Segítség kéne

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.06.30. 11:20:31

UK

Megvan, köszi!
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.06.30. 10:49:54

Nero. írta:
2020.06.30. 10:24:23
Nem tudja valaki hogy a Nikenak van-e valamilyen e-mail címe, ahol lehet arról érdeklődni hogy bizonyos termékek lesznek-e újra adott méretben?

Adapt Auto Maxot szeretnél venni 44es méretben, de 40 és 45 közt egyáltalán nem kapható. Szoktak újra gyártani?
Magyarországon vagy?
Innen telóhívás működik,
USA-ban van chat is, ahol tudnak segíteni, de gondolom nem ott vagy.
De UK-ban is van chat szolgáltatás.

nike.com-> jobb felső sarok "help"-> contact us-> és ott ki tudod választani.

Ha Magyarországon vagy, akkor is ki tudod választani UK-t pl, és megkérdezni rajtuk keresztül.

Esetleg a footlockeren is szétnézhetsz cipő ügyben, ott is vannak ezek a chat szolgáltatások.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.06.30. 10:24:23

Nem tudja valaki hogy a Nikenak van-e valamilyen e-mail címe, ahol lehet arról érdeklődni hogy bizonyos termékek lesznek-e újra adott méretben?

Adapt Auto Maxot szeretnél venni 44es méretben, de 40 és 45 közt egyáltalán nem kapható. Szoktak újra gyártani?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.06.18. 18:14:07

zola8787 írta:
2020.06.18. 12:51:05
Sziasztok!

Faterom vásárolt egy jelerősítőt, de fogalmam sincs hogy kellene üzembe helyezni. Elmagyarázom :D

Nálam van a fő pc, modem, router. Router és pc netkábellel összekötve.
Másik szobában egy másik pc, veszi a jelet, de sokszor elmegy, falak miatt nem jó a jel ott. Ezért gondolta azt, hogy vesz.

Ilyen routerem van:

https://www.google.com/search?q=zte+wla ... WfxLvDFHuM

Ilyen a jelerősítő:

https://alinda.hu/wifi-jelerosito?gclid ... 7HEALw_wcB

Az ip beállítás meg ezek mennének, de hogy tudom azt felhozni? Mi hova dugjak? Minek tartozik hozzá netkábel? Kell az nekem? Konnektorba szeretném bedugni, a 2 gép közé a folyosón.
Érzitek, hogy nem vagyok számítógépzseni XD Kérlek segítsetek.

Találtam tube-on videót ahol megmutatja, de nem tudom, hogy ezt az erősítőt elég egyből a konnektorba dugni, vagy a routerbe, a gépbe, de akkor nem tudom behoznia 192.168.10.1 linket, ah, halvány fingom sincs :/
A router es a gepeid mas alhalozaton vannak szerintem 192.168.1.* nem pedig 192.168.10.* ezert van problema. Ahhoz, hogy elerd az erosito feluletet a gepeden atmenetileg at kene allitani az ip cimet, aztan osszekotni a gepedet az erositovel, kabellel. Utana az erosito feluletet mar el kene tudni erni es ott feltetelezem, hogy ki lehetne valasztani egy listabol a mostani wifi-s halozatodat amit hasznalsz. Ehhez csatlakozna az erosito, a routered pedig kiosztana neki az ip-t vagyis lekerulne a 192.168.10.* alhalozatrol.
Tehat:
1. Beallitasz a gepednek egy fix ip-t pl. 192.168.10.2 (lenyeg, hogy ne 192.168.10.1-et mert akkor utkozne az erosito ipjevel)
https://help.keenetic.com/hc/en-us/arti ... the-router
A link kicsit mast ir le, de ezt az ablakot kell megkeresned. A felso resznel "Use the following ip address kell" es utana

ip address: 192.168.10.2
subnet mask: 255.255.255.0
gateway: 192.168.10.1

2. Ezt beallitva el fog menni a gepeden a net valoszinuleg, ekkor kabellel dugd be a gepedbe az erositot. Ezutan el kell erjed bongeszovel a webes feluletet a 192.168.10.1 cimen.
3. Az erosito feluleten valahol kell lennie egy beallitasnak, hogy melyik wifi halozathoz csatlakozzon. Becsatlakozol vele a routered altal felkinalt halozathoz. Elmented a beallitasokat es kesz. Fogod az erositot es bedugod abba a konnektorba ahova eredetileg akartad(megszunteted a gepeddel valo osszekottetest).
4. A gepeden visszaallitod az 1-es pontban leirtakat, tehat beallitod az "obtain an ip address automatically" gombot.
5. A routered feluleten feltelelezem, hogy ki lehet listazni a csatlakozott eszkozoket, ott meg kell talaljad az erositot koztuk. Az ott listazott ip cimen tudod legkozelebb elerni a feluletet, ha szukseg lenne ra.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.06.18. 12:51:05

Sziasztok!

