Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.30. 08:54:37

Alcantara írta:
2020.03.30. 08:03:46
Miro engedd el ezt a parttalan vitát! Semmi értelme. A történet több sebből is vérzik, ha összeveted a kommentjeit.
Nemhogy félszáz alkalmazottja nincs, de szerintem 30 Ft is ritkán van a zsebében egyszerre.
Igazad van Alcantara,teljes mertekben..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.03.30. 08:03:46

Miro engedd el ezt a parttalan vitát! Semmi értelme. A történet több sebből is vérzik, ha összeveted a kommentjeit.
Nemhogy félszáz alkalmazottja nincs, de szerintem 30 Ft is ritkán van a zsebében egyszerre.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.30. 01:06:44

Térjünk vissza erre a témára 2-3 hónap múlva. Kiváncsi vagyok hogy akkor kinek mi lesz a véleménye.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.29. 23:20:00

Persze könnyű otthon a fotelből ítélkezni úgy hogy nem vagy más emberekért felelős.
Pont ezt csinalod.
Nekem van annyi félre tett lóvém,hogy a családomnak ne legyen gondja meg ezután is majd talpra tudok állni. Nem is magam miatt aggódom ha nem az emberekért akiknek én adok munkát.
A sajat korodben levoket felted,mast meg leszranal,sot inkabb a halalukat kivannad mint hogy a tieidnek problemaja legyen?

Irtam mar,mutasd meg amit predikalsz.
Aldozatokat kell hozni a gazdasag miatt?
Akkor adjal penzt a munkasaidnak,vedd el magadtol,segits nekik.
Ne mast kuldjel halalba,es engedd el a kezuket,hogy a tieidnek jo legyen.
Mutasd meg hogy fsza csavo vagy,nem csak a szad jar.
Ja,bocs ez mar nem megy.
Annyira fontosak a tieid,hogy mast hagynal meghalni a fotelbol,de hogy te tegyel valamit gondolom az mar nem.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.29. 22:38:45

Ott tévedsz hogy pont te vagy aki siránkozol, nem az aki úgy gondolja hogy ez súlyos.

Nem hiszem hogy beszélgetni a vírusról tényszerűen az dolgok felfújása. Más itt nem történt csak az hogy beállítod a veled nem egyetértőket maszkos, reszkető embereknek, holott erről szó sincs.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.03.29. 22:32:54

Nekem van annyi félre tett lóvém,hogy a családomnak ne legyen gondja meg ezután is majd talpra tudok állni. Nem is magam miatt aggódom ha nem az emberekért akiknek én adok munkát.
Persze könnyű otthon a fotelből ítélkezni úgy hogy nem vagy más emberekért felelős.
Lehet nyomni a nagy empátiát meg,hogy jajj de súlyos ez a vírus és de gonosz az akinek a pénz számít.
Csakhogy nem a pénzről van szó hanem megélhetésről.
De nekem mindegy, csak siránkozzatok meg fújjátok fel ezt egészet, hátha akkor minden jó lesz. :mrgreen:
A reálos dolog meg csak úgy jött mert ő volt a fő delikvens aki bele állt ebbe a témába. :lol:
De béke belétek, legyen maszk nektek ebédre. :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.03.29. 22:02:43

Leon írta:
2020.03.29. 21:25:36
Ja 2 hét nem világ, majd 2 hónap múlva érdekesebb lesz a dolog... :roll:

Meg nyilván nem nem gáz hogy kb félszáz munkavállalómnak nem fogok tudni fizetést adni 1-2 hónap múlva akik nagy része családos ember... =D>
De tolni kell ezt a posványt, majd életben marad plusz pár krónikus beteg meg aggastyán a kisgyerekes háztartások meg mehetnek Orbán apánkhoz vagy vöröskereszthez könyörögni, de ez a világ logikus rendje! Én kérek elnézést,hogy kétségbe vonok ettől eltérő ésszerű érvelést! :oops:
Add oda nekik a munkabér utáni szocho és szakho zsetont, amit amúgy most nem kell állítólag állambácsinak befizetni. Nem sok, de mégis valami. Ha okosan csinálod és olyan tökös jellem vagy,mint amilyennek itt tolod magad, akkor hosszú távon jól is kijöhet belőle a vállalkozásod. Ha tipikus magyar vállalkozó vagy, akkor meg úgy is karikás lesz a szád a végén és ez így is lesz rendjén.

Amúgy gusztustalan, ahogy erről a mostani corona-s helyzetről megnyilvánulsz, de el kell ismerni bizonyos aspektusból igazad van. Mondjuk nem éppen humánusból.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.29. 21:38:35

csababarca írta:
2020.03.29. 21:32:13
Mi az összefüggés a koronavírusvinnyogás meg hogy valaki realos között?
:roll:

a világ gazdaságát percenként újraosztják a tőzsdéken, mit kell újra osztani?
vagy kinek az érdeke? ezután is kína-usa gazdasági verseny lesz, aztán jön a többi.
a gazdagok gazdagok maradnak, a szegények meg szegények.
persze lesznek akik megszívják, de mondjuk full nem érdekel az adócsalók vállalkozásai, meg a hotelek, éttermek siránkozása a helyzet miatt, utóbbi 10 évben aki nem tudott ezekben a szférákban összespórolni 2-3 évre valót, ott nem a gazdaság újraelosztásában van a hiba.
Errol van szo,tokeletesen egyertek.
Olvasgasd leon,allitasok,ervek. 10/10.
Legalabb kijott beloled a tenyleges velemeny.
Vedjuk a toketlen vallalkozokat inkabb mint hogy a beteg embereket segitsuk.. :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2020.03.29. 22:12:07-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.29. 21:32:13

Mi az összefüggés a koronavírusvinnyogás meg hogy valaki realos között?
:roll:

a világ gazdaságát percenként újraosztják a tőzsdéken, mit kell újra osztani?
vagy kinek az érdeke? ezután is kína-usa gazdasági verseny lesz, aztán jön a többi.
a gazdagok gazdagok maradnak, a szegények meg szegények.
persze lesznek akik megszívják, de mondjuk full nem érdekel az adócsalók vállalkozásai, meg a hotelek, éttermek siránkozása a helyzet miatt, utóbbi 10 évben aki nem tudott ezekben a szférákban összespórolni 2-3 évre valót, ott nem a gazdaság újraelosztásában van a hiba.

egyébként aki beszél róla, az nem biztos hogy fél tőle, engem pl hidegen hagy a dolog, nem félek tőle, de betartom a szabályokat, ami rossz, de ez van. mellette kicsit én is azt gondolom, hogy nagyobb a füstje mint a lángja a dolognak, de azért nézve az olaszokat már ez is sántít. és jön a többi ország is lassan mellé.
magyar kormánynak meg "jól jött" ez, hogy erre a következő 4-5 évben propagandát húzhatnak, mint a migránsokra, és ezzel fognak takarózni majd szépen. most mondjuk reálisan mert megfekteti a piacot, de egyébként sem volt olyan rózsás a gazdasági helyzet, mint ahogy kommunikálták évek óta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.29. 21:31:29

Leon írta:
2020.03.29. 20:42:32
Meg sem lepődök hogy reálos vinnyog meg siránkozik itt a koronacirkusz miatt. =D> :mrgreen:
Akinek van egy kis diónyi agya felfogja,hogy ez az egész nem más mint a világ gazdaságának újra felosztása.
Te jó ég... :D

A saját környezetemben is van 1-2 vállalkozó, akinek csak a pénze lebeg a szeme előtt, tényleg sajnállak titeket, biztos [auto_cenzúra] lehet, de azért erre a mondatodra remélem már te is érzed, hogy gáz...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.03.29. 21:25:36

Ja 2 hét nem világ, majd 2 hónap múlva érdekesebb lesz a dolog... :roll:

Meg nyilván nem nem gáz hogy kb félszáz munkavállalómnak nem fogok tudni fizetést adni 1-2 hónap múlva akik nagy része családos ember... =D>
De tolni kell ezt a posványt, majd életben marad plusz pár krónikus beteg meg aggastyán a kisgyerekes háztartások meg mehetnek Orbán apánkhoz vagy vöröskereszthez könyörögni, de ez a világ logikus rendje! Én kérek elnézést,hogy kétségbe vonok ettől eltérő ésszerű érvelést! :oops:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.29. 21:17:10

Leon írta:
2020.03.29. 20:42:32
Meg sem lepődök hogy reálos vinnyog meg siránkozik itt a koronacirkusz miatt. =D> :mrgreen:
Akinek van egy kis diónyi agya felfogja,hogy ez az egész nem más mint a világ gazdaságának újra felosztása.
Majd ha az ebola szabadul el így akkor lesz ok pánikra. Abban esetben én is barna nadrágban meg szkafanderben fogok közlekedni a világba de ettől a kamunavírus járványtól én nem térdelek le és a 70+ -os rokonaim sem fognak! 8)
De nyilván aki ilyen módon be van ..sva ettől az egész hisztitől annak biztos milliói vannak otthon és nem baj ha megszűnik a munkahelye/ becsődöl a vállalkozása. Ha már így tele vagytok dellával akkor utalhattok az én cégemnek is,köszönöm! :-({|=
Komolyan ilyen temaban hogy tudod eszrevenni es azt megemliteni hogy en realos vagy barcas vagy barmilyen szurkolo vagyok? :D
Az a bizonyos borsonyi agy.. :)
Persze annyira arrol szol,hogy magyarorszagon sem kozvetitenek normalis adatokat.. :D :D
Nalunk pl problema nincs ebbol,parom ketto hete nem dolgozik,bezart az etteremuk,nyilvan most nem a love felrerakas a cel,de ausztriaban ez nem olyan megrazo.
Se a penz nem olyan tragikus amit biztositanak,illetve az ember felre tud rakni ha csak egy csoppet legalabb gondolkodik elore,igy most ez egyaltalan nem problema.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.03.29. 20:42:32

Meg sem lepődök hogy reálos vinnyog meg siránkozik itt a koronacirkusz miatt. =D> :mrgreen:
Akinek van egy kis diónyi agya felfogja,hogy ez az egész nem más mint a világ gazdaságának újra felosztása.
Majd ha az ebola szabadul el így akkor lesz ok pánikra. Abban esetben én is barna nadrágban meg szkafanderben fogok közlekedni a világba de ettől a kamunavírus járványtól én nem térdelek le és a 70+ -os rokonaim sem fognak! 8)
De nyilván aki ilyen módon be van ..sva ettől az egész hisztitől annak biztos milliói vannak otthon és nem baj ha megszűnik a munkahelye/ becsődöl a vállalkozása. Ha már így tele vagytok dellával akkor utalhattok az én cégemnek is,köszönöm! :-({|=
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.29. 13:40:28

Mit jelent az hogy 70 eves es ugyse elnenek mar sokaig?
2 ev? 5? 10?15?
Nekem a mamam 72 eves,beteges,szedd jo par gyogyszert,de megy,tesz-vesz. Tyukok,kis kert stb.
Viszont ha neadj isten elkapna,99% hogy nem elne tul.
Azaz idiota gyoker aki azt mondja hogy vannak emberek akiket fel kell aldozni,miert nem magaval kezdi?:)
Milyen kormanyfo az aki azt mondja? :D

Focizik kint svedorszagban ismerosom,azt mondta hogy nem igazan ertenek vele egyet,plusz a nagy szarjuk le a virust gondolkodas olyannyira kitarto hogy mar 50 emberre korlatoztak a rendezvenyeket.
Barmok.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.03.28. 23:19:20

Nero. írta:
2020.03.28. 23:07:28

Egyébként ha jól tudom a 70 fölöttiek közül is főleg azok mennek el, akik már amúgy se lennének itt sokáig.
Tény, hogy a krónikus betegségben szenvedőket érinti a legjobban az egész, de az, hogy valaki krónikus beteg, nem jelenti azt, hogy "már nem lenne itt sokáig". Adott egy 70 éves krónikus beteg bácsi, akinek a krónikus betegsége jól kezelt, szóval simán lehet, hogy élne még 15-20 évet. A covid őt is elvinné simán, mert a vírussal folytatott harc során az immunrendszere olyan szinten legyengülne, hogy az egyéb betegségei elvinnék.

https://www.youtube.com/watch?v=BtN-goy9VOY
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.28. 23:07:28

https://index.hu/kulfold/2020/03/28/a_b ... n_az_elet/

Egyébként ha jól tudom a 70 fölöttiek közül is főleg azok mennek el, akik már amúgy se lennének itt sokáig.

Elképesztően kegyetlenül hangzik, de az életnek mennie kell tovább mert ez nem annyira “komoly.” Előre kellene gondolkodni, mert a 2008as világválság kismiska volt ahhoz képest ami most fog jönni, és ez rengeteg embert/családot fog tönkre tenni.

Két rossz közül kell választani, most még a vírus tűnik a rosszabbnak, de hosszabb távon a pénztelenség az olyan károkat fog okozni amit a legtöbb ember még nem ért meg.

Itt Angliában minimum júniusról beszélnek, ez egyszerűen elfogadhatatlan. Addigra azoknak is lecsó akiknek van megtakarításuk. Otthon mi van amúgy? Ha jól tudom a legtöbb család hónapról hónapra él.

A másik dolog meg ez a négy fal között maradás. Ez nagyon jól hangzik, és az elején biztos jól esik a pihenés/Xbox/Netflix stb., de 2-3 hónap folyamatos otthon létnek lesznek mentális hatásai az embereknél.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.03.28. 22:55:27

Leon írta:
2020.03.28. 22:33:24
Egyedül a svédeknek van eszük,akik nem hagyják,hogy egy ilyen ... os kis megfázás járvány miatt romba döljön a gazdaságuk! 8)

A többiek meg ba....nak ettől az egésztől és az öregek és betegek hiábavaló megmentése miatt inkább csődbe juttatják a népesség 70-80%-át, ez igen, ez aztán tényleg a társadalmat és a jövőt szolgálja! =D>
És igen, az öregeimet továbbra sem érdekli ez a kamu pánikkeltés és ők is azt vallják ha egyszer el kell menni akkor úgy is eljön, vagy ettől a kis náthától vagy mástól.
Olaszoknál 9 ezren meghaltak? Tényleg? Az átlag életkoruk 80 év volt...
Idehaza egyébként éves szinten 120 ezer ember hal meg korházakban. Azt mér nem mondják be napi szinten a híradóba? Mert most ez a korona a sláger. Szánalmas ez az egész.... #-o =D>
Iszok is egy jófajta corona sört erre a nagy pánikra.... :mrgreen:
Kívánom, hogy egy 70+-os rokonod se kerüljön kórházba koronavírussal. Igen nagy eséllyel nem élné túl. Utána már egyből nem osztanád itt a hülyeséget.

Mellesleg a svédekkel érdemes kivárni, hogy mi lesz, egyáltalán nem biztos, hogy olyan jól csinálják. Egy millió főre arányosítva kb. olyan rossz ott a helyzet is, mint az USA-ban jelenleg. De tényleg, "egyedül nekik van eszük" =D> #-o Majd 1 hónap múlva nézzük meg mi lesz ott. De most megmondom: káosz.

Amúgy valami ritka nagy tanulatlan, és az empátiát hírből sem ismerő valaki lehetsz a való életben, a hozzászólásaid alapján. "Egy kis megfázás járvány" :lol: #-o #-o #-o Édes istenem. Mióta okoz az influenza vagy megfázás ilyen szintű terhelést az egészségügyi rendszerekre? Mióta okoz egy megfázás vagy influenza ilyen gyorsan ilyen durva tüneteket? Persze válasz ezekre nem lesz, eddig se volt. Néha beírtad ide a hülyeséget, aztán amikor szembesítettek a tényekkel, valahogy nem jött reakció...

Ezt meg csakúgy itthagynám még: https://www.youtube.com/watch?v=n4no04822NQ
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.03.28. 22:33:24

Egyedül a svédeknek van eszük,akik nem hagyják,hogy egy ilyen ... os kis megfázás járvány miatt romba döljön a gazdaságuk! 8)

A többiek meg ba....nak ettől az egésztől és az öregek és betegek hiábavaló megmentése miatt inkább csődbe juttatják a népesség 70-80%-át, ez igen, ez aztán tényleg a társadalmat és a jövőt szolgálja! =D>
És igen, az öregeimet továbbra sem érdekli ez a kamu pánikkeltés és ők is azt vallják ha egyszer el kell menni akkor úgy is eljön, vagy ettől a kis náthától vagy mástól.
Olaszoknál 9 ezren meghaltak? Tényleg? Az átlag életkoruk 80 év volt...
Idehaza egyébként éves szinten 120 ezer ember hal meg korházakban. Azt mér nem mondják be napi szinten a híradóba? Mert most ez a korona a sláger. Szánalmas ez az egész.... #-o =D>
Iszok is egy jófajta corona sört erre a nagy pánikra.... :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.28. 21:35:11

Nero. írta:
2020.03.28. 19:00:02
A kérdés továbbra is az hogy emiatt valóban megéri-e gyakorlatilag teljesen leállítani a világgazdaságot. Most még mindenki élvezi az otthon létet, aztán pár hónap múlva amikor nagyon sok helyen elfogy a pénz, akkor mi lesz?

Én “key worker” vagyok, utolsóként fogom letenni a lantot, és szerencsére megtakarításom is van, de mi lesz azokkal (a nagy többség) akiknek csak 2-3 havi megtakarításuk van?

Trumpnak igaza volt, hogy túl sokáig nem tarthat a jelenlegi állapot mert túl sok öngyilkosság lesz.
Ezert kell betakarodni akinek lehet es otthon maradni.
Aztan akkor lemegy gyorsabb utemben az egesz,es nem lesz kaosz.
De igy hogy tele az insta kondis sztorikkal meg haveros fifazasokkal. Nehez lesz..

“ Az édesanyám nem feláldozható, az öné sem feláldozható. A bátyáink és a nővéreink sem feláldozhatók. És nem fogadunk el semmilyen olyan érvelést, ami szerint az emberélet eldobható volna. És nem fogunk dollárjelet biggyeszteni egyetlen emberéletre sem. “

New York kormanyzoja.
Oriasi +1.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.28. 19:00:02

A kérdés továbbra is az hogy emiatt valóban megéri-e gyakorlatilag teljesen leállítani a világgazdaságot. Most még mindenki élvezi az otthon létet, aztán pár hónap múlva amikor nagyon sok helyen elfogy a pénz, akkor mi lesz?

Én “key worker” vagyok, utolsóként fogom letenni a lantot, és szerencsére megtakarításom is van, de mi lesz azokkal (a nagy többség) akiknek csak 2-3 havi megtakarításuk van?

Trumpnak igaza volt, hogy túl sokáig nem tarthat a jelenlegi állapot mert túl sok öngyilkosság lesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.03.28. 17:36:20

hajnesz írta:
2020.03.28. 10:43:19
Viszont a linkek valós tanulmànyokra mutatnak
De nem mindegy, hogy azokból tényleg egy orvos von le következtetéseket, vagy csak egy random blogger, aki azt állítja, hogy ezeket egy svájci orvos mondta (tuti nem orvos állította ezeket amúgy)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.03.28. 12:59:56

Nero. írta:
2020.03.28. 02:28:08
https://swprs.org/egy-svajci-orvos-a-covid-19-rol/

2 pánikhír között érdemes elolvasni
Ennyi hülyeséget te jó ég.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.03.28. 10:43:19

Viszont a linkek valós tanulmànyokra mutatnak
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.03.28. 09:43:21

Nero. írta:
2020.03.28. 02:28:08
https://swprs.org/egy-svajci-orvos-a-covid-19-rol/

2 pánikhír között érdemes elolvasni
Hát ebben elég sok hülyeség volt. Valamint nem látom a forrásmegjelölést, ami konkrétan a svájci orvoshoz vezetne, így elég nehezemre esik elhinni.

A svédekről meg csak annyit (őket is említi a szöveg) csak annyit, hogy 1 millió főre levetítve több a beteg náluk mint USA-ban, szóval nem úgy tűnik, hogy működne a módszerük.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.03.28. 02:28:08

https://swprs.org/egy-svajci-orvos-a-covid-19-rol/

2 pánikhír között érdemes elolvasni
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése