Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.01. 17:49:46

Imadom a Farkas Norbit amikor ossze vissza beszel meg elemez a meccs vege fele ha a Real vezet valaki ellen.. :D :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.01. 17:26:57

Jött is a Real gól, ezzel szerintem el is dőlt. Hozzáteszem, a második félidőt jobban kezdte a Real, jogosan vezetnek.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.01. 17:17:40

Vesztes hitvany brigad,remelem megint megszivjak.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.01. 16:56:51

Madridi derbi: játék képe szokásos, komolyabb lehetőségei az Atleticonak voltak. Simán benne van, hogy a Real 1 vagy 0 pontot szerez, de Zidane alatt be szokták makkolni az ilyen meccseket. Szerintem most is így lesz. :lol:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.01.27. 18:52:02

Nero. írta:Nem kellett volna kirúgni Valverdét talán?
Mert vele jobban küzdött a csapat, meg kevésbé szenvedtünk idegenben? Ebben a szezonban a Camp Noutól távol a meccseink több mint felén kikaptunk vagy X-eltünk, őszintén kétlem, hogy Ernővel gálázni mentünk volna Valenciába. Főleg a nála - is - kirobbanthatatlan Suárez nélkül.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.01.27. 09:28:01

Jogos,Valverdével stabil volt a védekezésünk egész szezonban. Ugyan úgy kikaphattunk volna vele a Valencia ellen is,vagy éghettünk volna a kupában. Nem oszt nem szoroz egyelőre ki ül a padon. 1 hét alatt,igazolások nélkül nem is kell többet várni,max ha Messinek bemennek a lövései.
A szezon szerintem kuka lesz,max ha a Realnak is lesz hullámvölgye akkor a bajnokság meg lesz. Bartonak ez jó,ő megtette amit a nép követelt tőle másfél éve,kirúgta. Xavi nem jött,ő megtett mindent ugye bár. Más meg nem volt.

Setiennek még szerencséje sincs,kiesett az egyetlen csatár. És ahogy látszik,Suarez legalább olyan fontos ebbe a jelenlegi csapatba,mint TS vagy Messi. Az összes botladozásával együtt.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.01.27. 02:02:46

Nem kellett volna kirúgni Valverdét talán?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.27. 00:39:18

LG írta:
csababarca írta:csúszva, mászva, rosszul játszva is behúzzák.
most épp egy Nacho tudott gólt szerezni.

ha így folytatjuk, akkor a márciusi bajnokin el is dőlhet.
A két csapat mentalitása között nagy különbség van. Náluk hiába négyszeres BL-győztes a keret nagy része, még mindig hajlandók csúszni-mászni egy kis csapat ellenei bajnokin. Nálunk meg a tegnapi égés után jött a vérlázító Busquets nyilatkozat.

Aztán itt a fórumon is sokan mentegették Valverde seggét, meg most Setiénét. Hagyjuk már, a Real kerete gyengébb, láthattuk, hogy tavaly sehol sem voltak, de jött Zidane, aki képes kihozni belőlük a maximumot, és ezért vezetik a bajnokságot.
Sajnos tényleg teljes kontrasztban van a 2 csapat.

A Realnál 4 Bl győzelem+címvédés után is kúsznak-másznak, míg nálunk meg még mindig abban a téveszmében vannak, hogy még mindig ők a legjobbak, és 20%-os teljesítménnyel, kis kocogással is elintézik az ellenfelet, aztán jön a csodálkozás ha az ellenfél nem így gondolja.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.26. 23:27:29

És fejjel is jó :D
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.26. 23:09:48

LG írta:
Aztán itt a fórumon is sokan mentegették Valverde seggét, meg most Setiénét. Hagyjuk már, a Real kerete gyengébb, láthattuk, hogy tavaly sehol sem voltak, de jött Zidane, aki képes kihozni belőlük a maximumot, és ezért vezetik a bajnokságot.
Így van, ZZ-ért hajtanak mint a bolondok, mennek a győzelemért, tény nem játszanak sziporkázva,de hozzák a győzelmeket, kibrusztolva sokszor.
úgy hogy a nagy sztárigazolásuk Hazard nem játszott mióta itt van 50%ban szerintem.
Zidane jó motivátor, és neki elhiszik a játékosai amit mond, mert van múltja játékosként, van karaktere.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.26. 22:59:44

csababarca írta:csúszva, mászva, rosszul játszva is behúzzák.
most épp egy Nacho tudott gólt szerezni.

ha így folytatjuk, akkor a márciusi bajnokin el is dőlhet.
A két csapat mentalitása között nagy különbség van. Náluk hiába négyszeres BL-győztes a keret nagy része, még mindig hajlandók csúszni-mászni egy kis csapat ellenei bajnokin. Nálunk meg a tegnapi égés után jött a vérlázító Busquets nyilatkozat.

Aztán itt a fórumon is sokan mentegették Valverde seggét, meg most Setiénét. Hagyjuk már, a Real kerete gyengébb, láthattuk, hogy tavaly sehol sem voltak, de jött Zidane, aki képes kihozni belőlük a maximumot, és ezért vezetik a bajnokságot.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.26. 22:37:54

csúszva, mászva, rosszul játszva is behúzzák.
most épp egy Nacho tudott gólt szerezni.

ha így folytatjuk, akkor a márciusi bajnokin el is dőlhet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.26. 21:14:42

Casemiro bedurvult! :shock:
De mire leírtam, elvették a gólt, les miatt jogosan. Kis les volt, de les.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.22. 10:27:22

LG írta: Sőt, szerintem többen is nézik, pl. a kínaiak, arabok, és most már egyre inkább az ő igényeik lesznek a mérvadók, hisz bennük vagy nagy pénz, mi meg le leszünk kaksizva.
Én pl. már eldöntöttem, hogy a 2022-es VB-t nem fog követni, de lehet lassan az egész labdarúgás követésével felhagyok, mert hányingernek tartom a jelenlegi irányt.
Ha így van akkor megette a fene az egészet:)

Egyszerűen elszomorító,sajnos ezek a tények...

https://www.origo.hu/sport/futball/2017 ... -foci.html
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.21. 23:24:12

szóval olyan következtetést ne vonjatok le, hogy mi nem nézzük, akkor már senki.
Sőt, szerintem többen is nézik, pl. a kínaiak, arabok, és most már egyre inkább az ő igényeik lesznek a mérvadók, hisz bennük vagy nagy pénz, mi meg le leszünk kaksizva.
Én pl. már eldöntöttem, hogy a 2022-es VB-t nem fog követni, de lehet lassan az egész labdarúgás követésével felhagyok, mert hányingernek tartom a jelenlegi irányt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.21. 20:32:15

daffy írta:
csababarca írta: meg lehet nézni az NBA-t is, ott is kevesebb a klasszis
ez off,de ezzel nagyon nem értek egyet.
Nade az NBA-t... ez más topik.
akkor írj róla a topikjába hogy gondolod, engem érdekelne :)
nem focis szinten gondoltam, hogy kevesebb, annál azért jobb az nba helyzete.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.01.21. 20:28:17

csababarca írta: meg lehet nézni az NBA-t is, ott is kevesebb a klasszis
ez off,de ezzel nagyon nem értek egyet. nekem a korábbi focikövetésem egy az egyben felváltotta évekkel ezelőtt az nba. korábban mindent megnéztem,egy holland másodosztályt is. ma nem nézek meccset egész egyszerűen. bl döntőt vagy nagyobb rangadót a bl-ben (évente 2-3 párharc),eb,vb. semmi mást nem nézek. Nekem valószínű a nagypapás gondolkodásom miatt,de a maiak közül senki nem ér fel a 2000es évek eleji felhozatalhoz. Nekem az volt a foci,kb Messi és Cr prime korszakáig. onnantól szögre akasztottam a szemem és nem is nézem. Követem,de nem nézem.
Nade az NBA-t... ez más topik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.21. 20:07:34

Mi nem ülünk le mert felnőttünk, de a mostani fiatalok nézik a meccseket.
Osztályom 5.esek, minden meccsről beszélnek hétfőn, én meg csak nézek, kb mindent megnéznek mint anno mi.
de a nagyobbak is állandóan erről beszélnek, melyik meccsen mi volt, hogy volt stb.

régen én is toltam délutántól a meccseket estig, ma barca meccset megnézem, nagyon ritkán a Cityt, vagy Dortmundot, de max ezekbe is csak belenézek.
Olasz meccset időtlen idők óta nem nézek, untat, ahogy az angol bajnokság is.
francia, német dettó, azokat eleve szinte sose néztem, max a dortmund-bm rangadókat, vagy anno schalke, werder meccseket.

de higyjétek el, hogy a mai fiatalok ugyan úgy nézik ezeket mint mi. szóval olyan következtetést ne vonjatok le, hogy mi nem nézzük, akkor már senki.

pénz,pénz,pénz. minden sportág erről szól ma már, meg lehet nézni az NBA-t is, ott is kevesebb a klasszis, kézilabdában is, bár ott viszonylag nemzetközi mezőnyt nézve jó a helyzet.
de egyéni sportok is, ökölvívás, régen hétről hétre, de legalább minden hónapban volt egy nagy meccs, most félévente egyszer.

a lényeg, hogy tény kevés a klasszis, de jól leírták, hogy az akadémiai rendszer, és sémák begyakorlása van a középpontban, a totál sablonnal. most hogy ez jó, vagy sem ízlés kérdése.
de ugyan úgy meg van a közönség, mint régen meg volt, efelől semmi kétségem sincs.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.21. 19:26:41

Kis off

Emlekszem amikor kolyok voltam,akkor jott be a sport 1.
1kor angol meccs
3kor angol meccs
5kor olasz meccs
7kor olasz meccs
9kor meg jott a spanyol.
Egesz szombaton ott ulltjnk Faterral es neztuk a meccseket.
Sose felejtem el.
Egy jo Arsenal,Mu,Inter,Juve,Milan..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.21. 18:20:53

Barca_10 írta:
És itt a pont, ami az egész világra jellemző is. Lényegesen kevesebb a klasszis/klasszikus dolog a világ bármely szegmensében. Foci, F1, tenisz, filmek, zenék, művészetek.. Messiék után a futballban sem marad senki aki csak megközelítené ezt a szintet amit elértek. Szomorú, szomorú.
Lehet ezen vitázni beszélgetni a lényeg egy! Nem ülünk le a tv elé..Ezzel sajnos vége a történetnek!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.21. 15:56:46

NovaProspekt írta:
arra kíváncsi lennék amúgy, h ki nyerne egy olyan focimeccsen, ahol a régi klasszisok szembekerülnének egy mai szervezett, taktikailag letisztult csapattal. :D
Természetesen a szervezettség és a taktika a fontosabb. A klasszisok szerepe akkor jön el, amikor két szervezett, felkészült csapat feszül egymásnak, ilyenkor tudnak ők a döntő tényezők lenni. Mostanában nagyon sokszor van ez nálunk, csapatjátékban nem tudunk az ellenfél fölé kerekedni, de Messi hozza a pontokat.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.01.21. 15:55:50

andreas írta:
A futball mára már tényleg csapatjáték,tökéletes fogaskerekeket keresnek,nevelnek hogy az egy egészet adjon.
Milyen szép hosszú hsz lett. Sorry.
A futball mindig is cspatjáték volt 200 éve így működött, de mindig volt egy Ronaldinho vagy Rivaldo vagy akárki akikért leültél és vártad az a bizonyos mecset..Ezek az emberek varázsoltak, nem csak fociztak, varázsoltak mosollyal végig.Ez elveszett!!
Igen,ezt probaltuk leirni hogy miert.. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.01.21. 15:02:36

andreas írta:
A futball mindig is cspatjáték volt 200 éve így működött, de mindig volt egy Ronaldinho vagy Rivaldo vagy akárki akikért leültél és vártad az a bizonyos mecset..Ezek az emberek varázsoltak, nem csak fociztak, varázsoltak mosollyal végig.Ez elveszett!!
És itt a pont, ami az egész világra jellemző is. Lényegesen kevesebb a klasszis/klasszikus dolog a világ bármely szegmensében. Foci, F1, tenisz, filmek, zenék, művészetek.. Messiék után a futballban sem marad senki aki csak megközelítené ezt a szintet amit elértek. Szomorú, szomorú.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.21. 14:43:36

A futball mára már tényleg csapatjáték,tökéletes fogaskerekeket keresnek,nevelnek hogy az egy egészet adjon.
Milyen szép hosszú hsz lett. Sorry.
A futball mindig is cspatjáték volt 200 éve így működött, de mindig volt egy Ronaldinho vagy Rivaldo vagy akárki akikért leültél és vártad az a bizonyos mecset..Ezek az emberek varázsoltak, nem csak fociztak, varázsoltak mosollyal végig.Ez elveszett!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.21. 14:05:19

NovaProspekt írta:köszi a válaszokat srácok. egyetértek, vhogy így gondoltam én is.

arra kíváncsi lennék amúgy, h ki nyerne egy olyan focimeccsen, ahol a régi klasszisok szembekerülnének egy mai szervezett, taktikailag letisztult csapattal. :D
Valószínűleg az utóbbi, és a klasszisok meg néznének, hogy "Te, honnan tudhatták vajon ezek hogy mit fogunk meghúzni? Mindenkit beetettünk most meg jön ez a csapat és előre tudja a megjósolhatatlan cseleket bakker, ezek űrlények és 5-ször gyorsabban reagálnak?!"

Amióta Gizi néni is el tudja érni 4K HD 120 fps-be a meccseket 20 kameraállásból, és képkockánként kielemezni a csapatot, totálisan átváltozott a futball.

Nézzünk oda a régi nagyokra, Maradona stb. Az ellenfelük jó ha látta őket TV-ben focizni, és 1-2 cselüket, aztán élőben rácsodálkoznak a tudásukra, a gyorsaságukra, most meg már az van hogy 1-1 klasszist 0-24-ben elemeznek, és az utolsó szertárosnak is betanulják hogy hogyan kéne megpróbálni levédekezni.

De elég megnézni hogy mennyire volt tömörödött 1-1 csapat akkoriban, és mennyire most, totálisan más a helyzet.
Szerintem pont ezért van jelenleg sokkal kevesebb klasszis is, borzasztó nehéz folyamatosan valami újat kitalálni.
Ott van Messi, volt már ő is minden, jobbszélső, utána hamis 9-es, utána megint jobbszélső, majd megint szabadon járkál.
Volt amikor abban jeleskedett hogy bepasszolja a kapuba, utána már rágyakorolt a távoli lövésekre(főleg mostanában), majd a szabadrúgásokra és mindegyiken folyamatosan fejlesztett, vagy ott volt a Panenkás szabadrúgása, amit úgy húzott meg hogy az ellenfél azt hitte, hogy már azt is tudja hogy centire hova fogja lőni.
Válasz küldése