Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.21. 14:05:19

NovaProspekt írta:köszi a válaszokat srácok. egyetértek, vhogy így gondoltam én is.

arra kíváncsi lennék amúgy, h ki nyerne egy olyan focimeccsen, ahol a régi klasszisok szembekerülnének egy mai szervezett, taktikailag letisztult csapattal. :D
Valószínűleg az utóbbi, és a klasszisok meg néznének, hogy "Te, honnan tudhatták vajon ezek hogy mit fogunk meghúzni? Mindenkit beetettünk most meg jön ez a csapat és előre tudja a megjósolhatatlan cseleket bakker, ezek űrlények és 5-ször gyorsabban reagálnak?!"

Amióta Gizi néni is el tudja érni 4K HD 120 fps-be a meccseket 20 kameraállásból, és képkockánként kielemezni a csapatot, totálisan átváltozott a futball.

Nézzünk oda a régi nagyokra, Maradona stb. Az ellenfelük jó ha látta őket TV-ben focizni, és 1-2 cselüket, aztán élőben rácsodálkoznak a tudásukra, a gyorsaságukra, most meg már az van hogy 1-1 klasszist 0-24-ben elemeznek, és az utolsó szertárosnak is betanulják hogy hogyan kéne megpróbálni levédekezni.

De elég megnézni hogy mennyire volt tömörödött 1-1 csapat akkoriban, és mennyire most, totálisan más a helyzet.
Szerintem pont ezért van jelenleg sokkal kevesebb klasszis is, borzasztó nehéz folyamatosan valami újat kitalálni.
Ott van Messi, volt már ő is minden, jobbszélső, utána hamis 9-es, utána megint jobbszélső, majd megint szabadon járkál.
Volt amikor abban jeleskedett hogy bepasszolja a kapuba, utána már rágyakorolt a távoli lövésekre(főleg mostanában), majd a szabadrúgásokra és mindegyiken folyamatosan fejlesztett, vagy ott volt a Panenkás szabadrúgása, amit úgy húzott meg hogy az ellenfél azt hitte, hogy már azt is tudja hogy centire hova fogja lőni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.21. 13:48:03

köszi a válaszokat srácok. egyetértek, vhogy így gondoltam én is.

arra kíváncsi lennék amúgy, h ki nyerne egy olyan focimeccsen, ahol a régi klasszisok szembekerülnének egy mai szervezett, taktikailag letisztult csapattal. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.21. 13:16:23

A futball mára már tényleg csapatjáték,tökéletes fogaskerekeket keresnek,nevelnek hogy az egy egészet adjon.
Milyen szép hosszú hsz lett. Sorry.
Ez így van, és a többivel is egyetértek, amit írtál. De még így is tudnak érvényesülni az egyéniségek, erre hoztam fel példának, hogy sok 30-on felüli még mindig megszégyeníti a fiatalokat. Igaz, belőlük még fiatalon nem ölték ki a tehetséget.

Ennek az utánpótlásrendszernek elméletileg ugye az lenne az előnye, hogy olyan csapatoknál, mint a Barca, a csapat játékába tökéletesen passzoló játékosok érkezzenek az utánpótlásból, hiszen ott elméletileg kifejezetten erre készítik őket. Ehhez képest egyedül Sergi Robertot tudjuk felmutatni eredményként az elmúlt 10 évből, tehát kaki a rendszer.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.21. 12:48:40

Elég sokrétű dolog ez szerintem.
-Pénz.

-Akadémia rendszer.
Nem egyéniségek kellenek,nem olyanok akikben mérhetetlen kreativitás van,hanem egyszerűen aki nevelhető testileg,lelkileg,pszichikálisan,technikailag egy bizonyosan elfogadott rendszerhez.
Ez országonként teljesen változó,attól függően hogy ott a futball melyik "iskolája" megy.
Plusz az elit szinten már csapatok között is változik,pl a tiétek vagy a realé biztos hogy valamilyen szinten más sémát követ.
Igazából ezzel megölik a játékosokból azokat a dolgokat amik "veleszületett" adottságok voltak.
Nem tudja használni,nem azt kódolják bele az ösztöneibe,hanem milliószor azokat a szitukat,amikkel tud találkozni egy felállás,rendszer miatt,és itt lássa a lehetőségeit egyes szituációkban,plusz a megfelelő megoldást találjon.

-Védekezés
Sok volt a zseni,ki kellett valamit találni ellenük.
Emberfogás volt,azóta csapatvédekezés a divat,ezt tökéletesre fejlesztették ami ellen ezek a játékosok elvesznek,vagy nem tudnak eredménycentrikusan játszani. Labdazsonglőrködésnek meg ott van Pécsen a Szécsényi tér.

-A játék felgyorsulása
Nincs idő bohóckodásra,fel vannak osztva már a pályák,hogy mikor hol lehet a kreativitást használni,ez általában a támadó harmad,de már ott is millió séma van,pl a szélső védők felfutásaival.

-Felállások,posztok feladatainak változása
Emlékszem a régi Ronaldo állt a pályán védekezésnél és nézte a cipőjét.
10-es poszt volt a legjobb,mint a karmester vártad a labdát csak majd szórakoztattad magad.
Régen a középpálya összes játékosa + a támadók,csatárok,szélsők kreatívak voltak,magas technikai tudással stb stb. Ez jelentsen mondjuk 5-6 játékost.
Most ilyenből leginkább a támadórészlegben kell hogy legyen,mondjuk 2 vagy 3.
Vagy egy szélső és egy csatár.
Vagy a két széle.
Vagy ritkán mindhárom.


A futball mára már tényleg csapatjáték,tökéletes fogaskerekeket keresnek,nevelnek hogy az egy egészet adjon.
Milyen szép hosszú hsz lett. :mrgreen: Sorry. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.21. 12:11:22

NovaProspekt írta:érdekes, de mitől van ez? ennyire kiölte a művészeket a fociból ez az újkeletű védekezésmánia? vagy csak a mostani fiatalok kevésbé hajlandóak melózni,

az biztos, h a mostani top10 játékos az öregecske Messi és CR7 kivételével sehol nincs a régi nagyokhoz képest. Griezmann, Coutinho, Hazard, Dybala és a hasonszőrű elit játékosok a régi klasszisok mellett max a kispadra ülhetnének le.

a spanyol foci meg már a technikás csapatjáték helyett inkább arról szól, h boldog-boldogtalan betolja a buszt ilyen 5-4-1-es felállásokban, kicsit mintha elolaszosodott volna.
Fogalmam sincs, miért van így, de pl. az, hogy a Betisben a 38! éves Joaquin még mindig az egyik legjobb, az sokatmondó. Elnézve a jövő tehetségeit, Messi és CR -ha elkerülik őket és sérülések, és ha marad még kedvük focizni- még 40 évesen is simán szűk elitbe tartozó játékosok lehetnek, annyira nincs, aki átvegye tőlük a stafétát. Vagy ott van Ini, ő sajnos a vége felé sokat volt sérült, de mikor egészséges volt, még mindig magasan a legjobb kp. volt. A 150 milliós Coutinhonak még csak megközelítenie sem sikerült (más kérdés, hogy aztán nem is ő posztján kapott lehetőséget).
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.21. 11:20:21

érdekes, de mitől van ez? ennyire kiölte a művészeket a fociból ez az újkeletű védekezésmánia? vagy csak a mostani fiatalok kevésbé hajlandóak melózni,

az biztos, h a mostani top10 játékos az öregecske Messi és CR7 kivételével sehol nincs a régi nagyokhoz képest. Griezmann, Coutinho, Hazard, Dybala és a hasonszőrű elit játékosok a régi klasszisok mellett max a kispadra ülhetnének le.

a spanyol foci meg már a technikás csapatjáték helyett inkább arról szól, h boldog-boldogtalan betolja a buszt ilyen 5-4-1-es felállásokban, kicsit mintha elolaszosodott volna.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.21. 10:14:58

LG írta: Szerintem még durvább a helyzet: az egész foci kezd leépülni. Visszavonulnak a nagy öregek, az utánpótlás pedig már nem képviseli ugyanazt szintet. Pl. 15-20 éve, ha valaki egy jó csatárt akart igazolni, válogathatott. Ma? Álmodozhat Mbappéról, vagy megvesz valakit az épen felkapott zsákbamacskák közül, aztán imádkozik, hogy beváljon. De nem jobb a helyzet a középpályásoknál sem, jó szélsővédőt igazolni pedig már is kb. lehetetlen volt. Dani Alvés már erősen lefelé eresztett, és mégsem cseréltük le évekig, mert még így is jobb volt, mint akik érkezhettek volna helyette. :roll:
Valahogy így látom én is..
Még azért hozzá tenném: Az amit leírtál, magával hordozta hogy az ember ma már nem hal bele ha nem néz meg egy-egy meccset. Pár éve elképzelni nem tudtam volna hogy youtube vagy akárhonnan nézek meg egy összefoglalót, a csapat szent volt, ott kellett ülni a tv előtt:)
Valami tényleg elveszett!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.21. 09:38:04

andreas írta:Az a gond: az egész Spanyol foci kezd leépülni! Hol van már a tiki-taka? :)
Szerintem még durvább a helyzet: az egész foci kezd leépülni. Visszavonulnak a nagy öregek, az utánpótlás pedig már nem képviseli ugyanazt szintet. Pl. 15-20 éve, ha valaki egy jó csatárt akart igazolni, válogathatott. Ma? Álmodozhat Mbappéról, vagy megvesz valakit az épen felkapott zsákbamacskák közül, aztán imádkozik, hogy beváljon. De nem jobb a helyzet a középpályásoknál sem, jó szélsővédőt igazolni pedig már is kb. lehetetlen volt. Dani Alvés már erősen lefelé eresztett, és mégsem cseréltük le évekig, mert még így is jobb volt, mint akik érkezhettek volna helyette. :roll:
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.21. 07:45:04

Az a gond: az egész Spanyol foci kezd leépülni! Hol van már a tiki-taka? :)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.20. 09:34:39

Abban igazad van hogy en hoztam fel,mert erdekelt mas velemenye,nekem se volt egyertelmu.
Viszont nem arra gondoltam hogy lejt a palya.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2020.01.20. 08:46:19

miro. írta: Nem unalmas amugy minden heten biroznk?
Legyel barcas,realos,citys,juves stb. Mindenki azt harsongja hogy csalas csalas csalas.
Ezt én is így gondolom. Teljesen objektív úgy se tud lenni az ember, ha igazán szeret egy csapatot.
Azonban itt most senki se kezdett volna bele, ha nem hozod fel a témát. ;)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.01.19. 14:05:27

A Real Madrid szép csendben gyűjtögeti a pontokat, úgy néz ki magukra találtak. Nem lesz könnyű a bajnoki cím megszerzése.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.19. 08:11:56

NovaProspekt írta: Én bírom. Izgalmasabb, mintha semmi bírózás nem lenne. Ne mondd, h neked nem esik jól egy jó Aytekinezés vagy övrebözés.
Mi izgalmasabb tole? Minden heten leirni a rivalis csapatok meccseire hogy ez bizony csalas volt,es nem erdemeltek meg?
Azt se tudom hogy ki azaz Aytekin.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.18. 23:33:24

Amint mondtam, a mai meccset nem láttam, de általánosságban szerintem igenis kell bírózni, mert túl sok a tévedés, és olykor nagyon sok múlik rajta. És láthatjuk, hogy a videóbíró sem hozott igazi áttörést.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.18. 23:10:35

miro. írta: Nem unalmas amugy minden heten biroznk?
Legyel barcas,realos,citys,juves stb. Mindenki azt harsongja hogy csalas csalas csalas.
Én bírom. Izgalmasabb, mintha semmi bírózás nem lenne. Ne mondd, h neked nem esik jól egy jó Aytekinezés vagy övrebözés.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.18. 21:57:11

Az új szabály hogy van? Csak akkor szabálytalan bármilyen kéz, ha a góllövő kezét éri a labda? Vagy akkor is, ha vétlenül rápattan az éppen labdát birtokló játékos kezére a labda, és mondjuk később a támadásból a gólt nem ő szerzi?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.18. 21:33:12

Lejtett? Merre? Az oldalvonalak fele hogy lefollyon a viz?
A sevilla goljanal a srac kezzel megallitotta a labdat,felkelt es tovabb passzolta majd gol lett belole.
Nem unalmas amugy minden heten biroznk?
Legyel barcas,realos,citys,juves stb. Mindenki azt harsongja hogy csalas csalas csalas.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.01.18. 20:51:39

miro. írta:
hau30 írta:
Hát ez egy begyakorolt figura volt. Sima kosárlabdás elzárás. Szerintem okos megoldás volt. Megérdemelte volna, hogy megadják. Amúgy lehetett volna ezt másképp is ítélni.
De ez labdarugas.
Itt az elzarast feltartasnak hivjak..
Szerintem itt lejtett a pálya!! Nézd meg egy szögletrúgásnál mi van. Tépik, rúgják, marják egymást. Ilyen alapon nincs szabályos szögletrúgás.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.18. 17:59:55

Nem néztem a meccset, de önmagában nagy dolognak tartom, hogy be tudták húzni fontos hiányzókkal. Nagy erősségük, hogy ha támadóik csődöt mondanak, akkor a középpályásaik is tudnak gólt lőni.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.18. 17:16:26

Off
Haaland kozben megerkezett dortmundba.


Na a sevilla megadott goljanal meg effektiv a gyerek megallitotta kezzel a labdat majd felkelt vele..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.01.18. 17:08:54

miro. írta:
hau30 írta:
Hát ez egy begyakorolt figura volt. Sima kosárlabdás elzárás. Szerintem okos megoldás volt. Megérdemelte volna, hogy megadják. Amúgy lehetett volna ezt másképp is ítélni.
De ez labdarugas.
Itt az elzarast feltartasnak hivjak..
És hány és hány gólt fejelt, így Ramos. Mondjuk mikor asszem Bale elzárta Godint könyökkel a 2014-es BL döntőn! Szerintem ez belefér! Én azt nevezném feltartásnak mikor a labda a birtokodban van és cselnél így feltartanak! Itt erről szó sem volt! Egyszerűen megette a figurát.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.18. 16:49:03

hau30 írta:
Hát ez egy begyakorolt figura volt. Sima kosárlabdás elzárás. Szerintem okos megoldás volt. Megérdemelte volna, hogy megadják. Amúgy lehetett volna ezt másképp is ítélni.
De ez labdarugas.
Itt az elzarast feltartasnak hivjak..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.01.18. 16:43:15

miro. írta:Velemenyek a visszafujt sevilla golrol?
Szerintem necces.. a srac belepett a Militao ele.
Hát ez egy begyakorolt figura volt. Sima kosárlabdás elzárás. Szerintem okos megoldás volt. Megérdemelte volna, hogy megadják. Amúgy lehetett volna ezt másképp is ítélni.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.18. 16:34:37

Velemenyek a visszafujt sevilla golrol?
Szerintem necces.. a srac belepett a Militao ele.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.12. 23:06:22

markionni írta: Meg nyílván maga a Barca mint csapat és vezetőség sem tartja mikiegér kupának ezeket, különben miért egy ilyen után elégelték volna meg Valverde munkásságát. Ezelőtt a torna előtt még csak fel sem merült az elküldése Bartoéknál.
Nem tudom, hogy felmerült-e, de ha előtte minden rendben lett volna, és úgy jön ez a vereség, akkor aligha történt volna az, ami. Max. az utolsó csepp lehetett ez a pohárban.

Én évek óta tartom, hogy feleslegesen fektetünk túl sok energiát a Copába. Önmagában szinte semmit sem ér, arra jó, hogy ha megnyerjük mellé a két fontos sorozat közül az egyiket vagy mindkettőt, akkor lehet mondani, hogy dupláztunk vagy tripláztunk. De úgy gondolom, hogy voltak olyan évek, amikor kifejezetten a bajnokság vagy/és a BL rovására ment a Copa menetelésünk.
A hírek nyilvánosságra kerülése után a Barcelona igyekezett nyomatékosítani, hogy a megbeszélést már azt Atlético Madrid elleni csütörtöki vereség előtt fixálták a felek, elkerülve annak a látszatát, hogy azonnali edzőkérdés lenne a klubnál, és csak mint jövőbeni lehetőség egyeztettek Xavival.
A főoldali cikkből idéztem. Azért valószínűbb az a lehetőség, hogy ez nem hirtelen jött egyik napról a másikra, hanem egy ideje már érett a dolog. Max csak az utolsó lökést adhatta. Olyan dolog ez, mikor valaki 1-2 komolyabb hülyeséggel kihúzza nálad a gyufát, de türtőzteted magat, később viszont egy kisebb dologért pofánvered, mert eszedbe jutnak a korábbi disznóságai is. :D
Válasz küldése