Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.02.17. 19:11:41

Ez a keret, ha nem játszik Messi, nem fog megtáltosodni, ahhoz kb. a fél csapatot le kellene cserélni és más játékot játszani, hogy komolyabb dinamika és hatékonyság legyen a játékban vagy ki kell nevelni (szinte lehetetlen ebben a profi világban) egy következő csúcs generációt.

Messi általában 2-3 ember figyelmét köti le, amikor a közelébe kerül az akció.
A legnagyobb probléma, hogy elől és a középpályáról fellépve nagyon kevés olyan kaliberű játékos van, aki ezt jó helyezkedéssel "kimaxolja", talán még a 17 éves Fati az, aki a robbanékonysága és tehetségének köszönhetően könnyebben helyzetbe hozható.

Az, hogy ha közelben van, akkor Messit keresik passzal, az ugyanúgy a többi játékos impotensége is egyben, mivel nem mernek felvállalni kockázatot, ugyanis a Barca játékából adódóan iszonyú gyorsnak és fineszesnek kell lenni ahhoz, hogy ezt a szisztémát már sokkal hatékonyabb "levédekező" csapatok ellen veszélyes szituációt alakítsál ki a kapu előtt és ne csak egy meddő passzolgatás legyen belőle. Sőt azt is tudják, mennyire veszélyes eladni ilyenkor a labdát, azaz inkább toszogatják a biztosabb pozícióba, a kockázat felvállalás helyett vagy egyszerűben beteeszik az olyan semleges helyre a lasztit, amiből egyszerűen nem tud kialakulni valós gólhelyzet az ellenfél kapuja előtt.

Elég meredek az, hogy mivel kb. 2-3 hónapja nem fossa a gólokat, már rögtön a csapat legnagyobb kerékkötőjének szeretnétek páran beállítani, mi közben szinte az összes gólban nagy részt még mindig aktív szerepet játszik. Ez a játékos hatalmas részese annak, hogy ez a club az elmúlt években - a Real Madrid szintjén lévő - több száz milliós költségvetéssel és hatalmas érdeklődéssel tud(ott) működni, megteremtve annak a lehetőségét, hogy a jövőben értelmesen elköltve a pénz forrásokat a Messi faktor kiváltható legyen. A vezetőség az elmúlt években egyértelműen rosszul gazdálkodott, sőt a személyes egzisztenciáját helyezte előtérbe, ezek a fő okok arra, hogy elkezdődött az eredményekben és sajnos az élvezet faktorban is egy lefelé menő időszak.
sansz írta:
Gaillard írta:Nem csak ezt nem értik, hanem hogy Messi hatékonysága a mérkőzésenként 10 - 15 (energia bomba) akcióján múlik, mert azokban a másodpercekben tud(ott) olyant a robbanékonyság, gyorsaság (fejben is) és kivitelezés kombinációjában, amit szinte senki.
Oké, ez így van, csak ez a 15 lecsökkent 1-2-re. És ennyi sem lenne, ha nem lenne "kötelező" neki passzolni. A középpályán sétálgatás még veszélyesebb, mintha legelől tenné ugynezt.
Éppen ezért lenne jó, ha szépen, lassan kiszorulna a kezdőből, és második félidőre egy olyan Messi állna be, akinek nem kell erőt gyűjtögetnie, akár meg is izzadhat.
Puyol mondta, hogy ha vigyáz magára, akkor 38éves koráig focizhat. Ez így van, csak kérdés, hogy milyen minőségben tolná. Mindenki neki passzolná akkor is, ezzel nem lenne gond.
Anno a Real elbírta Ronaldo sétálgatását (még elhízva is, mindenkit lefutott 5 méteren belül), de ő ezt elől tette és mindenki máés végig robotolt. Barcában az a gond, hogy többen nem robotolnak már, nem csak egy és nem csak legelől.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.17. 18:48:03

sansz írta:Barcában az a gond, hogy többen nem robotolnak már, nem csak egy és nem csak legelől.
nyilván ha az öreg Messivel akarunk játszani, akkor szükség lesz sok futni képes emberre, akik védekeznek helyette és beindulnak a labdáira. ehhez a De Jong, Vidal, Griezmann-vonal megfelelő.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.02.17. 17:37:45

Gaillard írta:Nem csak ezt nem értik, hanem hogy Messi hatékonysága a mérkőzésenként 10 - 15 (energia bomba) akcióján múlik, mert azokban a másodpercekben tud(ott) olyant a robbanékonyság, gyorsaság (fejben is) és kivitelezés kombinációjában, amit szinte senki.
Oké, ez így van, csak ez a 15 lecsökkent 1-2-re. És ennyi sem lenne, ha nem lenne "kötelező" neki passzolni. A középpályán sétálgatás még veszélyesebb, mintha legelől tenné ugynezt.
Éppen ezért lenne jó, ha szépen, lassan kiszorulna a kezdőből, és második félidőre egy olyan Messi állna be, akinek nem kell erőt gyűjtögetnie, akár meg is izzadhat.
Puyol mondta, hogy ha vigyáz magára, akkor 38éves koráig focizhat. Ez így van, csak kérdés, hogy milyen minőségben tolná. Mindenki neki passzolná akkor is, ezzel nem lenne gond.
Anno a Real elbírta Ronaldo sétálgatását (még elhízva is, mindenkit lefutott 5 méteren belül), de ő ezt elől tette és mindenki máés végig robotolt. Barcában az a gond, hogy többen nem robotolnak már, nem csak egy és nem csak legelől.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.02.17. 13:26:44

Nem csak ezt nem értik, hanem hogy Messi hatékonysága a mérkőzésenként 10 - 15 (energia bomba) akcióján múlik, mert azokban a másodpercekben tud(ott) olyant a robbanékonyság, gyorsaság (fejben is) és kivitelezés kombinációjában, amit szinte senki.
Amennyiben folyamatosan futkorászna a védők között, így ez a 10 - 15 akciónak a hatékonysága jelentősen csökkenne, eltűnne a "versenyelőny".
Így is vannak olyan szituációk, amikor letámad, labdát szerez, s ha kell védekezik, de ezt csak akkor teszi, amikor úgy gondolja, hogy nagy szükség van rá. Persze nem mindig gondolhatja jól, de számtalan esetben ezek is nagyon hatékony megmozdulások.

Rivaldo11 írta:
Gaillard írta:Sajnos most is az a helyzet, ha Messi labdái, ütemváltásai, szólói nincsenek, akkor - Ansu Fatit leszámítva - tulajdonképpen veszélytelen ez a csapat előre és az argentin nyáron már 33 éves lesz. Egyszerűen fizikailag nem fogja tudni fenntartani azt a szintet, amit elvárnak tőle, viszont kevesen bírnak potenciállal ebből a keretből arra, hogy kiváltsák ezt a támadó potenciál csökkenést.
Sokan ezt nem értik meg, hogy épp ezért kell Neymar, mint egy falat kenyér. Képes arra, hogy Messit tehermentesítse, esetleg át egye tőle a pálcát, ha bármi van. Nekem a nyári szezon legfontosabb igazolása lenne a brazil.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.02.17. 09:26:32

sansz írta:" A letámadásunk ott hal meg, hogy Gríz és Fati önmagukban kevesek, eggyel hátrébb Messi és Busi csak sétálgat, mellettük nem futva, hanem kocogva is el lehet vinni a labdát, középen is létszámhátrányba kerülünk így, ahogy elől is és akkor oldja meg egy az egyben a védő. Amúgy sokszor meg is oldják, de törvényszerű,hogy jönnek a gólok.
Éppen ez a probléma, soha nem elöl volt a baj!
Anno Suarez, volt hogy 4 ember között futkosott, persze feleslegesen mert senki nem követte, mögötte szalonnát sütöttek meg a google hommal beszélgetett Messi stb:)
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.02.16. 22:14:07

"Amikor Pique elkezdi lassított felvételben tologatni a labdát"
Egyetértek, DE, nem csak ő, hanem hátul mindenki ezt csinálja a Barcában. Viszont mikor Pique előre megy kb csak akkor van színvonalas támadásunk. Fut, egy csel, kiugrat (nem kényszeresen Messit vagy Ter Stegent keresve) vagy lő, mindezt két perc alatt. Most néztem a Real meccs első félidejét. Szerintem elég szürke, unalmas, de van pár nagy különbség. A védők náluk is elkövetnek egy-egy hibát, DE a középpálya sokkal kevesebb esélyt ad az 1-1 elleni akcióra. Náluk nincs egy félisten, akinek kötelező passzolni, akkor is, ha ezzel bukjuk a lendületet. Futnak, küzdenek, mindenki a maga pozíciójában és nem sablonos a játék, mert mindig van vagy hat ember aki simán gólt lőhet. A Barcánál szerintem jobbak a játékosok, de a kulcspossztokon kiöregedtek és biztos akarnak, de már nem tudnak küzdeni. A letámadásunk ott hal meg, hogy Gríz és Fati önmagukban kevesek, eggyel hátrébb Messi és Busi csak sétálgat, mellettük nem futva, hanem kocogva is el lehet vinni a labdát, középen is létszámhátrányba kerülünk így, ahogy elől is és akkor oldja meg egy az egyben a védő. Amúgy sokszor meg is oldják, de törvényszerű,hogy jönnek a gólok.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.02.16. 17:16:47

Kovbal88 írta: Én ezeket a hátsó életveszélyes passzolgatást nem értem mire, egy labdavesztés, ami lehet egy rossz passz, vagy labdaátvétel netán figyelmetlenség és máris gólhelyzetbe hozzák az ellenfelet 20-30 méterre a kaputól.
A másik ezek a kisszögletek, több veszélyt jelentenek a saját kapunkra mint az ellenfélére, pedig szerintem nőtt a csapat magassága az elmúlt években...
Nézd, azzal hogy megy a hátsó passz nincsen gond, a gond akkor van, mikor nem érted vége van és fel kell rúgni a középpályára vagy éppen előre!
A hátsó passzoknak mindig az a lényege, felhúzd magadra az ellent és így nyilván rések lesznek a védekezésükben!
Amikor Pique elkezdi lassított felvételben tologatni a labdát és már előre félek mi lesz(néha indítani akar), néha maga sem érti mit akar, de a lényeg hogy amit megnyertünk addig a gyors labdajáratással azt ott el is buktuk, sőt... szépen le is tudnak támadni mert már ők vannak előnyben a lassú, körülményes passzok, tologatások miatt!

Kb ugyan ez a helyzet a kicsi szögletekkel is!
Nincs esélyünk egy normál szögletből gólt szerezni, ezért néhány passz és mindjárt elszakadtunk a "nagy" védők mellől, ezzel sincsen gond, addig amig nem a tökölés megy a semmibe!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.02.16. 15:32:06

csababarca írta:
Egyébként voltak jó periódusaink a meccsen, azokból kellene meríteni.
Amin még változtatni kellene, de sose fogunk, hogy állandóan Messit keressünk. 2-3 szitura is emlékszem, hogy lesen volt, gyalogolt vissza, nem is kérte a labdàt de felpasszolták rá....tehát azt sem lehet ràfogni hogy ő terrorizálta a társakat hogy passzoljanak neki.
De fel kell vállalnia a többieknek is a passzokat előre m, és nem alibizni a félpályáról hazalőtt labdákkal (a’la busi) és a 1-2 méteres hulladék passzokkal.

Ez tényleg sokszor nagyon idegesítő. Furcsa kimondani, de rengetegszer pont Messi okozza egy-egy támadás vesztét. Rengetegszer van üresen áll,/beinduló játékos, akik aztán mehetnek vissza lesről, mert inkább odapasszolják Messinek 3 ember gyűrűjébe.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.02.16. 12:51:51

mess2009 írta:a védekezés....az első félidőben sztem elég jól ment. de azt nem értem, hogy ez a kapunk előtti baromkodás edzői utasítás? netán taktika? mert egyetlen épeszű oka lehetne: ebből egy villámgyors előre íveléssel előny az ő térfelükön.amúgy meg ha ezt látom (és edző vagyok!!) kirúgatok a kapussal és az előretolt különítmény el van intézve!) a másik, a középpályás védekezés?! egyedül Vidal képes hatékonyan művelni. ezek arra vannak kiképezve, hogy elmozogjanak!! mert így van alkalom az istenített passzolgatásra. a nagy területen való védekezés amilyen a pálya közepe csak a szoros emberfogással lehet esélyes, mert különben ki-passzolgatnak ahogy rendre velünk történik. a szélsőink védekezése is gyatra sajnos ahogy lentebb írta valaki (rajtam kívül is) Alba a három méteres beállásaival simán átjátszható, Semedó pedig egyszerűen nincs a helyén a 90-ből 70 percen át. ezért aztán túl sok teher jut a két középső védőre, hiszen Pique védte le most is a teljes jobb oldalt.(el is fáradt a végére rendesen.)
az már csak hab a tortán, hogy Semédó-Alba-SR azért ácsorog elől, hogy 10-ből 9 szer NE ELŐRE, hanem hátra induljon....
a kérdés, hogy QS egyáltalán látja e? ha igen így képzeli?! fene tudja.
Én ezeket a hátsó életveszélyes passzolgatást nem értem mire, egy labdavesztés, ami lehet egy rossz passz, vagy labdaátvétel netán figyelmetlenség és máris gólhelyzetbe hozzák az ellenfelet 20-30 méterre a kaputól.
A másik ezek a kisszögletek, több veszélyt jelentenek a saját kapunkra mint az ellenfélére, pedig szerintem nőtt a csapat magassága az elmúlt években...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.16. 09:35:11

