FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.03. 11:05:37

Na, holnap jön a hir, hogy meg kellett válni Sarabia-tól, mert Ő volt az, aki Abidal-nak azt mondta, hogy a játékosok nem dolgoztak elég keményen :D

Emellett egyes egyedül Ő volt a felelős a Real és a Valencia ellen elszenvedett vereségért.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.03.03. 10:57:01

A keménykezű másodedző és a játékosaink nem kedvelik egymást. Na ezt vajon ki látta előre? :D
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2020.03.03. 10:52:46

https://player.hu/sport-3/karomkodott-e ... -clasicon/

Ez nem tudom mennyire igaz.

Ha igen, akkor ez elég sok dolgot megmagyaráz.

Nehogy már a játékosok legyenek felháborodva, amikor egy értékelhetetlen [auto_cenzúra] volt, amit a második félidőben letettek az asztalra.

Az első félidőben, ha Griezmann nem passzolja ki Messinek tiszta lövőhelyzetből, lehet gólt rúgunk.

De nem, mindenki megvárja Messit, mert senki nem tud/mer gólt rúgni.

Arthur is úgy indult el Kroos mellett, mint, aki még gondolkodik, hogy ,,jajj, nem Messinél van a labda, úristen, mi lesz.".
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.03.02. 19:14:19

Nagyon lassú lett a csapat, rendesen unalmasak a meccsek.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.03.02. 18:26:49

palesz77 írta:
2020.03.02. 18:22:55
Kis érdekesség a csapathoz, rákattintva megnyitja nagyobba is.
Kép

Jó kis grafika, azt mutatja, hogy ki mennyit játszik, hány éves, és mióta van a csapatnál.
Tökéletes, nem is kell hozzá tenni semmit.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.03.02. 18:22:55

Kis érdekesség a csapathoz, rákattintva megnyitja nagyobba is.
Kép

Jó kis grafika, azt mutatja, hogy ki mennyit játszik, hány éves, és mióta van a csapatnál.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.16. 14:49:20

De Jongnak legyen előbb egy jó szezonja, teljesen abszurd arról beszélni, hogy kapja ő :D

Abba reménykedjünk, hogy mire oda jutnánk, hogy Messi vissza vonul, rendben lesz a középpálya és a védelem + nem még mindig Suarez fog 40 évesen játszani és nem kell Dembele 25. sérülését nézni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.16. 14:35:48

Barca_10 írta:Mit gondoltok Messi eligazolása/visszavonulása után az éppen aktuális klasszisoknak mennyire lesz vonzó a csapat? Körülményektől függetlenül mennyire lehet majd motiváló és egyben hatalmas teher a 10-es mez és a nagy Lionel öröksége? Elég lesz-e csak egy ember a klasszikus értelemben vett pótlására? (Szerintem nem)
Egyáltalán ki az aki csak megközelítheti az ő szintjét és játékra gyakorolt hatását?
1 az 1-be nyilván nem pótolható, ezért még véletlenül sem szabad senkit új Messinek kikiáltani. A 10-es mez komoly teher lehet bárkinek. Ezért én azt hiszem, nem is fiatal tehetségnek adnám, aki könnyen összezuhanhat a nyomás alatt, hanem inkább egy rutinosabb, már bizonyított játékosnak, akkor is, ha esetleg nem támadó, hanem középpályás. Most így nehéz megmondani, ki lehetne az, de ha mondjuk Messi még maradna vagy 3 szezont, és ez alatt az idő alatt de Jong kulcsemberré válna a középpályán, akkor lehet neki adnám. De addig még persze sok minden történhet, szerencsére egyelőre nem aktuális a kérdés.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.02.16. 14:25:37

Mit gondoltok Messi eligazolása/visszavonulása után az éppen aktuális klasszisoknak mennyire lesz vonzó a csapat? Körülményektől függetlenül mennyire lehet majd motiváló és egyben hatalmas teher a 10-es mez és a nagy Lionel öröksége? Elég lesz-e csak egy ember a klasszikus értelemben vett pótlására? (Szerintem nem)
Egyáltalán ki az aki csak megközelítheti az ő szintjét és játékra gyakorolt hatását?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2020.02.16. 06:32:15

Alba 3 hétre off...

Elfogadom, hogy Dembelé alkata elég gyenge, még azt is elfogadom, hogy esetleg időnként kummant...
DE!!!
Ami a csapat fizikai felkészítéséért felelős személyzetét illeti, azokat úgy kiba.nám mindenestül, hogy egyetlen hírmondójuk se maradjon... Ez rohadtul nem normális, amennyi sérülés történik...
Vállalom az elfogultságom Oszmánnal kapcsolatban, de anélkül is biztos vagyok benne, hogy normális staff mellett nem sérülne le ennyiszer, mert odafigyeltek volna rá, hogy megerősítsék az izomzatát és jobban ellenőrizték volna...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.02.08. 17:14:12

Lehet picit off
Én imádom az ilyen sértődött megmondóembereket, akikre már a kutya sem emlékszik- arra meg pláne nem, hogy valaha itt játszottak,- és egy háromoldalas interjút adnak arról gúnyolódva, hogy milyen szr ez a klub.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.08. 16:28:20

Samper írta:Ha Valverdere hallgatnak, lenne egy Parejonk. Kinn lennénk a vízből?
Jogos felvetés. Valverde zsákutca volt, rövidtávon ugyan összekapta a csapatot a 16/17-es gyenge csapat után, de sajnos hamar megmutatkozott, hogy hosszútávon nem lesz ide jó.

Setién stílusra jobban illene a csapathoz, nála a minőség a nagy kérdés, hogy elég lesz-e erre a szintre, én félek, hogy nem.

Én lényeges javulásban már csak a választások után reménykedek, addigra lényegében kikopnak a nagy öregek, esetleg Messiben maradhat még néhány év, ha ő is úgy akarja. Jöjjön Font, Xavi, és a hosszútávú építkezés.

Örülnék neki, ha valahogy sikerülne Bartóékat már idén megbuktatni, és előrehozott választásokat tartani. Mert félek, hogy nyáron még belemennek valami komoly ámokfutásba, és még nehezebb helyzetbe hozzák a következő vezetést.

Így is elég lesz utánuk takarítani. A befuccsolt igazolásokon bukni fogunk, de a bukás mértékét minimalizálni kéne. Pl. Griezmannt én már most nyáron eladnám, nem érdemes vele várni, sokkal jobb úgysem lesz, a fizetése meg borzalom. A nagytakarításnak ez lesz a nagy előnye: egy csomó fizu felszabadul. Az új játékosoknál pedig erre oda kell figyelni. Érdemes lenne visszatérni ahhoz a módszerhez, amit a korai Laporta-érában alkalmaztak: alacsony alapbérek, a többit opciókhoz kötni, ezzel el lehet kerülni, hogy aki egész évben sérült, vagy aki a felét sem hozza az elvárásoknak, azok is nyeljék a pénzt. Aki pedig jól teljesít, attól nem sajnáljuk.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.08. 15:46:56

Ha Valverdere hallgatnak, lenne egy Parejonk. Kinn lennénk a vízből?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.08. 15:01:32

Persze hogy utólag vagyunk okosok, jósok nem vagyunk.
Azzal meg nem lehet vitatkozni hogy a három közül a leigazolás pillanatában egyik sem ért annyit amennyiért jött.
Ezerszer okosabban kellett volna elkölteni a Neymarért kapott pénzt, mondjuk megkérdezve az edzőt, hogy mit/kit akar.
Szerintem az tendencia, hogy a Barto érában befuccsolnak a játékosok, akiket hoznak.

2014 nyarán igazoltunk utoljára jól.
2015ben kamuk jöttek, de legalább nem drágán. Cserébe totális betlik.
2016 nyár is elvertünk 120 millát, abból a 25M-es Umtiti maradt hírmondónak.
2017 nyár/18 jan: 7 játékos, 375 milla elszórva, a 35 milliós Semedóra lehet már csak számítani.
2018 még okés volt, 130 milla elment, de 3 játékos is még félig meddig az alapcsapat tagja.

Az igazolásaink 80-85%a ebből az időszakból már itt sincs.


#teambarto2021 #wecanbarcelonagreatagain2021
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.08. 14:28:44

csababarca írta: Ezt nem tudom, miért véditek, hogy abszolút túlárazva vásároltuk ezeket a játékosokat, és nem azért mert tudták hogy van pénzünk, hanem mert [auto_cenzúra] tárgyaltunk.
Mindenki tudja, hogy túlárazva jöttek, de egyáltalán nem voltunk jó alkupozícióban. Én tartom, hogy bárki lett volna az elnök, Coutinho-t pl. nem hiszem, hogy olcsóbban tudta volna elhozni. Griezmann-ért letettük a pénzt, Dembele meg tényleg sok volt, de tényleg azon a nyáron ment el MBappe is a PSG-be. Igaz, hogy kölcsönbe, de mindenki tudta, hogy 1 év múlva 180 misiért végleges lesz.

Minden mást amit akartam, szóról-szóra leírta palesz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.02.08. 13:54:39

csababarca írta:100 fölé nem mentek, mi meg 3 játékosért adtunk ki ennyi pénzeket, egyik sem ért leigazolása pillanatában ennyit.
Nem mentek 100 fölé, mert egy KH-et meg egy kapust vettek. A Southamptonból vettek egy védőt 85 millióért, ha mi csináljuk ezt, világvége lett volna itt még mielőtt 1 percet a pályán eltöltött volna VVD. Alissonnak is 1 kiemelkedő szezonja volt előtte, repült is az átigazolási rekord. Nyilván nem voltak 100 felett, mert nem támadókról beszélünk, még csak nem is középpályásokról. Posztjukhoz mérten viszont ők is bazi drágák voltak. Csak ott minden sallang nélkül ültek az igazolások, így az ár nem számít utólag.
csababarca írta:Kb reális áruk, 80-70-30. (Cou,Griezman, Dembelé)
Ezekre dobhatunk még nagyjából 25 százalékot, a lehúzási bónuszt.
...
És mielőtt betámadnátok, Dembelére nem azért írok 30at mert utólag besült, de egy tehetségért ennyit szoktak ma adni, 30-50 között max. nem 105 plusz 45 bónuszt.
Coutinho 80-at nagyjából adom, de Dembélé 30? Pulisicet 60 millióért adta el a BVB fél évvel a szerződés lejárta előtt, Sanchoért +100 milliók fognak repkedni, Mbappé 1 szezon után 180 millió volt, Felix fél szezon után 120 millió, De Ligt 80 millió, Rodri 70 millió, még egy Lucas Hernández is volt 80 millió. De még 5 éve is +60 millió volt Martial és Sterling is. Dembélé 3.330 perc alatt 31 gólpontot hozott össze a BVB-ben az első szezonjában, előtte a Rennesben tiniként első felnőtt szezonjában 17 gólpont. Akkor 30 millió az ára, ha egy kis klub veszi meg, és az ügynöke kiköti záradéknak, hogy relatíve alacsony kivásárlásiért mehessen tovább. Egy top klubnak nem reális az a 30 millió, közel sem.
csababarca írta:Ezt nem tudom, miért véditek, hogy abszolút túlárazva vásároltuk ezeket a játékosokat, és nem azért mert tudták hogy van pénzünk, hanem mert [auto_cenzúra] tárgyaltunk.
Ezt meg nem tudom honnan vetted, mert én pl nem védem az igazolásokat anyagilag. De attól még más klubok is rohadt sokat költenek, és a Pool is köztük van. Ahol tudják, hogy van pénz, ott általában drágábbak az igazolások. De ez a lényeg amit LG írt feletted:
LG írta:Van azért lényeges különbség: ők egyértelműen hiányposztra jöttek, és az edző tudta, hogy mit akar velük.

Nálunk ezek a játékosok nagy valószínűséggel nem is az edző kérésére jöttek. Valverdének pl. inkább gondot és fejfájást okoztak, mint erősítést. Így nem lehet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.08. 13:16:03

palesz77 írta:
csababarca írta:Pl a Pool kapott 140 milliót, és vett normális áron fél évre rá 3 kezdő játékost. Nem húzták le őket, mint miket.
ez csak egy példa.
Utólag bejött mindegyik, nem is kicsit, de Van Dijk és Alisson is átigazolási rekord volt adott posztokon amikor vették őket. Azért ott is érződött, hogy tudják a klubok, hogy van pénz lóvéra. Csak náluk ült a 85 meg a 65 milliós igazolás.
Egyetértek, utólag könnyű okosnak lenni, de elsőre az ő vételáruk is meredek volt. Van azért lényeges különbség: ők egyértelműen hiányposztra jöttek, és az edző tudta, hogy mit akar velük.

Nálunk ezek a játékosok nagy valószínűséggel nem is az edző kérésére jöttek. Valverdének pl. inkább gondot és fejfájást okoztak, mint erősítést. Így nem lehet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.08. 13:10:31

palesz77 írta: Utólag bejött mindegyik, nem is kicsit, de Van Dijk és Alisson is átigazolási rekord volt adott posztokon amikor vették őket. Azért ott is érződött, hogy tudják a klubok, hogy van pénz lóvéra. Csak náluk ült a 85 meg a 65 milliós igazolás.
100 fölé nem mentek, mi meg 3 játékosért adtunk ki ennyi pénzeket, egyik sem ért leigazolása pillanatában ennyit.

Kb reális áruk, 80-70-30. (Cou,Griezman, Dembelé)
Ezekre dobhatunk még nagyjából 25 százalékot, a lehúzási bónuszt.
Akkor is meg kellett volna állnia az igazolásoknak 100-85-40 környékén.

ehelyett dupláztuk a reális értékeket összességében.

És mielőtt betámadnátok, Dembelére nem azért írok 30at mert utólag besült, de egy tehetségért ennyit szoktak ma adni, 30-50 között max. nem 105 plusz 45 bónuszt.

Ezt nem tudom, miért véditek, hogy abszolút túlárazva vásároltuk ezeket a játékosokat, és nem azért mert tudták hogy van pénzünk, hanem mert [auto_cenzúra] tárgyaltunk.


"szerk: ok, Griezmannak kivásárlási ára volt ha jól tudom, de érte akkor sem szabadott volna azt a pénzt kifizetni. akkor keresni kellett volna más. semmilyen sportszakmai indok nem szólt mellette.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.02.08. 12:52:20

csababarca írta:Pl a Pool kapott 140 milliót, és vett normális áron fél évre rá 3 kezdő játékost. Nem húzták le őket, mint miket.
ez csak egy példa.
Utólag bejött mindegyik, nem is kicsit, de Van Dijk és Alisson is átigazolási rekord volt adott posztokon amikor vették őket. Azért ott is érződött, hogy tudják a klubok, hogy van pénz lóvéra. Csak náluk ült a 85 meg a 65 milliós igazolás.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2020.02.08. 12:31:01

Őszintén szólva Coutinho soha az életben nem tűnt Iniesta utódnak semmilyen téren annak aki aktívan követte a meccseit, nem igazán értettem miért ő az Iniesta utód meg angol focit nálam még jobban ismerők se túlságosan.
Nyilván azt nem gondolhatta senki, így én se hogy ennyire besül majd, azt hittem változtatunk a felálláson vagy valami aztán lesz helye nálunk. Elvégre amikor jött, akkor még Paulinhonak is sikerült olyan posztot kialakítani a csapatban egy felállásváltással amiben jól teljesített, úgy hogy sokkal jobban nézett ki a csapat akkor (abban a 4312 szerű felállásban).
Aztán jött Cou és 442-t játszottunk egy darabig, túlságosan nem voltam elájulva tőle akkor sem, de mégiscsak jobban játékban volt meg jöttek neki a gólok gólpasszok, szóval viszonylag rendben volt az első fél éve. Aztán valami megtört nála, erőlködött a balszélen egész szezonban de értékelhetetlen volt.
Ami mondjuk érdekesebb, hogy a Bayernben is csapnivaló pedig ott aztán játszott tízest, nyolcast, megint balszélsőt, mindent.
Elrakott néhány gólt a kiesőjelölt csapatok ellen és ennyi a kiemelkedő része a szezonjának. Ha csak a számokat nézzük a velünk töltött első féléve jobb volt mint a Bayernes #-o meg itt számoktól függetlenül is értékelhetőbben játszott. Szóval az biztos hogy a München nem fogja megvenni, meg 100 milliókért nagyon max a PSG viheti, valamit kezdeni kell vele jövőre.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.08. 12:27:05

Kapkodást úgy értettem, hogy talán lehetett volna előre gondolkozni, és nem megvárni míg Neymar lelép. nekem azt ne mondja senki, hogy az egyik pillanatról a másikra történt.

Plusz, attól hogy volt pénzünk, még nem lett volna muszáj irreális áron vásárolni, szerintem.

Pl a Pool kapott 140 milliót, és vett normális áron fél évre rá 3 kezdő játékost. Nem húzták le őket, mint miket.
ez csak egy példa.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.08. 12:10:15

davi10:
Coutinho-Dembele még védhető, logikus igazolás, viszont Griezmannt már előre tudni lehetett, hogy teljesen idegen lesz ide, és Sanchez 2.0 lesz a srácból.
Bal lábas, nem klasszikus csatár, és az Atleti+ Francia válogatottban is kontrákból éltek, előre lehetett tudni hogy közel se fogja azt hozni(főleg a balosra rakva) mint Suarez.

Erre mi megvesszük, hogy berakjuk balosnak =D>
Akkor már inkább vettünk volna egy ténylegesen balszélsőt, vagy lecsaphattunk volna már akkor Lautarora, aki szintén nem garancia hogy nem sül be, de legalább profilba stimmel.


Neymart is lehetett volna sokkal bölcsebben intézni.
Először is komolyan venni, és nem azt nyilatkozgatni hogy "Neymar 200% hogy marad", meg "ha kell Neymar, fizessék ki a kivásárlási árát" szöveget nyomni, hanem leülni vele és megbeszélni, ha menni akar mondja meg, és előtte igazolnak a helyére és utána elmehet, valószínűleg Dembele sem 120 millió lett volna akkor, hanem 50-60, utána meg rá érnek a hűségbónuszon(aminek tök logikus hogy a határideje az átigazolási időszak közepére esik, zsenik) civakodni.
Ehelyett lenyilatkozták ezeket, magasan voltak a lovon, aztán tátott szájjal nézték értetlenül, amikor jöttek a pénzzel és simán elvitték, beárazva őket is.
Utána meg magukat árazták be, amikor vissza akarták szerezni minden áron, persze Griezmann leigazolásával lehetetlen volt, akinek az árához kicsit hozzá dobva reálisan hozható lett volna amúgy, így maradt a kuncsorgás hogy engedjék el kölcsönbe vagy 2 részletben.
Dupla kapufa, sebaj legalább az Atletivel is össze verték a port, amiért szezon közben egyezkedtek vele, a srácnak meg annyi esze sem volt hogy szezon alatt jelentse be, hogy távozik, ezzel totálisan alátámasztva az Atleti sérelmét, hogy a hátuk mögött fűztük a játékosát a szezon legfontosabb része közben.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.08. 11:16:16

csababarca írta: nem is ezekkel van a baj, de mondjuk Coutinho hiába tűnt jónak, annyit nem ért amennyiért jött.
Dembelé szintén ígéret volt, de ő sem ért a leigazolása pillanatában annyit.
Griezman pláne nem.
Ezek a játékosok EV-hez jöttek, aki viszont tudható volt, hogy nem ezekre a játékosokra vágyik. Neki munkások kellettek volna, akik robotolnak.

Egy játékosabb, lendületesebb felfogású edző kellett volna elsősorban, akihez passzolnak a veb által is felsorolt nevek.

Itt a nagy gond a pénzszórás volt, és a kapkodás amik jellemezték az igazolásokat.
Nagyrészt egyetértek, de én nem nevezném kapkodásnak. Coutinho után fél évig mentünk, aki a leginkább kézenfekvő Iniesta-utódnak tűnt, azért eléggé ment neki a Liverpoolban.
Dembele-t szintén hetekig hajtottuk, de az érte adott pénz messze a legkevésbé érthető a 100+osok közül, nagyon jól járt ezzel a Dortmund.
Griezmann-t is kb. másfél évig környékeztük.

És igen, mocskosul sok pénz elment ezekre a játékosokra, de ez nem feltétlen Barto-ék hibája, szerintem Laporta se tudott volna ebből alkudni, max. Dembele árából. Miután világrekord összeg szakadt a klub nyakába és égetően kellettek a játékosok, sajnos nem nagyon volt esély normális áron igazolni.

Kapkodásnak most így hirtelen egyedül Malcom-ot érzem, meg talán Mina-t az utóbbi évekből.

Illetve szerintem Dembele és Coutinho érkezésekor még nem lehetett ennyire tudni, hogy Valverde inkább ilyen Vidal-Paulinho-féle játékosokat akar, szerintem Ő maga se tudta.

Az utóbbi évek igazolásai nekem abszolút logikusnak tűntek (sőt, tavaly nyáron még azt hiszem pluszba is jöttünk ki belőle), az idei nyáron Griezmann meg a most téli szezon az, ami olyan katasztrofálisan sikerült, hogy rámehet a szezon.
Már csak az kellett volna tényleg, hogy miután eladtuk a védőket meg a támadókat, igazoltunk volna még egy középpályást télen...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.02.07. 19:29:13

LG írta:Áthozom ide:
visca el barca írta:emberek.. reg megkezdtuk a fiatalitast, es nem is tunt rossznak. coutinho, umtiti, dembele, arthur, de jong, egy olyan vaz, amire lehetett volna a jovot epiteni. ebbol egy besult, 2 korhazi eset, a masik ketto meg egyelore egy eros kozepes.
Régóta a Bartoék ellen vagyok, de még nekem is el kell ismernem, hogy ezek az igazolások elsőre jó döntésnek tűntek. Aki azt mondja, hogy látta előre, hogy a két francia használhatatlan lesz sérülések miatt, vagy hogy Coutinho ilyen szinten teljesít alul, az egyszerűen hazudik.
Itt max az szól a vezetőség ellen, h dupla áron vettük meg őket, mint amit érnek, Umtiti kivételével.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.02.07. 18:20:35

Írjátok Piqué romlását. Nekem szívügyem az ő bántása, mert nagyon szimpi arc, viszont itt egy statisztika, ami igazolni látszik ezt (nem tudom mennyire hiteles)

https://fbref.com/en/players/adfc9123/Gerard-Pique" target="_blank
Nézzétek meg a Miscellaneous Stats részt, ott vannak a védői feladatokkal kapcsolatos statisztikák az utóbbi évek bontásában. Azért szignifikáns csökkenés látható.

Más téma:
Nézzétek meg ezt a videót! De tényleg! Tökéletesen mutatja, hogy egy jó edző hogyan képes váltogatni a taktikát, ha szükséges:
https://www.youtube.com/watch?v=FZDi8IpffEo" target="_blank
Guardiola a tiki-taka időszak közepén a BL döntőben behúzta a direkt focit és nyert. Szerintem nem is emlékeztek erre, véletlen láttam meg. A Manchester meg csak nézett hogy ők nem erre készültek.
Válasz küldése