Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.12.18. 17:23:06

Szerintem az alapjatekunk kicsit stabilabb lett,ami ellenetek kiemelkedoen fontos lehet.
Viszont ha a Messi,Suarez,Rakitic harmas megint ugy jatszik ahogy szokott ellenunk,akkor 1helyzetbol is kepesek vagytok ket golt rugni..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.12.18. 16:59:34

sohasem könnyű egy Klasszikusra tippelni így van ez most is. azonos pontszám az idényben, mindkét gárda keresi a formáját, a Hazard-Dembélé páros sérült, nagyon a döntetlen tolja magát.
a hazai pálya? ok. de a szép Madrid verések inkább talán náluk voltak. ami miatt mégis bízom egy győzelemben az a Real stílus váltása - a javunkra. már nem olyan élesek a kontráik, lassabbak taktikusabbak lettek ez több esélyt ad nekünk is persze csak akkor ha nem megyünk még ezek alá is sebességben.
szóval én győzelmet remélek!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2019.12.18. 15:31:38

Én mindig óvatosabb vagyok, s osszessegeben kell gondolkozni, a végső pontokban ki ért el tobbet. Döntetlennel megelegednek, de otthon vagyunk, ez előny lehet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.18. 15:23:58

Eszméletlen szutyok a vedekezesünk, egyszerűen szint alatti. Egy ilyen Ter Stegennel 20 gólt kapni nem akármi. Ennek ellenére bízom abban hogy valahogy behúzzuk, de most nem vagyok bizakodó. És nem a Real formája miatt, ennel a madridnál sokkal jobb madridokat is vettünk már...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.18. 14:48:14

Szerintem a hazai pálya miatt behúzzuk, de tuti kapunk gólt.
Mixen meg is rakom, 2-1 vagy 3-1 lesz szerintem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.12.18. 14:19:23

Mára ki mit tippel nálatok?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.12.16. 16:34:36

Fecooo írta:
Samper írta:A BL sorsolás a Barcanak kedvező, a Realnak baljós.
Zombori taktikus sampert olvashattátok, akinek a következő posztja ez lesz: "szerintem, amelyik csapat megnyeri a nyolcaddöntőt, az bejut a negyeddöntőbe!"
Ha bemegy, akkor gól. :mrgreen:

De hiányzik Zombori amúgy, egy öröm volt hallgatni, kár hogy nyomott egy majmozást élő adásban. :(
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.12.16. 14:00:16

Samper írta:A BL sorsolás a Barcanak kedvező, a Realnak baljós.
Zombori taktikus sampert olvashattátok, akinek a következő posztja ez lesz: "szerintem, amelyik csapat megnyeri a nyolcaddöntőt, az bejut a negyeddöntőbe!"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.12.16. 13:07:21

A BL sorsolás a Barcanak kedvező, a Realnak baljós.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.12.07. 11:41:52

Szerencsére ez a nyomorult mostanság elég sokat hibázik hátul, ezt ki lehetne használni majd.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.07. 10:44:36

Igazi Úriemberek Klubja - kapitány a csávó!

A Mourinho-évek elteltével már kevésbé utáltam a Realt, de ez a Ramos nálam ugyanolyan patkány maradt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.12.07. 09:46:40

miro. írta:
mess2009 írta:én meg ezt találtam:https://www.youtube.com/watch?v=5tUiCgt6hoU
a legmocskosabb férgek egyike aki focipályán megfordult.
Hála Istennek a mi férgünk.
nem gondoltam, hogy közl.rendőr is kell hozzá...hogy melyik a féreg :shock:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.12.06. 20:41:20

mess2009 írta:én meg ezt találtam:https://www.youtube.com/watch?v=5tUiCgt6hoU
a legmocskosabb férgek egyike aki focipályán megfordult.
Hála Istennek a mi férgünk.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.12.06. 20:33:46

Mondjuk ha rossz pillanatban kapja el, amikor éppen talajt fog a lába, akkor simán eltörik.
Szerencsére nem lett baj belőle de nem Ramoson múlt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.12.06. 19:38:31

Nero. írta:
mess2009 írta:én meg ezt találtam:https://www.youtube.com/watch?v=5tUiCgt6hoU
a legmocskosabb férgek egyike aki focipályán megfordult.
A mai napig nem tudom eldönteni hogy Diarra is szerelni akarta-e Messit vagy megmenteni egy lábtöréstől.
Mondjuk egy ilyentol nem hinném, hogy eltorne a lába.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.12.06. 19:34:36

mess2009 írta:én meg ezt találtam:https://www.youtube.com/watch?v=5tUiCgt6hoU
a legmocskosabb férgek egyike aki focipályán megfordult.
A mai napig nem tudom eldönteni hogy Diarra is szerelni akarta-e Messit vagy megmenteni egy lábtöréstől.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.12.06. 17:49:22

én meg ezt találtam: https://www.youtube.com/watch?v=5tUiCgt6hoU" target="_blank
a legmocskosabb férgek egyike aki focipályán megfordult.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.12.06. 12:48:19

Én meg sose értettem miért kell a futballt több sporttal így összehasonlítani.
Az egyikben nem használhatod a kezedet védekezésnél,a másiknál meg főszempont.
Úgy tanítanak,úgy edzetnek,hogy tudd kihasználni a végtagjaidat.
Le kéne fektetni a szabályokat egyértelműen,világosan,nem lenne olyan hogy az egyik ligában szikrázhat a pálya,a másikban dobálhatják magukat a játékosok mint a fürdős kvák.

De a Marcelo esethez visszatérve utoljára,aki futballozott tudja,háttal van nekem az ellenfél,nem teszem fel a kezem a vállára,mert azonnal fújják,főleg hogy ha nem 16 éves,akkor van benne annyi rutin hogy ha nem más le is fog esni a térdére.
Hátulról nem kezdhetsz szerelési kísérletet,pláne nem kézzel.
Példa, gurul ki a labda, a védő ott van hogy kifalazza,jön a csatár, mi történik?
10/9x a csatár nagy lendülettel megérkezik,a védő letopogja,belassít,és megvárja hogy legyen köztük kontakt,majd térde is rogy.
Teljesen mind1 hogy milyen erős a kontakt,szabály,hogy hátulról nem szerelhetsz,vagy csak rendkívül tisztán.
Itt is kb ez történt,nincs olyan szabály hogy ha ennyire meg ennyire erősen van ott a keze,vagy a lába akkor szabálytalanság,tök mind1.

A rutinos jó játékosok erre mindig figyelnek ha háttal van nekik a pálya,és közel vannak a kapuhoz,ha esetleg minden játékosra figyelnek és nem tudják kihozni a labdát,azt figyeli h mikor tud olyan kontakba kerulni veled amit lefújjnak.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.12.06. 11:26:19

recrea írta:Ez még mindig a férfiak sportja, nem kell minden kontaktot lefújni, aki puha vagy nem elég élelmes, az így járt.
A férfiak így rendezik a pályán a nézeteltéréseiket....
https://www.youtube.com/watch?v=wVrYnSaufgg&t=344s" target="_blank
Elmegy az egész rossz irányba, pontosan ezért van a sok színészkedés meg bohóckodás, ebben vastagon benne vannak a játékvezetők. Nézz meg egy Collinas vagy Puhl Sanyis videót, keményen beleálltak a játékosokba, volt is respektjük. Egy Roncit be kéne rakni egy női kézilabda vagy női vízilabda meccsre, sírva rohanna az öltözőbe.
Alapvetően egyetértek, a bírók elveszítették a respektet. Nem először hozom a rögbit fel, arról kéne példát venni. Egészen egyszerű szabályok vannak, és be is tartják Őket, mert nyomban jön a büntetés. Legegyszerűbb példa, hogy csak a kapitány szólhat hozzá a bíróhoz, ha nem így történik szerencsés esetben csak levegőnek nézi a játékost, ha tovább erősködik sárga lap. Ami ott mondjuk 10 perc pihenő időt jelent.

HA visszaállna a bírók respektje szerintem a műesés, meg huncutkodás is kevesebb lenne. Fúj valamit, aztán már nincs helye vitának, majd a szövetség, meg a testület számon kéri, ha rosszul csinált valamit.

Nem tudom eldönteni, hogy a média miatt lettek e ilyen töketlenek, mert félnek, hogy a nyakukba varrják az eredményt, vagy más pénzügyi/politikai érdekek miatt hagyják ezt az elkanászodást a játékosoknak...

És határozott véleményem hogy egyre messzebbre mennek a játékosok. Már a "hagyományosan kemény" PL-ben is csak a pofázás meg a műesés megy. Nem is tudom, hogy van e olyan, aki még arra veri otthon, hogy milyen kemények az "angolok".

Szeretem a játékot, de férfias sportnak nem nevezném, egyszerűen a legnagyobbnak titulált balhék is teljesen röhejesek. Ezt a patkánykodást pedig ugyanolyan mértékű eltiltásokkal kéne büntetni, mintha ököllel pofán verné, abból tanulnának, ezt biztosra veszem.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.06. 10:01:08

recrea írta:
Barca_10 írta:ami érdekes hogy a lökés a bíró előtt volt, mégsem fújta le, ment tovább az akció. Ha először nem fújja le akkor varral sem kellett volna, ez nem egy nehezen látható szituáció volt.
Azt hittem ez mindenkinek egyértelmű :D totál végignézte és azért nem fújta le, mert ló.... sem volt az egész szitu. Ez még mindig a férfiak sportja, nem kell minden kontaktot lefújni, aki puha vagy nem elég élelmes, az így járt. Én nem tudom, mit oktatnak ma a játékvezetőknek, de 20-30 éve úgy szétrúgták Ronaldot, Van Bastent vagy Shearert, mint a sz.rt. Lökés :D
Aztán amikor megjelenik egy Ibra vagy Diego Costa, néz ki a fejéből a védő, hogy neki hogy merészelnek visszaütni. Hát így.

Elmegy az egész rossz irányba, pontosan ezért van a sok színészkedés meg bohóckodás, ebben vastagon benne vannak a játékvezetők. Nézz meg egy Collinas vagy Puhl Sanyis videót, keményen beleálltak a játékosokba, volt is respektjük. Egy Roncit be kéne rakni egy női kézilabda vagy női vízilabda meccsre, sírva rohanna az öltözőbe.

Másik topikban írták, tényleg buzul a világ.

On: Hazard, Marcelo off, Bale kérdéses a klasszikuson, ezt a meccset most várom.

Bale nem kérdéses, mert ő úgy sem játszik, max az utolsó 10 percet, Zidane-t ismerve :lol:

Az még oké is lenne hogy védik a játékosokat, de amikor az ilyen vakok úgy vezetnek, hogy a lepkefingot lefújják, de ha meg előtte rúgják szét a játékost akkor meg mehet tovább, és ha ezt meg említik nekik akkor még ők vannak felháborodva, mert ők mindent jobban tudnak.

Ez a mostani esetnél is az a kérdés hogy mennyire lesz kontrasztban a továbbiakkal, mert ha a párhuzamos meccsen meg mehet a faragás, akkor tényleg totál értelmetlen katyvasz az egész.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.06. 09:31:35

Barca_10 írta:ami érdekes hogy a lökés a bíró előtt volt, mégsem fújta le, ment tovább az akció. Ha először nem fújja le akkor varral sem kellett volna, ez nem egy nehezen látható szituáció volt.
Azt hittem ez mindenkinek egyértelmű :D totál végignézte és azért nem fújta le, mert ló.... sem volt az egész szitu. Ez még mindig a férfiak sportja, nem kell minden kontaktot lefújni, aki puha vagy nem elég élelmes, az így járt. Én nem tudom, mit oktatnak ma a játékvezetőknek, de 20-30 éve úgy szétrúgták Ronaldot, Van Bastent vagy Shearert, mint a sz.rt. Lökés :D
Aztán amikor megjelenik egy Ibra vagy Diego Costa, néz ki a fejéből a védő, hogy neki hogy merészelnek visszaütni. Hát így.

Elmegy az egész rossz irányba, pontosan ezért van a sok színészkedés meg bohóckodás, ebben vastagon benne vannak a játékvezetők. Nézz meg egy Collinas vagy Puhl Sanyis videót, keményen beleálltak a játékosokba, volt is respektjük. Egy Roncit be kéne rakni egy női kézilabda vagy női vízilabda meccsre, sírva rohanna az öltözőbe.

Másik topikban írták, tényleg buzul a világ.

On: Hazard, Marcelo off, Bale kérdéses a klasszikuson, ezt a meccset most várom.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.27. 20:19:28

MatyiG írta:
De pont a VAR miatt mernek meghúzni már ilyeneket a jv-k
Tehát szerinted a mezőnyben egy kétes esetet inkább elengednek azért, mert később lehet gól lesz a kontrából, és visszafújhatják?
amúgy azzal vált bohózattá, hogy elkezdte dobálni a piros-sárga kombót, meg a tizi-szabad kérdést se döntötte el.

fújt volna, egyből jelzi, hogy var kell, nem hoz döntést még, hogy mit ítélne, aztán kész. játék áll, megnézik, majd visszafújja a lökést.
ezt kellett volna tennie, nem 3szor revidiálni az álláspontját.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.11.27. 20:18:29

ami érdekes hogy a lökés a bíró előtt volt, mégsem fújta le, ment tovább az akció. Ha először nem fújja le akkor varral sem kellett volna, ez nem egy nehezen látható szituáció volt.

@markionni:
A BT Sporton azt is mondták hogy jelenleg Lewa és Benzema mellett Harry Lufthansa Kane a világ legjobb csatára, ott is tudnak hülyeségeket beszélni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.27. 20:13:01

De pont a VAR miatt mernek meghúzni már ilyeneket a jv-k
Tehát szerinted a mezőnyben egy kétes esetet inkább elengednek azért, mert később lehet gól lesz a kontrából, és visszafújhatják?
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.11.27. 19:59:32

recrea írta:Az a lökés semmi nem volt :D aki mást ír, az életében nem járt focipálya közelében
Akkor azt hiszem játékvezetőként át kell értékelnem az elmúlt 10 évemet :D Akkora büdös nagy lökés volt, hogy még a Holdról is lehetett látni. De pont a VAR miatt mernek meghúzni már ilyeneket a jv-k, mert lehet korrigálni. Mint az asszisztensek a leseknél.
Válasz küldése