a védekezés....az első félidőben sztem elég jól ment. de azt nem értem, hogy ez a kapunk előtti baromkodás edzői utasítás? netán taktika? mert egyetlen épeszű oka lehetne: ebből egy villámgyors előre íveléssel előny az ő térfelükön.amúgy meg ha ezt látom (és edző vagyok!!) kirúgatok a kapussal és az előretolt különítmény el van intézve!) a másik, a középpályás védekezés?! egyedül Vidal képes hatékonyan művelni. ezek arra vannak kiképezve, hogy elmozogjanak!! mert így van alkalom az istenített passzolgatásra. a nagy területen való védekezés amilyen a pálya közepe csak a szoros emberfogással lehet esélyes, mert különben ki-passzolgatnak ahogy rendre velünk történik. a szélsőink védekezése is gyatra sajnos ahogy lentebb írta valaki (rajtam kívül is) Alba a három méteres beállásaival simán átjátszható, Semedó pedig egyszerűen nincs a helyén a 90-ből 70 percen át. ezért aztán túl sok teher jut a két középső védőre, hiszen Pique védte le most is a teljes jobb oldalt.(el is fáradt a végére rendesen.)
az már csak hab a tortán, hogy Semédó-Alba-SR azért ácsorog elől, hogy 10-ből 9 szer NE ELŐRE, hanem hátra induljon....
a kérdés, hogy QS egyáltalán látja e? ha igen így képzeli?! fene tudja.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.16. 00:39:35

Védelem sosem volt elit nálunk, a védekezés igen.
Azért egy Alves-Puyol/Mascherano-Márquez/Pique-Abidal védelem bőven elit, sőt, azt mondanám nagyon szűk elit. A Pep-csapatot általában nem a védelem miatt szoktuk emlegetni, pedig az is brutál erős volt.

Értem, amit mondasz persze, de az egyéni hiba is nagyon sok hátul, sokszor viszonylag egyszerű dolgokat sem tudnak megoldani. Jó példa a Liverpool, hogy egy klasszis, karizmatikus ember mennyit tudott dobni az egész védekezésükön.

Abban is igazad adok neked, hogy Busquets kevés már, hisz jó ideje ezen a véleményen vagyok én is.

Ezért mondom, hogy vannak még posztok, ahová erősítene kellene, sokkal inkább, mint Neymart visszahozni, aki egyébként szerintem közel sem dobna annyit a támadójátékunkon, mint azt sokan gondolják.

Amúgy sem tudom, miből igazolnánk le Neymart. A világ összes pénzét elköltöttük már az elmúlt években. :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.02.16. 00:30:57

Anno ők már egyszer feltörték a hivatalos twtter fiókot, és akkor Di Maria volt bejelentve. :D

Raktak ki képet is Neymar bejelentéséről, abba az idei mezben pózolt. Lehet volt elmentve ilyen kép tényleg, arra az esetre, ha sikerül leigazolni Neymart, de szerintem inkább a hackerek vicceskedtek csak.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.15. 23:33:57

NovaProspekt írta:Neyboi visszajöhet, ha a szerződése lejárt, előbb nem hiszem, h van rá mód
Lenne rá, a hírek szerint ha egy játékos az első szerződésével fut az adott klubnál, és 3 szezon után kérvényezheti, hogy az UEFA kiszámolja a piaci értékét, ami alapján kötelezően kivásárolható.
Nem tudom, lehet hogy nem véletlen az, hogy még mindig nem hosszabbított(nagyobb fizuért), annak ellenére hogy a szezon elejéhez képest megtalálta a helyét a csapatban, és a szurkolók is elfogadták.

Sajnos tényleg nagyon hiányzik Neymar a csapatból, vagy egy hasonló karakter, ha nincs Messi, vagy épp nem megy neki, nem nagyon van olyan aki a hátára tudná venni a csapatot hosszú távon.

Persze a védelemmel is hatalmas gebasz van, érdekes lesz a nyár, nagyon kéne legalább 1 TOP hátvéd, és rendbe szedni a védelmet.


Amúgy azt hallottátok, hogy feltörték a klub hivatalos twitterjét? :lol: Az elkövetők szerint elolvastak pár személyes levelet és ezek alapján Neymar visszatér.(Ebből kérdés mennyi az igaz, zsiványok szavára nem mindig kifizetődő sok tétet rakni :D )
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.02.15. 22:36:45

Nem igazán lelkesen várom a Nápoly elleni BL kalandot.... #-o
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.15. 21:30:27

Védelem sosem volt elit nálunk, a védekezés igen. Ne keverjétek a kettőt.
A védekezésünk csaptszinten volt rendben, a kp szűrt rengeteget, a védelemnek így könnyebb dolga volt.
Most is a kpt kéne rendbe tenni, hogy ne ronthassanak rá a védőinkre csak úgy, ellenállás nélkül.
Busit ki kell venni onnan, vagy felpofozni 10 percenként, mindjárt jobb lenne a helyzet.
Vagy kiverni a szélsővédőink fejéből azt, hogy feladják a szélt, és a saját középső védőinket fogják.
Serdülőben ilyet csinálna valaki, mint nálunk a szélső védők ezekben a szitukban, akkor az edző lehívja és elküldi 10 pályakörre, aztán ha észhez tért visszaengedi.
Nálunk 6-7 éve ez a divat, hogy ezt csinálják a szélsővédőink.

Egyébként voltak jó periódusaink a meccsen, azokból kellene meríteni.
Amin még változtatni kellene, de sose fogunk, hogy állandóan Messit keressünk. 2-3 szitura is emlékszem, hogy lesen volt, gyalogolt vissza, nem is kérte a labdàt de felpasszolták rá....tehát azt sem lehet ràfogni hogy ő terrorizálta a társakat hogy passzoljanak neki.
De fel kell vállalnia a többieknek is a passzokat előre m, és nem alibizni a félpályáról hazalőtt labdákkal (a’la busi) és a 1-2 méteres hulladék passzokkal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.02.15. 20:57:19

Továbbra is Neymar-t akarjátok.

Jelenleg továbbra is sérült a csóka, vagy nyávog és azért nincs nevezve?
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.15. 20:51:11

Nyílván akad még poszt, ahová kell erősíteni, pl középső védőt én is hoznék, akárcsak egy középpályást, aki társa lehetne hosszabb távon is a De Jong - Arthur kettősnek, de ha az a cél, hogy ne csak Leora támaszkodjon a csapat, ahhoz Ney kell.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.15. 20:14:59

Neyboi visszajöhet, ha a szerződése lejárt, előbb nem hiszem, h van rá mód
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.15. 20:10:58

Rivaldo11 írta:
Gaillard írta:Sajnos most is az a helyzet, ha Messi labdái, ütemváltásai, szólói nincsenek, akkor - Ansu Fatit leszámítva - tulajdonképpen veszélytelen ez a csapat előre és az argentin nyáron már 33 éves lesz. Egyszerűen fizikailag nem fogja tudni fenntartani azt a szintet, amit elvárnak tőle, viszont kevesen bírnak potenciállal ebből a keretből arra, hogy kiváltsák ezt a támadó potenciál csökkenést.
Sokan ezt nem értik meg, hogy épp ezért kell Neymar, mint egy falat kenyér. Képes arra, hogy Messit tehermentesítse, esetleg át egye tőle a pálcát, ha bármi van. Nekem a nyári szezon legfontosabb igazolása lenne a brazil.
Szerintem meg nem. 16/17-ben gyengébb volt a csapat, mint most, pedig volt Neymar. És nem az a bajunk, hogy nem lövünk elég gólt, hanem, hogy túl sokat kapunk. A védelem kéne egy beton ember, többet segítene, mint Neymar és Mbappé együtt.

Ja, és a támadásépítés is hátul kezdődik, mi pedig sokszor alig bírjuk kihozni a labdát.
Persze nem tudjuk mit hoz a jövő, de Neymarnak nagyobb esélye van BL-re Párizsban, mint Barcelonában. Az a csapat elég tuti, Mbappéval parádéznak.
Igen, egészen addig, amíg nem jön az első komolyabb ellenfél szemben a BL-ben. :lol: A Dortumndon még TALÁN átmehetnek, bár tavaly a MU is megtréfálta őket, szóval ez sem egyértelmű.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.02.15. 20:04:46

Rivaldo11 írta:, hogy épp ezért kell Neymar, mint egy falat kenyér.
Persze nem tudjuk mit hoz a jövő, de Neymarnak nagyobb esélye van BL-re Párizsban, mint Barcelonában. Az a csapat elég tuti, Mbappéval parádéznak.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.15. 19:35:19

Gaillard írta:Sajnos most is az a helyzet, ha Messi labdái, ütemváltásai, szólói nincsenek, akkor - Ansu Fatit leszámítva - tulajdonképpen veszélytelen ez a csapat előre és az argentin nyáron már 33 éves lesz. Egyszerűen fizikailag nem fogja tudni fenntartani azt a szintet, amit elvárnak tőle, viszont kevesen bírnak potenciállal ebből a keretből arra, hogy kiváltsák ezt a támadó potenciál csökkenést.
Sokan ezt nem értik meg, hogy épp ezért kell Neymar, mint egy falat kenyér. Képes arra, hogy Messit tehermentesítse, esetleg át egye tőle a pálcát, ha bármi van. Nekem a nyári szezon legfontosabb igazolása lenne a brazil.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.02.15. 19:17:47

Zsono írta:A VAR és a bármikor később is képkocka szintű lassítással visszanézhető sportbéli jeletek világában azt mondja egy terminátor, hogy magát védte. Könyökkel ment előre, mint anno Tóth Janika a Toyota Celicával: kilinccsel előre...
Mekkora duma :D

Régi szép idők a magyar rally világából :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.15. 18:57:46

A lőtt gólok számára nem lehet nagyon panasz, viszont a kapottaké valami tragikus. Több mint kétszer annyit kaptunk mint a real. Valószínűleg az idei bajnokság ezen fog elmenni, mert én nem látom hogy hirtelen ez megváltozna. Beton középpálya és védelem kéne, de mind a kettő borzasztó jelenleg.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.02.15. 18:52:54

Sajnos most is az a helyzet, ha Messi labdái, ütemváltásai, szólói nincsenek, akkor - Ansu Fatit leszámítva - tulajdonképpen veszélytelen ez a csapat előre és az argentin nyáron már 33 éves lesz. Egyszerűen fizikailag nem fogja tudni fenntartani azt a szintet, amit elvárnak tőle, viszont kevesen bírnak potenciállal ebből a keretből arra, hogy kiváltsák ezt a támadó potenciál csökkenést.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.15. 18:33:10

Feast4 írta:
Vakmacska írta:Messi mintha az utóbbi időben inkább Xavi vagy Ini szerepét vette volna át. Sajnos ez a bealvás megint előjött.
QS fején látszódott, hogy nem tetszik neki.
Nem fog tudni vele mit csinálni.Pont gyors emberünk nincs középen.Rakitic,Vidal, Busquets főleg lassú mint a tetű.A fiatalok se valami gyors léptűek, talán de Jong tudna nagyobb sebességen játszani de a többiek nem.

Szerintem Messi játékán is ez látszik.
Vidal szerintem annyira nem lassú, de Jong pedig kifejezetten gyors játékos.
Nálam Messi a meccs embere. A befejezés ugyan ma sem jött össze, de nem bírták tartani, és jöttek remek passzok. A gólpassza döntő fontosságú volt, éppen lendületben volt a Getafe. Griezmann befejése is szép volt, de nálam a passz vitte a pálmát. + a francia a végén két meccslabdát rontott, az akár sokba is kerülhetett volna.

Firpo játéka tetszett még, Alba úgy sincs mostanában nagy formában, szóval nézném gyakrabban a játékát.
Válasz küldése