Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.26. 22:41:33

Tomix354 írta:Miért, mi jobbak vagyunk?
na ez az.
két gyenge csapat meccse lesz.

ez az 1-1 már szimpatikusabb a citynek, lehetett volna rögtön 1-2 is ha Jesus befejeli a másodikat.

de közben ott van tiziből.
jó lenne megtartanák.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.26. 22:39:20

Tomix354 írta:Miért, mi jobbak vagyunk?
Igen.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.26. 22:35:21

Miért, mi jobbak vagyunk?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.02.26. 22:25:16

hat ha ezt a hulla gyenge realt nem birjuk 7vegen megverni, akkor assa el magat az osszes jatekos edzostul, mindenestul...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.26. 21:49:51

Jo eg mekkora makja van a Realnak.. Ez itt a vegen mar sima gol kellett volna hogy legyen.
Szornyu ez a meccs. Nem BL szint.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.02.26. 08:31:52

drobika írta:Lahoz lesz a bíró hétvégén :)
Éljen!
A leghülyébb spanyol bíró.
az hagyjan h ez az egyik leggyengebb biro, de raadasul imad szerepelni es koztudottan madrid szurkolo...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.26. 07:34:23

Lahoz lesz a bíró hétvégén :)
Éljen!
A leghülyébb spanyol bíró.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.02.25. 11:49:24

Kovbal88 írta:Ha egy játékos beválik, alapember lesz, akkor megéri a száz millás árát is. Dembeleről se gondolta senki, hogy ennyit lesz sérült nem volt ennek semmi előjele. Viszont megjegyzem, Messinek is bőven voltak problémái fiatalon. Sok olyan játékos van akinek volt komoly sérülése. A Barcából csak elég, Valdest, Puyolt, Xavit, Larsont, Etoo-t említeni.
Olvasd el újra, amit írtam, mert rosszul értelmezted. HA beválik. Mi a garancia, hogy beválik? Feltoltál 100 milliót a rulettasztalra, és szorítod a farpofádat, hogy nem égsz be vele. Miért nem keresel valakit 40-50-ért, ha nagyon költekezni akarsz? Fele, harmada a kockázat, és ugyanúgy nem tudod, hogy beválik-e. De akinek ennyi az ára, arról azért sejteni lehet, hogy ért is valamihez (kivéve, ha nyomsz egy André Gomest, azért te vagy a hülye). Umtiti jött 25-ért, és mielőtt el nem csesződött a térde, az egész gyerek egy nagy, nyújtott középső ujj volt a 2010-es években elszabaduló árak felé. Aztán persze ráment az egész a fekete mágiában és a törökbúzás pakolásban való hitére, most meg mehet a méhbe. De akkor is volt kb. 2 évig egy jó védőnk 25-ért, és abszolút leírható költség. És elsőnek is írnám le idén nyáron, olyan sebességgel, hogy befagyna az excel.

Kiemeltél egyébként négy saját nevelésű játékost és két embert, akiből az egyik ingyen jött, a másik meg 24 millióért, ami bőven megfelelő. Ezért is mondom, hogy félreértettél. Lautaro Martinezért akar a klub majd kifizetni kb. 110 millió eurót (mivel Messinek nem mernek majd ellenszegülni), amely emberünk akkora spíler, hogy ebben a hulladék olasz ligában 48 bajnokin elért 17 gólt. Máris hasra estem.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... _transfers

Nézzük most csak a top 15-ig, mert utána nehezen kezelhetővé válik a táblázat, bár nem mintha nem lehetne számszerint 25-ig kitolni ezt az egészet. Na szóval, Ronaldón és van Dijken kívül kit lehetne kiemelni? Neymart, aki azt sem tudja, hogy milyen dimenzióban él, mert a hülye apja telebeszélte a fejét, ő meg a tipikus futballista 90 IQ-jával nem látta át az egészet? Vagyis szerintem már tudja, hogy melyikben él, a valaha volt egyik legnagyobb és A legdrágább bukott futballista szerepe évről-évre erősebben nő rá. Vagy Mbappé, aki már most Balotelli utódja? És még röhögni sem lehet rajta, szimplán egy kis kö.csög, akit fel kellene képelni, gatyába rázni.

Tényleg tökre megéri százmilliós hitelbe verni egy klubot, vállalkozást, megéri lemeríteni a forrásokat, utána meg rinyálni, meg az előző elnökségre, arabokra, ufókra, szomszédra fogni mindent. GG. A Moneyball című filmet még mindig nem látták elegen.

Harmincasával futkároznak játékosok, akik bármilyen top klub profiljába beillenek. Egy rendes szakmai stáb mellett nincsenek nagyon kérdések. De az a klub, amelyik kb. 80+ millió fölé megy, az pl. csak ezen lista alapján legalább 80-85%-os valószínűséggel bukta a dolgot. Ja bocs, megfeledkeztem a mezeladásról. Minden gyereknek vagy hülyének eladjuk az új mezeket, ugye? Ennyi a 'Més que un club', ugye? A világ egyik legmenőbb sportbrandje vagyunk, a többi le van szrva, ugye? Lélek nincs, de euró van. Ugye. De én vagyok a hülye, hogy a hülyeséget nem bírom, és hogy nincs balansz a számok és a morál között a klubban.
MichaaBee írta:Mondjuk a Liverpoolra is elmondott mindenki mindent, amikor 2 éve elhoztak valami egyszezonos holland védőt a Southamptonból 85 milláért. :D

Egyébként többnyire egyetértek, a sportszakmai koncepció hiányzik jelenleg a Barcánál és a Realnál is.
Mike, ez meg pont szerencse, még Alisson is. Beszrás, de vitték a bankot. Kétszer is. Nagyanyámnak nem merem elmondani, mert még többet fog elkölteni lottóra. :D De egyébként hiba lenne továbbra is etalonként kezelni kettőjüket.

A Real-Barca kapcsán - két klub, amelyik egymást múlja alá színvonalban idén. Talán a 2006-07-es idényben fordult elő utoljára, hogy ekkora árnyék legyen mindkettő, ennyire uncsik és rosszak. Nagyon vérszegény Klasszikusra számítok, de hátha kapnak megint a fejükre a saját pályájukon. :D Kár, hogy nem vagy itthon, utoljára egy éve néztünk meccset.. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2020.02.24. 23:31:30

Sziasztok!

Igazatok van, hogy nincs egyik csapatnál se koncepció, de szerintem elég nehéz is ilyet keresni, mert folyamatosan eredménykényszer van. Én elfogadnám, ha csak a bajnokságot hoznánk, de akkor lehessen látni, hogy közben a fiatalokat beépítjük. Sajnos rossz irányba tart a klub... és már évek óta.

Alex
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.02.24. 21:56:58

Rinku írta:És igen, bezzeg a Liverpool. Ez van, amikor valahol van egy ténylegesen is létező sportszakmai projekt, nem egy majom seftel és ráfogja, hogy ja, amúgy van nálunk is. 10 éve nem látja nyomát ennek senki, de amúgy van.
Mondjuk a Liverpoolra is elmondott mindenki mindent, amikor 2 éve elhoztak valami egyszezonos holland védőt a Southamptonból 85 milláért. :D

Egyébként többnyire egyetértek, a sportszakmai koncepció hiányzik jelenleg a Barcánál és a Realnál is.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.02.24. 21:23:38

Rinku írta:
miro. írta:Eden Hazard minimum kb 2 honap.
Ennel rosszabb igazolast nem lattam meg.
29 eves,100 millioert.
Nálunk van, számszerint kettő rosszabb. Élő bizonyíték mind a három ember, hogy olyan szituációba egyszerűen nem kerülhetsz, ahol 80+ milliót ki kell adnod valakiért. Üres duma, hogy ennyire zsebbe kell nyúlni. Rossz zsebbe nyúlsz és hülye vagy, mint elnök, hogy nem tudsz egy megfelelő háttérnyomozást lefolytatni, hogy ki az, akivel lehetne számolni, és nem egy spanyol középcsapat éves büdzséjét kell lerakni érte.

Feleslegesen kockáztat a Real is és a Barca is ekkora pénzekkel, mivel nincs semmi garancia, hogy a spanyol bajnokságban is beválik a vétel. Ronaldo és Suarez csupán az a két figura, akik 80+ pénzért jöttek, és tökvakaráson kívül mutattak is valamit. James Rodriguez, Bale is két nagy ballaszt voltak csupán, pislogáson kívül az előbbi nem, utóbbi nem sokkal többet csinált, és még mindig szívja a klub forrásait. És igen, bezzeg a Liverpool. Ez van, amikor valahol van egy ténylegesen is létező sportszakmai projekt, nem egy majom seftel és ráfogja, hogy ja, amúgy van nálunk is. 10 éve nem látja nyomát ennek senki, de amúgy van.
Ha egy játékos beválik, alapember lesz, akkor megéri a száz millás árát is. Dembeleről se gondolta senki, hogy ennyit lesz sérült nem volt ennek semmi előjele. Viszont megjegyzem, Messinek is bőven voltak problémái fiatalon. Sok olyan játékos van akinek volt komoly sérülése. A Barcából csak elég, Valdest, Puyolt, Xavit, Larsont, Etoo-t említeni.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.24. 15:56:53

Nem saját, de megosztom, mert kinomban nevetős. Arra a hírre, hogy Lahoz fogja vezetni a Classicot valaki úgy reagált, hogy megtalálták, hogy ki fogja helyettesíteni Hazard-t.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.02.24. 11:43:27

miro. írta:Eden Hazard minimum kb 2 honap.
Ennel rosszabb igazolast nem lattam meg.
29 eves,100 millioert.
Nálunk van, számszerint kettő rosszabb. Élő bizonyíték mind a három ember, hogy olyan szituációba egyszerűen nem kerülhetsz, ahol 80+ milliót ki kell adnod valakiért. Üres duma, hogy ennyire zsebbe kell nyúlni. Rossz zsebbe nyúlsz és hülye vagy, mint elnök, hogy nem tudsz egy megfelelő háttérnyomozást lefolytatni, hogy ki az, akivel lehetne számolni, és nem egy spanyol középcsapat éves büdzséjét kell lerakni érte.

Feleslegesen kockáztat a Real is és a Barca is ekkora pénzekkel, mivel nincs semmi garancia, hogy a spanyol bajnokságban is beválik a vétel. Ronaldo és Suarez csupán az a két figura, akik 80+ pénzért jöttek, és tökvakaráson kívül mutattak is valamit. James Rodriguez, Bale is két nagy ballaszt voltak csupán, pislogáson kívül az előbbi nem, utóbbi nem sokkal többet csinált, és még mindig szívja a klub forrásait. És igen, bezzeg a Liverpool. Ez van, amikor valahol van egy ténylegesen is létező sportszakmai projekt, nem egy majom seftel és ráfogja, hogy ja, amúgy van nálunk is. 10 éve nem látja nyomát ennek senki, de amúgy van.
Football, bloody hell. /SAF/
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.23. 13:25:33

Tomix354 írta:Nem hiszem, hogy a City idegenben elkapja a Realt. Ők sem valami jók, plusz a bl múltjuk miatt nem igazán feléjük billen a mérleg. Arra is egy 50-50-et mondanék, talán hazai pálya miatt a Madrid esélyesebb.
A BL-meccsekre nagyon fel szokta magát szívni a Real, így tényleg nehéz megmondani, mi lesz. Azt viszont nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy mikor 4-et nyertek 5 év alatt, még volt CR, nélküle azért nehéz lesz komoly eredményt elérni.
Szerintem korrekt, amit idén nyújtanak, Zidane kihozza közel a maximumot belőlük, de a tavasz igazi gólvágó nélkül bukás lehet nekik. Ha Benzama csúcsformában lenne, és Hazard sem lenne állandóan sérült, és még össze is kapná magát, akkor lehetne keresnivalójuk, így nem tudom. Ramos vagy valamelyik középpályás nem fogja mindig megmenteni őket.

Szerk: most látom, mi van Hazardal, akkor felejtős, amit róla írtam. Marad Benzama. Esetleg egy Bale másodvirágzás, de erre sem adnék túl sok esélyt, a legutóbbi meccsein fájdalom volt nézni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.02.23. 13:20:55

miro. írta: Ennel rosszabb igazolast nem lattam meg..
Dehogynem, a szomszédnál nem is olyan régen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.02.23. 13:16:02

Eden Hazard minimum kb 2 honap.
Ennel rosszabb igazolast nem lattam meg.
29 eves,100 millioert.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.23. 11:56:41

Nem hiszem, hogy a City idegenben elkapja a Realt. Ők sem valami jók, plusz a bl múltjuk miatt nem igazán feléjük billen a mérleg. Arra is egy 50-50-et mondanék, talán hazai pálya miatt a Madrid esélyesebb.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.02.23. 11:36:50

Agyaltam ki idén a rosszabb a Real vagy a Barca,
de ha azt vesszük hogy ők csatár nélkül is a 2. helyen vannak akkor egyértelműen mi.
Messi nélkül valszeg kaparnánk egy 3.helyért...
Ez a Hazard meg Dembelé 2.0,ennél trágyább módon nem is tudták voln CR-t "pótolni". :mrgreen:
Még jo hogy Oszmánt nem Leo helyére hoztuk,asszem lenni itt kriptahangulat.
A klasszikuson egy sovány 1-0-t várok vagy ide vagy oda.
Bár ha a City széttépi őket hétközbe akkor lehet megzuhannak és megkenjük őket. :roll:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.23. 10:42:19

Kovbal88 írta:A Real ellen bármi lehet, főleg, hogy nem játszanak jó meccseket egymás ellen a csapatok évek óta. Meglátjuk!
sima 0-2 lesz, mert Braithwaite fixen gólt lő nekik, ráadásul nekik nincs olyan játékosuk, aki bármikor képes eldönteni egy meccset, nekünk meg itt van Fati :mrgreen:
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.23. 10:16:54

Igazad van, Matracék jönnek hozzánk. Mindegy, arra jó ez a két pont előny, hogy egy esetleges vereség esetén sem kerülünk nagy hátrányba. Remélem a srácok sem kényelmesednek el emiatt, vagy bízzák el magukat. A következő héten 100%-on kell pörögni, mind a kettő idegenben, lehet bizonyítani. Már nem igen lesz pihenésre idő.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.23. 09:18:28

láttam a tegnapi meccsüket... az a legjobb jelző talán, hogy nem tudom hová tenni. most is az az érzésem hogy a játékos állományuk alapján eredményesebbnek kellene lenniük , a nagy akarásban hátul sebezhetőbbé váltak még akkor is ha az a gól is olyan volt mint a meccs: jó lövés kapus lepkével..(mintha valaki rá kiáltott volna hátulról: le a kezekkel... :D ) jó játék eredmény nélkül.
azt tartom mert szerintem jól látható hogy nálunk ugyan gyorsabbak de a fő fegyverük a gyors kontra - életlenné vált, jószerével tudjuk miért..
csak még két meccsig legyen igazam... :wink:
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2020.02.23. 08:59:03

Tomix354 írta:Azért a nagy örömködést hagyjuk jövő hétre, de még egy számunkra kedvező eredmény esetén sincs lefutva a dolog. Megyünk még idegenbe Sevillába és a Ticohoz is többek között.
Ticohoz már nem azt egy Leo góllal behúztuk.

A Realnak:
Betis, Sociedad, Espanyol, Bilbao, Granada, Leganes idegenben
Mi, Eibar, Valencia, Mallorca, Getafe, Alaves, Villarreal otthon

Nekünk:
Madrid, Mallorca, Sevilla, Celta, Villarreal, Valladolid, Alaves idegenben
Sociedad, Leganes, Bilbao, Atletico, Espanyol, Osasuna otthon

Még mindig úgy gondolom a szezon első felében kicsik ellen elszórt pontjaink miatt a Madrid az esélyes, az ő hátralévő meccseik valamivel hozhatóbbak. Továbbra is azt kell korrigálnunk, hogy a Granada, Levante, Osasuna, Espanyol négyes ellen sikerült összehozni kemény kettő pontot ősszel.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.02.23. 08:47:59

Tomix354 írta:Azért a nagy örömködést hagyjuk jövő hétre, de még egy számunkra kedvező eredmény esetén sincs lefutva a dolog. Megyünk még idegenbe Sevillába és a Ticohoz is többek között.
Mindenesetre sokkal jobb a helyzet mint két hete. Szóval most legalább van ok egy pici örömre. Sajnos nagyon Messifüggő a csapat, úgyhogy a bajnokságban még bőven lehetnek gondok, plusz ugye a sérülések. Izgalmas lesz bajnokság csak nem úgy, ahogy szeretnénk.
A lényeg jobban állunk jelenleg, mint arra számítottam..A Real ellen bármi lehet, főleg, hogy nem játszanak jó meccseket egymás ellen a csapatok évek óta. Meglátjuk!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.22. 23:39:42

Én sem számítottam ezekre a betlikre. Lehetőségeik voltak bőven, de nincs, aki gólt lőjön. Benzema visszaesett, más pedig eddig sem nagy volt, nagyon sokszor középpályások vagy védők voltak a megmentők.

Csak tartson ki ez a formájuk ellenünk és a City ellen is. :)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.22. 23:29:25

Mi is lehozzuk a dicső 0-0-t Madridban, és onnantól elvileg mi leszünk a királyok
Válasz küldése