Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.12. 20:18:44

Ha már 2006, egy csereember lőtte a győztes gólt, és egy csereember osztogatta a gólpasszoka
Larsson személyében valóban volt egy jokerünk, de nem mindenhol volt ilyen fényes a helyzet, pl. Oleguer többnyire kezdő volt. :) Az a keret semmikép nem volt mélyebb a mostaninál.

Pl. a győztes gólt szerző Belletti, vagy a Milan elleni döntő gólt lövő Giuly, olyan játékosok voltak, akikre ma simán rásütnék a középszer jelzőt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.12. 20:02:41

Az a reális még a barcánál is, az elmúlt éveket tekintve, hogy az alap 11-en kívül, van 3-4, max 5 ugyanolyan értékű játékos, akiket lehet rakosgatni.
Erre gondoltam, 14-15 alatt, de akkor legyen 16.

a többi a sallang, akiket be lehet dobni, de nem lehet rájuk hagyatkozni hosszú távon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 19:59:51

Egyre több forrás cikkez erről. Sajnos... Suarez esetében sem volt állandó csere, de Suarez legalább hozta a gólokat, gólpasszokat. A középhátvédeink még csak nem is olyan stabilak, hogy ne lehetett volna megtartani, játszatni.

https://www.besoccer.com/new/todibo-clo ... ove-774860" target="_blank
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.01.12. 20:04:12-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 19:59:21

Azért rugóztam ezen, mert ezt írtad. Ha úgy értetted, hogy ne ekkora legyen a keret, akkor OK. Ezt én is így gondoltam.

Todibo meg úgy látszik, nem egy pletyka, hanem komolyan gondolják. Gratulálok a vezetőségnek, ha ezt tényleg meglépik... Miközben az alap kezdők rengeteget hibáznak, legalább kipróbálhatták volna a srácot.

https://www.transfermarkt.de/schneider- ... ews/351890" target="_blank

Igazából hol lehet még a kereten jobban szűkíteni? Végül is, van egy csomó csatárunk. Dembelé majd visszatér, Fati, Perez, még sok is. El lehet küldeni kettőt. Ha már 2006, egy csereember lőtte a győztes gólt, és egy csereember osztogatta a gólpasszokat.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.01.12. 19:45:51

Ez órási csapás és tényleg durva belegondolni,hogy lehet neki már csak 1-2 búcsúmeccse lesz a Barcában. :(

Fati meg Grizi Messi mellett így 0-24 ben kezdők lesznek.
Mivel Oszmán sajnos ha vissza is tér, már a videójátékozás közben lesérül így azonnal kell
valakit igazolni mert nagy gondok lehetnek elől ha agyonrúgják kezdőnk valamelyikét... :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.12. 19:45:11

gránit írta:Szerintem Vidalnak alap kezdőnek kellene lennie. Nyilván nem lehet 11 világklasszis cserét összehozni, de azért törekedni kell az erős alternatívákra. Larsson annak idején a cserepadról adott két gólpasszt a BL-döntőben... Ez a tényező gyakran tesz különbséget a két csapat között, ennek hiánya meg a jelenlegi Suarez-helyzethez vezet. Jelenleg de Jong el van tiltva, Arthur problémás, 14-15 ember esetén most max 1-et cserélhetne a csapat meccs közben. Azzal egyetértek, hogy 11 világklasszis csere nem lesz, de azért a három középhátvéd, ami hét közben felmerült... Azért ilyesmivel nem kellene játszani.
most miért rugózol a 14-15 emberen?
nyilván nem úgy értettem, hogy ekkora legyen a keret.


Todibot én sem adnám el, látok benne potenciált, ha kiszállnánk időben a bajnoki versenyfutásból, akkor simán dobnám fel Umtitivel, megnézni mit tud hosszú távon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 19:25:53

Szerintem Vidalnak alap kezdőnek kellene lennie, rajta kívül nem látok átütő erőt jelenleg a középpályán. Nyilván nem lehet 11 világklasszis cserét összehozni, de azért törekedni kell az erős alternatívákra. Larsson annak idején a cserepadról adott két gólpasszt a BL-döntőben... Ez a tényező gyakran tesz különbséget a két csapat között, ennek hiánya meg a jelenlegi Suarez-helyzethez vezet. Jelenleg de Jong el van tiltva, Arthur problémás, 14-15 ember esetén most max 1-et cserélhetne a csapat meccs közben. Azzal egyetértek, hogy 11 világklasszis csere nem lesz, de azért a három középhátvéd, ami hét közben felmerült... Azért ilyesmivel nem kellene játszani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.01.12. 19:45:12-kor.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.12. 19:09:29

sztem nem kell magyarázni, h ha a padon minőségi játékosok ülnek, akik be tudnak ugrani és jól játszani, azok inkább elmennek kezdőnek máshova, nagyobb fizetésért, nagyobb karrierért, és fix válogatott-tagságért.

olyan nem lesz, h a padon is 11 klasszis ül, max rövidtávon jöhetnek össze ilyen anomáliák, h Vidal, Rakitic, Umtiti ott csücsül a padon, mert még bíznak abban, h lehetnek kezdők. de az baromi túlzó elvárás, h minden kezdő játékosunknak legyen egy ilyen kispados megfelelője.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 19:04:12

Ezzel részben egyetértek, csak a mennyiséget nem lehet minőség nélkül értelmezni. Pont az a lényeg, hogy mindenkinek a helyére legyen beugró, aki az illetőt pótolni is tudja. Todibót sem szabadna eladni, vagy kölcsönbe adni (Mujillo van kölcsönben). Három középhátvéddel nem lehet végigcsinálni egy eredményes szezont. Az egyiket agyonrúgják, a másik kiállíttatja magát, aztán nézhetünk, és jöhetnek a kifogások.

Igen, nem tehet senki arról, hogy Arthur beszámíthatatlan. Éppen ezért nem elég 14-15 ember. 14 ember a 3 csere miatt is minimum. Aztán kettőt agyonrúgnak, a harmadik kiállíttatja magát, a negyediknek magánéleti problémái vannak stb-stb. Aztán jöhet a kifogás, hogy "hát optimális esetre megvoltunk kilóra". Ja, optimális esetben. Csak olyan nem nagyon van. Éppen azért kell úgy felépíteni a csapatot, hogy a nem optimális esetekre is legyen válasz. Suarez-nek is megvan kilóra a cseréje. Ott van Fati, ott van Perez. Csak kétséges, hogy egy fél szezonon keresztül ezek a fiatal srácok tudják-e majd helyettesíteni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.12. 18:53:48

gránit írta: Nem én "világosodtam meg", csak volt néhány torz vélemény. Látom, magadra vetted. Nem lőttél mellé. Legalábbis ebben nem, másban igen.


Ha szerinted ez általam vizionált, akkor nincs miről beszélni. Pont most lett aktuális a probléma, gyakorlatilag néhány nappal azután, hogy felvetettem ennek veszélyét. A középhátvéd-poszt sem bír el több karcsúsítást. Ezért lenne jó ha Todibót sem adnák el, ami pár napja felmerült. A középpályán nem a mélységi problémákat, hanem a minőségi problémákat vetettem fel.

14-15 fővel is le lehet játszani egy szezont. Lejátszani le lehet, csak csökkented a trófeák számát. Optimális esetről meg nincs értelme beszélni. Pont az a lényeg, hogy a nem optimális lehetőségekre is fel kell készülni.
Minőséggel lehet vitatkozni, de a mennyiséggel nem.
bőven elegen vagyunk darabra.
kivéve Lajos posztja, ez most pech.
De még ott is lehet éppen variálni.

KP-n se tehet róla senki, hogy Arthur beszámíthatatlan.
Azért ne hogy már ne legyen elég egy Busi, Rakitic, Vidal, Dejong, Arthur, plusz ugye Robit is előszeretettel használja ott, főleg váratlan helyzetekben...sajnos.

EV ezt sem tudja menedzselni, ez is sok neki, nem véletlen ment el Alena se.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 18:36:58

LG írta:
gránit írta:És az a vicc, hogy pont a napokban hangzottak el olyan vélemények itt a fórumon, hogy nem szűk ez a keret, nincs ezzel semmi probléma. :D Miközben Suarez 33 éves, évek óta sérülten játszott, és nem volt egy rendes cseréje... De tényleg semmi gond a kerettel. :D

Ilyen sérülések sajnos bármikor jöhetnek. Kell a mélység, minden csapatsportban.
Bonyolultabb dolog ez, mert mikor Suarez egészséges, akko a cserecsatárunk szinte semmit nem játszott volna, ezért állt tovább Paco is. Komolyabb játékos ide nem jött volna el padozni, akik pedig eljöttek volna, azokkal nem nagyon lennénk most kisegítve.
Ez igaz. Éppen ezért kell megbecsülni a nem világklasszis, de jó játékosokat, akikre csereként, beugróként mindig lehet számítani. Alcacer játszhatott volna többet. Valverde egyik nagy hibája, hogy nem rotált eleget egyes posztokon.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 18:34:45

csababarca írta: az a vicc hogy senki nem mondta hogy semmi gond a kerettel.
De, volt ilyen vélemény.

Nem én "világosodtam meg", csak volt néhány torz vélemény. Látom, magadra vetted. Nem lőttél mellé. Legalábbis ebben nem, másban igen.
csababarca írta: minek írod be az általad vízionált keret problémákat minden topikba?
milyen mélységről beszélsz?
van rahedli kp-nk
Ha szerinted ez általam vizionált, akkor nincs miről beszélni. Pont most lett aktuális a probléma, gyakorlatilag néhány nappal azután, hogy felvetettem ennek veszélyét. A középhátvéd-poszt sem bír el több karcsúsítást. Ezért lenne jó, ha Todibót sem adnák el, ami pár napja felmerült. A középpályán nem a mélységi problémákat, hanem a minőségi problémákat vetettem fel.

14-15 fő meg még akkor sem elég, ha senki nem sérül le a szezon során. De le fog. Éppen ezért nem értek egyet azzal, amit mondasz. Optimális esetről meg nincs értelme beszélni. Pont az a lényeg, hogy a nem optimális lehetőségekre is fel kell készülni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.01.12. 18:48:07-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.12. 18:26:15

gránit írta:És az a vicc, hogy pont a napokban hangzottak el olyan vélemények itt a fórumon, hogy nem szűk ez a keret, nincs ezzel semmi probléma. :D Miközben Suarez 33 éves, évek óta sérülten játszott, és nem volt egy rendes cseréje... De tényleg semmi gond a kerettel. :D

Ilyen sérülések sajnos bármikor jöhetnek. Kell a mélység, minden csapatsportban.
Bonyolultabb dolog ez, mert mikor Suarez egészséges, akko a cserecsatárunk szinte semmit nem játszott volna, ezért állt tovább Paco is. Komolyabb játékos ide nem jött volna el padozni, akik pedig eljöttek volna, azokkal nem nagyon lennénk most kisegítve.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.12. 18:24:13

plusz hülye lenne bárki idejönni Suárez helyettesének ilyen Boatengeken kívül. mindenki tudja, hogy Messi legnagyobb pajtása, ha egészséges, az életben nem fogja senki a kispadra szorítani, plusz a klub all-time 5. legjobb góllövője, és idén is termel rendesen. láttuk, mi volt Alcácerrel meg Munirral, értelmes csatár nem fog idejönni mögé eltemetni a karrierjét. most, h olyan sérülése van, ami sajnos a karrierje végét is jelentheti, már más a helyzet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.12. 18:22:08

gránit írta:És az a vicc, hogy pont a napokban hangzottak el olyan vélemények itt a fórumon, hogy nem szűk ez a keret, nincs ezzel semmi probléma. :D Miközben Suarez 33 éves, évek óta sérülten játszott, és nem volt egy rendes cseréje... De tényleg semmi gond a kerettel. :D

Ilyen sérülések sajnos bármikor jöhetnek. Kell a mélység, minden csapatsportban.
az a vicc hogy senki nem mondta hogy semmi gond a kerettel. minek írod be az általad vízionált keret problémákat minden topikba?
milyen mélységről beszélsz?
van rahedli kp-nk, védőink, szélsőink. egyedül középcsatár nincs, de ezt mindenki látta.

optimális esetben 14-15 fővel le lehet játszani egy szezont, legalábbis az érdemi meccseket, ez a mélység kell, ami meg is van.

minőségbe bele lehet kötni, de a mélységébe nem nagyon.

de várom kikkel mélyítenéd a kereted, monjuk milyen kp-kat hoznál, vagy védőket, vagy támadókat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2020.01.12. 18:25:45-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.01.12. 18:15:39

Nem hiszem, hogy a télen kiadna a klub 110 milliót. Azt sem hiszem, hogy egyáltalán lenne rá pénz.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.12. 18:15:28

110 milliót nem fogunk tudni hirtelen kiadni Lautaroért, ez a 4 hónapos kiesés nem volt betervezve. vagy hozni kell vészmegoldást, vagy Grízlit játszatni a poszton.

innen már nehezen tudom amúgy elképzelni, hogy kezdő lesz a jövőben, szóval lehet, h egy klublegenda utolsó meccseit láttuk a csapat teljes értékű tagjaként.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 18:15:06

És az a vicc, hogy pont a napokban hangzottak el olyan vélemények itt a fórumon, hogy nem szűk ez a keret, nincs ezzel semmi probléma. :D Miközben Suarez 33 éves, évek óta sérülten játszott, és nem volt egy rendes cseréje... De tényleg semmi gond a kerettel. :D

Ilyen sérülések sajnos bármikor jöhetnek. Kell a mélység, minden csapatsportban.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2020.01.12. 18:00:34

davi10 írta:Gratulálok az illetékeseknek, akik miatt 3. szezonját nyomja félsérülten, helyettes nélkül.

Nincs mese, rá kell menni Lautaro-ra, áldozzák be Vidal-t, ha kell. Elég volt a Boateng, Munir féle félmegoldásokból.
Szinte szóról szóra ugyanez a véleményem. Nyilván nem látni előre, hogy beválna-e, de ugyanígy másnál sem tudjuk előre. Ez alapján pedig szerintem jelenleg ő tűnik a legjobb megoldásnak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.12. 17:55:13

Gratulálok az illetékeseknek, akik miatt 3. szezonját nyomja félsérülten, helyettes nélkül.

Nincs mese, rá kell menni Lautaro-ra, áldozzák be Vidal-t, ha kell. Elég volt a Boateng, Munir féle félmegoldásokból.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.12. 17:32:42

A közelmúltban tényleg összekapta magát, de előtte azért sokszor jogos volt a kritika. Voltak olyan időszakai, amikor kihagyott mindent, + egy csomó ígéretes támadás elhalt rajta.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 17:25:56

Indokolatlanul fikázták, ráadásul hülyeségekkel. A szerkesztők többször azért pontozták le, mert nem védekezik... Mintha az ő dolga lenne... Vezeti a gólpasszlistát jelenleg a Ligában, ami nem semmi. Ez pedig a középpálya felé kritika, hogy a gólhelyzetek többségét jellemzően a csatársor egymás között alakítja ki, és nem a középpályásoktól kapják a muníciót. Eközben a góllövőlistán is a harmadik helyen áll a Ligában. Az egyik legkiválóbb erősségünk dőlt ki, és ilyenkor nyer értelmet, amelyről régóta beszélek, hogy szűk a keret. Ki fogja a gólpasszait, góljait hosszú távon helyettesíteni? Fati, Carles Pérez most nagy esélyt kapnak, hogy bejátsszák magukat a csapatba, fel kell kötniük azt a bizonyost. Drukkolok nekik.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.01.12. 16:05:19

Hogy lett a 4-6 hétből 4 hónap?

Közben hivatalos. Kb. innentől a szezon akkor kuka, ha minden így marad. Divat volt mostanában szidni, de az utóbbi időben a legjobbunk volt. Jöhet a 4-4-2, de így az edzőkérdés is izgalmas lesz.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.12. 15:58:52

a MD szerint annyi a szezonjának, megoperálták, 4 hónap.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.01.11. 19:16:52

MatyiG írta:
MQuCsabi írta:De az is lehet, hogy Semedod athozza bal tamadoba. Meg ugy sem jatszott ott...
:lol: Vagy SR megy át támadónak. :D

De nyilván az lesz, hogy 4-4-2-t nyomunk. :roll:
Nagyot csalódnék Xaviban, ha ilyet tolna.. :-k :mrgreen:
Válasz küldése