Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.12.06. 12:48:19

Én meg sose értettem miért kell a futballt több sporttal így összehasonlítani.
Az egyikben nem használhatod a kezedet védekezésnél,a másiknál meg főszempont.
Úgy tanítanak,úgy edzetnek,hogy tudd kihasználni a végtagjaidat.
Le kéne fektetni a szabályokat egyértelműen,világosan,nem lenne olyan hogy az egyik ligában szikrázhat a pálya,a másikban dobálhatják magukat a játékosok mint a fürdős kvák.

De a Marcelo esethez visszatérve utoljára,aki futballozott tudja,háttal van nekem az ellenfél,nem teszem fel a kezem a vállára,mert azonnal fújják,főleg hogy ha nem 16 éves,akkor van benne annyi rutin hogy ha nem más le is fog esni a térdére.
Hátulról nem kezdhetsz szerelési kísérletet,pláne nem kézzel.
Példa, gurul ki a labda, a védő ott van hogy kifalazza,jön a csatár, mi történik?
10/9x a csatár nagy lendülettel megérkezik,a védő letopogja,belassít,és megvárja hogy legyen köztük kontakt,majd térde is rogy.
Teljesen mind1 hogy milyen erős a kontakt,szabály,hogy hátulról nem szerelhetsz,vagy csak rendkívül tisztán.
Itt is kb ez történt,nincs olyan szabály hogy ha ennyire meg ennyire erősen van ott a keze,vagy a lába akkor szabálytalanság,tök mind1.

A rutinos jó játékosok erre mindig figyelnek ha háttal van nekik a pálya,és közel vannak a kapuhoz,ha esetleg minden játékosra figyelnek és nem tudják kihozni a labdát,azt figyeli h mikor tud olyan kontakba kerulni veled amit lefújjnak.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.12.06. 11:26:19

recrea írta:Ez még mindig a férfiak sportja, nem kell minden kontaktot lefújni, aki puha vagy nem elég élelmes, az így járt.
A férfiak így rendezik a pályán a nézeteltéréseiket....
https://www.youtube.com/watch?v=wVrYnSaufgg&t=344s" target="_blank
Elmegy az egész rossz irányba, pontosan ezért van a sok színészkedés meg bohóckodás, ebben vastagon benne vannak a játékvezetők. Nézz meg egy Collinas vagy Puhl Sanyis videót, keményen beleálltak a játékosokba, volt is respektjük. Egy Roncit be kéne rakni egy női kézilabda vagy női vízilabda meccsre, sírva rohanna az öltözőbe.
Alapvetően egyetértek, a bírók elveszítették a respektet. Nem először hozom a rögbit fel, arról kéne példát venni. Egészen egyszerű szabályok vannak, és be is tartják Őket, mert nyomban jön a büntetés. Legegyszerűbb példa, hogy csak a kapitány szólhat hozzá a bíróhoz, ha nem így történik szerencsés esetben csak levegőnek nézi a játékost, ha tovább erősködik sárga lap. Ami ott mondjuk 10 perc pihenő időt jelent.

HA visszaállna a bírók respektje szerintem a műesés, meg huncutkodás is kevesebb lenne. Fúj valamit, aztán már nincs helye vitának, majd a szövetség, meg a testület számon kéri, ha rosszul csinált valamit.

Nem tudom eldönteni, hogy a média miatt lettek e ilyen töketlenek, mert félnek, hogy a nyakukba varrják az eredményt, vagy más pénzügyi/politikai érdekek miatt hagyják ezt az elkanászodást a játékosoknak...

És határozott véleményem hogy egyre messzebbre mennek a játékosok. Már a "hagyományosan kemény" PL-ben is csak a pofázás meg a műesés megy. Nem is tudom, hogy van e olyan, aki még arra veri otthon, hogy milyen kemények az "angolok".

Szeretem a játékot, de férfias sportnak nem nevezném, egyszerűen a legnagyobbnak titulált balhék is teljesen röhejesek. Ezt a patkánykodást pedig ugyanolyan mértékű eltiltásokkal kéne büntetni, mintha ököllel pofán verné, abból tanulnának, ezt biztosra veszem.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.06. 10:01:08

recrea írta:
Barca_10 írta:ami érdekes hogy a lökés a bíró előtt volt, mégsem fújta le, ment tovább az akció. Ha először nem fújja le akkor varral sem kellett volna, ez nem egy nehezen látható szituáció volt.
Azt hittem ez mindenkinek egyértelmű :D totál végignézte és azért nem fújta le, mert ló.... sem volt az egész szitu. Ez még mindig a férfiak sportja, nem kell minden kontaktot lefújni, aki puha vagy nem elég élelmes, az így járt. Én nem tudom, mit oktatnak ma a játékvezetőknek, de 20-30 éve úgy szétrúgták Ronaldot, Van Bastent vagy Shearert, mint a sz.rt. Lökés :D
Aztán amikor megjelenik egy Ibra vagy Diego Costa, néz ki a fejéből a védő, hogy neki hogy merészelnek visszaütni. Hát így.

Elmegy az egész rossz irányba, pontosan ezért van a sok színészkedés meg bohóckodás, ebben vastagon benne vannak a játékvezetők. Nézz meg egy Collinas vagy Puhl Sanyis videót, keményen beleálltak a játékosokba, volt is respektjük. Egy Roncit be kéne rakni egy női kézilabda vagy női vízilabda meccsre, sírva rohanna az öltözőbe.

Másik topikban írták, tényleg buzul a világ.

On: Hazard, Marcelo off, Bale kérdéses a klasszikuson, ezt a meccset most várom.

Bale nem kérdéses, mert ő úgy sem játszik, max az utolsó 10 percet, Zidane-t ismerve :lol:

Az még oké is lenne hogy védik a játékosokat, de amikor az ilyen vakok úgy vezetnek, hogy a lepkefingot lefújják, de ha meg előtte rúgják szét a játékost akkor meg mehet tovább, és ha ezt meg említik nekik akkor még ők vannak felháborodva, mert ők mindent jobban tudnak.

Ez a mostani esetnél is az a kérdés hogy mennyire lesz kontrasztban a továbbiakkal, mert ha a párhuzamos meccsen meg mehet a faragás, akkor tényleg totál értelmetlen katyvasz az egész.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.06. 09:31:35

Barca_10 írta:ami érdekes hogy a lökés a bíró előtt volt, mégsem fújta le, ment tovább az akció. Ha először nem fújja le akkor varral sem kellett volna, ez nem egy nehezen látható szituáció volt.
Azt hittem ez mindenkinek egyértelmű :D totál végignézte és azért nem fújta le, mert ló.... sem volt az egész szitu. Ez még mindig a férfiak sportja, nem kell minden kontaktot lefújni, aki puha vagy nem elég élelmes, az így járt. Én nem tudom, mit oktatnak ma a játékvezetőknek, de 20-30 éve úgy szétrúgták Ronaldot, Van Bastent vagy Shearert, mint a sz.rt. Lökés :D
Aztán amikor megjelenik egy Ibra vagy Diego Costa, néz ki a fejéből a védő, hogy neki hogy merészelnek visszaütni. Hát így.

Elmegy az egész rossz irányba, pontosan ezért van a sok színészkedés meg bohóckodás, ebben vastagon benne vannak a játékvezetők. Nézz meg egy Collinas vagy Puhl Sanyis videót, keményen beleálltak a játékosokba, volt is respektjük. Egy Roncit be kéne rakni egy női kézilabda vagy női vízilabda meccsre, sírva rohanna az öltözőbe.

Másik topikban írták, tényleg buzul a világ.

On: Hazard, Marcelo off, Bale kérdéses a klasszikuson, ezt a meccset most várom.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.27. 20:19:28

MatyiG írta:
De pont a VAR miatt mernek meghúzni már ilyeneket a jv-k
Tehát szerinted a mezőnyben egy kétes esetet inkább elengednek azért, mert később lehet gól lesz a kontrából, és visszafújhatják?
amúgy azzal vált bohózattá, hogy elkezdte dobálni a piros-sárga kombót, meg a tizi-szabad kérdést se döntötte el.

fújt volna, egyből jelzi, hogy var kell, nem hoz döntést még, hogy mit ítélne, aztán kész. játék áll, megnézik, majd visszafújja a lökést.
ezt kellett volna tennie, nem 3szor revidiálni az álláspontját.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.11.27. 20:18:29

ami érdekes hogy a lökés a bíró előtt volt, mégsem fújta le, ment tovább az akció. Ha először nem fújja le akkor varral sem kellett volna, ez nem egy nehezen látható szituáció volt.

@markionni:
A BT Sporton azt is mondták hogy jelenleg Lewa és Benzema mellett Harry Lufthansa Kane a világ legjobb csatára, ott is tudnak hülyeségeket beszélni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.27. 20:13:01

De pont a VAR miatt mernek meghúzni már ilyeneket a jv-k
Tehát szerinted a mezőnyben egy kétes esetet inkább elengednek azért, mert később lehet gól lesz a kontrából, és visszafújhatják?
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.11.27. 19:59:32

recrea írta:Az a lökés semmi nem volt :D aki mást ír, az életében nem járt focipálya közelében
Akkor azt hiszem játékvezetőként át kell értékelnem az elmúlt 10 évemet :D Akkora büdös nagy lökés volt, hogy még a Holdról is lehetett látni. De pont a VAR miatt mernek meghúzni már ilyeneket a jv-k, mert lehet korrigálni. Mint az asszisztensek a leseknél.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.26. 23:17:37

miro. írta:Nagyon reg lattam a Realt ennyire jol jatszani.
De ugy unblock ilyen meccset is nagyon reg neztem.
Hozzateszem,a Psgnek eselye nem lesz igy erosebb csapatok ellen,ha ilyen mentalitassal fognak jatszani egyszeruen ledaraljak oket.
PSg-nek első 20 perce jó volt, utána ki is pukkadtak, és csak helyenként jöttek vissza mezőnyben.

Nagyon jó iramú meccs volt, és azért látszik hogy hiába raknák ki odaát sokan Zidane-t, attól még nagy potenciál lehet ebben a csapatban, és látszik a felfele ívelés a csapat teljesítményén.
Pont ez hiányzik nálunk, ha rá néz az ember a csapat játékára, akkor nem látni a potenciált benne, és azt hogy ez esetleg még jobb legyen a szezon során Valverdével, csak azt hogy a lehető legoptimálisabb esetben is annyi történhet hogy pocsék játékkal hozzuk a meccseket(a kevésbé optimálisakat már nem is kell sorolni).
Van egy konstans lagymatag teljesítmény, és nem sok olyan jel van ami a javulásra mutatna.

Aztán a Realnál is benne van hogy következő meccsen meg majd szívásra állnak mint a Brugge ellen, de sokkal inkább látni a fényt az alagút végén mint a Barcánál.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.11.26. 23:09:44

Én nem fújtam volna be, de páros kézzel való lökés volt, BT Sporton is egyértelműen helyeselték a döntést a szakértők.

A meccs meg egy fantasztikus BL-éjszaka volt, rég láttam ekkora iramot és ennyi gyönyörű megoldást. A Madrid kezd egyre feljebb és feljebb menni, a PSG meg idén talán végre beérik, mégha most fociban alul is maradtak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.11.26. 23:07:11

Az a lökés semmi nem volt :D aki mást ír, az életében nem járt focipálya közelében. Plusz a spori szeme előtt történt, sztem még továbbot is intett :D

Mondjuk nekem spec mindegy volt mi lesz a meccs végeredménye, megérdemelte volna a Real a győzelmet.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.11.26. 23:02:06

Nagyon reg lattam a Realt ennyire jol jatszani.
De ugy unblock ilyen meccset is nagyon reg neztem.
Hozzateszem,a Psgnek eselye nem lesz igy erosebb csapatok ellen,ha ilyen mentalitassal fognak jatszani egyszeruen ledaraljak oket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2019.11.26. 23:07:27-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.26. 22:47:48

Rivaldo11 írta:Besz@rás, kB két percig fociztak :D
köze nem volt a psg-nek a meccshez, erre makkolnak egy ilyen gólt, majd jön a következő.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.26. 22:47:02

Rivaldo11 írta:Besz@rás, kB két percig fociztak :D
Kicsit szürreális, fordítva szokott lenni :lol:

Mondjuk az is szürreál, hogy a Zidane-féle Madrid játéka felüdülés a Barcához képest :?
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.26. 22:44:35

Besz@rás, kB két percig fociztak :D
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.26. 22:18:52

coutinho10 írta:Fuh ember nem attol vagy nagy fan ha mindent beakarsz magyarazni az ellennel vagy tan neked fizetnek ezert? Szanalom kategoria

igen, de önkéntes alapon megy, a fórumozók dobnak össze havi összeget.
privátban küldöm a számlaszámom.


