Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.06. 13:58:06

Félreértés ne essék, nem fogok a csapat ellen drukkolni, este se, meg soha.

De ha kiesünk, akkor nem fogok letargiába esni, mert egy szükséges rosszként tekintek rá. Ez nem jelenti azt, hogy most ellendrukker leszek.

Szerintem az, hogy Barto mit ad át, az már eldőlt (mikor adja át a kérdés), pláne, hogy a 90%-ba bele se látunk, hogy mekkora adósságok, simlisségek vannak a fiókokban.
majd meg ne lepődjünk, amikor az új elnökség 2-3 évig azokat takarítgatja.

És amit írtam, hogy ha esetleg nyer a csapat idén is valahogy kupát-kupákat, meg jövőre is, leesik valami, akkor majd az összes mocsok ellenére is képesek lesznek Barto-köréből odarakni valakit, aztán folytatódik ez a káosz ami most van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.06. 13:27:03

sokat kritizálom (másokkal együtt) én is a csapatot, a játékos állomány kezelését de nem lettem ellendrukker.
elég bizarr gondolat, hogy Messi feláll az öltözői padra és meghirdeti, hogy essünk ki!? ami engem igazán foglalkoztat az az, hogy jól látom e? a Spanyol foci rossz vágányon halad. ez persze majd a BL porondján lesz látható, vagy nem. a kupa azért sem mérvadó mert nincs meg a kellő tekintélye. szinte minden csapat jelzősen kezeli ha veszít akkor nem fontos, ha nyer akkor bizonygatja hogy ez is egy kupa...stb.
a Barcelona gödörben van de az biztosan nem használ ha a pusztulását kívánjuk. a gödörből ki lehet kerülni, a lavina már áldozatokkal és alkalmasint pótolhatatlan vesztességgel jár. Bartomeu megy jövőre én azt kívánom neki adjon át egy erős győztes klubot ne pedig egy szétesett ezer sebtől vérző csődtömeget, azt ugyanis esetleg hosszú évekbe telhet talpra állítani.
amúgy: az hogy Abidalt nem rúgta ki tegnap semmit nem jelent az ő sorsát illetően, láthattuk hogy hogyan menesztenek embereket..(Valverde)
a meccsről pedig azt gondolom, hogy a trendet és a fogadóirodákat nézve sajna inkább vesztésre állunk, ettől függetlenül én szurkolok ahogy szoktam.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.06. 12:28:06

Magába a kupakiesésbe nem.
De volt már egy szuperkupa bukás, azóta folyamatos kétes dolgok, eladások, keret kiherélése, edzőváltás.
Ha folytatódna egy kupakieséssel, bajnokság elbukásával, és a tendenciává vált bl kieséssel, akkor lehet valami történne.
Pláne ha folytatódnak ezek közben a “balhék”.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.02.06. 11:25:36

Ha már Messi odateszi magát, nyerjük a meccset.
És szerintem ma ő és többen is meg akarják mutatni, hogy nem velük van a baj.
Én győzelmet várok.
Bartoék nem fognak egy kupa kiesésbe belebukni.
Nem is tudom, mi kellene ahhoz, hogy nyáron elzavarják őket.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.06. 10:29:18

Én nem bánom ha kiesünk.
Egyrészt jobb lenne most, mint a döntőben esetlegesen a Real ellen.
Másrészt, egy király kupa is arra jó lehet Bartoéknak, hogy mutogathassák, hogy ebben az évben is leesett valami.

itt most totális összezuhanás vezethet eredményre.
tudom jövőre elnökválasztás, és bírjuk ki addig.
de félő, hogy a culék megint valakit odaraknak a Barto sleppből, ha csak a felszínt látják, hogy minden évben van kupa.
ezt mindenképpen el kellene kerülni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.06. 10:10:08

Már többször említettem, hogy a Kupát nem tartom fontos sorozatnak, és alapesetben nem is törne le igazán egy esetleges kiesés. De most kialakult egy olyan helyzet, amely miatt mégis komoly tétje lehet a meccsnek, sokkal több, mint az elődöntőbe jutás. Mert a tűz már láthatóan ég, és nem mindegy, hogy egy továbbjutással vizet, vagy a kieséssel olajat öntünk rá. Szóval kéne ma a győzelem, akár csúszva-mászva 1 góllal.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.06. 06:49:56

A másodosztályú Mirandes a kupa elődöntőben, miután 4-2-re verték a Villarrealt! :lol: =D>
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2020.02.01. 11:48:52

Szerintem nem gond, hogy a Bilbaot kaptuk.
Lesz egy komolyabb meccs még a BL előtt amin lehet kísérletezni. Ha már úgyis gyakorlatilag az "előszezonban" vagyunk az új edzővel, nem árt egy két komolyabb ellenfél akik ellen lehet fejlődni az igazán fontos meccsek előtt.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.02.01. 11:06:03

Így hogy tényleg csak 1-1 meccs van,szerintem is oda lehet jobban tenni magunkat. 1-2 poszton azért lehet variálni,de elől nem is tud rotálni,konkrétan van 4 ember összesen,abból az egyik most tér vissza megint. Mondjuk a kupában szívesen látnék egy Busi nélküli középpályát folyamatosan,legalább akkor pihenne is,meg kiderülne mi lenne nélküle,úgy is max 3 alkalomról van szó.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.02.01. 09:00:19

Szerintem nem baj, ha iden komolyan veszik(meg ugy altalaban mindig) mivel ebben az evben a bajnoksag eleg neccesnek nez ki, a bl-hez meg jo adag szerencse kell barki is nyeri.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.01.31. 18:29:19

LG írta:Ezért nem szeretem a Kupát, +1 nehéz a meccs az egyik legkellemetlenebb ellenféllel, miközben az egész nem ér annyit.
Azért így, hogy egy meccs, az már sokkal okébb. Persze nem a legfontosabb cím megnyerni (nekünk), de a döntőig kell játszani összesen hány meccset, négyet? Azon belül is szerencse esetén többnyire abszolút underdogokkal. Az, hogy a Szuperkupát így leócskították, kirakták a porba, na az tényleg nem ér semmit. Jövőre a B csapatot küldeném ki, kapjátok be címszóval. Egyébként lehet küldeni a Spanyol Kupára is végig a tarcsit, nem oszt, nem szoroz, legalább ők is játszanak. De, hogy Barcelonában miért kell ennyire véresen komolyan venni 30 első hellyel, inkább azon filóznék el, ezt nem a Kupa számlájára írnám.
Football, bloody hell. /SAF/
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.31. 18:06:13

Ezért nem szeretem a Kupát, +1 nehéz a meccs az egyik legkellemetlenebb ellenféllel, miközben az egész nem ér annyit.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.31. 17:27:59

Chino írta:Talán utánunk otthon az Atma-val együtt az egyik legkeményebb ellenfél, idén pedig az idegenbeli mutatónk bőven a középmezőny felé tendál, nem is tudom mikor volt ennyire nagy a kontraszt. Lajos pedig pont egy ilyen csapat ellen fog igazán hiányozni.
hát ha nem tesszük mi is rendbe vhogy a védekezést, nagyon kemény lesz. mostmár Laller nélkül végképp nem játszhatunk arra, h majd eggyel többet rúgunk. nekünk is rá kell gyúrnunk a clean sheetekre, mint ahogy a Real is teszi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.01.31. 15:56:20

NovaProspekt írta:
MessiNeymarSuarez írta:Bilbaot kaptuk, és idegenben játszunk.
Hála az égnek, milyen "rossz" is lett volna egy otthoni Villarreal/Granada ellen játszani :lol:
hát ez copó, de azért vhogy meg kell lennie. még mindig inkább egy San Mamés mint egy Anoeta, ahol egyébként 10 évre elegendő balszerencsétlenség zúdul ránk egy meccs alatt minden alkalommal, ha ott játszunk
Abban bíztam, hogy akárkit kapunk, hozzánk fog jönni. Odahaza nem hiszem, hogy akkora gond lett volna, a Realt sem az "ereje" miatt szerettem volna leginkább elkerülni, hanem a francnak sem hiányzik még egy Klasszikus.

Talán utánunk otthon az Atma-val együtt az egyik legkeményebb ellenfél, idén pedig az idegenbeli mutatónk bőven a középmezőny felé tendál, nem is tudom mikor volt ennyire nagy a kontraszt. Lajos pedig pont egy ilyen csapat ellen fog igazán hiányozni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.01.31. 15:00:56

Szerintem innentől kezdve úgy is az első csapat játszik a kupában,így hogy 1 meccs van,max 1-2 fiatal kaphat esélyt,de Messi,Piqué,Griez stb a pályán lesz. Mondjuk elől túl sok lehetőségünk úgy sincsen variálni. Busi viszont simán kihagyhatná a kupát,legalább ott lehetne tesztelni szerintem De Jongot,vagy esetleg Rakiticet.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.31. 13:21:51

MessiNeymarSuarez írta:Bilbaot kaptuk, és idegenben játszunk.
Hála az égnek, milyen "rossz" is lett volna egy otthoni Villarreal/Granada ellen játszani :lol:
hát ez copó, de azért vhogy meg kell lennie. még mindig inkább egy San Mamés mint egy Anoeta, ahol egyébként 10 évre elegendő balszerencsétlenség zúdul ránk egy meccs alatt minden alkalommal, ha ott játszunk
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.31. 13:11:49

Bilbaot kaptuk, és idegenben játszunk.
Hála az égnek, milyen "rossz" is lett volna egy otthoni Villarreal/Granada ellen játszani :lol:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.01.31. 11:44:30

Hát mekkora gáz ez a csapat, hogy egy hátrányban lévő, gyengén játszó kiscsapat ellen, aki már lélekben feladta a meccset nem pörögnek 100 %-osan a játékosok, főleg hogy három nap múlva megint meccs következik.

Amit én inkább hiányolok az az, hogy QS még csereként sem küldi be a fiatalokat. Firpo rendben van, de Puigot mondjuk miért nem lehet legalább a keretbe nevezni, hogy ne Rakiticet kelljen beküldeni. De Griezmann helyett se mondjuk Collado álljon be, egyáltalán minek ülteti le, ennél simább meccset nehéz lehetett volna hozni. Vagy ne De Jong jöjjön le, aki az egész szezonban, az összes sorozatot figyelembe véve csak egy meccset (!) hagyott ki, de azt is csak eltiltás miatt. Menjen inkább akkor fel támadónak. Ezek roadtul megbosszulhatják magukat. Ha majd a szezon lényegi részében a kezdőcsapat játékosai lépni nem fognak tudni, aztán az utánpótlás meg csak nézzen ki a fejéből.

Azért volt néhány játékos akit ki lehet emelni, sajnos negatív irányban is. Buisquets pl. kritikán aluli volt, gyakorlatilag jobban jártunk volna ha lejön a pályáról és inkább 10-en folytatják. De Jong se brillírozott tegnap, ahogy Alba is felejthető volt.

Semedo és Lenglet viszont nagyon jók voltak. Lehet, hogy egy gyenge csapat volt az ellenfél, de azért látszott hogy mit is tud a portugál nagy kérdőjel miért nem ő a stabil kezdő. Ráadásul Valverde szezon előtt lenyilatkozza, hogy Robi ezentúl középpályás lesz, amihez kb 1 hónapig tartotta magát. Griezmann is tetszett, jól áll neki ez a poszt, az pedig hogy még egy ilyen meccsen a második félidőben is hátrateper labdát szerezni megsüvegelendő.

Jó lenne, ha a következő körben még nem a Realt kapnánk, ha nem is egy Mirandes, de egy Villarreal, Granada tökéletes lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.31. 09:01:15

Jézus emberek, Messi nem passzolt te jó ég! Még önzőzik is! Igaz, hogy három éve-TS, és Suarez segítségével - nagyjából egyedül cipeli a hátán a csapatot, de be kell találni azért őt is két meccs után.
Azzal van gond, ahogy próbálunk játszani.
Rivaldo-A Legnagyobb.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.01.31. 08:10:57

Szerintem az már normális, és el kell fogadni, hogy Messi már nem minden meccsen pörög ezerrel futás tekintetében. Tartalékolnia kell az erejével a jóval komolyabb meccsekre. Szerintem, amikor nagyon kell, akkor ő is azon kevesek közé tartozik, akik 100%-ot odatesznek.
Mentálisan viszont mindíg toppon van azt gondolom. Néha, valóban önzőzik, de szerintem ennek örülni is lehet( Picit) :) mert ez jól mutatja, hogy van még benne játéköröm, vágy a gólszerzésre.
Ameddig ez megmarad benne,addig nyújtja azt a teljesítményt, amit van szerencsénk évek óta látni.
Az eredmény azért ne altasson el bennünket, egy nagyon szerény képességű csapat volt az ,, uborkás ,, csapat.
Azért szabad örülni és erőt gyűjteni, mert a pozitív élményekre azért szükség van!
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.01.31. 05:53:42

Úgy látom nem értitek.
Igen, úgy tűnik, hogy lassítja a játékot, de ha megnézitek, hogy a többiek közül ki tud úgy a kapu felé menni, hogy azzal előrébb jusson a támadás, akkor gyakorlatilag nincs semmi a tarsolyban. A gyors passzos, egyérintős játékhoz is kevesek a régiekhez képest, így rendszer hatékonysága folyamatosan csökken és az ellentámadásokból kialakuló veszély is egyre nagyobb.
Amennyiben, amikor cipeli a labdát, a többiek megfelelően helyezkednének, akkor lenne nagyobb esély több veszélyes szituáció kialakítására, csak sajnos hiába visz magával akár 3 játékost is, nem mindig profitál belőle a csapat és ez nem feltétlenül az Ő hibája.
Ezt a játékrendszert egy kicsit jobb csapat is simán leblokkolja, főleg 0-0-ig.
Amennyiben kiveszed ebből a Messi faktor, akkor úgy felére csökkennek az esélyek.
Fatit is sokszor meg szerette volna játszani, csak amikor több ember közé kell betenni a labdát, akkor van, hogy az nem jut el a megfelelő célig.
Mit mondjon Messi, amikor végre üresen marad és a kapu felé mehetne, de egy 120 milliós társ 20 méterre nem tud egy pontos labdát adni és nem arról van szó, hogy több ember átjátszva kell passzolni.

Igen, nem egy 33 éves emberre kéne támaszkodnia egy csapatnak, de ehhez az egész játék rendszert kellene megváltoztatniuk és ahhoz igazolniuk.

A régi szisztémából kb. Rakitic gólpassza és Messi befejezése maradt meg, amikor a passznál az ember más irányba néz, de már tudja, hogy hova megy mégis a labda és a társ, aki az ilyen helyzetek többségét befejezi. Ehhez már szinte alig maradt ember és azok is a pályafutásuk végéhez közelednek. Már rég váltaniuk kellett volna.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.01.30. 22:26:46

Azonnal meneszteni kell Setién-t! Ilyen gyenge 5-0-t, emberek...még nem láttam :D. Bezzeg pl. a Sevilla, az kimegy egy kiscsapathoz, szana széjjel veri, mindig magabiztosan.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.30. 22:14:19

Régen is játszottunk ilyen tempójú meccseket, ilyen arányú gyözelemmel.
Csak az a különbség, hogy akkor azt mondta az ember, hogy 40% pörög a csapat, és bőven elég ide ez is.
Most meg már ez a 100%.
Busi azért a második félidőben sok labdát eladott, volt megint egy remek kiugratása- az ellenfelének.
Semedo tényleg remek volt, Fati a helyzeténél előbb kellett volna, hogy rúgjon.

Messi meg... tényleg nem értem őt. Lehet, hogy azért nem teper már, mert CR úgysem fog új lasztit vagy cipőt kapni? Rengeteget sétál, sokat önzőzik, és igen, Fati ott állt üresen, mégsem passzolt. Csak azért maradt nála a labda, mert nem sikerült a szerelés- a lába közé szorult a labda, aztán a lövése is gyengusz volt, a kapus simán fogta volna, csak egy védőn megpattant.
Kíváncsi vagyok, hogy mit szólt volna, ha Ronaldinho is így szolgálta volna ki őt.
Én elhiszem, hogy egy ikon, és az elmúlt két évben ő és Lajos vitte a hátán a csapatot, de...

És szerintem a sok fanyalgónak azért nem tetszett igazán ez a meccs (sem), mert még egy ilyen meccsen sem képesek/akarnak futni, hajtani. Bárcsak lenne egy olyan technológia, ami megmutatná, hogy ki mennyit futott és sétált a meccsen.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.01.30. 21:36:15

grgly50 írta:
fanbarca írta:Egyre kínosabbnak tartom, amit Messi csinál. Soha nem passzol szinte, pedig most is simán gólt rúgathatott volna Fatival (asszem ő volt). Görcsös ez így, nem jó ezt látni tőle.
Hmm! Nem egy meccset néztünk?
Én is azt érzem, hogy olyan öreguras a játéka. Nagyon okos passzok, de lassítja a játékot, ha a középpályán kapja a labdát, nem védekezik, nem passzol jobb helyzetben levőknek, ha neki is van kis helyzete (Grizesnek szinte sosem). Rakéta is is ilyen, és hú de vak néha. Busi egész feljavult, de azért ő is lassú és sok labdát veszít vagy elpasszol. De Jonggal mi van???
Vidal mentalitása kellene mindenkibe meg Fati merészsége. Ja, és Semedo mindig igazolja, hogy jobb, mint Robi. Lenglet meg ma nagyon tetszett.

szóval, 5:0 és mégis ez láthatóan kevés. #-o
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.30. 21:31:42

Egyértelmű: Semedo és Lenglet sokkal jobb, mint SR és Umtiti.
Válasz küldése