Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.19. 12:30:34

Kivancsi leszek az elkovetkezendo evekre..
Igyis rengetegen jottek le szerbiabol,bosnyakoktol,romanoktol,horvatoktol,tolunk..
Haboru utani helyzet lesz ezekben az orszagokban.
Ez a virus mindent nagyon megnyirbal..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2020.03.19. 12:28:52

Nero. írta:
2020.03.19. 10:30:26
Orbán közben kinyírta a forintot és a magyar gazdaságot egy életre. Mondjuk nem őt hibáztatom, de innen szép nyerni... Jovohetre elérjük a 400 forintos eurót szerintem.
Nem nyírt ki senki semmit. Annyi történt, hogy a kormány jelenleg előreszaladt egy félmétert a többi "versenytárshoz" (euró, dollár) képest. Megnyomta a pénznyomtatás gombot. Nézd meg, hogy a Forint hogyan reagált a cseh koronával, lengyel zlotyival vagy a mexikói pesoval szemben (Tényleges értékmérők a szintünkön)

Nagyon sok esetben nem értek egyet a kormány döntéseivel, de szerintem a mostani helyzetet kifejezetten jól kezelik és inkább egy gyors lezajlású válságba mennek bele, mintsem elhúzzák és súlyosabb károkat okozzanak. Ha pedig ez következik be, akkor amilyen gyorsan elértük a 360-as árfolyamot olyan gyorsan fog visszakorrigálni szépen a 320as szint környékére a kurzus. Egy nagyon jó CIKK ehhez
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bowlinggolyo 2020.03.19. 12:34:43-kor.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.03.19. 12:07:52

Svájc is ugyanez, ott se gondoljátok egy percig se, hogy az echte svájci dolgozik a gyárban szalag mellett, mégis beütött a krach keményen, népességre bontva Európában ott a második legdurvább a helyzet. Nagyon későn léptek, be is zárt most minden. Oké, ott akár évekig is állhatna minden, annyi tartalék van, de Angliát is ugyanúgy el fogja érni pár héten belül. Főleg ha nem hoznak hasonló kemény intézkedéseket - még időben!
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.19. 11:40:25

Ott is időkérdése.
Nekem van ismerősöm aki kint melózik,mondta hogy már szólt neki a főnöke,hogy úgy készüljön hogy bármelyik nap bezárhatnak,és mehet karanténba az egész város.
Aki nem veszi ezt még mindig komolyan,az nem normális.



Mondjuk tegnap egyik csaj ismerősöm instán rakott fel egy történetet,ahol kondizott,majd a következőt már a szoliból.

A probléma:
Egészségügyis,háziorvosnál asszisztens. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.03.19. 11:29:51

Igaz amit írsz daffy, de figyelembe kell venni azt is, hogy Angliában, különösen Londonban és környékén a gyárakban, raktárakban nem angol dolgozik hanem lengyel, román és magyar. Van mondjuk 5 angol helyenként akik ott dolgoznak, azok elmennek 2 hét karanténba és le van tudva a dolog. És ezzel a brit kormány tökéletesen tisztában is van.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.03.19. 10:52:52

Leon írta:
2020.03.19. 07:33:09
...
Mindenki addig bátor,míg rá nem jön,hogy ő is törékeny. Az angolok és a svédek is pucolni fognak haza a gyárból,amint egy ismerősük megpatkol ettől. Ők is ugyanolyan emberek,mint mi magyarok. A nagy arc addig tart,míg azt nem érzi mind,hogy a következő ő is lehet. Nem kell belehalni,elég ha egy üzem fele-harmada fosik és lázas.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.19. 10:30:26

Orbán közben kinyírta a forintot és a magyar gazdaságot egy életre. Mondjuk nem őt hibáztatom, de innen szép nyerni... Jovohetre elérjük a 400 forintos eurót szerintem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.19. 08:53:03

A koronavírus mindenekelőtt lázzal és erős, száraz köhögéssel, légzési nehézségekkel, izomfájdalommal, fáradtság érzetével, ritkábban fejfájással, hasmenéssel jár, végezetül tüdőgyulladáshoz vezet, az influenza tünetei közé viszont elsősorban a bedagadt torok, a torokfájás tartozik.
Január közepén olvastad utoljára hogy az influenza durvább mint ez? :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.03.19. 07:33:09

Ha már Anglia akkor:
Az Egyesült Királyságban a legutóbbi hivatalos összesítés alapján eddig 104 halálos áldozata van a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid-19 nevű megbetegedésnek; közülük 99-en Angliában hunytak el.

A legfiatalabb halálos áldozat 45, a legidősebb 94 éves volt, és mindegyikük krónikus betegségekkel küszködött a megfertőződése előtt.

Svédek: 8)

A koronavírussal megfertőzödött betegeket életkoruk és egyéb betegségeik alapján osztályoznák, és elsősorban azokat kezelnék, akiknek papíron még több év van vissza az életükből.

Ez az egész egy világ gazdaságát romba döntő agyrém. Minden statisztika és tény azt mutatja hogy semmiben sem különbözik ez a vírus bármilyen más hasonló gyenge vírustól. Influenzában így is minden évben meghalnak sokan. Most annyi a különbség hogy az evolúció végez egy gyorsabb szelektálást és ezért vannak úgy betojva? Lehet szívtelenül hangzik de most legalább rövid idő alatt lezajlik az a folyamat ami amúgy is bekövetkezne. Nem lesznek az egészségügy nyakán azok akikre amúgy is egy rakás lóvé elmegy csak azért hogy elvegetáljanak még hónapokig-évekig.
A gond csak az hogy a világ az empátiát helyezi előtérbe a populáció kb 0.01százalékért szemben a 99.99 százalékkal. Nagyon megéri ez így,hogy emberek milliói veszítik el az állásukat! =D>
Most akkor ezután már minden évben ez lesz?Jön valami kis ....os vírus és lehúzzuk a rolót?Az jó mert akkor pár évben belül az élelmiszer és a gyógyszeriparon kívül nem lesz semmi.
Ja és az öregeim egészségesek és úgy is éltek egész életükben (a nagyfater pl 78 évesen is rendszeresen fut) és marhára nincsenek berezelve ettől a kis kórságtól. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.18. 22:46:49

Mento foorvostol tudom hogy a mohacsi korhaz tele van mar virusos megbetegedesesekkel.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.18. 15:19:26

soadroli írta:
2020.03.18. 14:31:54
Viktorunk 3-kor rendkívüli bejelentést tesz a facebookon.
jól sikerült, csak nem hallhatta senki :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.03.18. 14:31:54

Viktorunk 3-kor rendkívüli bejelentést tesz a facebookon.
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2020.03.18. 11:53:26

dévid villa írta:
2020.03.17. 21:16:53
Nekem ugyan nem fáj, mérnöki diplomám van, éppen most csinálom a másodikat :D

Az idősek karanténba zárásával nem oldható meg a probléma, mert az a 17%, aki orvosi ellátásra szorul, nem kizárólag ebből a korosztályból kerül ki, hanem bőven kerül ki a középkorú osztályból is, akikre viszont szükség van a munkaerőpiacon. Így én azt gondolom, a te megoldásod nem jó gazdasági szempontból. Ahogy az sem, amit a UK csinál. A virológusokat nem érdekli a politika hidd el, valahogy mégse javasolták ezt még egyszer sem :D De mondhattam volna az Orvosi Kamarát is.

Amit a repterek lezárásáról írsz, azzal viszont egyetértek.

Szerintem miro nem neked szánta az érzelmi intelligenciás dolgot, hanem Leon-nak, aki gyakorlatilag leírta, hogy "hulljon a férgese". Csak összekevert kettőtöket.
Fáj=bárki aki reagált a kommentemre csak az utóiratot hozta fel, aminek semmi köze nincs a mondandómhoz, kivéve az iskolázatlanság elleni kommenteket volt hivatott elkerülni.

A 17%-os rátának több mint fele az idős korosztályból kerül ki és a fiatalabbak közül csak nagyon kevés szorul tényleges ellátásra. A tényleges ellátásra szorulók és az egészségügyet meglátogatók aránya egy sima influenza járvány során is hasonló arányokat mutat. Azt, hogy a virológusok vagy epidemológusok mit javasolnak csak és kizárólag a kormányok és a sajtó által kommunikált oldalról halljuk. A virológusok pedig nem fognak kiállni és egy teljes korosztály szemébe megmondani, hogy nem csinálhatsz semmit mert mindenkinek mindenhez joga van, valamint személyes érintettségük is van a dologban (szülő, nagyszülő...)
Ha kiszűrjük a veszélyeztetett korban lévőket az egész rendszerből (karantén) akkor a probléma egy kicsit erősebb influenza szezonnal érne fel (nem a 2015-ös erősségű), ami miatt nincs pánik, nincs kórház bezárás, nincs összeomló egészségügy és gazdaság.

Miro kommentje szerintem egy az egyben nekem szólt, kiemelve a mondandója elején. Egyébként a Leon által megfogalmazott "hulljon a férgese" elvet kezdte el alkalmazni a UK is. Sokan feltételezik, hogy a nyájimmunitás hamarabb kialakul, ezáltal védetté válnak az emberek a vírusra, mint nagyobb problémát okozna a rendszerekben. Ez egyelőre nem valósult meg, de nem is tesztelték még sokáig, mert ha nem válik be a nem világkomfor modelljük, akkor az egy demokráciában súlyos következményekkel jár. Korántsem gondolom azt, hogy "hulljon a férgese", de ez is egy megközelítése a problémának és magas szinteken is jutnak ehhez hasonló megoldásokra.

zola8787 írta:
2020.03.17. 19:55:04
Tényleg nem beszólás, csak nagyon megakadt a szemem ezen, a mai világban egy gazdasági diploma olyan hatalmas dolog? Oké kettő :D Statisztika, pénzügy, számvitel a legnehezebb tantárgyak gazdaságból. Picit én is benne voltam ezekben, eskü nem oltás, de ezek kb középiskolás emelt matek szinten vannak a legkeményebb, direkt szivató tanárokkal is.
Ha elmélyedsz a tudományban, akkor rájössz, hogy közel sem elég az emelt matek. A pénzügyben kifejezetten el tudsz olyan síkra kerülni, ahol már nem elég egy egyszerű integrálás deriválás függvénnyel megoldani egy problémát, hanem sokkal komplexebbek az összefüggések. De továbbra is csak az iskolázatlanságra irányuló kommentek megelőzése miatt került az utóirat a mondandómba.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.03.17. 21:16:53

bowlinggolyo írta:
2020.03.17. 14:31:36
dévid villa írta:
2020.03.16. 11:24:53
2 gazdasági diplomával igazán tudhatnád, hogy a kontrollálatlan járványterjedés milyen folyamatokat indít el, amelynek a gazdaságra sokkal rosszabb hatása lenne, mint a jelenlegi intézkedések (lásd Olaszország).

Egyébként fertőzöttek 17%-ának szüksége van kórházi ellátásra a gyúgyuláshoz (és nem, ez a 17% nemcsak a 70+-os korosztályt jelenti). Mellesleg a te megoldásoddal sem kerülhető el az idősebbek fertőzése, ha járnak helyettük vásárolni a gyermekeik és találkoznak velük. Főleg hogy te a többi korosztályban kontrollálatlanul hagynád terjedni ezt a 'mit is' ?. Aztán hadd vigyék haza az idősekhez mi? xD Kitörölheted a feneked a diplomáddal, miután ezt a hülyeséget leírtad.

Leon-t meg szívesen kiküldeném Olaszországba, azok után, amiket írt. Kár, hogy nem lehet.

Ha kontrollálatlanul hagyjuk terjedni a járványt, akkor összeomlik az egészségügy, mert egyszerre ennyi beteget nem tudnak ellátni.

Ha összeomlik az egészségügy, akkor nemcsak ezt a 17%-ot nem fogják tudni ellátni, hanem a más súlyos betegségekben rendelkezőket. Nem lesz orvos, aki műtétet végezzen (lásd Olaszország), nem lesz műtő, ahol műtéteket végezzenek, mert azokat is sürgősségivé alakítják át (lásd szintén Olaszország). Ami azt jelenti, hogy más betegségek is kezeletlenek maradnak, elkezdenek tömegesen megbetegedni, meghalni az emberek. És akkor nem lesz aki dolgozzon, nem lesz ember ahhoz, hogy az alapvető szolgáltatások (víz, gáz) rendesen működjenek.

"Az egész országokat megfertőző járványok ma már elsősorban nem azért jelentenek óriási veszélyt, mert magában a betegségben meg lehet halni. Ha elszabadul a megbetegedések száma, végletesen túlterhelődhet az egészségügyi ellátórendszer, és a betegek nem jutnak ellátáshoz. Előfordulhat az is, hogy az elkülönítésük sem lesz lehetséges, ami tovább hajtja a járvány terjedését.

Ha nem fékezzük meg idejében a járványt, előállhat az a helyzet, amikor az állam mindennapos működése kerül veszélybe. A boltokból kifogynak az alapvető élelmiszerek, nem lesz mentő, aki kimenjen a koronavírustól független balesetekhez, nem lesz szemétszállító, nem tartja karban senki a víz- és gázvezetékeket. Vagyis leáll az élet. Ez a mindenkit érintő veszély, nem az, hogy hányan halnak meg közvetlenül a vírus miatt."
miro. írta:
2020.03.16. 15:46:24
Bowlinggolyo..
Nincs benned annyi empatia,es felelossegerzet,hogy betartom a szabalyokat,mert lehet en nem,vagy nekem nincsenek olyanok akik ebbol a virusbol nagyon rosszul jarnanak,de gondolok azokra akik idosek,betegek,esrtleg csak valamifele problemaval kuzdenek,igy nem megyek ki?
Mi az hogy amugyis bajuk van,csak azoknak lehet beloluk problema? Normalis vagy te?
Mi van a korhazban dolgozokkal?
Minek akarsz megfejteni valamit amihez nrm vagy kompetens ?
Nem lehet hogy egyszeruen tenyleg megkell fekezni a virust? Neeem,ez az utolso termeszetesen.
Europa elbszta az egeszet,elobb kellett volna cselekedni?
Megis mit? Ugyanis ezt se vagy kepes betartani,meg haborogsz,akkor gondolom azt megertetted volna..
Ui: 187 cm magas vagyok.
Kb ennyire van koze ehhez a temahoz mint a te diplomadnak.
Azt hiszed hogy ezert ertesz hozza,de a nalad sokkal kompetensebbekbek meg nem adsz a szavara.
Bohocok..
A gazdasági diploma látom mindenkinek fáj, azért írtam, amit ronaldinho írt, hogy a probléma felfogása iskolázottság kérdése, ezzel a simán letahózó kommentjét prübáltam meg elkerülni.

Ha elolvassátok az egész irományomat még egyszer, akkor pontosan azt fogjátok ti is kivenni, hogy igenis elérhető a idősek karanténba zárásával az egészségügy tehermentesítése. Továbbá nem azt írtam, hogy aki bevásárol, az csak úgy ukmukfuk menjen be és adja oda a dolgokat az időseknek, hanem pontosan azt írtam, hogy távolságot megtartva maszkban kontaktot kerülve, ezáltal a vírust nem tudja elkapni az idős ember, ha te magad fertőzött vagy. Igen a gazdaságnak és ezáltal az emberek életére sokkal nagyobb hatással van az, ha az egészségügy le van rohadva és mindenkit korlátozunk, mintha a munkaerőpiacon kevésbé aktív korosztályt korlátozzuk. Ha megnézzük a statisztikákat, akkor az is látszik, hogy az egész helyzetet a sajtó fújta fel ekkorára és az emberek emiatt elkezdtek pánikolni, ebből kifolyólag a helyzet még rosszabb lett mint, lehetett volna.

Érdemes kicsit elmélyedni a dolgokban és utána mondani azt, hogy valaki hülye vagy sem. A leírtakat rengeteg hozzáértő emberrel való beszélgetés és cikk olvasását követően alakítottam ki. Szóval lehet érzelmi intelligencia nullázni vagy nem normálisozni, de a helyzetet elemezve írtam le a korábbi bejegyzést.