egyáltalán nem vagyok nagy fan, pont nem érdekel egyébként ez, csak két dolog miatt:
-nincs következetesség a VAR-ban továbbra sem.
-ezt a lökést 10ből egyszer ha megfújják. (bíró sem ítélte meg, nem véletlenül.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
coutinho10
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.02.14. 12:12:43

2019.11.26. 22:13:47

Fuh ember nem attol vagy nagy fan ha mindent beakarsz magyarazni az ellennel vagy tan neked fizetnek ezert? Szanalom kategoria
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.26. 22:08:38

coutinho10 írta:Azért birom, hogy egyesek ezen is kepesek itt sirni. Pontosan ezert hoztak letre a vart, hogy ilyen esetekben is dontson. Ha valaki keptelen megerteni a szituaciot legalabb halgatna meg az elemzeseket.
m4-en?:D

külföldi streamet nézek (lengyelt) ott sem értették, hogy ezen mit fújt, és hogy eleve a tizi szituációra kérte a vart, nem arra.
miro. írta:Mondom,hogy nem erted..
Akkor nezik vissza,amikor eredmenyt befolyasolo szituacio alakulhat ki.
akkor jól van akkor, kösz a fejtágítást és a fényt.
kíváncsiam várom majd a többi bl-meccsen amikor történik egy véleményes fault 10 mp-vel egy gól/tizi előtt, akkor hányszor ítélik meg így ezt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.11.26. 22:07:10

Mondom,hogy nem erted..
Akkor nezik vissza,amikor eredmenyt befolyasolo szituacio alakulhat ki.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.26. 22:06:54

? Attól még lehet szabálytalan, de nem fogják visszanézni, ha a meccset nem befolyásolja.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.26. 22:06:17

De egyébként ezzel az erővel visszapörgethette volna egészen addig, amíg valamelyik fehér borul. Vagy ameddig kedve tartja.
Rivaldo-A Legnagyobb.
coutinho10
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.02.14. 12:12:43

2019.11.26. 22:05:22

Azért birom, hogy egyesek ezen is kepesek itt sirni. Pontosan ezert hoztak letre a vart, hogy ilyen esetekben is dontson. Ha valaki keptelen megerteni a szituaciot legalabb halgatna meg az elemzeseket.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.26. 22:03:46

miro. írta: A masik hogy te nem erted a var lenyeget,itt gol lett egy szabalytalansagbol,nem bedobas ember.. :D :D :D
nem, te érted.
gól nem volt egyébként, hanem egy tiszta tizi.
nagyobb vicc lett volna ha csak szabadot ad a VAR után, én arra számítottam.

MatyiG írta:Miért néztek volna vissza, ha TBO tisztáz? Azokat nézik vissza, amik piros/tizi/gól szituaciohoz kapcsolódik.
jah értem, ha TBO tisztáz, akkor a Marcelo ellen elkövetett valami, az nem szabálytalan, hanem tiszta szerelés ebben az értelmezésben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.26. 22:02:03

csababarca írta:jó lett volna letudni a classicót október végén, mi azóta még lejjebb megyünk, real meg csak hozogatja a meccseket, focira emlékeztető jelekkel.
decemberben meglátjuk, de elég libikóka a két csapat formája egyelőre.
Majd ha esetleg kikapunk otthon a Realtól, és elhúznak addigra lehet 5-6 ponttal(most jön az Atleti is nekünk), és 3-madikok leszünk akkor talán elgondolkozik a publikum azon, hogy mennyire jó ez a Barto+Valverde kombó irány.
Jó lenne ha még most történne valami, hogy meg legyen mentve a szezon, mert ha így folytatódok a tendencia akkor nagy bukta lesz.

Aztán lehet el verjük őket a fenébe, Clasicora mindig felszívják magukat, az már tényleg a klinikai halált jelentené a Valverde-iránynak, ha már egy otthoni Clasicora sem tudnak felpörögni.(már az itthoni alvós Bl meccs is nagy gáz)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.11.26. 22:01:40

MatyiG írta:Miért néztek volna vissza, ha TBO tisztáz? Azokat nézik vissza, amik piros/tizi/gól szituaciohoz kapcsolódik.
Ahogy mondod..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése