Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.05. 16:22:25

Barca_10 írta:Mondjuk szerintem Ronaldonak ha csak a veleszületett tehetségét a futballhoz nézem nincs azon a szinten ahol a legnagyobbak, mint Messi, R10, Ronaldo/brazil/, Iniesta vagy akár Adriano. Inkább egy sorral lejjebb lehet elhelyezni, Agüero, Drogba szintjére. Az, hogy ilyen magasra jutott nagyban köszönhető a mentalitásának. Amennyire csodálni való Messi játéka ugyannyira csodálatra méltó CR hozzáállása a profi futballhoz. Van a profi sportoló szint és fölötte CR. Ezt kár vitatni.
Amúgy inkább legyen Cének 5 minthogy Snejdereknek legyen. Owen Aranylabdája elég vicc volt erre az évezredre.
Ronaldo (az igazi) - jobb játékos volt fénykorában, mint CR? Egyértelmű igen, azonban keveset láthattunk belőle a sok sérülése miatt, pont emiatt nem kaphatta meg többször az aranylabdát, pedig ha van játékos, aki kb. egymás után 4-5x megkaphatta volna, az ő lett volna, de hát a sérülések ugye. Amikor nem ő kapta, akkor is tudtuk, hogy ő a legjobb képességű labdarúgó.
Ronaldinho - itt is egyértelmű, jobb játékos volt fénykorában, mint CR! De a bulik, a pia, csajok, stb. Istenadta tehetsége volt, de sajnos eltékozolta, a hozzáállása miatt nem érdemelt több aranylabdát.
Iniesta - ő is istenadta tehetség, ő pont kiérdemelt egyébként egy aranylabdát, de ezt most hagyjuk is, a lényeg, ott volt Messi és elvitte előle, ha Messi nem ebben a korban játszik, Iniestát most Zidane-nal egy szinten említenénk és legalább 2 aranylasztija lenne.
Adriano - ez biztos egy elírás, így ezt nem is értékelem... :)
CR - ha nem is érdemelt 5 aranylabdát 3 (esetleg 4) kijárt neki, nem vitatható el tőle, megvan a tehetsége is, de a hozzáállása az kiemelkedő, jelenleg nincs olyan focista aki ennyire győzni akar.
Ha szimplán csak a tehetséget, tudást, stb. nézzük, akkor nálam egyértelműen ez lenne a sorrend:
Messi, Ronaldo, Ronaldinho, Zidane, Iniesta, CR.
Ha figyelembe vesszük a sérüléseket, a hozzáállást és hogy mennyit játszott aktív éveiben és milyen szinten, akkor:
Messi, CR, Zidane, Ronaldo, Iniesta, Ronaldinho
Sajnos ez a valós, bár mindenki tudja, hogy nem ez lenne az igazi sorrend...
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.12.05. 15:13:23

Mondjuk szerintem Ronaldonak ha csak a veleszületett tehetségét a futballhoz nézem nincs azon a szinten ahol a legnagyobbak, mint Messi, R10, Ronaldo/brazil/, Iniesta vagy akár Adriano. Inkább egy sorral lejjebb lehet elhelyezni, Agüero, Drogba szintjére. Az, hogy ilyen magasra jutott nagyban köszönhető a mentalitásának. Amennyire csodálni való Messi játéka ugyannyira csodálatra méltó CR hozzáállása a profi futballhoz. Van a profi sportoló szint és fölötte CR. Ezt kár vitatni.

Amúgy inkább legyen Cének 5 minthogy Snejdereknek legyen. Owen Aranylabdája elég vicc volt erre az évezredre.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.05. 15:07:25

Hogy lehet egy szubjektív dij nem jogos...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.05. 14:25:05

Varatrix írta:
Rivaldo11 írta: Aki szerint a két játékos ugyanúgy tud futballozni, és egy szint, az nézzen sakkot. Pont.
És akkor másokkal diskurálunk a Fórum topikba, hogy miért megy el a kedve az embernek attól hogy fórumozzon.... Szerinte nem lehet más vélyeményed, és ezt azzal erősíti, hogy képes betűkkel leírni hogy "pont."

Édes istenem!
Hát, ha ettől kedved szeged, az a te bajod. Nem gondolom, hogy attól, hogy leírom hogy "pont", nem tartanám tiszteletben a véleményed. Csak én más állásponton vagyok.
Alátámasztottam, szerintem miért nem voltak jogosak azok az aranylabdák.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.12.05. 12:53:32

Rivaldo11 írta: Aki szerint a két játékos ugyanúgy tud futballozni, és egy szint, az nézzen sakkot. Pont.
És akkor másokkal diskurálunk a Fórum topikba, hogy miért megy el a kedve az embernek attól hogy fórumozzon.... Szerinte nem lehet más vélyeményed, és ezt azzal erősíti, hogy képes betűkkel leírni hogy "pont."

Édes istenem!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.05. 12:26:38

Tartom, hogy a 16'os, meg a 13'as ronci aranylabda vicckategória volt, szánalmas alamizsna. A bl - ben a Róma ellen nélküle is meglett volna, a Wolfsburg ellen volt egy kiemelkedő meccse, és ennyi. Az eb-n meg 3 gólt szerzett, ebből kettőt nekünk, a döntőben nem játszott. Képesek voltak aranylabdával megdobni. Ja, érdekes, akkor vedőként szenzációs formát hozó Pepe pl szóba sem került, bezzeg ugye most Van Dijk megérdemelte volna...
A 13'as kihisztizett, meghosszabbított szavazásos történet meg szóra sem érdemes, kB annyira vehető komolyan, mint ez a legértékesebb serie a játékos díj kB... Szakmailag ugyanott van. Ami pedig a Messivel való összehasonlítást illeti:
Aki szerint a két játékos ugyanúgy tud futballozni, és egy szint, az nézzen sakkot. Pont.
Ami azt illeti, én örülök, hogy több aranybogyója van, mint Ronaldonak. Így van rendjén. És a tudat, hogy odaát ebbe páran belepusztulnak-főleg egy látens homár, aki ronci félmeztelen fotóját használta avának-még szebbé teszi a dolgokat.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.12.05. 12:01:33

recrea írta: Lehet, h a Real szurkolóknak kéne eldönteniük, az lenne a legobjektívabb :D mert idén az újságírók, a szövetségi kapitányok és a csapatkapitányok is hülyék...mi Barca szurkolók meg végképp hülyék vagyunk, továbbá mindenki az, aki idén tavasszal Messit látta a legjobbnak.

Tisztelet a kivételnek, mert azért akad.
Nem tudom személy szerint ki, hogyan reagált az elmúlt években,de alapvetően ez a hozzáállás nálunk is tetten érhető volt Ronaldo aranylabdáinál. Emlékszem, hogy az EB-s aranylabdájánál, számomra meglepően sokan értetlenkedtek, hogy hogyan adhatták neki, és hasonló pusztító hülyeségeket írtak itt le, hogy Ronaldo miért egy középszer.

És végül a véleményem, amit az öröm mámortól frissen megrészegült fórumtársaknak még nem mertem leírni:

Én annyira nagyra tartom az Ő rivalizálásukat, hogy örültem volna neki, ha ugyanannyi bogyóval fejezik be a végén. Ronaldóban nem látok még egyet. Nem örülök, hogy kaptunk egy teljesen irreleváns mérőszámot, ami Messit kihozza utolsó érvként győztesnek. Ők más szintet képviselnek.

