémájából", de ez egy a régi sérüléstől függetlenül összeszedett zúzódás.

"Umtiti esetében nincs szó a régi sérülés kiújulásáról, hanem csak egy zúzódásról van szó, amit még a pénteki edzésen szedett össze a gall"
https://www.eurobarca.hu/hirek/labdarug ... ra-is-faj/" target="_blank

Ettől függetlenül a szezon második felében, ha nem tud folyamatosan a csapat rendelkezésére állni, meg kell tőle válni. :evil:
Tavasszal egészséges volt mégse játszott. Ezenkívül meg mégiscsak neki kell eldöntenie, hogyan kezeli a sérülését, végülis az ő élete. Viszont ebben a mostani Barcelonában annyira nem kár, hogy nem játszik, annyira szürke ez a csapat, hogy lehetetlen kiszínesíteni. Se vele se nélküle nem vagyunk jobbak vagy rosszabak.
Válasz küldése