FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.08.24. 23:34:55

palesz77 írta:
2020.08.24. 23:02:02
Viccen kívül, szerintem ilyenkor a B-hez érdemesebb nyúlni. Alapból Jandro pl szerintem jobb jàtékos mint Oriol, Ilaix se gyenge, szóval tehetségre is stimmelnének nem csak profilra. Viszont ôk jàtékban is lennének, ha esetleg szükség lenne ràjuk, ami szintén nem utolsó szempont ha fiatal jàtékosokról van szó. Ifiket nem érdemes 500 perceknre tartani szerintem. Vagy kiöregedett jàtékosokat hasznàlnék én ilyen szerepkörre mint pl Cazorla, vagy B jàtékosokat.
Nagyjából egyetértek, viszont szerintem felesleges 15 meccsekre tartani egy Cazorla típusú játékost. Ahogy én látom, egy idős játékos akkor tud jó teljesítményt nyújtani hosszú távon, ha játékban van, ez a 15 +- 5 meccs pont arra elég, hogy oda lehessen adni a játékosnak a fizuját, ha épp muszáj játszania egy sérüléshullám miatt, valószínüleg nem lenne képes csúcs teljesítményre. Kicsit azt is érzem, hogy az (is) volt a vesztünk, hogy nem volt egy "alap középpályánk", akik kezdtek a meccsek 85-90%-án. Persze úgy nehéz, ha tele vagyunk 30+-os játékosokkal, náluk kicsit nehezen kivitelezhető ez :D Szerintem bőven elég lenne 4, nagyon maximum 5 középpályás az első keretbe, akik közül bárki képes 2 egymás követő meccsen 90 percet tolni, aztán ha kiesik 1-2 játékos, akkor jöhetnek a fiatalok (és még mindig csak a padig jutottak... ).
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.08.24. 23:02:02

Viccen kívül, szerintem ilyenkor a B-hez érdemesebb nyúlni. Alapból Jandro pl szerintem jobb jàtékos mint Oriol, Ilaix se gyenge, szóval tehetségre is stimmelnének nem csak profilra. Viszont ôk jàtékban is lennének, ha esetleg szükség lenne ràjuk, ami szintén nem utolsó szempont ha fiatal jàtékosokról van szó. Ifiket nem érdemes 500 perceknre tartani szerintem. Vagy kiöregedett jàtékosokat hasznàlnék én ilyen szerepkörre mint pl Cazorla, vagy B jàtékosokat.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.24. 22:16:18

palesz77 írta:
2020.08.24. 20:56:20
fanbarca írta:
2020.08.24. 10:20:20
...
...
Sok minden jogos, amit írtál, köszi a feedbacket.
Oriol és Alena szemszögéből nyilván nem jó ez a tervezet, viszont sérülések esetén van értelme a mélyebb keretnek. Valahogy csak el kéne érni, hogy ne pukkanjanak olyan hamar ki a játékosok (persze ennek motivációs/pszichés vetületei is vannak). No, nem vagyok én szakértő, csak egy lelkes szurkoló. :D
més que un club
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.08.24. 21:27:36

3-4-3
TS- Semedo, Todibo/Araujo, Alaba-Alba, Puig, De Jong, Pedri- Fati, Messi, Dembelé/ Trincao
Csere: Pena, Lenglet, Piqué, Alena, Pjanics, Coutinho és egy pár LaMasia növendék.
Többi out, csak Alabát kellene megvenni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.08.24. 20:56:20

fanbarca írta:
2020.08.24. 10:20:20
...
Ezek alapján szerinted lenne értelme itt tartani Alenát, Vidalt, Araujot és Oriolt? Nem lenne egyszerűbb kicsit szűkebb keret, és azok játszanának kicsit többet, akiknek amúgy annyi perc nem jut?

Wijnaldum és Pjanic helyét felcserélném amúgy a helyedben, Wini egy tipikus BTB, nem tud vkp-t játszani egymaga. Pjanic viszont ezen a poszton játszik évek óta. Tekintve mondjuk, hogy 4231-et rebesgetnek, az a rész nagyjából megoldódna, Alená, Riqui, Pedri és Coutinho percei lennének bajosak.

Amúgy csak érdekességképp, egy átlagos kezdő 45-50 meccs között szokott játszani általában a csapatokban, egy sűrűn használt csere majdnem ugyanennyit, csak nyilván más arányokban.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.24. 10:20:20

palesz77 írta:
2020.08.21. 19:16:31
fanbarca írta:
2020.08.21. 10:11:10
Én is FM-eznék már egyet akkor, mindig jól esik. :mrgreen:
Kinek hány percet szánnál, azt még hozzáírod? Lehetünk nagyvonalúak, számolj döntővel mindenhol, habár nem vagyok ilyen optimista a következő szezont tekintve, kerettől függetlenül. :D Kíváncsi vagyok hogy képzelnéd el a percek eloszlását ennyi játékosnál. Egy "gálakezdő" 3500 percet szokott játszani kb egy szezonban, nagy menetelések esetén akár többet is.
Picit egyszerűbb és nekem átláthatóbb, hogyha meccseket számolok, nem perceket. Legyen pl. 55 meccs (38 bajnoki + kupa és BL) és 155 csere (ezek szerepelnek a + után), amiket posztonként le kell osztani.

Kapus: Ter Stegen (45 meccs), Pena (10 meccs) és Reina (0 meccs)
//
Jobbhátvéd: Semedo (40 + 5 meccs), Wague/Emerson (15 + 10 meccs)
Középhátvéd: Garcia (40 meccs), Piqué (30 meccs), Lenglet (10 meccs), Araujo (5 + 5 meccs), Todibo (25 + 5 meccs)
Balhátvéd: Alaba (35 + 5 meccs), Alba (20 + 5 meccs)
//
Védekező középpályás: De Jong (35 + 10 meccs), Wijnaldum (20 + 10 meccs), Oriol Busquets (0 + 5 meccs)
Középpályás: Pjanic (30 + 10 meccs), Puig (40 + 5 meccs), Pedri (15 + 15 meccs), Coutinho (25 + 10 meccs), Alena (0 + 5 meccs), Vidal (0 + 10 meccs)
//
Szélső: Messi (40 + 5 meccs), Fati (30 + 5 meccs), Trincao (20 + 10 meccs), Dembélé (20 + 20 meccs)
Csatár: Martial/Griezmann (40 meccs), Boadu/Braithwaite (15 + 10 meccs)

Így azért elég nehéz volt leosztani a dolgokat, talán Lenglet az egyedüli, aki meginná a levét a dolognak. A többivel nagyjából ki vagyok békülve, 1-2 sérülés pedig komolyan bele tudna szólni a dolgokba (további ifisek is szerepet kaphatnának). Megjegyzés: adott posztokon cseréltem az eredeti tervekhez képest.

A tengely ezek alapján (akik legalább 40 meccsen szóhoz jutnak): Ter Stegen, Semedo, Eric Garcia, Puig, Messi, Martial/Griezmann.
més que un club
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.22. 09:36:32

gránit írta:
2020.08.22. 00:57:52
Koeman gyakran alkalmazza a 4-2-3-1-et, én emellett tenném le a voksomat. Araújónak meg kell adni a lehetőséget, de legalább egy betonkemény középhátvédet szereznünk kell. Piqué, Lenglet szigorúan cserepadra, Todibóval nem tudom, mi a szándékuk. Két mélységi középpályás közül az egyik de Jong vagy Pjanic, és ide kell még egy betonkemény védekező középpályás, aki tud szűrni, labdát szerezni, ütközni, hentelni.
Todibo úgy néz ki, hogy a Marseille-be megy. Én mindenképp megtartanám, Araujo nem adott okot rá, hogy ne bazzunk benne, de valahogy Todibo engem nagyon meggyőzött. Mellesleg Valverde anno játszatta vkp-ként, ott is jó volt.
Azt egyelőre nem tudom, hogy az Eric Garcia srác mennyivel tudna többet adni, mint Todibo, azon kívül, hogy LaMasia meg BarcaDNS, nem nagyon láttam játszani.

Én mát többször is leírtam az FM-verziómat, de azóta kevésbé vagyok meggyőződve róla, hogy Lautaro az, akit keresünk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.22. 00:57:52

Koeman gyakran alkalmazza a 4-2-3-1-et, én emellett tenném le a voksomat. Araújónak meg kell adni a lehetőséget, de legalább egy betonkemény középhátvédet szereznünk kell. Piqué, Lenglet szigorúan cserepadra, Todibóval nem tudom, mi a szándékuk. Két mélységi középpályás közül az egyik de Jong vagy Pjanic, és ide kell még egy betonkemény védekező középpályás, aki tud szűrni, labdát szerezni, ütközni, hentelni. A három támadó középpályás között is lehet Pjanic-ot alkalmazni, Puig/Fati és Messi mellett, Coutinho is lehet még hasznos, ha végre meg tudnák találni a szerepkörét a csapatban. Előre kellene egy csatár, Suarez mehetne cserének. Semedo talán nem annyira gáz, most még talán tud fejlődni védekezésben, ha végre lesz egy értelmes koncepciónk védekezés terén is. Alba helyére is kellene valaki. Magyarán, elképesztően sok igazolásra lesz szükségünk.

Kell a mélység, így mindenkit nem szórnék ki, talán Vidalt sem, aki sajnos sem építkezésben, sem rombolásban nem elég jó. Sergi Roberto hasonló, kicsit ebből, kicsit abból, így valójában semmilyen. Dembelé és Umtiti mehetnek, ha lesz egyáltalán, akinek kellenek. Braithwaite mehet, Griezmannra sem tartanék igényt, bár őt egy év és ekkora vételár után nem fogják eladni. Rakitic mehet, ha Alba helyére találunk valakit, ő is mehet, Busquets mehet, utóbbi távozásakor biztosan pezsgőt bontok.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.08.22. 00:28:19

Nem is Barcás, nem is holland, de egy ilyen? (3-5-2 szerű):
TS - Araujo/Todibo , Piqué , Lenglet/Alaba - Pjanic/Vijnaldum , De Jong - Trincao/Dembele, Van de Beek/Puig, Fati/Pedri? - Messi, Depay/Gríz
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.08.21. 19:16:31

fanbarca írta:
2020.08.21. 10:11:10
Én is FM-eznék már egyet akkor, mindig jól esik. :mrgreen:
Kinek hány percet szánnál, azt még hozzáírod? Lehetünk nagyvonalúak, számolj döntővel mindenhol, habár nem vagyok ilyen optimista a következő szezont tekintve, kerettől függetlenül. :D Kíváncsi vagyok hogy képzelnéd el a percek eloszlását ennyi játékosnál. Egy "gálakezdő" 3500 percet szokott játszani kb egy szezonban, nagy menetelések esetén akár többet is.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.21. 16:14:03

Csak a bankszámlán is körül kell nézni ahhoz, ami eléggé limitálja a lehetőségeket.

Persze, jöhetne Upamecano, Grimaldo/Tagliafico és Lautaro/Jesus/Milik is. Csak miből?
més que un club
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.21. 15:15:12

fanbarca írta:
2020.08.21. 10:11:10
Én is FM-eznék már egyet akkor, mindig jól esik. :mrgreen:

Kapus: Ter Stegen, Pena és Reina (ha már a fiatalokról szól ez, akkor menjen Neto és védjen Pena – U21-es válogatott – a kupában, Reina meg tapasztalatát átadja nekik)
//
Jobbhátvéd: Semedo, Wague
Középhátvéd: Garcia, Piqué, Lenglet, Araujo, Todibo
Balhátvéd: Alaba, Alba
//
Védekező középpályás: De Jong, Wijnaldum / Ndombele, Oriol Busquets
Középpályás: Pjanic, Puig, Pedri, Coutinho, Alena, Vidal
//
Szélső: Messi, Fati, Trincao, Dembélé
Csatár: Duvan Zapata / Martial, Braithwaite

Csatárposzton én látnék fantáziát Zapata-ban (29 éves, €50 millióba fájna), az elmúlt néhány évben konstans fejlődő tendenciát mutat, Lautaro 14 góljával szemben 18-at szerzett a bajnokságban. Erőcsatár, amit én mindig szeretek. Martial (24 éves, kb. €75 millióba kerülne) viszont igazán izgalmas választás lenne, idén 17 gólt lőtt, s mivel szélsőből avanzsálódott középcsatárrá, igazán benne lenne a kombinatív játékban is.

Amúgy jellemzően túl rövid szokott lenni a keretünk, talán nem ártana nekivágni egy mélyebbel.
Piqué, Lenglet, Alba helyett kicsit körülnéznék a piacon..... :roll:
Zapata kondiciója elfogy a 45 - 60. percre....
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.08.21. 13:16:04

Martialt én is adnám, gólerős, mozgékony technikás csatár.
Jobbhatvednek Emersont megnézném Semedo mellett, ha már úgyis félig a miénk. Wague is ügyes mondjuk, ő is kaphatna egy esélyt.
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.21. 10:28:40

fanbarca írta:
2020.08.21. 10:11:10
Én is FM-eznék már egyet akkor, mindig jól esik. :mrgreen:

Kapus: Ter Stegen, Pena és Reina (ha már a fiatalokról szól ez, akkor menjen Neto és védjen Pena – U21-es válogatott – a kupában, Reina meg tapasztalatát átadja nekik)
//
Jobbhátvéd: Semedo, Wague
Középhátvéd: Garcia, Piqué, Lenglet, Araujo, Todibo
Balhátvéd: Alaba, Alba
//
Védekező középpályás: De Jong, Wijnaldum / Ndombele, Oriol Busquets
Középpályás: Pjanic, Puig, Pedri, Coutinho, Alena, Vidal
//
Szélső: Messi, Fati, Trincao, Dembélé
Csatár: Duvan Zapata / Martial, Braithwaite

Csatárposzton én látnék fantáziát Zapata-ban (29 éves, €50 millióba fájna), az elmúlt néhány évben konstans fejlődő tendenciát mutat, Lautaro 14 góljával szemben 18-at szerzett a bajnokságban. Erőcsatár, amit én mindig szeretek. Martial (24 éves, kb. €75 millióba kerülne) viszont igazán izgalmas választás lenne, idén 17 gólt lőtt, s mivel szélsőből avanzsálódott középcsatárrá, igazán benne lenne a kombinatív játékban is.

Amúgy jellemzően túl rövid szokott lenni a keretünk, talán nem ártana nekivágni egy mélyebbel.
Ez nekem nagyon tetszik. :D Középcsatár mindenképpen kell sztem is (aki nem Griezmann, meg hasonló játékosok azon a poszton erőltetve). Én egyébként 4-2-3-1-et játszatnék, Messivel/Griezmannal a csatár mögött (attól függően, hogy melyikük marad). De a legénység maga hasonló lenne nálam is. Baromi fontos lenne, hogy akár Messi, akár Grizi játszik tízest, futni képes emberekkel legyenek körülvéve.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.21. 10:11:10

Én is FM-eznék már egyet akkor, mindig jól esik. :mrgreen:

Kapus: Ter Stegen, Pena és Reina (ha már a fiatalokról szól ez, akkor menjen Neto és védjen Pena – U21-es válogatott – a kupában, Reina meg tapasztalatát átadja nekik)
//
Jobbhátvéd: Semedo, Wague
Középhátvéd: Garcia, Piqué, Lenglet, Araujo, Todibo
Balhátvéd: Alaba, Alba
//
Védekező középpályás: De Jong, Wijnaldum / Ndombele, Oriol Busquets
Középpályás: Pjanic, Puig, Pedri, Coutinho, Alena, Vidal
//
Szélső: Messi, Fati, Trincao, Dembélé
Csatár: Duvan Zapata / Martial, Braithwaite

Csatárposzton én látnék fantáziát Zapata-ban (29 éves, €50 millióba fájna), az elmúlt néhány évben konstans fejlődő tendenciát mutat, Lautaro 14 góljával szemben 18-at szerzett a bajnokságban. Erőcsatár, amit én mindig szeretek. Martial (24 éves, kb. €75 millióba kerülne) viszont igazán izgalmas választás lenne, idén 17 gólt lőtt, s mivel szélsőből avanzsálódott középcsatárrá, igazán benne lenne a kombinatív játékban is.

Amúgy jellemzően túl rövid szokott lenni a keretünk, talán nem ártana nekivágni egy mélyebbel.
més que un club
EasyZilt
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.08.21. 01:48:29

2020.08.21. 02:15:07

TerStagen
Semedo - Eric Garcia - Arujo- alba/firpo
Puig De jong pedri
Trincao messi fati

Csere:
Pena,pique,tobido,sergi roberto,pjanic,dembele,griezman,Suarez

Szivem szerint vidal Rakitic duobol egyet megtartanek.

En ezt varom komantol, az oregek 5eve szenvednek, kapjanak 2-3evet a fiatalok.

Es mielott megkapom hogy ennyi fiatalt nem rakhatunk be a kezdobe, megjegyeznem hogy keves edzore biznam a fiatal generaciot de koman a listan van, illetve szerintem a leg nagyobb hiba az lenne ha vegyitenenk a fiatalokat az oreggel, (lasd milan,valencia,roma,) 5 eves szenvedes utan es egy 8-2utan pontot kell tenni es nullarol epiteni csapatot. Ugylatom a forumozok tobbsege is hasonló velemenyen van és remelem Barcelonaba is tisztaba vannak ezzel.

Egyebkent Curcuella teljesitmenyere szerintem (az altalam latott meccsein) azonnal élni kéne az opciós jogunkkal .(ha még él )
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.15. 11:18:11

https://m.youtube.com/watch?v=Gj3wKVo4AwA

Sziasztok, ez volt az utolsó Barca meccs amit láttam. Az ezt megelőző szezonban tripláztunk, és itt úgy nézett ki hogy megint triplázni fogunk. Valaki elmesélné hogy azóta mi történt a futball világában? Hány BLt nyertünk azóta, 2-3? A Realt 0-4re aláztuk a Bernabeuban, nyertek valami trófeát azóta?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.14. 22:38:23

Jövőre még egy 0 kupás szezon és lehet takarítani. Igaz addigra mi leszünk a BL bohócai, de az mellékes.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.07.16. 19:09:06

