Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.26. 17:14:31

Hangosan nálam se. Káromkodást max a mellettem ülőtől hallottam, nagy röhögést a moziba meg egyáltalán nem, még a viccesnek szánt jeleneteknél sem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.12.26. 15:09:23

Én eddig kétszer néztem meg moziban, egyszer sem volt káromkodás és röhögés a moziban, de lehet, hogy pont rosszkor voltam ott.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.26. 14:17:36

Baska vlogja, megneztem en is. Eleg jol szemlelteti a problemakat.
Igazabol en kikapcsoltam az agyamat es tudtam elvezni, foleg, mert gyerekkel voltam, aki meg nem kritikus ezekkel szemben.
Ettol fuggetlenul nem volt jo, vagy inkabb az irja le jol, hogy nagyon minimumot hoztak ki belole.
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.12.26. 12:56:34

Olyan elmennyel gazdagodtam a film kozben amivel meg soha sem.
Eloszor lattam olyan Star Wars filmet,ahol a hangosan karomkodnak,es gunyosan nevetnek a fullosan ullt terem eleg nagy szazalekan.

Tokeletes lezaras volt szerintem.
Tokeletes ehhez a trilogiahoz.
A fejetlenseg,a kapkodas,a kiszamithatosag, es a nevetseges hangulat fokozas.

A 8.resz ehhez szepen asszisztalt,csinalj valamit ugy hogy nincs Luke,nincs Han Solo,Leia van de a szinesz meghalt,a behozott szereplokbol 95%a 2dimenzios semmit nem tudtunk meg roluk. De legalabb foellenseg sincs.


Sohajtottam egyet a kocsiban,es azt mondtam:
” Hala Istennek ennek is vege. “

Nagyon muvelt igazsagot hallottam.
Lezart sztorit atvettek,ahol volt egy feher vaszon elottuk, 600.000 szin,annak minden arnyalata.
Mindenfajta rajzolo eszkoz.
Majd ok egy golyostollal rajzoltak egy f*szt.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.26. 12:04:07

Tipikus egyébként, hogy ami nagyot kene szoljon, az kb nevetsegesse valt a trilogiaban. Pl az oreg Solo jelenetei.
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.12.26. 02:10:27

Na tegnap megneztem en is.
Katasztrofa,hala Istennek vege a trilogianak..
Annyira sok sebbol verzik meg nevetseges hogy szornyu.
A vege fele volt egy jelenet,ahol a mozi hangos volt attol hogy az emberek bmegelnek meg rohognek..
Kiszamithato,hiaba latvanyos es nem lassul a film nagyon erotlen illetve minden 20 percenkent van valami ami kizokkenti az embert.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2019.12.24. 13:17:23

davi10 írta:

Csak így nem hozott egyensúlyt az erőbe

De ezt meg a 8-ban emeli ki Luke: "pár évig volt egyensúly az Erőben, aztán megjelent Ben, az unokaöcsém" Nos, most már tudjuk, hogy Bent is Palpatine manipulálta a kezdetektől Snoke-on keresztül. Ha ezt összekötjük, akkor szerintem Palpatine-t is akkor támaszthatták fel, amikor Ben elkezdett a sötétség felé terelődni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.24. 13:00:52

dévid villa írta:Obi-Wan is elmondta Vadernek: ha most halálra sújtasz, nagyobb lesz az erőm, mint az el tudnád képzelni... Most már tudjuk, mire gondolhatott.
Nekem egyértelmű, hogy arra gondolt, hogy úgy jobban tudja majd támogatni Luke-ot, Force Ghost-ként meg hangként, amikor Luke szétlövi a Halálcsillagot
dévid villa írta:
davi10 írta: Mondjuk én láttam a filmet, de így olyan sok értelme nekem sincs Vader halálának.

Így, hogy kiemelték, hogy Palpatine valóban meghalt a halálcsillagon, szerintem nem csorbult az áldozata... Amúgy is arról szólt az áldozata, hogy megmentse a fiát, akit szeretett. Szerintem ez nem változott meg.

Csak így nem hozott egyensúlyt az erőbe
dévid villa írta: Szerintem Abramsnek volt egy víziója a trilógiáról, amibe a kezdetektől bele akarta szőni Palpatine-t. Ahogy te is írtad, a "nagy csavar" lehet már megvolt 2015-ben. Plusz ugye a könyvek is már akkor elkezdtek megágyazni a visszatérésének. Ugyanakkor nekem úgy tűnik, hogy Rian Johnson túlságosan szabad kezet kapott a középső résszel, emiatt az a film nem vezette fel Palpatine visszatérését, ahogy azt illett volna. Szóval sajnos elképzelhető, hogy ő lesz a bűnbak... amit én sajnálok, mert a TLJ a kedvencem ebből a trilógiából. És most úgy érzem, megnőtt az esélye, hogy a jövőbeli Rian Johnson trilógiát el fogják kaszálni.
Akármennyire nem tűnik szimpatikusnak Rian, ez nem csak az Ő sara. Vagy be se volt avatva, hogy mi a terv (már ha addigra megvolt a terv), vagy tudott róla, de nem szóltak neki, hogy haver azért ez mégiscsak egy trilógia. Erre van az egész Lucasfilm, hogy elvileg minden klappoljon mindennel, mindkét SW játékot készítő stúdió (Dice, Respawn) panaszkodott arra, hogy mennyire körülményes, hogy minden hajszálat jóvá kell hagynia a Lucasfilmnek.

Nem tudom, hogy mi lesz a trilógiájának a sorsa, ha meg is csinálhatja, szerintem nagyon bölcsen kivárnak még vagy 5 évet. Ugyanez a D&D-vel, nem tudni, hogy most végülis ki miatt szűnt meg az együttműködés, de nekik is kicsit jegelniük kéne magukat a GoT után, vagy külön utakon folytatni, mert jelenleg a egyik se nézőcsalogató név.
A könyvekre meg ha lesz időm ránézek, mondjuk elég sok van most betárazva, de annyira mondod, hogy az új könyvek megágyaztak Palpatine visszatérésének, hogy komolyan felkeltette az érdeklődésémet.

Én meg nem örülök ennek a trilógiának, de nagyon remélem, hogy ebből tanult a Disney, hogy hogyan kéne felépíteni egy trilógiát úgy, hogy az működjön.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.12.24. 13:00:08

dévid villa írta: Csakhát arra meg elkezdtek picsogni a "rajongók". Aminek a hatására a TROS-t teletömték fanservice-szel... de komolyan, ebben a filmben minden benne van, amiért redditen picsogtak az emberek 2 éven keresztül... és most ez sem tetszik. Nincs olyan író és rendező a világon, aki ilyen elvárásoknak meg tudna felelni.
Sajnos ez történt az Aliennel is.
Nekem tetszett a Prometheus, szépen végig akarták vinni a három részben, hogyan lett az alien, ahogy a SW előzményfilmek meg Vaderről szóltak.
Sajnos itt is el kezdek picsogni, hogy de hát hol az alien, erre a második részbe már bele is rakták, hogy nesztek, akkor itt van.
Sajnos közben meg ott pont a folytatást kaszálták el, ami az Aliens után játszódott volna, elfelejtve a 3. és 4. részt.
A SW ennyiben jó volt, hogy csináltak közben más filmeket is (zsivány, meg a Solo), egymástól függetlenül. Ezt az Aliennel is megtehették volna.

Akárhogy is, ez az új sw trilógia nagyon átgondolatlan, összecsapott, csapongó, kapkodó lett.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2019.12.24. 12:04:02

davi10 írta: 2. Direkt tákerestem, itt az említett jelenet. Én ezt betudom annak, hogy egyszerűen nem tudták megoldani másként, vagy nem is figyeltek rá, ez olyan minimális interakció a környezettel. Nekem van különbség eközött meg a villámidézés között.
A szintén Lucas-termék Klónok háborújában Qui-Gon szelleme felemeli Yodát pl. Jó, a villámlás az ennél OP-bb, de tekintve, hogy Ach-To-t erősen átjárja az Erő, afféle gócpont az Erőben, el tudom képzelni, hogy emiatt azon a helyen képes ilyesmire egy Erő-szellem. Obi-Wan is elmondta Vadernek: ha most halálra sújtasz, nagyobb lesz az erőm, mint az el tudnád képzelni... Most már tudjuk, mire gondolhatott.
davi10 írta: A Whill-es részben inkább lehet igazad, a Clone Warst inkább csak fél szemmel néztem, de abba is voltak valami lények a vége felé akikkel a Yoda szórakozott valamit. Ezekre gondoltam.
Ők a Force Priestess-ek
davi10 írta: Mondjuk én láttam a filmet, de így olyan sok értelme nekem sincs Vader halálának.

Így, hogy kiemelték, hogy Palpatine valóban meghalt a halálcsillagon, szerintem nem csorbult az áldozata... Amúgy is arról szólt az áldozata, hogy megmentse a fiát, akit szeretett. Szerintem ez nem változott meg.
davi10 írta: Ha ezt valahogy a 8-ban felvezették volna rendesen, akkor még TALÁN működhetett is volna. Nem tudom eldönteni, hogy Rian Johnson tényleg elbarmolta-e a terveket, vagy csak őt teszik meg bűnbaknak, de tény, hogy jobb és logikusabb sztori lehetett volna, ha a 8 egy kicsit megágyaz ennek, és nem csak random előveszik a kalapból. És lehet, hogy a könyvekben meg a képregényekben megágyaztak ennek, de ez nem kifogás.
Az a helyzet, (noha én örülök, hogy elkészült ez a trilógia) hogy ezt én is így látom. Szerintem Abramsnek volt egy víziója a trilógiáról, amibe a kezdetektől bele akarta szőni Palpatine-t. Ahogy te is írtad, a "nagy csavar" lehet már megvolt 2015-ben. Plusz ugye a könyvek is már akkor elkezdtek megágyazni a visszatérésének. Ugyanakkor nekem úgy tűnik, hogy Rian Johnson túlságosan szabad kezet kapott a középső résszel, emiatt az a film nem vezette fel Palpatine visszatérését, ahogy azt illett volna. Szóval sajnos elképzelhető, hogy ő lesz a bűnbak... amit én sajnálok, mert a TLJ a kedvencem ebből a trilógiából. És most úgy érzem, megnőtt az esélye, hogy a jövőbeli Rian Johnson trilógiát el fogják kaszálni.
Nero. írta:Az egyetlen valamire való jelenet az Vader volt a Zsivány 1esben az a jó 3 perc.
https://m.youtube.com/watch?v=Ey68aMOV9gc" target="_blank
Ez a 15 perces párezer dollárból összerakott rajongói film szórakoztatobb mint a 7 8 vagy a 9.
Szóval neked a fanservice kell, semmi más. Merthogy ez a kisfilm semmi másról nem szól, csak a fanservice-ről. Amitől minden lesz, csak nem minőségi. Szvsz ennél sokkal jobb fanfilmek is léteznek.

Amúgy nem véletlen, hogy a full fanservice Rogue One-nak és a Mandalorian-nak a legjobb a fogadtatása... Márpedig ha ezt a tanulságot vonja le a Lucasfilm, hogy a fanservice kell, akkor a Star Wars halálra van ítélve... Pedig bőven lenne tér a megújulásra, ahogy azt a TLJ is bizonyította. Csakhát arra meg elkezdtek picsogni a "rajongók". Aminek a hatására a TROS-t teletömték fanservice-szel... de komolyan, ebben a filmben minden benne van, amiért redditen picsogtak az emberek 2 éven keresztül... és most ez sem tetszik. Nincs olyan író és rendező a világon, aki ilyen elvárásoknak meg tudna felelni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.12.24. 11:05:33

https://www.eurobarca.hu/forum/viewtopi ... &start=800" target="_blank

Itt vitatkoztunk a 8 után

De egyébként már a 7 után is írtuk páran hogy valószínűleg ennek nagyon csúnya vége lesz

Az 5 Star Wars film = Több mint 10 óra

Az egyetlen valamire való jelenet az Vader volt a Zsivány 1esben az a jó 3 perc.

Lehet itt kritizálni az Új Reményt vagy a Klónok Támadását de ezek a filmek legalább segítettek felépíteni 2 olyan epic epizódot mint a Birodalom Visszavág vagy a Sithek Bosszúja. Itt 10 órányi anyaggal se tudtak felépíteni semmit.

https://m.youtube.com/watch?v=Ey68aMOV9gc" target="_blank

Ez a 15 perces párezer dollárból összerakott rajongói film szórakoztatobb mint a 7 8 vagy a 9.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.24. 10:25:27

dévid villa írta: Kérlek szépen, ezt George Lucas találta ki a Jedi visszatérben.
1. Szerintem inkább szerkeszd át a hsz-ed, amit tőlem idézel az kisebb spoiler, nem véletlenül raktam én is abba.
2. Direkt tákerestem, itt az említett jelenet. Én ezt betudom annak, hogy egyszerűen nem tudták megoldani másként, vagy nem is figyeltek rá, ez olyan minimális interakció a környezettel. Nekem van különbség eközött meg a villámidézés között.
dévid villa írta:
davi10 írta:
Vakmacska írta: Arról van valami infó valahol, hogy Lucasnak mi volt az elgondolása a folytatásokról?
Nem kell kisregény, csak egy pár mondatos vázolás.
Mikrobiotikus világra fókuszált volna, a Whill-ekre akik őrzik az erőt vagy mi, ez nekem se tiszta, 1 Clone Wars részbe voltak benne.
És a Falcon ment volna a víz alatt, a halálcsillag roncsaiba, legalábbis volt ilyen concept art.
Meg olyan, hogy Luke lebegve törökülésbe meditál.

Kb. Ennyit lehet róla tudni asszem.
Ezt szerintem egy kicsit összekavartad... Valóban a Whillekről és a midikloriánokról szólt volna Lucas trilógiája, azonban a Whillek egyáltalán nem szerepeltek a The Clone Wars-ban.

A víz alatt repülő Falcon a víz alati Halálcsillaggal egy concept art volt, ami még az Ébredő Erőhöz készült, semmi köze Lucas trilógiájához. Egyébként a víz alatti HCS-t pont a mostani filmben használták fel.

A lebegő Luke-nak pedig szintén a TFA-hoz van köze, a film végére akarta betenni, hogy mutassa mennyire vele van az Erő, azonban Rian Johnson kérésére megváltoztatta a jelenetet.
Lehet, hogy összekavartam, még régebben láttam ezeket:
1 2. Lehet, hogy neked van igazad, lehet, hogy nekem :D
A Whill-es részben inkább lehet igazad, a Clone Warst inkább csak fél szemmel néztem, de abba is voltak valami lények a vége felé akikkel a Yoda szórakozott valamit. Ezekre gondoltam.
dévid villa írta:
miro. írta: Nem lattam meg a 9et,de Palpatine felbukkanasa feleslegesse tette Vader halalat,es a joslat beteljesuleset pedig semmisse.
Megtennéd, hogy egy filmet csak akkor kritizálsz, ha már láttad is? Csak mert ez a mondatod úgy echte nem igaz. A filmből kiderítheted, hogy miért.
Mondjuk én láttam a filmet, de így olyan sok értelme nekem sincs Vader halálának.

Amúgy így pár nap távlatából kicsit átértékelődött a film, de ami a leginkább zavar, az pont a film fő konfliktusa, Palpatine meg amit "hoz" magával.
Ha ezt valahogy a 8-ban felvezették volna rendesen, akkor még TALÁN működhetett is volna. Nem tudom eldönteni, hogy Rian Johnson tényleg elbarmolta-e a terveket, vagy csak őt teszik meg bűnbaknak, de tény, hogy jobb és logikusabb sztori lehetett volna, ha a 8 egy kicsit megágyaz ennek, és nem csak random előveszik a kalapból. És lehet, hogy a könyvekben meg a képregényekben megágyaztak ennek, de ez nem kifogás.

A nagy csavar meg lehet, hogy tényleg az elejétől kezdve ki lett agyalva, tegnap láttam erről egy 2017-es yt-videót, innentől spoilerbe

https://www.youtube.com/watch?v=hzG3m-ZW198
Meg a moziból kijőve nekem is feltűnt, hogy a zenéjük kicsit hasonló.

De az egész Palpatine-visszatérés teljesen megalapozatlannak tűnik az ezer csillagrombolóval, a legénységgel, meg azzal a nagy arénányi nézősereggel.
Hajlok afelé, hogy ez az új trilógia legjobb darabja, de ugye vakok között félszemű a király... Azért 1 esélyt kap még, de azzal megvárom amíg kölcsönözhető lesz a tékából.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2019.12.24. 00:45:29

davi10 írta:

2. Ezt nem tudom ki találta ki, hogy a Force Ghost-ok interaktálnak a környezettel, ugye a 8-ba Yoda beleveret egy villámot a fába, itt meg Luke, mintha meg se halt volna, elkapja a fénykardot, kiemeli a vízből a hajót...
Kérlek szépen, ezt George Lucas találta ki a Jedi visszatérben. Obi-Wan szelleme például faágakat lökdös arrébb.
Vakmacska írta:Nekem egy kérdésem lenne SW9-cel kapcsolatban Palpatine-ról:
hogy a búbánatban volt képes túlélni a Halálcsillag felrobbanását?

Nem élte túl. A filmben saját maga mondja ki, hogy meghalt. Egyébként valamilyen eddig nem ismert Sith praktikával tették bele a szellemét, meg az összes korábbi Sith szellemét egy klóntestbe, és ennek eredménye lett a filmben látható élőhalott-szerűség... Szerintem.
davi10 írta:
Vakmacska írta: Arról van valami infó valahol, hogy Lucasnak mi volt az elgondolása a folytatásokról?
Nem kell kisregény, csak egy pár mondatos vázolás.
Mikrobiotikus világra fókuszált volna, a Whill-ekre akik őrzik az erőt vagy mi, ez nekem se tiszta, 1 Clone Wars részbe voltak benne.
És a Falcon ment volna a víz alatt, a halálcsillag roncsaiba, legalábbis volt ilyen concept art.
Meg olyan, hogy Luke lebegve törökülésbe meditál.

Kb. Ennyit lehet róla tudni asszem.
Ezt szerintem egy kicsit összekavartad... Valóban a Whillekről és a midikloriánokról szólt volna Lucas trilógiája, azonban a Whillek egyáltalán nem szerepeltek a The Clone Wars-ban.

A víz alatt repülő Falcon a víz alati Halálcsillaggal egy concept art volt, ami még az Ébredő Erőhöz készült, semmi köze Lucas trilógiájához. Egyébként a víz alatti HCS-t pont a mostani filmben használták fel.

A lebegő Luke-nak pedig szintén a TFA-hoz van köze, a film végére akarta betenni, hogy mutassa mennyire vele van az Erő, azonban Rian Johnson kérésére megváltoztatta a jelenetet.
Vakmacska írta:
Teljesen új karaktereket kreálni, elszakadni a régiektől.
Ahogy az első három is tette.
Hát ez annyira nem állja meg így a helyét, legalábbis a prequelekről van szó, akkor abban a főszereplő trióból 2 konkrétan az eredeti trilógiában is szerepel... Anakin és Obi-Wan aztán nagyon új karakterek :lol: Ezzel szemben az ST egy fokkal jobb, ott a 4 főszereplőből Finn és Poe teljesen új karakterek, csak Rey és Ben kötődnek valakihez.
miro. írta: Nem lattam meg a 9et,de Palpatine felbukkanasa feleslegesse tette Vader halalat,es a joslat beteljesuleset pedig semmisse.
Megtennéd, hogy egy filmet csak akkor kritizálsz, ha már láttad is? Csak mert ez a mondatod úgy echte nem igaz. A filmből kiderítheted, hogy miért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dévid villa 2019.12.24. 11:40:38-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.12.23. 21:48:23

Vakmacska írta:
Szóval kitaláltak rá valami baromságot.
A filmben valami sötét erő+klónozás kombóról mondott egy mondatot. De ez sem volt világos, hogy az atomjaiból hogy állt össze a DNS-e.
Na mindegy. Akkor ökörség már ez az egész, hogy már fáj.
nem tudom mi a hivatalos álláspont.
nyilván fan fórumokon (swsaga) az OT, PT trilógiák egy egy elhangzott félmondatával értelmezték már az egész új trilógiát, és hogy mennyire komplex, király, és magyarázó az egész.

na szóval én úgy képzelem el,hogy már előre leklónozta magát, szóval nem kellett utólag DNS-ekből ollózgatni.
Tehát már megvolt a gazdatest,hüvely, amibe a lelke bekerült.
na ennek ellentmond a filmben való kinézete, amikor még a gépekről lóg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.12.23. 21:37:53

Vakmacska írta:
hady írta:
Luke gyermekeiről szóltak volna.q
Hát, azt kellett volna csinálni.
Teljesen új karaktereket kreálni, elszakadni a régiektől.
Ahogy az első három is tette.
Abban is az volt egyedül az erőltetett, hogy behozták a robotokat.
Alairom hogy jobb lett volna,de az a jo megoldas.
Skywalker nelkul nem Sw az Sw.
Harry potter nelkul nem harry potter esatobbi..
Hianyerzet lett volna ott is,de teny ennel barmi jobb.
Nem lattam meg a 9et,de Palpatine felbukkanasa feleslegesse tette Vader halalat,es a joslat beteljesuleset pedig semmisse.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.12.23. 21:22:05

hady írta:
Luke gyermekeiről szóltak volna.q
Hát, azt kellett volna csinálni.
Teljesen új karaktereket kreálni, elszakadni a régiektől.
Ahogy az első három is tette.
Abban is az volt egyedül az erőltetett, hogy behozták a robotokat.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2019.12.23. 21:09:03

Vakmacska írta:
davi10 írta: Mikrobiotikus világra fókuszált volna, a Whill-ekre akik őrzik az erőt vagy mi, ez nekem se tiszta, 1 Clone Wars részbe voltak benne.
És a Falcon ment volna a víz alatt, a halálcsillag roncsaiba, legalábbis volt ilyen concept art.
Meg olyan, hogy Luke lebegve törökülésbe meditál.

Kb. Ennyit lehet róla tudni asszem.
Szóval kitaláltak rá valami baromságot.
A filmben valami sötét erő+klónozás kombóról mondott egy mondatot. De ez sem volt világos, hogy az atomjaiból hogy állt össze a DNS-e.
Na mindegy. Akkor ökörség már ez az egész, hogy már fáj.
Luke gyermekeiről szóltak volna.q
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.12.23. 20:29:37

davi10 írta: Mikrobiotikus világra fókuszált volna, a Whill-ekre akik őrzik az erőt vagy mi, ez nekem se tiszta, 1 Clone Wars részbe voltak benne.
És a Falcon ment volna a víz alatt, a halálcsillag roncsaiba, legalábbis volt ilyen concept art.
Meg olyan, hogy Luke lebegve törökülésbe meditál.

Kb. Ennyit lehet róla tudni asszem.
Szóval kitaláltak rá valami baromságot.
A filmben valami sötét erő+klónozás kombóról mondott egy mondatot. De ez sem volt világos, hogy az atomjaiból hogy állt össze a DNS-e.
Na mindegy. Akkor ökörség már ez az egész, hogy már fáj.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.12.23. 19:10:11

Vakmacska írta:Nekem egy kérdésem lenne SW9-cel kapcsolatban

Palpatine-ról:
hogy a búbánatban volt képes túlélni a Halálcsillag felrobbanását?


ez egy olyan világ hogy bármi lehet.
tekintve a körülményeket, plusz az ep3 és az ep9 képsorait,a mandaloriant, ahol kis Yodát akaró tiszt mellett egy kaminói klónozó jeles egyenruhás tiszt is feltűnt,stb... gondolok arra pl hogy csinált magáról klónt, majd ugye mikor lehajította Vader, akkor meghalt, de a lelke kiszállt, és ment a klóntestbe. Ezt ebben a filmben is elmondja, hogy a lelke belemegy majd Reybe, ahogy az összes sithé is, ha megöli őt.

ez nyilván csak az én teóriám, de bármi elképzelhető ebben a világban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.23. 18:31:46

Vakmacska írta: Arról van valami infó valahol, hogy Lucasnak mi volt az elgondolása a folytatásokról?
Nem kell kisregény, csak egy pár mondatos vázolás.
Mikrobiotikus világra fókuszált volna, a Whill-ekre akik őrzik az erőt vagy mi, ez nekem se tiszta, 1 Clone Wars részbe voltak benne.
És a Falcon ment volna a víz alatt, a halálcsillag roncsaiba, legalábbis volt ilyen concept art.
Meg olyan, hogy Luke lebegve törökülésbe meditál.

Kb. Ennyit lehet róla tudni asszem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.12.23. 17:24:26

Nekem egy kérdésem lenne SW9-cel kapcsolatban Palpatine-ról:
hogy a búbánatban volt képes túlélni a Halálcsillag felrobbanását?
Bár, ha Leila meg túlélte az űr vákuumát... :D :D :D
Itt is volt jó pár CTRL+C CTRL+V a JEdi forgatókönyvéből.
A kedvenc jelenetem az volt, mikor

Végiglovagolnak a romboló külsején. Oké, nem az űrven, hanem valahol fent a sztratoszférában, ahol már alig van levegő, -40 fok van, rajtuk meg védőruha nulla. ráadásul viharos időjárás, villámhegyek, stb. Aztán meg az a csodamegmenekülés, hogy lecsúsznak a Falconra, aztán végigfutnak a tetején. Az volt a topbaromság.
És ez a réj én vagyok a nagyapád, is... fúdegagyi.
Én mondjuk neten, onlány néztem meg, egész jó minőségben, a sötét részek is tökéletesen látszódtak. A film pont ennyit ért.
Arról van valami infó valahol, hogy Lucasnak mi volt az elgondolása a folytatásokról?
Nem kell kisregény, csak egy pár mondatos vázolás.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.22. 18:56:41

Na ma jutottam el a SW9-re, eddig direkt kerültem ezt a topicot, mert azt hittem pörögni fog.

Röviden szerintem egy hatalmas baromság, olyan mintha a legidiótább reddit-teóriákat gyúrták volna össze egy filmmé.
A nagy "csavart" meg olvastam valahol, de csak röhögtem rajta, azt hittem ez is valami hülye teória, erre tényleg ez a sztori...
A film maga egy nagy kapkodásnak tűnik, a közepe mégis valahogy rohadt unalmas volt (nekem legalábbis).
A 8 egyetlen értékelhető és érdekes újítását áthozták, de azt is túltolva és elrontva. A másik nagy hülyeséget is a 8-ból hozták át, ezt is "továbbvitték", mindkettőt spoilerbe rakom.

1. Az hogy téren át tud kommunikálni Rey és Kylo tényleg érdekes volt a 8-ban, de ez, hogy a fél filmben téren át vívnak és barmolják szét a környezetet, nekem nagyon nem jött be. Letépik a másik nyakláncát, leszúrják egymást.... Ez meg a másik, hogy vagy 3x vívnak, de lehet tudni, hogy úgyse hal meg egyik se. Ilyen szempontból az Anakin-Obiwan csata legalább látványos volt.

2. Ezt nem tudom ki találta ki, hogy a Force Ghost-ok interaktálnak a környezettel, ugye a 8-ba Yoda beleveret egy villámot a fába, itt meg Luke, mintha meg se halt volna, elkapja a fénykardot, kiemeli a vízből a hajót...
Az egész film egy nagy baromság, kb. semminek nincs értelme benne, tényleg, mintha elővették volna a legidiótább fan teóriákat és egybegyúrták volna.
Aztán ugye tele van disney-s "aranyköpésekkel", mint az előzőbe a "Minden egyes szó amit mondtál tévedés", az is kínos már.

Szerencsére nincs telenyomva poénokkal, sokkal jobb a vicces/kínos poénok aránya. Van benne tényleg néhány egész jó.
Van 1-2 jelenet ami viszont főleg megvalósításba kifejezetten tökös lett, ahol talán ki is használják a 12-es karikát. Nem Anakin-féle élve elégés, de ilyen téren jóval bevállalósabb, mint az eddigi Disney-filmek, megvalósításba, talán még a Zsivány Egyesnél is, ez mondjuk szipmatikus lépés volt.

De üvölt az egészről, hogy totál átgondolatlan volt ez az egész trilógia. Hála Istennek nem felbosszantva jöttem ki a moziból, már elengedtem az egészet.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.12.22. 09:49:04

Na megnéztem hármat az előzőleg kérdezett filmekből.

Casino

Mint írtam top film,nálam 10/9,5 mert már tényleg a csaj nagyon idegesitő volt,de tudom ez volt a szerepe igazából,meg kellett hogy ennyire az legyen,de már sokszor forgattam a szemem miatta.

Csak egy kis pánik
Tipik könnyed vígjáték,én baromi sokat nevettem. Nagyon jól állt szerintem De Nironak ez a kretén maffia szerep,illetve hogy erről az oldalról lett megvilágítva.
Óriási amilyen szitukban tudtak kerülni,a mellékszereplők is jól be voltak állítva.
10/7 , vígjáték talán ennél magasabbat sose kapna.

Bronxi mese
10/10
Na hát erről a filmről egy regény tudnék írni.
Ami miatt nálam 10/10 az a rengeteg mondanivalója a filmnek.
A mostani filmek közül nem tudok olyan filmeket mondani ami ennyi mindent megmutat egy hely társadalmi helyzetéről,az ottani gondolkodásról,a rasszizmusról és a kis főszereplőnk fejének gondolkodsából.
Ahogy bemutatják a két "apa" gondolkodásának a sajátosságait,az hogy ebből milyen negatívumok következhetnek,az hogy mit profitálhatsz ha azt az egyiket követed.
Az hogy lehetsz mindkét oldalon jó ember,az hogy talán az aranyközépút itt is a legkifizetődőbb. STBSTB.
Engem már megvettek a 60-as évek Amerikájával,nagyon jól mutatták be az utcákat,az ábrázolás tök egyszerű volt de mégis ott érezte magát az ember.
De Niro,Chazz pedig nagyon nagyot alakít,tetszik mindkettő ahogy bemutatja a saját elképzelését a világról,ahogy próbálják a srácot terelgetni a saját nézeteik szerint.

A filmnek rengeteg nagyon szép mondanivalója van,szenzációs. =D> =D> =D>

szerk. Jaaa,és amikor Joe Pesci megjelent azt hittem leesik az ágyról!!! =D>
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2019.12.21. 17:08:20

SW9: filmkėnt nézhető, SW-kėnt gyenge (8-tol jobb, attól nem nehéz), Saga lezárásához katasztrófa.
Abrams gyakorlatilag a 8.rėsz hülyeségeit próbálja valamelyest helyrehozni.
Az első 3 rész igencsak felértékelődik, ezekhez képest remekművek. Lucas, Skywalker család drámáját kidobták, helyette Palpatine családi dráma lett...

Nem kellett volna kidobni Lucas terveit, ezektől biztos jobb lett volna...
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.12.21. 13:52:31

én inkább este újranéztem a Jokert, jó kis UHD minőségben. még mindig zseniális :D
Kép
Válasz küldése