Észrevételek, kérdések, kérések az Eurobarcával kapcsolatban

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.11.10. 00:02:35

mindenki leszrja, ami teljesen érthető :mrgreen:
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.09. 23:28:16

szergoka írta:Érdeklődnék, hogy miért maradt el mostanában több meccs előtti beharangozó? Korában ez nem fordult elő.
Sajnos sokunknak kozbejott valami. Gyerek\csalad/baratok/buli/meló.
szergoka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.04.03. 12:29:28

2019.11.09. 19:14:28

Érdeklődnék, hogy miért maradt el mostanában több meccs előtti beharangozó? Korában ez nem fordult elő.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2019.10.15. 23:16:52

mrmonster írta:Sziasztok,

A Minguella-rol irt cikkben olyan reszre bukkantam, ami velemenyem szerint egyaltalan nem allja (nem allhatja) meg a helyet. Messi hires szalvetapapiros leigazolasa 2000-ben tortent, mig Saviola 2001-ben, Riquelme 2002-ben jott a klubhoz, tehat Messi leigazolasa pillanataban nem lehetett tudni, hogy a ket argentin elodje milyen szinvonalon fog a klubnal teljesiteni...
Teljesen jogos, javítottuk, köszi az észrevételt! :)
.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.15. 19:04:21

Samper írta:Sokkal többet kellene foglalkozni az Eurobarcában a saját utánpótlás-tehetségeivel. Mostanában csak a világsajtó utánfutójaként írnak az ott emlegetett nevekről.
Továbbra is lehet jelentkezni cikkironak, mert nem sokan vagyunk. :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.10.15. 18:57:36

Sokkal többet kellene foglalkozni az Eurobarcában a saját utánpótlás-tehetségeivel. Mostanában csak a világsajtó utánfutójaként írnak az ott emlegetett nevekről.
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2019.10.15. 16:49:48

Sziasztok,

A Minguella-rol irt cikkben olyan reszre bukkantam, ami velemenyem szerint egyaltalan nem allja (nem allhatja) meg a helyet. Messi hires szalvetapapiros leigazolasa 2000-ben tortent, mig Saviola 2001-ben, Riquelme 2002-ben jott a klubhoz, tehat Messi leigazolasa pillanataban nem lehetett tudni, hogy a ket argentin elodje milyen szinvonalon fog a klubnal teljesiteni...

Itt a cikkreszlet:
A Camp Nou döntéshozóinak voltak kétségeik a még gyereknek számító argentinnal szemben, figyelemmel arra, hogy korábban sem Maradona, sem Javier Saviola, sem pedig Juan Roman Riquelme nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. Maradona több problémát okozott, mint amennyi sikert hozott a klubnak abban az igen mozgalmas két évben, amit a katalán fővárosban töltött, Saviola és Riquelme pedig nem tudtak megfelelni az elvárásoknak. Ezen szkepticizmus okán Minguella kifizette Messi és édesapja repülőjegyét Barcelonába, és saját zsebéből fizette a szállásukat is a Plaça d’Espanya egyik hoteljében.
Előre a TITOlusokért!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.25. 07:53:05

Sziasztok,

Kérdésem, hogy kamu, google fordítóval magyarosított oldalak miért reklámozhatnak az oldalon? Vagy erre nincs ráhatásotok, hogy mik ugrálnak fel?
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.07.17. 21:35:52

Tudtommal az átigazolási szezon végén szokott frissülni, érthető módon.
csapo1002
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.08.30. 17:08:58

2019.07.17. 21:00:09

Sziasztok. Elkelne egy játékoskeret-frissítés... ;)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.05.24. 18:08:34

A Copa del Rey-es cikk szerintem nem jó. Legalábbis úgy emlékszem, hogy a Betis stadionjában rendezik a döntőt, ami a Benito Villamarin stadion. Lehet tévedek, de nézzetek utána, mert így a cikk nem okés. Főleg a végén a Steauás hasonlat...

Szerk: megnéztem az fcbarcelona.com-on. Ott is a Betis stadionja volt feltüntetve.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.05.15. 09:28:13

Eredmények.com-on is vasárnap van,úgy tudom a Real meccsét meg a miénket áttették szombatról.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.15. 08:43:22

Hello,
meccsajanlo szerint vasarnap 16:15kor jatszunk, tippjatek szerint szombat 20:00kor

Valoszinubb a masodik, nem? Utolso fordulo, mindenki egyszerre meccsel.
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.04.07. 12:04:42

Elnézést, akkor csak én voltam túl háklis. :oops: Nem vettem észre, hogy egybe kellene olvasni és így nem elírásnak tűnt, hanem a köznyelvben is gyakran használt (nem túl szép) kifejezésnek. Mea culpa. :)

Örülök, hogy figyeltek és biztos is vagyok benne, hogy szándékosan írtok mindig úgy ahogy (elütéseken kívül). Olyan jó 10 éve írsz Te is cikkeket Tamás és mindig jó volt olvasni, úgyhogy bármi változásról feltételezem, hogy szándékos. Ezt pedig most benéztem... De folytassátok amúgy, meg lehet találni az összhangot az új "facebookos" piaci igények és a megszokott eurobarcás stílus között. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2019.04.07. 11:23:57

MichaaBee írta:Az azt Iniesta-gólpasszt a Sahtar ellen…

Tényleg csak építő jellegű kritikának szánom, de biztos, hogy erre a fajta újságírásra van kereslet? Ez szerintem akkor sem méltó az eurobarcához, ha helyesen azt írjátok, hogy "az oszt". Többször nem fogok ezzel előjönni, de ezekre gondoltam, amikor korábban azt írtam, hogy nem ez a stílus volt 10+ évig jellemző erre a portálra. Nincs gond általánosságban, de tényleg nem értem, hogy ezekre mi szükség. :)

"Iniesta gólpassz a Sahtar ellen. Klasszis." - Vagy valami hasonló is megteszi szerintem.
Semmi gond, az építő jellegű kritikákat szívesen fogadjuk, sajnos elég kevés van belőlük. Köszi tehát a megjegyzést! Ennek ellenére nem győztél meg, hogy itt arról lenne szó, amiről beszélsz.

A bejegyzést én írtam, és természetesen elírásról van szó. "Azt az Iniesta-gólpasszt a Sahtar ellen..." címet követte volna az elképzelésem szerint a bejegyzésben a "napra pontosan nyolc évvel ezelőtt csodálhatta meg a Camp Nou. Repül az idő." szöveg. Tehát ez csak egy mondat kettéválasztása, aminél elírtam egy T betűt. Semmi mást nem kell belegondolni. Az pedig, hogy kettéválasztjuk a címet és a bejegyzés első mondatát, a feed rovat könnyedségéhez és céljához szerintem passzol.

Amiről Te írtál korábban, az egyébként jelen van. Próbáljuk finomítani a stílusunkat, mert sajnos erre van kereslet. Én örülnék neki a legjobban, ha a komplex, hosszú és a témát teljes mértékben körüljáró szubjektív írásainkra érkezne a legtöbb kattintás, hozzászólás és észrevétel, de az a valóság, hogy az egy mondatos, képpel illusztrált bejegyzés mozgatja meg a legtöbb embert, a reakciók többsége pedig a személyes támadás és az egy szavas "igen/nem" kommentek között mozognak. Erre valahogy reagálni kell, ha nem akarunk a tízezres olvasótábor után ezresre zsugorodni. Márpedig nyilvánvalóan nem ez a cél - mint ahogy az sem cél, hogy elveszítsük azt, amit Te szeretsz bennünk: az objektivitást, a mértéktartást, a kritikát és az elemzést, a komolyságot.

Az egyensúlyt megtalálni viszont nagyon nehéz dolog, ezt látni kell. Néha sikerül, néha nem, egyet ígérhetünk: nekünk az a szándékunk, hogy ne veszítsük el az identitásunkat.
.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.04.07. 10:52:09

Mondjuk itt sztem elég egyértelmű hogy az a “t” betű véletlenül került oda, és azt akarták írni a srácok, hogy “Az az Iniesta gólpassz...” Ezzel meg így semmi baj.

De lehet, hogy tévedek.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.04.07. 10:43:42

Az azt Iniesta-gólpasszt a Sahtar ellen…

Tényleg csak építő jellegű kritikának szánom, de biztos, hogy erre a fajta újságírásra van kereslet? Ez szerintem akkor sem méltó az eurobarcához, ha helyesen azt írjátok, hogy "az oszt". Többször nem fogok ezzel előjönni, de ezekre gondoltam, amikor korábban azt írtam, hogy nem ez a stílus volt 10+ évig jellemző erre a portálra. Nincs gond általánosságban, de tényleg nem értem, hogy ezekre mi szükség. :)

"Iniesta gólpassz a Sahtar ellen. Klasszis." - Vagy valami hasonló is megteszi szerintem.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2019.03.11. 20:55:45

A főoldali Maxi Gomezes cikkben van egy kis hiba. Jović nem horvát, hanem szerb.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2019.03.05. 10:57:13

MichaaBee írta:A facebookot megértem, sajnos jobban jellemzi a társadalmat, hogy a nagy bemondásokra reagálnak csak, de hát ilyen az emberi természet... :)

Viszont az értékelő cikkel vitatkoznék. Szerintem nem az a lényege, hogy minél bratyizósabb stílusban írjunk, hanem hogy reálisan tükrözze a nyújtott teljesítményt, akár azok számára is, akik nem látták a meccset, illetve szakmai szempontból értékeljen. Ezt a "hihetetlen mit játszott a pali" szöveget szerintem el lehet sütni úgy is, hogy "hihetetlen teljesítményt tett le az asztalra" és akkor az irodalom tanárok sem másznak a falra. :) Temérdek blog, facebook oldal stb van, aminek ez a stílusa, de az Eurobarca szerintem eddig attól volt más, hogy igényes stílusban nyújtott hiteles tájékoztatást.

De mondom még egyszer, ez csak észrevétel. Ha errefelé tendál az üzleti érdek, meg tudom érteni, csak régi olvasóként kevésbé vonz ez engem.
Próbálkozunk, kísérletezünk kicsit más irányokkal is, mert a szuper objektív és távolságtartó beszámolók mellett szükségét érezzük annak is, hogy a véleményeknek és adott esetben a könnyedebb stílusnak is teret engedjünk. Utóbbi kettő nem feltétlen kell, hogy együtt menjen, lehet jó szubjektív cikket úgy is írni, hogy nem "bratyizunk", azért alapvetően próbálunk erre törekedni.

Viszont arra mindenképpen figyelünk, hogy egyébként amit leírunk, azokat a lehető legalaposabb utánajárással és teljes körűen tálaljuk, mert ezt mi is nagy értéknek tartjuk.

A fentivel kapcsolatban pedig neked és a többieknek is köszönjük a visszajelzéseket, mert ezekkel tudunk előrébb (oldalra, hátra :) ) lépni szükség esetén. Úgyhogy írjatok jót és rosszat is nyugodtan, bármikor!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.03.05. 09:56:54

MatyiG írta:
MichaaBee írta:Abszolút csak a szubjektív véleményem, de szerintem kicsit elmentetek mostanában a laza stílus felé, míg korábban kifejezetten azért is szerettem az Eurobarcát olvasni, mert tárgyilagos "újságírós" stílusban írtatok. Egyrészt Facebookon is sokkal több az olyan felütés a megosztásokhoz, ami csak arra utazik, hogy kommenteljenek alá (megértem, ha ez a cél, ettől nő a forgalom), másrészt korábban nem írtatok olyanokat a cikkekben, hogy "Hihetetlen mit játszott a pali". :)

Lehet, hogy csak nekem tűnt fel és nyilván nem feltétlenül az én preferenciám a követendő, de mint észrevétel ez azért megfogalmazódott bennem mostanság. :)
Az értékelő cikkeknek ez a lényege, amúgy nem mondanám, hogy a többiben is előfordul ilyen.

FB az más, ott kell a lájk, hozzászólás, vita.
A facebookot megértem, sajnos jobban jellemzi a társadalmat, hogy a nagy bemondásokra reagálnak csak, de hát ilyen az emberi természet... :)

Viszont az értékelő cikkel vitatkoznék. Szerintem nem az a lényege, hogy minél bratyizósabb stílusban írjunk, hanem hogy reálisan tükrözze a nyújtott teljesítményt, akár azok számára is, akik nem látták a meccset, illetve szakmai szempontból értékeljen. Ezt a "hihetetlen mit játszott a pali" szöveget szerintem el lehet sütni úgy is, hogy "hihetetlen teljesítményt tett le az asztalra" és akkor az irodalom tanárok sem másznak a falra. :) Temérdek blog, facebook oldal stb van, aminek ez a stílusa, de az Eurobarca szerintem eddig attól volt más, hogy igényes stílusban nyújtott hiteles tájékoztatást.

De mondom még egyszer, ez csak észrevétel. Ha errefelé tendál az üzleti érdek, meg tudom érteni, csak régi olvasóként kevésbé vonz ez engem.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.04. 23:45:45

MichaaBee írta:Abszolút csak a szubjektív véleményem, de szerintem kicsit elmentetek mostanában a laza stílus felé, míg korábban kifejezetten azért is szerettem az Eurobarcát olvasni, mert tárgyilagos "újságírós" stílusban írtatok. Egyrészt Facebookon is sokkal több az olyan felütés a megosztásokhoz, ami csak arra utazik, hogy kommenteljenek alá (megértem, ha ez a cél, ettől nő a forgalom), másrészt korábban nem írtatok olyanokat a cikkekben, hogy "Hihetetlen mit játszott a pali". :)

Lehet, hogy csak nekem tűnt fel és nyilván nem feltétlenül az én preferenciám a követendő, de mint észrevétel ez azért megfogalmazódott bennem mostanság. :)
Az értékelő cikkeknek ez a lényege, amúgy nem mondanám, hogy a többiben is előfordul ilyen.

FB az más, ott kell a lájk, hozzászólás, vita.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.03.04. 23:40:15

Abszolút csak a szubjektív véleményem, de szerintem kicsit elmentetek mostanában a laza stílus felé, míg korábban kifejezetten azért is szerettem az Eurobarcát olvasni, mert tárgyilagos "újságírós" stílusban írtatok. Egyrészt Facebookon is sokkal több az olyan felütés a megosztásokhoz, ami csak arra utazik, hogy kommenteljenek alá (megértem, ha ez a cél, ettől nő a forgalom), másrészt korábban nem írtatok olyanokat a cikkekben, hogy "Hihetetlen mit játszott a pali". :)

Lehet, hogy csak nekem tűnt fel és nyilván nem feltétlenül az én preferenciám a követendő, de mint észrevétel ez azért megfogalmazódott bennem mostanság. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2019.02.19. 21:00:30

Sajnos nagyon nem az m4 adja a meccsünk.. (ha utolso pillanatba cserèltèk sorry) csak itt az volt írva napok óta
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.18. 23:24:25

Hawk írta:A főoldali cikkben javítani kellene a várható kezdőt a Lyon ellen.
Arthur a keretben sincs, még sérült.
Köszi, javítjuk! :)

A másikat is. :D Valamiért azt hittem, már a 8 között vagyunk. :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.18. 23:23:55

Hawk írta:A főoldali cikkben javítani kellene a várható kezdőt a Lyon ellen.
Arthur a keretben sincs, még sérült.
Plusz :

https://www.eurobarca.hu/hirek/sajtotaj ... szeretunk/" target="_blank

Itt negyeddöntő szerepel, pedig még(sajnos) nem tartunk ott :D
Lezárt
cron