Először még arra is mertem gondolni, hogy Messi nem érdemelte meg, viszont nagy meglepetésemre Kele János gondolkodtatott el még egyszer ezzel kapcsolatban. Még pedig, azzal, hogy korábban is voltak ilyen statisztikájú védőteljesítmények, és akkor is csatárok happolták el az aranylabdát, Messiénél kevésbé expert teljesítménnyel. Sajnos magamon is észrevettem már, hogy Messit magához képest értékelem, és tudom, hogy volt ennél jobb szezonja, de még mindig emberfeletti az is amit egy számára gyengébbnek nevezhető szezonban produkál.

Én örültem volna, ha örök vita marad hogy ki volt a jobb. Valószínűleg így is az mard, viszont ez adut adott a Barca szurkolók kezébe.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.12.04. 23:48:42

csababarca írta:Kákán is csomót tipikus esete.
Az nem zavarja őket, hogy minimális különbség volt, vagy hogy van Dijk is kapott általuk dilettánsnak tartott újságíróktól szavazatot.
Nem is értem.

Én szeretek ott fórumozni, mert lehet jókat dumálni offban, nba/nfl topikban, kézilabdásban is, de ilyenkor ebbe nem is megyek bele inkább.
Azért aki ebből az évből azt hozza ki, hogy Messi nem érdemelte meg, azzal nehéz mit kezdeni.
Vagy hogy akkor tavaly Ronaldo miért nem!? Wtf.

Kár hogy ez az aranylabda ekkora vitákat generál, nem kellene.
Szubjektív a dolog.

Pontozni lehetne, de azt is hogy? Abban is lenne szubjektivitás, hogy hogy súlyozod a gólt, asszisztot, szerelést, tisztázást stb.
Lehetetlen.
Vagy tényleg hozni kitételt hogy csak bl győztes csapatból lehet, de arra kb ott az uefa díja.
Vannak évek, amikor egy-egy játékos tényleg kiemelkedik a mezőnyből és nem kérdés, hogy ő a legjobb. Máskor meg szorosabb a dolog. Ennyi.
BL győzelem miatt odaadni? Az egész évet kell nézni, nemcsak egy-egy meccset. Viszont, ha Modric megnyerhette tavaly, akkor korábban jó pár játékosnak járt volna. Talán neki szerencséje volt a VB miatt, na mindegy.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.12.04. 22:45:30

Kákán is csomót tipikus esete.
Az nem zavarja őket, hogy minimális különbség volt, vagy hogy van Dijk is kapott általuk dilettánsnak tartott újságíróktól szavazatot.
Nem is értem.

Én szeretek ott fórumozni, mert lehet jókat dumálni offban, nba/nfl topikban, kézilabdásban is, de ilyenkor ebbe nem is megyek bele inkább.
Azért aki ebből az évből azt hozza ki, hogy Messi nem érdemelte meg, azzal nehéz mit kezdeni.
Vagy hogy akkor tavaly Ronaldo miért nem!? Wtf.

Kár hogy ez az aranylabda ekkora vitákat generál, nem kellene.
Szubjektív a dolog.

Pontozni lehetne, de azt is hogy? Abban is lenne szubjektivitás, hogy hogy súlyozod a gólt, asszisztot, szerelést, tisztázást stb.
Lehetetlen.
Vagy tényleg hozni kitételt hogy csak bl győztes csapatból lehet, de arra kb ott az uefa díja.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.04. 22:05:41

MatyiG írta:Igen, ilyenkor szimpátia szavazás, máskor meg perdöntő, és teljesen objektív és jó helyre kerül a laszti.
Lehet, h a Real szurkolóknak kéne eldönteniük, az lenne a legobjektívabb :D mert idén az újságírók, a szövetségi kapitányok és a csapatkapitányok is hülyék...mi Barca szurkolók meg végképp hülyék vagyunk, továbbá mindenki az, aki idén tavasszal Messit látta a legjobbnak.

