Quique Setién

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.25. 18:25:13

RipTikitaka írta:
Két hete van itt, korai még ítélkezni szerintem .
Ezért írtam, hogy úgy tűnik, a szkeptikusoknak volt igaza. Egyelőre semmilyen jel nem utal arra, hogy nagy változásokat fog majd elérni. És ez nem is elsősorban az ő kritikája, más sem nagyon tudna ebből sokkal többet kihozni, inkább a közvéleményé, ami mostanra kezdi elfogadni, hogy ez a csapat kb ennyit tud.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.25. 18:23:20

gránit írta:Úgy tűnik, a szkeptikusoknak volt igaza, és Setién mester jobban ért a szövegeléshez, mint a filozófiájának a gyakorlatba való átültetéséhez. Mindenesetre önreklámozásból hatalmasat alakított a pali. Előadta a nagy Cruyff-rajongót, és ez még be is járta a médiát, hogy ő mekkora Cruyff-rajongó. Ennyi erővel én is, és igen, kedves olvasó, Te is lehetnél a Barcelona edzője, ezen az alapon.
Szerintem már eleve a filozófiával is baj van, olyan játékot akar játszatni a csapattal, amilyennel 10 éve voltunk sikeresek. Szerintem már itt bukik a dolog. A labdabiroklás meg sok passz meg van, csak ez önmagában kevés, ahogy kevés volt 2012-2014 között is, pedig akkor még volt Xavi, Iniesta, Dani Alvés, Mascherano stb., Messi, Busquets Pique pedig fiatalabbak és agilisabbak voltak.
Fel van adva a lecke. 2 választása van, vagy tovább erőlteti ezt a játékot egy teljesen alkalmatlan kerettel és bízva abban, hogy valami csoda történik, vagy pedig változtat.

Pontosan! Kérdés, hogy tud-e változtatni. Az eddigi pályafutást tekintve kétlem. Egyetértek Vebbel, szerintem nyárig sem fogja kihúzni.
RipTikitaka
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.05.19. 20:33:11

2020.01.25. 18:11:31

gránit írta:Úgy tűnik, a szkeptikusoknak volt igaza, és Setién mester jobban ért a szövegeléshez, mint a filozófiájának a gyakorlatba való átültetéséhez. Mindenesetre önreklámozásból hatalmasat alakított a pali. Előadta a nagy Cruyff-rajongót, és ez még be is járta a médiát, hogy ő mekkora Cruyff-rajongó. Ennyi erővel én is, és igen, kedves olvasó, Te is lehetnél a Barcelona edzője, ezen az alapon.

Egyébként nem is vele van problémám, a Betis-nél a második évében elég nagyot égett, a hurráoptimizmussal szemben azért sokan hangot adtak a korlátainak. Inkább azzal volt gond, hogy a közvélemény nem nagyon akarta belátni, hogy itt nem elsősorban az edzővel volt/van a baj, hanem egyszerűen ez a keret nem olyan erős, mint a korábbiak. Erős a gyanú, hogy ebből más sem tudna sokkal többet kihozni, Valverde, aki középcsapatokkal nagyon komoly sikereket ért el, nagyjából ki is hozta, amit lehetett. Két bajnoki cím és egy BL-elődöntő, ebben kb ennyi volt. Valverdének annyi volt a "bűne", hogy elhúzta a szurkolók előtt a mézes madzagot, és két, már megnyertnek hitt párharcot vesztett a BL-ben. És ezért jobban haragudtak a szurkolók, mint egy csendes, egyértelmű kiesésért.

Mert mivel volt jobb, amikor 2017-ben a Juventus 3 góllal simán hazavágott minket? Semmivel. Csak az egy látványtalan, csendes bukta volt, szép halkan elvérzett a csapat, 3 gólos előnnyel kiesni meg nagyobbat szólt. Ennyi. Egyébként Valverde kb kihozta a bandából, amit ki lehetett.
Két hete van itt, korai még ítélkezni szerintem .
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.01.25. 18:07:11

nem hinném h kihuzza nyarig. lesz még 2-3 bukta aztán nyárig jön pimenta. nyaron meg barto felébred, és rájön h ez az unalmas körbepasszolgatás ideje lejárt, idehoz egy allegrit, pikét, SR-t, busit, kibaccák és újra a trónra kerülünk. :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.25. 17:55:26

Úgy tűnik, a szkeptikusoknak volt igaza, és Setién mester jobban ért a szövegeléshez, mint a filozófiájának a gyakorlatba való átültetéséhez. Mindenesetre önreklámozásból hatalmasat alakított a pali. Előadta a nagy Cruyff-rajongót, és ez még be is járta a médiát, hogy ő mekkora Cruyff-rajongó. Ennyi erővel én is, és igen, kedves olvasó, Te is lehetnél a Barcelona edzője, ezen az alapon.

