Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.26. 21:06:07

Agüero, Sterling és Silva miért nem kezd?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.20. 11:21:19

Peter írta:Oké, lesz visszavágó, továbbjuthat a Valencia....de tegye a szívére a kézét az, aki gondolt ilyen 4-1 eredményre....világos, hogy minden meccs más és más, de közelmúltban a Valencia nem kapott ki sem tőlünk, sem az Atletitől, sem a Realtól...mindenesetre komolyan kell vennünk azt a nápolyi kirándulást
Nem vitatom, hogy komolyan kell venni a Napoli elleni párharcot, de azt megjegyezném, hogy az Atalanta most sokkal jobb formában, mint Gattuso csapata.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.02.20. 11:09:47

Oké, lesz visszavágó, továbbjuthat a Valencia....de tegye a szívére a kézét az, aki gondolt ilyen 4-1 eredményre....világos, hogy minden meccs más és más, de közelmúltban a Valencia nem kapott ki sem tőlünk, sem az Atletitől, sem a Realtól...mindenesetre komolyan kell vennünk azt a nápolyi kirándulást
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.20. 10:05:58

fanbarca írta:Aki nézte a Spurs-Leipzig meccset, most már tényleg tisztán láthatta, miért Gulácsi az elmúlt 20 év legnagyobb focitudással rendelkező magyar labdarúgója. Ennek a tudásnak a terén (a szellemi, eszmei stb. értékeket most mellőzöm) messze ő van a legközelebb a világklasszisokhoz. =D>
20 év azért nagy időintervallum, voltak még néhányan, akik magas viszonylag magas szinten játszottak fénykorukban, pl. Gera, Király, Dárdai, Lisztes, Lipcsei. De Dzsudzsák is nagyon ígéretes volt a PSV-ben, más kérdés, hogy aztán a komolyabb sportszakmai sikerek lehetősége helyett a könnyebb pénzkeresést választotta.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.02.20. 09:03:37

MatyiG írta:
Peter írta:Egyre érdekesebbnek tűnik a nápolyi kiruccanásunk..... #-o [-o< #-o [-o<
Az ilyen bebofogeseknek a miertjet is leirhatnad...
Peter most tudta meg, h én is megyek két haverommal. Ezért...
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.02.20. 08:17:07

Peter írta:Egyre érdekesebbnek tűnik a nápolyi kiruccanásunk..... #-o [-o< #-o [-o<
A Napoli nem Atalanta es a Barcelona se Valencia. Elso blikkre X,2-re mondtam volna, de most megneztem milyen "bombaformaban" vannak az olaszok..., szoval sima 2-es. Igazabol egy dolog szol az olaszok melllett, az pedig, hogy azon a hetvegen a bajnoksagban a Barcanak sokkal fontosabb meccse lesz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.20. 07:04:43

Peter írta:Egyre érdekesebbnek tűnik a nápolyi kiruccanásunk..... #-o [-o< #-o [-o<
Az ilyen bebofogeseknek a miertjet is leirhatnad...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.02.19. 23:45:32

Egyre érdekesebbnek tűnik a nápolyi kiruccanásunk..... #-o [-o< #-o [-o<
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.19. 22:59:29

Kissé korán állt le a Lipcse, több is lehetett volna ebben, persze egy idegenbeli siker sosem rossz. Gulácsi fantasztikus volt, a spurs játékát nagyban meghatározta, hogy Son is kiesett. Nem dőlt meg el semmi, de remélem a Lipcse innen már továbbmegy.
A másik meccs döbbenet, szerintem innen nem tud visszajönni a Valencia.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.02.19. 22:56:52

Aki nézte a Spurs-Leipzig meccset, most már tényleg tisztán láthatta, miért Gulácsi az elmúlt 20 év legnagyobb focitudással rendelkező magyar labdarúgója. Ennek a tudásnak a terén (a szellemi, eszmei stb. értékeket most mellőzöm) messze ő van a legközelebb a világklasszisokhoz. =D>
més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.19. 22:31:11

Vakmacska írta:
Rivaldo11 írta:Meccseket nézi valaki? :D
Tetszik nagyon a Lipcse sokpasszos, mégis lendületes játéka, megérdemelnék a vezetést.
Vezetnek is. :D
Közben azon agyalok, hogy mi hogy tudtunk kikapni simán ettől a Valenciától?
Már 4-0 az olaszoknak.
Otthon mi is viszonylag simán vertük őket ősszel, idegenben szokott nehéz lenni ellenük.

