Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.16. 15:46:24

Bowlinggolyo..
Nincs benned annyi empatia,es felelossegerzet,hogy betartom a szabalyokat,mert lehet en nem,vagy nekem nincsenek olyanok akik ebbol a virusbol nagyon rosszul jarnanak,de gondolok azokra akik idosek,betegek,esrtleg csak valamifele problemaval kuzdenek,igy nem megyek ki?
Mi az hogy amugyis bajuk van,csak azoknak lehet beloluk problema? Normalis vagy te?
Mi van a korhazban dolgozokkal?
Minek akarsz megfejteni valamit amihez nrm vagy kompetens ?
Nem lehet hogy egyszeruen tenyleg megkell fekezni a virust? Neeem,ez az utolso termeszetesen.
Europa elbszta az egeszet,elobb kellett volna cselekedni?
Megis mit? Ugyanis ezt se vagy kepes betartani,meg haborogsz,akkor gondolom azt megertetted volna..
Ui: 187 cm magas vagyok.
Kb ennyire van koze ehhez a temahoz mint a te diplomadnak.
Azt hiszed hogy ezert ertesz hozza,de a nalad sokkal kompetensebbekbek meg nem adsz a szavara.
Bohocok..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.03.16. 11:24:53

bowlinggolyo írta:
2020.03.16. 06:46:05
ronaldinho89 írta:
2020.03.15. 09:16:36
Leon írta:
2020.03.13. 22:31:36
...
Fuh haver én nem ismerlek téged, de hogy egy tudatlan tahó vagy az már egyszer biztos. Tudod, ilyen helyzetben ennek az veszélynek és az információnak a feldolgozása az intelligencia szinthez is köthető. Minél iskolázottabb valaki annál jobban befogadja és megérti miért kellenek a lezárások. Minél tudatlanabb valaki és nem gyűjt információt, annál inkább ilyen megnyilvánulásokat ír le , mint amilyet te. Nem tudom hogy hány éves vagy, és milyenek a családi körülményeid, vagy bármi, de neked is csak addig nagy a szád amíg valamelyik rokonodat, családtagodat, barátodat meg nem fertőzi a vírus, vagy bele nem hal, aztán azonnal komolyabban vennéd. Borzasztóan felháborító hogy ilyen emberek vannak mint amilyen te.
Ha egy kicsit komolyabban elkezdel foglalkozni a dologgal, akkor rájössz, hogy az egész, ami most zajlik az leginkább egy hatalmas pánik viszonylag "kis" problémára. A sajtó minden egyes halálesetről ír és úgy állítja be az egész vírust, mint az új pestis. De ezen nem kell csodálkozni az emberek szeretnek félni és rettegni. Ez történt anno a madárinfluenza, sertésinfluenza, agyhártyagyulladás esetén és még lehetne sorolni a korábbi pánik szituációkat a vírusokra. Az alap szituáció, amit Leon is írt, hogy a vírus a védett korosztályban egy közel 0 halálozási arányú történet. Az idősekre veszélyes leginkább, akiknek vannak már amúgy is bajaik. A lezárások sokkal veszélyesebbek a világra (gazdasági válság, munkanélküliség megugrása...), mint ha lenne egy politikus/politikai erő, aki bevállalná, hogy a veszélyeztetett korban lévők nem mehetnek az utcára, bevásárlásukat oldják meg a gyermekeik, ha nem rendelkeznek gyermekkel akkor kormányzati szinten oldjuk meg. Ne engedjünk gyerekeket a nagyszülőkhöz és aki érintkezik időssel hordjon maszkot, valamint tartsa be a tisztes távolságot (~1 méter). Ha ilyen intézkedések születnének, az politikai halál lenne, mert a sok nyugdíjas nem fog rám szavazni, de nincs világválság, nincs akkora halálozási ráta és nincs PÁNIK. A mostani helyzetben a legnagyobb probléma a PÁNIK és nem maga a vírus. Eddig a vírus hatására meghalt kb 6000 ember világszinten, szörnyű tragédia, de Magyarországon havonta kb 11000 ember hal meg, mégse ír minden emberről a sajtó.

Nem hülyeség a karantén, de lehet ezt is ésszel csinálni és nem kell pánikot kelteni. Európa meg úgy elb.szta az egészet mint a huzat, 2 hónapja minden csapból ez a sz.r folyik mégse tettek semmit előzetesen, hogy ne kerülhessen a kontinensre.

Ui.: 2 gazdasági diplomával rendelkezem

2 gazdasági diplomával igazán tudhatnád, hogy a kontrollálatlan járványterjedés milyen folyamatokat indít el, amelynek a gazdaságra sokkal rosszabb hatása lenne, mint a jelenlegi intézkedések (lásd Olaszország).

Egyébként fertőzöttek 17%-ának szüksége van kórházi ellátásra a gyúgyuláshoz (és nem, ez a 17% nemcsak a 70+-os korosztályt jelenti). Mellesleg a te megoldásoddal sem kerülhető el az idősebbek fertőzése, ha járnak helyettük vásárolni a gyermekeik és találkoznak velük. Főleg hogy te a többi korosztályban kontrollálatlanul hagynád terjedni ezt a 'mit is' ?. Aztán hadd vigyék haza az idősekhez mi? xD Kitörölheted a feneked a diplomáddal, miután ezt a hülyeséget leírtad.

Leon-t meg szívesen kiküldeném Olaszországba, azok után, amiket írt. Kár, hogy nem lehet.

Ha kontrollálatlanul hagyjuk terjedni a járványt, akkor összeomlik az egészségügy, mert egyszerre ennyi beteget nem tudnak ellátni.

Ha összeomlik az egészségügy, akkor nemcsak ezt a 17%-ot nem fogják tudni ellátni, hanem a más súlyos betegségekben rendelkezőket. Nem lesz orvos, aki műtétet végezzen (lásd Olaszország), nem lesz műtő, ahol műtéteket végezzenek, mert azokat is sürgősségivé alakítják át (lásd szintén Olaszország). Ami azt jelenti, hogy más betegségek is kezeletlenek maradnak, elkezdenek tömegesen megbetegedni, meghalni az emberek. És akkor nem lesz aki dolgozzon, nem lesz ember ahhoz, hogy az alapvető szolgáltatások (víz, gáz) rendesen működjenek.

"Az egész országokat megfertőző járványok ma már elsősorban nem azért jelentenek óriási veszélyt, mert magában a betegségben meg lehet halni. Ha elszabadul a megbetegedések száma, végletesen túlterhelődhet az egészségügyi ellátórendszer, és a betegek nem jutnak ellátáshoz. Előfordulhat az is, hogy az elkülönítésük sem lesz lehetséges, ami tovább hajtja a járvány terjedését.

Ha nem fékezzük meg idejében a járványt, előállhat az a helyzet, amikor az állam mindennapos működése kerül veszélybe. A boltokból kifogynak az alapvető élelmiszerek, nem lesz mentő, aki kimenjen a koronavírustól független balesetekhez, nem lesz szemétszállító, nem tartja karban senki a víz- és gázvezetékeket. Vagyis leáll az élet. Ez a mindenkit érintő veszély, nem az, hogy hányan halnak meg közvetlenül a vírus miatt."
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2020.03.16. 06:46:05

ronaldinho89 írta:
2020.03.15. 09:16:36
Leon írta:
2020.03.13. 22:31:36
...
Fuh haver én nem ismerlek téged, de hogy egy tudatlan tahó vagy az már egyszer biztos. Tudod, ilyen helyzetben ennek az veszélynek és az információnak a feldolgozása az intelligencia szinthez is köthető. Minél iskolázottabb valaki annál jobban befogadja és megérti miért kellenek a lezárások. Minél tudatlanabb valaki és nem gyűjt információt, annál inkább ilyen megnyilvánulásokat ír le , mint amilyet te. Nem tudom hogy hány éves vagy, és milyenek a családi körülményeid, vagy bármi, de neked is csak addig nagy a szád amíg valamelyik rokonodat, családtagodat, barátodat meg nem fertőzi a vírus, vagy bele nem hal, aztán azonnal komolyabban vennéd. Borzasztóan felháborító hogy ilyen emberek vannak mint amilyen te.
Ha egy kicsit komolyabban elkezdel foglalkozni a dologgal, akkor rájössz, hogy az egész, ami most zajlik az leginkább egy hatalmas pánik viszonylag "kis" problémára. A sajtó minden egyes halálesetről ír és úgy állítja be az egész vírust, mint az új pestis. De ezen nem kell csodálkozni az emberek szeretnek félni és rettegni. Ez történt anno a madárinfluenza, sertésinfluenza, agyhártyagyulladás esetén és még lehetne sorolni a korábbi pánik szituációkat a vírusokra. Az alap szituáció, amit Leon is írt, hogy a vírus a védett korosztályban egy közel 0 halálozási arányú történet. Az idősekre veszélyes leginkább, akiknek vannak már amúgy is bajaik. A lezárások sokkal veszélyesebbek a világra (gazdasági válság, munkanélküliség megugrása...), mint ha lenne egy politikus/politikai erő, aki bevállalná, hogy a veszélyeztetett korban lévők nem mehetnek az utcára, bevásárlásukat oldják meg a gyermekeik, ha nem rendelkeznek gyermekkel akkor kormányzati szinten oldjuk meg. Ne engedjünk gyerekeket a nagyszülőkhöz és aki érintkezik időssel hordjon maszkot, valamint tartsa be a tisztes távolságot (~1 méter). Ha ilyen intézkedések születnének, az politikai halál lenne, mert a sok nyugdíjas nem fog rám szavazni, de nincs világválság, nincs akkora halálozási ráta és nincs PÁNIK. A mostani helyzetben a legnagyobb probléma a PÁNIK és nem maga a vírus. Eddig a vírus hatására meghalt kb 6000 ember világszinten, szörnyű tragédia, de Magyarországon havonta kb 11000 ember hal meg, mégse ír minden emberről a sajtó.

Nem hülyeség a karantén, de lehet ezt is ésszel csinálni és nem kell pánikot kelteni. Európa meg úgy elb.szta az egészet mint a huzat, 2 hónapja minden csapból ez a sz.r folyik mégse tettek semmit előzetesen, hogy ne kerülhessen a kontinensre.

Ui.: 2 gazdasági diplomával rendelkezem
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.03.15. 23:34:44

Egyrészt az olcsóbbak kevésbé csökkenek, és később is éri el őket, mert ezekre van a legnagyobb kereslet. Másrészt ezek hirdetési árak, kezdjetek el belealkudni próbaként, harmadrészt meg szerintem most több idő kiadni, tavalyelőtt/tavaly télen 1 nap alatt kiadták a 150 ezres alattiakat. Aztán jött a fantasztikus állampapír. Nekem ingatlanos barátom 3 lakásnál is bőven lejjebb vitte most az árakat, mert kutya se jelentkezett rájuk, igaz, azok 200 ezer felettiek voltak és túlárazottak. Ettől függetlenül elképesztő árak vannak, ezzel egyetértek.

Ha egyre több lakás van a piacon, akkor kikerülhetetlen, hogy lejjebb menjenek az árak, kérdés, h ki az, aki valóban ki akarja adni. Szerintem várjatok kicsit még, hamarosan kínálati piac lesz. Mondjuk Árpád híd pesti oldala elég népszerű, jó környék, jó tömegközlekedés.

3-3,5% körül lehet most 20 éves, 10 évig fix hitelt kapni, amikor mindenkit a devizahitelbe löktek, akkor 12-15% volt forinthitel. Alapkamat meg 0,9%, ennél nem tudják lejjebb vinni, ha meg nem akarnak 400 forintos eurót, akkor kénytelenek lesznek emelni, akkor a hitelek is drágulni fognak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.15. 22:12:32

recrea írta:
2020.03.15. 21:29:35
@csaba, én úgy látom, h a belvárosban (Bp) csökkentek, a belső kerületekre gondolok. 6 kerben 1500 :shock: kiadó lakás van, szerintem múlt héten kb. fele volt. Nincs vendég.

Amúgy sokan még álomvilágban élnek, a tavalyi - a már akkor is túlárazott - áron akarnak el/kiadni lakást.

Szeptember előtt találj, a sulisok miatt kb. 10%-kal mindig több akkor.

Merre kerestek?
Én facebook csoportokban benne vagyok, 100%ig állítom hogy nem csökkentek. Legalábbis decemberhez képest, akkor kezdtünk nézelődni.
Annyi van hogy valóban egyre több lakást hirdetnek meg, ez igaz.

Airbnbsek meg alberletet is heti konstrukcioban akarnak kiadni, elszamolni, apartmanokat kinalnak 150-160ezerért. Ezek jelentek meg nagy számban.

Ami nekünk kell/kellene.
13. Kerület(árpád-híd környéke), vagy bárhol a hármas metró vonalán igazából.
Minimum másfél szoba, hogy ne a nappaliban kelljen aludni egy kanapén ahol néha haverok is átjönnek meccset nézni meg ilyenek.
Plusz előny ha van garázs/beálló.

Nah ilyenből 150 a legalja. Plusz ket havi kaucio wtf, rezsi, kozos koltseg, stb. Tehát minimum 200ban áll meg.

Voltunk nézni párat, ha egyetemista lennék bármelyik jó lett volna 50plusz rezsiért. Annyit érnek, lyukak, 25 nm.

Még az is opció ha legalább galériázott és akkor nem a nappaliban alszol úgymond, ilyenből van 130tól indulva, ami megáll havi 160ban. Nah én 180ezret keresek:D oké bnőm 350et, de akkor is mocsok nehéz ez.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.15. 21:51:54

VI. és VII. kerületben egy kiadó garzon minimum 120-130 + rezsi. Egy éve is ennyi volt. Onnan tudom hogy minden héten megnézem kb.

Hogy a hitel olcsó lenne-e? Nem tudom mert nincs tapasztalatom, de amit én néztem ott 10 milliónál 15-17 körül fizetnék vissza, igaz 20 év alatt.

Egyébként aki ért a tőzsdéhez és van mozgatható pénze az most megszedheti magát rendesen. Erősen gondolkodom én is, csak azért így is rizikós.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.03.15. 21:29:35

@csaba, én úgy látom, h a belvárosban (Bp) csökkentek, a belső kerületekre gondolok. 6 kerben 1500 :shock: kiadó lakás van, szerintem múlt héten kb. fele volt. Nincs vendég.

Amúgy sokan még álomvilágban élnek, a tavalyi - a már akkor is túlárazott - áron akarnak el/kiadni lakást.

Szeptember előtt találj, a sulisok miatt kb. 10%-kal mindig több akkor.

Merre kerestek?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.15. 20:36:32

recrea írta:
2020.03.15. 19:30:10

Albérlet árak csökkenek, mert most szabadul rá a piacra az a rohadt sok új építésű, amit befektetésnek vettek és idén készülnek el, plusz Airbnb meghalt, dobálják ki hosszútávra, a tavalyihoz képest 4-5x annyi kiadó albérlet van.
benne vagyunk albérlet keresésben, amit most elnapoltunk.
egyelőre nem csökkennek az árak, a megsozkott másfél szobás (értsd van egy nappali galériával) lakások továbbra is 150ezer plusz rezsiért mennek, ritkán van 130ért, de eddig is így volt.
még a kiadók nem álltak rá erre, majd talán hetek múlva csökkentenek árakat.
december óta keresgélünk, stabilak ezek az árak.

remélem igazad lesz, és csökkennek, mert szeptembertől kellene legkésőbb.

vagy hitel, és építeni egy házat... :mrgreen:

Leon írta:
2020.03.15. 20:03:58

Ja a 80 plusz meg a halálos betegek, haggyuk má...
majd ha a te 80pluszos hozzátartozódat viszi el, akkor meg sipákolsz.

nagyon vakon vagy, mondom ezt úgy, hogy én is túlzónak érzem a pánikot, pláne a felvásárlási lázat nem tudom hovatenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.03.15. 20:03:58

recrea írta:
2020.03.15. 12:27:40
Annyiból azért nem ír hülyeséget Leon, h ezzel a pánikkal most jól kiköltekeztetik az embereket, netán akit kirúgnak, annak egy összetett forintja sem lesz, magyarul bármit megtehetnek majd a munkaadók, el fog menni éhbérért melózni. Ezzel kinyírják a szakszervezeteket, a munkaerőhiányt és a béremelést is. És Vitya ráfogja a vírusra...egyáltalán nem hülyék ülnek ott fent 🙂 Szépen bevásárolnak majd cégekből.

Elhiszi valaki, h nincs liszt meg kézfertőtlenítő? 🙂 ha nekem boltom lenne, direkt 10 darabot raknék ki, elfogy, megint annyit, vigye a sok hülye. És viszik.
Jó,hogy van itt azért olyan ember aki nem dől be ennek fölösleges pánikkeltésnek. 8)
Az erősek egésszégesek nem halnak bele ebbe a majomságba a gyengék meg amúgy is
elhullanának előbb-utóbb, csak most kicsit felgyorsul a folyamat, ettől kell úgy be..rni?
Példálóznak itt hogy olaszba ennyi meg annyi ember kipusztul... tényleg?
Ja a 80 plusz meg a halálos betegek, haggyuk má...
Autóbalesetben meg szívrohamba napi szinten 10X annyi ember meghal meg a rendkívül tápláló sok cukortól és liszttől amit olyan lelkesen raktároznak be az okosak ahelyett hogy sportolnának meg nem
ülnének fel ennek a baromságnak ... =D>
Amúgy meg nekem az öregeim egészségesek és marhára nem félnek ettől a kis ..... os influenzától...
Szóval csak spálzoljatok meg parázzatok! =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.03.15. 19:30:10

Nero. írta:
2020.03.15. 17:57:45
Arra láttok esélyt hogy mondjuk egy év múlva olcsóbbak lesznek a lakások? Pont mostanában vennék egyet, de volt aki azt mondja várjak egy kicsit.
Attól függ, h hitelt akarsz felvenni vagy kp. Ha első, akkor most kell venni, mert soha többet nem lesz ilyen olcsó a hitel. Ha van pénzed, akkor várni kell, 2-3 évig csorogni fog lefelé, erre jön rá a korona, azt sztem nem lehet még látni, h ez milyen hatással lesz az ingatlanra.

Albérlet árak csökkenek, mert most szabadul rá a piacra az a rohadt sok új építésű, amit befektetésnek vettek és idén készülnek el, plusz Airbnb meghalt, dobálják ki hosszútávra, a tavalyihoz képest 4-5x annyi kiadó albérlet van. Ergo, nem éri meg befektetésnek venni ingatlant, hosszabb a megtérülési ideje.

Azok a kínaiak is bevásároltak már, akiknek a letelepedési kötvények miatt kötelező volt az ingatlan vásárlása, és újakat már nem dobálnak ki, tehát nem fognak annyit venni.

Attól is függ, h hol akarsz venni. Vidéken vagy Bp. Vidéken most könyebb eladni lakást a kormányzati támogatások miatt. Vagyis vidéken most jobban ment felfelé, arányában drágább.

Attól is, h saját használatra vagy befektetésnek. Utóbbira vannak alternatív megoldások.

Ha tippelnem kéne, azt mondom, h lesz itt még olcsóbb ingatlan (nem feltétlen a com-on), mert meglehetősen sok CSOK-os és babavárós hitel fog bebukni, mi legalábbis ezt “várjuk”. Erre szinte bármit feltennék.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.15. 17:57:45

Arra láttok esélyt hogy mondjuk egy év múlva olcsóbbak lesznek a lakások? Pont mostanában vennék egyet, de volt aki azt mondja várjak egy kicsit.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.03.15. 12:27:40

Annyiból azért nem ír hülyeséget Leon, h ezzel a pánikkal most jól kiköltekeztetik az embereket, netán akit kirúgnak, annak egy összetett forintja sem lesz, magyarul bármit megtehetnek majd a munkaadók, el fog menni éhbérért melózni. Ezzel kinyírják a szakszervezeteket, a munkaerőhiányt és a béremelést is. És Vitya ráfogja a vírusra...egyáltalán nem hülyék ülnek ott fent 🙂 Szépen bevásárolnak majd cégekből.

Elhiszi valaki, h nincs liszt meg kézfertőtlenítő? 🙂 ha nekem boltom lenne, direkt 10 darabot raknék ki, elfogy, megint annyit, vigye a sok hülye. És viszik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.15. 10:53:58

daffy írta:
2020.03.15. 10:09:51

köszi. komolyan kérdeztem,nem kötekedős jellegű volt. tényleg érdekeltek a lehetőségek,én nem vagyok ebben benne. viszont asszony tesója most érettségizik,húgom diplomázna
tudom, hogy nem kötekedős volt.
sajnos ma kevesen tudják ezeket elképzelni, de működhet.
át kell állni a tanároknak, és a diákoknak is erre, ez a nehezebb része. mentálisan a diákok feladata megérteni, hogy ez most az ő érdekük, és hogy nem vakációnak fogják fel. ez a kritikus pontja az egésznek.

mi holnap dolgozzuk ki a részleteket, majd beszámolok róla, hogy hogy lesz.
discordon már létrehoztam az általam tanított osztályok számára felületet, ahol tudunk kommunikálni egymással.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.03.15. 10:09:51

csababarca írta:
2020.03.15. 09:52:54

ugyan úgy mint eddig, beadandók, projektek készítése, online feladatlapok (időre, időkorlátos válaszlehetőséggel), stb.

érettségire meg ott a tananyag, legtöbb helyen már ilyenkor csak ismételnek, mert le van adva a tananyag nagyjából, legalábbis a második vh-ig.

magyar, töri, nyelv érettségit nem érinti, matekot inkább, ott nehezebben kivitelezhető talán.
de most komolyan, írásbelire én nem tanultam kb semmit, nem is lehet, ha eddig nem tanult a gyerek, akkor mostmár olyan mindegy neki, majd átevickél rajta. aki komolyan vette a felkészülést, az helyt fog állni ebben a helyzetben is.
köszi. komolyan kérdeztem,nem kötekedős jellegű volt. tényleg érdekeltek a lehetőségek,én nem vagyok ebben benne. viszont asszony tesója most érettségizik,húgom diplomázna
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.15. 09:52:54

daffy írta:
2020.03.14. 06:37:02
hogy lehet majd így számonkérni,osztályozni? esetleg érettségizni vagy arra felkészülni?
ugyan úgy mint eddig, beadandók, projektek készítése, online feladatlapok (időre, időkorlátos válaszlehetőséggel), stb.

érettségire meg ott a tananyag, legtöbb helyen már ilyenkor csak ismételnek, mert le van adva a tananyag nagyjából, legalábbis a második vh-ig.

magyar, töri, nyelv érettségit nem érinti, matekot inkább, ott nehezebben kivitelezhető talán.
de most komolyan, írásbelire én nem tanultam kb semmit, nem is lehet, ha eddig nem tanult a gyerek, akkor mostmár olyan mindegy neki, majd átevickél rajta. aki komolyan vette a felkészülést, az helyt fog állni ebben a helyzetben is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2020.03.15. 09:16:36

Leon írta:
2020.03.13. 22:31:36
Annyira szánalmas és fölösleges ez az egész: Orbán is megmondta,hogy kb a 60-70 év felettiekre veszélyes csak meg azokra akik amúgy is eléggé trágya állapotban vannak. De az ilyenekre amúgyis kb minden betegség veszélyes akkor meg minek kell így romba dönteni lassan minden állam gazdaságát?
Tényleg mi lesz akkor ha valami igazán komoly vírus szabadul el? Dengue láz vagy mondjuk a jók kis ebola? Ami kor és egészségi állapottól függetlenül 2 hét alatt kinyír akárkit. Akkor mi lesz? Barlangba költözünk vagy elhagyjuk a bolygót?
Vicc hogy a modern társadalom ilyen eltúlozva és önpusztító módon kezeli ezt az egészet... #-o =D>
Fuh haver én nem ismerlek téged, de hogy egy tudatlan tahó vagy az már egyszer biztos. Tudod, ilyen helyzetben ennek az veszélynek és az információnak a feldolgozása az intelligencia szinthez is köthető. Minél iskolázottabb valaki annál jobban befogadja és megérti miért kellenek a lezárások. Minél tudatlanabb valaki és nem gyűjt információt, annál inkább ilyen megnyilvánulásokat ír le , mint amilyet te. Nem tudom hogy hány éves vagy, és milyenek a családi körülményeid, vagy bármi, de neked is csak addig nagy a szád amíg valamelyik rokonodat, családtagodat, barátodat meg nem fertőzi a vírus, vagy bele nem hal, aztán azonnal komolyabban vennéd. Borzasztóan felháborító hogy ilyen emberek vannak mint amilyen te.
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.03.15. 07:33:46

Egy jó spanyol tanárt nem tud ajánlani valaki? A kialakult helyzetre tekintettel az online oktatás is megfelelő. Köszönöm
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.14. 11:17:36

Leon írta:
2020.03.13. 22:31:36
Annyira szánalmas és fölösleges ez az egész: Orbán is megmondta,hogy kb a 60-70 év felettiekre veszélyes csak meg azokra akik amúgy is eléggé trágya állapotban vannak. De az ilyenekre amúgyis kb minden betegség veszélyes akkor meg minek kell így romba dönteni lassan minden állam gazdaságát?
Tényleg mi lesz akkor ha valami igazán komoly vírus szabadul el? Dengue láz vagy mondjuk a jók kis ebola? Ami kor és egészségi állapottól függetlenül 2 hét alatt kinyír akárkit. Akkor mi lesz? Barlangba költözünk vagy elhagyjuk a bolygót?
Vicc hogy a modern társadalom ilyen eltúlozva és önpusztító módon kezeli ezt az egészet... #-o =D>
Te tényleg ennyire nem érted ezt az egészet vagy csak trollkodsz?
Ez a virus nem öl meg,ettől a vírustól nem leszel halálos beteg. Ez nem erről szól,ezt mindenki tudja.
A mostani lényeg az,hogy a vírust lassítsák,kontrollálható ütembe menjen tovább.
Mert ha ma van 200 fertőzőtt,holnap 300-400,utána 7-8-900 akkor az egészségügy tönkre megy.
Egy 2 percet gondolkozzál,próbálj meg önállóan tényleg,és akkor rájössz,megérted.
Egyáltalán nem lényeg hogy kire,hogy,mikor veszélyes.
A radikális döntésekkel,karanténnal,higiéniai szabályokkal magát a terjedést lassítják hogy a kórházak ne roppanjanak össze..
Ez a terv,ezt akarják.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2020.03.14. 11:03:36

Az iskolabezárás mellett a lehető legjobb döntés a távoktatás. Kitudja mennyi ideig fog ez elhúzódni, nyáron úgy sem működött volna a tanítás, az évismétlés pedig botrányos lett volna. Az érettségi miatt nem kell aggódni, akinek van esze az minimum hármasra megcsinálja. Továbbtanuláshoz meg valószínüleg igazítják majd a pontokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatsMessi 2020.03.14. 11:38:02-kor.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.03.14. 06:37:02

hogy lehet majd így számonkérni,osztályozni? esetleg érettségizni vagy arra felkészülni?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.03.14. 00:14:44

csababarca írta:
2020.03.13. 22:56:05
visca el barca írta:
2020.03.13. 22:12:41

vicces, de én pont ilyen ciganyputriban tanitok. vasarnapra okosabb leszek, majd irok.
Nem is tudtam hogy pedagógus vagy :shock:
Mi hétfőn összeülünk és kidolgozzuk a tervet a tantestülettel.

Lesz feladat és alkalmazkodni kell az új helyzethez.
egy ciganyfaluban tanitok angolt es tortenelmet. nem tagadom, utalok ott lenni, meg ugy altalaban a tanitas se jon be annyira, szoval nekem ez az egesz tavoktatosdi csak pup lesz a hatamra. a felsos diakok 80%a herbalos alkoholista. iskolaba kb azert jarnak mert meleg van, van ingyen kaja, meg kell a csaladi potlek. a tanulok 90% 2-3-4 evvel tulkoros es a legtobbje 3-4 targybol bukik evente.

biztos mukodni fog a tavoktatas.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.13. 23:42:49

Orbánnak egyébként jól jött, innentől kezdve mindent rálehet fogni a korona vírusra.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.13. 22:56:05

visca el barca írta:
2020.03.13. 22:12:41

vicces, de én pont ilyen ciganyputriban tanitok. vasarnapra okosabb leszek, majd irok.
Nem is tudtam hogy pedagógus vagy :shock:
Mi hétfőn összeülünk és kidolgozzuk a tervet a tantestülettel.

Lesz feladat és alkalmazkodni kell az új helyzethez.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.03.13. 22:31:36

Annyira szánalmas és fölösleges ez az egész: Orbán is megmondta,hogy kb a 60-70 év felettiekre veszélyes csak meg azokra akik amúgy is eléggé trágya állapotban vannak. De az ilyenekre amúgyis kb minden betegség veszélyes akkor meg minek kell így romba dönteni lassan minden állam gazdaságát?
Tényleg mi lesz akkor ha valami igazán komoly vírus szabadul el? Dengue láz vagy mondjuk a jók kis ebola? Ami kor és egészségi állapottól függetlenül 2 hét alatt kinyír akárkit. Akkor mi lesz? Barlangba költözünk vagy elhagyjuk a bolygót?
Vicc hogy a modern társadalom ilyen eltúlozva és önpusztító módon kezeli ezt az egészet... #-o =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.03.13. 22:21:59

Anyámék is, szóval képben vagyok. :D
Válasz küldése