Ronaldinho Gaúcho #4

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.12.15. 22:57:00

ELIOTRA írta:Érdekes olvasni a hozzászólásokat, úgy tűnik hogy akkor még sokkal nagyobb izgalom/eufória/stressz/dráma stb. volt egy BL nyolcaddöntő mint mostanában.
12 évesen amikor a Betis ellen 2005ben a 95.be egyenlítettünk a bajnokságban (úgy hogy bőven a Real előtt voltunk a tabellán) akkor jobban megvoltam veszve mint mondjuk Messi Liverpool elleni szabadjánál.

https://m.youtube.com/watch?v=GhSfLbwyA-o" target="_blank

Messi miatt is hálás vagyok, de miatta szerettem meg a focit és a Barcát.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ELIOTRA
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.12.15. 22:39:21

2019.12.15. 22:43:17

Érdekes olvasni a hozzászólásokat, úgy tűnik hogy akkor még sokkal nagyobb izgalom/eufória/stressz/dráma stb. volt egy BL nyolcaddöntő mint mostanában. snaptube telegram web
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ELIOTRA 2019.12.16. 00:19:55-kor.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.08. 08:01:06

Joao Mendes leigazolásával kapcsolatban rákerestem vopna a fia hogyan játszik, de nem sok video van fent róla. Okés, még csak 14, de ifiből is szoktak felkerülni videók. Remélem ez jó jel és nem tűnik el, mint a hat évesen mindenkinek kikiáltott gyerekek.
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2019.03.22. 09:13:44

Ez milyen szép!
https://www.youtube.com/watch?v=V3onLmJ3fIo" target="_blank

Boldog születésnapot!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.22. 05:57:08

Tényleg nagy kár, az ő tudásával a megfelelő hozzáállással simán játszhatott volna kb. 35 éves koráig magas sziten, még a 15-ös BL győzelmünknél ott lehetett volna. :cry:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.22. 00:16:17

https://m.youtube.com/watch?v=4GuaEXdqrp8" target="_blank

https://m.youtube.com/watch?v=pdubR197tVE" target="_blank

https://m.youtube.com/watch?v=BI2ALsvjWNU" target="_blank

https://m.youtube.com/watch?v=Sj4_jzx26jg" target="_blank

Boldog 39. születésnapot

Kár hogy már 27-28 évesen megunta
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.10. 08:50:28

Nero. írta:Érdekes olvasni a hozzászólásokat, úgy tűnik hogy akkor még sokkal nagyobb izgalom/eufória/stressz/dráma stb. volt egy BL nyolcaddöntő mint mostanában.

Legalábbis nálam biztos.
Azért tavaly is volt bőven eufória a Chelsea ellen, legalábbis bennem biztosan, pedig az is "csak" egy nyolcaddöntő volt, de nagyon jó érzés volt lenullázni a Chelsea-t. :D
Pedig azért a tavalyi Chelsea nem arról volt híres, hogy mennyire jól megy a szekér.

Vagy ott van a 6-1-es PSG meccs, pedig" csak" egy PSG ellen értük el, akiket előtte 2013-ban és 2015-ben is kiejtettünk.

De ha megnézzük a keretet, és a többi csapat keretét, értelemszerűen teljesen más az elvárás, szerintem logikusan is, egy ilyen csapattól elvárható hogy a BL trófeának legalább a közelébe lehessünk.
Ha lenne még egy csúcs-Bayern, nagyon erős Real, összeállt PSG, fullosra járatott Juventus, a 2013-mas Dortmund, és egyéb nagyon erős csapat, akkor hiába erős a csapatunk, nem lehetne kötelező elvárás hogy mindegyiket verjük meg, mert láthattuk hogy ebben a sorozatban milyen nüanszokon múlnak a dolgok.

Aztán ha esetleg eljön egy sötétebb időszak, ahol évekig a liga 5-6. helyezett a csúcs amit el tudunk érni, akkor leszünk az eufórikus hangulatban, ha az utolsó pillanatban valahogy megcsípjük a BL induló 4. helyet.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.03.10. 00:37:41

Nero. írta:Érdekes olvasni a hozzászólásokat, úgy tűnik hogy akkor még sokkal nagyobb izgalom/eufória/stressz/dráma stb. volt egy BL nyolcaddöntő mint mostanában.