Egyébként nem is vele van problémám, a Betis-nél a második évében elég nagyot égett, a hurráoptimizmussal szemben azért sokan hangot adtak a korlátainak. Inkább azzal volt gond, hogy a közvélemény nem nagyon akarta belátni, hogy itt nem elsősorban az edzővel volt/van a baj, hanem egyszerűen ez a keret nem olyan erős, mint a korábbiak. Erős a gyanú, hogy ebből más sem tudna sokkal többet kihozni, Valverde, aki középcsapatokkal nagyon komoly sikereket ért el, nagyjából ki is hozta, amit lehetett. Két bajnoki cím és egy BL-elődöntő, ebben kb ennyi volt. Valverdének annyi volt a "bűne", hogy elhúzta a szurkolók előtt a mézes madzagot, és két, már megnyertnek hitt párharcot vesztett a BL-ben. És ezért jobban haragudtak a szurkolók, mint egy csendes, egyértelmű kiesésért.

Mert mivel volt jobb, amikor 2017-ben a Juventus 3 góllal simán hazavágott minket? Semmivel. Csak az egy látványtalan, csendes bukta volt, szép halkan elvérzett a csapat, 3 gólos előnnyel kiesni meg nagyobbat szólt. Ennyi. Egyébként Valverde kb kihozta a bandából, amit ki lehetett.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.01.25. 17:40:26

Fel van adva a lecke. 2 választása van, vagy tovább erőlteti ezt a játékot egy teljesen alkalmatlan kerettel és bízva abban, hogy valami csoda történik, vagy pedig változtat.

Az utóbbi esetben hátrány, hogy mindig 3-5-2-t játszatott, így kérdés tud-e mást is.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.24. 13:30:45

jobb védelem kell, nem támadó. Messi, Griezmann, Dembélé, Fati, akár a majd felépülő 33 éves Suárez is elég kell, hogy legyen ahhoz, h a kellő számú gólt meglőjük. de amíg a védelmünk gólokat ajándékoz az ellenfeleknek a meccsek kezdeti szakaszában, cseszhetjük, mert akkor az ellenfél türelmesen játszhat ellenünk, és ezzel piszokmód megnehezítjük a támadóink dolgát. nyert már mindenféle csapat BL-t mindenféle stílussal, de az mindig közös volt bennük, h a védelem megbízható és top volt.

Martínezre kiszórni 110 milliót meg nagyon enyhén szólva kockázatos lenne jelenleg, egy olyan játékosról beszélünk, akinek eddig fél jó szezonja volt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.24. 13:16:48

Stalkyard írta:Várjatok már legalább egy hónapot mielőtt károgtok. Követelitek a fiatalokat, aztán egy rossz meccs, és 0 falábú az összes. Hát grat. :D Meg hozzuk vissza Ibrát... Gondolom ti ugyanazok vagytok akik napi szinten sírnak a klub identitásvesztése miatt is. =D>
Én pl. igen, Valverdét sokat kritizáltam a játék miatt. De ha tudtam volta, hogy Setién jön utána, akkor semmikép nem küldtem volna el. Pontosabban nem igazán ismertem őt, de mióta tisztában vagyok vele, hogy lényegében semmi olyan eredménye nincs edzőként, amivel kiérdemelte volna nálunk a vezetőedzési posztot, illetve betegesen ragaszkodik a labdabirtokláshoz, akár az eredmény rovására is, igencsak szkeptikus vagyok. :?
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2020.01.24. 13:13:15

Nem tudom mi lenne a jó, de nem jók a kilátásaink a szezon maradék részére, nincs megfelelő támadónk és ez az Ibiza 0 kapura lövés hangos figyelmeztető sziréna volt. Plusz edzőnk is csak erre a labdatartásra megy ki, látni és mondta is, és erre meg is van a keret most. Mondta is hogy nálunk a labda elfárad majd az ellenfél, hát nehogy Liverpool megint szembe jöjjön... elfárad az... Rakitic labdajáratásába elalszik max az ellenfél
Inkább néznék 4 hónapot egy 38 éves Zlatant 16-os körül mint a Fatit, vagy Dembele idióta tekintetét sütve róla hogy eladja elrontja a dolgokat. :D
Engem csak ez a gól lövés irritál hogy mégis ki fog gólokat lőni... Ja és most jön a szokásos februári mélypont ami meg volt LE-nél is de ott látszódott hogy rendbe lesz ez az egész szezon végére.
Annyira sajnálom hogy így alakul Messi pályafutása vége és részemről a Barca fanatizmus leívelő része (felnőttem), bízok egy utolsó nagy hullámban még aztán most már sok fontosabb dolog van nálam is a Barca meccseknél. Jövőre bízok egy nagy utolsó Bl-ért való menetelésbe Xavi, Neymar, ügyes cserék és a tűz... stb
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronal.10 2020.01.24. 13:30:14-kor.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.01.24. 13:00:08

Várjatok már legalább egy hónapot mielőtt károgtok. Követelitek a fiatalokat, aztán egy rossz meccs, és 0 falábú az összes. Hát grat. :D Meg hozzuk vissza Ibrát... Gondolom ti ugyanazok vagytok akik napi szinten sírnak a klub identitásvesztése miatt is. =D>
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2020.01.24. 12:52:17

Hát akkor úgy néz ki a szezon hátralévő részében teljesen Messi függőség lesz, és mivel nincs társa ahogy látom hatalmas kínlódások lesznek. Ha netán kidőlne akkor ez a csapat max 3. lesz de csak azért mert a szezon felén már túl vagyunk. 2007 érzésem van bár ott azért nem akárkik játszottak nálunk

Ibiza ellen majdnem gála csapattal voltunk végig, nem volt 1 db csel/védelem bontás bár kitől lenne? Komolyan Dembele/Fati- Grizman-Messi így fogjuk tolni május végéig? ahhhh
Grizman... passzol fut nem vállal be egy az egyben szitukat, semmi tekintélye ha védő szembe jön, nincs meg az a jaj csak ő ne kapjon labdát mert baj lesz.
Fati.. szerintem egy bohóc 0 gyerek aki max csereként léphetne pályára de már látom hogy Bl-be is kezdő lesz.
Dembele, ki fog dőlni, most jön a szezon hajrá nem fogja bírni a hajtást.
Perez... na ne :mrgreen:

Mit csináljon az edzőnk? Azt amibe jelenleg erősek vagyunk a sok középpályás miatt, labdatartás aztán majd Messi megoldja.

Nem tudom de ha nyáron nem jön egy védelembontó vagány cselezős (akár Neymar) támadó Messi mellé akkor nagyon visszafogunk csúszni. Zlatant pl elhozhattuk volna. :oops:
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.01.23. 15:00:46

Őszintén mit vártatok tőle? Suarez éppencsak kiesett fél évre, a franciák használhatatlanok, roberto, piqué, busquets fékek, így ott tartunk hogy a kezdőben akik szintek az Messi, egy leeresztő Alba és egy top TS. Így a sokak kedvence Guardiola sem tudna többet hozzátenni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.23. 12:22:59

sok gólt tuti nem fogunk rúgni, de nem Setién felfogásából, hanem Suárez kieséséből fakadóan. sztem a tény, h a góllövőnk kiesett, sokkal nagyobb hatással lesz a játékunkra idén, mint az, h épp milyen La Ligás edzőt ültetünk a kispadra. de elsülhet jól is, csak ne várjuk azt, h 6-0-kra fogunk verni minden csapatot. a legjobb esetben is sztem max azt érjük el, h egy kellően melós csapattal nem fogunk sok gólt kapni, és elkezdjük ilyen 2-0-kra hozni a meccseinket. ehhez persze az kellene, h Piqué összekapja magát, meg Umtiti ismét beast formába lendüljön és kiszorítja Lenglet-t a kezdőből.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.01.23. 08:06:54

Kiszenvedtünk két marha nehéz győzelmet, mi a gond? :D Az már részlet kérdés, hogy egy harmadosztályú csapat ellen is megkínlódtunk, de hát ez a kupa lényege.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.23. 07:40:18

Amúgy azt elmondta valaki Szetyién mesternek, hogy ennek a játéknak az a lényege, hogy be kell juttatni a labdát az ellenfél kapujába?
Abból kiindulva, hogy a hírek szerint erősen fontolgatjuk egy olyan csatár leigazolását, aki 2 gólig jutott a szezonban a bajnokságban, jelenleg nálunk a gólszerzés nem prioritás. :mrgreen:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.23. 06:26:44

Örülök, hogy a valóság mindjárt az elején szembejön. Innen lehet javulni.
nemvolttaggyules
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020.01.12. 22:15:15

2020.01.22. 23:47:20

Tartok a Valencia elleni meccstől
nemvolttaggyules
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020.01.12. 22:15:15

2020.01.22. 23:45:59

Ha későn is, de a leggyengébbek közül cserélte le Perezt, Puigot és Rakétát. (Igaz, max 3-at lehetett cserélni, az meg már más kérdés, hogy kiket hozott be helyettük.)
Artúrnak szólni kéne, hogy van bal lába is az embernek. Tudja valaki, hogy Semedo és Alba mit keresett a középpályán? Bár Semedonak egyszer volt egy remek felfutása.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2020.01.22. 23:25:27

9 napja van itt és ez volt a második meccse, úgy hogy teljesen mást szeretne játszatni a csapattal mint ami eddig volt EV-vel. Korai még a pánik illetve bármilyen komoly következtetés.
Azért az évek során elég sok szenvedős kupameccs volt harmadosztályú csapat otthonában, csak persze eddig mindig volt visszavágó otthon ahol lehetett kozmetikázni. Nem ez alapján fogom megítélni.
Amit én megtartok a mai meccsről, hogy lecserélte Rakiticet és egyből jött a gól... megint :lol:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.22. 22:59:53

Pontosan ettől tartok én is. Ez a keret kapott egy 61 éves fószert, akinek van 4 év első osztályú edzői múltja. Ez minden, csak nem biztató.
Amúgy azt elmondta valaki Szetyién mesternek, hogy ennek a játéknak az a lényege, hogy be kell juttatni a labdát az ellenfél kapujába? Mert a 80%-os labdabirtoklassal önmagában kitörölhetjuk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.22. 22:40:32

Valahogy egyre erősebb az a félelmem, hogy még egy kis idő, és visszasírjuk Valverdét. :roll:
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2020.01.19. 20:00:41

Puig nincs a kezdőben és meging SR a jobbhátvéd. Viszont Fati kezd.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.01.19. 14:08:22

davi10 írta:Puig 99%, hogy ott lesz.
De Jong eltiltva, Arthur még szerintem necces. Olyan nagyon azon se lepődnék meg, ha kezdene.
A támadószekcióra még nagyon kíváncsi vagyok, bár lehet, hogy az egyértelmű Messi-Griez-Fati lesz.

Amúgy én is egész héten vártam a meccset. Kb. az utóbbi 1-2 hónapba jutottam el oda, hogy már nem ültem le meccset nézni, nem tartott sokáig a szünet :D
Persze 1 hét alatt nem lehet csodát tenni, de otthon azért eddig se voltunk rosszak, illetve Lajos kiesésével talán látványosabb lesz a támadójáték is.
Én is várom a meccset, szerencsére nem egy verhetetlen csapat ellen debütál. Ami a legnagyobb gond lehet, hogy el vagyunk kényelmesedve, ez a két év lötyögés ami az utóbbi időben jellemző volt a csapatra, nem fog eltűnni egyik percről a másikra.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.19. 13:07:18

Puig 99%, hogy ott lesz.
De Jong eltiltva, Arthur még szerintem necces. Olyan nagyon azon se lepődnék meg, ha kezdene.
A támadószekcióra még nagyon kíváncsi vagyok, bár lehet, hogy az egyértelmű Messi-Griez-Fati lesz.

Amúgy én is egész héten vártam a meccset. Kb. az utóbbi 1-2 hónapba jutottam el oda, hogy már nem ültem le meccset nézni, nem tartott sokáig a szünet :D
Persze 1 hét alatt nem lehet csodát tenni, de otthon azért eddig se voltunk rosszak, illetve Lajos kiesésével talán látványosabb lesz a támadójáték is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.19. 12:51:26

A B keretébe nem került be Púcs, úgyh sztem ott lesz a nagyoknál.

jópofa egyébként az öreg, ahogy csinálja az edzéseket a fiúkkal együtt a fotókon/vidiken. ez a "ha nekem 61 évesen megy, neked is menni fog" típusú edzésfilozófia lehet, h motiválja majd őket, h ne lógják el a dolgot (gondolom csak a lájtosabb részekhez áll be persze). csak nehogy Vidal megkínálja egyszer egy szilánkos bokatörést eredményező becsúszással :lol:
Válasz küldése