Faterom vásárolt egy jelerősítőt, de fogalmam sincs hogy kellene üzembe helyezni. Elmagyarázom :D

Nálam van a fő pc, modem, router. Router és pc netkábellel összekötve.
Másik szobában egy másik pc, veszi a jelet, de sokszor elmegy, falak miatt nem jó a jel ott. Ezért gondolta azt, hogy vesz.

Ilyen routerem van:

https://www.google.com/search?q=zte+wla ... WfxLvDFHuM

Ilyen a jelerősítő:

https://alinda.hu/wifi-jelerosito?gclid ... 7HEALw_wcB

Az ip beállítás meg ezek mennének, de hogy tudom azt felhozni? Mi hova dugjak? Minek tartozik hozzá netkábel? Kell az nekem? Konnektorba szeretném bedugni, a 2 gép közé a folyosón.
Érzitek, hogy nem vagyok számítógépzseni XD Kérlek segítsetek.

Találtam tube-on videót ahol megmutatja, de nem tudom, hogy ezt az erősítőt elég egyből a konnektorba dugni, vagy a routerbe, a gépbe, de akkor nem tudom behoznia 192.168.10.1 linket, ah, halvány fingom sincs :/
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.05.13. 12:16:10

MQuCsabi írta:
2020.05.13. 10:26:39
Szia,
nekem gracias Iniestas van két darab, nem matt a nyomat, de nem is zavaróan fényes. A minősége is remek, amikor kijött, egyből rendeltem és azóta is rendszeresen használom. Semmit nem kopott, az anyaga sem rongálódott.
Köszönöm szépen a válaszodat. ;)
Rendelek is egyet akkor, aztán megnézem milyen, ha bejön akkor még 2 szín jön majd. :)
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.13. 10:26:39

Szia,
nekem gracias Iniestas van két darab, nem matt a nyomat, de nem is zavaróan fényes. A minősége is remek, amikor kijött, egyből rendeltem és azóta is rendszeresen használom. Semmit nem kopott, az anyaga sem rongálódott.
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.05.12. 11:25:53

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom-e, ha nem akkor elnézést.

Elsősorban azokhoz lenne kérdésem akik rendeltek már az Eurobarca shopból pólót. Kinéztem most két pólót (két klasszikot, két színben), meg is szeretném rendelni, de előtte az lenne a kérdésem, hogy mennyire "fényesek" rajta a nyomott minták? Nem csak ezen hanem más típusú pólókon is esetleg. Van nekem is nyomott mintás, de azok ilyen matt hatásúak.

Tetszik amúgy a pólók stílusa és mintája is, csak rendelés előtt ez érdekelne. :)

Előre is köszönöm a válaszokat.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2020.04.02. 14:26:38

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Olyan videó vágó programot szeretnék ami kezeli a 4K-s videókat és egy olyan suta ember is elboldogul vele akinek soha életében nem volt ilyen progihoz semmilyen köze. És lehetőleg ingyenes.

Előre is köszönöm a segítséget.
Forca Barca
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.12. 10:52:05

brownieheaven írta:
2020.03.08. 15:41:20
Járt már valaki Portugáliában focimeccsen? Májusban terveznék arra járni, és pont akkorra esne egy Porto - Sporting, ami elég nagy ziccer lenne.
Jelenleg egyik klub hivatalos honlapján se lehet jegyeket venni, eddig csak a viagogo honlapján találtam jegyeket, bár utóbbitól kicsit ódzkodom a nem túl jó hírneve miatt. Egyébként 77€ lenne az oldalsó felső karéjra szóló egymásmellett ülős jegy per fő. Valakinek van valami tippje, hogy merre keressek még, illetve hogy az említett jegyár mennyire korrekt az adott meccsre?
Szia!

Én másfél éve voltam Porto-Galatasaraay meccsen, akkor úgy működött a dolog, hogy 2-3 héttel előtte nyílt meg a közönségnek a jegyvásárlás (tagságival/ bérleteseknek nyilván korábban). Épp emiatt én anno folyamatosan néztem a weboldalukat, hogy mikor tudok venni. Mivel ez nagyobb meccs, emiatt ezt főleg figyeld.
Jegyet mindenképp csak a hivatalos oldalukon vegyél. Viagogot messziről kerüld el, de bármilyen más viszonteladót is.

Ja, illetve mivel a Porto lesz hazain a Sporting oldalán nem hiszem, hogy sok esélyed lenne. Kevesebb jegyet kapnak, valószínűleg azt is elkapkodják.

Tekintettel most a koronavírus helyzetre meg a zártkapukra, elképzelhető a jegyvásárlásokat is felfüggesztik hivatalosan. Ha meg a hivatalos oldal nem árul jegyet, akkor végképp ne vedd meg máshol.

Bármi további kérdésed van megpróbálok segíteni :)

Ui: ha a viszonyításban az bármit segít, akkor a BL meccsre 30 euró volt a jegy, felső karéjba kb tizenhatos vonalában
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.12. 09:00:42

brownieheaven írta:
2020.03.08. 15:41:20
Járt már valaki Portugáliában focimeccsen? Májusban terveznék arra járni, és pont akkorra esne egy Porto - Sporting, ami elég nagy ziccer lenne.
Jelenleg egyik klub hivatalos honlapján se lehet jegyeket venni, eddig csak a viagogo honlapján találtam jegyeket, bár utóbbitól kicsit ódzkodom a nem túl jó hírneve miatt. Egyébként 77€ lenne az oldalsó felső karéjra szóló egymásmellett ülős jegy per fő. Valakinek van valami tippje, hogy merre keressek még, illetve hogy az említett jegyár mennyire korrekt az adott meccsre?
Viagogorol ne,inkabb varj kicsit.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2020.03.08. 15:41:20

Járt már valaki Portugáliában focimeccsen? Májusban terveznék arra járni, és pont akkorra esne egy Porto - Sporting, ami elég nagy ziccer lenne.
Jelenleg egyik klub hivatalos honlapján se lehet jegyeket venni, eddig csak a viagogo honlapján találtam jegyeket, bár utóbbitól kicsit ódzkodom a nem túl jó hírneve miatt. Egyébként 77€ lenne az oldalsó felső karéjra szóló egymásmellett ülős jegy per fő. Valakinek van valami tippje, hogy merre keressek még, illetve hogy az említett jegyár mennyire korrekt az adott meccsre?
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2020.03.05. 08:06:35

geridoss írta:
2020.03.03. 13:19:25
Spotify :D
4-5 eve nem hasznalok mar en sem mast...
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.03.03. 13:19:25

Spotify :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.03. 13:08:11

Sziasztok!
Samsung-ról Xiaomi-ra váltottam (lásd lejjebb), az egyik legzavaróbb dolog, amit nem tudok megszokni, az a Zenelejátszó, sokkal gagyibb, mint a Samsung-é. Nézegettem Play áruházban, leszedtem már egy csomót, de mindegyiknek van valami hülyesége. Tudnátok ajánlani valami zenelejátszót, ami felépítésben, funkciókban hasonlít a Samsung-éra? Akár fizetős is jó, majd lekapom a tékából :D Láttam, hogy az áruházban fennvan a Samsung Music app, de nyilván nem engedi leszedni, rootolni meg annyira nem szeretném a telót, bár lehet, hogy azzal se menne. Tudom, hogy rohadt válogatós vagyok, már végignéztem rohadt sok "Top 10 music players for android" videót, cikket, de még mindig keresem az igazit. :D
Köszi
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.19. 10:51:57

Neked is köszi a választ!
Közben megrendeltem a MI 9 Lite-ot, a boltnál ahol 3 év garanciát adtak alapból már csak 64 gb-os modell volt, a 128-asról 1 nappal lekéstem annyit tököltem :D
Holnap lesz 1 hete, hogy megrendeltem, 1-5 munkanapot írtak, de ahogy olvastam nem kapkodják el, valószínűleg meg is csúsznak vele, mert a GLS-től nem kaptam egyelőre semmit.

A 3 év garancia remélem elég lesz ahhoz, hogy akkor ne kelljen a Gubácsi útra vinnem, mondjuk nekem szerintem az ki is esne :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2020.01.19. 10:10:27

davi10 írta:Sziasztok!
Xiaomi telefonokkal van valakinek hosszútávú tapasztalata?
Kinéztem magamnak egy Mi 9 Lite-ot, egyetlen helyet találtam, ahol 3 év garanciát adnak hozzá (a legtöbb helyen csak 1-et, ráfizetéssel 2-t), de ott már csak a 64 Gb-os modell van. Mivel bővíthető, és van egy 64 gigás SD-kártyám, így nem lennék azzal gondba, de azért inkább a 128 Gigás felé hajlok, hátha kell a másik slot egy céges Simkártyának.

Tehát a kérdésem: Főleg ilyen kínai telefonoknál mennyire szoktak előjönni 2-3 év múlva olyan rejtett hibák, amiket garanciálisan megoldanak, tehát nem a leejtésre, beázásra stb. gondolok?
Esetleg ,ha még nem döntötted el, annyit tudnék hozzátenni 7 éve használok xiomi telefonokat,
a redmi első telefonja a mai napig hibátlanul működik /kislányom használja ,játszik rajta/ ,aksicserén kívül semmi gond nem volt vele soha .Note4 hibátlan volt /No1/ , a Note 5 ről is csak jókat tudok mondani a párom két éve használja ,hibátlan .Most egy MI9-t használok
baromi jó ,csak árban kicsit ez húzósabb ,de megéri !!!
Negatív tapasztalatom egyedül a note4 -el kapcsolatban volt ,leesett töltés közben és letört a micro usb panelról az érintkező ,lejárt a garancia idő bevittem a szervizbe /Gubacsi ut 6/
ott azt mondták 2 hét után ,hogy beázott nem lehet javítani , 2200 forintos bevizsgálási díjért .Elvittem egy noname mobiloshoz 1 perc alatt mondta mi a hibája másnap már a kezemben volt hibátlanul. :D
A lényeg /ha esetleg valami problémád lenne vele/ a Gubacsi úti szervízbe NE VIDD telódat,ha még használni is szeretnéd .
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.01.19. 08:49:17

Nero. írta:Sziasztok, valaki tudna segíteni? 2 képet szeretnék egy képen. Az app megvan hozzá viszont az egyik kép nem látszik teljesen így, hogyan tudom le kicsinyíteni?
Számítógépen, valamilyen képszerkesztő programmal egyszerűen megoldható.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.01.18. 22:55:14

Sziasztok, valaki tudna segíteni? 2 képet szeretnék egy képen. Az app megvan hozzá viszont az egyik kép nem látszik teljesen így, hogyan tudom le kicsinyíteni?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.01.11. 22:30:24

nekem másfél éve van redmi 5, soha, semmi bajom nem volt vele még egyszer sem, pedig elég rendesen gyűröm... és ez ugye csak egy 50k-s telefon...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.11. 20:51:39

Megszakadni nem szokott, picit lehet halk, például ha száguldó kocsik mellett telefonálok, néha ki szoktam hangositani.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.01.11. 20:47:00

Redmi Note 4-nél nem tapasztaltam még ilyen problémát így bő 1,5 év alatt. Mondjuk konkrétan semmi problémát nem tapasztaltam még.. :D Szóval én is csak jót tudok mondani, bár én nem is használom túl sok dologra.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.11. 19:26:04

A túloldalon is kérdeztem, ott nagyon panaszkodnak hívások minőségére, halk, megszakad, stb. Ilyen téren van valakinek tapasztalata?

Kicsit keresgéltem, és inkább a régebbi modellekre írtak ilyen problémákat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.11. 18:45:29

Nekem nagyjából egy éve van Xiami telóm - Redmi Note 5 -, eddig teljesen meg vagyok vele elégedve. Semmi probléma nem adódott egyelőre, le is kopogom. :) És olcsó is volt, 50k-ért vettem. Mondjuk fura volt megszokni a méretét, de most már egy normál méretű teló kicsinek számít nekem. :D
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2020.01.11. 17:08:40

Én hosszú évek óta kínai telefonokat veszek a családban mindenkinek. Nem is "márkásat" hanem affél olcsó noname, de erős konfigurációs mobilokat (Most például LETV- van mindenkinek...).
A Xiaomi állítólag nagyon jó ár/érték arányú márka, van például egy unokatesóm akinek minden elektromos cucca Xiaomi, nem véletlenül... Nekünk robotporszívó van ilyen, azzal elégedett vagyok.
Szóval ha tetszik nyugodtan megveheted, nem rizikósabb, mint bármi más.
Ár érték arányban pedig a legjobb most a piacon azok közül amihez valami terméktámogatás is van....
Válasz küldése