Sziasztok! Új vagyok itt. Bocsi, hosszú lesz, meg gondolom a legtöbbet már elmondták előttem amúgy is. :) Szerintem messze a legnagyobb gond a középpálya. Piqué és Lenglet jók, a két szélső jó - Semedo néha kicsit bizonytalan az előretöréseknél és megáll, visszafordul, de még így is jól segíti a támadásokat, és közben nagyon jól védekezik. Elöl Messinek lesz még 3-4-5 éve, amikor még mindig a világ (egyik) legjobb játékosa lesz, Suárezt meg lassan persze pótolni kell. Lehetne ott is jobb a helyzet (350 millió 3, rendszerbe egyáltalán nem illő játékosra... Griezmann azért nem annyira rossz, de nyilván nem egy másik ballábas kell Messi mellé...), de szerintem nem ott van a fő probléma.
https://www.youtube.com/watch?v=di4eo27MZ0E
Eddig nem nagyon foglalkoztam a B csapattal, de most megnéztem a szezonbeli góljaikat. Nem is inkább a gólok érdekeltek, hanem az egyéni megmozdulásaik, technikai tudásuk. A gólokat hozó akcióik pont úgy néznek ki mint a régi nagy barcánál. Gyors passzok, kis helyen kényszerítők, és meg tudják csinálni. Ha ez nem megy, 18-20 méterről is be tudják rúgni, amit a mostani középpálya egyik tagja sem mondhat el magáról, semelyikőjüknek nincs igazán jó rúgótechnikája. Nyilván gyengébb védelmek ellen, de a technikai tudás, sebesség megvan. Hát szerintem onnan simán bárkit fel lehetne hozni, hogy pótolják a mostani nonkreatív középpályát, pl. Colladot mindenképp, Monchut... (Puig is jobban teljesített szerintem, mint bárki, Busquets-et leszámítva persze, aki szűrő, de még ezzel együtt is szerintem jobb kulcspasszokat ad, mint az előtte lévők). Rakitic, De Jong nem rossz játékosok, de nem a Barcába valók, ha De Jongban gondolkodnak, akkor max egy hosszútávú Busquets pótlásra lehet jó a stabilitása miatt.
Annyira alap, hogy gyors labdajáratáshoz alacsony ---> alacsony súlypontú játékosok kellenek. Gyorsabban tudnak passzolni, levenni a labdát, az indulósebességük nagyobb, és általában technikailag is a magasabb játékosok felett vannak. Nem véletlen, hogy Messi - Xavi - Iniesta, akik nevét legjobban összeköthetjük a nagy Barcával, mind ilyenek voltak. Őket sosem fogják pótolni Pjanicok, Rakiticek, DeJongok, mert egyszerűen már testfelépítésükből adódóan sem képesek rá. És akkor némelyikük korára még ki sem tértem. Természetesen ha bármelyikük rettentően kirívó látással és játékintelligenciával rendelkezne, akkor az félig-meddig kiválthatná a dolgot, de szerintem együkőjükre sem igaz ez, legalábbis nem Barca szinten, ahol BL-győzelmet szeretnének, és simább bajnoki címeket. Pjanic jól lát, de hiába ívelget kiválóan, a Barcában nem erre lenne szükség, csak néha, meglepetésszerűen. Rakitic és De Jong stabilak, jól passzolnak, de ennyi. Nem tudják kiszolgálni az előttük lévőket, nem tudják közelebb vinni a labdát passzokkal az ellenfél kapujához. Arturt sem sajnálom, hogy elment, ügyes volt, de kb életében nem tört előre, és alig passzolt előrefelé.
Puig 1-2 jobb meccsén a Barca szerintem egészen a régi időket idézte, pedig csak egy ember jött fel. Kicsit még kevés fent a rutinja, elől nem oldott meg 1-2 helyzetet jól, mert ehhez kell szerintem pár hónap, 1 -2 év, mire a gyilkos ösztön is
megjelenik, a félelmek meg eltűnnek. Viszont ott a fyors láb, gyors passzok, nagyon fantáziadús kulcspasszok, előrejátékban való gondolkodás, és nem ez a toporgás, amit Rakiticék csinálnak. Vidal is idetartozik, nem annyira labdaügyes. Persze őt meccs előtt felhúzzák, megy mint a golyó, teljes erőbedobással, meg kicsit azért ő jobban is keresi az előrejáték lehetőségét is, kapura is veszélyesebb. Nálam ő eggyel a többiek előtt van, de nem sokkal.
A mostani/jövő évi középpálya soha az életben nem fog áttörni egy betömörülő védelmet, kis passzokkal, kényszerítőkkel, még a világ legjobb játékosával kiegészítve sem, aki kb egyedül maradt a támadásépítésben, max a két szélső támogatja elfogadható szinten. Messi góljainak száma szerintem azért is van csökkenőben, mert nincs senki mögötte, aki passzokat adna neki. Ezért már szerintem ráadásul rá is görcsölt, mert érzi, hogy le kell cseleznie 1-2-3 embert, és aztán ha ez sikerül, a 18-20 méterről néha elvállalt lövéseinek be kell mennie, mert különben baj lesz. Mostanában meg szerintem pont ezért nem mennek be neki, a szabadrúgásaival együtt. A cselei sem jönnek úgy be. Szerintem ha pl. nem neki kéne egyedül megnyernie a bajnokságot, és lenne mondjuk 5 pont előny a Reállal szemben, és nem lenne ilyen durva nyomás, akkor legalább plusz 10 gólja lenne a bajnokságban. Mostanában minden tekerése vagy kapufa, vagy 20-30 centivel mellé megy, és ezt nem tudom mással magyarázni, mint a nyomással.

Én a vezetőség helyében belátnám, hogy az elmúlt 2-3 éve politikája lefelé vitt, most nem igazolnék nagyot, ha csak nem tudnék valami tényleg klasszist szerezni Messi mellé, vagy mögé. De itt akkor tényleg Neymarra vagy De Brynére, vagy ilyen szintre gondolok. 2-3-4 játékost meg szépen megpróbálnék beépíteni a Barca B-ből mert jé, régen is azzal volt sikeres a Barca.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.20. 06:15:56

visca el barca írta:
2020.03.04. 12:27:25
most megint felteszitek ezt a 30+ felett az ember már nem jó focista lemezt? nem unjátok még?
Joggal, mert mázli, hogy csak X lett. Az öregek képtelenek voltak bármiféle támadójátékta. Erre a leggyengébb csatár helyett középpályást hoz br Setien. Fiatalt meg csak egyet, azt is olyan későn, amikmor már nem változhatott vele semmi.Ez Setien meccse volt. Mert akár ki is lehetett volna kapni úgy is, hogy legalább van benne valami biztató. De így! És nem látja!
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2020.06.20. 00:29:54

akkor elkezdem en a szerecsen mosdatast.
Ha a tehenpasztor itt maradna egy darabig nem lenne szerintem baj.. Idovel atvenne a helyet Sarabia akiben legalabb van valamennyi elet.
Johet ide Xavi vagy Guardiola is vissza Puyollal karoltve esetleg Ronaldinho kapus edzonek, de amig nem tortenik gyokeres valtozas felfogasban addig hiaba. A jelenlegi Barcelonat meg Jezus Krisztus szemelyesen sem tudna megmenteni.
Ezekkel az elavult taktikakkal az uj es atalakult fizikumra epulo sportvilagban nem lesz keresni valonk egy darabig.
A jelen mostmar a hajtasban van es ezen a husos fazek kornyeken felnott emberek nem fognak tudni valtoztatni.

Velemenyem szerint jobb lenne idot adni a csapatnak; hatha talan ido multan rajonnek a siker kulcsara.
( en ugy lattam, azert nem cserelt ma az oreg, mert ha van esze akkor a kiscsapatok ellen fog rotalni nem egy Sevillai rangadon.)
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.03.06. 13:20:41

mess2009 írta:
2020.03.06. 09:23:22
elemzés helyett, most egy linket tennék ide, hogy mi hiányzik per pillanat a Barcából...https://index.hu/sport/futball/2020/03/ ... ncia_kupa/
hajdanán Messi is tudott hasonlót de azért a sebességkülönbség még ebben az összehasonlításban sem elhanyagolható.
Azért azt tegyük hozzá, hogy Mbappét is hagyták szépen végigkocogni a pályán, nem vette a fáradtságot senki, hogy megtámadja.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.03.06. 09:45:32

mess2009 írta:
2020.03.06. 09:23:22
elemzés helyett, most egy linket tennék ide, hogy mi hiányzik per pillanat a Barcából...https://index.hu/sport/futball/2020/03/ ... ncia_kupa/
hajdanán Messi is tudott hasonlót de azért a sebességkülönbség még ebben az összehasonlításban sem elhanyagolható.
Van nálunk aki képes rá, láttunk is tőle hasonló t, csak hát, ugye a rehabon törzs vendég. A pályán meg alig.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.03.06. 09:23:22

elemzés helyett, most egy linket tennék ide, hogy mi hiányzik per pillanat a Barcából...https://index.hu/sport/futball/2020/03/ ... ncia_kupa/
hajdanán Messi is tudott hasonlót de azért a sebességkülönbség még ebben az összehasonlításban sem elhanyagolható.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2020.03.05. 20:15:13

Az a baj a Marca statisztikai "elemzésével" hogy egyrészt a leglényegesebb mutatók pont hiányoznak belőle amikkel a játék intenzitását lehetne vizsgálni (pl a PPDA mutató ami azt mutatja meg hogy hány passzt enged a csapat az ellenfélnek amíg náluk van a labda). Szerintem számok sem kellenek hozzá, elég visszanézni néhány meccset és látni hogy azért Pepnél létezett nálunk valami olyasmi hogy letámadás, EV-nél meg már nem.
Tökéletes példa nekem ez a cikk arra, hogy kontextusból kivéve hogyan lehet bizonyos statisztikákat úgy csűrni-csavarni hogy alátámasszunk vele valamit.
Két csapatot összehasonlítani bizonyos statisztikák kiemelésével, úgy hogy az adott két csapat között 8 év telt el, plusz a top fociban egy érzékelhető szemléletváltás is lezajlott közben egyszerűen nevetséges.
Mondjuk nah a Marca írta... ennyi elég is róla.
Válasz küldése