Tisztelet a kivételnek, mert azért akad.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.12.04. 17:46:33

Igen, ilyenkor szimpátia szavazás, máskor meg perdöntő, és teljesen objektív és jó helyre kerül a laszti.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.04. 13:32:11

Rivaldo11 írta:A derék Dzsordzso meg közben beárazta rendesen ronci pár labdáját... Mert ha Perez tudta nyomni tavaly Modricot, és azért kapta a horvát, akkor ezek szerint korábban Cr labdáinál...(főleg mikor kisírta 2013-ban, vagy 16 ban, mikor megnyerték neki az Eb-t)
Erre mondják, hogy ha hallgattál volna... :D
Pont ugyanez jutott eszembe nekem is reggel :lol:

Az urak szurkolói szemében kamu díj, ha Messi nyeri, ha Ronci, akkor rendben van, de a legtöbb még Modrictól is sajnálja, inkább kapta volna a Juvéval CR, csak ne legyen Messinek több #-o :D Remegnek a fickótól, alig várják, h visszavonuljon és végre nyerjenek ellenünk egy nyamvadt meccset. Mondjuk meg tudom érteni...

Szerintem teljesen jó így a lebonyolítás, előtti is így működött és teljesen korrekt végeredmények voltak, ahogy azóta is, mióta újra az újságírok szavaznak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2019.12.04. 17:51:21-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.04. 06:57:26

A derék Dzsordzso meg közben beárazta rendesen ronci pár labdáját... Mert ha Perez tudta nyomni tavaly Modricot, és azért kapta a horvát, akkor ezek szerint korábban Cr labdáinál...(főleg mikor kisírta 2013-ban, vagy 16 ban, mikor megnyerték neki az Eb-t)
Erre mondják, hogy ha hallgattál volna... :D
Rivaldo-A Legnagyobb.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.12.03. 19:12:23

Gratulálok Messinek remélem olvassa ő is...
Ronaldonak nem hiszem, hogy lesz még két Aranylabdája ahhoz nagyobb csoda kell, így egy darabig nem lesz aki megelőzze.
Egyébként díjak nélkül is tudjuk, hogy Messi a legjobb.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.03. 09:23:51

Messi megnyerte a 6. lasztit, gratula neki, idén ez nem volt kérdéses.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.12.03. 08:01:12

Helyreállt a világ rendje...
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.12.02. 21:34:05

ott is van :D
Kép
Avatar
csdewl
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.12. 08:05:35

2019.12.02. 21:24:46

Szóval ami a netre felkerült kiszivárgott helyezések, fake volt.
"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2019.12.02. 21:22:16

soadroli írta:
MQuCsabi írta:Fos mindegyik, szakadoznak, még a youtube is. Nem értem...
talán ez jó lesz darabig
Ez megy
http://www.sportstream.live/en/player/5 ... 56abfbd27d" target="_blank
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.12.02. 21:15:42

MQuCsabi írta:Fos mindegyik, szakadoznak, még a youtube is. Nem értem...
talán ez jó lesz darabig
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.02. 21:04:41

Fos mindegyik, szakadoznak, még a youtube is. Nem értem...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.12.02. 21:00:22

eddig egy normális streamet nem találtam :evil:
Kép
Avatar
csdewl
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.12. 08:05:35

2019.12.02. 20:38:02

Nem Ede72 írta:Melyik tv adja az aranylabda átadást?
a youtube tv :D
"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2019.12.02. 20:15:21

Melyik tv adja az aranylabda átadást?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2019.11.27. 14:41:57

Samper írta:Nem kell egyszerű dolgokból akkora ügyet csinálni. Rájöttek, hogy túlzás, ha Klopp is, van Dyjk is első helyet kap ugyanazért. Így Messi elégtételt kap azért a sok kiszúrásért, amit CR javára, vele szemben elkövettek. A felesége és ő már nem számítottak erre, ezért most örülnek.
ez inkább egyszerű burkolt üzenet a kíváncsi rajongóknak, hogy "igen, én nyertem". nem feltétlenül arcoskodásról szól.
Válasz küldése