FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.21. 16:14:03

Csak a bankszámlán is körül kell nézni ahhoz, ami eléggé limitálja a lehetőségeket.

Persze, jöhetne Upamecano, Grimaldo/Tagliafico és Lautaro/Jesus/Milik is. Csak miből?
més que un club
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.21. 15:15:12

fanbarca írta:
2020.08.21. 10:11:10
Én is FM-eznék már egyet akkor, mindig jól esik. :mrgreen:

Kapus: Ter Stegen, Pena és Reina (ha már a fiatalokról szól ez, akkor menjen Neto és védjen Pena – U21-es válogatott – a kupában, Reina meg tapasztalatát átadja nekik)
//
Jobbhátvéd: Semedo, Wague
Középhátvéd: Garcia, Piqué, Lenglet, Araujo, Todibo
Balhátvéd: Alaba, Alba
//
Védekező középpályás: De Jong, Wijnaldum / Ndombele, Oriol Busquets
Középpályás: Pjanic, Puig, Pedri, Coutinho, Alena, Vidal
//
Szélső: Messi, Fati, Trincao, Dembélé
Csatár: Duvan Zapata / Martial, Braithwaite

Csatárposzton én látnék fantáziát Zapata-ban (29 éves, €50 millióba fájna), az elmúlt néhány évben konstans fejlődő tendenciát mutat, Lautaro 14 góljával szemben 18-at szerzett a bajnokságban. Erőcsatár, amit én mindig szeretek. Martial (24 éves, kb. €75 millióba kerülne) viszont igazán izgalmas választás lenne, idén 17 gólt lőtt, s mivel szélsőből avanzsálódott középcsatárrá, igazán benne lenne a kombinatív játékban is.

Amúgy jellemzően túl rövid szokott lenni a keretünk, talán nem ártana nekivágni egy mélyebbel.
Piqué, Lenglet, Alba helyett kicsit körülnéznék a piacon..... :roll:
Zapata kondiciója elfogy a 45 - 60. percre....
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.08.21. 13:16:04

Martialt én is adnám, gólerős, mozgékony technikás csatár.
Jobbhatvednek Emersont megnézném Semedo mellett, ha már úgyis félig a miénk. Wague is ügyes mondjuk, ő is kaphatna egy esélyt.
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.21. 10:28:40

fanbarca írta:
2020.08.21. 10:11:10
Én is FM-eznék már egyet akkor, mindig jól esik. :mrgreen:

Kapus: Ter Stegen, Pena és Reina (ha már a fiatalokról szól ez, akkor menjen Neto és védjen Pena – U21-es válogatott – a kupában, Reina meg tapasztalatát átadja nekik)
//
Jobbhátvéd: Semedo, Wague
Középhátvéd: Garcia, Piqué, Lenglet, Araujo, Todibo
Balhátvéd: Alaba, Alba
//
Védekező középpályás: De Jong, Wijnaldum / Ndombele, Oriol Busquets
Középpályás: Pjanic, Puig, Pedri, Coutinho, Alena, Vidal
//
Szélső: Messi, Fati, Trincao, Dembélé
Csatár: Duvan Zapata / Martial, Braithwaite

Csatárposzton én látnék fantáziát Zapata-ban (29 éves, €50 millióba fájna), az elmúlt néhány évben konstans fejlődő tendenciát mutat, Lautaro 14 góljával szemben 18-at szerzett a bajnokságban. Erőcsatár, amit én mindig szeretek. Martial (24 éves, kb. €75 millióba kerülne) viszont igazán izgalmas választás lenne, idén 17 gólt lőtt, s mivel szélsőből avanzsálódott középcsatárrá, igazán benne lenne a kombinatív játékban is.

Amúgy jellemzően túl rövid szokott lenni a keretünk, talán nem ártana nekivágni egy mélyebbel.
Ez nekem nagyon tetszik. :D Középcsatár mindenképpen kell sztem is (aki nem Griezmann, meg hasonló játékosok azon a poszton erőltetve). Én egyébként 4-2-3-1-et játszatnék, Messivel/Griezmannal a csatár mögött (attól függően, hogy melyikük marad). De a legénység maga hasonló lenne nálam is. Baromi fontos lenne, hogy akár Messi, akár Grizi játszik tízest, futni képes emberekkel legyenek körülvéve.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.21. 10:11:10

Én is FM-eznék már egyet akkor, mindig jól esik. :mrgreen:

Kapus: Ter Stegen, Pena és Reina (ha már a fiatalokról szól ez, akkor menjen Neto és védjen Pena – U21-es válogatott – a kupában, Reina meg tapasztalatát átadja nekik)
//
Jobbhátvéd: Semedo, Wague
Középhátvéd: Garcia, Piqué, Lenglet, Araujo, Todibo
Balhátvéd: Alaba, Alba
//
Védekező középpályás: De Jong, Wijnaldum / Ndombele, Oriol Busquets
Középpályás: Pjanic, Puig, Pedri, Coutinho, Alena, Vidal
//
Szélső: Messi, Fati, Trincao, Dembélé
Csatár: Duvan Zapata / Martial, Braithwaite

Csatárposzton én látnék fantáziát Zapata-ban (29 éves, €50 millióba fájna), az elmúlt néhány évben konstans fejlődő tendenciát mutat, Lautaro 14 góljával szemben 18-at szerzett a bajnokságban. Erőcsatár, amit én mindig szeretek. Martial (24 éves, kb. €75 millióba kerülne) viszont igazán izgalmas választás lenne, idén 17 gólt lőtt, s mivel szélsőből avanzsálódott középcsatárrá, igazán benne lenne a kombinatív játékban is.

Amúgy jellemzően túl rövid szokott lenni a keretünk, talán nem ártana nekivágni egy mélyebbel.
més que un club
EasyZilt
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.08.21. 01:48:29

2020.08.21. 02:15:07

TerStagen
Semedo - Eric Garcia - Arujo- alba/firpo
Puig De jong pedri
Trincao messi fati

Csere:
Pena,pique,tobido,sergi roberto,pjanic,dembele,griezman,Suarez

Szivem szerint vidal Rakitic duobol egyet megtartanek.

En ezt varom komantol, az oregek 5eve szenvednek, kapjanak 2-3evet a fiatalok.

Es mielott megkapom hogy ennyi fiatalt nem rakhatunk be a kezdobe, megjegyeznem hogy keves edzore biznam a fiatal generaciot de koman a listan van, illetve szerintem a leg nagyobb hiba az lenne ha vegyitenenk a fiatalokat az oreggel, (lasd milan,valencia,roma,) 5 eves szenvedes utan es egy 8-2utan pontot kell tenni es nullarol epiteni csapatot. Ugylatom a forumozok tobbsege is hasonló velemenyen van és remelem Barcelonaba is tisztaba vannak ezzel.

Egyebkent Curcuella teljesitmenyere szerintem (az altalam latott meccsein) azonnal élni kéne az opciós jogunkkal .(ha még él )
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.15. 11:18:11

https://m.youtube.com/watch?v=Gj3wKVo4AwA

Sziasztok, ez volt az utolsó Barca meccs amit láttam. Az ezt megelőző szezonban tripláztunk, és itt úgy nézett ki hogy megint triplázni fogunk. Valaki elmesélné hogy azóta mi történt a futball világában? Hány BLt nyertünk azóta, 2-3? A Realt 0-4re aláztuk a Bernabeuban, nyertek valami trófeát azóta?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.14. 22:38:23

Jövőre még egy 0 kupás szezon és lehet takarítani. Igaz addigra mi leszünk a BL bohócai, de az mellékes.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.07.16. 19:09:06

Sziasztok! Új vagyok itt. Bocsi, hosszú lesz, meg gondolom a legtöbbet már elmondták előttem amúgy is. :) Szerintem messze a legnagyobb gond a középpálya. Piqué és Lenglet jók, a két szélső jó - Semedo néha kicsit bizonytalan az előretöréseknél és megáll, visszafordul, de még így is jól segíti a támadásokat, és közben nagyon jól védekezik. Elöl Messinek lesz még 3-4-5 éve, amikor még mindig a világ (egyik) legjobb játékosa lesz, Suárezt meg lassan persze pótolni kell. Lehetne ott is jobb a helyzet (350 millió 3, rendszerbe egyáltalán nem illő játékosra... Griezmann azért nem annyira rossz, de nyilván nem egy másik ballábas kell Messi mellé...), de szerintem nem ott van a fő probléma.
https://www.youtube.com/watch?v=di4eo27MZ0E
Eddig nem nagyon foglalkoztam a B csapattal, de most megnéztem a szezonbeli góljaikat. Nem is inkább a gólok érdekeltek, hanem az egyéni megmozdulásaik, technikai tudásuk. A gólokat hozó akcióik pont úgy néznek ki mint a régi nagy barcánál. Gyors passzok, kis helyen kényszerítők, és meg tudják csinálni. Ha ez nem megy, 18-20 méterről is be tudják rúgni, amit a mostani középpálya egyik tagja sem mondhat el magáról, semelyikőjüknek nincs igazán jó rúgótechnikája. Nyilván gyengébb védelmek ellen, de a technikai tudás, sebesség megvan. Hát szerintem onnan simán bárkit fel lehetne hozni, hogy pótolják a mostani nonkreatív középpályát, pl. Colladot mindenképp, Monchut... (Puig is jobban teljesített szerintem, mint bárki, Busquets-et leszámítva persze, aki szűrő, de még ezzel együtt is szerintem jobb kulcspasszokat ad, mint az előtte lévők). Rakitic, De Jong nem rossz játékosok, de nem a Barcába valók, ha De Jongban gondolkodnak, akkor max egy hosszútávú Busquets pótlásra lehet jó a stabilitása miatt.
Annyira alap, hogy gyors labdajáratáshoz alacsony ---> alacsony súlypontú játékosok kellenek. Gyorsabban tudnak passzolni, levenni a labdát, az indulósebességük nagyobb, és általában technikailag is a magasabb játékosok felett vannak. Nem véletlen, hogy Messi - Xavi - Iniesta, akik nevét legjobban összeköthetjük a nagy Barcával, mind ilyenek voltak. Őket sosem fogják pótolni Pjanicok, Rakiticek, DeJongok, mert egyszerűen már testfelépítésükből adódóan sem képesek rá. És akkor némelyikük korára még ki sem tértem. Természetesen ha bármelyikük rettentően kirívó látással és játékintelligenciával rendelkezne, akkor az félig-meddig kiválthatná a dolgot, de szerintem együkőjükre sem igaz ez, legalábbis nem Barca szinten, ahol BL-győzelmet szeretnének, és simább bajnoki címeket. Pjanic jól lát, de hiába ívelget kiválóan, a Barcában nem erre lenne szükség, csak néha, meglepetésszerűen. Rakitic és De Jong stabilak, jól passzolnak, de ennyi. Nem tudják kiszolgálni az előttük lévőket, nem tudják közelebb vinni a labdát passzokkal az ellenfél kapujához. Arturt sem sajnálom, hogy elment, ügyes volt, de kb életében nem tört előre, és alig passzolt előrefelé.
Puig 1-2 jobb meccsén a Barca szerintem egészen a régi időket idézte, pedig csak egy ember jött fel. Kicsit még kevés fent a rutinja, elől nem oldott meg 1-2 helyzetet jól, mert ehhez kell szerintem pár hónap, 1 -2 év, mire a gyilkos ösztön is
megjelenik, a félelmek meg eltűnnek. Viszont ott a fyors láb, gyors passzok, nagyon fantáziadús kulcspasszok, előrejátékban való gondolkodás, és nem ez a toporgás, amit Rakiticék csinálnak. Vidal is idetartozik, nem annyira labdaügyes. Persze őt meccs előtt felhúzzák, megy mint a golyó, teljes erőbedobással, meg kicsit azért ő jobban is keresi az előrejáték lehetőségét is, kapura is veszélyesebb. Nálam ő eggyel a többiek előtt van, de nem sokkal.
A mostani/jövő évi középpálya soha az életben nem fog áttörni egy betömörülő védelmet, kis passzokkal, kényszerítőkkel, még a világ legjobb játékosával kiegészítve sem, aki kb egyedül maradt a támadásépítésben, max a két szélső támogatja elfogadható szinten. Messi góljainak száma szerintem azért is van csökkenőben, mert nincs senki mögötte, aki passzokat adna neki. Ezért már szerintem ráadásul rá is görcsölt, mert érzi, hogy le kell cseleznie 1-2-3 embert, és aztán ha ez sikerül, a 18-20 méterről néha elvállalt lövéseinek be kell mennie, mert különben baj lesz. Mostanában meg szerintem pont ezért nem mennek be neki, a szabadrúgásaival együtt. A cselei sem jönnek úgy be. Szerintem ha pl. nem neki kéne egyedül megnyernie a bajnokságot, és lenne mondjuk 5 pont előny a Reállal szemben, és nem lenne ilyen durva nyomás, akkor legalább plusz 10 gólja lenne a bajnokságban. Mostanában minden tekerése vagy kapufa, vagy 20-30 centivel mellé megy, és ezt nem tudom mással magyarázni, mint a nyomással.

Én a vezetőség helyében belátnám, hogy az elmúlt 2-3 éve politikája lefelé vitt, most nem igazolnék nagyot, ha csak nem tudnék valami tényleg klasszist szerezni Messi mellé, vagy mögé. De itt akkor tényleg Neymarra vagy De Brynére, vagy ilyen szintre gondolok. 2-3-4 játékost meg szépen megpróbálnék beépíteni a Barca B-ből mert jé, régen is azzal volt sikeres a Barca.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.20. 06:15:56

visca el barca írta:
2020.03.04. 12:27:25
most megint felteszitek ezt a 30+ felett az ember már nem jó focista lemezt? nem unjátok még?
Joggal, mert mázli, hogy csak X lett. Az öregek képtelenek voltak bármiféle támadójátékta. Erre a leggyengébb csatár helyett középpályást hoz br Setien. Fiatalt meg csak egyet, azt is olyan későn, amikmor már nem változhatott vele semmi.Ez Setien meccse volt. Mert akár ki is lehetett volna kapni úgy is, hogy legalább van benne valami biztató. De így! És nem látja!
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2020.06.20. 00:29:54

akkor elkezdem en a szerecsen mosdatast.
Ha a tehenpasztor itt maradna egy darabig nem lenne szerintem baj.. Idovel atvenne a helyet Sarabia akiben legalabb van valamennyi elet.
Johet ide Xavi vagy Guardiola is vissza Puyollal karoltve esetleg Ronaldinho kapus edzonek, de amig nem tortenik gyokeres valtozas felfogasban addig hiaba. A jelenlegi Barcelonat meg Jezus Krisztus szemelyesen sem tudna megmenteni.
Ezekkel az elavult taktikakkal az uj es atalakult fizikumra epulo sportvilagban nem lesz keresni valonk egy darabig.
A jelen mostmar a hajtasban van es ezen a husos fazek kornyeken felnott emberek nem fognak tudni valtoztatni.

Velemenyem szerint jobb lenne idot adni a csapatnak; hatha talan ido multan rajonnek a siker kulcsara.
( en ugy lattam, azert nem cserelt ma az oreg, mert ha van esze akkor a kiscsapatok ellen fog rotalni nem egy Sevillai rangadon.)
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.03.06. 13:20:41

mess2009 írta:
2020.03.06. 09:23:22
elemzés helyett, most egy linket tennék ide, hogy mi hiányzik per pillanat a Barcából...https://index.hu/sport/futball/2020/03/ ... ncia_kupa/
hajdanán Messi is tudott hasonlót de azért a sebességkülönbség még ebben az összehasonlításban sem elhanyagolható.
Azért azt tegyük hozzá, hogy Mbappét is hagyták szépen végigkocogni a pályán, nem vette a fáradtságot senki, hogy megtámadja.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.03.06. 09:45:32

mess2009 írta:
2020.03.06. 09:23:22
elemzés helyett, most egy linket tennék ide, hogy mi hiányzik per pillanat a Barcából...https://index.hu/sport/futball/2020/03/ ... ncia_kupa/
hajdanán Messi is tudott hasonlót de azért a sebességkülönbség még ebben az összehasonlításban sem elhanyagolható.
Van nálunk aki képes rá, láttunk is tőle hasonló t, csak hát, ugye a rehabon törzs vendég. A pályán meg alig.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.03.06. 09:23:22

elemzés helyett, most egy linket tennék ide, hogy mi hiányzik per pillanat a Barcából...https://index.hu/sport/futball/2020/03/ ... ncia_kupa/
hajdanán Messi is tudott hasonlót de azért a sebességkülönbség még ebben az összehasonlításban sem elhanyagolható.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2020.03.05. 20:15:13

Az a baj a Marca statisztikai "elemzésével" hogy egyrészt a leglényegesebb mutatók pont hiányoznak belőle amikkel a játék intenzitását lehetne vizsgálni (pl a PPDA mutató ami azt mutatja meg hogy hány passzt enged a csapat az ellenfélnek amíg náluk van a labda). Szerintem számok sem kellenek hozzá, elég visszanézni néhány meccset és látni hogy azért Pepnél létezett nálunk valami olyasmi hogy letámadás, EV-nél meg már nem.
Tökéletes példa nekem ez a cikk arra, hogy kontextusból kivéve hogyan lehet bizonyos statisztikákat úgy csűrni-csavarni hogy alátámasszunk vele valamit.
Két csapatot összehasonlítani bizonyos statisztikák kiemelésével, úgy hogy az adott két csapat között 8 év telt el, plusz a top fociban egy érzékelhető szemléletváltás is lezajlott közben egyszerűen nevetséges.
Mondjuk nah a Marca írta... ennyi elég is róla.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2020.03.05. 10:11:01

Ha jobban megnézzük a statisztikát, akkor pontosan kijön az amit láttunk a szemeinkkel. Lehet, hogy a passzok ugyanúgy középen mentek, többségében hasonló ember szám vett részt a támadásokban ..., amit a 6szög leír, de tedd a két passztérképet egymás alá és máris elkezd derengeni, hogy a Valverde féle Barcelona miért nem volt annyira hatékony, mint Guardiola Barcája.

Konkrétan Valverdénél a hátra (kapusig) passzok sokkal de sokkal gyakoribbak voltak. Az egész csapat hátrébb húzódott. Míg Guardiola korában a kapussal együtt 4 ember tartózkodott többségében a saját térfelünkön, addig Valverdénél már 6. A védők és a kapus szerepe sokkal nagyobb lett, mint a támadóké, ez is teljesen más volt korábban. Az egyik legfontosabb pedig, hogy nem csak hátrébb szorultak a játékosok, de sokkal centrikusabb is lett a csapat támadása. Konkrétan Valverdénél nincs bal oldal, Iniesta egy kicsit előrébb húzódott, de elvesztette korábbi nagy szerepét, amit nem tudott átvenni senki tőle a támadók közül.

Ezek a különbségek tették a Valverde korszakot kevésbé hatékonnyá és ezáltal kevésbé sikeressé. A legnagyobb hibájának ugyanakkor nem a játékintelligenciáját mondanám, hanem a mentális felkészültségét. Az, hogy egy csapat kétszer ugyanabba a folyóba lépjen és így essen ki a BL-ből, megmutatja, hogy az egész edzői stáb mentálisan alkalmatlan a csapat irányítására. A vezetőség fatökűsége (nem rúgták legkésőbb tavaly nyáron) pedig tökéletesen példázza, hogy a jelenlegi Barcelona már csak egy márkanév és nem a katalán tudat egyik fő bástyája.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.03.04. 16:47:53

fUtBoLiStA írta:
2020.03.03. 11:50:41
Már egy jó ideje nem fórumozok, csak olvasgatom itt a rengeteg "megfejtést/elemzést" a csapattal, játékosokkal, edzőkkel kapcsolatban. #-o Nyilván ahány szurkoló, annyiféle vélemény, ezt elfogadom, de néha egészen hihetetlen számomra egy-két szurkoló hozzáállása, még akkor is, ha nem a klub történelem legfényesebb időszakát éljük. Pár aktuális témával kapcsolatban én is leírom a gondolataim ( ... )
Nem idézem be végig fUtBoLiStA hozzászólását, akit érdekel, lentebb megtalálja teljes terjedelmében.
Teljesen egyetértek minden mondatával, kiegészítve ezt még azzal, hogy bizony a többi csapat is - a La Ligában és a nemzetközi fociban - szintén folyamatosan fejlődik, éves szinten sok esetben euró százmilliókat költ játékosokra, és mindent megtesz azért, hogy trófeákra törve kiszolgálja a szurkolótáborát - ezt mintha elfelejtenénk...

A Barca magasra tette magának a lécet azzal, hogy lassan másfél évtizede szinte folyamatosan szállítja a bajnoki-, kupa- és BL címeket. Megszoktuk ezt, egy második vagy harmadik hely a La Ligában, egy Király Kupa vagy egy BL negyeddöntős kiesés már katasztrófaként hat, mindenki temetni kezdi a klubot. Nevetséges, ez egy 131 éve létező egyesület, sikeres és kevésbé sikeres évtizedekkel a történetében! Óriási szerencsénk, hogy szurkolóként tanúi lehet(t)ünk a klub legsikeresebb korszakának. Nem lehet mindig-mindent megnyerni, a foci fejlődik, valahogy az istenített Guardiola sem nyert azóta BL-t. Mert nem teremnek minden bokorban Iniesták, Xavik és Busquetsek és Puyolok, Messik is 50 évente egyszer születnek. Nélkülük bizony nem megy gördülékenyen a Cruijff-féle totális foci, amit annyira megkedvelt a világ - és amit sok éve már folyamatosan elemez a szakma, hogy megtanuljanak ellene hatékonyan védekezni. Ez egyre több csapatnak sikerül, tehát változni, fejlődni kell, és el kell fogadni, hogy semmi sem tart örökké.

Egy érdekes elemzés (angolul, ábrákkal illusztrálva), mely összehasonlítja a Guardiola taktikát a Valverde korszakban látottal - és láss csodát, nincs is különbség:

https://www.marca.com/en/football/barce ... b4567.html
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.03.04. 16:02:20

Nem unjuk, nézd meg a Reaálnál kik voltak az igazán gyyorsak. Öreg játékos ninics, DE öreg csapat van. A vak is látja, hogy 7fő 30 év felett van, ez igen sok. És hát a képességekről nem is szoltam. Ter Stegen, DeJong és Messi kivételével senki nem hiányozna, vagyis mehetnek. Csakhogy kevés az igazi klasszis, és mibe kerül, főleg ennyien. Attól tartok, még lesz rosszabb is. Ezzel a lötyögéssel még jól is állunk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.03.04. 13:03:55

visca el barca írta:
2020.03.04. 12:27:25
most megint felteszitek ezt a 30+ felett az ember már nem jó focista lemezt? nem unjátok még?
Ha az első sornál tovább olvasol, más lemezt kellene hallanod.....olyasmit kb, hogy :
a keret egyharmada túlkoros, egyharmada nem igazán Barca szint, akkor a harmadik harmadról már
nem is érdemes sokat beszélni....

egyébként remek, sőt kitűnő 30 plusszos játékosok egyenként.....csak nem egyszerre egy csapatban és nem olyan társakkal együtt akikkel ma játszanak.... #-o
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.03.04. 12:27:25

most megint felteszitek ezt a 30+ felett az ember már nem jó focista lemezt? nem unjátok még?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.03.04. 12:19:11

1.) Adott egy életkorát tekintve harminc plusszos gerinc....Piqué, Busi, Raki, Vidal, Alba, Messi
Komoly, hajtós meccsen max. egy félidőre elegendő mentális és fizikai állóképességgel

2.) Lenglet, Umtiti, Sergi Robi, Firpo, Semedo....személyeskedés nélkül, egy BL címre pályázó
csapatnál vélhetően a kispadon lenne a helyük (vagy még ott sem)

3.) A fenti két sorból kimaradt játékosokat sajnos teljesen értelmetlen "kategorizálni", mivel
adott, hogy a fentiekkel alkotnak csapatot

Ezek függvényében nézzünk a tavasz elé....a csodában bízni remek emberi tulajdonság.... [-o<
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.03.03. 15:31:38

https://player.hu/sport-3/karomkodott-e ... -clasicon/

Ez nem tudom mennyire igaz.

Ha igen, akkor ez elég sok dolgot megmagyaráz.

Nehogy már a játékosok legyenek felháborodva, amikor egy értékelhetetlen [auto_cenzúra] volt, amit a második félidőben letettek az asztalra.
Ez valami? Mit szólnának akkor Mészölyhöz? Amúgy szerintem erre van szükség.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.03.03. 14:39:14

fUtBoLiStA írta:
2020.03.03. 11:50:41


Edzőkérdés.
...
Nem mondom, hogy Setién vagy Valverde a legnagyobb király de úgy beszélni róluk, mintha valami jött-ment szerencsétlenek lennének, kicsit erős túlzásnak érzem.
Furák a szurkolók. :arrow: Először Valverde takarodj van, jön egy másik edző. :arrow: Aztán meg sem tartotta az első edzését de már az új edző se ért hozzá. :arrow: Le megy az első meccse és Valverde már mindjárt nem is volt olyan rossz. :arrow: Hozzák Xavit mert ő az új Guardiola. (Xavi nagyon nagy játékos volt, az egyik legfontosabb eleme annak a Barcának, de ettől simán megbukhat mint edző. Nem tudom miért ilyen biztos mindenki abban, hogy ő beválik...)
Ugyanez a játékfelfogásban is megfigyelhető. :arrow: Valverde célfocit játszat, fúúúúj. :arrow: Mi vagyunk a Barca, van egy játékfilozófiánk. :arrow: Jön Setién, próbálunk újra labdát birtokolni. :arrow: Erre hát ezzel már nem lehet nyerni, elavult stb... (Ami amúgy jogos is. Ami 7-8 éve működött, azt már nem lehet eredményesen ugyanabban a struktúrában játszani. Ennek az ellenszerét már a kisebb csapatok is elég jól megtalálták.)

Játékosok.

Messi függőség van. De melyik csapat ne függene tőle? A világ legjobbjáról beszélünk, aki bármikor döntő meccseket tud megnyerni. Még most is. Egy minimálisat talán érezhető nála a visszaesés de az emberünk 10 éve hozza le az 50 gólos szezonokat. Ez egy-egy évben is csoda, nemhogy ilyen hosszú időn keresztül folyamatosan. Hozzászoktunk a jóhoz elég könnyen. Ha ne adj Isten "csak" 40 gólt lő a szezonban már vissza is vonultatják páran, mikor más játékosok 2 szezon alatt sem lőnek ennyit. Nem lesz már fiatalabb de azért sokan itt már úgy beszélnek róla és Busquetsről, mintha az utolsó utáni éveiket taposnák. Messi 33 lesz a szezon végén. Természetesen mindenkinek van egy genetikai határa ameddig top szinten tud játszani, de mivel nem az a típus, aki minden győzelem után hajnalig whisky kólázott volna valamelyik lebujban és a foci mellett nem is 10-12 órákat kellett a bányában lehúznia zsíros kenyérrel, így azért még az sem elképzelhetetlen hogy van benne, ha nem is extra, de 5 jó év.
Másik kedvencem, hogy ő a főgonosz és elnyomja a többieket, ő mondja meg ki hova passzolhat és kit igazoljanak. =D> :lol: :lol: :lol: Ha valaha is jártatok csak egy félkomoly csapatnak az öltözőjében, tudnátok mekkora egok vannak ott. Aki olyan mentalitású, akit el lehet nyomni abból nem lesz ilyen szintű futballista. Már az akadémiáról nem kerülnek ki, mert a többiek bedarálják.
Egyértelmű hogy keresik a társak, egész egyszerűen mert még mindig a világ legjobbja. Azért nem kicsi előny ha nála van a labda abból nagy eséllyel gól vagy gólpassz van.
Amit felszoktak vele kapcsolatban negatívumként hozni, hogy védekezésbe nem fut. Sosem kellett igazából, egy edző sem várta el tőle. Ha kérték volna nem lőtt volna fele ennyi gólt sem. Nincs és nem is lesz egy játékos sem a Földön aki alárendeli magát a csapatnak védekezésben és mellé támadásban ennyire hatékony tud lenni.
Azért picit szerintem összemosod a véleményeket. Igen, Valverdét sokan el akarták küldeni, de nem feltétlen ugyanazok szidják az új edzőt. De ha többen igen, az sem ellentmondás.
Szerintem lényegesen többeknek van inkább pozitív véleménye Setienről, mint a végén Valverdéről. Azzal nem értek egyet, hogy a Barca stílusára megvan az ellenszer és ezért nem működik. Dehogy találtak. Régen is volt, csak Xaviék ellen nehéz volt végrehajtani. Le volt sajnálva a spanyol válogatott is eleinte, hogy hú, amatőrök ellen passzolgathatnak, de majd profi kemény angol védelem és letámadás ellen tehetetlenek. Aztán nem voltak azok. Csak ehhez a játékhoz extra játékosok kellenek.
És az sem igaz, hogy Messi csak kicsit romlott. Dehogy kicsit. És nemaz a gond,hogy nem rohan vissza védekezni, a gond, hogy középpályán sétálgat és ott se támad le, konkrétan Messi közelében egy átjáró van, ha az ellenfél labdát szerez. Ha nem fut, akkor menjen előre, várja a labdát és cselezze ki az utolsó embert. Egyetértek, hogy el voltunk kényeztetve, a Real se úszta meg a galaktikusok kiöregedését igazán (szerintem még most se). A rossz, hogy ebben a csapatban még lehetett volna egy-két sikeres év, ha mindenki helyén kezeli a valóságot (és a saját korát) és nem arra megyünk rá,hogy Messi kaphasson még pár díjjat. Nem mindegy, hogy úgy lövi a gólokat, hogy labdát nem veszít, szinte minden csele sikerül, vagy úgy, hogy mindenki minden helyzetben vele akar gólt lövetni bármi áron, úgy, hogy közben sok az alibipassz, rossz helyeken eladott labdák, sétálgatások kritikus helyzetben. És sokszor kapjuk ezek miatt is a gólokat. Amikor Busi is sétál, akkor konkrétan két ember van levéve középpályán, ezt egy csapat sem tudja elviselni sok kapott gól nélkül.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.03.03. 14:08:42

Nem hiszem hogy anno ‘Dinhoéknak szívük csücske volt Henk ten Cate, mégis jöttek az eredmények, nem szóltak ellene, pedig volt egy pár bulibáró abban a csapatban. Most kicsit keményebben odaszól ez a Sarabia tag és nem tetszik nekik..
bűzlik ez az egész, mr shakira és társai jól elvannak itt part-time fodballistaként, az elnökség meg tökéletesen asszisztál hozzá.
Nekem meggyőződésem hogy Messi miatt vannak ilyen helyzetben bizonyos játékosok. Nem úgy értem hogy Messi szólt fentre az “érdekükben”, ezt nehezen hinném el, de az ő köreihez tartoznak, így mindjárt más a megítélésük, és ezt ki is használják maximálisan.
Messit leszámítva ezek itt nem legendák, lesarkítva ugyan de semmivel nem különb zsoldosok mint egy Anelka/Adebayor. Jól tudják hogy máshol soha nem kaptak volna fele ilyen szerepet ilyen zsíros szerződésekkel.
Leo benne volt 1000 gólban mióta itt van.. a többi jelenlegi keretben lévő csk/“legenda” pedig főleg akkor teljesítettek mikor jó játszótárs volt mellettük.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
fUtBoLiStA
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2008.05.23. 14:32:27
Tartózkodási hely: a kereszteződésnél balra

2020.03.03. 11:50:41

Már egy jó ideje nem fórumozok, csak olvasgatom itt a rengeteg "megfejtést/elemzést" a csapattal, játékosokkal, edzőkkel kapcsolatban. #-o Nyilván ahány szurkoló, annyiféle vélemény, ezt elfogadom, de néha egészen hihetetlen számomra egy-két szurkoló hozzáállása, még akkor is, ha nem a klub történelem legfényesebb időszakát éljük. Pár aktuális témával kapcsolatban én is leírom a gondolataim.

Az elnökség
felelős leginkább a jelenlegi helyzetért, ez a napnál is világosabb. Méltatlan amit a jelenlegi vezetőség művel. Ez a sok botrány nem kicsit rombolja a klub megítélését, a döntéseik közvetve befolyásolják az öltözőt is nem kis részben. Ez a "Mes que un club" felfogás már fényévekre van, attól ami ma folyik a klubnál. Amíg nem lesz váltás, nem lesz változás.

Abidal
ténykedése is kapufa lett. Félelmetes mennyiségű pénzt elszórtak az utóbbi években játékosokra sokszor kapkodva, akik közül nagyon kevesen váltak be és az idei keretet is nagyon amatőr módon tervezték meg. Nyilván utólag mindig könnyebb okosnak lenni, de igencsak szerencsétlenül jöttek ki ezek a nagyobb igazolások. Én Dembelét nem hoztam volna el, Griezmannon a videós balhéja miatt szintén elgondolkodtam volna, de a többi igazolással véleményem szerint nem volt adott pillanatban hatalmas gond.
Dembelé sérülékenysége nettó vicc. Ezzel előre nem számolhattak, de ennyi pénzért biztosan nem vettem volna meg anno egy olyan csapatba, ahol a labdabirtokláson és a felállt védelem elleni, kis területen való tili-toli az alapkoncepció. Az ő erénye, a gyorsaság ebben a felfogásban soha sem fog érvényesülni.
Griezmann érkezése is véleményes az öltözőre nézve. Amit az ATMA-ban nyújtott az alapján, helye lenne itt. Amit a csapatnak jelen pillanatban adni tud és amit vártam volna tőle előzetesen az ég és föld. Oké, hogy teper és besegít a védekezésbe de előre játékba nagyon kevés.
De Jong ár-érték arányban jó vétel. Na nem a jelenlegi teljesítménye alapján, mert ebben az előre toltabb pozícióban nem tud érvényesülni. Busquets helyén szerintem a következő években meghatározó lehet.
Coutinhot sajnálom. Én őt nagyon vártam és előzetesen azt gondoltam, menni fog neki nálunk de valamiért messze elmaradt a Liverpooli teljesítményétől.
A fiatalok témaköre kérdéses. A csillagok igen szerencsésen együtt álltak Guardiola idején, amikor ömlöttek ki a Masiaról a tehetségek és persze kellett hozzá Pep is, hogy működjön a csapat velük. Viszont ez egy kivételes időszak volt. Ahhoz kár viszonyítani, az viszont biztos, tehetséges fiatalokban sosem lesz hiány de nem mindenkiből lesz még átlagon felüli játékos sem profi szinten, hiába remekelt a korosztályos csapatokban. Sok összetevője van ennek is.

Edzőkérdés.
Azt ugye tudjuk, hogy nálunk Magyarországon mindenki UEFA A licenszes edző. De itt egyesek olyan magas lovon ülnek és úgy alkotnak véleményt egy Valverdéről, Setiénről, mintha bármit is letettek volna az asztalra edzőként. Urak! Az hogy FIFA-ban nyertek egy-egy BL címet az szép hobbi, de nem egészen egyenlő azzal, mint eljutni addig a való életben, hogy egy profi csapatnál egyáltalán szóba kerüljön a neved. Nem az 50-es években járunk, amikor egy csapat elutazott és a pályán látták először az ellenfelet és fogalmunk nem volt hogy milyen focit játszik és hogyan készül, edz az adott csapat. Manapság már nincsenek nagy titkok a futballban, mindenki tud mindenkiről mindent. Az edzők ugyanazokon a képzéseken vesznek részt. Ne gondoljátok, hogy elméleti tudásban hatalmas szakadék van egy Betis és egy Barcelona edző között...
Nem mondom, hogy Setién vagy Valverde a legnagyobb király de úgy beszélni róluk, mintha valami jött-ment szerencsétlenek lennének, kicsit erős túlzásnak érzem.
Furák a szurkolók. :arrow: Először Valverde takarodj van, jön egy másik edző. :arrow: Aztán meg sem tartotta az első edzését de már az új edző se ért hozzá. :arrow: Le megy az első meccse és Valverde már mindjárt nem is volt olyan rossz. :arrow: Hozzák Xavit mert ő az új Guardiola. (Xavi nagyon nagy játékos volt, az egyik legfontosabb eleme annak a Barcának, de ettől simán megbukhat mint edző. Nem tudom miért ilyen biztos mindenki abban, hogy ő beválik...)
Ugyanez a játékfelfogásban is megfigyelhető. :arrow: Valverde célfocit játszat, fúúúúj. :arrow: Mi vagyunk a Barca, van egy játékfilozófiánk. :arrow: Jön Setién, próbálunk újra labdát birtokolni. :arrow: Erre hát ezzel már nem lehet nyerni, elavult stb... (Ami amúgy jogos is. Ami 7-8 éve működött, azt már nem lehet eredményesen ugyanabban a struktúrában játszani. Ennek az ellenszerét már a kisebb csapatok is elég jól megtalálták.)

Játékosok.
Hasonlóan megdöbbent egy-két "szurkoló" megnyilvánulása. Az ahogyan a csapat meghatározó alakjairól beszélnek számomra hihetetlen. Nyilván, ha valaki hosszabb ideje nem teljesít azon a szinten, azt nem kell csak a múltjára való tekintettel dicsőíteni. De páran igen könnyen eltudják felejteni, hogy pár éve ezek a játékosok a világfutball élére vezették és ott etalonként tartották számon az FC Barcelonát.

Messi függőség van. De melyik csapat ne függene tőle? A világ legjobbjáról beszélünk, aki bármikor döntő meccseket tud megnyerni. Még most is. Egy minimálisat talán érezhető nála a visszaesés de az emberünk 10 éve hozza le az 50 gólos szezonokat. Ez egy-egy évben is csoda, nemhogy ilyen hosszú időn keresztül folyamatosan. Hozzászoktunk a jóhoz elég könnyen. Ha ne adj Isten "csak" 40 gólt lő a szezonban már vissza is vonultatják páran, mikor más játékosok 2 szezon alatt sem lőnek ennyit. Nem lesz már fiatalabb de azért sokan itt már úgy beszélnek róla és Busquetsről, mintha az utolsó utáni éveiket taposnák. Messi 33 lesz a szezon végén. Természetesen mindenkinek van egy genetikai határa ameddig top szinten tud játszani, de mivel nem az a típus, aki minden győzelem után hajnalig whisky kólázott volna valamelyik lebujban és a foci mellett nem is 10-12 órákat kellett a bányában lehúznia zsíros kenyérrel, így azért még az sem elképzelhetetlen hogy van benne, ha nem is extra, de 5 jó év.
Másik kedvencem, hogy ő a főgonosz és elnyomja a többieket, ő mondja meg ki hova passzolhat és kit igazoljanak. =D> :lol: :lol: :lol: Ha valaha is jártatok csak egy félkomoly csapatnak az öltözőjében, tudnátok mekkora egok vannak ott. Aki olyan mentalitású, akit el lehet nyomni abból nem lesz ilyen szintű futballista. Már az akadémiáról nem kerülnek ki, mert a többiek bedarálják.
Egyértelmű hogy keresik a társak, egész egyszerűen mert még mindig a világ legjobbja. Azért nem kicsi előny ha nála van a labda abból nagy eséllyel gól vagy gólpassz van.
Amit felszoktak vele kapcsolatban negatívumként hozni, hogy védekezésbe nem fut. Sosem kellett igazából, egy edző sem várta el tőle. Ha kérték volna nem lőtt volna fele ennyi gólt sem. Nincs és nem is lesz egy játékos sem a Földön aki alárendeli magát a csapatnak védekezésben és mellé támadásban ennyire hatékony tud lenni. Ezt négy tüdővel sem lehet bírni.

El lettünk kényeztetve, hozzászoktunk a szórakoztató játékhoz, kupákhoz az elmúlt években és törvényszerű volt, hogy előbb-utóbb bekövetkezik a visszaesés. Elvárás lett a szurkolóktól a triplázás minden évben, pedig ez a legszebb időszakban sem jött össze mindig. Ha csak a bajnok lesz a csapat, kudarcként könyvelik el sokan. Óriási hiba! [-X Nem jó a mostani irány, sem vezetőségi, sem csapat szinten ez biztos, de ennyire negatívan véleményt formálni sem feltétlen üdvözítő. Nem tudom mi lenne itt a pánikoló emberekkel, ha egyszer csak beszakadnánk, mint egy Arsenal, MU, Milan... :shock:

Ui.: lehet többször kellene mégiscsak hozzászólnom, mert ez így elég hosszú lett. Sorry! :roll:
„A Barcelona az a csapat, mely meg fogja nyerni a bajnokságot, az a gárda, melynek élvezni kell a játékát, mint rajongó, és szenvedni ellene a végsőkig, mint ellenfél.”

Miguel Angel Lotina
Válasz küldése