Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.01.21. 20:28:17

csababarca írta: meg lehet nézni az NBA-t is, ott is kevesebb a klasszis
ez off,de ezzel nagyon nem értek egyet. nekem a korábbi focikövetésem egy az egyben felváltotta évekkel ezelőtt az nba. korábban mindent megnéztem,egy holland másodosztályt is. ma nem nézek meccset egész egyszerűen. bl döntőt vagy nagyobb rangadót a bl-ben (évente 2-3 párharc),eb,vb. semmi mást nem nézek. Nekem valószínű a nagypapás gondolkodásom miatt,de a maiak közül senki nem ér fel a 2000es évek eleji felhozatalhoz. Nekem az volt a foci,kb Messi és Cr prime korszakáig. onnantól szögre akasztottam a szemem és nem is nézem. Követem,de nem nézem.
Nade az NBA-t... ez más topik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.21. 20:07:34

Mi nem ülünk le mert felnőttünk, de a mostani fiatalok nézik a meccseket.
Osztályom 5.esek, minden meccsről beszélnek hétfőn, én meg csak nézek, kb mindent megnéznek mint anno mi.
de a nagyobbak is állandóan erről beszélnek, melyik meccsen mi volt, hogy volt stb.

régen én is toltam délutántól a meccseket estig, ma barca meccset megnézem, nagyon ritkán a Cityt, vagy Dortmundot, de max ezekbe is csak belenézek.
Olasz meccset időtlen idők óta nem nézek, untat, ahogy az angol bajnokság is.
francia, német dettó, azokat eleve szinte sose néztem, max a dortmund-bm rangadókat, vagy anno schalke, werder meccseket.

de higyjétek el, hogy a mai fiatalok ugyan úgy nézik ezeket mint mi. szóval olyan következtetést ne vonjatok le, hogy mi nem nézzük, akkor már senki.

pénz,pénz,pénz. minden sportág erről szól ma már, meg lehet nézni az NBA-t is, ott is kevesebb a klasszis, kézilabdában is, bár ott viszonylag nemzetközi mezőnyt nézve jó a helyzet.
de egyéni sportok is, ökölvívás, régen hétről hétre, de legalább minden hónapban volt egy nagy meccs, most félévente egyszer.

a lényeg, hogy tény kevés a klasszis, de jól leírták, hogy az akadémiai rendszer, és sémák begyakorlása van a középpontban, a totál sablonnal. most hogy ez jó, vagy sem ízlés kérdése.
de ugyan úgy meg van a közönség, mint régen meg volt, efelől semmi kétségem sincs.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.21. 19:26:41

Kis off

Emlekszem amikor kolyok voltam,akkor jott be a sport 1.
1kor angol meccs
3kor angol meccs
5kor olasz meccs
7kor olasz meccs
9kor meg jott a spanyol.
Egesz szombaton ott ulltjnk Faterral es neztuk a meccseket.
Sose felejtem el.
Egy jo Arsenal,Mu,Inter,Juve,Milan..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.21. 18:20:53

Barca_10 írta:
És itt a pont, ami az egész világra jellemző is. Lényegesen kevesebb a klasszis/klasszikus dolog a világ bármely szegmensében. Foci, F1, tenisz, filmek, zenék, művészetek.. Messiék után a futballban sem marad senki aki csak megközelítené ezt a szintet amit elértek. Szomorú, szomorú.
Lehet ezen vitázni beszélgetni a lényeg egy! Nem ülünk le a tv elé..Ezzel sajnos vége a történetnek!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.21. 15:56:46

NovaProspekt írta:
arra kíváncsi lennék amúgy, h ki nyerne egy olyan focimeccsen, ahol a régi klasszisok szembekerülnének egy mai szervezett, taktikailag letisztult csapattal. :D
Természetesen a szervezettség és a taktika a fontosabb. A klasszisok szerepe akkor jön el, amikor két szervezett, felkészült csapat feszül egymásnak, ilyenkor tudnak ők a döntő tényezők lenni. Mostanában nagyon sokszor van ez nálunk, csapatjátékban nem tudunk az ellenfél fölé kerekedni, de Messi hozza a pontokat.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.21. 15:55:50

andreas írta:
A futball mára már tényleg csapatjáték,tökéletes fogaskerekeket keresnek,nevelnek hogy az egy egészet adjon.
Milyen szép hosszú hsz lett. Sorry.
A futball mindig is cspatjáték volt 200 éve így működött, de mindig volt egy Ronaldinho vagy Rivaldo vagy akárki akikért leültél és vártad az a bizonyos mecset..Ezek az emberek varázsoltak, nem csak fociztak, varázsoltak mosollyal végig.Ez elveszett!!
Igen,ezt probaltuk leirni hogy miert.. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.01.21. 15:02:36