A Lipcsének örülök én is, remélem minél tovább jutnak. (kivéve persze, ha keresztezik az utunkat)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.02.19. 22:23:38

Rivaldo11 írta:Meccseket nézi valaki? :D
Tetszik nagyon a Lipcse sokpasszos, mégis lendületes játéka, megérdemelnék a vezetést.
Vezetnek is. :D
Közben azon agyalok, hogy mi hogy tudtunk kikapni simán ettől a Valenciától?
Már 4-0 az olaszoknak.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.19. 22:00:54

Meccseket nézi valaki? :D
Tetszik nagyon a Lipcse sokpasszos, mégis lendületes játéka, megérdemelnék a vezetést.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.19. 21:47:23

optimus írta:
Teljesen feleslegesen futod le ezeket a köröket, az információ 99%ban a hétvégén Farkas Norbi kommentárjával megnézett meccsből, eurobarca főoldalból, és nso címek végig olvasásából jön.
ezzel szemben vagy Te, aki szabad bejárással bír a játékosokhoz, a vezetőséghez, és az összes klubhoz köthető újságíróhoz, médiamunkáshoz, és ezekből informálódik.

ezt már nem egyszer játszod el, hogy csak te vagy tájékozott a fórumon, mindenki más fotelből okoskodik. = akinek más véleménye van.

máskor jobb ha inkább végigolvasod a beszélgetést, mielőtt beleokoskodsz, talán értelmezni is tudod, miről volt szó egyáltalán.
persze csak ha belefér az idődbe két Barto és Messivel történő beszélgetésed között.

elképesztő.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.19. 21:36:39

Akkor talán edzőt is olyat kellett volna hozni, aki illik az eltervezett profilba, nem? Sőt, az lett volna a legfontosabb. Luis Enrique, de előtte Pep is fürdött be emberekkel, de voltak nagyon jó fogásaik is, meg amúgy is letettek ezt-azt az asztalra.

Hogy ne csak off legyen: vezet az Atalanta, úgy látszik eddig tartott a spanyol foci nagy feltámadása. :mrgreen:
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2020.02.19. 21:12:15

LG írta:
visca el barca írta:és azt Te honnan tudod h az edző nem bólintott rá a transferre? mert a marca meg az AS megirta? ezek csak ilyen találgatások, semmi több.
Ha rá is bólintott, nem arra a szerepköre szánta őket, amire mi elképzeltünk, sőt, nem is tudta megtalálni a helyüket a csapatban. Ebben persze több dolog is közrejátszott, de az biztos, hogy nem Iniesta és Neymar utódait látta bennük.

Nem volt Valverdével koncepció, még 2,5 után is kísérletezgetett.
De most mit szeretnél? Amiről itt beszélsz, az pont a projekt szintű gondolkodás. Nem az edzőnek hoznak játékosokat, hanem a projektbe illő játékosokat hoznak, olyanokat, akik illenek az eltervezett profilba. Abban az esetben amikor maga az edző a projekt, ő maga gyakorlatilag a sportigazgató is ( pl a Pool és a City ), akkor van az hogy a 2 gyakorlatilag ugyanaz. De még nálunk is ott volt Lucho, na alatta nem projekt szinten gondolkodtak hanem hozták azt akit az edző kért, jött is Arda, Denis Sui, Gomes, Vidal. Nem projektben gondolkodtak hanem az edzőnek hoztak 1 zsák szemetet amit 3 szezon volt kidobni.
visca el barca írta: igen, ez koncepcio. nezd. volt egy jol mukodo rendszerunk, ahonnan 1-2 ev alatt kiesett 3-4 ember akit potolni kellett hasonlo kaliberu jatekossal.

elment neymar, kellett egy jol cselezo, gyors, a vedelmeket megbonto jatekos, aki illett a rendszerbe. a vezetoseg probalt hosszutavba gondolkozni. dembele szerintem a legjobb valasztas volt, minden lehetosege meg volt arra, hogy a vilag egyik legjobbja legyen. aztan kiderult h alkalmatlan az elsportra, pech. csak ezt is mindenki barto nyakaba varrja, mintha o tehetne arrol h a gyerek egy rokkant.

a masik coutinho. iniesta elment, kellett egy karmester a helyere. sztem erre is az egyik legjobb megoldast valasztottuk, coutinho a poolban vilagklasszis volt. az, hogy a láma valverde leepitette meg szelsokent eroltette megint csak nem bartomeu hibaja.

most csak erre a ket jatekosra reflektaltam.
Teljesen feleslegesen futod le ezeket a köröket, az információ 99%ban a hétvégén Farkas Norbi kommentárjával megnézett meccsből, eurobarca főoldalból, és nso címek végig olvasásából jön.

A Haaland szitu tökéletesen leírja ezt, egy meccsen láttuk a BL-ben szóval az elnökség [auto_cenzúra] hogy inkább a minden szinten bizonyított Griezmann-t hozták, mikor Haaland 20 milla. Igaz hogy az a 20 nem 20 hanem 45 és azért a Dortmundba ment nem a MU-ba mert Raiola fixen 60 milla kivásárlási árat akart megszabni, amibe top klub soha nem menne bele. De ehhez mondjuk utána kéne nézni a dolognak és nem csak bebüfizni, hogy náluk tudnak igazolni nálunk meg nem.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.02.19. 20:46:48

Adom Visca véleményét.
Nem a vezetőség tehet arról hogy Dembelé porcelán meg Couthino sem vált be.
Egyébként meg szinte mindenki el volt halva tőlük előzetesen,hogy mekkora pléjerek...
A túlárazás meg szintén adott volt; Neymarért bankot robbantottunk és így mindenki annyira rántotta le a klubot amennyire csak akarta, főleg hogy a vezetőségnek presztizs kérdés hogy volt hogy Ney után egy 1-2 nagy név érkezzen a klubhoz .... :roll:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.19. 18:10:49

visca el barca írta:és azt Te honnan tudod h az edző nem bólintott rá a transferre? mert a marca meg az AS megirta? ezek csak ilyen találgatások, semmi több.
Ha rá is bólintott, nem arra a szerepköre szánta őket, amire mi elképzeltünk, sőt, nem is tudta megtalálni a helyüket a csapatban. Ebben persze több dolog is közrejátszott, de az biztos, hogy nem Iniesta és Neymar utódait látta bennük.

Nem volt Valverdével koncepció, még 2,5 után is kísérletezgetett.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.02.19. 17:55:08

és azt Te honnan tudod h az edző nem bólintott rá a transferre? mert a marca meg az AS megirta? ezek csak ilyen találgatások, semmi több.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.19. 17:49:19

visca el barca írta:
csababarca írta:Nálunk milyen koncepció van? az hogy szélsőt szélsővel pótolunk? Brávó.
ez nem koncepió
igen, ez koncepcio. nezd. volt egy jol mukodo rendszerunk, ahonnan 1-2 ev alatt kiesett 3-4 ember akit potolni kellett hasonlo kaliberu jatekossal.

elment neymar, kellett egy jol cselezo, gyors, a vedelmeket megbonto jatekos, aki illett a rendszerbe. a vezetoseg probalt hosszutavba gondolkozni. dembele szerintem a legjobb valasztas volt, minden lehetosege meg volt arra, hogy a vilag egyik legjobbja legyen. aztan kiderult h alkalmatlan az elsportra, pech. csak ezt is mindenki barto nyakaba varrja, mintha o tehetne arrol h a gyerek egy rokkant.

a masik coutinho. iniesta elment, kellett egy karmester a helyere. sztem erre is az egyik legjobb megoldast valasztottuk, coutinho a poolban vilagklasszis volt. az, hogy a láma valverde leepitette meg szelsokent eroltette megint csak nem bartomeu hibaja.

most csak erre a ket jatekosra reflektaltam.
Nekünk szurkolóknak érthető és logikus volt a két játékos leigazolása, csakhogy az edző, akit idehoztak, máshogy gondolkozott. És itt bukik a dolog, nem beszélhetünk koncepcióról, hogy ha a vezetőség és az edző elképzelései nincsenek összhangban.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.02.19. 15:06:34

csababarca írta:Nálunk milyen koncepció van? az hogy szélsőt szélsővel pótolunk? Brávó.
ez nem koncepió
igen, ez koncepcio. nezd. volt egy jol mukodo rendszerunk, ahonnan 1-2 ev alatt kiesett 3-4 ember akit potolni kellett hasonlo kaliberu jatekossal.

elment neymar, kellett egy jol cselezo, gyors, a vedelmeket megbonto jatekos, aki illett a rendszerbe. a vezetoseg probalt hosszutavba gondolkozni. dembele szerintem a legjobb valasztas volt, minden lehetosege meg volt arra, hogy a vilag egyik legjobbja legyen. aztan kiderult h alkalmatlan az elsportra, pech. csak ezt is mindenki barto nyakaba varrja, mintha o tehetne arrol h a gyerek egy rokkant.

a masik coutinho. iniesta elment, kellett egy karmester a helyere. sztem erre is az egyik legjobb megoldast valasztottuk, coutinho a poolban vilagklasszis volt. az, hogy a láma valverde leepitette meg szelsokent eroltette megint csak nem bartomeu hibaja.

most csak erre a ket jatekosra reflektaltam.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.19. 11:34:51

@miro:

Most egyelőre semmilyet sem tudunk játszani, ez ami zavar.
olyan dominánsak valószínűleg a közeljövőben nem leszünk, nem is várom el. Se azt a fajta játékot, mert irreális.
de el kellene dönteni lassan merre indulunk el, és aszerint igazolni, edzőt hozni.
Én azt látom, de lehet tévedek, hogy most a túlérésre játszik 3 éve a vezetőség, és arra, hogy a csapat magja elviszi a hátán a csapatot.
De Busi és Piqué erre már alkalmatlanok, így ez be is bukott.

Én azért szorgalmazom a változást minden szinten, mert minél tovább nyújtjuk ezt az időszakot, annál nehezebb lesz felállni belőle.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.19. 10:47:48

én úgy láttam, hogy Klopp az egy gólra játszott és éppen ennyit veszített, mert éppen az nem jött be.
az meg önmagáért beszél, hogy a világ egyik leg dinamikusabb, gyorsabb, erősebb csapata 70% feletti labdabirtoklást hozott le. ( amit rég mondok: ez ma már alap egy jobb csapatnál, ha szükség van rá!)
az Atletico elbaltázott néhány gólhelyzetet itthon, ha ezeket berúgja idegenben akár még tovább is juthat.
a nagy kérdés most már, hogy tényleg olyan sokat számít e a hazai pálya vagy ezt is meg lehet cáfolni
a Dortmund meg szét futotta a PSG. kényelmes derékhadát, azért én is úgy gondolom, hogy otthon esélyesebbek lesznek.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.19. 10:29:19

csababarca, a stilussal kapcsolatban igazad van.
Viszont nálatok volt egy nagyon domináns stílus 10 évig legalább.
Azt csak olyan játékosokkal tudtátok játszani,most hogy nincsenek,keresitek az utatokat.
Szerintem kell a változtatás,nálatok is és minden csapatnál is.
Amelyik csapat ugyanazt a focit játsza,pl Atletico,BVB,Juventus nem is tudnak igazán eredményesek lenni. Egy ideig megy ez,aztán eljön az a szint ahol tudni kell alkalmazkodni.
Ezt a Real szerintem szenzációsan csinálja. Az előbb említett csapatok,vagy a city,psg nem tudja alkalmazni,ezért is buknak be.

Szóval,igazad van,de nem biztos hogy az tökéletes ha egy fajta játékot játszol csak.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.19. 10:22:36

visca el barca írta: ezt ugy irod mintha nalunk nem lenne koncepcio es esz nelkul vennenk mindenkit. azert ekkora tulzasokba ne essunk mar. iniesta helyere jott coutinho, neymar helyere dembele stb. az mar teljesen mas kerdes h befurodtunk veluk es ezert durcizol meg fikazol mindent meg mindenkit.
az utobbi evek egyetlen erthetetlen igazolasa griezmann, akirol tudtuk h kozepso jatekos, megis szelre vettuk.

tovabbra is tartom, itt csak es kizarolag azert lehet bartoekat okolni, mert mindenkit brutalisan tularazva vettunk. amugy nevre akiket hoztunk teljesen rendben vannak, csak senki nem gondolta h kb mindegyikkel befurdunk.
Szerintem az hogy túlárazva vettünk játékosokat már elég nagy probléma.
Nálunk milyen koncepció van? az hogy szélsőt szélsővel pótolunk? Brávó.
ez nem koncepció.
a koncepció ott kezdődik, hogy van egy elképzelt játék, és ahhoz illően rakja fel az edző a játékosokat, akiket szerencsés esetben az ő elképzelései szerint igazolunk.

Ez mikor valósult meg? EV első évében, amikor volt koncepció, és ahhoz igazítva volt felrakva a csapat. Lehet a kényszer szülte, de volt.

Roberto már csak kapus nem volt, ez is a koncepció része?
Vagy hogy eladjuk a cseréinket, majd 3szoros áron veszünk még rosszabbakat?

Nem szidok mindenkit, csak aki megérdemli, pl én vagyok kb az egyetlen akik a végletekig kitartott Dembelé mellett, olvasd vissza a topikját, hogy kb egyedül vitatkoztam hónapokig védve őt az utálkozókkal.
Szerintem nincs koncepció. Pont ezt pofázom 4-5 éve, következetesen.
Régen a csapat játéka felismerhető volt, akár hőtérképek, ábrák alapján.
Ma ad hoc jelleggel focizunk, mindenféle tudatosság nélkül.

A Dortmund pl rendelkezik egy stílussal, és ahhoz hoznak edzőt, kb mindegyik ugyanazt játszatja, finomhangolásokkal.
De említhetném a Cityt is, de a real is felismerhető stílusjegyekkel rendelkezik, a Juve dettó, az AtMa meg pláne.
Mi szezononként váltunk össze vissza a felállásban, taktikában, 15ször, mert nincs amihez hosszútávon nyúlni lehetne.
Lehet ezt durcizásnak hívni, de ez a véleményem, és nem érdekel mit gondolsz pl Te.
Én azt tudom,hogy régen élvezet volt leülni nézni a meccseinket, most meg kínszenvedés az egész, és nem lehet élvezni.


De ne haragudj, hogy leírom a fórumon a véleményemet, majd legközelebb engedélyt kérek hozzá.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése