Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.02.14. 16:21:40

NovaProspekt írta:egyetértek, Dembinek egy apafigura kellett volna, aki fogja a kezét, de sztem még Coutinhonak is.
Apafigura...behalok :lol:

Lesz egy kis időm még sajnálom is őt, 100 milliókkal a zsebében.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.14. 15:17:37

Amúgy neki meghaltak a szülei vagy mi van? Úgy beszéltek róla, mint egy ötévesről :) Kellett volna kapjon egy olyan nevelést, aminél alap, hogy rendesen viselkedik, hallgat a stábra, stb.

Én nem támadtam, bírtam is, és sok sikert kívánok neki a jövőben is, baromi kemény egy ilyen sérülés hullám, meg lehet kérdezni Rafinhát pl., de azért mindig a csúnya klub kártyát nem lehet előhúzni. Pont e miatt az álláspont miatt nem bírnak felnőni a mai fiatalok és nem vállalnak felelősséget semmi miatt. (Fú, ez de öregesen hangzott)
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.14. 12:04:08

egyetértek, Dembinek egy apafigura kellett volna, aki fogja a kezét, de sztem még Coutinhonak is.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.14. 10:03:39

davi10 írta:
LG írta: Aztán lehet, hogy rosszul látom. DE nekem nagyon úgy tűnt, hogy Rijkaard, Pep sokkal több volt a játékosoknak, főleg a fiataloknak, mint egy sima edző, míg Valverde nem.
Szerintem Valverde is több volt, csak apafigura helyett inkább haver. Legalábbis ahogy lejött, eléggé bírták őt a játékosok.
Én is így láttam, szimpatikus fickó volt, aki jól kijött a játékosokkal. Tényleg mintha haverok lettek volna. De nagyon más a haver-haver és az apa-fiú viszony. Pl. egy apára sokkal jobban felnézünk, mint egy haverra. Egy apa szigorúbb, jobban odafigyel, és büntet is, hogy ha kell.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.14. 07:19:15

LG írta: Aztán lehet, hogy rosszul látom. DE nekem nagyon úgy tűnt, hogy Rijkaard, Pep sokkal több volt a játékosoknak, főleg a fiataloknak, mint egy sima edző, míg Valverde nem.
Szerintem Valverde is több volt, csak apafigura helyett inkább haver. Legalábbis ahogy lejött, eléggé bírták őt a játékosok.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.13. 23:44:41

Nem konkrétan a sérüléseire gondoltam. Csak többet írták rá, hogy buta, erre reagáltam, hogy ha így van, és valószínűleg tényleg így van, akkor annál inkább oda kell/kellett volna rá figyelni.
Azok után, hogy az első egy vagy két sérülése abból adódott, hogy nem melegített be normálisan/nem szólt időben, hogy nincs 100%-os állapotban.
Pl. szerintem ez elég ciki, hogy ezen a szinten ilyenek előfordulhatnak. Ezt nem konkrétan Valverde számlájára írnám, hiszen ez elsősorban nem a vezetőedző feladata, de gondolom, vannak rá embereink, akiknek az a dolga, hogy figyeljék a játékosok fizikai állapotát, erőnlétét. Ha meg van egy tehetségünk, akire egy vagyont költöttünk, de tudjuk, hogy ne túl okos és megbízható, akkor hatványozottan figyelek rá, hogy hogyan edz, milyen állapotban van, stb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.13. 23:29:22

LG írta:
MatyiG írta:Komolyan EV a hibás ebben is? :D
Nem ezt írtam.
Nem, de arra céloztál, hogy nem megfelelően foglalkozott vele, és ez (is) az oka a sérüléseinek. Azok után, hogy az első egy vagy két sérülése abból adódott, hogy nem melegített be normálisan/nem szólt időben, hogy nincs 100%-os állapotban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.13. 23:02:57

MatyiG írta:Komolyan EV a hibás ebben is? :D
Nem ezt írtam.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.13. 22:44:43

Komolyan EV a hibás ebben is? :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.13. 19:46:37

Sokan írjátok, hogy buta. Lehet, hogy így van. De akkor kérdem én, az edzői stáb biztos, hogy megfelelően foglalkozott vele? Ezt nem tudhatjuk, de amilyen hírek érkeztek róla, könnyen el tudom képzelni, hogy nem. Nem biztos, de lehetséges, hogy odafigyeléssel, mentorálással sok problémát el lehetett volna kerülni.

Aztán lehet, hogy rosszul látom. DE nekem nagyon úgy tűnt, hogy Rijkaard, Pep sokkal több volt a játékosoknak, főleg a fiataloknak, mint egy sima edző, míg Valverde nem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.02.13. 18:05:29

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2020.02.13. 02:15:57

Aki jobb emberismerő, esetleg emberekkel is foglalkozik, az gesztusok, pályán és azon kívüli tettek, nyilatkozatok és a történtek ok-okozati összefüggése alapján otthonról elég jól meg tudja határozni Dembelét. Nincs szükség a terapeutájának lenni hozzá. Nem csupán azt látni kristálytisztán mióta itt van, hogy enyhén fogalmazva nem ő a legélesebb kés a fiókban - mert ez tény. A mélységes tragédia az, hogy ezt a leigazolása előtt az FBI profilozói nélkül is fel lehetett volna mérni. Főleg úgy, hogy a La Masia mindig is valóban nevelte a labdarúgókat, kimondottan jól szűri és neveli a klub a fiatalokat mentális téren a profizmus jegyében. A felelőtlen kapkodás csimborasszója volt őt leigazolni még ennek az inkompetens-impotens, szerencsétlen elnökségnek is. Vakok, dilettánsok. Ha egy átlagos képességű top menedzser ilyen döntéshez adná egy vállalatnál a nevét, vége is lenne az érdemi karrierjének. Ekkora üzletet ennyire silányan feltérképezni, előkészíteni, slendriánul vagy mondjuk ultraopmitistán tető alá hozni... Nonszensz.


Egyébként engem nem lepett meg ez a sérülés. Biztos vagyok benne, hogy a felépülési idejében sokkal inkább leépítettte magát és fizikális értelemben sem tett meg mindent. Az izomzat és az ínak állapota jobban hasonlított egy programozóéhoz mint profi játékoshoz a mostani sérülés előtt. Azt pedig az orvosi stáb is leginkább csak saccolni tudja - gondolom.

Azért, mert én úgy 99%-ra saccolnám, hogy az utóbbi bő 3 hónapban ráállt a hajnal 3-4-kor elalvó, addig filmező, telefont nyomkodó, PS-t füstöltető életmódra. Dunát lehet rekeszteni hasonló típusú emberekből - írom ezt hajnal 2 után.

Azt pedig nyugodtan el lehet képzelni, ízlelgetni, hogy a következő fél év semmittevés után ő hány hónapos jetlag-el küszködne, hogy visszatérjen a profi életmódra, napirendre. Majd mire talán be is épülne a mindenképp számára új rendszerbe (Setiennel vagy mással) , sőt formába lendülene, az talán karácsony.


Az ő esetében ez lenulláz minden ösztönös, született tehetséget. Főleg Valverde alatt kellett volnaa neuronokkal megtoldva, fegyelmezetten, koncentráltan, kevés terület mellett gyorsan jó döntéseket hozva játszania. Ahhoz meg ő édeskevés. Most könnyebb dolga lenne, de már újbor díszeleg majd a viaszkos terítőn mire odajutunk. Ha...

A leigazolása a legfőbb bűn, arról pedig nem ő tehet. Az, hogy itt mit tett, és mit nem tett meg maga érdekében, korlátait ismerve már nem sokat számít. Sajnálni nem fogom, mert egyrészt nem vagyok híve a milliókat kereső hülyéknek pusztán a született tehetség miatt, másrészt elég jól el van és lesz ő nyárig, ebben biztosak lehetünk. Arthur is óriási link alak, fejben tinifiú, de hozzá képest profi. Pedro cipőjét se köthetné be, nemhogy C. Ronaldóét.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2020.02.12. 15:27:01

:D Jó persze túlzás hogy a bamba idióta tekintetéről/ arcáról következtetek dolgokra de sok helyen ez megállná a helyét, de a tekintetéből látszik egy emberen hogy béna, nincs teljesen képbe az illető a dolgával vagy csak zavarba van. Lényegtelen...
Persze CR és Kaka óta változtak az árak tudom, csak rossz belegondolni hogy ennyit ért nekünk ez a srác mint ők összesen anno.
Pool ellen mindenki úgy van vele ha 4-0 akkor is kiesünk, lényegtelen csak nekem ez az utolsó megmozdulása maradt meg, azóta nem is tudom hogy mit csinált a pályán.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.02.12. 13:57:30

Ronal.10 írta:Már a bemutatkozós dekázós résznél is látszódott hogy idióta nem beszélve a bamba tekintetéről de nem érdekelt annyira és vártam Neymar-t hogy fogja helyettesíteni, még is csak drágább volt kb mint anno CR és Kaka együtt véve.
Amikor felrugták..stb nem dumált vissza meghúzta magát Neymarral ellentétben..ez tetszett.
Volt egy két biztató gólja, futása megmozdulása... de utána tisztult a kép azzal a sok labda vesztéssel- eladott passzal-kihagyott 100%-os ziccerrel hogy valami nem tiszta vele. Utána jöttek a hírek hogy szrik bele az egészbe plusz állandóan sérült. Én mindig azt hittem a bamba fejére hogy meccs előtt tolt magába valamit.
1 megmozdulására emlékszek 1 évre visszamenőleg az a Pool elleni otthoni utolsó percbe kihagyott helyzete, bár azóta sérült nem?
Nyugodtan mehet, nem Barca szint sérülés fiatalság ide vagy oda.
Idegesít ha nála van a labda akkor tudom hogy 80%-ba el lesz cseszve vagy a passz vagy a csel vagy a helyzet.
Atyaég mekkora bukta ez a srác. Ha 40 millióért vettük volna akkor jól van kipróbáltuk.
Ezek aztán baromi erős érvek. Adjuk el, mert bamba a feje, a Pool ellen kihagyott egy ziccert, 80 %-ban elveszti a labdát. Nem mellesleg egy szélső támadónál aki offenzíven játszik és nem 5 méterre gurítgatja a labdát mit vársz. Akkor Messire is akadj ki, Suarezre még inkább, ráadásul ők kb. sza..nak bele ha elvesztik. Ezzel együtt is erős túlzás ez az arány.
Ez a Pool-os dolog is. A 4:0-ás meccsen nem is játszott amikor nagyon kellett volna a gól és senki sem volt rá képes, az odavágón meg a legvégén kapott vagy 10-15 percet, de rohadtul nem azon múlt a továbbjutás, aki ezért bűnbakot csinál belőle vegye elő az összes játékost.

Ha tudása alapján nem Barca szint, akkor nagyon kevesen azok, még a kezdőből is.
Azon meg hogy Kakát is idesorolod csak nevetni tudok. Azóta kb. négy-ötszörösére ugrottak az árak. Még a 70-75 millió ero körüli Ibra is közel rekordnak számított, és erőteljesen megosztotta az embereket, pedig posztján az egyik, ha nem a legjobb volt akkoriban.
Most meg egy lejáró szerződésű Hazard kerül 100 millába, meg Mbappé kedvezményesen lenne vagy 250 milla.

Azt meg külön imádom, hogy azért is rajta verik el a port, hogy ennyibe került, mikor arról ő tehet legkevésbé. De hát ez is az ő hibája.

Amit tlényleg fel lehet róni az a sérülékenysége, bár ebben azért az orvosi stábnak is komoly felelőssége van. Elég furcsa, hogy legutóbb is hirtelen akkor jött vissza, amikor Suarez kidőlt. És lám az edzés elején kiújult a sérülése. Érdekes, hogy a Rennes-ben és a Dortmundban sem volt ezzel komoly gondja.

Nem védeni akarom a gyereket, de ez valami nagyon komolytalan hsz., nem is tudom hogy sírjak-e vagy nevessek. Ha ilyen érveket sorakoztatsz fel menj végig a többi játékoson, nagyon kíváncsi leszek.
Forca Barca!!!!
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2020.02.12. 11:14:36

Már a bemutatkozós dekázós résznél is látszódott hogy idióta nem beszélve a bamba tekintetéről de nem érdekelt annyira és vártam Neymar-t hogy fogja helyettesíteni, még is csak drágább volt kb mint anno CR és Kaka együtt véve.
Amikor felrugták..stb nem dumált vissza meghúzta magát Neymarral ellentétben..ez tetszett.
Volt egy két biztató gólja, futása megmozdulása... de utána tisztult a kép azzal a sok labda vesztéssel- eladott passzal-kihagyott 100%-os ziccerrel hogy valami nem tiszta vele. Utána jöttek a hírek hogy szrik bele az egészbe plusz állandóan sérült. Én mindig azt hittem a bamba fejére hogy meccs előtt tolt magába valamit.
1 megmozdulására emlékszek 1 évre visszamenőleg az a Pool elleni otthoni utolsó percbe kihagyott helyzete, bár azóta sérült nem?
Nyugodtan mehet, nem Barca szint sérülés fiatalság ide vagy oda.
Idegesít ha nála van a labda akkor tudom hogy 80%-ba el lesz cseszve vagy a passz vagy a csel vagy a helyzet.
Atyaég mekkora bukta ez a srác. Ha 40 millióért vettük volna akkor jól van kipróbáltuk.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.02.12. 08:18:13

Amúgy azt nem értem, hogy az első edzésén így megsérül...Mi a fenét csinált a szakmai stáb?Sérülés után visszatérőben ezt összeszedni, de most komolyan.Senki nem figyelt rá.Ez azon felül hogy sérülékeny ez szakmai hiba is.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.12. 06:43:59

MatyiG írta:
6 hónap azt hogyan? A legdurvább sérülések után szokott annyi lenni. De hogy az első edzésen egy izom. Azért valami itt nagyon nem kerek..
Műtét, plusz lehet picit rápakoltak, hogy tutira jöhessen támadó szezon közben.
Úgy hat hónap. hogy nem is szabadott volna már az első izomszakadása után sem hamarabb visszahozni!!!! Ennek ennyi a gyógyulási ideje.De ő már élsportra Barca, BL szintem nem lesz képes.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.11. 22:36:03

6 hónap azt hogyan? A legdurvább sérülések után szokott annyi lenni. De hogy az első edzésen egy izom. Azért valami itt nagyon nem kerek..
Műtét, plusz lehet picit rápakoltak, hogy tutira jöhessen támadó szezon közben.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.11. 20:58:27

grgly50 írta:Volt már neked combizom szakadásod?
volt, bal combhajlító, többek között. heti 30-40 km-t futok, bár egy rakás sz.ar az izom azóta, és még hülyén is néz ki

nekem se műtötték meg amúgy
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.02.11. 20:39:31

grgly50 írta:Sajnos ő már nem. Volt már neked combizom szakadásod? Nekem igen. Ugyan nem műtöttek, de azóta azzal a lábammal nem tudok fellépni egy székre.
csak Veled ellentétben őt a világ legjobb orvosai fogják műteni/kezelni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.02.11. 20:34:14

MatyiG írta:Hány percet játszott a szezonban? 300?
durván 500at a bajnokságban+bl-ben
Sajnos ő már nem. Volt már neked combizom szakadásod? Nekem igen. Ugyan nem műtöttek, de azóta azzal a lábammal nem tudok fellépni egy székre.
ő fel fog tudni. de vagy rémisztően peches vagy a teste nem alkalmas az élsportra.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.02.11. 20:13:22

6 hónap azt hogyan? A legdurvább sérülések után szokott annyi lenni. De hogy az első edzésen egy izom. Azért valami itt nagyon nem kerek..
A Neymar féle 222 milliót szó szerint kiszórtuk az ablakon.

Néztem transfermarkt legértékesebb 10-10 szélsőt, csatárt, támadó kp. Hát durván túlárazott a többség és sokakat nem is látnék itt, nem jelentenének nagy erősítést.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.02.11. 20:11:38

NovaProspekt írta:6 hónapig most ki kell bírnunk, de utána ő lesz a jövő
Sajnos ő már nem. Volt már neked combizom szakadásod? Nekem igen. Ugyan nem műtöttek, de azóta azzal a lábammal nem tudok fellépni egy székre.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.11. 20:03:48

Hány percet játszott a szezonban? 300?
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.11. 19:44:32

NovaProspekt írta:6 hónapig most ki kell bírnunk, de utána ő lesz a jövő
Úgy legyen!
Válasz küldése