Nélson Semedo

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.23. 12:06:13

Xavier Hernandez írta:
2020.09.23. 11:51:28
Összehasonlítva Dani Alvessel... látványosan gyenge volt a statisztikák alapján. Szimpatikus srác volt, sokat szaladgált, de ő sem volt Barca szint, ahogy Vidal sem, jelentős meccseken nem tudott villantani, védekezésben is sokszor gyenge teljesítményt nyújtott. Őrülök, hogy jó pénzért sikerült túladni rajta, talán most már nem csak Albától jönnek majd a gólpasszok a szélekről.
Dani Alvessel nem is lehet összehasonlítani. Azaz lehet, de minek? Suzukit is lehet hasonlítani Ferrarihoz kis túlzással ugyanaz, mondom úgy hogy nem nézem le a Suzit, mert az van nekem is. az Alves fajta csapat más volt. Nem hozták át rajtunk úgy a közepén, meg a szélén sem, mint most...
Ha ez a Dest nevű gyerek egyáltalán itt lesz, mert ez közel sem biztos még, ő sem tuti, hogy jobb lesz. Itt előtte a középpályán rendszerszintű a gond... ahogy az egész védelemben.
viszont nyerünk jó estben 10 millát. Hurrá, az egymlliárd kiadás után...ez nem szól többről.
Nem volt Barca szint Semedo. És ki volt mostanában?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.09.23. 12:04:51

Sok sikert neki, egy angol kozepcsapat az o szintje, az itteni polcot nem erte fel. Ajandek az erte kapott penz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.09.23. 11:51:28

Összehasonlítva Dani Alvessel... látványosan gyenge volt a statisztikák alapján. Szimpatikus srác volt, sokat szaladgált, de ő sem volt Barca szint, ahogy Vidal sem, jelentős meccseken nem tudott villantani, védekezésben is sokszor gyenge teljesítményt nyújtott. Őrülök, hogy jó pénzért sikerült túladni rajta, talán most már nem csak Albától jönnek majd a gólpasszok a szélekről.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.09.23. 11:48:24

Sokszor volt fegyelmezetlen, de a képességei alapján 1000 szer több köze van a jobbhátvéd poszthoz, mint Robinak valaha is lesz.

Bár nem akarom ismételni magamat, de eladjuk 30 ért, vesszük Dest et 20 ért. Ezzel a 10 millaval nem leszünk sokkal beljebb. Továbbra sem értem miért nem Emerson vagy Wague kapja meg a lehetőséget Robi mellett. Főleg a brazil, szerintem már bizonyított, válogatottba is meghívást kapott, Betisben is jó idénye volt.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.23. 11:40:30

davi10 írta:
2020.09.23. 11:15:15
Hivatalos, 30+10 millió az egyik "érinthetetlenért".
Jéé pénzt kapunk olyanért, akire nem rakunk ki matricát, hogy értéktelen....
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.23. 11:15:15

Hivatalos, 30+10 millió az egyik "érinthetetlenért".

Eddig 3 olyan játékos távozott, akikkel kevesebb gond volt, zseniális.
Én bírtam a csávót, a támadásokhoz sokkal többet hozzá tudott tenni, én meg is néztem volna többször feljebb is úgy, hogy mögötte ott van Roberto.

Nem tudom mennyi volt hátra a szerződéséből, fizuemelésre nem telt, így talán ez a 30+10 még korrekt ár is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.08.18. 15:42:53

Sanama írta:
2020.08.15. 11:48:04

Az a legnagyobb, amikor Robertoval próbálják kihozni a labdát, majd 10 mp múlva ver egy gólt Perisic. :D

És ezt úgy, hogy Perisic sem olyan gyors már mint volt ezelőtt 3-4 évvel. :D
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.18. 14:51:31

Zozzy 5 írta:
2020.08.15. 06:35:26
Azért essen szó az ő szégyenteljes, Benny Hill paródiába illő "teljesítményéről" is... Ez a csávó nulla hátrafelé, nulla agresszivitás van benne védő létére, és gőze nincs, hogy kell levédekezni egy komoly jatekost. Iszonyat kellemetlen volt, amit művelt, es ahogy jatszadoztak vele mint egy kiskutyaval. Nyilván tegnap a setien taktikai bullshitje is okozta azt h 3 percenként 1-1be került egy bayern szélsővel, de ekkora bohóccá válni azért nagyon kemény. Alves cipőjét sem nagyon kötheti be, régóta olyan érzésem van vele kapcsolatban, mintha egy 13 éves kisfiút néznék.

Tényleges vérátömlesztés esetén őt is el kéne tüntetni és szerezni egy védekezni tudó jobb hatvedet.
Nem akarom védeni, de hagyjuk már ezt az Alvesezést. Mondj a jelenlegi futballban egy olyan jobbhátvédet aki Alves szintjén van. És a brazilnak azért volt egy Messije a szélen, nem kellett egyszemélyes támadót játszani azon az oldalon, mellesleg így is legalább annyit fent ragadt, mint Semedo és senki sem a védekezését dicsérte.
Nem egy agresszív játékos ez tény, de sokszor nagyon jól helyezkedik, azt meg ne hozzuk fel példának, hogy mi volt a Bayern ellen mert akkor az egész csapatról lehetne egyenként egy litániát írni, még MAtS-ot, Messit is belevéve.
Jelenleg minőségibb megszerezhető játékos nem igazán van a posztján, az ilyen Cancelot akiről pletykálnak hagyjuk már, simán visszalépés lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.15. 13:11:08

Sanama írta:
2020.08.15. 11:48:04
Azt hiszem 24 éves volt amikor érkezett, most 27. Ne mondjuk már fiatalnak..., sőt még ha első idényében csinál ilyeneket, mint tegnap, azt mondom oké, új környezet. De azt se tudta mi a pozíciója, vagy hogy kéne védekezni, merre van a hátra. Igen, előre vannak jó futásai, és kb. ennyi.

Az a legnagyobb, amikor Robertoval próbálják kihozni a labdát, majd 10 mp múlva ver egy gólt Perisic. :D
Nem is mondom már fiatalnak, de 23 évesen még annak számított, amikor idejött, de zéró mankót kapott, és a fejlődését nem sikerült a jó irányba elvinni. Most már el van rontva sztem ez a srác, életkorát tekintve már késztermék.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2020.08.15. 11:48:04

NovaProspekt írta:
2020.08.15. 11:32:09
Olyan 20-30 percig néztem a meccset, szóval nem láttam, ahogy szétcopatta Davies, de valahogy nem tudok erre a csávóra haragudni. Mióta itt van, nem kapott semmi támpontot sem az öltözőtől, sem az aktuális edzőtől, így azért fiatalként nehéz betájolnia magát az embernek. Közömbös vagyok azzal kapcsolatban, hogy marad-e vagy sem, míg az öregfiúkat elengedném egytől-egyig, Messistül.
Azt hiszem 24 éves volt amikor érkezett, most 27. Ne mondjuk már fiatalnak..., sőt még ha első idényében csinál ilyeneket, mint tegnap, azt mondom oké, új környezet. De azt se tudta mi a pozíciója, vagy hogy kéne védekezni, merre van a hátra. Igen, előre vannak jó futásai, és kb. ennyi.

Az a legnagyobb, amikor Robertoval próbálják kihozni a labdát, majd 10 mp múlva ver egy gólt Perisic. :D
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.15. 11:32:09

Olyan 20-30 percig néztem a meccset, szóval nem láttam, ahogy szétcopatta Davies, de valahogy nem tudok erre a csávóra haragudni. Mióta itt van, nem kapott semmi támpontot sem az öltözőtől, sem az aktuális edzőtől, így azért fiatalként nehéz betájolnia magát az embernek. Közömbös vagyok azzal kapcsolatban, hogy marad-e vagy sem, míg az öregfiúkat elengedném egytől-egyig, Messistül.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.15. 10:29:47

Azért említsük már meg, hogy egy teljesen széthullt csapatban játszott ő is, ahol senki sem tudta hozni a védekező feladatát! Második hullámban érkező emberekkel mit kezdett DeJong pl.? Kétszer is az ő embere rúgott gólt és rendre le volt maradva! Az ötösünkön belülről szerezték a góljaikat majdnem kivétel nélkül!
4 négy védő és a 4 középpályás és a kapus is kevés volt,hogy elemeire ne szedjék szét a ,,védelmet,,!

És mit csinált Alba, Pique,Lenglet? Talán jobbak voltak? Nekik is létre kell hozni egy topikot hogy lehessen ekézni őket!
Totál nulla volt a csapat nem csak Semedo. Mindenben jobbak voltak.Erőben,gyorsaságban,technikában,gondolkodásban,elszántságban. Mert rendezett körülmények vannak körülöttük. Nem egy kupleráj!
chrisnagy13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2008.05.08. 12:53:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2020.08.15. 09:54:16

Kovbal88 írta:
2020.08.15. 08:20:09
Zozzy 5 írta:
2020.08.15. 06:35:26
Essen, de tegyük hozzá, hogy tegnap a csapat legjobbja volt még így is. Pech, hogy pont az ő oldaláról jöttek a támadások. A többiek még nála is rosszabb napot fogtak ki. Jó lenne visszanéznem a meccset kicsit odafigyelni, hogy ki mit és mit nem csinált, de ez még korai lenne.
Semedo kell ide, jobbat ugye találunk nála. Ha védekezni nem is tud, de legalább a támadásokat segíti.
Én őt tegnap 30 perc után lehoztam volna. Csak az nem ment el mellette aki nem akart, 0 párharcot nyert, botrányosan helyezkedett, védekezett. Konkrétan kb. azt se tudta milyen rendezvényen van. Jó sok gólból kivette a részét. :lol:
Az a szomorú, hogy ezzel a teljesítménnyel a Barcában ő kezdő és nem a cserepadon ül 60-70 perceket.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.08.15. 09:13:43

Vicc az, hogy a legjobb vedekezese az volt amikor Davies megszivatta, mert zomeben 10-15 meterrel le volt maradva az embererol. Eleg megnezni a Bayern elso goljat.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.08.15. 08:20:09

Zozzy 5 írta:
2020.08.15. 06:35:26
Azért essen szó az ő szégyenteljes, Benny Hill paródiába illő "teljesítményéről" is... Ez a csávó nulla hátrafelé, nulla agresszivitás van benne védő létére, és gőze nincs, hogy kell levédekezni egy komoly jatekost. Iszonyat kellemetlen volt, amit művelt, es ahogy jatszadoztak vele mint egy kiskutyaval. Nyilván tegnap a setien taktikai bullshitje is okozta azt h 3 percenként 1-1be került egy bayern szélsővel, de ekkora bohóccá válni azért nagyon kemény. Alves cipőjét sem nagyon kötheti be, régóta olyan érzésem van vele kapcsolatban, mintha egy 13 éves kisfiút néznék.

Tényleges vérátömlesztés esetén őt is el kéne tüntetni és szerezni egy védekezni tudó jobb hatvedet.
Essen, de tegyük hozzá, hogy tegnap a csapat legjobbja volt még így is. Pech, hogy pont az ő oldaláról jöttek a támadások. A többiek még nála is rosszabb napot fogtak ki. Jó lenne visszanéznem a meccset kicsit odafigyelni, hogy ki mit és mit nem csinált, de ez még korai lenne.
Semedo kell ide, jobbat ugye találunk nála. Ha védekezni nem is tud, de legalább a támadásokat segíti.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.15. 06:35:26

Azért essen szó az ő szégyenteljes, Benny Hill paródiába illő "teljesítményéről" is... Ez a csávó nulla hátrafelé, nulla agresszivitás van benne védő létére, és gőze nincs, hogy kell levédekezni egy komoly jatekost. Iszonyat kellemetlen volt, amit művelt, es ahogy jatszadoztak vele mint egy kiskutyaval. Nyilván tegnap a setien taktikai bullshitje is okozta azt h 3 percenként 1-1be került egy bayern szélsővel, de ekkora bohóccá válni azért nagyon kemény. Alves cipőjét sem nagyon kötheti be, régóta olyan érzésem van vele kapcsolatban, mintha egy 13 éves kisfiút néznék.

Tényleges vérátömlesztés esetén őt is el kéne tüntetni és szerezni egy védekezni tudó jobb hatvedet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.15. 21:32:42

A legrosszabb pillanatban állt elő nagy anyagi igénnyel. Így most senki nem akarja leigazolni. Ha ezek után nyáron marad, az neki is, az edzőnek is rágós falat lesz.
nemvolttaggyules
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020.01.12. 22:15:15

2020.02.11. 20:30:32

Hiába csűrjük-csavarjuk: Semedoból kiváló hátvédet lehetne faragni - kiváló szakembereknek.
Nem is értem: van kapusedző, erőnléti edző, vezetőedző, hátvéd-edző miért nincs? Nem tartana itt védekezésben a csapat.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2020.02.11. 19:28:04

Most, a Betis ellen talán egyszer-kétszer, de a Bilbao elleni meccsen kb. négyszer is megtörtént, hogy beindult a falként tömörülő védők mögé, úgy, ahogyan egy normális szélsőnek kell. Csakhogy, amíg Alba menetrendszerűen kapja is ilyenkor a labdát, addig Semedónak nem volt, aki passzolni tudott vagy mert volna, nem volt, aki megtalálta volna a rést. Helyette mentek az oldalpasszok, unásig.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.11. 08:42:52

én alapvetően bírom a srácot és szurkolok neki de azért nem teljesen egyenes a dolog.
először: talán többet játszik de semmi eget verő különbséget nem érzékelek a játékában a két edző okán.
a védekezése borzasztó rapszodikus. mintha attól függene, hogy ha felpiszkálja konkrétan a védője akkor rá áll és megoldja de egyébként hihetetlenül fegyelmezetlen a posztját illetően! el kóborol, rendre befelé helyezkedik, sőt a másik oldalon is megfordul. ezt tetézi, hogy a másik oldalunkon is nagyjából ez a baj, Alba is a 16-os és az alapvonal között verhető leginkább. az hogy Fekír bolondot csinált belőle - időnként - nem újság mert u. ezt bárkivel megteszi, ezeket a gyors szélsőket (minden edző tudja!) párban lehet semlegesíteni de ehhez a párokat össze kell szoktatni.
elől: ahogy írjátok, vannak erényei jó megmozdulásai de itt is igaz, hogy gyakorta rossz megoldást választ, de az is igaz hogy sokszor bent helyezkednek rosszul! (takarásban, vagy lassabban érnek fel...)
amúgy mindkét srácra (SR.) igaz, hogy egy karakteres edző sokat javíthatna a játékukon.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.10. 19:22:52

Egyelőre Setién alatt jól muzsikál, legalábbis SR-nél biztosan jobb volt az elmúlt meccseken. Csak tartson ki a jó formája... :)
Avatar
barcelonaforever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2006.10.30. 19:59:59

2020.02.10. 17:55:48

vg99 írta:Én eddig semmivel sem láttam jobbnak Semedot, mint SR-t,
viszont Setien óta mintha kicserélték volna, nem csak hátra felé passzol, egy-egy jó megindulás után, hanem megy előre, cselez, beindul, bead. Tetszik a játéka.
Na ugyanezt kellene kihozni a többiekből is, akiket sikeresen leépítettünk.
Pl. De Jong, Arthur, Coutinho.
Griezmann beépítésében nem hiszek, Dembele tetszett, de 2 meccs után ha mindig megsérül, akkor el kell engedni, még ingyen, kölcsönbe is, ha kell valakinek. Sajnos Umtiti sem a régi, pedig jó volt, az öregeket pedig ki kell vezetni.
Fatinak jó mélyvíz lesz a tavasz, remélem él vele. A balos az ő oldala, remélem nem pakolgatják ide-oda.
Puigot jó lenne többször is látni, mit is tud.
Pedig zongorazni lehetett a kulonbseget kettejuk kozott. Sosem kapta meg az igazi bizalmat es a folytonossagot , amit most erzunk vele kapcsolatban. Gondolom az onbizalma is odaveszett ezalatt a 2 ev alatt valamilyen szinten. Nem hiaba jottek erte top csapatok ajanlatai.
Sosem fogom megerteni (bar vannak sejteseim, de nem akarok feszkot :) ) , hogy miert kellett rotalni egy eleve nem jobb hatveddel , aki raadasul sokszor szenvedett ott.
Na mindegy , remelem , hogy nem serul meg , nekem nagy kedvencem a srac.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.09. 09:10:57

nemvolttaggyules írta:Dani Aves sem tudott jól védekezni, és csak átlagos gyorsaságú volt, de jobb volt összjátékban, technikában, passzokban és kapura lövésben.
Ha Semedot megtanítanák biztosan védekezni és passzolni, kirobbanthatatlan lenne jobbhátvédként, mert bátran és jól cselez, átlagon felül gyors, és e kettő nagyon nagy érték egy hátvédtől.
A Bilbao ellen egyedül ő mutatott csatárerényeket a jobbszélen.
Azt már soha senki nem derítheti ki, hogy most milyen szélsőhátvéd lenne Semedo, ha kezdettől megkapja Valverdetől a bizalmat és nem ezt a csúnya SR cserélgetős játékot csinálják vele,
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.02.09. 09:07:28

Én eddig semmivel sem láttam jobbnak Semedot, mint SR-t,
viszont Setien óta mintha kicserélték volna, nem csak hátra felé passzol, egy-egy jó megindulás után, hanem megy előre, cselez, beindul, bead. Tetszik a játéka.
Na ugyanezt kellene kihozni a többiekből is, akiket sikeresen leépítettünk.
Pl. De Jong, Arthur, Coutinho.
Griezmann beépítésében nem hiszek, Dembele tetszett, de 2 meccs után ha mindig megsérül, akkor el kell engedni, még ingyen, kölcsönbe is, ha kell valakinek. Sajnos Umtiti sem a régi, pedig jó volt, az öregeket pedig ki kell vezetni.
Fatinak jó mélyvíz lesz a tavasz, remélem él vele. A balos az ő oldala, remélem nem pakolgatják ide-oda.
Puigot jó lenne többször is látni, mit is tud.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.02.09. 08:00:52

Mondjuk Alves fénykorában védekezni is nagyon jól tudott. Csúcs CR-t többször is levette a pályáról, bőven nem csak előre volt extra. Még ha a játékának az a része hangsúlyosabb is volt.
Válasz küldése