andreas írta:
A futball mindig is cspatjáték volt 200 éve így működött, de mindig volt egy Ronaldinho vagy Rivaldo vagy akárki akikért leültél és vártad az a bizonyos mecset..Ezek az emberek varázsoltak, nem csak fociztak, varázsoltak mosollyal végig.Ez elveszett!!
És itt a pont, ami az egész világra jellemző is. Lényegesen kevesebb a klasszis/klasszikus dolog a világ bármely szegmensében. Foci, F1, tenisz, filmek, zenék, művészetek.. Messiék után a futballban sem marad senki aki csak megközelítené ezt a szintet amit elértek. Szomorú, szomorú.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.21. 14:43:36

A futball mára már tényleg csapatjáték,tökéletes fogaskerekeket keresnek,nevelnek hogy az egy egészet adjon.
Milyen szép hosszú hsz lett. Sorry.
A futball mindig is cspatjáték volt 200 éve így működött, de mindig volt egy Ronaldinho vagy Rivaldo vagy akárki akikért leültél és vártad az a bizonyos mecset..Ezek az emberek varázsoltak, nem csak fociztak, varázsoltak mosollyal végig.Ez elveszett!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.21. 14:05:19

NovaProspekt írta:köszi a válaszokat srácok. egyetértek, vhogy így gondoltam én is.

arra kíváncsi lennék amúgy, h ki nyerne egy olyan focimeccsen, ahol a régi klasszisok szembekerülnének egy mai szervezett, taktikailag letisztult csapattal. :D
Valószínűleg az utóbbi, és a klasszisok meg néznének, hogy "Te, honnan tudhatták vajon ezek hogy mit fogunk meghúzni? Mindenkit beetettünk most meg jön ez a csapat és előre tudja a megjósolhatatlan cseleket bakker, ezek űrlények és 5-ször gyorsabban reagálnak?!"

Amióta Gizi néni is el tudja érni 4K HD 120 fps-be a meccseket 20 kameraállásból, és képkockánként kielemezni a csapatot, totálisan átváltozott a futball.

Nézzünk oda a régi nagyokra, Maradona stb. Az ellenfelük jó ha látta őket TV-ben focizni, és 1-2 cselüket, aztán élőben rácsodálkoznak a tudásukra, a gyorsaságukra, most meg már az van hogy 1-1 klasszist 0-24-ben elemeznek, és az utolsó szertárosnak is betanulják hogy hogyan kéne megpróbálni levédekezni.

De elég megnézni hogy mennyire volt tömörödött 1-1 csapat akkoriban, és mennyire most, totálisan más a helyzet.
Szerintem pont ezért van jelenleg sokkal kevesebb klasszis is, borzasztó nehéz folyamatosan valami újat kitalálni.
Ott van Messi, volt már ő is minden, jobbszélső, utána hamis 9-es, utána megint jobbszélső, majd megint szabadon járkál.
Volt amikor abban jeleskedett hogy bepasszolja a kapuba, utána már rágyakorolt a távoli lövésekre(főleg mostanában), majd a szabadrúgásokra és mindegyiken folyamatosan fejlesztett, vagy ott volt a Panenkás szabadrúgása, amit úgy húzott meg hogy az ellenfél azt hitte, hogy már azt is tudja hogy centire hova fogja lőni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.21. 13:48:03

köszi a válaszokat srácok. egyetértek, vhogy így gondoltam én is.

arra kíváncsi lennék amúgy, h ki nyerne egy olyan focimeccsen, ahol a régi klasszisok szembekerülnének egy mai szervezett, taktikailag letisztult csapattal. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.21. 13:16:23

A futball mára már tényleg csapatjáték,tökéletes fogaskerekeket keresnek,nevelnek hogy az egy egészet adjon.
Milyen szép hosszú hsz lett. Sorry.
Ez így van, és a többivel is egyetértek, amit írtál. De még így is tudnak érvényesülni az egyéniségek, erre hoztam fel példának, hogy sok 30-on felüli még mindig megszégyeníti a fiatalokat. Igaz, belőlük még fiatalon nem ölték ki a tehetséget.

Ennek az utánpótlásrendszernek elméletileg ugye az lenne az előnye, hogy olyan csapatoknál, mint a Barca, a csapat játékába tökéletesen passzoló játékosok érkezzenek az utánpótlásból, hiszen ott elméletileg kifejezetten erre készítik őket. Ehhez képest egyedül Sergi Robertot tudjuk felmutatni eredményként az elmúlt 10 évből, tehát kaki a rendszer.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.21. 12:48:40

Elég sokrétű dolog ez szerintem.
-Pénz.

-Akadémia rendszer.
Nem egyéniségek kellenek,nem olyanok akikben mérhetetlen kreativitás van,hanem egyszerűen aki nevelhető testileg,lelkileg,pszichikálisan,technikailag egy bizonyosan elfogadott rendszerhez.
Ez országonként teljesen változó,attól függően hogy ott a futball melyik "iskolája" megy.
Plusz az elit szinten már csapatok között is változik,pl a tiétek vagy a realé biztos hogy valamilyen szinten más sémát követ.
Igazából ezzel megölik a játékosokból azokat a dolgokat amik "veleszületett" adottságok voltak.
Nem tudja használni,nem azt kódolják bele az ösztöneibe,hanem milliószor azokat a szitukat,amikkel tud találkozni egy felállás,rendszer miatt,és itt lássa a lehetőségeit egyes szituációkban,plusz a megfelelő megoldást találjon.

-Védekezés
Sok volt a zseni,ki kellett valamit találni ellenük.
Emberfogás volt,azóta csapatvédekezés a divat,ezt tökéletesre fejlesztették ami ellen ezek a játékosok elvesznek,vagy nem tudnak eredménycentrikusan játszani. Labdazsonglőrködésnek meg ott van Pécsen a Szécsényi tér.

-A játék felgyorsulása
Nincs idő bohóckodásra,fel vannak osztva már a pályák,hogy mikor hol lehet a kreativitást használni,ez általában a támadó harmad,de már ott is millió séma van,pl a szélső védők felfutásaival.

-Felállások,posztok feladatainak változása
Emlékszem a régi Ronaldo állt a pályán védekezésnél és nézte a cipőjét.
10-es poszt volt a legjobb,mint a karmester vártad a labdát csak majd szórakoztattad magad.
Régen a középpálya összes játékosa + a támadók,csatárok,szélsők kreatívak voltak,magas technikai tudással stb stb. Ez jelentsen mondjuk 5-6 játékost.
Most ilyenből leginkább a támadórészlegben kell hogy legyen,mondjuk 2 vagy 3.
Vagy egy szélső és egy csatár.
Vagy a két széle.
Vagy ritkán mindhárom.


A futball mára már tényleg csapatjáték,tökéletes fogaskerekeket keresnek,nevelnek hogy az egy egészet adjon.
Milyen szép hosszú hsz lett. :mrgreen: Sorry. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.21. 12:11:22

NovaProspekt írta:érdekes, de mitől van ez? ennyire kiölte a művészeket a fociból ez az újkeletű védekezésmánia? vagy csak a mostani fiatalok kevésbé hajlandóak melózni,

az biztos, h a mostani top10 játékos az öregecske Messi és CR7 kivételével sehol nincs a régi nagyokhoz képest. Griezmann, Coutinho, Hazard, Dybala és a hasonszőrű elit játékosok a régi klasszisok mellett max a kispadra ülhetnének le.

a spanyol foci meg már a technikás csapatjáték helyett inkább arról szól, h boldog-boldogtalan betolja a buszt ilyen 5-4-1-es felállásokban, kicsit mintha elolaszosodott volna.
Fogalmam sincs, miért van így, de pl. az, hogy a Betisben a 38! éves Joaquin még mindig az egyik legjobb, az sokatmondó. Elnézve a jövő tehetségeit, Messi és CR -ha elkerülik őket és sérülések, és ha marad még kedvük focizni- még 40 évesen is simán szűk elitbe tartozó játékosok lehetnek, annyira nincs, aki átvegye tőlük a stafétát. Vagy ott van Ini, ő sajnos a vége felé sokat volt sérült, de mikor egészséges volt, még mindig magasan a legjobb kp. volt. A 150 milliós Coutinhonak még csak megközelítenie sem sikerült (más kérdés, hogy aztán nem is ő posztján kapott lehetőséget).
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.21. 11:20:21

érdekes, de mitől van ez? ennyire kiölte a művészeket a fociból ez az újkeletű védekezésmánia? vagy csak a mostani fiatalok kevésbé hajlandóak melózni,

az biztos, h a mostani top10 játékos az öregecske Messi és CR7 kivételével sehol nincs a régi nagyokhoz képest. Griezmann, Coutinho, Hazard, Dybala és a hasonszőrű elit játékosok a régi klasszisok mellett max a kispadra ülhetnének le.

a spanyol foci meg már a technikás csapatjáték helyett inkább arról szól, h boldog-boldogtalan betolja a buszt ilyen 5-4-1-es felállásokban, kicsit mintha elolaszosodott volna.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.21. 10:14:58

LG írta: Szerintem még durvább a helyzet: az egész foci kezd leépülni. Visszavonulnak a nagy öregek, az utánpótlás pedig már nem képviseli ugyanazt szintet. Pl. 15-20 éve, ha valaki egy jó csatárt akart igazolni, válogathatott. Ma? Álmodozhat Mbappéról, vagy megvesz valakit az épen felkapott zsákbamacskák közül, aztán imádkozik, hogy beváljon. De nem jobb a helyzet a középpályásoknál sem, jó szélsővédőt igazolni pedig már is kb. lehetetlen volt. Dani Alvés már erősen lefelé eresztett, és mégsem cseréltük le évekig, mert még így is jobb volt, mint akik érkezhettek volna helyette. :roll:
Valahogy így látom én is..
Még azért hozzá tenném: Az amit leírtál, magával hordozta hogy az ember ma már nem hal bele ha nem néz meg egy-egy meccset. Pár éve elképzelni nem tudtam volna hogy youtube vagy akárhonnan nézek meg egy összefoglalót, a csapat szent volt, ott kellett ülni a tv előtt:)
Valami tényleg elveszett!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.21. 09:38:04

andreas írta:Az a gond: az egész Spanyol foci kezd leépülni! Hol van már a tiki-taka? :)
Szerintem még durvább a helyzet: az egész foci kezd leépülni. Visszavonulnak a nagy öregek, az utánpótlás pedig már nem képviseli ugyanazt szintet. Pl. 15-20 éve, ha valaki egy jó csatárt akart igazolni, válogathatott. Ma? Álmodozhat Mbappéról, vagy megvesz valakit az épen felkapott zsákbamacskák közül, aztán imádkozik, hogy beváljon. De nem jobb a helyzet a középpályásoknál sem, jó szélsővédőt igazolni pedig már is kb. lehetetlen volt. Dani Alvés már erősen lefelé eresztett, és mégsem cseréltük le évekig, mert még így is jobb volt, mint akik érkezhettek volna helyette. :roll:
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.21. 07:45:04

Az a gond: az egész Spanyol foci kezd leépülni! Hol van már a tiki-taka? :)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.20. 09:34:39

Abban igazad van hogy en hoztam fel,mert erdekelt mas velemenye,nekem se volt egyertelmu.
Viszont nem arra gondoltam hogy lejt a palya.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2020.01.20. 08:46:19

miro. írta: Nem unalmas amugy minden heten biroznk?
Legyel barcas,realos,citys,juves stb. Mindenki azt harsongja hogy csalas csalas csalas.
Ezt én is így gondolom. Teljesen objektív úgy se tud lenni az ember, ha igazán szeret egy csapatot.
Azonban itt most senki se kezdett volna bele, ha nem hozod fel a témát. ;)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.01.19. 14:05:27

A Real Madrid szép csendben gyűjtögeti a pontokat, úgy néz ki magukra találtak. Nem lesz könnyű a bajnoki cím megszerzése.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.19. 08:11:56

NovaProspekt írta: Én bírom. Izgalmasabb, mintha semmi bírózás nem lenne. Ne mondd, h neked nem esik jól egy jó Aytekinezés vagy övrebözés.
Mi izgalmasabb tole? Minden heten leirni a rivalis csapatok meccseire hogy ez bizony csalas volt,es nem erdemeltek meg?
Azt se tudom hogy ki azaz Aytekin.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.18. 23:33:24

Amint mondtam, a mai meccset nem láttam, de általánosságban szerintem igenis kell bírózni, mert túl sok a tévedés, és olykor nagyon sok múlik rajta. És láthatjuk, hogy a videóbíró sem hozott igazi áttörést.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.18. 23:10:35

miro. írta: Nem unalmas amugy minden heten biroznk?
Legyel barcas,realos,citys,juves stb. Mindenki azt harsongja hogy csalas csalas csalas.
Én bírom. Izgalmasabb, mintha semmi bírózás nem lenne. Ne mondd, h neked nem esik jól egy jó Aytekinezés vagy övrebözés.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.18. 21:57:11

Az új szabály hogy van? Csak akkor szabálytalan bármilyen kéz, ha a góllövő kezét éri a labda? Vagy akkor is, ha vétlenül rápattan az éppen labdát birtokló játékos kezére a labda, és mondjuk később a támadásból a gólt nem ő szerzi?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.18. 21:33:12

Lejtett? Merre? Az oldalvonalak fele hogy lefollyon a viz?
A sevilla goljanal a srac kezzel megallitotta a labdat,felkelt es tovabb passzolta majd gol lett belole.
Nem unalmas amugy minden heten biroznk?
Legyel barcas,realos,citys,juves stb. Mindenki azt harsongja hogy csalas csalas csalas.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése