Yerry Mina

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
2
14%
2
8
57%
3
4
29%
4
0
0 szavazat
5
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 14
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.18. 23:01:39

Samper írta:
Azért kell Minát emlegetni, mert Todibonak és Araujonak n9incs posztja - róluk pedig beszélni kell. Ki másnál lehetne a két fiatal belsővédőről írni?
topiknak hívjuk, nem postnak.

Mina lassú volt, jelenlegi csapatban plàne tarthatatlan lenne, itt jelenleg top vèdőnek tartott embereket is beáraznák, mivel nincs védekezés a védelem előtt, plusz a szélsővédők rájuk szaladnak zavarni.

Todiboban 100szor több lehetőség volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.02.18. 22:53:37

fanbarca írta:
Peter írta:Mina Piqué posztján játszik....tudásban annyit biztos tud amit Lenglet...a fejelő játéka pedig sokkal jobb védőként is és szögletnél támadásnál is....vb-n szerzett fejes góljairól nem is beszélve....egy jó formában lehezott vb után adtuk el....Ancelottinál fix kezdő...butaság volt eladni
Utólag lehet olyanokat mondani, hogy talán több volt benne. De aki látta a meccseit Barca meccsben, érti, hogy miért nem volt butaság eladni.
Nem kapott elég játékpercet....Busi is mennyit csetlett botlott Pep alatt az elején....Mina erős, jó fizikumú....csiszolódott volna itt biztosan....
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.02.18. 22:20:48

Peter írta:Mina Piqué posztján játszik....tudásban annyit biztos tud amit Lenglet...a fejelő játéka pedig sokkal jobb védőként is és szögletnél támadásnál is....vb-n szerzett fejes góljairól nem is beszélve....egy jó formában lehezott vb után adtuk el....Ancelottinál fix kezdő...butaság volt eladni
Utólag lehet olyanokat mondani, hogy talán több volt benne. De aki látta a meccseit Barca meccsben, érti, hogy miért nem volt butaság eladni.
més que un club
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.02.18. 22:15:15

Mina Piqué posztján játszik....tudásban annyit biztos tud amit Lenglet...a fejelő játéka pedig sokkal jobb védőként is és szögletnél támadásnál is....vb-n szerzett fejes góljairól nem is beszélve....egy jó formában lehezott vb után adtuk el....Ancelottinál fix kezdő...butaság volt eladni
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.18. 17:27:38

Subinho írta:
MatyiG írta:Szerintem egy 3. vagy 4. számú védőnek Mina is jó lehetett volna.
Miért kell még mindig Minát emlegetni, idegen test volt a pályán, ennyire béna hátvédet nem is tudom mikor láttam Barcelonában :D
Mathieu, Oleguer, Csiga, soroljam meg?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.18. 17:07:10

Subinho írta: Miért kell még mindig Minát emlegetni, idegen test volt a pályán, ennyire béna hátvédet nem is tudom mikor láttam Barcelonában :D
Azért kell Minát emlegetni, mert Todibonak és Araujonak n9incs posztja - róluk pedig beszélni kell. Ki másnál lehetne a két fiatal belsővédőről írni?
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.18. 15:33:49

MatyiG írta:Szerintem egy 3. vagy 4. számú védőnek Mina is jó lehetett volna.
Miért kell még mindig Minát emlegetni, idegen test volt a pályán, ennyire béna hátvédet nem is tudom mikor láttam Barcelonában :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.17. 21:11:45

Messi és Araujo mennének le félidőben, csak ennyin múlik. Hogy ez eddig nem jutott senkinek eszébe. Aztán a 85.percben meg jöhetne bárki időhúzó cserének, addigra úgyis el lesznek döntve a meccsek.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.17. 19:51:17

nemvolttaggyules írta:Araujoról megnéztem az összegyűjtött videókat, tehetséges a fiú, nem értem miért nem próbálják ki több meccsen is az első félidőkben, a másodikban jöhet be helyette más. Pár meccs után tisztább képet kapna róla mindenki.
Középhátvédet mi értelme a félidőben lecserélni?
nemvolttaggyules
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020.01.12. 22:15:15

2020.02.17. 19:24:04

Araujoról megnéztem az összegyűjtött videókat, tehetséges a fiú, nem értem miért nem próbálják ki több meccsen is az első félidőkben, a másodikban jöhet be helyette más. Pár meccs után tisztább képet kapna róla mindenki.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.17. 12:50:47

Szerintem egy 3. vagy 4. számú védőnek Mina is jó lehetett volna.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.17. 12:43:55

Szerintem nem gond, Mina nem volt, és szerintem soha nem is lesz Barca szint.

Todibo és Araujo már más kávéház, előbbi elengedését a mai napig nem értem, utóbbi meg egyelőre nem tudott sokat mutatni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.02.17. 12:23:46

Samper írta:Felelőtlenségnek tartom Valverde ésa Setien részéről, hogy alőbb Minának, aztán Todibonak, most pedig Araujonak nem adják meg a bizonyítási lehetőséget. Mindezt úgy, hogy évek óta tudjuk, hogy a belső védelmünk sebezhető. Honnan tudják, hogy nem házon belül van a megoldás, ha ki se próbálják?
Nyilván ennyi év után már lehet ezt írni. Csak szegény Mina amikor itt tevékenykedett néhány meccsen, annyira lassú volt, hogy hozzá képest Piquét Usain Boltnak láttam. Ez még nem akkora gond.
Ami nagyobb baj, hogy a szakmai stáb is így látta.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.17. 10:37:05

Felelőtlenségnek tartom Valverde ésa Setien részéről, hogy alőbb Minának, aztán Todibonak, most pedig Araujonak nem adják meg a bizonyítási lehetőséget. Mindezt úgy, hogy évek óta tudjuk, hogy a belső védelmünk sebezhető. Honnan tudják, hogy nem házon belül van a megoldás, ha ki se próbálják?
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.07. 15:24:04

Fel nem foghatom, hogy min variának? Már kacagva írnám is alá a papírokat, majd háromzoros árak repkednek érte....
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.31. 06:46:34

nekem is szimpi, és sajnálom is, hogy így alakult a helyzete, mert nyilvánvaló áldozata ennek a "sportigazgató ezt akarja, az edző meg azt" hülyeségnek. idehozták úgy h a Valverde nem akarta, rém hálátlan helyzet. viszont ha EV nem számít rá, akkor én elfogadom a döntését, mert ő tudja h milyen KH-ra van szüksége, és elképzelhető h Mina nem ilyen, aki azért elég sajátos játékstílust képvisel és számomra is elüt a többi belső védőnktől - attól függetlenül, hogy a válogatottban jól tolta az VBn, tök más csapat, rendszer és elvárások.

de a nyilatkozata nekem is tetszik, mondjuk az megfogalmazódott bennem, h ha önbizalmat akart növelni, akkor lehet nem Messit meg Suarezt kellett volna kihívni szabadrúgás versenyre :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.30. 21:39:26

dinnyesz írta:Nekem nagyon szimpatikus fazon, ez a mostani nyilatkozata is tök őszinte és általában mindig így nyilatkozik. A megmoondom őszintén pénz ide vagy oda remélem ő lesz az a kh akit megtartunk. Van benne egy jófajta bolondság ami Alves óta nem nagyon volt a csapatban :D Lehet szidni a brazilt ,de szerintem kellenek a mókás emberek egy öltözőbe és ő is ilyennek tűnik. Remélem kap még 1 évet a bizonyításra.
Sajnos szerintem őt és Marlont is eladjuk, pedig én inkább valamelyiküket tartanám meg Piqué cseréjének, és Vermát adnám el. A belga jövőre legkésőbb távozni fog, és akkor majd kell valaki Piqué mögé, nem kéne újra hajkurászni egy védőt, aki gondolom, hogy De Ligt lesz, akit jövőre 60 millió euró alatt biztos, hogy nem fogunk tudni elhozni, de lehet, hogy már most sem tudnánk ennyiért.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.07.30. 21:30:09

Nekem nagyon szimpatikus fazon, ez a mostani nyilatkozata is tök őszinte és általában mindig így nyilatkozik. A megmoondom őszintén pénz ide vagy oda remélem ő lesz az a kh akit megtartunk. Van benne egy jófajta bolondság ami Alves óta nem nagyon volt a csapatban :D Lehet szidni a brazilt ,de szerintem kellenek a mókás emberek egy öltözőbe és ő is ilyennek tűnik. Remélem kap még 1 évet a bizonyításra.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.26. 12:27:03

tengit írta:Holott, azért a jelek szerint annyira nem rossz, hogy a kispadra ülve ne tudjon időnként jól beszállni abba meccsbe, ahol legalább hárman jól fociznak.
Amúgy az eddigi csoportmeccseken Mina volt a legjobb középhátvédünk a VB-n. Umtiti elég fogalmatlan, Piquének szintén vannak gyenge pillanatai, Vermaelen meg eddig max. a fifában focizott. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2018.06.26. 12:01:56

Komolyan mondom, időnként a pokolra kívánom ezt a vezetést. Évek óta megy a kapkodás, szórják a pénzt meggondolatlanul, aminek következtében ugyanazt az "árut" csak potom áron tudják továbbadni. Van, aki meccsek sokaságán bizonyíthatja alkalmatlanságát, és van, akiről - kis túlzással - néhány perc alatt lemondanának. Dembelét már el is adták volna, ha tehetik, úgy, hogy gyakorlatilag alig tudott a csapattal edzeni sérülései miatt, holott rendkívül fiatal, és ugyanennyire tehetséges. És itt van Mina, akit - kivételesen - korrekt áron sikerült megszerezni, betették néhány meccsen percekre, majd kezdőként az évad leggyengébb Barcájába, ahonnan már lehetetlen lett volna lefelé kilógni, mégis őt kiáltották ki bűnbaknak, és máris mehet. Holott, azért a jelek szerint annyira nem rossz, hogy a kispadra ülve ne tudjon időnként jól beszállni abba meccsbe, ahol legalább hárman jól fociznak. Helyette pedig jöhet háromszoros áron az a Lenglet, aki nyilván nem rossz, de közel sem biztos, hogy annyival jobb. Tudom, EU-n kívüliség, de ha igaz, Coutinho révén ez a probléma hamarosan megoldódhat. Őszintén szólva nem bánnám, ha új emberek kezébe kerülne a gyeplő, mert ezek időnként már infarktus közeli állapotba hozzák a Barcáért szorítókat.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.06.25. 18:45:29

Ronaldinho0408 írta:
En elhiszem, hogy nem bizol egy europai tapasztalattal nem rendelkezo, del-amerikai jatekosban, de pontosan mivel erdemelte ki a "brazil bohoc" megnevezest?
Olyan "saga" megy körülötte, mintha egy komoly képességekkel rendelkező, kipróbált játékost akarnánk elhozni. Bohózat egy lassan 22 éves "fiatal tehetségért", aki még csak a válogatottság közelében sem volt. Nem véletlenül nincs igazi verseny a srácért. Douglas 2.0-nak néz ki. A bosszantó pedig még csak nem is az, hogy egy vagyonért és nagy valószínűséggel szép csúszópénzek árán (hogy minden vezetőnek megérje) érkezik, hanem az, hogy a saját tehetségeink elöl veszi majd el a helyet.
Mina esetében (hogy ne legyek off) legalább el lehetett mondani, hogy van nemzetközi tapasztalata a válogatottal, illetve olyan posztra érkezik, ahova jelenleg nincs igazi aspiráns a B-ből egy rizikófaktoros Verma mellé. Ennek ellenére fél év után zavarnánk el. :roll:
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.25. 17:00:10

crixus írta:Mina-val kapcsolatban érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy kell-e nekünk egy újabb olyan játékos, aki 0 európai futballtapasztalattal rendelkezik. Igen, Arthur-ról van szó. Neki még igazán válogatott-tapasztalata sincs. Az ilyen játékosoknak először 1 középcsapathoz kellene menni, ahol belerázódhatnak az európai fociba illetve kiderülhet, hogy mennyire is tehetségesek, nem pedig egy top-csapatba a padra. Első sorban nem ilyen játékosokra kellene vadászni, pláne nem nekünk, ahol van egy elvileg nívós akadémia is. Nem fogok örülni a brazil érkezésének, inkább tartanánk meg Mina-t, ha már megvettük és passzoljuk le Verma-t valahova, akire úgysem lehet sajnos igazán számítani. A középpályán pedig első sorban a fiataljainknak kellene lehetőséget adni mint a brazil bohócnak.
En elhiszem, hogy nem bizol egy europai tapasztalattal nem rendelkezo, del-amerikai jatekosban, de pontosan mivel erdemelte ki a "brazil bohoc" megnevezest?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.06.25. 15:04:37

őszintén szólva én elképzelni sem tudom, hogy az ilyesmit, hogy játsszák le?! nézünk hosszú hónapokig egy embert megvesszük xy millióért aztán megnézzük (közelről is?! :shock: )még egyszer és szólunk a főnöknek, sajna tévedtünk ez mégsem kell? számos más esetben az élet más területein ezért már börtön jár!
mellesleg Mina a töredék időt kapta mint pl. Gomes és máris mehet? hol volt Valverde eddig? pontosabban addig amíg dönteni kellett?
hogy ne csak polemizáljak: amit eddig láttam Minából az (nálam) nem ok az eladására.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.25. 12:40:02

Jó meccset hozott, Lewandowski nem sok levegőhöz jutott mellette. Habár ez legalább annyira volt köszönhető az ötlettelen lengyel középpályának, mint Minának. A gólja meg jókor jött és fontos volt.

Ennek ellenére én eladnám. A válogatottjában mindig is jól teljesített, így nem meglepő, hogy tegnap is jól játszott. Viszont szerintem elképzelhető, hogy a Barca játékába nem illik annyira, így ha a VB-n szárnyalni fog Kolumbiával, akkor 20-30 M-ért el kell adni. Az végképp luxus, hogy nem EU-s helyet foglal negyedik számú középhátvédként.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.06.25. 07:28:08

Mina-val kapcsolatban érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy kell-e nekünk egy újabb olyan játékos, aki 0 európai futballtapasztalattal rendelkezik. Igen, Arthur-ról van szó. Neki még igazán válogatott-tapasztalata sincs. Az ilyen játékosoknak először 1 középcsapathoz kellene menni, ahol belerázódhatnak az európai fociba illetve kiderülhet, hogy mennyire is tehetségesek, nem pedig egy top-csapatba a padra. Első sorban nem ilyen játékosokra kellene vadászni, pláne nem nekünk, ahol van egy elvileg nívós akadémia is. Nem fogok örülni a brazil érkezésének, inkább tartanánk meg Mina-t, ha már megvettük és passzoljuk le Verma-t valahova, akire úgysem lehet sajnos igazán számítani. A középpályán pedig első sorban a fiataljainknak kellene lehetőséget adni mint a brazil bohócnak.
Lezárt