Mit nem tartok be? Jelenleg Vietnámban élek napi szinten hordom a maszkot és látom azt, hogy Európában mennyire gyökér módon álltak hozzá az egész szituációhoz. Ne mondja senki, hogyha Európa lezárja a reptereket már január végén a kínaiak és egyéb környékbeli utazók elől vagy csak karantént követően engedik be az országokba ezeket az embereket ugyanekkora lenne a probléma. Szóval igenis Európa fel tudott volna készülni az egész problémára már korábban is , hogy hozzájuk ne kerüljön be ha nem muszáj.
Nekem ugyan nem fáj, mérnöki diplomám van, éppen most csinálom a másodikat :D

Az idősek karanténba zárásával nem oldható meg a probléma, mert az a 17%, aki orvosi ellátásra szorul, nem kizárólag ebből a korosztályból kerül ki, hanem bőven kerül ki a középkorú osztályból is, akikre viszont szükség van a munkaerőpiacon. Így én azt gondolom, a te megoldásod nem jó gazdasági szempontból. Ahogy az sem, amit a UK csinál. A virológusokat nem érdekli a politika hidd el, valahogy mégse javasolták ezt még egyszer sem :D De mondhattam volna az Orvosi Kamarát is.

Amit a repterek lezárásáról írsz, azzal viszont egyetértek.

Szerintem miro nem neked szánta az érzelmi intelligenciás dolgot, hanem Leon-nak, aki gyakorlatilag leírta, hogy "hulljon a férgese". Csak összekevert kettőtöket.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.03.17. 19:55:04

Tényleg nem beszólás, csak nagyon megakadt a szemem ezen, a mai világban egy gazdasági diploma olyan hatalmas dolog? Oké kettő :D Statisztika, pénzügy, számvitel a legnehezebb tantárgyak gazdaságból. Picit én is benne voltam ezekben, eskü nem oltás, de ezek kb középiskolás emelt matek szinten vannak a legkeményebb, direkt szivató tanárokkal is.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.03.17. 19:26:21

Nero. írta:
2020.03.17. 18:47:28
Itt Angliában egyenlőre semmilyen intézkedést nem vezettek be, és nem is terveznek. Úgy hallom Svédország és más helyek is így tesznek.

Ez azt jelenti hogy úgy vannak vele hogy had söpörjön végig a vírus, úgyis csak az idősek vagy a betegek halnak bele (azok közül se mindenki) de a gazdaságot nem visszük csődbe azzal hogy mindenkit otthon tartunk?

Nem azt mondom hogy ez helyes, de nekem úgy tűnik hogy ezért nem akarnak intézkedéseket hozni.

Ahol most komoly intézkedéseket vezetnek be ott több életet mentenek meg, de pénzügyileg brutális KO jön.
Akkor temetkezési vállalkozást kell nyitnod sürgősen. Azért az idősek 10+ százalékát elviszi,elég felelőtlen lenne. Meg is értem,meg nem is.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.17. 18:47:28

Itt Angliában egyenlőre semmilyen intézkedést nem vezettek be, és nem is terveznek. Úgy hallom Svédország és más helyek is így tesznek.

Ez azt jelenti hogy úgy vannak vele hogy had söpörjön végig a vírus, úgyis csak az idősek vagy a betegek halnak bele (azok közül se mindenki) de a gazdaságot nem visszük csődbe azzal hogy mindenkit otthon tartunk?

Nem azt mondom hogy ez helyes, de nekem úgy tűnik hogy ezért nem akarnak intézkedéseket hozni.

Ahol most komoly intézkedéseket vezetnek be ott több életet mentenek meg, de pénzügyileg brutális KO jön.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2020.03.17. 14:31:36

dévid villa írta:
2020.03.16. 11:24:53
2 gazdasági diplomával igazán tudhatnád, hogy a kontrollálatlan járványterjedés milyen folyamatokat indít el, amelynek a gazdaságra sokkal rosszabb hatása lenne, mint a jelenlegi intézkedések (lásd Olaszország).

Egyébként fertőzöttek 17%-ának szüksége van kórházi ellátásra a gyúgyuláshoz (és nem, ez a 17% nemcsak a 70+-os korosztályt jelenti). Mellesleg a te megoldásoddal sem kerülhető el az idősebbek fertőzése, ha járnak helyettük vásárolni a gyermekeik és találkoznak velük. Főleg hogy te a többi korosztályban kontrollálatlanul hagynád terjedni ezt a 'mit is' ?. Aztán hadd vigyék haza az idősekhez mi? xD Kitörölheted a feneked a diplomáddal, miután ezt a hülyeséget leírtad.

Leon-t meg szívesen kiküldeném Olaszországba, azok után, amiket írt. Kár, hogy nem lehet.

Ha kontrollálatlanul hagyjuk terjedni a járványt, akkor összeomlik az egészségügy, mert egyszerre ennyi beteget nem tudnak ellátni.

Ha összeomlik az egészségügy, akkor nemcsak ezt a 17%-ot nem fogják tudni ellátni, hanem a más súlyos betegségekben rendelkezőket. Nem lesz orvos, aki műtétet végezzen (lásd Olaszország), nem lesz műtő, ahol műtéteket végezzenek, mert azokat is sürgősségivé alakítják át (lásd szintén Olaszország). Ami azt jelenti, hogy más betegségek is kezeletlenek maradnak, elkezdenek tömegesen megbetegedni, meghalni az emberek. És akkor nem lesz aki dolgozzon, nem lesz ember ahhoz, hogy az alapvető szolgáltatások (víz, gáz) rendesen működjenek.

"Az egész országokat megfertőző járványok ma már elsősorban nem azért jelentenek óriási veszélyt, mert magában a betegségben meg lehet halni. Ha elszabadul a megbetegedések száma, végletesen túlterhelődhet az egészségügyi ellátórendszer, és a betegek nem jutnak ellátáshoz. Előfordulhat az is, hogy az elkülönítésük sem lesz lehetséges, ami tovább hajtja a járvány terjedését.

Ha nem fékezzük meg idejében a járványt, előállhat az a helyzet, amikor az állam mindennapos működése kerül veszélybe. A boltokból kifogynak az alapvető élelmiszerek, nem lesz mentő, aki kimenjen a koronavírustól független balesetekhez, nem lesz szemétszállító, nem tartja karban senki a víz- és gázvezetékeket. Vagyis leáll az élet. Ez a mindenkit érintő veszély, nem az, hogy hányan halnak meg közvetlenül a vírus miatt."
miro. írta:
2020.03.16. 15:46:24
Bowlinggolyo..
Nincs benned annyi empatia,es felelossegerzet,hogy betartom a szabalyokat,mert lehet en nem,vagy nekem nincsenek olyanok akik ebbol a virusbol nagyon rosszul jarnanak,de gondolok azokra akik idosek,betegek,esrtleg csak valamifele problemaval kuzdenek,igy nem megyek ki?
Mi az hogy amugyis bajuk van,csak azoknak lehet beloluk problema? Normalis vagy te?
Mi van a korhazban dolgozokkal?
Minek akarsz megfejteni valamit amihez nrm vagy kompetens ?
Nem lehet hogy egyszeruen tenyleg megkell fekezni a virust? Neeem,ez az utolso termeszetesen.
Europa elbszta az egeszet,elobb kellett volna cselekedni?
Megis mit? Ugyanis ezt se vagy kepes betartani,meg haborogsz,akkor gondolom azt megertetted volna..
Ui: 187 cm magas vagyok.
Kb ennyire van koze ehhez a temahoz mint a te diplomadnak.
Azt hiszed hogy ezert ertesz hozza,de a nalad sokkal kompetensebbekbek meg nem adsz a szavara.
Bohocok..
A gazdasági diploma látom mindenkinek fáj, azért írtam, amit ronaldinho írt, hogy a probléma felfogása iskolázottság kérdése, ezzel a simán letahózó kommentjét prübáltam meg elkerülni.

Ha elolvassátok az egész irományomat még egyszer, akkor pontosan azt fogjátok ti is kivenni, hogy igenis elérhető a idősek karanténba zárásával az egészségügy tehermentesítése. Továbbá nem azt írtam, hogy aki bevásárol, az csak úgy ukmukfuk menjen be és adja oda a dolgokat az időseknek, hanem pontosan azt írtam, hogy távolságot megtartva maszkban kontaktot kerülve, ezáltal a vírust nem tudja elkapni az idős ember, ha te magad fertőzött vagy. Igen a gazdaságnak és ezáltal az emberek életére sokkal nagyobb hatással van az, ha az egészségügy le van rohadva és mindenkit korlátozunk, mintha a munkaerőpiacon kevésbé aktív korosztályt korlátozzuk. Ha megnézzük a statisztikákat, akkor az is látszik, hogy az egész helyzetet a sajtó fújta fel ekkorára és az emberek emiatt elkezdtek pánikolni, ebből kifolyólag a helyzet még rosszabb lett mint, lehetett volna.

Érdemes kicsit elmélyedni a dolgokban és utána mondani azt, hogy valaki hülye vagy sem. A leírtakat rengeteg hozzáértő emberrel való beszélgetés és cikk olvasását követően alakítottam ki. Szóval lehet érzelmi intelligencia nullázni vagy nem normálisozni, de a helyzetet elemezve írtam le a korábbi bejegyzést.

Mit nem tartok be? Jelenleg Vietnámban élek napi szinten hordom a maszkot és látom azt, hogy Európában mennyire gyökér módon álltak hozzá az egész szituációhoz. Ne mondja senki, hogyha Európa lezárja a reptereket már január végén a kínaiak és egyéb környékbeli utazók elől vagy csak karantént követően engedik be az országokba ezeket az embereket ugyanekkora lenne a probléma. Szóval igenis Európa fel tudott volna készülni az egész problémára már korábban is , hogy hozzájuk ne kerüljön be ha nem muszáj.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.17. 14:07:56

Különösen vicces az egészben, hogy rengetegen otthon vannak, részük szerintem még meg is szivatja magát, mert kénytelen fizetés nélkülire vagy minimálbérre elmenni. Eközben pedig at utcán szinte csak idős embert látni, akikért csinaljuk ezt az egészet. Van egy furcsa fintor ebben...

Ma voltam bent a városban, a posta előtt sor, a bankfiókoknál beengedős rendszer van, és egyik helyen sem a fiatalok topzódnak a bejáratoknál...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.03.17. 10:11:33

Gyere Matyi lidl-be. Pékáruk raklapostul vannak kirakva, mint a víz ;)

Zöldség ára meg kizárt, hogy csökkenjen, ugyanúgy viszik, mint a tartós cuccokat.

Kis érdekesség. Hétfőn általában a mi boltunk 8 millióval zár, tegnap 16,5 millió. Ugyanannyi emberrel csináljuk. Semmi plusz prémium, kb osszeesunk úgy megyünk, mint állat. Emellett a vásárlók ostobasága is hátráltat minket.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.17. 07:36:33

Zöldség ára lejjebb mehetne, nekem arra van szükségem, nem a pékárúra. :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.03.16. 19:56:27

Az a kemény, amikor semmilyen pékárut nem kapni a boltban. Emberiség...
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.16. 19:18:36

MatyiG írta:
2020.03.16. 18:41:36
Szemelyeskedni továbbra sem szabad a fórumon.
Jo oke,bocs.
De ne csodalkozz,ilyeneket hogy lehet irni. :D
Aztan azzal nyugtazza az egeszet hogy neki ket diplomaja van.
Az nem problema ha valakinek a hozzatartozojat,rokonat,nagyapjat,nagyanyjat megfertozi es sulyos betegsegbe dontheti. :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.03.16. 18:41:36

Szemelyeskedni továbbra sem szabad a fórumon.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.03.16. 18:33:06

Azért szomorú,hogy egyesekből ez a jelenlegi helyzet mit hoz ki. "Úgyis azok vannak veszélyben,akiknek amúgy is baja van". Ehhez azért gratulálok,így gondolkozni,érzelmi intelligencia 0 körülbelül. Többet inkább nem is mondok. Elemezgesd a diplomáddal tovább a gazdaságot.
Válasz küldése