Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.02.22. 23:03:59

A Valencia elleni 2-0 után nem gondoltam volna ezt. Most úgy vagyok vele hogy “ebből még bármi lehet”

Egy hét múlva okosabbak leszünk. Lehet a Real még se annyira jó, és az is lehet hogy Setien még se akkora sügér.

Jah Dembele nagyon jó kontráknál is, láttuk a Liverpool ellen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.22. 22:55:34

\:D/
A végén még behúzzuk a bajnokságot.
Nem azt mondom, hogy álljunk be bekkelni jövő héten, de innentől nekik sürgősebb.
Most jól jönne egy egészséges Dembele, ha kontráznánk.

Nem baj, bízom benne, hogy Setien kitalál valamit, de ez a mai nap most feldobta a kedvem :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.22. 22:49:33

Tivadar6 írta:Miro, lassan rátok is igaz lesz a bajnoksággal kapcsolatban ami az újpestre, "Majd jövőre " :D
Lassan szoval egyetertek..
Lassan 10 eve hogy igaz mar..

Hazard lehozza a szezont 1 gol 1 golpasszal? :D :D
Kemeny a csavo nagyon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2020.02.22. 22:56:08-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.22. 22:48:44

Jól jött ez a két real betli, nem számítottam egyikre sem, hát még a kettőre együtt.

Hazard náluk nagyobb epic fail mint nálunk Dembelé.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2020.02.22. 22:40:28

Miro, lassan rátok is igaz lesz a bajnoksággal kapcsolatban ami az újpestre, "Majd jövőre " :D
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.02.22. 22:37:24

Ez mekkora gól volt!!!
Csak is Puyol
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.22. 22:36:55

Morales egy állat! Kúrtoá fel sem emelte a kezét!
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.22. 22:33:45

Tivadar6 írta:Ramosnak még van 20 perce megszerezni a második sárgát, és akkor a classicon pont nem fog játszani, drukkoljunk neki :D
Szerintem jobb nekünk, ha játszik.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.22. 22:31:59

miro. írta:Hazardnak ennyi.
Egy labon ugralva ment le..
Dembele.2.0, csak idősebb, dagibb, és kevesebbet rakott le az asztalra spanyol honban.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.22. 22:24:49

Hazardnak ennyi.
Egy labon ugralva ment le..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2020.02.22. 22:21:41

Ramosnak még van 20 perce megszerezni a második sárgát, és akkor a classicon pont nem fog játszani, drukkoljunk neki :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.21. 08:46:52

Hazard erdekes.
Mindenki dicsoiti hogy milyen jol jatszott,kozben meg ha nem csinalja az a bohoc kapus meg azt a felesleges tizenegyest egyaltalan nem lehet mondani hogy veszelyes volt az ellenfel kapujara.
Tartom hogy jatszunk egy siman 1-1-et,es akkor meg jott volna hogy hat igen ennel tobb kell,celra torobben kene jatszania.
Szoval kivancsi leszek hogy ez az 1goln1 golpassz hogy fog valtozni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.18. 23:48:23

Dehogy tudsz, azért nem fűzöl hozzá semmit. Gondolkozz már el azon, amit írtam, és ne csak annyit láss, ami épp előtted van.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.18. 23:46:58

NovaProspekt írta:
mess2009 írta: ,
Bocs de ez olyan nagy baromság, hogy az nem igaz. Ott most új erőre kaptak, motiváltan hozzák a meccseiket a bajnokságban, mert az előző két szezonban mi nyertünk. Törvényszerű, hogy az a csapat lesz az éhesebb, aki régebbóta nyert. Náluk most minden játékos jól néz ki (bár a James, Marcelo-féle arcok még így is gázak).
Nálunk válság van, edzőváltás, elnökbefeketítés, Messi összeszólalkozik a sportigazgatóval nyilvánosan. Itt most a hangulat fos, így minden játékosunk gyengébbnek is tűnik. A tavaly félisten Alba hullagyenge, Lenglet a tavalyi megbízható szintjéhez képest full középszer, Messi nem rúg gólt 5 meccse, stb.
Majd itt is jobbra fordulnak a dolgok, meg befoltozzuk a keretet pár normális igazolással (remélhetőleg egy új vezetőséggel), aztán fordulhat a kocka gyorsan.
Tavaly ugyanez ment, csak fordítva, hogy a Realnál milyen szhar mindenki, nekünk meg milyen király keretünk van, mert akkor épp ott álltak csehül a dolgok.
Mosolyoghatsz a reakciókon, de full fekete-fehéren látod az egészet, miközben csak az elmúlt pár szezonban is már bebizonyosodott, hogy húdejó és húdefos keret között kb. 4-5 igazolás (egy nyári transzferablak), és a csapatmorál milyensége a különbség.
természetesen én is tudnék jelzőt fűzni a fenti irományhoz, de inkább csak azt mondom ezen bizony már inkább sírni lehetne... :( :(
...befoltozzuk a keretet....igen megvesszük a kiesőjelölt tartalék csatárát...
egye fene, legyen feketén fehéren: a Real jelenlegi kerete sokkal erősebb mint a miénk. oszt ennyi.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2020.02.18. 15:13:57

LG írta:Hazardhoz: nekem olyan, mint nálunk Dembelé. A franciáról is azt gondoltam, sőt, még kicsit gondolom is, hogy ha hosszabb ideig egészséges lenne, akkor belelendülne, és sokat adhatna a csapatnak. A belgát ugyanígy látom, ha sérülések elkerülik, jó lesz ő Madridba, ha meg nem, akkor nekik is lesz Dembeléjük.

A stílusáról, funkciójáról pedig azt gondolom, ha nem CR utódjaként kell rá gondolni, hiszen nem kimondott gólvágó. Ő inkább játékban javíthat sokat a Madridon, cselezni, passzolni nagyon jól tud. Mondom, szerintem jó lesz ő, de CR góljait ő nem fogja pótolni, de a jelenlegi Realból más sem. Egy klasszis gólvágó nagyon kéne nekik, Benzema ugyan összekapta magát, de ő sem teljesen alkalmas erre a szerepre, inkább CR mellé volt jó másodhegedűsnek. Bale kifingott, Jovic eddig nagyon kevés, javulhat persze ő is, de akkor is inkább cserecsatárnak lehet jó.
Korrekt. +1

Annyi, hogy Hazard eddig (28 év körül van) nem nagyon volt sérülékeny. A legutóbbi sérülés is egy becsúszás utáni csont/porc törés okozta.

Am meg van a mi Dembelénk, úgy hívják Bale. Mondom ezt úgy, hogy hálás vagyok a kupás és BL döntős góljaiért. Csak Béla az elején még nem sérült annyit...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.18. 15:01:51

Hazardhoz: nekem olyan, mint nálunk Dembelé. A franciáról is azt gondoltam, sőt, még kicsit gondolom is, hogy ha hosszabb ideig egészséges lenne, akkor belelendülne, és sokat adhatna a csapatnak. A belgát ugyanígy látom, ha sérülések elkerülik, jó lesz ő Madridba, ha meg nem, akkor nekik is lesz Dembeléjük.

A stílusáról, funkciójáról pedig azt gondolom, ha nem CR utódjaként kell rá gondolni, hiszen nem kimondott gólvágó. Ő inkább játékban javíthat sokat a Madridon, cselezni, passzolni nagyon jól tud. Mondom, szerintem jó lesz ő, de CR góljait ő nem fogja pótolni, de a jelenlegi Realból más sem. Egy klasszis gólvágó nagyon kéne nekik, Benzema ugyan összekapta magát, de ő sem teljesen alkalmas erre a szerepre, inkább CR mellé volt jó másodhegedűsnek. Bale kifingott, Jovic eddig nagyon kevés, javulhat persze ő is, de akkor is inkább cserecsatárnak lehet jó.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.18. 14:08:24

mess2009 írta: (az "újszerepkörű" gólképtelen, kiöregedő Messi, a fogalmatlan, helyét nem találó, minek hozták ide Griezman, a még gyerek csoda?! Fati,,,) hirtelen jobb lett mint a Benzema, Bale,Hazard, Vinicius, Jovic,Vasquez,Brahim...csak többen vannak támadó választék! egyébként nagyon nem szívesen csinálok reklámot ezeknek azért nem sorol fel a középpályás netán a védő lehetőségeiket de ott is hasonló a helyzet.
Bocs de ez olyan nagy baromság, hogy az nem igaz. Ott most új erőre kaptak, motiváltan hozzák a meccseiket a bajnokságban, mert az előző két szezonban mi nyertünk. Törvényszerű, hogy az a csapat lesz az éhesebb, aki régebbóta nyert. Náluk most minden játékos jól néz ki (bár a James, Marcelo-féle arcok még így is gázak).
Nálunk válság van, edzőváltás, elnökbefeketítés, Messi összeszólalkozik a sportigazgatóval nyilvánosan. Itt most a hangulat fos, így minden játékosunk gyengébbnek is tűnik. A tavaly félisten Alba hullagyenge, Lenglet a tavalyi megbízható szintjéhez képest full középszer, Messi nem rúg gólt 5 meccse, stb.
Majd itt is jobbra fordulnak a dolgok, meg befoltozzuk a keretet pár normális igazolással (remélhetőleg egy új vezetőséggel), aztán fordulhat a kocka gyorsan.
Tavaly ugyanez ment, csak fordítva, hogy a Realnál milyen szhar mindenki, nekünk meg milyen király keretünk van, mert akkor épp ott álltak csehül a dolgok.
Mosolyoghatsz a reakciókon, de full fekete-fehéren látod az egészet, miközben csak az elmúlt pár szezonban is már bebizonyosodott, hogy húdejó és húdefos keret között kb. 4-5 igazolás (egy nyári transzferablak), és a csapatmorál milyensége a különbség.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.02.18. 13:46:18

mess2009 írta:komolyan jót nevetek a reakcióitokon... :D
Ezzel csak annyi gond van, hogy attól, hogy valami rossz, lehet nála rosszabb! Illetve a magam nevében tudok beszélni, de lehet, hogy mások is a közvéleménnyel ellentétben, nem szapulták a jelenlegi támadósort...

Nem írtam idén semmi negatívat Messiről!
Nem írtam gyakorlatilag a Griezmann topikba, de ha írtam volna, azt írnám, tud Ő többet is, de első szezonra számomra kielégítő a teljesítménye.
Fatiról csupa jót tudok írni, valamelyik topikban említettem, hogy félek hogy Krikic sorsára jut, de neki is szurkolok, sokat látok benne, ahogyan korábban Bojanban is.
Suárez sérült ugyan, de a korábban őt ért kritikákra, csak annyira hívtam fel a figyelmet, hogy a habzó szájas lehordás méltatlan egy klublegendához, mert Luis a Mi klubunk legendája! Vissza sírjuk még az urut egy ínségesebb csatár időszakban.

Dembelé más tészta, őt tudnám kritizálni, mind játék stílusban, mind mentálisan alkalmatlannak tartom a Barcelonához!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2020.02.18. 13:30:32

Varatrix írta:
ultrasur írta: El tudom fogadni, amit írsz. Sőt lehet kicsit elfogult is vagyok Hazardal szemben, de régóta nagy kedvencem.Szerintem a belga az általad felsorolt szintnél kiemelkedőbb, de majd a következő 3-4 szezon eldönti.
Nem a szokásos madridista cukkolás beszél belőlem: mit lát benne az aki topcalss-nak látja. Ha eltekintek Messitől, és Ronaldótól, akkor is szűk az a réteg: Mbappe, Neymar, Suárez, Lewandowski... Számokban nem látom a helyét a névsorban, illetve azt a vezető szerepet sem éreztem rajta annyira. Eléggé rapszódikus volt a Chelsea-ben. Az utolsó szezonja, asszem kiemelkedő volt, az megsüvegelendő, de akkor is nagyon bátor vállalásnak látom, hogy a CR után keletkező űrt kéne betöltenie.

Én elsősorban nem a képességeit vonom kétségbe, szerintem mentálisan van elmaradva attól a szinttől, ahova sokan teszik! Most is látszik, hogy Benzema az erősebb kutya a falkában, értékes játékos lehet Hazard, ha alájátszik a franciának, illetve az utána következő vezér bikának, de szerintem nem Ő lesz az soha!
A következő CR, Mbappé lehet, ha tényleg jön idén, vagy jövőre. (am. szerintem ő se lesz CR szint)

Hazard azt gondolom, abban lehet WC, ahogyan megbontja majd a védelmet és folyamatosan leköt majd X védőt, ezáltal helyett csinálva Benzemának és/vagy Mbappénak, de emellett hozni is tudja majd a pluszt, ha az aktuális vezérbika sérült, vagy formán kívül van.

Szerintem az évtized focisikereit egyébként nem egy Messi vagy CR szintű zseni és a mögötte lévő szintén jó erőkből álló csapat fogja meghatározni, hanem egy Liverpool szerű, ahol egy goat játékos se játszik, de mindenki a csúcsra van húzva a legjobb rendszerben.

Ehhez lehetnek a kulcs ilyen játékosok mint Ödegaard, Hakimi, Valverde nálunk, nálatok De jong, Arthur, Ansu stb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.18. 13:08:34

komolyan jót nevetek a reakcióitokon... :D
ha csak egy visszafogott kis csokrot tennék ide a támadó triónk minősítéseiről itt nálunk!!
(az "újszerepkörű" gólképtelen, kiöregedő Messi, a fogalmatlan, helyét nem találó, minek hozták ide Griezman, a még gyerek csoda?! Fati,,,) hirtelen jobb lett mint a Benzema, Bale,Hazard, Vinicius, Jovic,Vasquez,Brahim...csak többen vannak támadó választék! egyébként nagyon nem szívesen csinálok reklámot ezeknek azért nem sorol fel a középpályás netán a védő lehetőségeiket de ott is hasonló a helyzet.
mellesleg én is figyelek... látom az eredményességet, látom hogy máshol sem könnyű beépíteni új közegbe embereket de továbbra is tartom és lényegében ezt mondtam: ez az erőfölény előbb utóbb átcsaphat eredményességbe is. amúgy pedig , ne legyen igazam...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.02.18. 12:40:20

ultrasur írta: El tudom fogadni, amit írsz. Sőt lehet kicsit elfogult is vagyok Hazardal szemben, de régóta nagy kedvencem.Szerintem a belga az általad felsorolt szintnél kiemelkedőbb, de majd a következő 3-4 szezon eldönti.
Nem a szokásos madridista cukkolás beszél belőlem: mit lát benne az aki topcalss-nak látja. Ha eltekintek Messitől, és Ronaldótól, akkor is szűk az a réteg: Mbappe, Neymar, Suárez, Lewandowski... Számokban nem látom a helyét a névsorban, illetve azt a vezető szerepet sem éreztem rajta annyira. Eléggé rapszódikus volt a Chelsea-ben. Az utolsó szezonja, asszem kiemelkedő volt, az megsüvegelendő, de akkor is nagyon bátor vállalásnak látom, hogy a CR után keletkező űrt kéne betöltenie.

Én elsősorban nem a képességeit vonom kétségbe, szerintem mentálisan van elmaradva attól a szinttől, ahova sokan teszik! Most is látszik, hogy Benzema az erősebb kutya a falkában, értékes játékos lehet Hazard, ha alájátszik a franciának, illetve az utána következő vezér bikának, de szerintem nem Ő lesz az soha!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.18. 11:48:21

ultrasur írta:El tudom fogadni, amit írsz. Sőt lehet kicsit elfogult is vagyok Hazardal szemben, de régóta nagy kedvencem.

Szerintem a belga az általad felsorolt szintnél kiemelkedőbb, de majd a következő 3-4 szezon eldönti.
Deal :mrgreen:
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2020.02.18. 11:41:25

Stalkyard írta:
ultrasur írta:
Azt gondolom, hogy még ez a szezonja is menthető, ha hoz majd egy extrát a klasszikón meg a city ellen.
Aha, tehát ha az eddigi 1 gól meg 1 assziszt mellé hoz még kemény két-három jó meccset, akkor menthető a szezonja, szemben Griezmannal, aki amúgy nem hoz rossz számokat, ahhoz képest, hogy poszton kívül játszik a szezon nagy részében, és mellé mezőnyben amúgy elég hasznos.

Mondjuk CR óta nem csodálkozom, ott a jó megítéléshez nem kell konstans jó teljesítmény, elég pár jó meccs. :D

Ha meg Griezmann nem worldclass, akkor Hazard sem az.
Így van szerintem innentől, ha kulcsfontosságú klasszikuson és, amíg tart a BL azokon kiemelkedően játszik, akkor számomra menthető.

Pár jó meccs CR-nél azért azt jelentette, hogy az évi 30-40gól mellé hozta legfontosabb meccsek 90%-át. :D
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2020.02.18. 11:38:36

NovaProspekt írta:
ultrasur írta:Griezmann és Hazard nem egy szinten lévő focisták. Grizi egy jó csatár, semmit több. Hazard meg world class player.
Bocs, de ez szimplán elfogultság. Griezmann ugyanúgy világklasszis a posztján, ha ő nem az, akkor ki? Nálam a Hazard, Griezmann, Dybala, Coutinho-vonal játékosai kb. egy szinten vannak, de mindegyik hideget-meleget fúj mellette, Coutinho manapság már csak hideget. Nektek pedig éppen egy "jó csatár, semmi több" kellene, aki gólokat lő, nem egy újabb fazonszabász, mezőnyben fullextrás biciklicseles esernyőkirály. Persze ettől még az sem volt indokolt, h mi idehoztuk Grízlit.
El tudom fogadni, amit írsz. Sőt lehet kicsit elfogult is vagyok Hazardal szemben, de régóta nagy kedvencem.

Szerintem a belga az általad felsorolt szintnél kiemelkedőbb, de majd a következő 3-4 szezon eldönti.

Mondjuk Cou is érdekes, mert a 'poolban a posztján world class volt, azóta meg sehol semmi... szóval rengeteg dolgon múlik ez.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.02.18. 11:38:19

ultrasur írta:
Azt gondolom, hogy még ez a szezonja is menthető, ha hoz majd egy extrát a klasszikón meg a city ellen.
Aha, tehát ha az eddigi 1 gól meg 1 assziszt mellé hoz még kemény két-három jó meccset, akkor menthető a szezonja, szemben Griezmannal, aki amúgy nem hoz rossz számokat, ahhoz képest, hogy poszton kívül játszik a szezon nagy részében, és mellé mezőnyben amúgy elég hasznos.

Mondjuk CR óta nem csodálkozom, ott a jó megítéléshez nem kell konstans jó teljesítmény, elég pár jó meccs. :D

Ha meg Griezmann nem worldclass, akkor Hazard sem az.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése