Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.02.28. 13:51:06

recrea írta:Amiatt nem kell aggódnod, h eljutunk a döntőig és ott kikapunk. Nem fog megvalósulni az első. A sors meg velünk volt azzal, h helyzet nélkül rúgtunk 4 gólt a Romának, h Salah az üres kaput is kihagyta. Innentől saját magunkat szívattuk meg, meg az alkalmatlan edzőnk, aki nem bírt lemeccselni két háromgólos előnyt, így rajtunk röhögött a világ.

Még mindig sírva fakadok, ha visszagondolok rájuk.
Láttam én már ennél jóval gyengébb játékkal csapatokat nyerni. 2012 Chelsea, 2016 Real, Portugál EB, stb. Persze szerencse is kell, szerintem se nyerünk BLt de nem tudhatjuk 100%ra.

Bárcsak ne nyertük volna meg az első meccset a Roma ellen, vagy bárcsak bement volna Salah helyzete, és akkor talán más mentalitással megyünk ki a visszavágókra.

Egyébként én is beteg vagyok ettől a két kieséstől a mai napig. Az Inter és a Chelsea elleni fájó volt, ez a kettő viszont kifejezetten a szégyen és szurkolókat hátbaszúrós kategória, ráadásul a Realt mindeközben le akasztott 4BLt 5 év alatt ami külön fokozta a jó hangulatot.

Amilyen jó volt a 2004-16 közötti időszak (kisebb rosszabb periódusokkal néha), annyira rossz ez a mostani időszak ami a Juve elleni 3-0 óta tart.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.02.28. 13:04:26

Amiatt nem kell aggódnod, h eljutunk a döntőig és ott kikapunk. Nem fog megvalósulni az első. A sors meg velünk volt azzal, h helyzet nélkül rúgtunk 4 gólt a Romának, h Salah az üres kaput is kihagyta. Innentől saját magunkat szívattuk meg, meg az alkalmatlan edzőnk, aki nem bírt lemeccselni két háromgólos előnyt, így rajtunk röhögött a világ.

Még mindig sírva fakadok, ha visszagondolok rájuk.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2020.02.28. 11:23:04

Suarez nélkül több esélyünk van, legalábbis az idegenbeli meccseken mindenféleképpen. Egyel kevesebb ember a pályán aki teljességgel használhatatlan a labda elleni játékban. Azt meg hogy 5 éve nem lőtt idegenben gólt a BL-ben hagyjuk is.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2020.02.28. 11:08:47

Mivel még nem volt címvédés a Bl-be.. real-t kivéve valószínű nem is lesz. Pool ki fog esni.
Suarez nem lenne sérült komolyabban lehetne venni ezt a BL-t.
Nagyon félek ha véletlenül eljutnánk a döntőig ott 1 meccsen lehet nem bírnánk egy nagykutyával se és most már 2 éve folyamatos ér minket a BL kudarc..egymást felülmúlva... a max itt a pool után már csak egy BL döntő elvesztése lenne. Erősen büntet minket a sors a PSG revans óta
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronal.10 2020.02.28. 11:38:03-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.02.28. 10:04:45

Ronal.10 írta:Hátha úgy alakulna a sorsolásunk hogy elődöntőbe jönne csak valami nagyobb csapat és úgy hogy a visszavágó nálunk lenne.
Szerintem eltudnánk jutni a jelenlegi játékunkkal addig. Jönne most Napoli után egy Atalanta, Lipcse/Tottenham esetleg Lyon ez azt jelenztené hogy 7 kaphatóból 2-3 sima lenne.
Utána már bent vagyunk a legjobb 4-be... ahol talán Suarez már játszhatna és megéreznénk újra a BL döntő szagát
Nem hiszem, hogy csak ilyen ágon lehetne döntőbe jutni. Azért a Poolnak még át kell rágni magát egy Ticon idegenben lőtt gól nélkül. Ha a spanyolok találnak egy gólt nagyon meleg lehet a pite, mert ha valaki akkor az ATMA képes kibekkelni azt az időt, a kontráikat meg süthetnék ellenük. Simeone ráadásul úgy fel tudja spanolni őket, hogy vért isznak, nem mellesleg nem hiszem hogy velünk ellentétben kétszer ugyanabba a pocsolyába lépnének. Nyilván a Pool jóval esélyesebb, de még közel sem biztos az a továbbjutás.
A Bayern ott van a negyeddöntőben ez biztos, de most jó időre elfelejthetik Lewandowskit, aki gólszerzés terén felér nálunk egy Messivel.
A City sem olyan lehengerlő azért. Kellett azért nekik Carvajal ehhez a győzelemhez. Valamivel feléjük hajlana a mérleg nyelve, de idegenben kezdve ha nem is egy sima ki-ki párharc, de távolról sem esélytelen lenne.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a forma rengeteg dolgot befolyásol, nem feltétlenül a kerettel van a baj. Tavaly szinte ugyanezzel a csapattal vertünk végig mindenkit a BL-ben és voltunk féllábbal a döntőben. A különbség, hogy Coutinho helyett van egy Griezmannunk, amivel nem hiszem hogy gyengültünk volna ráadásul még jött egy De Jong is. Rendben eltelt egy év, ami néhány játékosnak nem tett jót, de hogy emiatt lennénk egy Dortmunddal egy szinten, egy Juve után az esélyekkel kapcsolatban, az több mint túlzás. Meg, hogy csak Lyonon vagy Atalantán keresztül lehet esélyünk továbbjutni az kb. vicc kategória

Arról pedig ne is beszéljünk, hogy mondjuk az utóbbi 10 évben hányszor nyert a legesélyesebbnek (de akár top 2-es) tartott csapat.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.02.28. 09:10:44

Leon írta:Tökmindegy Xavi, Klopp vagy az atyaúristen jön ide edzőnek amíg nem lesz egy normális keretünk.
Luis Enruiqe is zöldfülüként jött ide de miénk volt a világ legjobb formában lévő támadó hármasa egy TOP MSN trió, a legjobb középpálya Busi-Ini-Xavi meg 2 top kapus: Bravo,Ter Stegen.
Nem hiszem,hogy túl nagy taktikai érzék kellet ahhoz ilyen elitből világverő csapatot gyártson...
Aha, asszem visszafekszem :D
Érdekes, h sem előtte, sem utána nem nyert BL-t ez a világverő (egyébként nem volt az) csapat. De magasan a világ legjobb keretével rendelkező Pep sem tudott két BL-t nyerni egymás után, másnak meg hármat sikerült. Sokkal nagyobb szerepe van egy edzőnek, mint a keretnek, de hitegessétek csak magatokat a keret gyenge minőségével. Jó, h pl Simeone vagy Nagelsmann ezt nem tudja, és “gyenge” kerettel csinálnak focit évek óta. Be ne írja valaki, h csak bunkert tol a Tico és azzal nyer, mert aki ezt gondolja, az engedje el ezt a sportot, nem ért hozzá.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2020.02.28. 08:49:21

Hátha úgy alakulna a sorsolásunk hogy elődöntőbe jönne csak valami nagyobb csapat és úgy hogy a visszavágó nálunk lenne.
Szerintem eltudnánk jutni a jelenlegi játékunkkal addig. Jönne most Napoli után egy Atalanta, Lipcse/Tottenham esetleg Lyon ez azt jelenztené hogy 7 kaphatóból 2-3 sima lenne.
Utána már bent vagyunk a legjobb 4-be... ahol talán Suarez már játszhatna és megéreznénk újra a BL döntő szagát
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.02.27. 23:06:32

Azt nem hajlandó itt sokmindenki belátni a nemzetközi szinten a világelitben akarunk maradni akkor itt nincs idő megvárni mig beérik ez meg az.Meg kineveljük ezt meg azt.Ez a korszak elmúlt.

Ide kell egy koncepcióval rendelkező edző aki modernizálja a focinkat és a saját szájíze szerint alakítja s keretet.Nem véletlen nem akart jönni Xavi.Nyilván érzi hogy ez nagy falat még, másrészt ameddig a régi csapattársai itt vannak szerintem tuti nem vállalja.

Nem mellesleg ha itt az sz elképzelés hogy majd a sportigazgató közli ki jöjjön meg megmondják hogy SR és társai bármi van játszaniuk kell mert cukik meg katalánok meg a mi kutyánk kölyke Barca DNS agyrém addig itt semmi sem lesz.Nem hogy BL cím de ha Messi megsérül vagy ha egyszer oda jutunk hogy elmegy BL indulás sem.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.27. 21:51:00

Leon írta:Tökmindegy Xavi, Klopp vagy az atyaúristen jön ide edzőnek amíg nem lesz egy normális keretünk.
Luis Enruiqe is zöldfülüként jött ide de miénk volt a világ legjobb formában lévő támadó hármasa egy TOP MSN trió, a legjobb középpálya Busi-Ini-Xavi meg 2 top kapus: Bravo,Ter Stegen.
Nem hiszem,hogy túl nagy taktikai érzék kellet ahhoz ilyen elitből világverő csapatot gyártson...
1. Klopp Liverpoilja a legjobb példa arra, hogy nem kell 11 klasszis játékos egy bitang csapathoz.
2. Csak a rend kedvéért, TS akkor eléggé messze állt a mostani formájától, és akkor még finoman fogalmaztam. Illetve Xavi se volt már olyan szinten, mint mondjuk Pep alatt.

Én nem vitatnam el LE érdemeit az MSN összerakásában, illetve ő azért nem félt területet adni az ellenfélnek, szerintem más edzővel kiestünk volna a Bayern ellen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.02.27. 21:16:56

Tökmindegy Xavi, Klopp vagy az atyaúristen jön ide edzőnek amíg nem lesz egy normális keretünk.
Luis Enruiqe is zöldfülüként jött ide de miénk volt a világ legjobb formában lévő támadó hármasa egy TOP MSN trió, a legjobb középpálya Busi-Ini-Xavi meg 2 top kapus: Bravo,Ter Stegen.
Nem hiszem,hogy túl nagy taktikai érzék kellet ahhoz ilyen elitből világverő csapatot gyártson...
Most ott tartunk,hogy lassan egy kezdő 11et sem tudunk a felnőttekből kiállítani, aki fent van annak meg minimum a fele túlkoros/elfáradt.
Így meg csak egy Real féle mák szériával (kamu tizik,mindig befelé pattanó labda, bírói segédlet) van esélyünk BL-t nyerni. :?
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.27. 17:43:38

Barca_10 írta:Mondjuk hogy SR jó kiegészítőnek.. Pep alatt itt volt 2 évet az első csapatban, betette 1-1 meccsre mindkét szezonban aztán kifújt. Pedig az öreg kopasz aztán kipróbált szép számmal embereket a B-ből, pl. Cuenca, Tello, még Muniesának is lehetőséget adott egyszer. Azt akarom ebből kihozni hogy ha oldalpassz még szerinte sem ütötte meg a szintet akkor itt miért írjátok hogy alkalmas akàr cserének? Időhúzónak talán, egyébként egy leganes szint a tag.
Tegyük hozzá, hogy SR-nek Busi, Xavi, Ini, Cesc, Keita, Thiago volt 20 éves korában a versenytársa.

2-3 poszton hoz egy jó, stabil teljesítményt, minden edző szereti az ilyen játékosokat. 13-14. embernek tökéletes szerintem.
nem mondtam hogy a leggyengébb volt, azt már csak te képzelted bele.
Miután Carvajalt és Ramost hoztad fel a Realból, és nem mondjuk Modricot vagy Valverdét, arra gondoltam, hogy szerinted a két spanyol volt tegnap a leggyengébb. :)
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.02.27. 17:34:08

Mondjuk hogy SR jó kiegészítőnek.. Pep alatt itt volt 2 évet az első csapatban, betette 1-1 meccsre mindkét szezonban aztán kifújt. Pedig az öreg kopasz aztán kipróbált szép számmal embereket a B-ből, pl. Cuenca, Tello, még Muniesának is lehetőséget adott egyszer. Azt akarom ebből kihozni hogy ha oldalpassz még szerinte sem ütötte meg a szintet akkor itt miért írjátok hogy alkalmas akàr cserének? Időhúzónak talán, egyébként egy leganes szint a tag.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.02.27. 16:23:36

csababarca írta:
én arra próbálok rávilágítani, hogy nincsenek nyugodt körülmények, és mivel Xavi sikerességének drukkolok, mert játékosként a kedvenceim között volt, nem dobnám oda ehhez a csapathoz, és pláne ehhez a vezetőséghez nyugodt szívvel.
Értem a véleményedet és én is leírtam, hogy nem feltétlenül kellene jövőre jönnie, már csak a tapasztalat miatt sem, hovatovább én úgy vélekedtem korábban is, hogy egyelőre átvehetné a B-csapatot. Ideális(abb) esetben bőven ráérne még, ha jelenleg nem lenne ilyen káosz a csapat körül.
Azonban van egy másik szempont is, amire ő lehetne alkalmas. Amennyire fejben szétesett most ez a csapat azt egy Setién-féle edző nem fogja megoldani, jó esetben nem süllyed tovább. Egyszerűen látszik hogy nincsenek ott rendesen a pályán, nem koncentráltak, elég csak a védelmet megnézni. Ezt egy ilyen típusú tréner, akinek van szava és tisztelik, nem csak haverkodik velük, bátran leültet bárkit a padra, valamelyest rendbe teheti. Legalábbis én úgy érzem hogy ő tudna hozni egy ilyen impulzust és elég intelligens, hogy ne csak pszichológusként viselkedjen, hanem edzői kvalitásai is legyenek.
Szóval szerintem egyrészről nem ártana ha jövőre jönne, másrészről könnyen rosszul is elsülhet, mert ez a jelenlegi környezet nagy falat lehet.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.27. 16:13:49

MatyiG írta:Akkor azért lett MoM, mert ő volt a leggyengébb. Ezek szerint nem csak én vagyok elfogult.
nem mondtam hogy a leggyengébb volt, azt már csak te képzelted bele.
a legkevésbé rossz kifejező megfelelőbb a szitura, amiben voltunk kedden, mondjuk Busi így is kellemetlenül gyenge volt, azon az egy passzon kívül, ami valóban extra volt.

olyan ez mint az átlagbér itthon, volt egy 10/10-es megoldása, amúgy meg 3/10-re játszott egész meccsen, kijön a 6,5, ami tényleg nem annyira gáz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.27. 16:09:33

Akkor azért lett MoM, mert ő volt a leggyengébb. Ezek szerint nem csak én vagyok elfogult.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.27. 15:16:49

MatyiG írta:Busi, Alena és SR kiegeszitonek több, mint jo.
leírtad a lényeget, ez a max amire használhatóak.
bár Busin kívül, másik kettőnél ez is necces.
MatyiG írta:Előbbi a Napoli ellen a legjobb volt, nem kell kerekesszeket tenni alá, hanem mellé két mozgékony kozeppalyast. Jövőre olyan feladatkört kell kapnia, mint 2015-ben Xavinak.
:lol: hogyne, realban tegnap meg Carvajal vagy Ramos volt a legjobb. :lol: hagyjuk már az elfogultságot.
Chino írta:...
én arra próbálok rávilágítani, hogy nincsenek nyugodt körülmények, és mivel Xavi sikerességének drukkolok, mert játékosként a kedvenceim között volt, nem dobnám oda ehhez a csapathoz, és pláne ehhez a vezetőséghez nyugodt szívvel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.27. 14:54:14

Busi, Alena és SR kiegeszitonek több, mint jo.

Előbbi a Napoli ellen a legjobb volt, nem kell kerekesszeket tenni alá, hanem mellé két mozgékony kozeppalyast. Jövőre olyan feladatkört kell kapnia, mint 2015-ben Xavinak.

Az FdJ-Arthur-Puig hármas meg a jövő kozeppalyaja lehet, csak el kell kezdeni őket játszatni. Anélkül nehéz megmondani bárkiről, hogy bevalik-e, ha nem játszik. Puig pedig amikor játszott, jó volt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.02.27. 14:13:20

csababarca írta:
MatyiG írta:Jövőre mondjuk egy Busi, FdJ, Arthur, SR, Alena, Puig hatos miért ne lenne alkalmas a tilitolira? Melyik csapat középpályás sora alkalmasabb rá?
Ne bohóckodj ezzel a névsorral.
Businak vége fogadd el.
Alena nem véletlen lett elpasszolva, SR kiegészítőnek talán oké, Puig meg szintén semmi alapján nem lehet mondani, hogy beválik.

Harmatos ez, ha ezt akarná Xavi akkor instant halál.
Nyilván nem Busi a jövő és Xavitól nem feltétlenül azt várják az emberek (legalábbis én nem), hogy majd ő itt olyan űrfocit valósít meg amitől mindenki elalél. Ugyanakkor speciel én belőle kinézem, hogy rendet tud rakni a fejekben és ahogy nincs garancia arra, hogy majd folyamatosan a "haverokat"játszatja, ugyanúgy nincs arra sem, hogy az ellenklezője történik. Beszélhetünk itt arról, hogy ilyen meg olyan a keret, de még mindig minőségi játékosok alkotják ezt a keretet, nincs olyan csapat ahol a 3/4-ede top 3-as játékosokból állna.
Itt elsősorban a mentalitással vannak gondok, ehhez pedig még hozzájárul a vezetésbeli káosz, ami már konkrétan az öltözőbe is beért. Azért egy Messi-Suarez-Griezmann triónál nem sok erősebbet látni, de valahogy képtelen összeállni, ehhez pedig nem egy taktikai zseni kell. Busquets vagy Rakitic sem hiszem hogy leállna balhézni Xavival ha többet kell padoznia.
Én speciel még Dembéléről sem mondtam le, ha túl lesz egy normális rehabilitáción még bármi lehet, de Arthur sem felejtett el focizni. Tavaly elég meghatározó tagja volt a csapatnak egy fiatalabb Rakitic és Vidal mellett is, sőt a szezon első felében is. Ehhez mondjuk nagyban hozzájárult De Jong érkezése, akit nem mellesleg csapágyasra járatnak már. Őt is divat lett fikázni egy-egy meccs után, hogy nem ért meg annyit stb., de ez kb. olyan, mint mikor Ibrát kidobták szélre. Most Iniesta pozícióját kellene ellátnia, holott az Ajaxban folyamatosan vkp-t/szűrőt játszott van de Beek vagy Tadic mögött.

Nem egy Messiást kell várni Xavi személyében, és nem is feltétlenül kell egyből jövőre, én is azt mondom mert az még könnyen rosszul sülhet el. De a Realon látható, hogy milyen változást tud hozni egy karakteres edző még ha taktikailag távolról sem tartozik az elitbe. Ennek ellenére egymás után hozta a BL-eket pedig voltak papíron bőven erősebb csapatok.
Setiéntől sem lehetett azt várni, hogy a szezon közepén átvesz egy formán kívüli, káoszban lévő csapatot és majd hirtelen minden szép és jó lesz.
Ha már Puigról volt szó. Persze, hogy semmi garancia nincs rá, hogy beválik, ahogy Fatit is még csak ígéretként aposztrofálhatjuk, de folyamatosan attól zeng a fórum, hogy ezt meg azt miért nem vettük meg fiatalon, mert most mekkora játékos. Akkor meg miért kell már legyinteni rá? Busquets-et vagy Piquét is zavarta volna el mindenki a francba első évében, de anno Xavit sem nagyon marasztalták, amikor a távozás küszöbén állt.

Sok mindent rendbe kell itt tenni, leginkább a vezetőségen belül, mert fejétől bűzlik a hal, de nem látom azért azt, hogy minden veszve lenne és a csapat már teljesen kifújt. Kell pótolni embereket, ez természetes, nem lehet tíz évig ugyazokkal a BL-trófeára hajtani, de akár egy-két változtatás is hatalmasat tud dobni.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.27. 13:52:57

De amúgy most kivel vitatkozol, vagy mit szeretnél?
szerintem én pl racionálisan elmondtam, hogy miért tartanám MOST rossz megoldásnak Xavit.

de egyébként Xavi nyilatkozatai is azt sejtetik, amit én is írok, hogy ő türelmes, nem kapkod, és nem biztos a dolgában, szeretne még tapasztalatod gyűjteni.
ha velünk vitatkozol, akkor Xavival is, aki kerek perec megmondta, hogy nem akar most jönni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.02.27. 13:47:51

Sokan elfelejtik, hogy Xavi ki volt itt játékosként, mire volt képes vele a Barcelona. És azt is, hogy nem hülye ember, pont ezért vitte vele sokra a Barca is és a Spanyol Válogatott is. Higgadt, megfontolt és racionális elme. Hogy szerzel egyébként tapasztalatot, ha nem bíznak benned, ha nem bizonyíthatsz? Mert Európán kívül bármit csinálsz, az egy nullával egyenértékű. Irreális elvárásaitok vannak. Alternatívát, megoldást nem látok senkinél, csak hümmögtök, és mindenki szrozik mindent. Pedig nem hiszem, hogy annyival sokkal, de sokkal-sokkal, egészen mérvadóan többet tud egy ember, aki ott dönt kint a dolgokról, annál, aki minden hétvégén különböző bajnokságok meccseit nézi. Csak a kint lévő tematikusabban figyel egyes bajnokikra, és neki érdemben is kell mondani valamit, és nem elég, ha rinyál egy kicsike fórumon.

Ten Hag az egyetlen, akit Xavi mellett fel tudok hozni, de nem mintha ő bármivel is, egy százaléknyival is biztosabb döntés lenne a padunkra. Nagyon sok tényezős a dolog. Mindegy az is, hogy Bartoékat ki követi, az az elnök döntő részben vakon fog belemenni a tejködbe, ha nem Xavit választja edzőjének. Bartoék már most vakon kóborolnak a ködben. A klub (időleges) hanyatlása elkerülhetetlen, ami viszont nem mindegy, hogy hogy akarunk hanyatlani, porban vergődni. Visszük-e tovább az akadémiai modellt, azt megreformáljuk, új löketet adunk neki, amire lehet építeni, és találunk mellé megfelelő áron, értelemmel bíró embereket, vagy leszünk egy összeszerelt bádog, mint a City vagy a PSG.

De amúgy tényleg ér annyit egy szros bajnoki cím, hogy közben elhagyunk mindent az úton, ami miatt itt döntő részben a Barcát választottuk majdnem 15 éve vagy még azelőtt, és amilyen filozófiával szrrá gyalultunk mindent, többször is? Egészségetekre.
Football, bloody hell. /SAF/
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.02.27. 13:18:35

Személy szerint nagyon azt érzem, hogy Xavi itt nem fog tudni jó eredményeket letenni a kispadon. Egyfelől óriási már most felé az elvárás, szóval a tripla elmaradása már kudarc lenne. Másrészt tőle várjuk a szép foci visszatérését. Na most ez koránt sem biztos, hogy menni fog, mert lehet gyenge lesz az alapanyag, másrészt ha erőlteti is, az nem feltétlenül fog eredménnyel párosulni. Én is osztom azok véleményét, hogy Xavi a stílus rabja lesz, ami mellett elhaladt az idő, és nincsenek hozzá megfelelő játékosai. De remélem tévedek...
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.27. 12:54:33

Setiéntől is ilyen Riqui-Arthur-De Jong Barca DNS-középpályát várt itt a nép, aztán helyette van Rakitic-Busquets-Vidal-De Jong betonkp., mintha még mindig Valverde ülne a kispadon. Ez sem véletlen. Lehet Xavi ugyanígy rájönne, hogy a fan service-t el kell hagyni, ha eredményeket akar produkálni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.27. 12:48:57

MatyiG írta:Jövőre mondjuk egy Busi, FdJ, Arthur, SR, Alena, Puig hatos miért ne lenne alkalmas a tilitolira? Melyik csapat középpályás sora alkalmasabb rá?
Ne bohóckodj ezzel a névsorral.
Businak vége fogadd el.
Alena nem véletlen lett elpasszolva, SR kiegészítőnek talán oké, Puig meg szintén semmi alapján nem lehet mondani, hogy beválik.

Harmatos ez, ha ezt akarná Xavi akkor instant halál.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.02.27. 12:26:05

Megegyszer mondom, attol h vki jo volt a palyan még lehet szr edzo. Raadasul xavi nagyvaloszinuseggel csak ezt a mara mar teljesen lebutitott es konnyen levedekezheto tilitolit ismeri, igy valszeg ugyanazt eroltetne. A haverjait meg nem hinnem h kitenne innen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.27. 12:25:56

Jövőre mondjuk egy Busi, FdJ, Arthur, SR, Alena, Puig hatos miért ne lenne alkalmas a tilitolira? Melyik csapat középpályás sora alkalmasabb rá?
Válasz küldése