Legalábbis nálam biztos.
Akkoriban nem az volt az alapelvárás, hogy legalább az elődöntőig eljussunk. :D Illetve azért az egy erős Chelsea volt akkoriban, a Lyontól nyilván nem jön úgy lázba a tömeg. A PSG elleni nyolcaddöntő a közelmúltban is nagyot szólt. 8)

Leginkább viszont annak tudható be, hogy akkoriban 14 évvel fiatalabbak voltunk és annyival szenvedélyesebben szurkoltunk. Mostanra már azért láttunk ezt-azt, pl 5x annyi BL-győzelme van már a klubnak. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.10. 00:28:30

Érdekes olvasni a hozzászólásokat, úgy tűnik hogy akkor még sokkal nagyobb izgalom/eufória/stressz/dráma stb. volt egy BL nyolcaddöntő mint mostanában.

Legalábbis nálam biztos.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.09. 21:07:59

Aznap kétszer fakadtam sírva...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.09. 19:01:54

recrea írta:
Nero. írta:https://m.youtube.com/watch?v=JJ44vK668us

14 éve

Nálam ez a No.1 a Dinho gólok közül
Ilyen megoldást rajta kívül csak egy játékos tudott, akinek majdnem ugyanez a neve :D azóta senki, de sztem előtte se nagyon.

Ez is egy nevetséges kiesés volt, se a szerencse, se a spori nem volt velünk, pedig komoly esélyese volt a BL-nek ez a csapat.
A mai napig emlékszem (soha nem néztem vissza a meccset) hogy a félidőben a Viasat 3on erről beszélt valamelyik magyar edző hogy rajta kívül ezt max Ronaldo tudná megcsinálni.

Jah hát ez a meccs parádé volt, első 10 perce kaptunk hármat és mégis mi álltunk továbbjutásra félidőben :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.09. 18:29:35

Nero. írta:https://m.youtube.com/watch?v=JJ44vK668us

14 éve

Nálam ez a No.1 a Dinho gólok közül
Nekem is. A kiesés meg a legfájóbb az összes közül, maga a meccs meg legnagyobb érzelmi katarzis. Úgy izgultam végig, majd összehugyoztam magam, miután kiestünk meg leszívesebben letéptem volna a bőrt az arcomról, úgy szenvedtem, nem is tudtam aznap éjjel aludni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.09. 18:22:22

Nero. írta:https://m.youtube.com/watch?v=JJ44vK668us

14 éve

Nálam ez a No.1 a Dinho gólok közül
Ilyen megoldást rajta kívül csak egy játékos tudott, akinek majdnem ugyanez a neve :D azóta senki, de sztem előtte se nagyon.

Ez is egy nevetséges kiesés volt, se a szerencse, se a spori nem volt velünk, pedig komoly esélyese volt a BL-nek ez a csapat.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.09. 16:49:48

https://m.youtube.com/watch?v=JJ44vK668us" target="_blank

14 éve

Nálam ez a No.1 a Dinho gólok közül
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.21. 12:19:18

Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.19. 18:21:19

Ez a reddites anekdota érdekes és tényleg más megvilágításba helyezi a történetét, de emiatt tényleg csak a Gremiósok fognak rá haragsdni. Persze ha igaz, amit ír, akkor jó okkal.

De nekem is inkább a Mihu által leírtak maradnak meg tőle... Akkoriban én is csak azt vártam, hogy Barca meccs legyen és varázsoljon valamit. A konkrét dolgokra már nem is emlékszem ennyire, de az érzés nagyon megmaradt, milyen volt akkor szurkolni :)

Btw, akit a nosztalgia írásra sarkall és kiírná magából az érzéseit, nyugodtan megpróbálkozhat egy Ronaldinho bloggal, aztán küldjétek - ha jó, kirakjuk! :)
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.17. 19:14:45

R10 nekem is az egyik kedvencem volt, miatta és Kluivert miatt vagyok Barca- szurkoló, amióta 2003 nyarától követem a klubfocit.
Sokan elmondtatok sokat R10-ről én is csak ismételni tudnám ezeket.
Amit viszont senkinél sem láttam, azt most iderakom. R10 nem csak a játékával volt hatással a csapat történelmére, hanem azzal, ahogyan Messi-t kezelte, amikor az argentin felkerült a nagyokhoz. Az, hogy Messi gördülékenyen, szinte egyik napról a másikra be tudott illeszkedni, az nagyban köszönhető Ronnie-nak. =D>
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2018.01.17. 18:58:37

Ahogy előttem sokan leírták, én is miatta lettem Barca szurkoló. Nekem a mai napig a No.1, Messi ide vagy oda...Nála sose lehetett tudni, hogy mit fog csinálni a következő pillanatban. Messinél mindenki tudja, hogy ki fogja cselezni az ellenfelét egy köténnyel vagy úgy, hogy piciket tol, húz a labdán, vagy ha már tisztán van, akkor tudja mindenki, hogy oda fogja rúgni a labdát ahova akarja.
De Ronnie teljesen más volt. Fénykorában nála is tudtuk, hogy ki fogja cselezni az ellenfelét, meg hogy oda fogja rúgni a labdát, ahova akarja, de senkinek fogalma se volt róla, hogy HOGYAN...
:arrow: Cselezés elasticoval? Biciklivel? Roulette-el? Úgy tesz mintha passzolna, közben belsővel húzza a labdát, közbe fordul és a két szétnyíló játékos között elhúzza? :arrow: Passzolás no look passzal? Simán sarokkal? Felpörgeti és a levegőben sarokkal továbbteszi? Szemből jön a labda, külsővel alábök és az így felpörgő labda esernyőt ad az ellenfélnek? Külsővel odalöki? Alányúl és odaemeli? HÁTTAL?????? Vagy úgy, mint a Bilbao ellen 2007-ben? Vagy úgy, mint a Bilbao ellen 2004-ben? És még sorolhatnám szerintem napokig, de még akkor se lenne teljes...

Messit senki se tudja megállítani, de mindenki tudja, hogy nagyjából mit fog csinálni. Ronnie-t se tudta senki se megállítani, viszont nála fogalma se volt egy védőnek, vagy csapattársnak, hogy mit fog csinálni a következő pillanatban.

Az, ahogy mosolyogva játszotta ezt a játékot, az minden embert megnyert magának. A szittyamadridista, a Barcáról és "Messzikéről" vérben forgó szemekkel beszélő keresztapám minden egyes hétvégén leült megnézni a Barca meccsét azért, hogy lássa R10-et játszani.

Nem véletlen az sem, hogy Maradona kezet csókol neki, hogy hazatérve, vagy barátságos meccset játszva, az ellenfél noname játékosai térdre ereszkedve meghajoltak előtte, hogy mindenki az Ő mezét akarta.

És mindez nem a Nike kitűnő marketingjének volt köszönhető. Hanem a tehetségének és a személyiségének.

Akárki akármit mond, nálam mindig is R10 lesz a valaha volt legnagyobb játékos...Kár, hogy ilyen kevés ideig tudott a csúcson maradni.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.17. 15:47:14

Nálam (is) all-time kedvenc a csávó, nagy része volt abban, hogy Barca-drukkeré váltam. És én is mindig sajnáltam, hogy nem adta ki még magából azt az 1-2 plusz évet.

Ezzel a futsalos karrierjének is vége amúgy? Vagy az csak egy rövid időszak volt?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.17. 15:12:50

A klub rövidke búcsúvideója neki, pár szebb megmozdulás. Én is elsősorban neki köszönhetem a Barca szeretetem, még ha aztán nagyon más irányba is ment el az ízlésem játékosok terén. Nem mintha olvasná, de köszi a szép perceket! :D
Nero. írta:A 2004-2006 (nem egy hosszú időszak) közötti Dinho se volt annyira tökéletes játékos. Persze, nagyon tudott de sokszor ő is túlcselezte magát, vagy rossz helyre mentek a sarkazások meg a no look passzok.
Mondj egy játékost, akinél ezek nem voltak meg.. Még Messi, aki a "letisztultság" mintapéldánya, is sokszor túlcselezi magát, vagy sokáig tartja a bogyót, ne adj isten rossz helyre passzol. Nem született még focista, akinél ez ne így lett volna.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.17. 14:45:58

legnagyobb érdeme talán az volt, hogy a játékával, vidámságával és nem utolsósorban a tudásával képes volt az évek óta semmit sem nyerő, apátiába süllyedt csapatot felemelni és a csúcsra vezetni.

ez a lényege a cikknek és Ronaldinhonak, visszaadta a reményt a klubnak.
persze sokan hozzátettek a sikerhez, de az ő neve fémjelezte azt a garnitúrát.

Zseni volt a pali, ösztönös tehetség. A cikkben linkelt gólokat mai napig csukott szemmel fel tudom idézni, annyira káprázatosak voltak, és volt még jópár. pl a chelseanek lőtt gólja 2006ból, amikor a kőkemény Terry (megint a fizikum kontra tehetség vita) úgy pattant le róla, mint kb soha senki előtte meg utána.

Én is sajnálom, hogy nem focizott a top szintjén többet, de amit letett itt, az vitathatatlan, és kikezdhetetlen.
És tényleg nem feltétlen a bajnoki címek, vagy a bl győzelem, hanem a fent idézett mondat miatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2018.01.17. 14:44:33

Nero. írta:Miatta szerettem meg a focit és lettem barcás, kolyokkent ő volt nekem az Isten, és nyilvàn hálás vagyok amiért sok mindent tett a klubért, de szerintem itt sokan túlzásba esnek.
A 2004-2006 (nem egy hosszú időszak) közötti Dinho se volt annyira tökéletes játékos. Persze, nagyon tudott de sokszor ő is túlcselezte magát, vagy rossz helyre mentek a sarkazások meg a no look passzok.
Nem kritizálni akarom, csak azt akarom mondani hogy a hype is dolgozott rendesen, Ronaldinho név ezzel a fizimiskàval nagyon eltudta adni a Nike. Meg ugye hogy mindig “mosolygott” játék közben, véletlenül se azért volt mert “kicsit” nagyobbak voltak a fogai és nem fértek el a szájába. :D

Nagy zsugás volt, de nálam klubszinten nem fér be a top 5be.
Furcsa, hogy neymar miatt sírsz nap mint nap, de róla meg ennyi maradt meg. :lol:
Ez meg egyenesen nevetséges, hogy azért mosolygott, mert nagyobbak a fogai. Attól, hogy nagyobbak, kötelező lenne nevetnie? #-o
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.01.17. 14:29:50

Nero. írta:Miatta szerettem meg a focit és lettem barcás, kolyokkent ő volt nekem az Isten, és nyilvàn hálás vagyok amiért sok mindent tett a klubért, de szerintem itt sokan túlzásba esnek.
A 2004-2006 (nem egy hosszú időszak) közötti Dinho se volt annyira tökéletes játékos. Persze, nagyon tudott de sokszor ő is túlcselezte magát, vagy rossz helyre mentek a sarkazások meg a no look passzok.
Nem kritizálni akarom, csak azt akarom mondani hogy a hype is dolgozott rendesen, Ronaldinho név ezzel a fizimiskàval nagyon eltudta adni a Nike. Meg ugye hogy mindig “mosolygott” játék közben, véletlenül se azért volt mert “kicsit” nagyobbak voltak a fogai és nem fértek el a szájába. :D

Nagy zsugás volt, de nálam klubszinten nem fér be a top 5be.
Őszintén sajnállak, hogy 10 év távlatában neked ez maradt meg róla. :D Az öreg meghozta a kedvet amiért világszerte megszerettette ezt a játékot az emberekkel, nem utolsó sorban a csapatot. Sok mindenért lehet bírálni, bár szerintem már totálisan felesleges, az az érzés amit át tudott adni a játékával a nézőknek az szerintem páratlan. Ronaldo is óriási tehetség, hiába az ősi riválisnál rúgja a bőrt, de nekem Dinho az igazi ösztönös, aki zsigerből, érzésből húzza a cseleket, nem azért mert 60 méteren úgy tud futni hogy top10-20 a világon, most mondtam valamit. Sokat változott a világ, de a foci még inkább 10 év alatt. A pesszimizmus viszont megmaradt nálunk, hála.. :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.17. 13:35:24

Miatta szerettem meg a focit és lettem barcás, kolyokkent ő volt nekem az Isten, és nyilvàn hálás vagyok amiért sok mindent tett a klubért, de szerintem itt sokan túlzásba esnek.
A 2004-2006 (nem egy hosszú időszak) közötti Dinho se volt annyira tökéletes játékos. Persze, nagyon tudott de sokszor ő is túlcselezte magát, vagy rossz helyre mentek a sarkazások meg a no look passzok.
Nem kritizálni akarom, csak azt akarom mondani hogy a hype is dolgozott rendesen, Ronaldinho név ezzel a fizimiskàval nagyon eltudta adni a Nike. Meg ugye hogy mindig “mosolygott” játék közben, véletlenül se azért volt mert “kicsit” nagyobbak voltak a fogai és nem fértek el a szájába. :D

Nagy zsugás volt, de nálam klubszinten nem fér be a top 5be.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése